Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 2:44 pm

Meni se kod Slavka ne svidja sto on samo dijagnosticira probleme tj. radi ono sto svi mi mozemo. Sto mi govoris ocigledno?

"Ono sto se dogodilo na terenu je zacudjujuce. Trebalo je sve da gori od borbe i duel igre." Znam.

"Da li je to pritisak, tesko je naci reci." :(

"Neke detalje znamo, neke mozda nikad necemo saznati." Pa valjda ti je poso da znas, dobri moj Slavko.

"Ono sto ti se otvorilo trebao si i morao iskoristiti." Boga ti?

Kao da hoce izmedju redova da kaze "Jbg, desava se." U mnogim izjavama u zadnje vrijeme. Nije sad da ga napadam, samo ne shvatam ovo. Preuzmi odgovornost, ali ne iskosa i okolo. Reci "nisam psiholoski pripremio ekipu", ako je to slucaj. Ako su se usrali, objasnis sta, zasto i kako, gdje si zakazao ti, a gdje oni. Ne znam zasto "mi"? Svidjalo mi se kod njega kad je tek dosao sto je otvoreno, sa spominjanjem imena, govorio o igracima npr. "Lendric je igrao tako i tako, zato je sad na klupi". Sad niti govori otovreno za njih, niti za sebe. Sve mi ovo mi ono i na kraju skoro da nista ne kaze. Dodjes i kazes ko je za sta kriv, kako je doslo do takvog kraha unutar ekipe, sta je uticalo na to itd. itd. Ne moras iznositi interne stvari, ali postoji jedna doza odgovornosti koja se mora preuzeti javno.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 2:49 pm

Ne znam kako ljudi ne vide da nas vodi alibi trener. Nakon poraza su svi drugi krivi, cak je i pritisak kriv, nakon pobjede ne mozes doci do rijeci od njega, ide ja ja ja. Mene bi sramota bilo vadit se na neku pricu o pritisku. Smije li neko od nas reci sefu na poslu da je pod pritiskom? U biti smijes ali onda ces 99% dobiti otkaz, koga boli qrac sto si ti pod pritiskom, sto ti dijete ima temperaturu, sto si se posvadjao sa zenom itd, koga to zanima..

Jos kad skontas da je ekipa puna takvih igraca, picki koji nemaju kvalitet za Zelju. Evropa se priblizava a puno upitnika, sta i kako dalje? Hoce li i sljedece sezone vecina ovih picki biti u Zelji i hoce li nam i sljedece sezone za eventualni neuspjeh u sportskom dijelu opet biti kriv pritisak?
Imate li uopste osjecaj stida i srama, pitao bih igrace, haj sto niste kvalitetni nego smo bez ispaljenog metka ostali bez titule. Da li vas je stid uprave koja vam je sve omogucila, idite u Olimpic, Slobodu, Sarajevo itd, pa vidite kako je igrati kad nema plata ili kad one kasne po par mjeseci, previse su vas razmazili jer vam se sve na vrijeme uplacuje. Pticijeg mlijeka vam jos samo fali. Da sam u upravi plate za mjesec maj bih svima oduzeo i igracima i strucnom stabu i dao te pare juniorima. Da li vas je stid navijaca koji vas prate po svakoj vukojebini ove drzave. Grbavica u top3 najposjecenijih stadiona na Balkanu. Zadnju marku ljudi izdvajaju da dodju na utakmicu, od bijednih plata, da bi dosli da gledaju Zelju, a ne ove picke sto trenutno nose dres..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Pompey
Postovi: 2286
Pridružen/a: uto feb 14, 2017 11:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 2:56 pm

A ne kontam, jel on fkt ocekivao, pri preuzimanju Zelje, da nece biti pritiska? Pogotovo kad iz onakve situacije sa poctka sezone, dodjes do ovakve nevjerovatne prilike.
Posao sefa s. staba je da drzi sve pod kontrolom. Ako ima pritiska na igracima, da ga makne, da poprica s njima. Nije problem sto su navijaci poslije Zrinje slavili titulu, vec sto su i igraci a i Slavko s njima. I umjesto da se smire i rutinski privedu kraju te osvoje titulu, oni odigrase ko amateri. A u ekipi imamo mnogo igraca koji su vec osvajali titule, i koji znaju kako se to radi.
Nije to, nije to...
Čuva Bog Želju svog...
 
psihopata
Postovi: 958
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 2:59 pm

avlami97 je napisao/la:
pet maj 26, 2017 1:45 pm
Ako Zrinjski osvoji tittulu, a osvojit ce je 99,99% , najveci gubitnik ove sezone ce biti FKS.

1. Tri kola prije kraja su imali sve u svojim rukama (Ligu i KUP), jedini u Ligi.

2. Jedini klub bez dugova Drzavi

3. Najskuplji igracki kadar

4. Jedini klub koji koji je kupovao, placao obestecenja, za igrace u ovoj sezoni

5. Zrinjski ce ih prestici po broju titula prvaka Drzave - 5 titula, odnosno stici, ako im se prizna i ona za "zelenim stolom" iz 1999., kada prvenstvo nije zavrseno.

I pored svega oni su zadovoljni sezonom. Ne znam sta bi se kod nas desilo u identicnoj situaciji.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
ti ili trolas raju namjerno ili si na nekim teskim drogama....kakav spin da se roknes...

trebaju ti barem 2 boda iz dvije utakmice da pred punom grbavicom docekas radnik i pobjedom proslavis titulu ti osvojis 1 bod i to vise sretno nego spretno,i onda ti dodjes i prodajes jeftinu demamogiju kako su pitari najveci gubitnici i kako su imali sve u svojim rukama,karinu su oni imali u rukama,i nema sanse da bi i nas dobili da im je trebalo za bilo sta,ovako su bez pritiska odigrali revijalnu utakmicu i dobili....
tajne misli violine: http://postimg.org/image/k6gp7mo01/
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 2:59 pm

Brkoo je napisao/la:
pet maj 26, 2017 2:49 pm
Ne znam kako ljudi ne vide da nas vodi alibi trener. Nakon poraza su svi drugi krivi, cak je i pritisak kriv, nakon pobjede ne mozes doci do rijeci od njega, ide ja ja ja. Mene bi sramota bilo vadit se na neku pricu o pritisku. Smije li neko od nas reci sefu na poslu da je pod pritiskom? U biti smijes ali onda ces 99% dobiti otkaz, koga boli qrac sto si ti pod pritiskom, sto ti dijete ima temperaturu, sto si se posvadjao sa zenom itd, koga to zanima..

Jos kad skontas da je ekipa puna takvih igraca, picki koji nemaju kvalitet za Zelju. Evropa se priblizava a puno upitnika, sta i kako dalje? Hoce li i sljedece sezone vecina ovih picki biti u Zelji i hoce li nam i sljedece sezone za eventualni neuspjeh u sportskom dijelu opet biti kriv pritisak?
Imate li uopste osjecaj stida i srama, pitao bih igrace, haj sto niste kvalitetni nego smo bez ispaljenog metka ostali bez titule. Da li vas je stid uprave koja vam je sve omogucila, idite u Olimpic, Slobodu, Sarajevo itd, pa vidite kako je igrati kad nema plata ili kad one kasne po par mjeseci, previse su vas razmazili jer vam se sve na vrijeme uplacuje. Pticijeg mlijeka vam jos samo fali. Da sam u upravi plate za mjesec maj bih svima oduzeo i igracima i strucnom stabu i dao te pare juniorima. Da li vas je stid navijaca koji vas prate po svakoj vukojebini ove drzave. Grbavica u top3 najposjecenijih stadiona na Balkanu. Zadnju marku ljudi izdvajaju da dodju na utakmicu, od bijednih plata, da bi dosli da gledaju Zelju, a ne ove picke sto trenutno nose dres..
Ma trebalo je njima ko i Celiku da plata kasni 4-5 mjeseci pa kad je dobiju onda bi letili po terenu a ne onakvo razvlačenje po Krupi i Kosevu.
A Slavko i dalje samo sa sebe skida odgovornost, svi su krivi sad i pritisak prvog mjesta,stvarno nema dalje.Valjda ce se u nedelju sve rijesiti kako rece onaj Vrbanjusa pa od ponedeljka idemo sve ispočetka.
 
Avatar
Ch.Willa1986
Postovi: 524
Pridružen/a: uto jan 17, 2017 9:00 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:08 pm

Je li jaje na kraju bi celava glava Petrovica danas na presici? :D
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5109
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:13 pm

teatrale36 je napisao/la:
pet maj 26, 2017 2:59 pm
Brkoo je napisao/la:
pet maj 26, 2017 2:49 pm
Ne znam kako ljudi ne vide da nas vodi alibi trener. Nakon poraza su svi drugi krivi, cak je i pritisak kriv, nakon pobjede ne mozes doci do rijeci od njega, ide ja ja ja. Mene bi sramota bilo vadit se na neku pricu o pritisku. Smije li neko od nas reci sefu na poslu da je pod pritiskom? U biti smijes ali onda ces 99% dobiti otkaz, koga boli qrac sto si ti pod pritiskom, sto ti dijete ima temperaturu, sto si se posvadjao sa zenom itd, koga to zanima..

Jos kad skontas da je ekipa puna takvih igraca, picki koji nemaju kvalitet za Zelju. Evropa se priblizava a puno upitnika, sta i kako dalje? Hoce li i sljedece sezone vecina ovih picki biti u Zelji i hoce li nam i sljedece sezone za eventualni neuspjeh u sportskom dijelu opet biti kriv pritisak?
Imate li uopste osjecaj stida i srama, pitao bih igrace, haj sto niste kvalitetni nego smo bez ispaljenog metka ostali bez titule. Da li vas je stid uprave koja vam je sve omogucila, idite u Olimpic, Slobodu, Sarajevo itd, pa vidite kako je igrati kad nema plata ili kad one kasne po par mjeseci, previse su vas razmazili jer vam se sve na vrijeme uplacuje. Pticijeg mlijeka vam jos samo fali. Da sam u upravi plate za mjesec maj bih svima oduzeo i igracima i strucnom stabu i dao te pare juniorima. Da li vas je stid navijaca koji vas prate po svakoj vukojebini ove drzave. Grbavica u top3 najposjecenijih stadiona na Balkanu. Zadnju marku ljudi izdvajaju da dodju na utakmicu, od bijednih plata, da bi dosli da gledaju Zelju, a ne ove picke sto trenutno nose dres..
Ma trebalo je njima ko i Celiku da plata kasni 4-5 mjeseci pa kad je dobiju onda bi letili po terenu a ne onakvo razvlačenje po Krupi i Kosevu.
A Slavko i dalje samo sa sebe skida odgovornost, svi su krivi sad i pritisak prvog mjesta,stvarno nema dalje.Valjda ce se u nedelju sve rijesiti kako rece onaj Vrbanjusa pa od ponedeljka idemo sve ispočetka.
a ti prizeljkujes ostavku slavke? ili sam te pogresno shvatio...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:16 pm

Posao ti je, kao sefu strucnog staba, da pritisak (ako ga ima) amortizujes kako znas i umijes. Da se to ne odrazi na ekipu. Da ih mentalno pripremis. Uostalom, sta znaci pritisak? Da trebas pobijediti ili odigrati nerijeseno? Pa sta onda nije pritisak? "Izgubite nema veze hehe", jel to?

Ja ne pusim pricu "igrac je picka" jer mi to ne znaci nista. Ako je picka, lafe, napravi mudonju od njega, pokazi da si mag. Ako to ne moze, stavi nekog drugog. Jel 11 picaka na terenu? Iste te picke ubiju jedan Zrinjski?

Je li se ekipa previse opustila, utuvila sebi u glavu da je vec uzela titulu? Postujem, desava se, zivi ljudi smo svi. Vecina nas je to smatrala gotovom stvari, ali na sefu struke je da postigne da to nije tako. Na sefu struke je da nadje motiv za tim, da sprijeci opustanje, da nametne **** i koncentraciju svoj jedanaestorici, da im stavi do znanja da nista nije gotovo. Nije imao jednu sansu za to, nego dvije. Kiks je Krupa, kiks je Sarajevo.

O umoru je tek izlisno pricati. Umor se moze javiti u 60., 70., 80. minuti. Kakav umor kad od prve minute igras kao da je revijalna utakmica? Umoran u 30. sekundi? Nije umor. Da nisi pozurio dvije godine neces bit umoran prvih 10 minuta. Da nam je fizicka sprema najveci i jedini problem titula bi vec bila nasa. Ne kazem da mozemo trcat ko Juventus, ali nije do toga.

Nema zara, nema truda, ne ulazi se u duele itd. Stani malo, do koga je to? Kako se to nije desavalo ranije, nego u zadnje dvije tekme? Nemojte samo da neko dodje s pricom "nece igraci", ko nece da osvoji titulu? Da je najveci placenik i smece osvojice je radi masne premije i titule, kakve takve lige, u svom CV-u.

Zasto nemas nikakav plan kada treba da ganjas rezultat? Zasto ti se to svodi na guranje prvog napadaca lige 40 metara od gola, na krilo, pa onda na neku kvazi 3-5-2? Zasto ti 80% napada pocinje nabijanjem lopte na glavu Miroslava Stevanovica? Imamo li uigranih prekida? Zasto je npr. jednom Duljevicu ostavljeno 40 metara prostora da radi sta hoce pored nasa dva dizelasa?

Ja nikad nisam bio za ekspresno nogiranje trenera, niti sam ikad nesto pretjerano kritikovao Slavku, ali ovakve stvari mi jako bodu oci. Ima tu jos dosta toga da se navede, ali ovo je nesto primarno. Ako ces doc i samo napravit dijagnozu problema i provuc nam izmedju redova, demagoski, "Jbg, desava se" onda sta ja da od tebe ocekujem u buducnosti? Kako ces rijesiti neki ozbiljniji problem unutar ekipe ili na terenu? Koliki su ti dometi ako tako zaista razmisljas? Ja ne ocekujem od trenera da se pravda navijacu i da iznosi interne stvari u javnosti, ali odgovornost se mora preuzeti.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:17 pm

kad je ovako usrano, potpuno je svejedno šta će reći. i ako dobije šansu da radi dalje i popravlja - opet je svejedno, posao je iza kulisa.

a ako ne dobije šansu, e tek je onda svejedno :D
gradi željo boli te *****
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:18 pm

Slavko trebao si iskreno reci da si razocaran karekterom picki koje predvodis i kojima su se noge oduzele kada su dosli u situaciju da naprave nesto vise od onoga na sto su u svojim luzerskim karijerama navikli.. Cast za 2-3 izuzetka..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:19 pm

avlami97 je napisao/la:
pet maj 26, 2017 1:45 pm
Ako Zrinjski osvoji tittulu, a osvojit ce je 99,99% , najveci gubitnik ove sezone ce biti FKS.

1. Tri kola prije kraja su imali sve u svojim rukama (Ligu i KUP), jedini u Ligi.

2. Jedini klub bez dugova Drzavi

3. Najskuplji igracki kadar

4. Jedini klub koji koji je kupovao, placao obestecenja, za igrace u ovoj sezoni

5. Zrinjski ce ih prestici po broju titula prvaka Drzave - 5 titula, odnosno stici, ako im se prizna i ona za "zelenim stolom" iz 1999., kada prvenstvo nije zavrseno.

I pored svega oni su zadovoljni sezonom. Ne znam sta bi se kod nas desilo u identicnoj situaciji.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
Ovo bi kao trebala biti utjeha sto mi nismo najveci gubitnici ?

Ova nas prica ceka i sljedece sezone.
Zadnja izmjena: Vrag, dana/u pet maj 26, 2017 3:25 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:24 pm

Ja samo ne znam sta forumski strucnjaci ocekuju da kaze jedan sef strucnog staba??Pa pogledajte presice sve i jednog svjetskog trenera,pocevsi od van gala u manci,murinja u manci,enrikea poslije par visokih poraza,pa sta su to oni govorili o sebi i ekipi,koje su oni razloge navodili?
Svatite da se tu vrte jedne te iste izlizane floskule i tako ce biti dok je fudbala!
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:28 pm

Govori šta hoćeš a nas je Kerla ostavio na cjedilu u oba derbija i to u skoro identičnim situacijama. Kerla pitaru
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:29 pm

Eh kad se sjetim Amarove izjave "Ostali su prvo mjesto prepustili onom ko se tu najbolje snalazi" i uporedim ga s današnjom izjavom ovog ziherasa.... Da nije žalosno, bilo bi smiješno.
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:32 pm

čim je ispustio ovakvu situaciju - obratno je od ziheraš... :D
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:32 pm

Masinovodja je napisao/la:
pet maj 26, 2017 3:24 pm
Ja samo ne znam sta forumski strucnjaci ocekuju da kaze jedan sef strucnog staba??Pa pogledajte presice sve i jednog svjetskog trenera,pocevsi od van gala u manci,murinja u manci,enrikea poslije par visokih poraza,pa sta su to oni govorili o sebi i ekipi,koje su oni razloge navodili?
Svatite da se tu vrte jedne te iste izlizane floskule i tako ce biti dok je fudbala!
Da bude realan i prihvati odgovornost za rezultatski neuspjeh, to ne znači ostavka, očituj se pred navijačima i traži rješenje za probleme koje imaš, predugo mi pratimo Želju i prevelik je ovo klub da bi se ovakva katastrofa pokušala lijepo upakovati kao ispunjen cilj izlaskom u Evropu.
Edis je išao na glavu s preuzmanjem odgovorsnoti tako da kad on to kaže i nema nikakvu vrijednost, ali Slavko je iskusniji, zreliji i lukaviji trener od Edisa, i kad smo već doživjeli neuspjeh nek prihvati greške a ne on ko urednik zvanične stranice na ovim presicama, samo rezimira sva dešavanja i kaže da ne razumije kako su igrači pdigrali u tim momentima :r
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:44 pm

avlami97 je napisao/la:
pet maj 26, 2017 1:45 pm
Ako Zrinjski osvoji tittulu, a osvojit ce je 99,99% , najveci gubitnik ove sezone ce biti FKS.

1. Tri kola prije kraja su imali sve u svojim rukama (Ligu i KUP), jedini u Ligi.

2. Jedini klub bez dugova Drzavi

3. Najskuplji igracki kadar

4. Jedini klub koji koji je kupovao, placao obestecenja, za igrace u ovoj sezoni

5. Zrinjski ce ih prestici po broju titula prvaka Drzave - 5 titula, odnosno stici, ako im se prizna i ona za "zelenim stolom" iz 1999., kada prvenstvo nije zavrseno.

I pored svega oni su zadovoljni sezonom. Ne znam sta bi se kod nas desilo u identicnoj situaciji.

Sent from my HUAWEI G6-U10 using Tapatalk
Kakav je ovo spin? Jesmo li mi pitari da nam satisfakcija bude tudji neuspijeh?
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:53 pm

Jaozinho22 je napisao/la:
pet maj 26, 2017 3:29 pm
Eh kad se sjetim Amarove izjave "Ostali su prvo mjesto prepustili onom ko se tu najbolje snalazi" i uporedim ga s današnjom izjavom ovog ziherasa.... Da nije žalosno, bilo bi smiješno.
Nesto kontam nikako da nam se poklopi da imamo i rezultate i uredjen klub koji napreduje u svim segmentima. Kad je Amar bio u klubu, titule se osvajale a klub bio leglo kriminala, u klubu bili ljudi koji su zivjeli i skrivali se iza Amara i njegovih uspjeha, sad situacija drugacija imas dobro uredjen klub ali fali Amar u sportskom dijelu, covjek sa mentalitetom pobjednika. Previse se gubitnickog mentaliteta uvuklo u klub, najbolji primjer za to je danasnja press konferencija, trener izjavi bukvalno nismo osvojili titulu, jbg desava se, pritisak je kriv zbog toga, fuj..
Zadnja izmjena: Brkoo, dana/u pet maj 26, 2017 3:55 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Simply Blue
Postovi: 2128
Pridružen/a: pet mar 04, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:55 pm

Kad vidimo šta je urađeno na našem stadionu, načim na koji poslujemo, izvršavanje obaveza preema državi, na osnovu toga niko ne bi trebao sumnjati u sposobnost ove Uprave. Ali bez obzira na sve te lijepe stvari, opet za širu javnost i nekog ko posmatra sa strane oni rezultati koji se izbore na terenu ipak izazivaju da taj prosječni konzument okrene glavu kada se spomene Željo. Jučer sam čitao o Rijeci koja je danas jako popularna, pa je bilo riječ o Andrijaševiću koji im je uz Vešovića najbolji igrač, a došao je na početku ove sezone i to baš iz Dinama. Skor mu je s obzirom na veznog igrača impresivan, od svoji 15 golova, 9 golova su bili prvi na utakmici, zabijao je i Dinamu i Hajduku. Znači, ni manje ni više ključni čovjek. Dok je Dinamo imao matuzaleme Machada i Sammira. Mišković je osim ovog imao i još jedan super manevar, najboljeg igrača od prošle sezone Tomasova su posudili za 800k eura i sad im se vraća pred kvale za CL.
Vidimo koliko jedan ili dva uslovno mala poteza mogu polučiti ogromne rezultate, a baš takve stvari nama fale da okrunimo sve ove dobre stvari, a na našu nesreću trenutno dvije stvari koje su uzajamno povezane, tj. jedan super određen prelazni rok kojim bi pomeli konkurenciju slijedeće sezone. Ovaj prelazni rok je presudan za nas i to bi trebao biti finalni ispit za Ćenana i ekipu koji će pokazati da li su dorasli tome što rade. Prije svega jer ćemo najvjerovatnije ostati bez par igrača, a na tržištu ima sasvim dobar broj mladih igrača u našoj PL koji će biti slobodni. Tako da sa planskim djelovanjem može ispasti više nego dobro.
Kako su većina stvari u klubu ustrojena kako treba i funkcionše na sasvim dobrom nivou, jedina boljka koja nas prati već par rokova je ta yebena transfer križaljka.
S obziorm kako smo se već nekoliko puta jako opeklo, potrebno je tome studiozno pristupiti, razgovarati s ljudima koji su već u tom poslu, na sreću imamo ljudi koji vole klub i koji su igrali širom Evrope i sigurno mogu pomoći.

Da se mene pita, ja bih tu napravio jedan "algoiritam" po kojem bi se vodili na svakom transfer roku, a napravio bi to sa neki kategorijama:
1. Potencijalni "kapitalci";
2. Igraci iz omladiskog pogona;
3. U21
4. Stariji igrači(max 26 god.)

1. Za prvu kategoriju ne bih postavljao dobnu granicu.
a) ko bi predstavljao te kapitalce, pa neko ko posjeduje neosporan kvalitet, ali bi to bio sigurno neko ko ne igra u kontinuitetu pa samim tim rizik zbog adaptacije, voljnog momenta bi bio izuzetno velik, ali bi ako upali i doprinos učinku ekipe bio sigurno ogroman.
b) Kako donijeti odluku: -prvo riješiti poziciju koja škripi, a zatim ako bi se pojavio neki baš poseban igrač, pokušati i njega dovesti. Za primjer uzeti situaciju da imamo ponuđene Lendrića vol.2, igrača reputacije koju je imao Zahirović i Štilića, Semir bi sigurno bio prva opcija, ne samo zbog neupitnog znanja, već i činjenice da je dijete kluba bio bi neko ko sigurno privukao dodatan broj gledaoca na naše utakmice. Ali sad zbog situacije da nam ide Lendrić vol.1, a napadača u ligi nemamo dobrog, osim Obrada ali za njega treba platiti obeštećenje, Lendra vol2. bio bio moj primarni cilj. Nako toga vidjeti da li se može dovesti neko kao Štilić u zavisnosti od preostalog novca kojim se raspolaže.
c) Igrači koji mi spadaju u ovu grupu: Štilić, Mahmutović, Miroslav, neko kao kod kona što je bio Benko, Jajalo, Komazec etc.

2.
Ova kategorija bi možda trebali biti i na prvom mjestu, ali tu je samo zbog toga što bi teško upalilo sa igračima koji tek izlaze iz juniora a nemaju nikakovg iskustva na seniorskom nivou. Ali zato su tu igrači kao Kemo, Žera (redovni reprezentativci), pa i Dino je tu.
a) kako implementirati ovu kat: Već kroz par neuspješnih rokova čujemo krilaticu "bolje da je naš xy omladinac igrao, sigunro ne bi bio gori od ovog", tužno ali istinito, ovo se je u mnogo slučajeva pokazala kao istina. Zato bih neke goruće pozicije primarno popunjavao ovim igračima.
Za pr. za ovo ne treba ići daleko već takav slučaj imamo sad kod nas, pozicija stopera nam škripi, a od omladinaca imamo tu Kemo, koji je s prvim timom jako dugo, ima određeni broj minuta na ovom nivou, okušao se je protiv svojim vršnjaka na mnogo većem nivou i bio je jako dobar. S njim smo pokrili tu jednu poziciju na CB.
Slično smo imali i prošle godine slučaj s Vecom, koji je uvijek bio tu oko prvog tima, upoznat je s ekipom, gurnuli smo ga u vatru i bio je pun pogodak. Opet ona krilatica "sigurno ne bi bio gori.." tu dolazi do izražaja i još jednom potvrđuje pravilo.
b) Mislim da trebamo da prestanemo sumnjati u naš podmladak, mislim da su se tu dečki jako potrudili da otklone tu sumnju, od Vece, Begana, Memije, Amira, Baje, Dade. Ovo nije zanemariv broj igrača pa da možemo reći: "to je slučajnost". Zašto ovo sad pišem, neće svaka generacija izbaciti ovako dobre igrače, pitanje je hoće li i svaka druga...ali ja bih baš zbog te veze ostavljao iz svake generacije 1-2 igrača koji su tu bili najbolji, nije bitno što nisu novi Amir, Ara ili Baja. Dobili bi ugovore na 2. godine i bili poslani na posudbu pa ako se tu pokažu i konstantno igraju prvu postavu, takvim igračima bio dao novu šansu. Bolje imati pravog malog Zeljovca na klupi za svaki slučaj nego nekoh tipa Šećerović, Lazić i slične prosječne igrače.
c) Finale CL 2006. godine Arsenal i Barca, Rona i Henry na vrhuncu moći, teren St. de France je okupiran zvijezdama, ali jedno ime se tu izdvaja Oleguer. Napisaću još jednom "Oleguer madafaking Presas" je igrao finale CL, on poslije Barce nigdje nije igrao ozbiljan fudbal, ali njegovo ime je tu, da je bila zbog čisto fudbalskog znanja, on je tu noć na Stade de France mogao izaći jedino da pokosi travnjak, ali nije, on je bio svjestan čiji dres nosi i šta to znači. On je osvoji CL, a Ronaldo i Ibra nisu.
Spoiler:
slika
Zbog toga ja bih rađe iduće sezone gledao u Želji možda Jazvina, Gačana, Čubaru li nekog drugog mladića, naveo sam ovu dvojicu jer su standardni u svojim ekipama, nego Bogija, Kerlu, da opet ponovim, gori sigunro ne bi bili.
c) Dalje, posudba bi mi bila primarno kao neki test, ne samo prilika za redovni fudbal, vjerovatno će to biti u nižem rangu, ali ako se tu izboriš za prvih 11 i činiš manje-više prevagu, to znači da si prvi test prošao. Za nagradu dobiješ novi ugovor, pripreme sa Željom i po mogućnosti bolju ekipu nego predhodnu za novi test.
Za pr. bi tu uzeo prošle godine Midžića, on na kraju nije uspio ali je putanja na početku bila slična ovome što sam pisao. Otišao je na posudbu, tamo bio standardan, najbolji strijelac ekipe, nekog ko ima takvu trajektoriju treba pratiti i dati mu priliku u prvom timu, samo je još potreban kontinuitet. Pa takvom konceptom možda dobijemo novog Benju, Stanu(kojem je dugo vremna trebalo da dođe u priliku da zaigra za A-repku).

3. U21:
a) tu se nema šta puno pisati, imamo situaciju u PL kakvu imamo, a to je da ima nekoliko mladih igrača koji poprilično obećavaju. Prije svega mete trebaju biti U21-repretentativci, koji će biti u izlogu igrama za mladu repku i uz malo više sreće ako reprezentacija ostvari neki pristojan rezultat, možemo se nadati i određenoj zaradi.
Što se tiče ulaganja u ovu kategoriju naravno uložiti najviše uz kategoriju 1.
b) Koga pratiti u ovoj kategoriji? Igrače mlađih selekcija koji budu pozivani u kampove nekih evropskih ekipa, pošto u većini slučajeva se takvi igrači se vrate u svoje matične klubove, nastojati ih pratiti što više i pokušati dovsti one najbolje.
Primjer: Šerbečić, Veselinović-koji je bio u Plzenu gdje je otišao iz Slavena Živinice, ne može da igrač iz Živinica bude važniji Plzenu nego nama, ili Bjeloš Slaviji Prag nego nama.
c) Kako pratiti? Često disutujemo o slabom skautingu. Ako za to ne postoji dovoljno novca ili logisitke, za početak pratiti neki manji radijus. Za primjer bih uzeo Kozaru, koja redovno izbacuje dobre igrače: Gnjatić direktno u Srbiju, Šatara direktno u JLS, a tu su bili i Zakarić, Letić, Maksimović(MDK). Leotar, Sutjeska, to su mjesta odakle često dolaze jako dobri igrači.
Pratiti isto tako B-ekipe vodećih ekipa u susjedstvu, dobar dio igrača u tim timovima neće doći do prve ekipe, a to ne znači da možda nama ne bi bili od pomoći. Uz praćenje tih ekipa imaš i priliku da im promatraš i protivnike.
Za primjer: Hajduk je za iduću sezonu potpisao E. Šehića iz Zagreba, Zagreba koji vjerovatno ispada u treću ligu. Šehić je do ove sezone igrap štopera ili desnog beka, ove sezone trener ga je prebacio na krilo gdje je procjvetao i zabio je u ligi 10 golova. U tom istom Zg igra naš bivši u-19 reprezentaticac Jurilj, pršao je Dinamovu školu, igra na krilu i postigao je otpilike isto golova kao i Šehić.
Pratiti igrače koji su jako mladi otišli u inostranstvo, a dobar dio njih se zbog više faktora nije ni neće prilagoditi, primjer je već navedeni Veselinović, a ne trebamo pričati kakvu je imao prvu sezonu nakon povratka iz Češke. Pada mi na pamet Mašić iz Čelika, koji je bio najbolji strijelac u mlađim kategorijama i otišao je u Češku, primjera je milion ali mi je dosadilo više pisati.
4. Tu se nema šta filozofirati. Najbolji igrači iz PL, gdje sito kao u kategoriji jedan se treba voditi kvalitetom a ne kvantitetom i to je to. Naravno starije od 26 god. ne bih dovodio.

Nadam se da ovo nije bilo predosadno..
Zadnja izmjena: Simply Blue, dana/u pet maj 26, 2017 3:57 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Treba poraditi na realizaciji...
NO ODA, NO PARTY
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet maj 26, 2017 3:56 pm

Kaze od picke napravi fajtera. Kralju moj ako je neko picka, hiljadu trenera od njega ne moze napraviti fajtera. Ustvari moze, par utakmica i onda taj karakter ispliva kad je najpotrebnije. Tako ti Kerla u 2 od 3 zadnje utakmice napravi glupost, Lendric se ne vidi, veznjaci ne postoje. To ti je to. Napeli se ko zabe tokom sezone i u najbirnijim momentima ispliva njihov karakter. Ili jesi ili nisi. Nema trece.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Ko nas je kleo, nije dangubio.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 203 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija