Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:40 pm

Povedi nas kapitenu!!!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:41 pm

**** kontinuitet, daj da samo mijenjamo
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:42 pm

SP!
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:44 pm

storm_raider je napisao/la:
čet maj 18, 2017 2:39 pm
hrasno je napisao/la:
čet maj 18, 2017 2:36 pm
slika

Navijaci Zelje u ranim 60-tim
Javi se jovanu ili Hurmasici sa jos ovih slika molim te. Svaka ti cast na doprinosu.
Cekaj malo :D
Jel ovo onaj? Šta se dešaJE :rofl: ?
Ko ga pusti :D
Sigurnosni standardi na minimumu :rofl:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:45 pm

Nije, ne brini :D
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:55 pm

GoodisonPark je napisao/la:
čet maj 18, 2017 5:00 pm
Amidza je napisao/la:
čet maj 18, 2017 4:42 pm
GoodisonPark je napisao/la:
čet maj 18, 2017 4:31 pm

Koliko mogu pročitati sam si sebi kontradiktoran u ovom postu.. "Žrtvuješ igrača" koji onda po napisanom ispada taraba i ne vidim na koji način ga žrtvuješ kad je po napisanom svakako loš? Po meni, ne mora značiti da sam u pravu, ali mnogo je veća korist igrati flastera nego ne igrati.. Duljević je igrač koji je startan sa dugim korakom i njegovi okomiti prodori su vrlo opasni, pogotovo što se on driblingom vrlo lako riješava igrača koji izlaze na njega. Njega se u startu mora onemogućiti dobar prijem lopte a opet Jovan je kod nas najbolji u tom segmentu presjecanja i destrukcije protivničke igre. Pogledaj samo par golova protiv Slobode, Jovan pravovremeno presjeca pas a ostalo rješava Zeba.

Igrali smo par derbija prije ovog, nismo igrali flastera na Dulji i to je omogućilo njemu da bude ubjedljivo najbolji pojedinac od kojeg je uveliko ovisila njihova igra i prijetila opasnost našem golu.. Dalje pišeš, "jednostavno ne gubiti lopte kao do sad", a hoćeš da igraš formacijski isto pa zar misliš da će se tu nešto samo od sebe popraviti? Neće drug već moraš nešto uraditi, odnosno nešto promjeniti pa da do lopte dolaziš na njihovoj polovini a u takvim situacijama smo mi i najopasniji, znači presing, markiranje, i flaster na igrača koji tokom utakmice dobija najviše lopti to je prilika da po oduzetoj lopti pravimo paniku u njihovoj zadnjoj liniji..
Moje misljenje je da, ako potrosis jednog naseg da igra flastera (a, po meni, upitno je da li to iko moze uraditi kako treba) neces dobiti puno. Mada se slazem da je logicno i da stoji da je lakse Duljevicu onemoguciti prijem, nego ga zaustaviti kad je u naletu. Blagojevic i nije toliko los u defanzivi, govorim vise u kontekstu napda tj. izgubljenih lopti tj. njegovih netacnih pasova. Sto znaci, kad on gurne pogresan pas i neko presjece loptu, to sto mi igramo flastera na Duljevicu ne igra nikakvu ulogu, jer ne igras flastera dok si ti u posjedu. Znaci, izgubimo loptu na sredini, startni i brzi Duljevic je kupi i pravi nam pizdarije nazad. U principu, pokusavam ti reci, flaster ili ne, mislim da je kljuc svesti broj nasih gresaka pri predaji lopte na minimum. Dakle, poboljsati pas igru na sredini kako znamo i umijemo.

Za presing se slazem, najbolje izgledamo kad pritisnemo zadnje linije protivnika. Sa izgubljenim loptama i netacnim pasovima, po meni, formacija nema puno veze u nasem slucaju. Tu vise odlucuje koncentracija igraca, ponajvise Blagojevica. Koji je igrao neke utakmice fantasticno, dijelio lopte ko rukom, neke davao lopte u noge protivnicima. Uz njega, Markovic isto tako dosta oscilira, pa je i to problematicno. Tesko je ionako ocekivati od bilo koje ekipe u PLBiH da promijeni formaciju tek tako. Par puta smo na ho-ruk igrali neku kvazi 3-5-2 kad smo ganjali rezultat, ali nema teorije da to ponovimo od pocetka neke utakmice.

U svakom slucaju, na Slavku je da odluci, ali bice zajebano. Da je onaj mrtvi Ugljesa kakav nije...
Igrali su ovako slično pitari i onda kada smo ih rasuli 0:3, tada im je Šašivarević bio nešto kao Duljević i sve je polazilo od njega, tada je genijalni Brko Bukija sa beka gurnuo u sredinu kao flastera i to je bio potez koji je doprinio da Željo odigra ubjedljivo najbolju poslijeratnu partiju na Koševu..

Što se tiče prenosa lopte na njihovu polovinu tu mora cijela zadnja linija izmjenom brzih pasova napraviti višak i omogućiti Markoviću ili Blagojeviću lakši prijem i prenos lopte, također i naša krila (lijevo pogotovo) moraju više ulaziti u sredinu i na taj način olakšati Zebi i ostalim veznim igračima, također i trka bez lopte je vrlo važan detalj jer nije Jovan kriv što mnogo puta nema rješenja kome dati loptu kad su svi igrači dobro markirani a ne pokušavaju promjeniti pozicije, otvoriti prostor ili pobjeći na vrijeme od igrača da bi primili loptu.

Uglavnom ima rješenja i nadati se da će Slavko pravilno pročitati njihovu igru i shodno tome i postaviti našu ekipu..
Cjenjeni kolega, malo cu dopuniti :ganja:

Između nase zadnje linije i veznog reda ne smije biti svemir prostora. Kada se je to događalo mi smo bili ocajni. Slicno us kljukušari odigrali sinoc, Njih eazumijem, gonjaju :D rezultat. Po loptu moraju doci oba, i Jovan i Markovic. Jedan drugom osigurac. Ovo se može lako odigrati jer nam pobjeda nije pod moranje. Cvrsto na sredini bez srljanja agore ce se nešto otvoriti.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24759
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 8:55 pm

 
SanMan
Postovi: 1226
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:01 pm

"slučajno" pogledah, meni se sviđa
https://www.youtube.com/watch?v=_uFEB6ToBkA
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:05 pm

SanMan je napisao/la:
čet maj 18, 2017 9:01 pm
"slučajno" pogledah, meni se sviđa
https://www.youtube.com/watch?v=_uFEB6ToBkA
Pustih ovo, nakon 2 sekunde vidim tvoj post. Stvarno ovo je dokaz kako je taj put Grbavica baš grmila
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:23 pm

DERBI, ZVANIČNA NAJAVA:
Prodaja karata je u petak od 14.30 do 18.00. Mjesto prodaje ulaznica je kancelarija pored plavog salona na zapadnoj tribini. Nemojte dolazit ako ste svjesni da ima neko ko vise zasluzuje da kupi ulaznicu. Cijena karte i majice je 20 KM. Kartu bez majice necete moci kupiti. Ulazak na Juznu tribinu nece biti dozvoljen bez majice. NEKA NAŠA PJESMA ODJEKUJE I NOSI PLAVE SVE DO POBJEDE.

Sa zvanične fb stranice grupe.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:25 pm

kao svi u istim majicama?
gradi željo boli te *****
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:26 pm

Ludilo se spremaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:26 pm

slika
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:27 pm

ChWilla je napisao/la:
čet maj 18, 2017 9:25 pm
kao svi u istim majicama?
Perverzija 8-)
 
Nikolaj
Postovi: 184
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:33 pm

Kako majice izgledaju?Uzeću odmah?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:35 pm

Odlicna stvar, zajednistvo prije svega!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:36 pm

a jel jedan čovjek jedna karta?
gradi željo boli te *****
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:36 pm

Da li klub stoji iza ove ideje da se placa 10 + 10 KM, obzirom da ce prihod od majica biti 17.250 KM ?

Gdje ti novci idu ili kome ?
Zadnja izmjena: Elegant, dana/u čet maj 18, 2017 9:38 pm, ukupno mijenjano 1 put.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:37 pm

ChWilla je napisao/la:
čet maj 18, 2017 9:36 pm
a jel jedan čovjek jedna karta?
jeste
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 18, 2017 9:38 pm

Ovo je dobra stvar, svi u istim majicama baš ono full će da bude 8-) šteta što nisam mlađi da idem sa grupom :( :D

Ništa, onda ćemo i mi ostali svi obući bordo čarape i pravac na zapad :ganja:
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, fanaticZeljin, Google [Bot], igla, Jacksparrow, Majkel i 241 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija