Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 2:47 am

Plava Porodica je napisao/la:
ned apr 09, 2017 12:47 am
storm_raider je napisao/la:
ned apr 09, 2017 12:43 am
rodrigo87 je napisao/la:
ned apr 09, 2017 12:40 am

:palacgore:
Zeljo na nas uvijek moze racunati, ali sa tog aspekta, a mi to moramo podrzati, "bitniji" su ovi koji dolaze da se slikaju i gledaju bolji fudbal. Oni prave razliku u kasi, jer smo mi vec siguran profit, a njih treba privuci. Nas 3000 - 4000 nismo vecina ove drzave, vec upravo ovi koji prate druge lige. To tako i trebamo posmatrati. Mudro i komercijalno, jer se od toga i zivi. A mi, mi cemo uvijek biti tu za Zelju, kao sto smo uvijek i bili. I Zeljo to zna.
To je i primarni cilj. Oni se moraju privuci nekako na utakmicu. I ne sumnjam uopste da cemo vremenom u tom segmentu rasti. Kakvi god da su, i oni su dio Plave Porodice. Ali meni bar oni nikada nece biti kao ovih 4000, vise Vam svaku bubuljicu na licu znam. Vi ste Zeljo.
Uza porodica je tu i bice, a sira nek naleti i kad nije "bajram".
Plava porodica drag si mi samo što si naš bez obzira dolazio ili ne na tekme,uostalom kao i svaki drugi naš.Pošto si mi drag moram ti skrenuti paznju na tvoje pogrešno razmišljanje sciljem da ga promjeniš.Nikada ne pravi razliku medju našim navijacima.Evo moj primjer a takvih je mnogo.Na Grbavici sam i gostovanjima uz Zelju proveo vjerovatno više nego što ti imaš godina.Na Grbavici gdje nas je dolazilo na svaku utakmicu bez ikakvog poziva,reklame 22 hiljade.Ti i svi oni koji veceras objavljuju da su bili tada nisu bili i nece nikada biti.Tih 22 hiljade,barem vecina,koji su tada dolazili sada dolaze rjedje samo zato što ne mogu a ne zato što nece.Te naše navijace i sve druge navijace takvim pristupom gdje su jedni vazniji i bitniji,npr koji dolaze cešce zadnje 2-3 god,od onih koji dolaze rjedje tj dodju kada mogu na neki nacin vrijedjate.Mnogi od nas su presrecni kada mogu doci na Grbavicu.Avioni se placaju da se dodje na neku tekmu i za dan-dva vrate nazad i onda trebaju da cuju kako ih neko naziva ovakvim ili onakvim navijacem.Vec sam jednom pisao,ne pravite razliku,ne djelite se,drzite se uvijek zajedno,pomazite se medjusobno,druzite...Nikad nisi u necijoj kozi i nikad ne mozeš znati zašto neko nije svaku tekmu na Grbavici a mozda bi zelio...
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 3:01 am

Sto se prije pomirite da Zeljo ima 2000 navijača u ovom gradu bit ce vam lakse.
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 3:07 am

Vrag je napisao/la:
ned apr 09, 2017 3:01 am
Sto se prije pomirite da Zeljo ima 2000 navijača u ovom gradu bit ce vam lakse.
Griješiš.Ja licno u Sarajevu poznajem najmanje 10 hiljada a vjerovatno je još tu 150 hiljada koje ne poznajem licno.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 3:12 am

I onda dodje Krupa, Mladost, Metalhhcjh i ostala sitna buranija i pokaze da ipak ne grijesim.
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 3:12 am

Lijepo za vidjeti

LIGA ZA PRVAKA
1.
FK ŽELJEZNIČAR
3 2 1 0 51
2. (-1)
HŠK ZRINJSKI
2 1 1 0 49
3. (-1)
FK SARAJEVO
2 1 1 0 47
4.
FK RADNIK B.
3 0 2 1 39
5.
FK SLOBODA
3 1 0 2 38
6.
FK KRUPA
3 0 1 2 33
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 3:21 am

Vrag je napisao/la:
ned apr 09, 2017 3:12 am
I onda dodje Krupa, Mladost, Metalhhcjh i ostala sitna buranija i pokaze da ipak ne grijesim.
Ako ti misliš da su navijaci Zelje samo oni koji su došli na te utakmice naravno da griješiš.Zeljo nije samo ono što se dešava na stadionu.Ivica Osim je to davno objasnio."Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge. A šta treba više od toga? Upravo bi to trebao biti cilj svih navijačkih grupa, a ne samo da se eksponiraju što nose neku boju i ponašaju se ružno"
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Jaozinho22
Postovi: 2746
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:09 pm
Lokacija: Baza
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 3:22 am

HASANOVIC DINO!!!!
Toliko osporavan momak, neke neznalice su govorile da nece ni prici prvih 11, momak ih je usutio!
Možda nema kontrolu lopte kao Zeba, dribling kao Zakaric, znanje Blagojevica ali ima ono što nam treba zadnjih pola sata! Na svaku loptu ide 100%! Glavom na krampon ako treba!
ŠAMPIONSKA KRECE PLAVA PRUGA!!!
KLUB NAJVEĆI,
NAVIJAČI NAJBOLJI,
Gospodine Adžeme, ne dozvolite da ''neko'' pere svoj prljav veš preko Vas !

,,To je naš stadion, mi svaki put dajemo onoliko koliko mi smatramo da trebamo dati ! KRAJ PRIČE''
Amar Osim.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5131
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 8:00 am

Istina nisu samo ovih 3-4 hiljade navijači Želje ali isto tako se tu "kruiniše" sve to. Kao što je nogometašu kruna sedmice ta utakmica takodje je to i navijaču. Lijepo je cijelu sedmicu pričati o Želji, lajkati po fb i sl. al kad dođe utakmica ti gledaš zvijezde granda
Ne ide.
A živiš recimo na Malti, Otoci, Ilidži...prepišaš do Grbavice.
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 8:50 am

(VIDEO) Fudaleri i navijači Željezničara zajedno proslavili pobjedu i najavili gradski derbi

Pročitajte više na: http://sport1.ba/premijer-liga-bih/vide ... erbi/79617
Željezničar ante portas !
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:02 am

salle86 je napisao/la:Istina nisu samo ovih 3-4 hiljade navijači Želje ali isto tako se tu "kruiniše" sve to. Kao što je nogometašu kruna sedmice ta utakmica takodje je to i navijaču. Lijepo je cijelu sedmicu pričati o Želji, lajkati po fb i sl. al kad dođe utakmica ti gledaš zvijezde granda
Ne ide.
A živiš recimo na Malti, Otoci, Ilidži...prepišaš do Grbavice.
Znam momka koji zivi tik do stadiona, sve zivo lajka oko Zelje, objavljuje neke slike i sta sve ne, a na utakmice ne ide. Valjda se moze ljubav prema klubu i tako izrazavat..
Drugi primjer kolega s faxa koji je proslu sezonu sa mnom isao na sve tekme na proljece. Kad smo u Bijeljini igrali ja pratio na faxu preko bet365 i govorim mu evo 2:2, kaze a ko igra? Da ne spominjem da Grbavicu nije vidio mjesecima iako zivi u Hrasnom.

Naletilo pogano vrijeme. Sve nam furke kratko traju, brzo nas prodje, lakse sjedit kuci i pratit Engleze..

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:17 am

vi se baš nasekirali :D

dolazak na svaku utakmicu je navika i kultura. mi tek sad stičemo uslove da počnemo, tek da počnemo - raditi na toj kulturi.
gradi željo boli te *****
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:18 am

Moramo znati da nas ima svakakvih i neka fala bogu. Neki smo navijaci Zelje ali nismo toliko zagrizeni, pa dodjemo na 5-6 utakmica godisnje, neki smo simpatizeri pa dodjemo samo na velike utakmice, neki smo bolesnici pa visimo na grbavici i kad treba i kad ne treba itd. Pored kvaliteta fudbala stoji i ekonomska situacija koja onemogucava dolazak na svaku tekmu velikog broja zeljovaca. Ali isto to stoji i za pitare, iz istog smo grada pa nas opet uvijek ima vise. Znaci nasa ljubav je uvijek bila i bit ce veca ali nije ljubav sve sto te ponese na grbavicu ima toga hejbet.
Ne treba biti nezadovoljan pa eto napravismo istok gotovo cijeli od sredstava navijaca, simpatizera i bolesnika.
Polako ba, kako se bude i kvalitet ekipe, uslovi na stadionu i aBd drustvu poboljsavali bit ce i posjeta bolja. Zeljo je tu a i mi smo, samo eto voljeli bi svi da je uvijek cener na stadionu ali yebiga, bit ce jednom i to.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:45 am

Po savezu 6 milja bilo. :D
Vidi se da su pitari u savezu. Hoce li taj izvjestaj Benzema il je opet do interneta?! :kafa:
 
Avatar
Valter
Postovi: 1312
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:48 am

i suviše često ove sezone konačna konstatacija poslije svake utakmice je „igru briši bodove piše“. Poslije jučerašnje utakmice neko će reči pa ljudi nisu stvorili pravu šansu a mi smo dva puta pogodili prečku. Đaba to sve ja brate nisam plaho zadovoljan. Dat gol na otvaranju utakmice i poslije toga čitavu utakmicu strijepiti od Krupe jer vidiš da su ti igrači u panici i da teško kontrolišu meč nije nešto što ohrabruje. Rijetko ćeš gdje vidjeti toliko nepreciznih pasova kao na utakmicama Želje. Ovim našim igračima obuci dres Krupe i oni onako rezultatski rasterečeni ima da vezu po terenu. A u plavom dresu igraju pod nekim sresom. Ovo je Slavko rekao i za igru naših u drugom poluvrijemenu protiv Zrinjskog. Toliko prekratkih pasova, toliko nepreciznih pasova, toliko brzopletih pasova se dešava kada kompletna momčad igra pod nekim grčem. Svima je jasan pritisak igranja za Želju, ali da to igrače u tolikoj mjeri limitira nije mi jasno. Mnogi će reči da sam preoštar, ali iz utakmice u utakmicu ja Boga molim da sudija svira kraj, pa mi je i sinošnji zvižduk Jakupovića bio najljepši momenat meča. Uglavnom opasnost od simpatične i skromne ekipe Krupe nam je dolazila po lijevoj strani gdje je Stojanović bio pogubljen. Dva otpisana igrača, Stanić i Blagojević, i to ne samo otpisana od strane Kostića nego i od velikog broja nas navijača (prvog mene), postali su nezamjenjivi, a to dovoljno govori o drugim opcijama. Moram još spomenuti i igre Radinovića, po nekad kada dobije priliku i odigra nešto dobro ali generalno on nije igrač za Želje, ne mogu vjerovati da ću ovo napisati ali Dado bi bio bolja opcija (ne prizivam ga nego samo poredim).

Dolaze nam dvije utakmice koje nam u veliko mogu pokazati gdje smo, kud smo, u koji smo vakat. Pokazaće i od koje su japije ovi igrači.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:57 am

Puno je utakmica u kratkom periodu, logicno je da se navijaci koji nisu standardni zasite. Bili su protiv slobode, svako je znao da protiv krupe nece biti ista atmosfera, propustaju pa dolaze na derbi. Ja u zadnjih 10 godina sam promasio 3-4 utakmice sinoc nisam bio, posao nanio van kantona. Desi se, poklopi se milion stvari. Ne znam sto dramite, 4000 ljudi je ok brojka, to nam je prosjek ove sezone. Osim toga, mi sinoc nismo mogli disati drugo poluvrijeme, koliko od Slavko pricao da smo fizicki pripremljeni ovo je brutalan raspored. Protiv Sirokog treba igrati bunker bez pokusaja da osutamo na gol, ne potrositi se previse i bez kalkulacija uci u derbi.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5131
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:58 am

Ko je i kad otpisao Blagojevića?
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:58 am

Ma Bogi katastrofa sinoc..Frajer je dva puta prodao cistu loptu losim poprecnim dodavanjem i to na isti nacin i stvorio kontru igracima Krupe..Sreca pa nisu bolje istrcali..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 9:59 am

što se utakmice tiče, svakako zabrinjava nonšalancija odbrane. ovu utakmicu kao da su navijači i odbrana shvatili isključivo kao nešto što mora proći do derbija i polufinala kupa.

naprijed smo lijepo i lako dolazili do gola...do zadnjeg pasa ili udarca. u odsudnim situacijama naši igrači su naprosto GLUPI i rade 90% puta krivu stvar...ona dva puta kad su uradili pravu bila je prečka. zbog toga ja mislim da je i dalje neophodno da u svakom trenutku na terenu budu ili zeba ili bekrić. uglješa je tri šanse uspio upropastiti dva puta pucajući kad je bolje bilo dodati, a treći put obratno. taj momak joj sve zna, ali matematički precizno donosi pogrešne odluke...

zakariću fali još malo, malo da opet bude među najboljim igračima lige. ono što su neki pričali da miri fali (i falI) - okomito napadanje gola i pravljenje viška - on to ima, hoće, može...i puca bez zadrške s obje noge. on će napraviti razliku i ne drži ga slavko bez razloga usprkos prvih nekoliko neuvjerljivih partija.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 10:00 am

Leon_Professional je napisao/la:
ned apr 09, 2017 9:45 am
Po savezu 6 milja bilo. :D
Vidi se da su pitari u savezu. Hoce li taj izvjestaj Benzema il je opet do interneta?! :kafa:
savez za otprilike isto uveća i njima. ali ustvari, ne uvećava ni nama ni njima nego sebi. kao, evo vidite da je liga bolja, da je skraćenje pun pogodak i da posjete rastu...
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned apr 09, 2017 10:04 am

zubanovic89 je napisao/la:
ned apr 09, 2017 9:57 am
Puno je utakmica u kratkom periodu, logicno je da se navijaci koji nisu standardni zasite. Bili su protiv slobode, svako je znao da protiv krupe nece biti ista atmosfera, propustaju pa dolaze na derbi. Ja u zadnjih 10 godina sam promasio 3-4 utakmice sinoc nisam bio, posao nanio van kantona. Desi se, poklopi se milion stvari. Ne znam sto dramite, 4000 ljudi je ok brojka, to nam je prosjek ove sezone. Osim toga, mi sinoc nismo mogli disati drugo poluvrijeme, koliko od Slavko pricao da smo fizicki pripremljeni ovo je brutalan raspored. Protiv Sirokog treba igrati bunker bez pokusaja da osutamo na gol, ne potrositi se previse i bez kalkulacija uci u derbi.
Ja bih sad odmah potpisao da u srijedu bude ista utakmica kao protiv Zrinjskog nekidan..Nek nam nedaju pola preci ali isto tako i da ne stvore iole ozbiljnije prilike..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Gola, Google [Bot], igla, Jacksparrow, SamoNapad, Sky1 i 270 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija