Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 12, 2017 11:54 pm

Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:52 pm
A vidi koliki naš teren izgleda iz ove perspektive.Cikazubo ako mozeš izmjeriti ovaj teren dok je bila atletiska staza.
slika

sad je širi :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 12:00 am

Grbavica je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:54 pm
Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:52 pm
A vidi koliki naš teren izgleda iz ove perspektive.Cikazubo ako mozeš izmjeriti ovaj teren dok je bila atletiska staza.
slika

sad je širi :D
I ja mislim da se prema Istoku proširio mozda i dva metra.U Osimovo vrijeme se širio do maksimuma jer je to odgovaralo našem nacinu igre.Mislim na Ivicu.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 12:04 am

Evo još jedne gdje se vidi ta mala atletska staza i u ratu izgorjela Zapadna tribina.
slika
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
D.B.Cooper
Postovi: 117
Pridružen/a: sub feb 18, 2017 7:48 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 12:04 am

IMAL TRENINGA DANAS I U KOLIKO ?
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 12:05 am

19adi21 je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:17 pm
e sto ne mogu vise ovog pitarluka na BHT, cuj bilo 50 Manijaka, pa kako ih nije stid
Sto znaci da nas je bilo 200 :D
 
BabOsim
Postovi: 1011
Pridružen/a: sub nov 19, 2016 4:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 12:08 am

Grbavica je napisao/la:
Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:52 pm
A vidi koliki naš teren izgleda iz ove perspektive.Cikazubo ako mozeš izmjeriti ovaj teren dok je bila atletiska staza.
slika

sad je širi :D
Kad gledam ovu sliku rekao bih da je puno ljepše sa sivim/metalnim krovom, više bi se i uklopilo uz sjever.
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 12:53 am

E pa nadomak smo te lige za prvaka. Koja bi trebala biti nešto novo svim ekipama pa tako i nama. Mislim da će svaki bod tu biti veliki i mislim da će biti dosta iznenađenja. U toj ligi bi svak trebao da može pobijediti svakoga. Dva kiksa prave ogromnu razliku zato ne bi rekao da je iko obezbjedio Evropu ima još do kraja jako mnogo.

Što se naše ekipe tiče jako mi je žao što nećemo u ovom sastavu uči u iduću sezonu. Sigurno bi bili na mnogo većem nivou u odnosu na ovu sezonu. Kontinuitet je za ekipu jedna od glavnih stvari ne samo zbog uigranosti nego iz dosta drugih faktora, jedan od njih je da ekipa poznaje svoje mogućnosti i ima taj mentalni efekat koji donosi stabilnost. I to je za nas porazavajuca činjenica koja nam nikako ne ide u prilog.
Kada bi gledao na skali od jedan do deset ova ekipa je negdje na šest. A slijedeće godine bi se mogli dići na osam devet kada bi ostali na okupu.
Nakon dugo lutanja čini se da smo riješili pitanje trenera. Slavko od kad je došao donio je rezultat prije svega a mi smo tada bili u jako lošoj poziciji, toliko lošoj da nas ni jedan brilijantan niz dobrih rezultata koji je napravio nije odveo dalje od trećeg mjesta.

Kjosevski se dozvao, nakon jedne male krize koja je po meni nastala sa onim belajem u Ženici. Od ove polusezone znao je direktno donijeti bodove a i vidi se drugaci pristup kod njega konačno pokazuje kvalitet a radi se nekom ko je u svijetu golmana još uvijek mlad.

Stojanovic je sasvim solidan bek za naše uslove sa automatizovanim centarsutom i u odnosu na prethodna rijesenja može se reći da smo stabilni na toj poziciji.

Kerla će vjerovatno otići na kraju sezone, jer objektivno još može igrati vani i zaraditi. Po meni je to taman period da se uigra i kad počne to sve ličiti na nešto otići će.

Bogicevic u poznim godinama nas najbolji stoper, trenutno. Za moj pojam već iduće sezone njegov doprinos ekipi i igri će biti sigurno manji ali se može koristiti.

S.Stevanovic je dolaskom Petrovića potvrdio kvalitet i pokazao mnogo više u odnosu na predhodno vrijeme provedeno u našem dresu. Po meni kvalitetno riješenje na desnom beku.

Blagojevic čovjek koji još uvijek luta, na kojeg je ona ludost sa celikom ostavila traga i još uvijek se doziva od tada je zbog psihe pauzirao 6 utakmica. A svi znamo koliko može ali nema upravo tu kostantu o kojoj sam govorio. Njegova najbolja osobina je što preuzima rizik kada drugi nemaju muda od tuda i nešto veći broj grešaka. Uglavnom kad igra Blagoje igra i ekipa a to samo govori za sebe koliko je bitan.

Markovic momak iz drugog plana kako je došao takav je i na terenu. Jako koristan igrač od kad igra samo je jednu odigrao ispod nivoa na koji nas je navikao.

Zakaric, koji je imao rupu u igranju od pola godine i treba vrijeme i utakmica da dosje u optimalnu formu. A već smo vidjeli da ima odlična proigravanja i centarsuteve. Uopšte nemam dilemu da će nadoci jer ima kvalitet.

M.Stevanovic šta reći za njega , najbolji igrač lige. Na žalost nas najvjerojatnije ga vise nećemo gledati u našem dresu a svi znamo razlog preveliki uslovi za nas koje traži. Dok na terenu to je pravi sportaš koji ima odnos profi protiv sve i jedne ekipe bez obzira kako se zove. Za nas će njegov odlazak biti nenadoknadljiv bez obzira koga dovedemo.

Zeba tata ove lige kad ne ide nekog tu je slobodnjak ili lužnjak da riješi tekma. Prošle je godine upravo takvim potezima vukao slobodu kad ih je bilo stalo. Po meni i na moje iznenađenje Zeba je počeo igrati odbrani mnogo bolje nego je to nekad prije bio slučaj. I što se tiče naše lige on uvijek može biti prevaga.

I meni najdraži nas igrač Lendric. Odličan njuh za gol. Odlično kretanje. Mana mu je igra leđima prema golu ali da je drugačije vjerovatno nikad ne bi došao u našu ligu. Ali on sam može napraviti pritisak na zadnju liniju i iz toga ukrasti loptu pa i dati gol. I ne postoji takav napadač u ligi osim njega koji to može. Nadam se već ove sezone da će.biti prvi strijelac lige. Volim vidjeti kako sam sebe čupa i koliko mu je stalo da zabije.

Vrijedno je pomenuti da se kod nas osim ovih sportskih stvari za razliku od svih godina prije desava i još nešto pravimo stadion. Već je prezvakana priča koji su benefiti naše nove tribine i kako će to sve skupa izgledati sa južnom tribinama kad bude gotova. Svi možemo biti zaista ponosni na ovo sto se dešavaju oko stadiona. To je preduslov za bilo šta više i vjerujemo da u upravi to jako dobro znaju. Bez infrastrukture nema ni napredna kluba. A upravom smo u velikoj većini zadovoljni. Kad smo kod uprave poštenje i znanje u paru donosi rezultat mi to imamo u ovim ljudima.

Ono što nam ostaje za kraj je punimo stadion i dajemo adekvatnu podršku kakvu i zaslužuje klub Željenog renomea.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
dimitrijevic
Postovi: 281
Pridružen/a: pon jul 11, 2016 5:49 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 1:05 am

Pohvale za 1921 izvjestaj.Pratim veliku cetvorku I njihove izjestaje I jedino ste tu negdje sa Hajdukom,a od ostalih ste puno bolji.Veliki dobitak za klub jos kad se uzme u obzir koliko ste placeni,kako finkcionisete onda je ovo stvarno golemo. Jedva cekam srijedu,volio bih 1:1,Lendric 87 min za polufinale protiv Doboja kod Kaknja.
Mirza Rascic !
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 1:55 am

Plavi orkestar je napisao/la:
pon mar 13, 2017 12:00 am
Grbavica je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:54 pm
Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:52 pm
A vidi koliki naš teren izgleda iz ove perspektive.Cikazubo ako mozeš izmjeriti ovaj teren dok je bila atletiska staza.
slika

sad je širi :D
I ja mislim da se prema Istoku proširio mozda i dva metra.U Osimovo vrijeme se širio do maksimuma jer je to odgovaralo našem nacinu igre.Mislim na Ivicu.
Mene koliko pamćenje služi betonski istok se nije pomjerao od '53 kad je izljeven do prošle godine, neka vam on bude orjentir za širinu terena, samo je '73 kada je bila rekonstrukcija stadiona dodan zidić sa ogradom ispred tribina.
イビチャ・オシム
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 2:12 am

slika
slika
イビチャ・オシム
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 8:04 am

Sta kaze "Partizan dobio smijesnu ponudu za mladog napadaca Djurdjevica",ja kontam par stotina hiljada eura,a njima 2 mil eura smijesno....
 
teatrale36
Postovi: 1144
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 8:53 am

pile87 je napisao/la:
ned mar 12, 2017 7:09 pm
teatrale36 je napisao/la:
ned mar 12, 2017 6:28 pm
Otkud sad da reflektori ne rade? Uvijek se nadje neko da pokvari ugodjaj ili ovi na terenu sa igrom ili ovi sad sa terminom. bruka
Ne radi jedan uslijed radova na istocnoj tribini, stvarno kako ih nije stid??? Bruka jel de ?
Nisam znao, opravdano onda,sta cemo smislicemo nacin da izadjemo ranije s posla. :)
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 8:57 am

Izlija je napisao/la:
pon mar 13, 2017 2:12 am
slika
slika
na drugoj slici se vide obrisi nekadasnje out linije.
cini mi se da je do smanjena doslo za vrijeme Amarovog mandata tamo negdje 2012. godine.

definitvno je teren uzi nego je to nekad bio.
Zadnja izmjena: za_zivot_cijeli, dana/u pon mar 13, 2017 9:11 am, ukupno mijenjano 2 puta.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
roger_bannister4
Postovi: 110
Pridružen/a: ned jul 24, 2016 1:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:04 am

Izlija je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:27 pm
Pa da ti Dulja uleti k'o Cantona
bRez vrijeđanja drugari, njih dvojica u istoj rečenici, nemere al nikako! :D :r
1921
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:09 am

Masinovodja je napisao/la:
pon mar 13, 2017 8:04 am
Sta kaze "Partizan dobio smijesnu ponudu za mladog napadaca Djurdjevica",ja kontam par stotina hiljada eura,a njima 2 mil eura smijesno....
A šta ćeš, oni su krajem 90tih već pravili milionske tranfere, dok je nama sad mil eura za Lendrića bio pozitivni šok, ali polako stepenica po stepenicu, doći ćemo i mi na taj nivo ako Bog da, samo što ćemo za razliku od većine klubova iz regiona znati da će pare biti uložene adekvatno u neki segment kluba a neće se puniti nečiji džepovi.

@Plavi orkestar ne može se na svakoj slici izmjeriti već samo ovaj presjek koji naprave na google maps ne znam jel jednom godišnje ili kako to ide, uglavnom odeš na google maps ili google earth i na svim stadionima koji se mogu iole normalno zumirati i na kojim se vide linije terena možeš to izmjeriti.
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:24 am

Po prvi put u historiji crnogorskog prvenstva nogometaši Dečića koje sa klupe predvodi bh. stručnjak Edis Mulalić savladali su favorizovanu Budućnost iz Podgorice (1:0).
Zanimljivo da je temperamentni Mulalić pred sami kraj susreta zaradio i isključenje.
on je lud
on je jak
on je Zeljin manijak!!!
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
drtooth
Postovi: 231
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:25 am

za_zivot_cijeli je napisao/la:
za_zivot_cijeli je napisao/la:
pon mar 13, 2017 8:57 am
Izlija je napisao/la:
pon mar 13, 2017 2:12 am
slika
slika
na drugoj slici se vide obrisi nekadasnje out linije.
cini mi se da je do smanjena doslo za vrijeme Amarovog mandata tamo negdje 2012. godine.

definitvno je teren uzi nego je to nekad bio.

sirina od 48 metara bi izgledala ovako.

slika

narandjasta linija je sirina sesnesterca, a znamo da je 3x16=48
Pogresno si mjerio prijatelju... Linija šesnaesterca ide 16,5 m od lijeve i isto toliko od desne stative. Dakle, samo širina šesnaesterca, tj. prostor izmedju ovih narandzastih linija iznosi 16,5 + 7,5 (gol) + 16,5 = 40,5 m

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Željo, to je moj tim!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:27 am

edis pravi cuda tamo sa decicem... tim, koji je bio prvi kandidat za ispadanje iz lige (jos pogotov kad se uzme u obzir da ce od naredne sezone prva liga imati 10, a ne 12 klubova) decic je uspio da se bori za mjesta u evropskoj ligi... bodovno su vec skoro obezbjedjeni od ispadanja. svaka cast mulalicu!!!
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:28 am

drtooth je napisao/la:
pon mar 13, 2017 9:25 am
za_zivot_cijeli je napisao/la:
za_zivot_cijeli je napisao/la:
pon mar 13, 2017 8:57 am


na drugoj slici se vide obrisi nekadasnje out linije.
cini mi se da je do smanjena doslo za vrijeme Amarovog mandata tamo negdje 2012. godine.

definitvno je teren uzi nego je to nekad bio.

sirina od 48 metara bi izgledala ovako.

slika

narandjasta linija je sirina sesnesterca, a znamo da je 3x16=48
Pogresno si mjerio prijatelju... Linija šesnaesterca ide 16,5 m od lijeve i isto toliko od desne stative. Dakle, samo širina šesnaesterca, tj. prostor izmedju ovih narandzastih linija iznosi 16,5 + 7,5 (gol) + 16,5 = 40,5 m

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
:palacgore:
u pravu si, zato sam se i editovao.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 13, 2017 9:34 am

Izlija je napisao/la:
pon mar 13, 2017 1:55 am
Plavi orkestar je napisao/la:
pon mar 13, 2017 12:00 am
Grbavica je napisao/la:
ned mar 12, 2017 11:54 pm



sad je širi :D
I ja mislim da se prema Istoku proširio mozda i dva metra.U Osimovo vrijeme se širio do maksimuma jer je to odgovaralo našem nacinu igre.Mislim na Ivicu.
Mene koliko pamćenje služi betonski istok se nije pomjerao od '53 kad je izljeven do prošle godine, neka vam on bude orjentir za širinu terena, samo je '73 kada je bila rekonstrukcija stadiona dodan zidić sa ogradom ispred tribina.
Mislio sam da se teren pomjerio prema Istoku i da je sad širi nego na ovim slikama ali zavarava ona staza koje sad nema a kad sad pogledaš aut liniju na Istoku i slobodan prostor do tribine to je tu negdje.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 129 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija