Moderator/ica: storm_raider

Koji rezultat ocekujete protiv Tuzla City?

Pobjedu sa dva ili vise golova razlike
6 (40%)
Pobjedu sa jednim golom razlike
9 (60%)
Remi
Nema glasova.
Poraz
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 15
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:20 pm

Zaslužena pobjeda. Hvala Zeba, hvala Miro. Gdje su oni koji su Miru slali na tribine? Ako ikako postoji način da ga zadržimo treba pokušati, krenuti ponovo u pregovore, jer njega niko ne može zamijeniti.

Što se tiče tekme, imali smo sreće. Ne znam za vas, ali ja sam zadovoljan današnjom predstavom. Odigrali smo dvije teške utakmice za kratak period. Težak teren, blato... Svaka čast i Metallegheu jer ljudi su se nevjerovatno branili.
Bunili smo se jer nam ne sviraju penale, a sad vidimo da su penali za nas poput kornera... Zeba i Bekrić! Niko više ne može izvoditi penale.
Vidim neki ponovo kritikuju Blagojevića... Po onome što sam ja vidio Blagojević je odigrao mnogo bolje nego protiv Mladosti. Bilo je tu greškica i nekih bezveznih lopti, ali po meni ovo danas je bilo sasvim solidno i nema potrebe ponovo osuti paljbu. Treba se zabrinuti za Zakarića, jer ovo što je pokazao danas i protiv Mladosti je katastrofalno. Musa je za nekoliko minuta pokazao više od Gorana za 85 minuta... Treba mu pokazati da nije nezamjenjiv. Potreban nam je Crnov pod hitno, jer ako ovako nastavi, Zakarić se neće dugo zadržati ovdje.
Okrenuti se Radniku odmah, jer nemamo mnogo vremena. 0:1 a može i 1:1. Ja bih bio prezadovoljan kako god. :)

Kjosevski- bez posla
S. Stevanović- odličan, dobar posao uradio u odbrani, a i u napadu ga je stalno bilo, kombinovao sa Mirom, borben, bravo!
Bogičević- svaka čast za danas
Kerla- ostajem pri mišljenju da Bocca treba biti opcija br. 1
Stojanović- nisam zadovoljan ofanzivom, jer kada protivnici igraju bunker bekovi su nam nevjerovatno potrebni u napadu
Blagojević- kao što sam napisao prije, po meni solidno, ali naravno mora bolje
Marković- uradio što je bio njegov posao
Miro- za mene igrač utakmice
Zeba- poslije Mire najbolji
Zakarić- užasno
Lendrić- pored promašenog penala imao ono 1 na 1 sa golmanom koje naravno nije iskoristio, imao je dosta prilika i morao je dati 1 gol danas
Nikolić- igrač za 10 minuta, koje je danas odigrao solidno i borbeno
Musa- treba ga više koristiti, već sad u kupu umjesto Zakarića od orve minute
Radinović- treba takodjer dobiti priliku od prve minute, jer je danas pokazao da zna

Dakle može ovo bolje, ali možemo biti zadovoljni vidjenim. Jednostavno mi moramo dati gol u prvom poluvremenu za smireniju i bolju završnicu.
Protiv Radnika u srijedu malo zarotirati. Ubaciti Musu, Stanića, Radinovića, Bekrića i Boccu. Ganjati pobjedu, a izboriti remi Idemo dalje, sve do medalje!
Hvala Zebaaaa!!!
:baklja: :zeljeznicar1:
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:22 pm

ono.na je napisao/la:
sub mar 11, 2017 6:17 pm
Sad kad eliminisemo Radnika u kupu aBd, onda u ligi6 njima preostaje da zavrse utakmice sa Sarajevom i Zrinjskim, a protiv nas ce ginuti na terenu. A ljepota ce biti gledati kako ce 2 konkurenta protiv nas igrati jer to im je ipak, malo teze za zavrsit. :)
Ako ostane ovaj redosljed na tabeli nakon zadnjeg kola, prvu utakmicu lige šest igramo protiv Radnika. :D

Bice tesko svakome u ligi šest, mozda Krupa bude mutila.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:25 pm

Svaka cast Miri, danas najbolji na terenu. Protiv iskusnog Benovica je probio dosta puta i bio opasan, ucestvovao u igri, nudio se na svim pozicijama i stvarno zasluzio epitet igraca utakmice. Mozemo mi biti malo i ljuti na njega, i pricati ovako i onako, ali previse on znaci ovoj ekipi i bit ce bas tesko zamijeniti ga.
 
Avatar
salle86
Postovi: 5135
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:27 pm

SanMan je napisao/la:
sub mar 11, 2017 5:25 pm
tu i tamo je napisao/la:
pet mar 10, 2017 10:03 pm
Nisam citao forum ovih dana zbog silne negative i kritika nakon Mladosti,
Mi ljudi nismo realni u nasem odnosu i ocekivanjima prema igracima, a samim tim i trenera sto na kraju vodi i do ljudi u upravi.
Necu reci da nismo bolji od ostalih, jesmo!
Ali razlika izmedju nas i posljednjeg Olimpika je manja nego u mnogim europskim ligama izmedju prve tri-cetiri ekipe. I tu se nalazimo svi, i mi i kone i zrinje ali i Olimpic, Celik, Vitez itd.
Prebaci 20 igraca Olimpica u nase dresove i uz uslove kakve imaju kod nas i podrsku navijaca borili bi se za europu.
Jos uzmite u obzir da sve manje ekipe daju maksimum protiv nas sto je logicno i treba da bude tako, onda je dovoljno da mi odigramo na 80%mogucnosti i da napravimo sebi problem i prostor za kiks, a toga smo se nagledali.


Opet kazem, mislim da smo bolji od svih trenutno, ali nasa snaga treba tek da se dokaze organizacijom i konstantnoscu... Za pocetak da rijesimo problem koji smo imali sa manjim ekipama, a onda da se prestanemo "pojacavati" iz PLBiH osim ako su najbolji na svojim pozicijama i da prestanemo vracati bivse igrace koji postavljaju svoje uslove , onda da se obracunamo sa direktnim konkurentima...
Ide sve svojim tokom, puno posla se vec odradilo i puno posla je jos pred nama.

Ali koliko sitne duse moras biti da sve to opstruiras zbog loseg poluvremena ili zbog vaterpolo utakmice u bijeljini.

Valjda neki misle da to sve treba stvoriti odmah jer smo skupili dobru ekipu(a na ljeto nam iz svake linije po najbolji igrac ide i ne postoji zamjena za njih u Bosni)

Ovo sto mi sada radimo sa ekipom i Zrinjski radi vec 3godine i imaju respektabilnu momcad. Mi smo imali srece sto neki igraci kojima je karijera pocela ici nizbrdo pa kod nas se vratili u formu i uz jos par dobrih igraca smo se ekspresno vratili kao klub u top formu i sada ocekujemo dominaciju.

Ljudi molim vas ne letite pred rudu, samo opstruirate napredak kluba, uredu je kritika ali ne "na prvu"... Poslusajte sta kazu iskususniji u svom poslu, dovoljan uvid ima Slavko, i dovoljna je njegova kritika trenutno.
Svi ce kiksati, tu su jos medjusobni dueli ima jos puno da se igra i imamo mi jos puno da pokazemo.

Ide liga6 tu ce biti svega, derbi svako kolo, bice i kriza i slavlja, pobjedice onaj ko bude najhladnije glave prolazio i kroz krize i kroz slavlja
a mi se nismo za sad pokazali da smo hladne glave, bar mi navijaci.
:palacgore:
Željo se nikad ne kritikuje, samo se kritikuju (ili previše uzdižu) igrači i trener
E upravo ovaj post mi se vrti po glavi cijelu utakmicu.
Joj Željo šta mi radiš...svaki meč godinu dana života uzme.
Idemo dalje, neću ništa komentarisati više, ovaj put prešutiti i praviti se da je sve OK
VTŽ
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
dimitrijevic
Postovi: 281
Pridružen/a: pon jul 11, 2016 5:49 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:27 pm

Joj Krizmane gdje si sad bez treninga da igras :D
Mirza Rascic !
 
Avatar
ono.na
Postovi: 576
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:28 pm

Tesko ce Krupa mutiti obzirom na upravljacku strukturu kluba. Vise ocekujem od Radnika i Slobode, ipak su oni iskusniji u tome :)

Nece se ovdje nista znati do predzadnjeg-zadnjeg kola sigurno. A mi smo u prednosti sa igrackim rosterom, dosta igraca s klupe ce nam koristiti kroz proljece.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:29 pm

godrina je napisao/la:
sub mar 11, 2017 6:15 pm
Ne može desni bek igrat lijevo krilo, ne može to ni Marcelo a pogotovo naši bekovi. Stanić i zakaric na lijevu stranu, poslije pokušat sa bekricem ili zeric. Musa, Boca i Radinovic bi trebali počet.
Ma danas ga je ubacio tamo, znam i ja da je tesko to..
Nek nesto izmisli ali Micu ne treba micati s desnog krila. Ajde Crnove oporavi se molim te.
Dokle je njegov oporavak?
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:36 pm

a sto bi mutila Krupa i Sloboda kad imaju sansu za evropu kakvu takvu ali imaju ...
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:36 pm

I ja bas razmisljam o tome. Krupa i Sloboda su vec bez motiva, ovakve kakve jesu, te ekipe ne mogu nadoknaditi 9 bodova zaostatka. Sta ce biti s Radnikom zavisi od nas, ako ih mlatnemo na Grbavici, idemo im na 7 bodova razlike i to je skoro pa nedostizno. Sta onda, 3 ekipe se bore za titulu, a tri ekipe igraju 'nako.
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:37 pm

Može li raspored?
1987
 
Avatar
ono.na
Postovi: 576
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:38 pm

arelinho je napisao/la:
sub mar 11, 2017 6:32 pm
ono.na je napisao/la:
sub mar 11, 2017 6:28 pm
Tesko ce Krupa mutiti obzirom na upravljacku strukturu kluba. Vise ocekujem od Radnika i Slobode, ipak su oni iskusniji u tome :)

Nece se ovdje nista znati do predzadnjeg-zadnjeg kola sigurno. A mi smo u prednosti sa igrackim rosterom, dosta igraca s klupe ce nam koristiti kroz proljece.
Mi ako dobijemo Radnika u subotu i izbacimo ih iz kupa ostale tri ekipe u ligi za prvaka će mutiti. Igrat će ko više plati i to je to. Pogotovo će puštati Krupa i Sloboda ko više plati.
Sto znaci da je nase da igramo lopte, a oni ce zavrsavanjem tekmi kad tad zakinuti jednog od 2 konkurenta + njihovi medjusobni dueli.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:38 pm

Steta bi bila da se ne prati statistika koju @jovan vodi: viewtopic.php?f=51&t=152&start=100

Ako neko nadje neku gresku, neka mi se javi da mu odbijem od plate. :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
ono.na
Postovi: 576
Pridružen/a: čet feb 25, 2016 12:13 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:45 pm

I ranije je bilo da one hinjske ekipe od 6.-7. do 14.-15. mjesta uzmu najvise para, omoguce bodove liderima tabele i na kraju opstanu kao klub i za narednu sezonu.

I sad ima takvih, malo ih je manje, ali ih ima. Kao sto i Amar rece u onom intervjuu ljetos, manje ce se mutiti, ali mutiti ce se.
Zadnja izmjena: ono.na, dana/u sub mar 11, 2017 6:45 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Najljepsa drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:45 pm

Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3884
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:45 pm

storm_raider je napisao/la:
sub mar 11, 2017 6:38 pm
Steta bi bila da se ne prati statistika koju @jovan vodi: viewtopic.php?f=51&t=152&start=100

Ako neko nadje neku gresku, neka mi se javi da mu odbijem od plate. :D
Ko je rekao da se ne prati? :kafa:
Nemam ja mu*a da mu se petljam u rad i bilo šta prigovaram :D
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 6:50 pm

treba biti realan pa reci da iako nam je evropa cilj, svima nama je negdje potajno u glavi titula, siguran sam i igracima, tako da ta prica kako cemo rasterecenije igrat kad obezbjedimo evropu je po meni neutemeljena totalno, cilj je evropa, ali sigurno se necemo samo time zadovoljit nego cemo ganjati dalje, a dok ganjamo ne mozemo bit rasterecini nikako, cak sta vise, samo cekam kad ce me srce opalit radi ovog Želje
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:15 pm

Ne znam jel ko pisao, al eto... Revanš protiv Radnika u 15:00
Ko neće moći igrati, osim ovih koji nemaju pravo nastupa? Imamo li suspenzija?
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:18 pm

Meni nije jasno sto svi pricaju o nekoj losoj igri. Igra nije losa koliko je losa zavrsnica. Prije gola Zebe trebalo je biti minimalno 3 razlike za nas(penal, 100% sansa Lendrica i sansa Stevanovica), ali zbog slabe zavrsnice nije. Nasi protivnici parkirali autobus, udarali, valjali se i uz katastrofalan teren nadali se za njih dobrom rezultatu.

Jos jedan problem pored zavrsnice je staticnost nasih veznih igraca i ne samo veznih nego i gotovo cijele ekipe ukljucujuci i bekove koji ne probijaju po stranama nego stoje na centru. Trebaju nam bolji bekovi, i desni i lijevi. Vezni igraci ne smiju imam osjecaj povuci loptu i proci pored protivnickog veznjaka, probiti tu prvu liniju odbrane, 20 metara povuci loptu naprijed,kad to uradimo odmah ce se Blagojevicu, Markovicu otvoriti vise prostora, imas visak odmah i moci ces uraditi dosta vise iz tog napada. Previse idemo od gola a premalo direktno ka golu. Pokusavamo da centarsutevima pogodimo Lendrica a i sami igraci znaju da on nije taj tip napadaca koji je karakteristican za ovu ligu(jablan koji kupi i zabija golove na te centarsuteve- npr. Adilovic). Lendricu trebaju lopte u prostor, iza odbrane da moze pravovremeno uletiti i zabiti gol.

Lendric je igrac koji je skoro preslikani Ibisevic, igrac koji nema ni gram tehnike, izvan 16 jako los, ali puno trci i radi za ekipu, ima nevjerovatan osjecaj za gol, uvijek je tu na pravom mjestu u pravo vrijeme. Koliko mi njemu sansi serviramo na utakmici?Jednu- dvije ili cak ni toliko i onda se ocekuje od njega da u svakoj tekmi zabije makar jedan gol. Meni je nevjerovatan podatak da covjek ima ovoliko golova u odnosu na to koliko mu ekipa stvara sansi..

I jos jedna stvar koja mi je bas zapala za oko je izmjena Lendric-Nikolic, ganjas pobjedu, protivnik ti ne prelazi centar i ti mijenjas napadaca za napadaca. To mi je nije jasno.

Pobjeda je najvaznija i idemo dalje!
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:29 pm

Brkoo je napisao/la:
sub mar 11, 2017 7:18 pm
Meni nije jasno sto svi pricaju o nekoj losoj igri. Igra nije losa koliko je losa zavrsnica. Prije gola Zebe trebalo je biti minimalno 3 razlike za nas(penal, 100% sansa Lendrica i sansa Stevanovica), ali zbog slabe zavrsnice nije. Nasi protivnici parkirali autobus, udarali, valjali se i uz katastrofalan teren nadali se za njih dobrom rezultatu.

Jos jedan problem pored zavrsnice je staticnost nasih veznih igraca i ne samo veznih nego i gotovo cijele ekipe ukljucujuci i bekove koji ne probijaju po stranama nego stoje na centru. Trebaju nam bolji bekovi, i desni i lijevi. Vezni igraci ne smiju imam osjecaj povuci loptu i proci pored protivnickog veznjaka, probiti tu prvu liniju odbrane, 20 metara povuci loptu naprijed,kad to uradimo odmah ce se Blagojevicu, Markovicu otvoriti vise prostora, imas visak odmah i moci ces uraditi dosta vise iz tog napada. Previse idemo od gola a premalo direktno ka golu. Pokusavamo da centarsutevima pogodimo Lendrica a i sami igraci znaju da on nije taj tip napadaca koji je karakteristican za ovu ligu(jablan koji kupi i zabija golove na te centarsuteve- npr. Adilovic). Lendricu trebaju lopte u prostor, iza odbrane da moze pravovremeno uletiti i zabiti gol.

Lendric je igrac koji je skoro preslikani Ibisevic, igrac koji nema ni gram tehnike, izvan 16 jako los, ali puno trci i radi za ekipu, ima nevjerovatan osjecaj za gol, uvijek je tu na pravom mjestu u pravo vrijeme. Koliko mi njemu sansi serviramo na utakmici?Jednu- dvije ili cak ni toliko i onda se ocekuje od njega da u svakoj tekmi zabije makar jedan gol. Meni je nevjerovatan podatak da covjek ima ovoliko golova u odnosu na to koliko mu ekipa stvara sansi..

I jos jedna stvar koja mi je bas zapala za oko je izmjena Lendric-Nikolic, ganjas pobjedu, protivnik ti ne prelazi centar i ti mijenjas napadaca za napadaca. To mi je nije jasno.

Pobjeda je najvaznija i idemo dalje!

kako volim kad neko poznaje materiju i fudbal kao ti i kad znas gledati utakmicu....ovo za bekove svaka cast...ne mogu da vjerujem da su nam bekovi operisani od napada posebno lijevi...
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
damirfile
Postovi: 3365
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 11, 2017 7:38 pm

Pobjeda, nastavljen niz, 3 boda..... next bijeljina.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], salle86 i 309 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija