YUGOKRAFT spaja trżišta rada. Za Vas. Za sve kvalifikacije. Pomażemo Vam da nadjete posao u Njemackoj. Besplatno i bez rizika.
www.yugokraft.de

NIKOM TE NE DAMO!

cala
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 8:29 pm

Kako god okrenes mi imamo pravo na par kikseva ako evropu ganjamo, a da ne pricam o tituli. Matematicki je moguce ali skoro pa u rangu naucne fantastike da nam se sve bas poklopi. Top 3 i kup su nam u igri i trebaju nam biti prioriteti, steta bi bilo da ova ekipa ne igra evropu na kraju.

dell21
Kontakt:

sri mar 02, 2016 8:31 pm

Igracemo evropu ako Bog da i realno mozemo do 4. mjesta jer ce sigurno jeda od ekipa ispred nas ako mi ne osvojimo osvojiti kup. Samo utakmicu po utakmicu maximalno ici.

FKZ1921
Kontakt:

sri mar 02, 2016 8:33 pm

Ma pretjeruje se po obicaju...
Prvo oko ove utakmice u subotu s Velezom a i po pitanju ostatka sezone.
Ohanite malo. Trebalo bi se dobiti u Mostaru,ali cemu preseravanje,bahacenje,omalovazavanje protivnika,najave trpanja...To nije dio nas i nase tradicije. Ne vidim zasto bi mi bili kivni na Velez zato sto nas je pobjedio u predprosloj sezoni u Mostaru. Imali dobar tim,dobili sve ekipe iz vrha ukljucujuci i Sarajevo i Zrinjski. Sto ne bi dobili i nas ako mogu.I mogli su,nadigrali nas u korektnoj igri na terenu i dobili. Cinjenica je da na tribinama nije bilo korektno,bio sam na tribini medju njima i znam. Ali,gdje je to korektno na nasim stadionima.
Kritikujemo s pravom navijace Slobode sto nas optuzuju za ispadanje iz lige a ponasamo se slicno njima. Mi smo tu titulu izgubili jer nismo znali iskoristiti nikad u istoriji slabiju ligu,imali 5 bodova prednosti,imali par prilika da mi odlucujemo i nismo uspjeli.
Ostatak sezone...Ne mislim da ne treba biti optimista. Ja jesam.Vjerujem da mozemo oavojiti kup. Vjerujem da u dvije utakmice mozemo sa svima igrati i pobijediti. Ali sicati se nekim nerealnim tabelama nije optimizam nego zajebancija.

dell21
Kontakt:

sri mar 02, 2016 8:36 pm

Ne tako davno smo njihove vrle komsije ispratili na njihovom stadionu sa 5 golova u mreži i ja se nadam istom scenariju u narednom kolu :shisha:

Hurmasica
Kontakt:

sri mar 02, 2016 8:38 pm

Što se mene tiče 0:1, 3 boda i sasvim dovoljno...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

LARSSONN
Kontakt:

sri mar 02, 2016 8:56 pm

za sličice
Spoiler:
slika

slika

rios
Kontakt:

sri mar 02, 2016 9:07 pm

ceze je napisao/la:
Spoiler:
rios je napisao/la:Normalno je razmisljati i nadati se tituli dok god postoje i teoretske sanse za nju,posebno kad si velikan,to i pravi razliku valjda izmedju velikih i malih,ali tu su zaista teoretske sanse.
Borba za Evropu je realna prica i tu imamo tri karte i ne znam koja je teza iskreno.
Prva je dikretna preko kupa gdje bi sami sebi krojili sudbinu,a uz taj izlazak u Evropu donijeli bi i trofej na Grbavicu sto bi svakako bila lijepa kruna citave price koja se pokrenula.Medjutim,tako isto razmisljaju i ostali rivali,prije svih Sarajevo i Siroki koji kao i mi,hajmo tako reci,malo kaskaju u trci za titulu i u kupu vide sansu da se sezona zavrsi sa trofejom ipak.Tu i Radnik za kojeg su mnogi mislili da ce ispuhati ali oni se jos dobro drze na oba fronta i samim tim dodatno komplikuju vec slozenu situaciju,nekako mi djeluju najrelaksiranije i kao takvi bi mogli pomrsiti racune opasno svima.
Druga bi bila da osvojimo 3 mjesto,ali tu nam,za razliku od kupa,trebaju da se poklope i neki drugi rezultati,prije svih Radnika i Sirokog sa kojim smo zavrsili medjusobne duele a i dalje su ispred nas.Naravno,pod uslovom da prva dva pripradnu nekom trecem klubu a ne Radniku ili Sirokom :mrgreen:
Treca opcija je da budemo 4 na tabeli a da kup osvoji neko od prvih 3,a to su trenutno Sloboda i Radnik kao 1 i 3,te Siroki i Sarajevo koji su ostali u kupu a koji bi mogli zavrsiti na nekom od prva 3 mjesta ( nas namjerno drzim izvan ove price jer je ovo opcija 3 za Evropu :mrgreen: )..Eh ova opcija mi je najkomplikovanija jer je puno mogucih scenarija,od toga da neko stvarno zavrsi na prva 3 mjesta i uzme kup eventualno,pa do toga da zavrse 5 ili 6 a da uzmu kup i tako odu u Evropu.Uz to,za kup,prva 3 mjesta te to eventualno 4 mjesto konkurise 5 istih ekipa - Sloboda,Radnik,Siroki,Sarajevo i mi :r
Zamanta mi se od silnih kombinacija :mrgreen: Bilo kako bilo dobra stvar je to sto smo mi stvorili ekipu koja ce biti tu i naredne sezone i u tom smislu ne ovisimo o izlasku u Evropu :palacgore:
P.S. Ako sam sta fulio u ovim kombinacijama gore halalite i slobodno ispravite :DD:
Sve si dobro napisao, za titulu ti trebaju bukvalno sve pobjede i da svaka ekipa ispred Želje kiksa više od 50% svojih utakmica što je jako teško s obzirom da se skoro svako kolo sastaju međusobno. Uz to, može se lako desiti i da se borba za opstanak skoro pa riješi za par kola, pa da imaš 4-5 ekipa iz donjeg doma koji igraju bez ikakvog imperativa, rekreativno. Da se uzeo koji bod više na polusezoni, titula bi mogla biti realnija opcija, ovako je najpametnije ganjati treće mjesto i pokušati nešto u kupu.
Tako da, idući vikend se navija za Zrinjski i Slobodu, te Čelik. :mrgreen:

Baš sam sinoć na ovoj stranici pokušavao da nekako Želju dovedem na vrh tabele, ali je to skoro pa nemoguće. Probaj, pa se uvjeri sam. :mrgreen:

http://www.kicker.de/news/fussball/intl ... chner.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ispod rezultata ideš na iduće kolo, ukucaj rezultate po svom i automatski se tabela pravi na osnovu toga.
Hvala ti za link,cim budem imao malo vise vremena igrat cu se sa tim rezultatima,ali vjerujem i tebi kad kazes da je skoro nemoguce :)
Nasa sansa je kup,tu ovisimo sami o sebi i to je valjda svima jasno,dok kad je borba za 3 mjesto u pitanju tu vec moramo malo gledati i rezultate konkurenata ali u manjoj mjeri nego kad je titula u pitanju,pa je i ta prica takodjer realna.

@Virtual
Nisam ja zaboravio ni tu opciju,ali nekako mislim da klubovi koji se bore za Evropu trenutno ne bi trebali imati problema sa licencom :mrgreen:
Oko kupa se slazemo,rekoh evo gore i @cezeu,to je najsigurniji put do Evrope jer ovisimo samo o sebi.Ako smijemo sad pricati o protivnicima za polufinale ( iako je to neoprezno jer prvo treba zavrsiti Borac al eto :mrgreen: ) ja bih volio Radnik bez dileme zato sto mislim da se u dvije utakmice oni tesko mogu nositi s nama,za razliku od Sirokog i Sarajeva/Slobode :)
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !

Plava Porodica
Kontakt:

sri mar 02, 2016 9:56 pm

Čini mii se da niko danas nije pisao o treningu.Naletio sam oko 3:50 danas prije uplata i naletim na vakat.Igra na 2.gola.Narandžasti protiv plavih.Narandžasti puno bolji.Za narandzaste igrao prvi tim,bez Kosorića i umjesto Zole Zahirović je igrao.Dobro odrađen trening,Sablja ih haos umorio,samo presing,jaka trka.Što se tiče igre,previše lopti je dannas išlo na malog Mirzu koji je igrao krilnog napadača.Brz,okretan,solidno se snalazio,al da je okrene na desnu ma kakvi.Ama baš nijedan dodir desnom nogom nije imao.Drugo vidi se trka Zahe i Zole,borr se ko lavovi,ali u fazi organizacije napada,iskreni rečeno ako ne dodaju najbližem do sebe,odron.Tiago konstantno bio u ofsajdu,ne znam što mu to treba,ali imam dojam kao i da ne gleda gdje je zadnji igrač odbrane.I naravno opet se Mulalić izdero na njega,trče kontru on hladno u napadu,ma boli njega.Memija mi je opet izgledao indolentno i nezainteresovano.Mailson je zna povući,par dobrih poteza,preleti ih u sekundi,samo slabo razmišlja,dugo mu treba da nađe rješenje,pa većinom ide u prodor.Ovi ostali su okej,ali kondicijom sam prezadovoljan.

EDIT:Fanzi interesuje me kakve veze Vlado Podany ima sa Željom.Danas vidjoh na stranici,a došao je danas oko 5. sa pratnjom,vjerovatno tobom.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

fcz
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:06 pm

Plava Porodica je napisao/la:Čini mii se da niko danas nije pisao o treningu.Naletio sam oko 3:50 danas prije uplata i naletim na vakat.Igra na 2.gola.Narandžasti protiv plavih.Narandžasti puno bolji.Za narandzaste igrao prvi tim,bez Kosorića i umjesto Zole Zahirović je igrao.Dobro odrađen trening,Sablja ih haos umorio,samo presing,jaka trka.Što se tiče igre,previše lopti je dannas išlo na malog Mirzu koji je igrao krilnog napadača.Brz,okretan,solidno se snalazio,al da je okrene na desnu ma kakvi.Ama baš nijedan dodir desnom nogom nije imao.Drugo vidi se trka Zahe i Zole,borr se ko lavovi,ali u fazi organizacije napada,iskreni rečeno ako ne dodaju najbližem do sebe,odron.Tiago konstantno bio u ofsajdu,ne znam što mu to treba,ali imam dojam kao i da ne gleda gdje je zadnji igrač odbrane.I naravno opet se Mulalić izdero na njega,trče kontru on hladno u napadu,ma boli njega.Memija mi je opet izgledao indolentno i nezainteresovano.Mailson je zna povući,par dobrih poteza,preleti ih u sekundi,samo slabo razmišlja,dugo mu treba da nađe rješenje,pa većinom ide u prodor.Ovi ostali su okej,ali kondicijom sam prezadovoljan.

EDIT:Fanzi interesuje me kakve veze Vlado Podany ima sa Željom.Danas vidjoh na stranici,a došao je danas oko 5. sa pratnjom,vjerovatno tobom.
Ako se dobro sjecam, Vlado je unuk/praunuk jednog od osnivaca kluba ili tako nesto.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

Grbavica
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:08 pm

Vlado Podany, klavijaturista i veoma cijenjeni muzičar, unuk je jednog od osnivača FK Željezničar, Dimitrija Dimitrijevića. Vladi je danas uručena članska kartica našeg Kluba.

Dimitrije Dimitrijević je rođen 1903. godine u Sarajevu, a umro je u augustu 1984. godine.

Mi smo Željini, Željo je naš
slika
Ja dolazim i odlazim, a vrijeme ko da tu ne prolazi, i ti si ista I sad dobra si ali kakvi su ti nalazi

Plava Porodica
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:11 pm

Evo vidio sam upravo na zvaničnoj :pljesak:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!

dell21
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:13 pm

:pljesak: :pljesak:

Hurmasica
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:14 pm

Imamo mi tu umjetničku crtu džaba :mrgreen:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

Virtu4L

sri mar 02, 2016 10:15 pm

FKZ1921 je napisao/la:iKritikujemo s pravom navijace Slobode sto nas optuzuju za ispadanje iz lige a ponasamo se slicno njima. Mi smo tu titulu izgubili jer nismo znali iskoristiti nikad u istoriji slabiju ligu,imali 5 bodova prednosti,imali par prilika da mi odlucujemo i nismo uspjeli.
Ne vidim da neko krivi Velež zato što smo izgubili titulu. Krivimo ih zato što šuruju sa poganćerima, zato što su se pridružili onima koji nas mrze i rade sve što i oni, zato što su izgubili onaj svoj šmek koji ih je krasio kroz istoriju
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore

damirfile
Kontakt:
Status: Online

sri mar 02, 2016 10:20 pm

Virtu4L je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:iKritikujemo s pravom navijace Slobode sto nas optuzuju za ispadanje iz lige a ponasamo se slicno njima. Mi smo tu titulu izgubili jer nismo znali iskoristiti nikad u istoriji slabiju ligu,imali 5 bodova prednosti,imali par prilika da mi odlucujemo i nismo uspjeli.
Ne vidim da neko krivi Velež zato što smo izgubili titulu. Krivimo ih zato što šuruju sa poganćerima, zato što su se pridružili onima koji nas mrze i rade sve što i oni, zato što su izgubili onaj svoj šmek koji ih je krasio kroz istoriju
To je to, jos pjevaju bice zeljo k... sampion a mi se sa zrinjskim za titulu borimo :rofl1:

Brkoo
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:22 pm

Grbavica je napisao/la:Vlado Podany, klavijaturista i veoma cijenjeni muzičar, unuk je jednog od osnivača FK Željezničar, Dimitrija Dimitrijevića. Vladi je danas uručena članska kartica našeg Kluba.

Dimitrije Dimitrijević je rođen 1903. godine u Sarajevu, a umro je u augustu 1984. godine.

Mi smo Željini, Željo je naš
slika
slika
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

FaraonTM
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:23 pm

Virtu4L je napisao/la:
Kakve konkretno veze imaju Velež i Sarajevo?
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

ceze
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:32 pm

Ja koliko sam upratio, zamjera im se igra na nož u onoj utakmici kada smo zijanili titulu i navijanje na toj utakmici.
Mislim, nebitno, slažem se sa @FKŽ1921, sada stvarati neku ratnu atmosferu, najavljivati osvete, trpanje, sve se to može samo nama obiti o glavu, njima nikako. Odraditi utakmicu kako dolikuje, profesionalno, uzeti tri boda i nazad u Sarajevo.

Ne vjerujem da su oni baš toliko loši kako to govori rezultat protiv Viteza, više da nisu imali svoj dan i da nisu bili miljenici sreće jer na toj utakmici su igrači Viteza postigli dva eurogola, jedan sa 40 metara u praznu mrežu nakon greške Bobića, drugi sa 25 metara u same rašlje, gol kola prema BHT-u. Uz to jedan penal i još jedna greška Bobića gdje mu lopta prolazi kroz ruke.
Oni jesu otpisani, ispali su, ali igrači se i dalje se trebaju dokazati nekome, ne samo navijačima nego i sebi samima, treba odigrati dobru utakmicu, privući pažnju drugih klubova i obezbjediti eventualni prelazak u bolji klub. Ima tu nekoliko finih igrača, mali Peco je zanimljiv, Bobić je inače vrhunski golman za našu ligu, teško da će imati dvije loše utakmice zaredom. Ćemalović, Demić, oni iskusniji Škaljić, Kodro i drugi.
A ima li bolje utakmice od toga nego sa Željom i još par klubova?

FaraonTM
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:45 pm

Najveća fikcija naših navijača je to neko šurovanje Veleža sa Sarajevom a ja imam utisak da je to posljedica dobrog odnosa RA i Hordi. Valjda ljudi generalizuju to na sve navijače tih klubova pa čak i na same klubove odnosno vodeće strukture istih.

Ja sam više puta rekao, imam priliku često biti u Mostaru i sva raja odozdo zna da sam Željovac i zaista niko od njih nikada nije dao nekakvo loše mišljenje o Želji a paralelno sa tim neko ulizivanje Sarajevu. Ljudi i nas i njih smatraju rivalima, respektuju nas i to je to.

I tako trebamo i mi da se ponašamo prema njima bez nekog seljačkog mentaliteta "razvaljivanja", "guranja u cvajtu", "zabijanje zadnjeg eksera u kovčeg" i sl.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Špekac1921
Kontakt:

sri mar 02, 2016 10:46 pm

Napokon se vratila zdrava diskusija na temi, to mi se sviđa.
Idemo sad u Mostar razbiti njihov vjerovatni bunker i kući donijeti tri boda.
Najbitnije je ići utakmicu po utakmicu, ne srljati, ne misliti na druge rezultate, nego gledati sebe i izvući maksimum iz svega što možemo i što nam se pruža.
VTŽ.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.

Prijava  •  Registracija