delinjo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 25, 2016 8:10 pm

ja stvarno ne znam zasto dizete tenzije toliko .. :ne:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!

Eisenbahner1921
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:11 pm

Kapiten je napisao/la:
Eisenbahner1921 je napisao/la: Iako ga savez i kone razapinju, Jakupovic nije bio narocito na nasoj strani. Nerviralo me sto je na pocetku tolerisao pregrubu igru, pa je zute davao na svaki deseti prekrsaj. Ako je bio penal na Benki, bio je i na Memiji!
Velika pobjeda, isti pristup i protiv Zrinjskog!
Nisu oni naveli da je ostetio sarajevo, vec da je suspendovan zbog loseg suđenja...
A ja mislim da je on mozda i preostro kaznjen, ne znam.. Sjeca li se ko koliko kaznise onog Macica sto nas zakla u sirokom ?
Slazem se, suspenzija do kraja sezone je drasticna, jer nije imao propusta koji su direktno ostetili nekoga. A za Macica se ne sjecam, bio sam u Albaniji, net bio slab, a i nisam ga ni palio dva dana poslije koliko mi je bilo krivo.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

AsharaK
Administrator
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:11 pm

Pustite loptu svi drugovi, spremamo se za Zrinjski. :zeljeznicar1:
Željezničar ante portas !

ž'21
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:12 pm

Kako znam Macić nije ni suspendovan jer nije ni pogriješio. Znate i sami da je Savez crtao one urnebesne linije :D

FKZ1921
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:12 pm

Virtu4L je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Ne vidim razloga za ovako,haman paranoicno gledanje na misljenja koja se iznose na forumu. Ja nisam upratio nesto sto bi prizvelo ovakvu reakciju.
Sta je problem?
Problem su nerealne kritike, omalovažavanje Edisa Mulalića i želje za lepršavom igrom koje trenutno nemaju nikakvo čvrsto uporište. Toga mi je bilo pun qrac na onom forumu, a i ovdje se nastavlja u istom rimu. Ide se iz krajnosti u krajnost, u srijedu se priziva Amar, u nedjelju Edisu doživotni ugovor, itd...

Kad pobijediš ne valja, kad pobijediš devet puta zaredom opet ne valja, kad izgubiš ne valja malo više, sve pada u vodu.
Velahavle...
Pa i kad bi neko htio osporiti pobjede,ne može. Imaš tabelu,piše broj utakmica,broj pobjeda,broj poraza,broj neriješenih...
A oko igre će se uvijek pisati. I treba. Ne možemo pisati kako igramo dobro kad ne igramo dobro. Ali se slažemo da to u ovoj fazi prvenstva nije bitno. Da je nekako dobiti Zrinjskog makar odigrali najlošiju utakmicu u istoriji.
E sad ta priča u stilu:šuti,ne znaš šta se događa ,nemoj da zarađujem ban i sl...to je nidje veze priča.

GoodisonPark
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:14 pm

aaaaaaaaaa Evo i Zole po lijevoj da smiri nervozne pitare :ganja:

Bravo Željooooooooooooo, pobjeda čista kao suza. Naši navijači održali lekciju i na tribinama i na terenu (zapad je pripomogao i ako nas je relativno malo bilo u onom dijelu) ;) "Malo nas je al nas ima" :karanje:

Nemojte svega vam sada nikakvih rasprava bezveznih, uzeli smo derbi gore nakon 12 godina, zato danas i sutra samo slavlje i dobra zaebancija. Srušili smo sve negativne tradicije jučer i za pobjedu je apsolutno zaslužan cijeli tim kao i majstorska reakcija Miroslava kod gola i Ace kada je spasio čist pogodak :palacgore: Zaista se jučer ne može niko izdvojiti kao najbolji ili najgori, svi su bili na nekom zavidnom nivou (neko manje neko više ali u nijansama) Našu igru u globalu u derbiju neću ni komentarisati jer znamo kakve su to utakmice pogotovo u poslednjih 4-5 godina, tu nema mnogo prostora za umjetnički dojam, važna je samo pobjeda i bodovi.

Samo jednu stvar ću reći jer sam malo više kritikovao nakon tuzle, Memija konačno na svojoj poziciji na beku i podsjetio je na "stare dane" Bravo Kerime, a i Bogi jučer vrlo vrlo dobar, čini mi se da on bolje igra ove jače utakmice, motivacija šta li :pljesak:

Što se tiče suđenja drago mi je da je savez konačno reagovao i ohladio smetljara jakupovića koji nas je jučer tako sistemski podkradao zajedno sa pomoćnicima: Ne sude 2 kornera za nas, par ofsajda pitara, svaki pad je bio faul za njih, Siniši dao bezveze žuti i onda to kompenzovao u narednoj situaciji "pokušavao je levat kao da bude neofiran" mada nema ni jedne situacije da pitari mogu reći e to nam nije dosudio (možda neki imaginarni penal) ali u suštini ovaj sudija nema pojma o suđenju i nadam se da nikada više neće dobiti da sudi našu najveću utakmicu!

Sreća prati hrabre a mi smo jučer bili mnogo hrabrija ekipa na terenu i zasluženo nosimo bodove na Grbavicu.

Pa kaže... Predaj se noDi izgubio si boj... :shisha: :mrgreen:
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!

ž'21
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:15 pm

Virtu4L je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la:Ne vidim razloga za ovako,haman paranoicno gledanje na misljenja koja se iznose na forumu. Ja nisam upratio nesto sto bi prizvelo ovakvu reakciju.
Sta je problem?
Problem su nerealne kritike, omalovažavanje Edisa Mulalića i želje za lepršavom igrom koje trenutno nemaju nikakvo čvrsto uporište. Toga mi je bilo pun qrac na onom forumu, a i ovdje se nastavlja u istom rimu. Ide se iz krajnosti u krajnost, u srijedu se priziva Amar, u nedjelju Edisu doživotni ugovor, itd...

Kad pobijediš ne valja, kad pobijediš devet puta zaredom opet ne valja, kad izgubiš ne valja malo više, sve pada u vodu.
U pravu si sto posto. Nema sredine uopšte.

Virtu4L

pon apr 25, 2016 8:16 pm

FKZ1921 je napisao/la:Velahavle...
Pa i kad bi neko htio osporiti pobjede,ne može. Imaš tabelu,piše broj utakmica,broj pobjeda,broj poraza,broj neriješenih...
A oko igre će se uvijek pisati. I treba. Ne možemo pisati kako igramo dobro kad ne igramo dobro. Ali se slažemo da to u ovoj fazi prvenstva nije bitno. Da je nekako dobiti Zrinjskog makar odigrali najlošiju utakmicu u istoriji.
E sad ta priča u stilu:šuti,ne znaš šta se događa ,nemoj da zarađujem ban i sl...to je nidje veze priča.
Uprvo to, sad nije bitno apsolutno ništa, ni Memija, ni Edis, ni Bekrić, itd... bitan je Zrinjski.

Nakon Slobode je bilo zaista mučno čitati sve to što su pojedinci pisali.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore

exbabilon
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:18 pm

Pobjeda u derbiju je najsladja, ali ne treba zavarati. Sve konkretno i smisleno od akcija nešeg tima se može svesti u 2 minute, par šuteva, 1 u okvir gola, koji je i bio go. Da se razumijemo nismo ni njima ništa više dozvolili, ali eto, ne treba ni letiti odmah.

Ova utakmica je pokazala da Memija ako igra u prvih 11 to može biti samo na poziciji desnog beka, sve drugo značajno unazadjuje i njegovu predstavu na terenu i našu igru u kompletu. Ako imamo boljeg desnog beka onda se njemu ne treba izmišljati pozicija na terenu nego nek se s tim boljim bori za mjesto u ekipi. A ima li neko bolji nek struka procijeni.

Blagojević je beton!

M.Stevanović je najmoderniji, najskolovaniji igrac kojeg imamo. Toliko odgovornosti, rada za ekipu i borbe jednog imena koje je ipak dostiglo puno više od naše lige, rijetkost je vidjeti.

Zahirović u ovim utakmicama može opravdati zašto je doveden, najbolji kad je najpotrebnije, u manjim utakmicama smeta. Iako je i on nivo iznad ove lige, još uvijek mu je ofanziva toliko tanka da i ovdje ima 5 zadnjih veznih koji mogu bolje odigrati prema naprijed od njega.

Vedran se mora dohavizati, pisao sam o tome i sinoc, s njim se mora pricati i na taj nacin iz njega izvuci najbolje. Predispozicije ima, ali cesto pravi gluposti, bas bas gluposti.

Bekrić jos uvijek ima potez viska pocesto, ali on MORA igrati dok Dado ne bude spreman. Tek onda mozemo pricati o podijeli minutaze, do tad Bekric dok ima snage mora igrati, inace bi gledali Zelju iz prve polusezone.

Lendrić i Kosorić su jos igraci koje vrijedi zadrzati i graditi oko njih boljeg Zelju.

Eisenbahner1921
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:18 pm

Da se malo osvrnem i na Dinu Selimovića. O njemu kao osobi ne želim pisati, jer ga ne poznajem lično. Ali ono što vidim i čujem je to da ima prevelike komplekse prema Želji. To je ono što ga izjeda i dolazi na naplatu. Kažu da je čovjek najiskreniji kad je pijan, a znamo šta je pjevao pijan u Elementu 30.maja. Još onaj osmijeh pred zapadom. Karma je ku*va Dino.
I da. Naši ne mogu uzvratiti istom mjerom, jer oni nemaju krova nad tribinama, jer oni nemaju stadiona!
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice

Hurmasica
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:19 pm

Željezničar je jučer na Koševu savladao Sarajevo u 107. vječitom derbiju sa 1:0. Derbi nije donio spektakularnu igru na terenu, muđutim bilo je dosta grubih startova s obje strane, žutih kartona, zaustavljanja igre i sl.

Obje ekipe su igrale borbeno, s obzirom da je utakmica od starta bila tvrda i oštra, ali golom Miroslava Stevanovića Željo je slavio pobjedu. Ovo je Željina prva pobjeda na Koševu nakon 12 godina.

"Lijep je osjećaj pobijediti, posebno na gradskom derbiju. Mi moramo sve utakmice dobro igrati od početka drugog dijela do kraja. Za sada nam ide super i nadam se da ćemo tako nastaviti. Što se tiće tri boda, sigurno da su posebna pošto smo dobili derbi i ovu pobjedu poklanjamo navijačima", rekao je Ivan Lendrić, napadač FK Željezničara.

"Derbi je posebna utakmica gdje je veliki ulog. Mi smo ušli u utakmicu sa jednom namjerom, a to je da pobijedimo i da obradujemo naše navijače koji su nas nosili do pobjede i koji su najzaslužniji za to. Imali smo tešku sedmicu iza nas, oni su bili kad je najteže tu i vjerovali u nas i drago mi je da smo došli do pobjede zbog njih i zbog ljudi koji vjeruju u nas",
rekao je za Samir Bekrić, fudbaler FK Željezničara.

Poslije jučerašnjeg meča šef stručnog štaba Sarajeva Almir Hurtić se žalio kako je "sudija dozvolio mnogo grubosti", nakon čega je sudac Edin Jakupović odlukom NS/FS BiH suspendovan do kraja sezone. Posmatrač suđenja ovog arbitra ocijenio je negativnom ocjenom, što u prijevodu znači da je katastrofalno sudio utakmicu.

"Ne znam zbog čega su ga suspendirali. On je jedan od najboljih sudaca u ligi i ja ga cijenim, i zbog toga ne znam zašto je suspendiran. I prije je bilo loših suđenja, on nije pomagao ni nama, niti je pomagao Sarajevu. Možda je taj žuti karton na početku mogao biti i prije, ali poslije ne razumijem, jer on sigurno nije utjecao na rezultat", rekao je Ivan Lendrić, fudbaler Željezničara, te dodao kako je u derbi utakmicama normalno da se igrači suparnički postave.

"Ne bih komentarisao suđenje, ali u svakomn derbiju je normalno da su igrači malo nervozni, jer je veliki ulog i veliki je značaj i za igrače. Igrao sam mnogo derbija i prije je bilo više grubosti i jače igre, ali to je fudbal, nije šah i svako se bori da dođe do svog cilja. To je sve normalno i nema tu ništa čudno, to je sve u sklopu igre. Niko nikoga ne želi da povrijedi, jer svi živimo od istoga, zarađujemo isti hljeb, niko ne želi nikoga da povrijedi, sve je to u žaru borbe i tog adrenalina. Navijači te nose, ali to je sve normalno, sve je to fudbal",
kaže nam Bekrić.

Željezničar u narednom kolu dočekuje lidera tabele Zrinjski na Grbavici. Sadašnji napadač Želje, Ivan Lendrić je nekada nosio dres Željinog narednog protivnika.

"Ja se nadam pobjedi protiv Zrinjskog, dat ćemo sve od sebe, pa ćemo vidjeti hoćemo li uspjeti u tome", izjavio je Lendrić.

"Naredno kolo jako teška utakmica. Zrinjski je pokazao da je sjajna ekipa, prvi su na tabeli, ali imamo dovoljno vremena da se odmorimo i spremimo za tu utakmicu. Uz podršku naših navijača da bi došli do našeg cilja, a to je pobjeda. Moramo da potvrdimo dobru igru i ne sumnjam u našu pobjedu", rekao je Samir Bekrić, te dodao kako bi navijanje Manijaka ocijenio čistom desetkom.

"Oni su najzaslužniji za ovu pobjedu i poklanjamo je njima"
, rekao je Samir Bekrić.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar

nikson
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:20 pm

Sto se mene tice, smijali se nasoj muci sad su pravi kurci!

Ne tako davno, upravo su oni bili najveci zagovornici da ono iz Sirokog jeste ofsajd, da je savez u pravu, da mi nesto izmisljamo...E sad kad ti jedan sudija od kojeg si ocekivao pomoc - jednostavno ne pomogne ALI I NE ODMOGNE! sve je problem...pravi se sjednica samo za njih, ne vidjeh da je ista drugo na toj sjednici bilo sem suspenzije Jakupovica??? Ocekujem da su dostigli kriticnu tacku, da ce sada biti podmetanja nogu, sa svih strana i moramo zbiti redove do kraja, moramo protiv Zrinjskog napuniti stadion, isprepadati ih, zvizdati im svaki put kad imaju loptu u posjedu i pomoci nasim igracima da pobijede, jer je vrlo moguce da i najmanja sumnjiva situacija bude dosudjena protiv nas. Zapamtite ova sjednica danas, ovako hitna je izrezirana od strane njihovih ljudi u savezu!

MORAMO SE SAD NAFURATI VISE NEGO IKAD, VISE NEGO JUCER, I ODBRANITI SE OD SVIH DUSMANA!
Ovdje znaju reci da svaka pizda s brda moze zapaliti Sarajevo, medjutim samo ga Zeljeznicar moze pobjediti!

Zeljeznicar za zivot cijeli!

Virtu4L

pon apr 25, 2016 8:22 pm

Svaka druga riječ im je navijači. E moj Bekrija, ne znaš ti da ima i onih koji te šalju u penziju.
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore

Kapiten
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:23 pm

nikson je napisao/la: Smijali se nasoj muci sad ste pravi kurci!
Vazda bilo ! i to upamtite svi prije nego se pocnete naslađivati necijoj muci.

inace, cekamo zrinju...
slika
:kafa:

Ajzea
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:24 pm

Je.bala vas lepršava igra. :kafa:
Prebiješ kone, dobiješ kone. Ima li bolje kombinacije?
Eisenbahner1921 je napisao/la:Da se malo osvrnem i na Dinu Selimovića. O njemu kao osobi ne želim pisati, jer ga ne poznajem lično. Ali ono što vidim i čujem je to da ima prevelike komplekse prema Želji. To je ono što ga izjeda i dolazi na naplatu. Kažu da je čovjek najiskreniji kad je pijan, a znamo šta je pjevao pijan u Elementu 30.maja. Još onaj osmijeh pred zapadom. Karma je ku*va Dino.
I da. Naši ne mogu uzvratiti istom mjerom, jer oni nemaju krova nad tribinama, jer oni nemaju stadiona!
Da imaju, vjerujem da se na tako gnusan i podmukao potez nikada ne bi odlučili. Zahtjevao bih ostavku bilo kojeg člana uprave, da je spreman na to. Gospoda smo, nismo Dino Selimović i Kusturica.

Virtu4L

pon apr 25, 2016 8:31 pm

****: Da sutra možete dovesti nekoga od igrača Željezničara, ko bi to bio?
Dino Selimović: Jovan Blagojević.
Pa recite da Dinokio nema pojma :karanje:

Elegant
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:31 pm

Samo opusteno jos godinu i oni ce nama placati da igraju europu na Grbavici jer lavor vec od naredne sezeone nece biti uslovan za predkola.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Kapiten
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:34 pm

Virtu4L je napisao/la:Svaka druga riječ im je navijači. E moj Bekrija, ne znaš ti da ima i onih koji te šalju u penziju.
Ma zna on. Prenosi mu Pintol sve :mrgreen:

Špekac1921
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:35 pm

Virtu4L je napisao/la: Uprvo to, sad nije bitno apsolutno ništa, ni Memija, ni Edis, ni Bekrić, itd... bitan je Zrinjski.
I sad mi ne bismo trebali pisati kakav je ko bio poslije utakmice zato što si ti rekao I zato što je bitan Zrinjski?
Uozbilji se malo virtuelni, svako komentariše šta hoće, ako ti se ne sviđa preskoči to, sad bi se pojedinci trebali ustručavati šta trebaju pisati?
Forum je, da te napomenem.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..

za_zivot_cijeli
Kontakt:

pon apr 25, 2016 8:35 pm

pobjeda na derbiju nam je dosla kao kec na desetku i ona ce nas podignuti u svakom smislu.
uz puni respekt prema protivniku i jednoj od najboljih odbrana lige, duboko sam ubjedjen da cemo Zrinjski razmontirati daleko lakse nego mislimo. naravno, nema opustanja i upisivanja bodova "nako".
takodjer, vjerujem da Siroki nece osvojiti svih 6 bodova iz susreta sa Olimpicom i Borcem kao sto vjerujem da ce do kraja komsije imati barem jedan remi na Kosevu.

kako god, sve je u nasim nogama i glavama!
u petak nastavljamo niz!
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.

Prijava  •  Registracija