Moderator/ica: storm_raider

 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 9:59 pm

I mi se bez veze palimo na neke budalestine. Nedavno,ustvari nakon odlaska u Tursku,smo komentarisali o tome sto nije Zera otisao.
Napisao sam da nije otisao zbog toga sto je povrijedjen jos od novembra prosle godine,da je od pocetka priprema sa prvim timom ali je lagano trenirao(cijeli uvodni dio u Sarajevu samo lagano trckarao sa Dadom),te da nema sansi da se prikljuci ovakvo jakom ritmu u kakvom radi prvi tim u ovom momentu. Nastavak priprema radi sa juniorima(trenutno su u Makarskoj). Da li ce se u ovoj polusezoni prikljucivati prvom timu zavisi od njegovog stanja.Iako i sljedecu sezonu moze igrati za juniore,sasvim sigurno ce biti dio prvog tima pa i prve postave. I nema nikakvih drugih razloga niti bilo kakvih problema oko Zere.
Malo uhljupsko piskaralo naviklo na pinku,malo mu se osladilo ...ali se zajebao. Treba to iskulirati i ne pridavati paznju. Rjesice se to rovarenje na nacin kako dolikuje ozbiljnom klubu kao sto je Zeljo.
Apsurdna je stvar problematizirati nas omladinski pogon. Trenutno su na pripremama sestorica omladinaca koji su dio prvog tima(Veca,Memija,Dino,Kemo,Dzenis,Mujaga). Bila bi jos dvojica da nisu povrijedjeni(Dado i Zera). I niko od njih osmorice nije tu da popunjava broj. Cak ni Mujaga koji je 98.godiste. Zajebali su se i Lendric i Djermanovic ako misle da sigurni pored njega,a siguran sam da i Edis tako gleda na tu stvar. Isto vazi i za Kemu(97.g)...
Neko je pitao oko ugovora za kadete. Bilo je rijeci da je osam kadeta predlozeno za potpis ugovora. Danasnja informacija je da su za devetoricu ugovori pripremljeni,dogovoreno sve,ceka se sjednica UO i da se to zavrsi.
U rad sa ovim omladincima sa kojima se potpisuju ugovori ukljuceni su i strucnjaci sa sportskog fakulteta. Uradjena su posebna testiranja i za njih ce se praviti posebni planovi rada(za svakog posebno),dodatno i neovisno od redovnog trenaznog procesa i takmicenja.
Raspisace se ovih dana tenderi za promjenu podloge na plastici i za postavljanje reflektora.
Dvorana se otvara 18.03. i ona ce u odredjenom dijelu biti na raspolaganju djeci.
Ovo su vazni koraci u popravljanju infrastukture za treniranje. Stvaraju se uslovi za kvalitetnije treniranje,za povecavanje broja djece,trenera...sto bi u konacnici trebalo rezultirati jos vecem broju igraca ka prvom timu.
 
Avatar
MrRiccoli
Postovi: 1713
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 12:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:01 pm

ChWilla je napisao/la:ne bih ja rekao da je blagojević uopšte gubio formu. on je bio u pogrešnoj, prevelikoj ulozi u utakmicama gdje mi napadamo i to je to.
Ma jednostavno nije imao potrebnu slobodu prema naprijed jer ako ode iza ostane prazno. Vjerujem da ce sad aa Zoloticem to dobiti jednu sasvim drugu dimenziju i da cemo se tek uvkeriti kakav je Blagojevic igrac, naravno dok se i ova ekipa malo uigra kroz koju takmicarsku utakmicu.

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:08 pm

FKZ1921 je napisao/la:I mi se bez veze palimo na neke budalestine. Nedavno,ustvari nakon odlaska u Tursku,smo komentarisali o tome sto nije Zera otisao.
Napisao sam da nije otisao zbog toga sto je povrijedjen jos od novembra prosle godine,da je od pocetka priprema sa prvim timom ali je lagano trenirao(cijeli uvodni dio u Sarajevu samo lagano trckarao sa Dadom),te da nema sansi da se prikljuci ovakvo jakom ritmu u kakvom radi prvi tim u ovom momentu. Nastavak priprema radi sa juniorima(trenutno su u Makarskoj). Da li ce se u ovoj polusezoni prikljucivati prvom timu zavisi od njegovog stanja.Iako i sljedecu sezonu moze igrati za juniore,sasvim sigurno ce biti dio prvog tima pa i prve postave. I nema nikakvih drugih razloga niti bilo kakvih problema oko Zere.
Malo uhljupsko piskaralo naviklo na pinku,malo mu se osladilo ...ali se zajebao. Treba to iskulirati i ne pridavati paznju. Rjesice se to rovarenje na nacin kako dolikuje ozbiljnom klubu kao sto je Zeljo.
Apsurdna je stvar problematizirati nas omladinski pogon. Trenutno su na pripremama sestorica omladinaca koji su dio prvog tima(Veca,Memija,Dino,Kemo,Dzenis,Mujaga). Bila bi jos dvojica da nisu povrijedjeni(Dado i Zera). I niko od njih osmorice nije tu da popunjava broj. Cak ni Mujaga koji je 98.godiste. Zajebali su se i Lendric i Djermanovic ako misle da sigurni pored njega,a siguran sam da i Edis tako gleda na tu stvar. Isto vazi i za Kemu(97.g)...
Neko je pitao oko ugovora za kadete. Bilo je rijeci da je osam kadeta predlozeno za potpis ugovora. Danasnja informacija je da su za devetoricu ugovori pripremljeni,dogovoreno sve,ceka se sjednica UO i da se to zavrsi.
U rad sa ovim omladincima sa kojima se potpisuju ugovori ukljuceni su i strucnjaci sa sportskog fakulteta. Uradjena su posebna testiranja i za njih ce se praviti posebni planovi rada(za svakog posebno),dodatno i neovisno od redovnog trenaznog procesa i takmicenja.
Raspisace se ovih dana tenderi za promjenu podloge na plastici i za postavljanje reflektora.
Dvorana se otvara 18.03. i ona ce u odredjenom dijelu biti na raspolaganju djeci.
Ovo su vazni koraci u popravljanju infrastukture za treniranje. Stvaraju se uslovi za kvalitetnije treniranje,za povecavanje broja djece,trenera...sto bi u konacnici trebalo rezultirati jos vecem broju igraca ka prvom timu.
E ovo su dobre vijesti. Na ovo treba paznju obratiti a ne na neke placene tekstove.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:16 pm

Neka mi neko potvrdi da li je istina da su igrači Širokog Brijega imali jedan trening dnevno. Znam zašto pitam, odgovor mi je od velike vaznosti.
Ipe bi to mogao znati, mozda..

FKZ1921
Legendo :titula:
Raduje me sve ovo što sam pročitao, a koga i ne bi. Znači, za najtalentovaniju generaciju su spremni ugovori, svaka čast :)

"U rad sa ovim omladincima sa kojima se potpisuju ugovori ukljuceni su i strucnjaci sa sportskog fakulteta. Uradjena su posebna testiranja i za njih ce se praviti posebni planovi rada(za svakog posebno),dodatno i neovisno od redovnog trenaznog procesa i takmicenja."
Ovoo :klanjase2: :klanjase2:
Zadnja izmjena: Ajzea, dana/u uto feb 16, 2016 10:23 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:20 pm

Čak devet njih. Nije mala stvar. Svaka čast. Kažu da nismo do sad imali bolju generaciju kao što je ova što sad ide...

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:28 pm

tm8782 je napisao/la:Čak devet njih. Nije mala stvar. Svaka čast. Kažu da nismo do sad imali bolju generaciju kao što je ova što sad ide...

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
Kazu nasi strucnjaci tako...99. i 00. godiste
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:29 pm

Zna li se od koga bi mogli najviše očekivati iz te generacije?
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:35 pm

Boga mi, uozbiljili smo se pravo...
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:36 pm

Meni je u toj generaciji 99 najviše zapao za oko sin od Refika, sa kakvom elegancijom mali igra, kako je uvijek na pravom mjestu da uzme loptu, a zna i zabiti gol, mada je generalno skoro cijela ta 99 generacija bas talentovana..
"U rad sa ovim omladincima sa kojima se potpisuju ugovori ukljuceni su i strucnjaci sa sportskog fakulteta. Uradjena su posebna testiranja i za njih ce se praviti posebni planovi rada(za svakog posebno),dodatno i neovisno od redovnog trenaznog procesa i takmicenja."
:klanjase2: :klanjase2:
 
mavi
Postovi: 193
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:38 pm

Ajzea je napisao/la:Zna li se od koga bi mogli najviše očekivati iz te generacije?
Šabanov mali bi mogao postati dobar igrač ako ovako nastavi.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:40 pm

FKŽ institucija :palacgore:
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:41 pm

Ajzea je napisao/la:Zna li se od koga bi mogli najviše očekivati iz te generacije?
Saban,Velic,Besirevic...iz 99.g i Ahmed Hasanovic iz 2000.g
Za njih su procjene da imaju visoke domete. Ali cijela grupa kadeta i mladjih kadeta je dobra. Treba imati u vidu da su utom uzrastu moguce bitne promjene i vako i nako. Zato je neophodno u rad s njima ukljucivati struku i nauku.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:43 pm

Znači talentovana generacija, na hajr :palacgore:
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:45 pm

mavi je napisao/la:
Ajzea je napisao/la:Zna li se od koga bi mogli najviše očekivati iz te generacije?
Šabanov mali bi mogao postati dobar igrač ako ovako nastavi.
Iako ne ode u Zvezdu.
Volio bih da grijesim, ali nisam bas optimista da ce on jos dugo kod nas biti. Koliko god mi dizali uslove rada za mlade igrace jos smo mi daleko od velikih klubova regije, a da ne pricamo o Evropi. Vidjeli ste Salzburg. Dakle, roditelji i menadzeri ovo jako dobro znaju i ispaljuje se ko god ima priliku. Treba li napominjati da Šaban itekako sve ovo zna tako da nisam optimista. Jedino ako hanuma ne bude dala dijete. In hanuma we trust.
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:45 pm

neroazzuro je napisao/la:Boga mi, uozbiljili smo se pravo...
Ozbiljni smo mi u ovom segmentu ima 5,6 godina. Ovo su ozbiljne i znacajne nadogradnje koje bi trebale dati jos bolje rezultate.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:46 pm

phpBB [video]

phpBB [video]

Od Šabana ih ima previše..
phpBB [video]


Mene najviše raduje ono što smo ja i @Brkoo izdvojili, sve više i više ličimo na ozbiljan klub.

PS
Mi izgleda u svakoj generaciji imamo, pa bar po jednog Hasanovića. :kafa:
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 10:56 pm

Rodom s mejtaša je napisao/la:
mavi je napisao/la:
Ajzea je napisao/la:Zna li se od koga bi mogli najviše očekivati iz te generacije?
Šabanov mali bi mogao postati dobar igrač ako ovako nastavi.
Iako ne ode u Zvezdu.
Volio bih da grijesim, ali nisam bas optimista da ce on jos dugo kod nas biti. Koliko god mi dizali uslove rada za mlade igrace jos smo mi daleko od velikih klubova regije, a da ne pricamo o Evropi. Vidjeli ste Salzburg. Dakle, roditelji i menadzeri ovo jako dobro znaju i ispaljuje se ko god ima priliku. Treba li napominjati da Šaban itekako sve ovo zna tako da nisam optimista. Jedino ako hanuma ne bude dala dijete. In hanuma we trust.
Sve je moguce...Ali ja koliko znam,nema tu problema i mali ce potpisati ugovor.
Naravno da smo daleko od klubova u regiji.O Evropi da ne govorimo. Mi presretni sto sad djeca imaju teren sa reflektorima i sto ci uskoro imati jos jedan,da se mogu sastaviti razlicite skolske smjene da zajedno treniraju. I puna nam usta kad kazemo da klub sad ima 4 terena na raspolaganju.
Ali bice bolje,ide se u tom pravcu...
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 11:00 pm

Spoiler:
slika
djeca Željina! ;)
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 11:04 pm

Šaban odskače od sviju za klasu. Igra na poziciji zadnjeg veznog i to radi toliko rutinski da je to nevjerovatno. Ovaj Beširević igra lijevog beka. Visok borben dosta stvari će morati popraviti ali ima vakta. Velić je došao iz novog grada imao problema sa povredom, a i ima dosta nedostataka u trčanju i tim stvarima oko fizike. Hasanović je kao traktor rovi ruje trči, nabija glavu na nogu bez problema.

Ima jedan malac Kenan Delić koji je super talentovan stigao je iz Jelaha i odigrao odlično jesenas. Mušija onako nizak za golmana i ako ne izraste teško šta od njega da bude. Mujarić, Dacić, Somanković onako ni tamo ni 'vamo. Bljesnu pa ih nema nigdje
 
nebitan lik
Postovi: 116
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 16, 2016 11:26 pm

Republika je napisao/la:Šaban odskače od sviju za klasu. Igra na poziciji zadnjeg veznog i to radi toliko rutinski da je to nevjerovatno. Ovaj Beširević igra lijevog beka. Visok borben dosta stvari će morati popraviti ali ima vakta. Velić je došao iz novog grada imao problema sa povredom, a i ima dosta nedostataka u trčanju i tim stvarima oko fizike. Hasanović je kao traktor rovi ruje trči, nabija glavu na nogu bez problema.

Ima jedan malac Kenan Delić koji je super talentovan stigao je iz Jelaha i odigrao odlično jesenas. Mušija onako nizak za golmana i ako ne izraste teško šta od njega da bude. Mujarić, Dacić, Somanković onako ni tamo ni 'vamo. Bljesnu pa ih nema nigdje
Povukao na oca gen,pametan igrac igra kao da ima stotine utakmica u nogama,sigurno bi negdje gdje su uslovi bolji nego u nasoj zemlji i strucniji treneri postao jos bolji igrac i bolje se razvijao

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija