Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:07 pm

Nema se sta bacati koska. Traži se najbolje moguće rješenje za tu poziciju. Do sada su većinom 'uboli' s tim, sad ostaje da čekamo. Mada po Misimovicu na osnovu današnjeg osvrta to bi trebalo biti ubrzo ;)

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: tm8782, dana/u pon apr 11, 2016 11:07 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7189
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:08 pm

LARSSON je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
HanibalTM je napisao/la:Ja sam sinoc sanjao da je Željezničar kupio #77 Goran Zakaric ... 350 000 €

Je'l se smije to sanjati? slika
Sad pošao to da napišem, samo što ja nisam sanjao, nego sam pregledao ovaj izvještaj sa utakmice protiv Borca. Dinamov je igrač, ima ugovor do 2018. i kad bi mogli kako isposlovati sporazumni raskid ugovora, bilo bi odlično. Ali, možda dođe neko bolji od Zakarića :shisha:
Nek pile, storm, chwilla ili tm87 bace kosku da ce bit bolji, da se pokoljemo :D il je mozda andrija zivkovic
Ajzea mi sad reče preko pp da dolazi još bolje krilo od Zakarića, 15 utakmica u Europa ligi, 2 gola i 2 asistencije, 3 utakmice u LP odigrao. Iskusan a opet nije star. I što je najbitnije, slobodan igrač. Hvala Ajzea što si to podijelio sa mnom. :klanjase2: :palacgore:
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:08 pm

tm8782 je napisao/la:Nema se sta bacati koska. Traži se najbolje moguće rješenje za tu poziciju. Do sada većinom 'uboli' s tim, sad ostaje da čekamo. Mada po Misimovicu na osnovu današnjeg osvrta to bi trebalo biti ubrzo ;)

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
To bi bilo vec trece za ljeto, ako me pamcenje dobro sluzi? :kafa:

@Model1964
Dobra ideja. :lol: :lol: :lol:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:13 pm

tm8782 je napisao/la:Nema se sta bacati koska. Traži se najbolje moguće rješenje za tu poziciju. Do sada su većinom 'uboli' s tim, sad ostaje da čekamo. Mada po Misimovicu na osnovu današnjeg osvrta to bi trebalo biti ubrzo ;)

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
Ja bih jos samo dodao da u Maju ocekujemo mnogo toga. Skautira se ozbiljno, na nivou prosjecnih europskih klubova, sto je 3 nivoa iznad nase lige. Ja licno ocekujem 2 igraca koja ce imenom biti u rangu Zahirovica i Mire. Edis zna sta radi, a sljedeci prelazni rok mozemo ocekivati dosta 'bumova'. :) Ciljano se radi, smisleno, a ne moramo se brinuti za novac sto je najbitnije.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
fk1921
Postovi: 1335
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 1:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:13 pm

Grbavica je napisao/la:
LARSSON je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
Sad pošao to da napišem, samo što ja nisam sanjao, nego sam pregledao ovaj izvještaj sa utakmice protiv Borca. Dinamov je igrač, ima ugovor do 2018. i kad bi mogli kako isposlovati sporazumni raskid ugovora, bilo bi odlično. Ali, možda dođe neko bolji od Zakarića :shisha:
Nek pile, storm, chwilla ili tm87 bace kosku da ce bit bolji, da se pokoljemo :D il je mozda andrija zivkovic
Ajzea mi sad reče preko pp da dolazi još bolje krilo od Zakarića, 15 utakmica u Europa ligi, 2 gola i 2 asistencije, 3 utakmice u LP odigrao. Iskusan a opet nije star. I što je najbitnije, slobodan igrač. Hvala Ajzea što si to podijelio sa mnom. :klanjase2: :palacgore:
Eto nam brata iz maribora :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2:
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!
 
Avatar
HanibalTM
Postovi: 70
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 10:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:14 pm

tm8782 je napisao/la:Nema se sta bacati koska. Traži se najbolje moguće rješenje za tu poziciju. Do sada su većinom 'uboli' s tim, sad ostaje da čekamo. Mada po Misimovicu na osnovu današnjeg osvrta to bi trebalo biti ubrzo ;)

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
Željo...riječ...ljubav...sve... slika
Željezničar über alles! :zeljeznicar1:
 
Avatar
MrRiccoli
Postovi: 1713
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 12:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:15 pm

Grbavica je napisao/la:
HanibalTM je napisao/la:Ja sam sinoc sanjao da je Željezničar kupio #77 Goran Zakaric ... 350 000 €

Je'l se smije to sanjati? slika
Sad pošao to da napišem, samo što ja nisam sanjao, nego sam pregledao ovaj izvještaj sa utakmice protiv Borca. Dinamov je igrač, ima ugovor do 2018. i kad bi mogli kako isposlovati sporazumni raskid ugovora, bilo bi odlično. Ali, možda dođe neko bolji od Zakarića :shisha:
11plavih'92 je napisao/la:Vezano za ovih enormnih 500.000 KM za poreze i doprinose za prva 4 mjeseca, ogromna je to cifra. Doprinosi i porezi na plate, porezi na transfere naplaćene u ovoj godini, uplata reprogramiranih obaveza, .... opet puno dodje. Sve se nesto nadam da smo placali extra one reprogramirane obaveze, FKZ1921 je jednom napisao da i za to ima plan.
A u vezi nasih donacija za evropsku Grbavicu, ako neko uplati 30,88 KM koliko kosta stolica sa PDV-om i ako prvo drzava na tu donaciju uzme PDV, ispada da plaćamo porez na porez. Ima li kakav forumski porezni savjetnik da nas prosvijetli oko ovoga
Ma to je čista pljačka. Gredić je u jednom intervjuu pričao o tome. Država umjesto da daje poticaj zbog svog uticaja Želje, a i ostalih klubova na društvo i omladinu, ona još stavlja ogromne namete, kao da smo neka kompanija. Ne moraju ni davati poticaje, ali makar mogu smanjiti namete.
Rekao je tacno ovako "placamo namete i obaveze kao da smo bh telecom". Znam da to nije do Zelje al treba nekako pokrenuti pricu o tome pa to znaci da mozemo za iste pare imati bar 50% jaci kadar i svasta nesto

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:15 pm

Ajzea je napisao/la:
tm8782 je napisao/la:Nema se sta bacati koska. Traži se najbolje moguće rješenje za tu poziciju. Do sada većinom 'uboli' s tim, sad ostaje da čekamo. Mada po Misimovicu na osnovu današnjeg osvrta to bi trebalo biti ubrzo ;)

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
To bi bilo vec trece za ljeto, ako me pamcenje dobro sluzi? :kafa:

@Model1964
Dobra ideja.slikaslika :lol:
Da od 6 ;)

Poslano sa mog U7 PRO koristeći Tapatalk
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:16 pm

Spominjao je neko gore KK Spars i Željezničar, evo ja ću vam reći provjerena informacija 100%, spojiće se dva kluba i to jako brzo, i zvat će se KK Željezničar, na tome se radi već neko vrijeme a novootvorena dvorana je dodatni vjetar u leđa. NApišite što su mutni kao Dunav...
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:18 pm

11plavih'92 je napisao/la: A u vezi nasih donacija za evropsku Grbavicu, ako neko uplati 30,88 KM koliko kosta stolica sa PDV-om i ako prvo drzava na tu donaciju uzme PDV, ispada da plaćamo porez na porez. Ima li kakav forumski porezni savjetnik da nas prosvijetli oko ovoga
To 30,88 je cijena ugrađene stolice sa PDV-om, inače zakonom o porezu na dobit propisano je da plaćanju poreza na dobit ne podliježu sportski klubovi po osnovu: prihoda iz budžeta ili javnih fondova, sponzorstva ili donacije u novcu ili naturi, kamata, dividendi, članarina, prihoda od prodaje ili prijenosa dobara osim dobara koja se koriste ili su se koristila za obavljanje djelatnosti.
イビチャ・オシム
 
addyno1
Postovi: 196
Pridružen/a: pon mar 28, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:18 pm

Izlija je napisao/la:
addyno1 je napisao/la:
Izlija je napisao/la:Ti porezi na doprinose su kod nas u BiH jedni od najvećih u svijetu, neto oko 70% , bruto doprinosi u Njemačkoj, Francuskoj, Turskoj su 34 %, u Britaniji 32 %, Brazilu 29 %, Meksiku 27 %, Japanu 25 %, Kini 24 %, SAD-u 24 %, Pakistanu 19 %, Švajcarskoj 16 %. Šta da ti kažem više osim da se divim svakom privatniku koji uspjeva sve ovo namiriti uredno.
racunate li koliko je ljudi zaposleno u Zelji, mimo fudbalera? Koliko ima radnika na odrzavanju terena, administracije, trenera, omladinski pogon?
Fulili smo se drug, ja sam samo iznjeo podatak kako plaćamo skoro najviše za doprinose na svijetu ( ne samo Željo već i sva privredna društva u BiH ) i da bi samo na razlici tih doprinosa klub sada mogao da plaća daleko bolje fudbalere. Ako smo za 4 mjeseca morali platiti pola miliona za godinu dana to otprilike izađe 1,5 M a možda ćemo na kraju godine imati ukupno 6-7 M poslovanja, to su ogromni novci koji odlaze u državni aparat nepovratno i svi FK i ostala sportska društva koja svoje poslovanje vode unutar granica zakona su debelo oštećeni. Nažalost nemamo napredan državni aparat koji bi omogućio razvoj sporta i ostalih društvenih organizacija ( kao ni većinu ostalih društvenih sfera ali tema je Željo pa da ne granam ) i klubovi su prisiljeni da 1/5 do 1/4 svog budžeta izdvajaju za namete koje ih guše i sprečavaju ih da pokušaju napredovati. Do 1/10 maksimalno od ukupnog poslovanja je izdrživo a sve preko guši, dokaz ti je stanje u državi.
dobro, na ova ulaganja cemo imati i povrat PDV, ali slazem se da drzava bas dere. ima tu mogucnosti samo svi znamo kako to izgleda. Moze se i sa igracima recimo potpisivat Ugovor o djelu gdje su manji doprinosi i nameti, ali opet to treba aminovati drzava. znam da se fudbalski savez i pismeno obracao drzavi jer npr placaju carine i sve namete na opremu koju dobijaju od adidasa ili recimo od UEFE donacije lopti koje se opet dijele klubovima. i njih drzava dere maximalno a nista im ne daje. Postoji rjesenje i kroz stvaranje budzeta za sportske klubove i da se srazmjerno uplati klubova u budzete kroz poreze i doprinose vraca nesto i od drzave klubovima. nazalost, nikog nije briga za sport, svi mandat koriste da sta ugrabe i bas briga nekog za klubove.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:19 pm

Eh da je Zakarića.Prarim ga par godina,i svake godine sve više napreduje.Igrač koji bi doprinio našoj igri po lijevoj strani bar za 40%.Definitivno u našoj ligi jedan od najkvalitetnijih igrača,sigurno u top3.Treba sa Dinamom probat neku varijantu isposlovat.

Što se tiče KK Željezničar,niko sretniji od mene ne bi bio.Pratim košarku mnogo,i uvijek mi je ta žal bila što je sve ootišlo u zaborav što se tiče Želje i što se ne pokrene priča.Eh sad,ako je vezano apsolutno sve sa SD Željezničarom gdje su lopovi i govna kao Violina,koji žele nažao klubu i čisto radi krađe su tu,onda nisam za ovo spajanje.Iz razloga što bih se iz ljubavi prema košarci,veoma brzo zavolio taj klub,i bio bih prisiljen u narednim godinama gledati patnju sa SD kao vrhovnim vodstvom kluba.I to kao nešto,ne bi trajalo dugo,svako bi svoj dio uzeo i to je to.A ako je kojim slučajem poovezano sa ljudima koji istinski vole Želju,tipa iz ove uprave,kažem niko sretniji nije bio.Vlasnik Sparsa je dobar čovjek,zna rulovoditi klubom,zna valjda šta radi.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:19 pm

Velahalve je napisao/la:Spominjao je neko gore KK Spars i Željezničar, evo ja ću vam reći provjerena informacija 100%, spojiće se dva kluba i to jako brzo, i zvat će se KK Željezničar, na tome se radi već neko vrijeme a novootvorena dvorana je dodatni vjetar u leđa. NApišite što su mutni kao Dunav...
edit na koga mislite, ja lično bih volio da ima KK Željeznicar sa ili bez Sparsa
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:20 pm

Sinisa samo u Argeliniju, rano je poceo, jos i Lendru vodi sa sobom :psujem:
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:23 pm

Velahalve je napisao/la:Spominjao je neko gore KK Spars i Željezničar, evo ja ću vam reći provjerena informacija 100%, spojiće se dva kluba i to jako brzo, i zvat će se KK Željezničar, na tome se radi već neko vrijeme a novootvorena dvorana je dodatni vjetar u leđa. NApišite što su mutni kao Dunav...
Kao prvo mutno je sportsko drustvo zbog mnogih stvari, pa skoro se nasi javno ogradise od njihovog covjeka, ovdje se blatio psovao itd. Kao drugo OKKS je nastao na unistavanju kosarkaskog diva koji ima tradiciju i mocnu historiju ( slicno pitarskoj politici ), znaci sd proda ime, ovi dobiju navijace, to je neka formula, a ovo ce usppjet jedino ako mi budemo tolike ovce da smo zeljni samo furke tj dvoranskog navijanja..
Eh sad spominju se Siljak i Vukotic da su prisustvovali jednoj utakmici, to bi vec bila neka druga prica..
 
Avatar
sz21
Postovi: 231
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 5:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:24 pm

moze li mi neko poslat ako ima ili zna link kad se cujemo na kosevu iza sjevera ?
:zeljeznicar1:
Jednom Zeljeznicaar, uvijek Zeljeznicar to je tako. I.O
 
Avatar
sz21
Postovi: 231
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 5:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:25 pm

Leon_Professional je napisao/la:Sinisa samo u Argeliniju, rano je poceo, jos i Lendru vodi sa sobom :psujem:
koji arglenini malta ili kovacici ? haha
Jednom Zeljeznicaar, uvijek Zeljeznicar to je tako. I.O
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:26 pm

sz21 je napisao/la:
Leon_Professional je napisao/la:Sinisa samo u Argeliniju, rano je poceo, jos i Lendru vodi sa sobom :psujem:
koji arglenini malta ili kovacici ? haha
Kovacici :ganja:
 
fk1921
Postovi: 1335
Pridružen/a: ned mar 27, 2016 1:21 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:27 pm

Leon_Professional je napisao/la:Sinisa samo u Argeliniju, rano je poceo, jos i Lendru vodi sa sobom :psujem:
Jel shishu koriste? :shisha:
04.03.2015

Na vanrednoj sjednici Skupštine FK Željezničar, usvojen je novi statut Kluba kojim je jasno poručeno da klub ostaje dosljedan svojoj devedesetogodišnjoj tradiciji, filozofiji i sloganu: Mi smo Željini, Željo je naš. Svetinje nisu na prodaju!
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon apr 11, 2016 11:27 pm

cikazubo je napisao/la:
Velahalve je napisao/la:Spominjao je neko gore KK Spars i Željezničar, evo ja ću vam reći provjerena informacija 100%, spojiće se dva kluba i to jako brzo, i zvat će se KK Željezničar, na tome se radi već neko vrijeme a novootvorena dvorana je dodatni vjetar u leđa. NApišite što su mutni kao Dunav...
Kao prvo mutno je sportsko drustvo zbog mnogih stvari, pa skoro se nasi javno ogradise od njihovog covjeka, ovdje se blatio psovao itd. Kao drugo OKKS je nastao na unistavanju kosarkaskog diva koji ima tradiciju i mocnu historiju ( slicno pitarskoj politici ), znaci sd proda ime, ovi dobiju navijace, to je neka formula, a ovo ce usppjet jedino ako mi budemo tolike ovce da smo zeljni samo furke tj dvoranskog navijanja..
Eh sad spominju se Siljak i Vukotic da su prisustvovali jednoj utakmici, to bi vec bila neka druga prica..
Ja mislim frajer koji vodi Sparse nije levat i da će iz ovoga izaći dobra priča...

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija