Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1593
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 1:43 pm

Mi do kraja smijemo imati eventualno 2 remija i ostalo moraju biti sve pobjede da bi se nadali evropskim utakmicama, prema nekim mojim procjenama o rezultatima narednih utakmica. Kljucna tekma, po meni, ce biti za 3 kola kada igramo protiv Slobode, iako ce i ova protiv Mladosti sigurno biti teska jer nisu naivna ekipa, ali dobro je sto i oni igraju kup iako ne vjerujem da ce se puno trositi na njega jer protivnik im je Siroki. Dobro je sto ce SLoboda igrati protiv Sarajeva u gostima par dana prije utakmice sa nama, i ne bih volio da se zamijene domacinstva jer nam ovakva situacija da mi sa Borcem igramo kuci dok oni igraju sa pitarima u gostima, prije tekme u Tuzli, itekako odgovara. Ako uspijemo pozitivno rijesiti narednih 5 utakmica, tj. 3 u prvenstvu pobijediti a u kupu proci Borac kako god, mi smo na konju. Ovu tekmu protiv Veleza, mislim da cemo rijesiti sa lakocom.

Ova stranica je dobra jer mozes unositi rezultate narednih utakmica da bi otprilike procijenili borbu za Evropu i prvaka do kraja sezone.
http://www.kicker.de/news/fussball/intl ... chner.html" onclick="window.open(this.href);return false;
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 1:46 pm

Virtu4L je napisao/la:
FKZ1921 je napisao/la: Najbolje je da Sloboda i Zrinjski dobiju. Nemas ti vise vremena nastiklati razlike od deset bodova. Pod idealnim uvjetima,trece mjesto. Al da bas imamo srece.
A prvak,ako nismo mi,a nismo,nek bude Sloboda...
Realno, ni sve pobjede nam ne garantuju apsolutno ništa, razlika je jednostavno prevelika. Treće mjesto se možda može dohvatiti i to bi trebao biti neki cilj, jeste visok, ali cilj mora postojati.

Moguće je da će i kup četvrtoplasiranom donijeti učešće u Evropi. Naravno, bilo bi najbolje kad bi ga mi osvojili.
ukoliko nam rezultati budu isli u korist (tj. ako svi 5 konkurenata medjusobno nerjeseno odigraju) a mi sve pobjedimo, mi smo prvaci... ali da bas svi nerjeseno odigraju ne vjerujem, nadam se :D
100/94/37/34 - i to je to!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 1:52 pm

ma tanko je sve to, prevelik je zaostatak. ali ne vidim nikakvog razloga da se ostale utakmice smatraju olako dobijenim.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 1:54 pm

Od utakmice do utakmice svaka je bitna za sebe i neko nece sam zaleci. Zato svako moramo odigrati u dobrom tempu. Najvise sam se pribojavao utakmice sa Sirokim jer ona sama po sebi nikad nije laka i ako mozemo njih pobjediti mozemo svakoga a ako se rezultati poklope i ranije obezbjedimo evropu i povecamo sanse bice manji pritisak igrati to je u ovom momentu najvaznije.
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 1:54 pm

Nama mjesto koje vodi u evropu bježi 7 odnosno 5 bodova (uz pretpostavku da će kup vjerovatno osvojti jedna od ekipa koje su ispred nas). Sto je svakako dostižno al se bgm treba potruditi za to i moramo pobijediti direktnog konkurenta sarajevo, osim ako kup osvojimo. Imali smo srece u zrijebu ako tako smijem da kazem al naredni će biti jako jako težak. Igrati utakmicu po utakmicuu bez kalkulacije imamo sirok izbor igrača pa šta nam Bog dadne.
 
Avatar
ceze
Postovi: 233
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 1:59 pm

Tek sad pročitah sve ovo što ste pisali nakon utakmice, nakucali ste 30 stranica. :mrgreen:

Sve ste rekli, pravi spektakl je bio na Grbavici koji je dodatno uljepšan pobjedom na terenu. Hor, Tifa, Grbavica, navijanje, dimne, bakljade, sve je bilo na nivou. Igra na terenu također, možda malo klimavih 15-20 minuta, nakon toga je to izgledalo dosta dobro.
Neko je već napisao, a ja se u potpunosti slažem sa tim forumašem, da ovo nije utakmica u kojoj treba gledati ko je kakav bio i na osnovu toga im prišiti epitet pojačanja ili flopa. Nakon sezone treba podvući crtu i vidjeti ko je kakav bio i ko je opravdao epitet pojačanja, prinove ili ko je baš podbacio. Ali eto, čisto da bacim neki rezime, napisat ću ko je ostavio kakav dojam na mene nakon utakmice i pregledanog snimka.

Odbrana je bila na nivou veći dio utakmice, pogotovo stoperi, obojica, odlično su odigrali. Stevanović također, odličan i nazad i naprijed, izgleda kao baš dobar bek. Kramarić je meni bio sasvim solidan, jeste imao problema nazad, ali sa igračem koji je sigurno jedno od najboljih krila lige. Sa loptom je bio stvarno dobar, a imao je i nekoliko odličnih ideja koje Stanić nije baš najbolje shvatio.
Sjetite se samo Kvesića koji nam je vjerovatno jedan od najboljih lijevih bekova unazad desetak godina i njegove utakmice u Gradačcu gdje ga je Diatta vozao kao malo dijete cijelo poluvrijeme.
Vedran je pokazao da je strašan golman na liniji i općenito veliki potencijal. Samo su mu ona ispucavanja bila baš kritična, ne toliko za ekipu koliko za nas na tribinama.

Veza je vrhunski odradila svoj posao, pogotovo nazad. Blagojević igrač utakmice, partija na nivou onih u Europi, Zola dosta dobar, po meni je za klasu bolji igrač nego u periodu kada je zadnji put bio ovdje.
E sad Bekrić, napisati ću nešto što vam se vjerovatno neće svdijeti. Stvarno se trudio, trčao, pokušavao zatvarati i igrače i prostor, zabio gol nakon majstorije, imao par odličnih pasova, ali ja jednostavno nisam ljubitelj tih igrača koje čekaš cijelu utakmicu da uradi nešto što je zaista vrijedno za ekipu. Da me neko ne shvati pogrešno, on je klasa za ovu ligu, baš klasa, sigurno jedan od najboljih igrača u ligi i takav tip igrača zaista vrijedi u našoj ligi, ali za neke ozbiljne utakmice, ti igrači, desetke, su prošlost i ne bi trebali imati mjesta u ekipi. Desetka u ozbiljnim ekipama je izumrala sa Riquelmeom.
To mi je baš zapalo za oko dok je trajala utakmica i morao sam napisati.

Miroslav Stevanović je odigrao solidnih sat vremena, dosta energično, srčano. Vjerujem da je njegov problem samopouzdanje, kada mu se ono vrati i kada uđe u takmičarski ritam, vjerujem da neće biti beka koji će ga moći zaustaviti. On igrati zna, zna proći igrača, ubaciti, zabiti gol, radio je to na razinama koje su bar 10 puta iznad PL, samo da mu se neke stvari poslože, a ne vidim zašto se ne bi posložile, i dobit ćemo odličnog igrača.
Stanić dobar na obje pozicije, malo bolji na beku nego na krilu. Lijepo ga je vidjeti u Željinom dresu, još mu samo broj 11 vratiti. :mrgreen:
Imao je ispred zapada jedan potez ala Ronaldinho, ne znam je li još neko upratio. :DD:

Lendrić uz Blagojevića najbolji igrač, najmanje zbog gola, koliko zbog pritiska na zadnju liniju, vraćanja nazad i igre sa loptom. Baš mi je palo na pamet, kada smo gledali pripremne utakmice uvijek se izvlačio od gola protivnika prema našoj polovici i vraćao loptu u vezu ili odbranu, tada to nije radio baš najbolje, ali protiv Širokog je to radio fantastično.

Thiago standardno dobar kada ima više prostora, samo da malo pametnije odradi zadnji pas, centaršut ili šut.
Memija je meni bio ok, simpatičan što bi Amar rekao, nije prolazio igrače, ali da je odron i beskoristan, nije, daleko od toga. Pomagao je nazad, naprijed nije dobijao uopće toliko lopti koliko Thiago, niti je imao toliko prostora. Bezveze ga kritikujete, ništa lošiji nije bio Miroslava.
Zahirović za 15 minuta pokazao da je pravi igrač, bez ijednog pravog treninga, bez priprema. I dalje stojim iza onoga što sam rekao kada je došao, da je on za ovu ligu daleko bolji igrač od defenzivnog veznog koji igra samo nazad. On u ovoj ekipi može biti ono što je i Amir bio, centralni vezni koji može igrati u oba pravca.

Sad se polako pripremati za Velež. Polako, smireno, bez euforije ikakve. Jeste otrcana fraza, ali zaista treba ići utakmicu po utakmicu.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:07 pm

Da ponovim,danas su uplate od 17:00 do 19:00h u Plavom salonu.Svi svi svi u Vrapčiće da nabijemo petokraku!
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Valter
Postovi: 1288
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:13 pm

U mjesecu martu do prvenstvene pauze imamo tri utakmice u prvenstvu (Velež, Mladost, Sloboda) i dvije u kupu i poslije njih neke stvari će biti jasnije, a samim tim i naše ambicije. Vjerovatno je najbitnije proći Borac jer je prva utakmica polufinala kupa tek 13.04. i do tada bi ovaj tim trebao biti još uigraniji i sa više samopouzdanja. Dakle utakmica po utakmica a naše se mjesto zna - svi na Grbavicu.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:33 pm

Oda preuzeo Olimpic. Sretno!
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:34 pm

Bice kikseva i protiv "manjih" ekipa, sto se tice titule ona je daleko i nju ce osvojiti onaj ko bude imao manje kikseva protiv otpisanih.
Sto se tice nas kup je definitivno prioritet jer u prva tri tekso da mozemo realno, a ako se ukaze prilika za nesto vise s merakom je objerucke prihvatiti :ganja:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:43 pm

Kup definitivno prioritet, mozemo proci Borac jer oni ganjaju opstanak, polufinale tesko je sad reci ali i nezahvalno jer su sve ekipe jake, mozda Sloboda popusti Sarajevu jer ganjaju titulu, Siroki i Radnik su uvjek nezgodni.

A opet ako nije isključeno da mozemo u ligi zavrsit 3-4.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:44 pm

Stvarno se trudio, trčao, pokušavao zatvarati i igrače i prostor, zabio gol nakon majstorije, imao par odličnih pasova, ali ja jednostavno nisam ljubitelj tih igrača koje čekaš cijelu utakmicu da uradi nešto što je zaista vrijedno za ekipu. Da me neko ne shvati pogrešno, on je klasa za ovu ligu, baš klasa, sigurno jedan od najboljih igrača u ligi i takav tip igrača zaista vrijedi u našoj ligi, ali za neke ozbiljne utakmice, ti igrači, desetke, su prošlost i ne bi trebali imati mjesta u ekipi. Desetka u ozbiljnim ekipama je izumrala sa Riquelmeom.
Ćeze, volim čitati tvoje postove jer su vrlo kvalitetni i u suštini sve je korektno napisano ali za Bekrića se ne bih složio iz razloga što je ovo iznad napisano kontradiktorno samo sebi, zar sve ovo što si naveo nije upravo ogroman doprinos timskoj igri. Kažeš klasična 10 koja je izumrla a navodiš da trči, bori se, uzima lopte, proigrava, povlači kontre... Ja iz ovog napisanog iznad vidim da se radi o modernoj 10 koja radi sve to što radi a nikako nekadašnjoj "izumrloj 10" koja samo čeka da mu neko da loptu i da on napravi neki extra potez. Kažeš nije za ozbiljne utakmice pa zar u nedelju nije bila ozbiljna utakmica? Da li ti misliš da protiv Standarda on ne bi imao mjesto u ekipi ako to gledamo kao ozbiljnu utakmicu? Nemjerljiv je njegov doprinos kao pojedinca a da ne spominjem koliko njegova igra u konačnici donosi samoj ekipi jer ostali igrači uvijek imaju dovoljno vremena da se transformišu i postave na terenu dok je lopta kod Samira i koji najbolje zna kako je sačuvati. Još jedan detalj a Bagrčavi je to već napisao, nevjerovatno je kako se igrači Širokog odbijaju od njega ko djeca jbt što upućuje na to da je fizički jako dobro pripremljen. Zaboravio si da jesenas 6 sekundi nismo mogli zadržati loptu u posjedu na sredini a o nekoj kombinatorici na sredini je bilo suvišno i pričati.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:50 pm

Iako je do utakmice jos 10 dana(Mladost), Evo moj mali doprinos tome:

slika

Svakako ko može u Mostar nek se prijavi da ide, danas i sutra su prijave!!!
Zadnja izmjena: tm8782, dana/u sri mar 02, 2016 3:10 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Ovo je važan trenutak u historiji Kluba. Tribinu ne grade pojedinci. Tribinu gradi porodica Željo. Gradnja tribine neće biti po modelu javno privatnog partnerstva niti po modelu koncsesije. To će ... podrazumijevati vlasništvo Kluba nad tribinom
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:54 pm

chile je napisao/la:Bice kikseva i protiv "manjih" ekipa, sto se tice titule ona je daleko i nju ce osvojiti onaj ko bude imao manje kikseva protiv otpisanih.
To nam je predstavljalo problem posljednjih par sezona, a i u polosezoni iza nas, nadam se da će se to promijeniti i da ćemo na tim manjim utakmicama znati odigrati kako treba i shodno sa tim biti u boljoj poziciji.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 2:54 pm

ceze je napisao/la:Tek sad pročitah sve ovo što ste pisali nakon utakmice, nakucali ste 30 stranica. :mrgreen:

Sve ste rekli, pravi spektakl je bio na Grbavici koji je dodatno uljepšan pobjedom na terenu. Hor, Tifa, Grbavica, navijanje, dimne, bakljade, sve je bilo na nivou. Igra na terenu također, možda malo klimavih 15-20 minuta, nakon toga je to izgledalo dosta dobro.
Neko je već napisao, a ja se u potpunosti slažem sa tim forumašem, da ovo nije utakmica u kojoj treba gledati ko je kakav bio i na osnovu toga im prišiti epitet pojačanja ili flopa. Nakon sezone treba podvući crtu i vidjeti ko je kakav bio i ko je opravdao epitet pojačanja, prinove ili ko je baš podbacio. Ali eto, čisto da bacim neki rezime, napisat ću ko je ostavio kakav dojam na mene nakon utakmice i pregledanog snimka.

Odbrana je bila na nivou veći dio utakmice, pogotovo stoperi, obojica, odlično su odigrali. Stevanović također, odličan i nazad i naprijed, izgleda kao baš dobar bek. Kramarić je meni bio sasvim solidan, jeste imao problema nazad, ali sa igračem koji je sigurno jedno od najboljih krila lige. Sa loptom je bio stvarno dobar, a imao je i nekoliko odličnih ideja koje Stanić nije baš najbolje shvatio.
Sjetite se samo Kvesića koji nam je vjerovatno jedan od najboljih lijevih bekova unazad desetak godina i njegove utakmice u Gradačcu gdje ga je Diatta vozao kao malo dijete cijelo poluvrijeme.
Vedran je pokazao da je strašan golman na liniji i općenito veliki potencijal. Samo su mu ona ispucavanja bila baš kritična, ne toliko za ekipu koliko za nas na tribinama.

Veza je vrhunski odradila svoj posao, pogotovo nazad. Blagojević igrač utakmice, partija na nivou onih u Europi, Zola dosta dobar, po meni je za klasu bolji igrač nego u periodu kada je zadnji put bio ovdje.
E sad Bekrić, napisati ću nešto što vam se vjerovatno neće svdijeti. Stvarno se trudio, trčao, pokušavao zatvarati i igrače i prostor, zabio gol nakon majstorije, imao par odličnih pasova, ali ja jednostavno nisam ljubitelj tih igrača koje čekaš cijelu utakmicu da uradi nešto što je zaista vrijedno za ekipu. Da me neko ne shvati pogrešno, on je klasa za ovu ligu, baš klasa, sigurno jedan od najboljih igrača u ligi i takav tip igrača zaista vrijedi u našoj ligi, ali za neke ozbiljne utakmice, ti igrači, desetke, su prošlost i ne bi trebali imati mjesta u ekipi. Desetka u ozbiljnim ekipama je izumrala sa Riquelmeom.
To mi je baš zapalo za oko dok je trajala utakmica i morao sam napisati.

Miroslav Stevanović je odigrao solidnih sat vremena, dosta energično, srčano. Vjerujem da je njegov problem samopouzdanje, kada mu se ono vrati i kada uđe u takmičarski ritam, vjerujem da neće biti beka koji će ga moći zaustaviti. On igrati zna, zna proći igrača, ubaciti, zabiti gol, radio je to na razinama koje su bar 10 puta iznad PL, samo da mu se neke stvari poslože, a ne vidim zašto se ne bi posložile, i dobit ćemo odličnog igrača.
Stanić dobar na obje pozicije, malo bolji na beku nego na krilu. Lijepo ga je vidjeti u Željinom dresu, još mu samo broj 11 vratiti. :mrgreen:
Imao je ispred zapada jedan potez ala Ronaldinho, ne znam je li još neko upratio. :DD:

Lendrić uz Blagojevića najbolji igrač, najmanje zbog gola, koliko zbog pritiska na zadnju liniju, vraćanja nazad i igre sa loptom. Baš mi je palo na pamet, kada smo gledali pripremne utakmice uvijek se izvlačio od gola protivnika prema našoj polovici i vraćao loptu u vezu ili odbranu, tada to nije radio baš najbolje, ali protiv Širokog je to radio fantastično.

Thiago standardno dobar kada ima više prostora, samo da malo pametnije odradi zadnji pas, centaršut ili šut.
Memija je meni bio ok, simpatičan što bi Amar rekao, nije prolazio igrače, ali da je odron i beskoristan, nije, daleko od toga. Pomagao je nazad, naprijed nije dobijao uopće toliko lopti koliko Thiago, niti je imao toliko prostora. Bezveze ga kritikujete, ništa lošiji nije bio Miroslava.
Zahirović za 15 minuta pokazao da je pravi igrač, bez ijednog pravog treninga, bez priprema. I dalje stojim iza onoga što sam rekao kada je došao, da je on za ovu ligu daleko bolji igrač od defenzivnog veznog koji igra samo nazad. On u ovoj ekipi može biti ono što je i Amir bio, centralni vezni koji može igrati u oba pravca.

Sad se polako pripremati za Velež. Polako, smireno, bez euforije ikakve. Jeste otrcana fraza, ali zaista treba ići utakmicu po utakmicu.
Fina analiza. Samo da dodam da se znamo ravnati, svi ovi igrači imaju i imaće mana jer da nije tako ne bi igrali ovdje. S tim se treba pomiriti i bit će nam lakše. Još jedna bitna stvar koja se mogla naslutiti, a to je (svaki će vam naš igrač to potvrditi - meni je jedan potvrdio) da je teren na Grbavici užasno loš generalno, a pogotovo u ovo doba godine. Nekad je teren na Grbavici bio jedan od najboljih u bivšoj državi, a sad je gotovo pa livada obična. Neko će reči pa i protivniku je livada. Jeste, ali mi ako želimo naprijed i sa kadrom kojeg trenutno imamo i kojeg ćemo imati u budućnosti - dakle kadar koji je igrao po svijetu i koji bi trebao da uspješno igra naše evropske tekme morat ćemo imati bolji teren. Ova ekipa sigurno može i mora bolje iz raznih razloga, a još bi bila bolja na dobrom terenu.
 
Avatar
chile
Postovi: 1375
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:00 pm

Špekac1921 je napisao/la:
chile je napisao/la:Bice kikseva i protiv "manjih" ekipa, sto se tice titule ona je daleko i nju ce osvojiti onaj ko bude imao manje kikseva protiv otpisanih.
To nam je predstavljalo problem posljednjih par sezona, a i u polosezoni iza nas, nadam se da će se to promijeniti i da ćemo na tim manjim utakmicama znati odigrati kako treba i shodno sa tim biti u boljoj poziciji.
Nisam mislio iskljucivo samo na nas vec ovi sto spominju ikseve izmedju ovih ispred nas na tabeli.
Sto se tice nas reaklno dok se jos malo uigramo onaj ko nam da gol slavice isti kao pobjedu od 3 razlike, a napad imam dovoljno jak da svima utrpamo.
Po meni jedino pite su utakmica gdje je sve moguce, ostalo bi trebalo u nasu korist, dobro nam dodju ove naredne dvije lakse utakmice.
Otom-potom vidjecemo sta ce biti do kraja mada nije nemoguce da zavrsimo sa svih 12 pobjeda ovog proljeca.
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije !
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:06 pm

Ja vjerujem u ovu ekipu i Edisa uz upravu i sve u klubu tako da ne sumnjam u izlazak na evropsku scenu..A za neki trofej moramo se potuci sa svima..KUP KUP KUP JE NAŠ :zeljeznicar1:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:10 pm

Ja vjerujem da smo imali Bekrica ili igraca slicnih karakteristika da bi sada bili ravnopravni u trci za titulu. Ko god sta pricao bez prave desetke se ne moze ocekivati mnogo protiv bunkera. Mogao je Bekric biti los cijelu utakmicu, sto nije bio, a onda napraviti onaj potez i rijesiti utakmicu. Koliko smo se samo patili jer nismo imali mozak na terenu, tog igraca koji ce u pravom trenutku napraviti pravu stvar. Protiv Sirokog je Samir nekoliko puta stao na loptu, sacuvao je kada je bilo potrebno, gurao na krilo. Sve su to stvari koje su nam falile u prvom djelu sezone. Nije realan ni onaj koji kaze da je Bekric staromodna desetka za koju drugi moraju trcati. On to sam radi, a uz to ima magiju u nogama, pravu ideju, a i muda da sve to pokaze na terenu. Kada se on jos malo upozna sa saigracima, kada shvati njihove kretnje i oni nacin na koji Samir razmislja bicemo duplo opasniji.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:15 pm

sergejevic je napisao/la:Ja vjerujem da smo imali Bekrica ili igraca slicnih karakteristika da bi sada bili ravnopravni u trci za titulu. Ko god sta pricao bez prave desetke se ne moze ocekivati mnogo protiv bunkera. Mogao je Bekric biti los cijelu utakmicu, sto nije bio, a onda napraviti onaj potez i rijesiti utakmicu. Koliko smo se samo patili jer nismo imali mozak na terenu, tog igraca koji ce u pravom trenutku napraviti pravu stvar. Protiv Sirokog je Samir nekoliko puta stao na loptu, sacuvao je kada je bilo potrebno, gurao na krilo. Sve su to stvari koje su nam falile u prvom djelu sezone. Nije realan ni onaj koji kaze da je Bekric staromodna desetka za koju drugi moraju trcati. On to sam radi, a uz to ima magiju u nogama, pravu ideju, a i muda da sve to pokaze na terenu. Kada se on jos malo upozna sa saigracima, kada shvati njihove kretnje i oni nacin na koji Samir razmislja bicemo duplo opasniji.
:kafa: Objasnjeno, kraj price. :kafa:
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:18 pm

GoodisonPark je napisao/la:
Stvarno se trudio, trčao, pokušavao zatvarati i igrače i prostor, zabio gol nakon majstorije, imao par odličnih pasova, ali ja jednostavno nisam ljubitelj tih igrača koje čekaš cijelu utakmicu da uradi nešto što je zaista vrijedno za ekipu. Da me neko ne shvati pogrešno, on je klasa za ovu ligu, baš klasa, sigurno jedan od najboljih igrača u ligi i takav tip igrača zaista vrijedi u našoj ligi, ali za neke ozbiljne utakmice, ti igrači, desetke, su prošlost i ne bi trebali imati mjesta u ekipi. Desetka u ozbiljnim ekipama je izumrala sa Riquelmeom.
Ćeze, volim čitati tvoje postove jer su vrlo kvalitetni i u suštini sve je korektno napisano ali za Bekrića se ne bih složio iz razloga što je ovo iznad napisano kontradiktorno samo sebi, zar sve ovo što si naveo nije upravo ogroman doprinos timskoj igri. Kažeš klasična 10 koja je izumrla a navodiš da trči, bori se, uzima lopte, proigrava, povlači kontre... Ja iz ovog napisanog iznad vidim da se radi o modernoj 10 koja radi sve to što radi a nikako nekadašnjoj "izumrloj 10" koja samo čeka da mu neko da loptu i da on napravi neki extra potez. Kažeš nije za ozbiljne utakmice pa zar u nedelju nije bila ozbiljna utakmica? Da li ti misliš da protiv Standarda on ne bi imao mjesto u ekipi ako to gledamo kao ozbiljnu utakmicu? Nemjerljiv je njegov doprinos kao pojedinca a da ne spominjem koliko njegova igra u konačnici donosi samoj ekipi jer ostali igrači uvijek imaju dovoljno vremena da se transformišu i postave na terenu dok je lopta kod Samira i koji najbolje zna kako je sačuvati. Još jedan detalj a Bagrčavi je to već napisao, nevjerovatno je kako se igrači Širokog odbijaju od njega ko djeca jbt što upućuje na to da je fizički jako dobro pripremljen. Zaboravio si da jesenas 6 sekundi nismo mogli zadržati loptu u posjedu na sredini a o nekoj kombinatorici na sredini je bilo suvišno i pričati.

ja cu se sloziti sa tobom,on je bas ali bas moderna 10-tka ...takvih igraca nema puno opcenito...covjek je u nedelju igrao i naprijed i nazad....trcao koliko je mogao...zabio gol...igraci su se odbijali od njega jednostavno...sta jos treba da uradi,da predribla 10 igraca i skaricama zabije gol ? :rofl:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija