Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 2:22 am

Da se i ja zahvalim Larsonu, yt link je radio perfektno dok ga cigani nisu ukinuli :palacgore:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 2:37 am

Larsson Bog kompjutera i tehnologije :ganja:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
LARSSONN
Postovi: 785
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 2:52 am

:ganja: :ganja: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 4:27 am

O igri na onoj livadi gdje je samo krava falila iza gola nema potrebe previše pričati. Kod nas je vidljiv voljni momenat i htjenje što je vrlo bitno. Može neki igrač i odigrati loše, ali se generalno trudimo, trčimo, borimo i ginemo. Zato smo i doveli toliko pojačanja, neki će sigurno poginuti do kraja :mrgreen:

Dalje, osim što ih je očito nafurao, Sablja pokazuje da je tener koji ima viziju i zna šta hoće. U prvoj utakmici na poluvremenu mijenja Stevanovića sa Memijom ( što je na papiru bila dobra izmjena, u stvarnosti baš i ne ) i Krmarića sa Tiagom gdje Stanića vraća na beka da uštopa onu Barabu, kako li se već lik preziva + na vrijeme pojačava sredinu izmjenom Zola - Zahirović. Nije se branio nakon vodstva od 1:0, išao je da zabijemo još jedan što smo na kraju i uradili.

Protiv Veleža "griješi" i počinje sa Tiagom, koji hem nije za startera protiv "levata", a na ovom terenu pogotovo ( po meni Tiago uopšte nije za prvih 11, nego za zadnjih pola sata +/- da na svježinu i trku nešto uradi, ali to je već neka druga tema, a i sreća je što nisam trener ) :mrgreen:
Grešku ispravlja na poluvremenu i mijenja Tiaga, Lendrić ide na krilo gdje je bio korisniji od brazilca u svakom slučaju, a izmjena Zola - Zahirović nam baš donosi stabilnost u vezi. Zahirović, ako ne bude povreda i nekih neočekivanih dešavanja, će biti dobro pojačanje.

Eh, malo briga i razmišljanja. Jasno je da u ovom trenutku ne možemo da previše eksperimentišemo, da ganjamo Europu i da je malo kola ostalo da se odigra do kraja, ali........Kemo, Memija, Dado, Beganović, Mujagić, Hiroš, Midžić, Žerić, Hasanović su naša djeca i jako dobri igrači, dosta njih se malo izgubilo u prošloj polusezoni, jer nisu imali starijih i iskusnijih igrača oko sebe. Sada ima i previše igrača, bojim se da se, opet, ne izgube. Bolje je imati Midžića na lijevom krilu nego Halvadžića i Mailsona, bolje je imati u napadu, pored Lendrića, Beganovića i Mujagića nego Đermanovića, bolje je imati Hiroša i Žerića u veznom redu nego E. Sadikovića. Dino Hasanović ne bi smio da stagnira sjedeći na klupi, jer mu je konurencija strašna i tako dalje.

Jasno je da ne može sve što sam napisao da se desi i logično da se neće desiti, ali također ne bi smjeli da se oslanjamo samo na iskusnije igrače. Mi idemo iz krajnosti u krajnost, idemo sa bebama, na kraju polusezone igramo sa 7-8 igrača iz naše škole pa onda promijenimo kurs za 180 stepeni, 1 naš igrač u ekipi ( Veca ). Istina je uvijek u sredini. Logično je da imamo problem kada Mujagić ili Beganović moraju da nose napad pa igraju 1200 minuta i to sa Kokotom, isto tako je problem ako ne dobiju ukupno 200 minuta ( a čini se da do kraja sezone neće dobiti ni toliko ) uz Lendrića. Tu nemamo balans, barem trenutno. To se mora promijeniti u budućnosti.

Sve jasno, Europa je imperativ, ali se na ovo mora računati i gledati. Na Đermanoviću, Bekriću pa čak ni Zoli sugurno nećemo ništa zaraditi, na Dini, Mujagiću, Beganoviću, Dadi, Žeriću, Hirošu možda i hoćemo. Znam, zajebano je napraviti balans, ali da Amir nije gurnut u vatru nakon dešavanja sa Tomićem uzeli bi karinu,a ne milion. Slična je priča sa Bajićem, koji je bio grozan na lijevom krilu, a onda eksplodirao u napadu. Dva miliona "došla", igranjem, a ne sjedenjem na klupi. To se ne treba i ne smije zaboraviti. Također, ne znam koliko je pametno što smo pustili Dogana. Zamijenili smo čovjeka koji je pratio igrače i "predviđao" ko će on njih postati/ko bi mogao postati igrač. Koliko vidim, dobro je radio svoj posao. Vidimo s druge strane Miljacke da nije to baš toliko lako kao što se čini na prvu.

Manijaci :klanjase2: Očekujem masu raje u Tuzli, što je vrlo bitno, protiv Mladosti 6.000-7.000 sigurno. Bez navijača, sa ovom ekipom, u ova dva kola smo mogli hladno da uzmemo 1-2 boda, a uzeli smo 6 :zeljeznicar1:

Ne kritikujem, znam sve, samo skrećem pažnju na dešavanja. Sjedeći na klupi, u većini slučajeva, se ne postaje igrač, a moraš imati stručni kadar koji ih može prepoznati i preporučiti za A tim. Lako se zajebati u cijeloj priči.

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
MumeTM
Postovi: 64
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:29 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 5:23 am

Never_sorry :pljesak: :palacgore:
F.K Željezničar 1921
Hu-so Sa-ki- be say Hu-so Sa-ki-be.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 9:05 am

Ne volim izdvajati igrače ni po dobru ni po zlu, ali je jučer Zahirović odigrao bez greške cijelo poluvrijeme. Tačni pasovi, postavljanje, dueli, pravovremeni startovi, ma sve za 10. Fakat bez greške.

Zaha je bio dominantan u svim segmentima igre.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 9:31 am

Hadzijalagic je napisao/la:Postoji li mogucnost da se juzna tribina naseg stadiona koristi u evropi ako uspijemo realizirati te poduhvate koje uprava ima u planu??

Jos na istok instalirati kakvu montaznu poput ove i ljepota :zeljeznicar1:
slika
Ljudi, koliko je realno ganjati licencu za dva pretkola evropskih takmicenja sa sredjivanjem Grbavice? Ne znam koji su uvjeti, ali mi dobro zvuci postavljanje stolica na Istoku, a mozda i jugu pa bi se kapacitet jos povecao a igrati na svom stadionu Evropu-neprocjenjivo..
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 10:00 am

MumeTM je napisao/la:
Ajzea je napisao/la:Rekoh da neću davati sud o svakoj individui, koja je imala bilo kakav uticaj na današnji ishod, ali dva imena jednostavno moram spomenuti, a to su Jovan Blagojević i Adnan Zahirović. Jovan kao da je posve drugi igrač, od dolaska ovih osigurača u liku Nermina i Adnana, blago rečeno da je nevjerovatan u ove dvije utakmice i najiskrenije se nadam da će ovim tempom nastaviti i u slijedećim utakmicama
Slazem se s dosta toga ali koliko je Jovan imo poteza viska I izgubljenih lopti. Nije da ga pljujem nego tip ima potez viska. Borben I solidan igrac ali moze I mora bolje
Zaha ko Zaha :DD:
ne znam, ja to nisam kod jovana vidio ni protiv širokog ni juče. jeste itekako jesenas kad nije imao pravu podršku, ali u ovom sastavu je bekrić taj koji petlja. ja mu ne zamjeram jer tako kreira prostor i skreće odbranu na sebe, to mu je i uloga. ali hoću da kažem da otkad on pegla, blagojević to radi mnogo manje i uglavnom dodaje (dobro) na prvu.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5848
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 10:23 am

Jovan je po meni u obje utakmice bio jako dobar, protiv šb mozda i najbolji na terenu, ima najvise oduzetih i presjecenih lopti a pokazuje da je izuzetno opasan i pred protivnickim senaesterscom, podsjeca na onde dobre partije u Evropi definitivno..
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 10:24 am

Jovan je odigrao dvije jako dobre utakmice i ono što mu je smetalo u igri, tl jest meljanje lopte i potezi viška, ja nisam vidio u ova dva kola.
Očito da mu odgovara kada iza sebe ima pravog zadnjeg veznog i kada on nije taj isti.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 10:25 am

Većina vas predlaže izmjene u sljedeće dvije utakmkice. Slažem se s vama, jer to svakako sada možemo. Edis je htio 2 igrača na istoj poziciji i dobio ih je, što nas svakako raduje. No nemojmo prerano upisivati 3 boda protiv Mladosti. Imaju dva loša rezultata iza sebe, žele popraviti utisak, a nema bolje prilike vratiti osmijeh navijačima remijem ili pobjedom protiv Željezničara (što im i nije strano). Isto nam dođe uzeli 3 boda u Tz a zijanili na Grbavici. U toj utakmici smo favoriti. To moramo opravdati, a to možemo ako smo 100% glavama u tom meču, a ne u Tz.
No, prvo osigurati prolaz u BL :ganja:
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 10:43 am

Po meni juce je Dzenis trebao poceti ne znam umjesto koga ali je trebao poceti,jer on je jak i u duelima a i prgav je :karanje:
 
Avatar
krajisnik87
Postovi: 528
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 10:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 10:59 am

Idemo u BL osigurati sebi prolaz pa onda protiv Mladosti napraviti opet odlicnu atmosferu i uzeti 3 boda.
ŽELJEZNIČAR ÜBER ALLES !
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:02 am

Ako u srijedu dobro prođemo sa Borcem, ne bi bilo los protiv Mladosti dati sansu nekim igracima koji do sada nisu igrali cisto da i oni osjete teren i atomsferu, da im se da nadoznanja da se na sve racuna. :palacgore:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:05 am

Momci, nema od toga nista. Nek se danas poklope dva X-a. I mi smo tu, najjaci kad se otpisemo ;)
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:09 am

Nadam se da je gore makar malo bolji teren, ali ko da gledam oranica ista ko i ona jucer.
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Ivicahuljev
Postovi: 608
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 8:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:16 am

Kapiten je napisao/la:Nadam se da je gore makar malo bolji teren, ali ko da gledam oranica ista ko i ona jucer.
Gore odigrati da neizgubimo,na Grbavici odigrati za prolaz I uzeti tri boda protiv Mladosti I na taj nacin zaokruziti jos jednu odlicnu sedmicu
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:18 am

AsharaK je napisao/la:Momci, nema od toga nista. Nek se danas poklope dva X-a. I mi smo tu, najjaci kad se otpisemo ;)
Pobjeda radnika a u sirokom x, to bi najbolje bilo i eto nas na 7 bodova :ganja:
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:21 am

Danas dva X-a, naša pobjeda u BL, i onda za vikend još jedna ludnica. :shisha:
1987
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 06, 2016 11:27 am

Cijelu sedmicu se ocekuje loše vrijeme, odnosno kiša, tako da nije za oćekivati da će u BL biti dobar teren, kao i u subotu protiv Mladosti u Dolini.
Jbg nije čovjek pametan, da li je bolje pripreme odraditi na odličnim terenima pa se vratiti u bosansko blato, ili ipak pokušati kombinovati malo, i spremati se negdje bliže gdje se i loših terena može naći :DD:
Ali kako nama tako i drugima. Ne daj bože samo povreda kakvih težih, ali i tu smo u prednosti nad ostalim klubovima zbog širine igračkog kadra, i broja utakmica u naredne dvije - tri sedmice. Svi koji su trenutno na tabeli ispred nas (osim Zrinjskog) takođe igraju kup, pa će biti umora. Mogli bi iskoristiti tu šansu. Kada se izanalizira preostalih 10 kola ako hoćemo kroz ligu u Europu imamo pravo odigrati jednu nerješenu tekmu, ostalo moramo dobiti. Teške tekme su maleni, Sloboda, Čelik i eventualno Slavija kojoj to zadnje kolo može biti presudno u borbi za opstanak.
Ali kako sam već ranije naglasio, samo ići tekmu po tekmu. Slijedeća stanica srijeda, Banja Luka, kup...za prolaz najmanje zabiti jedan gol, trebalo bi biti dovoljno. Ne moram naglašavati da bi povoljan i atraktivan rezultat značajno uticali na posjetu protiv Mladosti idući vikend, kao i revanš u srijedu.
:zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija