Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 6:23 pm

ceze je napisao/la:
GoodisonPark je napisao/la:
Stvarno se trudio, trčao, pokušavao zatvarati i igrače i prostor, zabio gol nakon majstorije, imao par odličnih pasova, ali ja jednostavno nisam ljubitelj tih igrača koje čekaš cijelu utakmicu da uradi nešto što je zaista vrijedno za ekipu. Da me neko ne shvati pogrešno, on je klasa za ovu ligu, baš klasa, sigurno jedan od najboljih igrača u ligi i takav tip igrača zaista vrijedi u našoj ligi, ali za neke ozbiljne utakmice, ti igrači, desetke, su prošlost i ne bi trebali imati mjesta u ekipi. Desetka u ozbiljnim ekipama je izumrala sa Riquelmeom.
Ćeze, volim čitati tvoje postove jer su vrlo kvalitetni i u suštini sve je korektno napisano ali za Bekrića se ne bih složio iz razloga što je ovo iznad napisano kontradiktorno samo sebi, zar sve ovo što si naveo nije upravo ogroman doprinos timskoj igri. Kažeš klasična 10 koja je izumrla a navodiš da trči, bori se, uzima lopte, proigrava, povlači kontre... Ja iz ovog napisanog iznad vidim da se radi o modernoj 10 koja radi sve to što radi a nikako nekadašnjoj "izumrloj 10" koja samo čeka da mu neko da loptu i da on napravi neki extra potez. Kažeš nije za ozbiljne utakmice pa zar u nedelju nije bila ozbiljna utakmica? Da li ti misliš da protiv Standarda on ne bi imao mjesto u ekipi ako to gledamo kao ozbiljnu utakmicu? Nemjerljiv je njegov doprinos kao pojedinca a da ne spominjem koliko njegova igra u konačnici donosi samoj ekipi jer ostali igrači uvijek imaju dovoljno vremena da se transformišu i postave na terenu dok je lopta kod Samira i koji najbolje zna kako je sačuvati. Još jedan detalj a Bagrčavi je to već napisao, nevjerovatno je kako se igrači Širokog odbijaju od njega ko djeca jbt što upućuje na to da je fizički jako dobro pripremljen. Zaboravio si da jesenas 6 sekundi nismo mogli zadržati loptu u posjedu na sredini a o nekoj kombinatorici na sredini je bilo suvišno i pričati.
Ovo za Bekrića sam dodao kad sam već post napisao, onako više da kažem šta mislim nego li da pojasnim to, tako da kad malo bolje pročitam jesam kontradiktoran sam sebi, priznajem.

Šta sam mislio, trudio se jeste, trčao, pokušavao nešto, nije da je šetao po terenu, ali velika većina toga je ostala na pokušajima. Kad kažem "pokušao zatvoriti igrače i prostor" mislim bukvalno to, da je pokušao, da nije to odradio kako treba. Igrači su mu baš bježali ili ih isprati par metara pa stane, krene zatvoriti neku stranu, Široki prebaci loptu tri metra suprotno od strane na koju je Bekrić krenuo, on stane i okrene glavu, a oni onda iskoriste taj prostor na koji je Bekrić krenuo. Previše mi je to trčanja u prazno. On je meni baš, kao što je ti opisa, "stara desetka", koja je u odbrani skoro pa beskorisna, a oko koje se dosta toga vrti u napadu, možda i previše.
Recimo, da nije dao gol Širokom, meni bi on u globalu dobio jednu prosječnu ocjenu.

Ozbiljna utakmica jeste bila u nedelju, ali opet na nivou na kojem je on velemajstor. Ozbiljna utakmica na koju sam ja mislio je recimo ta protiv Standarda ili Ferencvaroša gdje on meni ne bi imao mjesta. Ja se samo sjetim Dade koji je na utakmici sa Ferencvarošom ispratio igrača od njihovog šesanesterca pa do auta blizu korner zastavice na svojoj polovini. E na tom nivou Bekrića može izvući samo neki maestralan potez, a za tako nešto bi on dobio malo ili nimalo prostora.

Kažem, majstor je, strašan igrač za ovaj nivo koji trpi takve igrače, čak je i rano na osnovu 90 minuta reći da on ne radi neke stvari kako treba, možda već iduću utakmicu odradi sve ovo gore napisano bez greške i fakat neću da neko misli da pljujem bezveze, to mi je u nedelju baš zapelo za oko i to je neko moje mišljenje i u poptpunosti razumijem ako neko ne misli tako. :D
:) Naravno razumijemo se i to je nekako više stvar ukusa i percepcije šta bi koji igrač trebao da odradi na terenu. Ako malo bolje pogledamo kompletnu utakmicu svi igrači su imali trčanja u prazno i nekih grešaka ali su isto tako svi imali još više dobrih poteza što je na kraju i dovelo do trijumfa. Svaka čast Dadi ali mi zadnje 2 godine nismo imali igrača Bekrićevog nivoa koji zna stati na loptu i koji je zna sačuvati, jedino Bajić ali on je igrao napadača i u dosta slučajeva vezni red nije znao ispratiti njegove zamisli. Igra nam se svodila na duge lopte, na neke stihijske pokušaje da probijemo zadnju liniju bez konkretne ideje i bez kvalitetnog zadnjeg pasa.

Za prvu takmičarsku utakmicu možemo biti zadovoljni jer je Široki opasna ekipa koja zna igrati i vidi se da se njihovi igrači mnogo bolje poznaju na terenu.

Ono što mene raduje je to da imamo igrače univerzalce koji skoro podjednako dobro igraju prema naprijed i prema nazad, to će protivnicima praviti mnogo mnogo problema :mrgreen:
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2214
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 6:42 pm

Ne znam ko će osvojiti ligu, ali znam da će biti veoma zakuhano.
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 6:45 pm

AsharaK je napisao/la:Nisam valjda jedini hajvan koji vjeruje u titulu?
Nisi! :)
Da se sada, po stare dane, moram marisati sa Ćatičem ili Filipoviće ja bih u taj meč ušao sa ciljem da pobjedim. Kako kaže Braco gumena glava...Psihologoja je čudo :) . Tek sastavljeni uzeli Široki, ako mlatnemo Velež i Mladost u Dolini, kod protivnika če se pojaviti strah. Dali možemo uzeti sve bobe do kraja? Možemo! Iskoristiti propagandu u naša jedra i max ozbiljno igrati. Ove ispred nas će malo da fata panika, jer je lakše ganjati nego biti ganjan. Ako tako priđemo polusezoni sve je moguče. :zeljeznicar1:
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Kapiten
Postovi: 2011
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 6:56 pm

Je li u ovih 18 KM za Mostar uracunata i ulaznica ili je ulaz besplatan posto je takva praksa bila u prosloj sezoni ako se ne varam ?
[url=http://drugstore-onlinecatalog.com/]drugstore-onlinecatalog.com[/url]
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:04 pm

Utakmica protiv Veleza i Mladosti je prilika da igraci koji nisu igrali protiv Sirokog dobijiu priliku par minuta, to je najbolji razlog da se uigraju kroz takmicarske utakmice. Znaci Mailson, Svedjanin...itd.

Protiv Borca u kupu je druga prica, ali i tu smo mirni jer nam je klupa nikad jaca. :palacgore:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:22 pm

sergejevic je napisao/la:Stvarno bih volio da neko napise u kojim minutama utakmice se desilo da Memija nije ispratio svog igraca i da je bezobrazno ostao nazad. Gledao sam snimak poslije citanja nekih komentara i obratio posebno paznju na to i ni u jednom trenutku nisam primjetio da se nije htio vratiti nazad. Koliko sam ja upratio Kerim je bas trcao naprijed i nazad od trenutka kada je usao. Nikome nije u interesu da bez razloga kritikuje momka, koji je uz to iz nase skole, koji voli ovaj klub kao i mi.

Sto se tice raznih kalkulacija, izvjesno je samo da ce sam sebe zajebati onaj koji bude najvise kalkulisao. Situacija je stvarno luda i sve je moguce. Mozda u zadnjem kolu Zrinjski i Sloboda budu igrali za titilu, Zrinjskom pobjeda donosi trofej, dok Sloboda i pobjedom moze ostati bez prvog mjesta, ako recimo Siroki dobije Radnika, koji opet tim porazom moze ostati bez Evrope. Mozda Borcu bude potrebna pobjeda protiv Rdnika da bi s Vitezom mogao igrati za ostanak. Mi igramo zadnje kolo sa Slavijom kojoj ce mozda samo pobjeda igrati za spas. Nase sanse za titulu i nisu toliko male kada se sve uzme u obzir, ali kako sam rekao na pocetku ko bude previse racunao moze sam sebe gurnuti u ambis. Svako kolo moze ponuditi mnogo drugacijih opcija i onda opet kalulacije. Igrati svaku utakmicu jako i na pobjedu, skupljati bodove i na kraju vidjeti sta smo skupili i gdje ce nas to dovesti. To je jedini nacin.
Ne znam brate za minute,ali ti garantujem da je Sinisu jedno 5 puta ostavio da brani stranu protiv krila i beka,doj je lagano trckao i setao u liniji sa Lendricem. Pored toga jedno 5- 6 situacija 1 na 1 je usrao i izgubio loptu. Samo jednom je pretrcao covjeka kad je opalio preko gola. Cudno neodgovoran i lezeran je bio.
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:23 pm

Ja bih bio zadovoljan sa izlaskom u Europu, a idealno bi bilo da uz to osvojimo i Kup. Dvije muhe jednim udarcem, za moj ukus sezona i više nego dobro odrađena uzeći u obzir šta se sve dešavalo u toku iste.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:30 pm

Boga mi kod mene ovako nakon 30 kola :mrgreen: :ganja:
slika
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:33 pm

sergejevic je napisao/la:Stvarno bih volio da neko napise u kojim minutama utakmice se desilo da Memija nije ispratio svog igraca i da je bezobrazno ostao nazad. Gledao sam snimak poslije citanja nekih komentara i obratio posebno paznju na to i ni u jednom trenutku nisam primjetio da se nije htio vratiti nazad. Koliko sam ja upratio Kerim je bas trcao naprijed i nazad od trenutka kada je usao. Nikome nije u interesu da bez razloga kritikuje momka, koji je uz to iz nase skole, koji voli ovaj klub kao i mi.
Sve je to tačno, Memija je imao i dva prodora i pokušaja, ali neki su više dizali frku zbog njegove bezvoljnosti nego zbog loše partije u globalu.
Imao je onaj pokušaj preko gola i dobar centaršut kad je Tiago ostao kratak, pomogao je u odbrani, ali očito da u posljednje vrijeme ima nešto zbog čega je u nekim momentima rezervisan.

Nadam se da će ga malo konkurencija trznuti jer je on definitivno naš najveći talenat i pokazao je da može i zna na obje pozicije, samo treba biti motivisan.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
FKZ1921
Postovi: 603
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 10:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:33 pm

barbarez je napisao/la:
sergejevic je napisao/la:Stvarno bih volio da neko napise u kojim minutama utakmice se desilo da Memija nije ispratio svog igraca i da je bezobrazno ostao nazad. Gledao sam snimak poslije citanja nekih komentara i obratio posebno paznju na to i ni u jednom trenutku nisam primjetio da se nije htio vratiti nazad. Koliko sam ja upratio Kerim je bas trcao naprijed i nazad od trenutka kada je usao. Nikome nije u interesu da bez razloga kritikuje momka, koji je uz to iz nase skole, koji voli ovaj klub kao i mi.

Sto se tice raznih kalkulacija, izvjesno je samo da ce sam sebe zajebati onaj koji bude najvise kalkulisao. Situacija je stvarno luda i sve je moguce. Mozda u zadnjem kolu Zrinjski i Sloboda budu igrali za titilu, Zrinjskom pobjeda donosi trofej, dok Sloboda i pobjedom moze ostati bez prvog mjesta, ako recimo Siroki dobije Radnika, koji opet tim porazom moze ostati bez Evrope. Mozda Borcu bude potrebna pobjeda protiv Rdnika da bi s Vitezom mogao igrati za ostanak. Mi igramo zadnje kolo sa Slavijom kojoj ce mozda samo pobjeda igrati za spas. Nase sanse za titulu i nisu toliko male kada se sve uzme u obzir, ali kako sam rekao na pocetku ko bude previse racunao moze sam sebe gurnuti u ambis. Svako kolo moze ponuditi mnogo drugacijih opcija i onda opet kalulacije. Igrati svaku utakmicu jako i na pobjedu, skupljati bodove i na kraju vidjeti sta smo skupili i gdje ce nas to dovesti. To je jedini nacin.
Ne znam brate za minute,ali ti garantujem da je Sinisu jedno 5 puta ostavio da brani stranu protiv krila i beka,doj je lagano trckao i setao u liniji sa Lendricem. Pored toga jedno 5- 6 situacija 1 na 1 je usrao i izgubio loptu. Samo jednom je pretrcao covjeka kad je opalio preko gola. Cudno neodgovoran i lezeran je bio.
Nije tacno to sto pises. I ne mozes reci:ne znam brate...pa proizvoljno navesti kako je bilo desetak nekih situacija. To jednostavno nije tacno. Imas cijelu utakmicu desetak stranica iza,pogledaj je pa reci u kojem minutu i u kojim situacijama se to desavalo.
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:37 pm

rodrigo87 je napisao/la:Boga mi kod mene ovako nakon 30 kola :mrgreen: :ganja:
slika
Optimističan si :mrgreen:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:39 pm

FaraonTM je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:Boga mi kod mene ovako nakon 30 kola :mrgreen: :ganja:
slika
Optimističan si :mrgreen:
sve do kraja Željo nema predaje :ganja:
sve pobjede do kraja i titula je nasa :D
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:44 pm

rodrigo87 je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:Boga mi kod mene ovako nakon 30 kola :mrgreen: :ganja:
slika
Optimističan si :mrgreen:
sve do kraja Željo nema predaje :ganja:
sve pobjede do kraja i titula je nasa :D
Treba biti pozitivan što jest jest :palacgore:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:45 pm

Ma salim se naravno... Ali fakat mislim da mozemo izboriti evropu preko lige :zeljeznicar1:
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:49 pm

FKZ1921 je napisao/la:
barbarez je napisao/la:
sergejevic je napisao/la:Stvarno bih volio da neko napise u kojim minutama utakmice se desilo da Memija nije ispratio svog igraca i da je bezobrazno ostao nazad. Gledao sam snimak poslije citanja nekih komentara i obratio posebno paznju na to i ni u jednom trenutku nisam primjetio da se nije htio vratiti nazad. Koliko sam ja upratio Kerim je bas trcao naprijed i nazad od trenutka kada je usao. Nikome nije u interesu da bez razloga kritikuje momka, koji je uz to iz nase skole, koji voli ovaj klub kao i mi.

Sto se tice raznih kalkulacija, izvjesno je samo da ce sam sebe zajebati onaj koji bude najvise kalkulisao. Situacija je stvarno luda i sve je moguce. Mozda u zadnjem kolu Zrinjski i Sloboda budu igrali za titilu, Zrinjskom pobjeda donosi trofej, dok Sloboda i pobjedom moze ostati bez prvog mjesta, ako recimo Siroki dobije Radnika, koji opet tim porazom moze ostati bez Evrope. Mozda Borcu bude potrebna pobjeda protiv Rdnika da bi s Vitezom mogao igrati za ostanak. Mi igramo zadnje kolo sa Slavijom kojoj ce mozda samo pobjeda igrati za spas. Nase sanse za titulu i nisu toliko male kada se sve uzme u obzir, ali kako sam rekao na pocetku ko bude previse racunao moze sam sebe gurnuti u ambis. Svako kolo moze ponuditi mnogo drugacijih opcija i onda opet kalulacije. Igrati svaku utakmicu jako i na pobjedu, skupljati bodove i na kraju vidjeti sta smo skupili i gdje ce nas to dovesti. To je jedini nacin.
Ne znam brate za minute,ali ti garantujem da je Sinisu jedno 5 puta ostavio da brani stranu protiv krila i beka,doj je lagano trckao i setao u liniji sa Lendricem. Pored toga jedno 5- 6 situacija 1 na 1 je usrao i izgubio loptu. Samo jednom je pretrcao covjeka kad je opalio preko gola. Cudno neodgovoran i lezeran je bio.
Nije tacno to sto pises. I ne mozes reci:ne znam brate...pa proizvoljno navesti kako je bilo desetak nekih situacija. To jednostavno nije tacno. Imas cijelu utakmicu desetak stranica iza,pogledaj je pa reci u kojem minutu i u kojim situacijama se to desavalo.
Moguce je da je ostavio takav utisak na prvu, ali ja sam bas samo to pratio i nisam uopste primjetio neku neodgovornost kod Kerima. Stavise, bas je sprintao nazad i trudio se da pomogne Sinisi, jednom je izgubio loptu na prodoru, jednom je strasno probio kada je Tiago ostao kratak, imao onaj sut sa strane. Ako se radi o tome, onda mislim da je postenije reci da je Tiago ostavljao rupu nazad i da su Zolotic, poslije Zahirovic imali dosta problema da pomognu Stanicu. Ipak, 2-0 protiv Sirokog znaci da su svi odradili posao kako treba, jer da nisu tesko bi mi dobili.
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:54 pm

rodrigo87 je napisao/la:Ma salim se naravno... Ali fakat mislim da mozemo izboriti evropu preko lige :zeljeznicar1:
Pa dobro i ja vjerujem da možemo do četvrtog mjesta u ligi i mislim da je to dovoljno da se uđe u Europu jer vjerujem da će Kup uzeti neki od prva tri tima na tabeli.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
dell21
Postovi: 2333
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 7:56 pm

To je to , jos kad bi do finala kupa dosli ili osvojli bilo bi savrseno.
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 8:00 pm

Barcelona ne bi uzela sve utakmice do kraja po ovakvim terenima i po ovakvom stanju u ligi gdje ispada 6 timova :)

Ja od momaka tražim borbu, Evropa je primarni cilj. Sad kako do toga!? Prepoštamo Edisu i vjerujemo u njega
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1593
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 8:18 pm

Zaboravio si da je Zeljo vec imao niz... :)
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 8:28 pm

ma možemo mi imati kakav god niz, ali kad ne ovisimo samo o sebi. i ne čekamo jedan ili dva kiksa prvog, već bar četiri, a mi da dobijemo sve. treba dati sve od sebe, imamo igrače i selekciju da možemo gurati i pokušavati 100%, a da se najmanje potrošimo, međutim šanse su realno vrlo male. kup bi bio sjajan i velika nagrada za uloženi trud i rad, a dogodine nek' je bog na pomoći svima...
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija