Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:20 pm

Normalno je razmisljati i nadati se tituli dok god postoje i teoretske sanse za nju,posebno kad si velikan,to i pravi razliku valjda izmedju velikih i malih,ali tu su zaista teoretske sanse.
Borba za Evropu je realna prica i tu imamo tri karte i ne znam koja je teza iskreno.
Prva je dikretna preko kupa gdje bi sami sebi krojili sudbinu,a uz taj izlazak u Evropu donijeli bi i trofej na Grbavicu sto bi svakako bila lijepa kruna citave price koja se pokrenula.Medjutim,tako isto razmisljaju i ostali rivali,prije svih Sarajevo i Siroki koji kao i mi,hajmo tako reci,malo kaskaju u trci za titulu i u kupu vide sansu da se sezona zavrsi sa trofejom ipak.Tu i Radnik za kojeg su mnogi mislili da ce ispuhati ali oni se jos dobro drze na oba fronta i samim tim dodatno komplikuju vec slozenu situaciju,nekako mi djeluju najrelaksiranije i kao takvi bi mogli pomrsiti racune opasno svima.
Druga bi bila da osvojimo 3 mjesto,ali tu nam,za razliku od kupa,trebaju da se poklope i neki drugi rezultati,prije svih Radnika i Sirokog sa kojim smo zavrsili medjusobne duele a i dalje su ispred nas.Naravno,pod uslovom da prva dva pripradnu nekom trecem klubu a ne Radniku ili Sirokom :mrgreen:
Treca opcija je da budemo 4 na tabeli a da kup osvoji neko od prvih 3,a to su trenutno Sloboda i Radnik kao 1 i 3,te Siroki i Sarajevo koji su ostali u kupu a koji bi mogli zavrsiti na nekom od prva 3 mjesta ( nas namjerno drzim izvan ove price jer je ovo opcija 3 za Evropu :mrgreen: )..Eh ova opcija mi je najkomplikovanija jer je puno mogucih scenarija,od toga da neko stvarno zavrsi na prva 3 mjesta i uzme kup eventualno,pa do toga da zavrse 5 ili 6 a da uzmu kup i tako odu u Evropu.Uz to,za kup,prva 3 mjesta te to eventualno 4 mjesto konkurise 5 istih ekipa - Sloboda,Radnik,Siroki,Sarajevo i mi :r
Zamanta mi se od silnih kombinacija :mrgreen: Bilo kako bilo dobra stvar je to sto smo mi stvorili ekipu koja ce biti tu i naredne sezone i u tom smislu ne ovisimo o izlasku u Evropu :palacgore:
P.S. Ako sam sta fulio u ovim kombinacijama gore halalite i slobodno ispravite :DD:
Zadnja izmjena: rios, dana/u sri mar 02, 2016 3:41 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:22 pm

Samo sabura ljudi, ne treba se zanositi i razmišljati o bajkama, mi do cilja možemo samo ako budemo gledali isključivo prvu narednu utakmicu i na toj utakmici jednostavno svi moramo da damo svoj maksimum (igrači, navijači), nama nema lagane utakmice sve su vrlo važne i sve imaju svoj značaj kako u prvenstvu tako i u kupu.

Gledao sam snimak 2 puta i dobro Edis kaže nakon utakmice u nedelju, ima tu još mnogo posla nismo mi tako moćno izgledali na terenu da bi se mogli zanositi pričama o 11-12 pobjeda. Vidjeli smo i u nedelju da tu nijanse odlučuju i da je ponekad potrebno imati i sreće da se upiše pobjeda. Tek je počelo i nema potrebe praviti kalkulacije o plasmanu jer kasnimo čitavih 7 (odnosno 8 ako znamo da Radnik ima bolji međusobni omjer) bodova iza evrope. Zato idemo lagano bez ikakve euforije, prvo u Mostaru napraviti domaćinsku atmosferu i poginuti za bodove jer nas dodatno približavaju našem cilju.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:23 pm

chile je napisao/la:
Špekac1921 je napisao/la:
chile je napisao/la:Bice kikseva i protiv "manjih" ekipa, sto se tice titule ona je daleko i nju ce osvojiti onaj ko bude imao manje kikseva protiv otpisanih.
To nam je predstavljalo problem posljednjih par sezona, a i u polosezoni iza nas, nadam se da će se to promijeniti i da ćemo na tim manjim utakmicama znati odigrati kako treba i shodno sa tim biti u boljoj poziciji.
Nisam mislio iskljucivo samo na nas vec ovi sto spominju ikseve izmedju ovih ispred nas na tabeli.
Sto se tice nas reaklno dok se jos malo uigramo onaj ko nam da gol slavice isti kao pobjedu od 3 razlike, a napad imam dovoljno jak da svima utrpamo.
Po meni jedino pite su utakmica gdje je sve moguce, ostalo bi trebalo u nasu korist, dobro nam dodju ove naredne dvije lakse utakmice.
Otom-potom vidjecemo sta ce biti do kraja mada nije nemoguce da zavrsimo sa svih 12 pobjeda ovog proljeca.
Nadam se. :zeljeznicar1:
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:24 pm

Ja ne želim da gledam dalje od utakmice sa Veležom. Jedino je bitno uzeti bodove dole, i proći bez povreda i kartona. Ne treba ih podcjenjivati, jer neće biti lako. Zapeće oni kao i uvijek, svi igrači se žele protiv Želje pokazati, s toga je uvijek izazovno u Mostaru. Neću spomijati inat, i neke prozivanja i prepucavanja iz predhodnih sezona.
Što se raspleta sezone tiče, mnogo je faktora, a svako svoju matematiku ima. Mislim da bi dešavanja u kupu mogla mnogo toga odrediti, jer svi su tu u igri osim Zrinjskog. Mogli bi se prolazi u kupu šteliti za bodove u ligi :DD: i obratno. Poznavajući i prateći našu ligu i to je moguće vjerujte mi.
Neki će se možda složiti sa mnom a neki ne, ali ljudi ne zanemarujte Radnik, svašta su u stanju napraviti.
Isto tako mislim da Sloboda ne može izdržati ovaj pritisak, i mislim da će pasti psihički. Slično mislim i za komšije. Dakle po meni uz Radnik Zrinjski i Široki najopasniji. Mi samo nastaviti ovako kako smo počeli proljeće. Fizički jako, uz mnogo želje i htjenja, timski, nesebično, i sve je moguće.....
SVI U MOSTAR!!!!!
:zeljeznicar1:
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
ublehas
Postovi: 1015
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:36 pm

[quote="ceze"]

Thiago standardno dobar kada ima više prostora, samo da malo pametnije odradi zadnji pas, centaršut ili šut.
Memija je meni bio ok, simpatičan što bi Amar rekao, nije prolazio igrače, ali da je odron i beskoristan, nije, daleko od toga. Pomagao je nazad, naprijed nije dobijao uopće toliko lopti koliko Thiago, niti je imao toliko prostora. Bezveze ga kritikujete, ništa lošiji nije bio Miroslava.

[quote]

Poenta je što nije pomagao nazad. Nekoliko puta uopšte nije ni pokušao da isprati svog igrača. To je ono što m raja zamjera, a ne što nije probijao kako je trebao. ;)
 
Avatar
Virtu4L
Postovi: 1040
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:54 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 3:37 pm

rios je napisao/la:P.S. Ako sam sta fulio u ovim kombinacjama gore halalite i slobodno ispravite :DD:
Fulio si onu standardnu, da neko može ostati bez licence :karanje: tako su ložili partizane prije dvije godine kad su nas pobijedili 4-2 u Vrapčićima.

Sve kombinacije koje si nabrojao imaju jednu zajedničku stvar, da moramo pobjeđivati utakmice. U kupu imamo još maksimalno šest mečeva, i to je realno mnogo lakši put od onoga kroz prvenstvo. Od prvog protivnika smo kvalitetniji, a on ima neke druge brige koje nisu kup i ako njih prođemo... ostaju nam još četiri meča u kojima ne treba ništa da nam se poklopi, zavisimo samo od sebe...

U polufinalu ćemo imati Radnika, Širokog i Sarajevo ili Slobodu. Prejaki protivnici, tačno ne znaš koga da poželiš, ali prvo Borac pa želje i pozdravi.

:zeljeznicar1:
"Joj ofirniji su od Maje koja je udaljena 2km od mene i zeli sex veceras.." by Minjore
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 4:11 pm

Nikola Nikić, legendarno krilo Plavih s Grbavice, bio je na tribinama tokom utakmice 19. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega. Nikić je na utakmicu došao nakon poziva čelnih ljudi ekipe iz Zvorničke 27.

"Šta da kažem? Vidi se da je Željo naš najveći, najbolji i najtrofejniji klub. Sama atmosfera koju su napravili Manijaci, to je strašni sud. Nakon 25 godina, gospoda iz uprave kluba na čelu sa Senadom Misimovićem me pozvala na utakmicu. Pozvao me lično Senad, čak je poslao i automobil po mene. Kad bih rekao da mi nije drago, ispao bi ni sam ne znam kakav. Poslije 30 godina, kada sam igrao za Želju, nisam se osjećao ljepše. Mala gesta, ali puno mi znači da su se ljudi sjetili. Još nakon što je pun stadion skandirao moje ime i to nakon imena jednog Ivice Osima, pa da sam imao kopačke skočio bih dole da pomognem ekipi da zabijemo još koji gol. Utakmica je bila fenomenalna. Teško je opisati, emocije su me savladale i skakao sam kao da mi je 20 godina, a ne šezdeset", kaže Nikić za Radiosarajevo.ba i dodaje:

"Željezničar je pokazao da ne zaboravlja svoje legende. Ja sam svjestan da je Željo veliki klub i da je imao u svojoj historiji 100-200 boljih igrača od Nikole Nikića, ali ima tu nešto... Ne znam kako to da objasnim. To najviše mogu da zahvalim vama novinarima. Kako to drugačije mogu objasniti. Željo je oduvijek imao taj duh, tu prisnost... Znaš koliko je bilo igrača u Želji? Od Ilijasa Pašića, Miše Smajlovića, Bukala... Ma to je strašni sud. Ne mogu to objasniti", kaže Nikić.

Nikić ističe kako je zadovoljan igrom Plavih na terenu.

"Odličan je Željo na terenu. Ima tu nešto slično s mojoj generacijom koju je vodio Ivica Osim. Čini mi se da smo na svim mjestima pokriveni odlično. Ima tu još malo dorade, treba raditi i na trci. Možda sam ja subjektivan, ali meni je bolja bila utakmica Želje i Širokog, nego Rome i Reala. Ja na utakmici Rome i Reala nisam ništa vidio. Ovdje je bilo i dinamike, malo nas je i Široki bio stisnuo, malo smo se i prepali atmosfere. Izvanredna utakmica, sjajna atmosfera. Malo mi je žao zbog tih baklji, jer mi je neko rekao da će biti 7-8 hiljada KM kazne. Ne mogu da vjerujem, to je skoro 3.000 gledalaca. Drago mi je što se vratila publika, sjajno sam se osjećao", kaže Nikić.

Legendarno krilo Plavih vjeruje kako je pred Edisom Mulalićem dobra karijera.

"Teško je sada generalisati. Mulalić je na samom početku svoje karijere. Ja kad sam bio trener uvijek sam volio igru za gol više. Ovaj mali ima nešto u sebi, drčan je... Zna da motiviše ekipu. Sjećam se da je i kao igrač bio srčan, borio se. Nije bio neki ekstra kvalitetan igrač, ali je kao Bahtić i ja izgarao na terenu do posljednjeg atoma snage. Meni se lično sviđa kao trener i mislim da ako nastavi s edukacijom, da je dobra karijera pred njim. Znate kako je nama trenerima u Bosni i Hercegovini? Tri-četiri kiksa i odmah si bivši. Nismo zaštićeni uopće. Mislim da je mali talentovan i treba mu pustiti da radi", kaže Nikić.

Nikić se nada kako Željezničar može nadoknaditi bodovni zaostatak u nastavku sezone.

"Imamo dobru ekipu, malo smo zaostali s bodovima, ali ja se sada nadam da će biti tri boda Mostar, pa tri boda kući i onda ide veliki derbi sa Slobodom. Koliko znam mi smo u Tuzli uvijek igrali fenomenalno. Sjećam se utakmice kada je bilo 4:0, ili 5:0, ne mogu više da se sjetim. Znam da su mene i Fiću hvatali lasom. Ne možeš ti to uhvatiti. Mislim da je Željo dobar, a ako mi ne budemo prvi, volio bih da bude Sloboda", kaže Nikić.

"Željo je od mene napravio i čovjeka i igrača. Učim svoju djecu kako je mene naučio Željo. Da mi je neko dao 100.000 KM i rekao evo ti, šuti, nemoj nikada dolaziti na Grbavicu, ja bih im rekao: 'je*o vas vaših 100.000 KM', ne može se ovo što sam ja doživio nikada kupiti'. I ovo što su meni moji Manijaci napravili. Skandiraju meni nakon 30 godina. Ivici Osimu koji je legenda na legendama i meni Nikoli Nikiću. Ne može se to kupiti. Ja ne znam te ljude u Upravi klub. Znam Miru Šiljka da je dolazio i kada smo mi igrali. Mislim da znaju šta hoće. Igra se protiv Širokog i dođe ti 15.000 ljudi. Pa šta da se igra protiv Sarajeva, Partizana, Zvezde, Dinama? Bilo bi 50.000 ljudi da može toliko stati", kaže Nikić i dodaje:

"Međutim nama nikad ne valja. Mi da smo došli do polufinala na Svjetskog prvenstva, mi bi našli zamjerke, bila bi priča Pape trebao si ovog ubaciti. Takvi smo mi, Balkanci, ne možeš nas promijeniti. Ovi ljudi imaju moju maksimalnu podršku. Željo je uvijek bio veliki klub, ne ponižavam nikoga drugog, tu su i Sarajevo, Velež, Borac, Čelik, Sloboda. Ako ne bude tih klubova s velikom historijom, koji su nas predstavljali širom Jugoslavije, neće biti ni fudbala na ovim prostorima. Ljudi nešto rade i moju će podršku uvijek imati. Drago mi je da se publika vratila i da moji Manijaci onako navijaju, samo bi im poslao jednu malu molbu. Da ne pale te baklje, da ne pravimo štetu klubu. Ne možeš ti to naplaćati kolike su te kazne", kaže Nikić.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 4:32 pm

ublehas je napisao/la:
ceze je napisao/la:
Thiago standardno dobar kada ima više prostora, samo da malo pametnije odradi zadnji pas, centaršut ili šut.
Memija je meni bio ok, simpatičan što bi Amar rekao, nije prolazio igrače, ali da je odron i beskoristan, nije, daleko od toga. Pomagao je nazad, naprijed nije dobijao uopće toliko lopti koliko Thiago, niti je imao toliko prostora. Bezveze ga kritikujete, ništa lošiji nije bio Miroslava.

Poenta je što nije pomagao nazad. Nekoliko puta uopšte nije ni pokušao da isprati svog igrača. To je ono što m raja zamjera, a ne što nije probijao kako je trebao. ;)
To je ustvari i poenta zašto je Stanić bio prvi izbor protiv Širokog.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Avatar
Valter
Postovi: 1288
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 4:50 pm

FaraonTM je napisao/la:Nikola Nikić, legendarno krilo Plavih s Grbavice, bio je na tribinama tokom utakmice 19. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Širokog Brijega. Nikić je na utakmicu došao nakon poziva čelnih ljudi ekipe iz Zvorničke 27.

"Šta da kažem? Vidi se da je Željo naš najveći, najbolji i najtrofejniji klub. Sama atmosfera koju su napravili Manijaci, to je strašni sud. Nakon 25 godina, gospoda iz uprave kluba na čelu sa Senadom Misimovićem me pozvala na utakmicu. Pozvao me lično Senad, čak je poslao i automobil po mene. Kad bih rekao da mi nije drago, ispao bi ni sam ne znam kakav. Poslije 30 godina, kada sam igrao za Želju, nisam se osjećao ljepše. Mala gesta, ali puno mi znači da su se ljudi sjetili. Još nakon što je pun stadion skandirao moje ime i to nakon imena jednog Ivice Osima, pa da sam imao kopačke skočio bih dole da pomognem ekipi da zabijemo još koji gol. Utakmica je bila fenomenalna. Teško je opisati, emocije su me savladale i skakao sam kao da mi je 20 godina, a ne šezdeset", kaže Nikić za Radiosarajevo.ba i dodaje:

"Željezničar je pokazao da ne zaboravlja svoje legende. Ja sam svjestan da je Željo veliki klub i da je imao u svojoj historiji 100-200 boljih igrača od Nikole Nikića, ali ima tu nešto... Ne znam kako to da objasnim. To najviše mogu da zahvalim vama novinarima. Kako to drugačije mogu objasniti. Željo je oduvijek imao taj duh, tu prisnost... Znaš koliko je bilo igrača u Želji? Od Ilijasa Pašića, Miše Smajlovića, Bukala... Ma to je strašni sud. Ne mogu to objasniti", kaže Nikić.

Nikić ističe kako je zadovoljan igrom Plavih na terenu.

"Odličan je Željo na terenu. Ima tu nešto slično s mojoj generacijom koju je vodio Ivica Osim. Čini mi se da smo na svim mjestima pokriveni odlično. Ima tu još malo dorade, treba raditi i na trci. Možda sam ja subjektivan, ali meni je bolja bila utakmica Želje i Širokog, nego Rome i Reala. Ja na utakmici Rome i Reala nisam ništa vidio. Ovdje je bilo i dinamike, malo nas je i Široki bio stisnuo, malo smo se i prepali atmosfere. Izvanredna utakmica, sjajna atmosfera. Malo mi je žao zbog tih baklji, jer mi je neko rekao da će biti 7-8 hiljada KM kazne. Ne mogu da vjerujem, to je skoro 3.000 gledalaca. Drago mi je što se vratila publika, sjajno sam se osjećao", kaže Nikić.

Legendarno krilo Plavih vjeruje kako je pred Edisom Mulalićem dobra karijera.

"Teško je sada generalisati. Mulalić je na samom početku svoje karijere. Ja kad sam bio trener uvijek sam volio igru za gol više. Ovaj mali ima nešto u sebi, drčan je... Zna da motiviše ekipu. Sjećam se da je i kao igrač bio srčan, borio se. Nije bio neki ekstra kvalitetan igrač, ali je kao Bahtić i ja izgarao na terenu do posljednjeg atoma snage. Meni se lično sviđa kao trener i mislim da ako nastavi s edukacijom, da je dobra karijera pred njim. Znate kako je nama trenerima u Bosni i Hercegovini? Tri-četiri kiksa i odmah si bivši. Nismo zaštićeni uopće. Mislim da je mali talentovan i treba mu pustiti da radi", kaže Nikić.

Nikić se nada kako Željezničar može nadoknaditi bodovni zaostatak u nastavku sezone.

"Imamo dobru ekipu, malo smo zaostali s bodovima, ali ja se sada nadam da će biti tri boda Mostar, pa tri boda kući i onda ide veliki derbi sa Slobodom. Koliko znam mi smo u Tuzli uvijek igrali fenomenalno. Sjećam se utakmice kada je bilo 4:0, ili 5:0, ne mogu više da se sjetim. Znam da su mene i Fiću hvatali lasom. Ne možeš ti to uhvatiti. Mislim da je Željo dobar, a ako mi ne budemo prvi, volio bih da bude Sloboda", kaže Nikić.

"Željo je od mene napravio i čovjeka i igrača. Učim svoju djecu kako je mene naučio Željo. Da mi je neko dao 100.000 KM i rekao evo ti, šuti, nemoj nikada dolaziti na Grbavicu, ja bih im rekao: 'je*o vas vaših 100.000 KM', ne može se ovo što sam ja doživio nikada kupiti'. I ovo što su meni moji Manijaci napravili. Skandiraju meni nakon 30 godina. Ivici Osimu koji je legenda na legendama i meni Nikoli Nikiću. Ne može se to kupiti. Ja ne znam te ljude u Upravi klub. Znam Miru Šiljka da je dolazio i kada smo mi igrali. Mislim da znaju šta hoće. Igra se protiv Širokog i dođe ti 15.000 ljudi. Pa šta da se igra protiv Sarajeva, Partizana, Zvezde, Dinama? Bilo bi 50.000 ljudi da može toliko stati", kaže Nikić i dodaje:

"Međutim nama nikad ne valja. Mi da smo došli do polufinala na Svjetskog prvenstva, mi bi našli zamjerke, bila bi priča Pape trebao si ovog ubaciti. Takvi smo mi, Balkanci, ne možeš nas promijeniti. Ovi ljudi imaju moju maksimalnu podršku. Željo je uvijek bio veliki klub, ne ponižavam nikoga drugog, tu su i Sarajevo, Velež, Borac, Čelik, Sloboda. Ako ne bude tih klubova s velikom historijom, koji su nas predstavljali širom Jugoslavije, neće biti ni fudbala na ovim prostorima. Ljudi nešto rade i moju će podršku uvijek imati. Drago mi je da se publika vratila i da moji Manijaci onako navijaju, samo bi im poslao jednu malu molbu. Da ne pale te baklje, da ne pravimo štetu klubu. Ne možeš ti to naplaćati kolike su te kazne", kaže Nikić.
Ko o cemu medo o kruskama, a ja o bakljama. Vjerovatno je Nikola u ime ostalih iz uprave uputio molbu. OK bio je takav momenat pa se je valjda moralo paliti, ali nadam se da je tome vise kraj jer uz baklje prica o ljubavi prema klubu gubi svaki smisao.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:12 pm

Ja bih halalio svaku tekmu 5000KM za kazne kada bi nas svaku tekmu bilo 8000+..

Kažnjavaju li kod nas za ono kad nisu prolazi na tribinama slobodni, kad raja stoji na stepenicama i sl.?
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:17 pm

To je i bilo vjerovatno zbog svih pozitivnih dešavanja u proteklom periodu od promjene kostura tima, renoviranja Grbavice i na kraju krajeva povratak Juga, čini mi se da su momci iz grupe više puta rekli da se u narednim utakmicama neće paliti baklje niti nešto slično za što mi klub mogao dobiti neku vrstu novčane kazne.

@Hadzijalagic

To vezano za stepenice, mislim da se to gleda samo u Europskim takmičenjima jer znam da smo i mi i kone par puta dobili kaznu zbog toga na Euro utakmicama. Kod nas to koliko znam još uvijek nije pravilo.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:21 pm

Vjerovatno i kod nas ima to pravilo samo sto se ne implementira..
Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:23 pm

Nema se kad implementirati jer se rijetko i stolice na jednoj tribini popune a kamoli da raja bude na stepenicama.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:24 pm

Hadzijalagic je napisao/la:Vjerovatno i kod nas ima to pravilo samo sto se ne implementira..
To je opet druga stvar, mislio sam da pitaš konkretno da li se kažnjava pa sam zato i napisao da nema takvog slučaja bar koliko ja znam.

Inače u našoj državi ima more i more zakona i pravila koja se ne implementiraju tako da to mahom i ne računam kao pravilo ako se ne poštuje a zauzvrat ne budeš kažnjen ni na koji način :D
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
ceze
Postovi: 233
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:32 pm

GoodisonPark je napisao/la:
Stvarno se trudio, trčao, pokušavao zatvarati i igrače i prostor, zabio gol nakon majstorije, imao par odličnih pasova, ali ja jednostavno nisam ljubitelj tih igrača koje čekaš cijelu utakmicu da uradi nešto što je zaista vrijedno za ekipu. Da me neko ne shvati pogrešno, on je klasa za ovu ligu, baš klasa, sigurno jedan od najboljih igrača u ligi i takav tip igrača zaista vrijedi u našoj ligi, ali za neke ozbiljne utakmice, ti igrači, desetke, su prošlost i ne bi trebali imati mjesta u ekipi. Desetka u ozbiljnim ekipama je izumrala sa Riquelmeom.
Ćeze, volim čitati tvoje postove jer su vrlo kvalitetni i u suštini sve je korektno napisano ali za Bekrića se ne bih složio iz razloga što je ovo iznad napisano kontradiktorno samo sebi, zar sve ovo što si naveo nije upravo ogroman doprinos timskoj igri. Kažeš klasična 10 koja je izumrla a navodiš da trči, bori se, uzima lopte, proigrava, povlači kontre... Ja iz ovog napisanog iznad vidim da se radi o modernoj 10 koja radi sve to što radi a nikako nekadašnjoj "izumrloj 10" koja samo čeka da mu neko da loptu i da on napravi neki extra potez. Kažeš nije za ozbiljne utakmice pa zar u nedelju nije bila ozbiljna utakmica? Da li ti misliš da protiv Standarda on ne bi imao mjesto u ekipi ako to gledamo kao ozbiljnu utakmicu? Nemjerljiv je njegov doprinos kao pojedinca a da ne spominjem koliko njegova igra u konačnici donosi samoj ekipi jer ostali igrači uvijek imaju dovoljno vremena da se transformišu i postave na terenu dok je lopta kod Samira i koji najbolje zna kako je sačuvati. Još jedan detalj a Bagrčavi je to već napisao, nevjerovatno je kako se igrači Širokog odbijaju od njega ko djeca jbt što upućuje na to da je fizički jako dobro pripremljen. Zaboravio si da jesenas 6 sekundi nismo mogli zadržati loptu u posjedu na sredini a o nekoj kombinatorici na sredini je bilo suvišno i pričati.
Ovo za Bekrića sam dodao kad sam već post napisao, onako više da kažem šta mislim nego li da pojasnim to, tako da kad malo bolje pročitam jesam kontradiktoran sam sebi, priznajem.

Šta sam mislio, trudio se jeste, trčao, pokušavao nešto, nije da je šetao po terenu, ali velika većina toga je ostala na pokušajima. Kad kažem "pokušao zatvoriti igrače i prostor" mislim bukvalno to, da je pokušao, da nije to odradio kako treba. Igrači su mu baš bježali ili ih isprati par metara pa stane, krene zatvoriti neku stranu, Široki prebaci loptu tri metra suprotno od strane na koju je Bekrić krenuo, on stane i okrene glavu, a oni onda iskoriste taj prostor na koji je Bekrić krenuo. Previše mi je to trčanja u prazno. On je meni baš, kao što je ti opisa, "stara desetka", koja je u odbrani skoro pa beskorisna, a oko koje se dosta toga vrti u napadu, možda i previše.
Recimo, da nije dao gol Širokom, meni bi on u globalu dobio jednu prosječnu ocjenu.

Ozbiljna utakmica jeste bila u nedelju, ali opet na nivou na kojem je on velemajstor. Ozbiljna utakmica na koju sam ja mislio je recimo ta protiv Standarda ili Ferencvaroša gdje on meni ne bi imao mjesta. Ja se samo sjetim Dade koji je na utakmici sa Ferencvarošom ispratio igrača od njihovog šesanesterca pa do auta blizu korner zastavice na svojoj polovini. E na tom nivou Bekrića može izvući samo neki maestralan potez, a za tako nešto bi on dobio malo ili nimalo prostora.

Kažem, majstor je, strašan igrač za ovaj nivo koji trpi takve igrače, čak je i rano na osnovu 90 minuta reći da on ne radi neke stvari kako treba, možda već iduću utakmicu odradi sve ovo gore napisano bez greške i fakat neću da neko misli da pljujem bezveze, to mi je u nedelju baš zapelo za oko i to je neko moje mišljenje i u poptpunosti razumijem ako neko ne misli tako. :D
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:33 pm

Počele su uplate. Hajmo Manijaciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
1987
 
LARSSONN
Postovi: 785
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:42 pm

Strasni sud

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
sergejevic
Postovi: 685
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:43 pm

Stvarno bih volio da neko napise u kojim minutama utakmice se desilo da Memija nije ispratio svog igraca i da je bezobrazno ostao nazad. Gledao sam snimak poslije citanja nekih komentara i obratio posebno paznju na to i ni u jednom trenutku nisam primjetio da se nije htio vratiti nazad. Koliko sam ja upratio Kerim je bas trcao naprijed i nazad od trenutka kada je usao. Nikome nije u interesu da bez razloga kritikuje momka, koji je uz to iz nase skole, koji voli ovaj klub kao i mi.

Sto se tice raznih kalkulacija, izvjesno je samo da ce sam sebe zajebati onaj koji bude najvise kalkulisao. Situacija je stvarno luda i sve je moguce. Mozda u zadnjem kolu Zrinjski i Sloboda budu igrali za titilu, Zrinjskom pobjeda donosi trofej, dok Sloboda i pobjedom moze ostati bez prvog mjesta, ako recimo Siroki dobije Radnika, koji opet tim porazom moze ostati bez Evrope. Mozda Borcu bude potrebna pobjeda protiv Rdnika da bi s Vitezom mogao igrati za ostanak. Mi igramo zadnje kolo sa Slavijom kojoj ce mozda samo pobjeda igrati za spas. Nase sanse za titulu i nisu toliko male kada se sve uzme u obzir, ali kako sam rekao na pocetku ko bude previse racunao moze sam sebe gurnuti u ambis. Svako kolo moze ponuditi mnogo drugacijih opcija i onda opet kalulacije. Igrati svaku utakmicu jako i na pobjedu, skupljati bodove i na kraju vidjeti sta smo skupili i gdje ce nas to dovesti. To je jedini nacin.
 
Avatar
ceze
Postovi: 233
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 5:44 pm

rios je napisao/la:Normalno je razmisljati i nadati se tituli dok god postoje i teoretske sanse za nju,posebno kad si velikan,to i pravi razliku valjda izmedju velikih i malih,ali tu su zaista teoretske sanse.
Borba za Evropu je realna prica i tu imamo tri karte i ne znam koja je teza iskreno.
Prva je dikretna preko kupa gdje bi sami sebi krojili sudbinu,a uz taj izlazak u Evropu donijeli bi i trofej na Grbavicu sto bi svakako bila lijepa kruna citave price koja se pokrenula.Medjutim,tako isto razmisljaju i ostali rivali,prije svih Sarajevo i Siroki koji kao i mi,hajmo tako reci,malo kaskaju u trci za titulu i u kupu vide sansu da se sezona zavrsi sa trofejom ipak.Tu i Radnik za kojeg su mnogi mislili da ce ispuhati ali oni se jos dobro drze na oba fronta i samim tim dodatno komplikuju vec slozenu situaciju,nekako mi djeluju najrelaksiranije i kao takvi bi mogli pomrsiti racune opasno svima.
Druga bi bila da osvojimo 3 mjesto,ali tu nam,za razliku od kupa,trebaju da se poklope i neki drugi rezultati,prije svih Radnika i Sirokog sa kojim smo zavrsili medjusobne duele a i dalje su ispred nas.Naravno,pod uslovom da prva dva pripradnu nekom trecem klubu a ne Radniku ili Sirokom :mrgreen:
Treca opcija je da budemo 4 na tabeli a da kup osvoji neko od prvih 3,a to su trenutno Sloboda i Radnik kao 1 i 3,te Siroki i Sarajevo koji su ostali u kupu a koji bi mogli zavrsiti na nekom od prva 3 mjesta ( nas namjerno drzim izvan ove price jer je ovo opcija 3 za Evropu :mrgreen: )..Eh ova opcija mi je najkomplikovanija jer je puno mogucih scenarija,od toga da neko stvarno zavrsi na prva 3 mjesta i uzme kup eventualno,pa do toga da zavrse 5 ili 6 a da uzmu kup i tako odu u Evropu.Uz to,za kup,prva 3 mjesta te to eventualno 4 mjesto konkurise 5 istih ekipa - Sloboda,Radnik,Siroki,Sarajevo i mi :r
Zamanta mi se od silnih kombinacija :mrgreen: Bilo kako bilo dobra stvar je to sto smo mi stvorili ekipu koja ce biti tu i naredne sezone i u tom smislu ne ovisimo o izlasku u Evropu :palacgore:
P.S. Ako sam sta fulio u ovim kombinacijama gore halalite i slobodno ispravite :DD:
Sve si dobro napisao, za titulu ti trebaju bukvalno sve pobjede i da svaka ekipa ispred Želje kiksa više od 50% svojih utakmica što je jako teško s obzirom da se skoro svako kolo sastaju međusobno. Uz to, može se lako desiti i da se borba za opstanak skoro pa riješi za par kola, pa da imaš 4-5 ekipa iz donjeg doma koji igraju bez ikakvog imperativa, rekreativno. Da se uzeo koji bod više na polusezoni, titula bi mogla biti realnija opcija, ovako je najpametnije ganjati treće mjesto i pokušati nešto u kupu.
Tako da, idući vikend se navija za Zrinjski i Slobodu, te Čelik. :mrgreen:

Baš sam sinoć na ovoj stranici pokušavao da nekako Želju dovedem na vrh tabele, ali je to skoro pa nemoguće. Probaj, pa se uvjeri sam. :mrgreen:

http://www.kicker.de/news/fussball/intl ... chner.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ispod rezultata ideš na iduće kolo, ukucaj rezultate po svom i automatski se tabela pravi na osnovu toga.
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1593
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri mar 02, 2016 6:00 pm

Evo lože se mostarci na tekmu, sigurno će ih biti neki fin broj iza gola, uvijek poslije ovakvih akcija i tjeranja nekog inata, raja se odazove, a igraci dobiju krila. Moramo se cvrsto i pametno postaviti prema njima od pocetka utakmice i jasno dati do znanja da smo tu dosli po 3 boda, da ne bi, pu pu, poslije slucajno citali naslove "mostarska djeca zaustavila plavu lokomotivu" i sl. sranja koja samo nasi novinari mogu smisliti.

P.S. Strasno je da niko nikada nije pozvao Nikica na tekmu Zelje. Svaka cast ovoj upravi, treba se tome i vise posvetiti u narednom periodu, a vjerujem da ima neko ko misli o tome, kao sto vidimo.
Nakon 25 godina, gospoda iz uprave kluba na čelu sa Senadom Misimovićem me pozvala na utakmicu. Pozvao me lično Senad, čak je poslao i automobil po mene. Kad bih rekao da mi nije drago, ispao bi ni sam ne znam kakav. Poslije 30 godina, kada sam igrao za Želju, nisam se osjećao ljepše. Mala gesta, ali puno mi znači da su se ljudi sjetili.
Ili ovo npr. http://sport1.ba/uz-malo-truda-zeljezni ... -novinare/" onclick="window.open(this.href);return false;

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija