Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
ellaxaz
Postovi: 1027
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 4:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:23 pm

Tek smo na pocetku. Samo ponosno i hrabro. :zeljeznicar1:
"Ona raja na jugu, to je ono što ja nosim, nosim tu, duboko. Oni i ne znaju to."

F.K. Željezničar prvak Bosne i Hercegovine 1946. godine.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:24 pm

ajmoooooooooooooooooo sampioniiiiii :zeljeznicar1:
MIRZA RASCIC
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:24 pm

Mašala. :palacgore:
FK Željezničar 1921
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:28 pm

Još sam u pozitivnom šoku, bravo momci.
Ali kakva sigurnost Bogičevića, pun pogodak što je igrao danas.
Siniša Stevanović je igračina, pokazao kako jedan bek treba izgledati.
Blagojević je mašina, kakva je samo napast u veznom redu, koliko je samo lopti presjekao ..
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:29 pm

dođe i tifa.

bekrić ga na kraju ipak uspješno ispetlja. jest prije toga usrao 4-5 izglednih napada...ali ono u onoj situaciji neće pokušati par igrača u ligi, a ne uspješno završiti. i ja sam siguran da će on ono što se od njega traži dati.

od ostalih blagojević i zola sjajni, blagojević možda i najbolji, bi mi krivo kad izvadi zolu...ali zahirović je u dva duela pokazao da će biti prevaga kad malo nadođe. siniši i lendriću isto svaka čast. memija i m. stevanović na desnom krilu zajedno nisu ništa dobro napravili, ali eto. tiago kad je ušao opet pokazao da na brisanom prostoru nema opasnijeg igrača u ligi.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
DR.HOUSE
Postovi: 478
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:31 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:30 pm

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: Maanijaci Igraci ma sveeeeee :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :klanjase2: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: ja mislim da sam izgrlio jedno deset ljudi koje nikadd u zivotu vidio nisam kad su pali golovi :rofl: :rofl: :rofl:
UPRAVA NAPOLJE(otisli)
I POVEDITE SPORTS DIRECTORA(zaboravili povesti)
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:33 pm

Bekrić, Siniša, Veca, Lendrić... ma svi na nivou. Ali samo dvojicu svoje braće da izdvojim: Stanić i Blagojević :titula:

Manijaci :shisha:
1987
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:34 pm

Ja nadrobih svasta a ne pohvalih Bogicevica. Sorry majstore.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:34 pm

yebemu zivot koji smo bili, koja atmosfera...sta ti znaci inat
MIRZA RASCIC
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:35 pm

Navijaci i atomsfera :palacgore:

Igraci, igra zalaganje, pobjeda. :palacgore:

Bekric, Lendric :palacgore: .... BLAGOJEVIC :klanjase2:

Ima tu nekih malih gresaka, prva utakmica 3 zuta kartona :| , malo je bilo konfuzije ali su se snasli. Bicemo jos jaci samo da se ovo uigra!

:zeljeznicar1:
Zadnja izmjena: Elegant, dana/u ned feb 28, 2016 7:36 pm, ukupno mijenjano 1 put.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:36 pm

Atmosfera :palacgore: , hor :palacgore:, utakmica generalno :palacgore: :palacgore: . Više ću možda kasnije napisati još se nisam od tekme smirio :ganja: . VOLIM TE ŽELJO! :zeljeznicar1:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:36 pm

Veca nas ostavi u igri. Bravo macko!
Ostali svi na nivuo. Bravo, bravo, bravo.
21 10 4

Petrović Slavko
 
Avatar
JoseMourinho
Postovi: 86
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:37 pm

samo cu reci kapa dole za sve :klanjase2: :klanjase2:
hvala ti boze sto volim ljoŽe :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:38 pm

Svaka čast sviima! :klanjase2:

Bolji od ostalih definitivno Blagojević i Siniša Stevanović.

Nešto slabiji od ostalih je možda bio Boske al' dobro defanzivno se dosta trudio i pomagao kolegi prezimenjaku, a igra u ofanzivi će se popraviti čim odigra par utakmica i uhvati takmičarsku formu. :zeljeznicar1:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:39 pm

MIX, MIX, MEGAMIX :kafa:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:41 pm

Moram pohvalit i gospodina Slavena Musu na komentaru iza utakmice.Kakav je ovo gospodin,kapa dole ! :zeljeznicar1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5109
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:43 pm

kod drugog gola, jel odbrana sirokog kiksnula ili je neko dodao loptu bekricu? kamera to nije uhvatila...
100/94/37/34 - i to je to!
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:43 pm

Normala...
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:44 pm

Sve 5 sjedi. ja kontam nesto dogodine ako se sve 'vako nastavi, mi stvarno moramo da kontamo da imamo sanse za grupno u evropi.
Jos mi imamo posla pravo ali smjer je definitvno zacrtan. Sablja nije najelokventniji manager ali ce ako treba on ce svoje guze dat za Zelju a to je mnogo mnogo vazno, nema takvih puno.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 28, 2016 7:45 pm

Ocjene igraca protiv Sirokog Brijega (1-5):

Kjosevski 3
Prvi mec kao prvi golman Zelje je arhiviran. Solidna utakmica Kjosevskog definitivno, kojeg cemo ipak mislim morati "cekati" neko vrijeme dok se ne ustali u novom odjelu. Imao je mozda dvije vrlo lose reakcije gdje smo mogli komotno da primimo gol. Istrcavanje i onu dosta losu procjenu kod suta igraca Sirokog, gdje nas stativa spasila. Reflex odbrana u prvom poluvremenu je vrhuhnska ala Neuer.

S. Stevanovic 4
Wow! Pojacanje u pravom smislu te rijeci! Sad razumijem zasto su ga pazarci toliko gotivili. Svaka cast na dovodjenju Sinise. U odbrani vrlo dobar, Siroki nije nista mogao preko svoje lijeve strane. Akcija kod gola je cista fudbalska perverzija koja se rijetko vidja na nasim stadionima. Jedno je odratiti dobar dribling ali drugo je znati nabaciti svom saigraci loptu na nogu, tako receno. Bravo, bravo!

Kosoric 3
Kapiten - kapitenski! Nema se tu sta puno dodati. Aleksandar izrasta u istinskog vodzu naseg Zelje. Drzi svoju odbranu na nivou, dosta pozrtvovan i ono mozda najbitnije sto posjeduje je smirenost. Samo naprijed, kapitenu.

Bogicevic +3
Oni koji citaju moje postove i prate sta pisem i kakav stav imam znaju da nisam bio za odlazak na klupu Hodzurde. Cak i kroz pripreme bio sam za to da Emir nastavi saradnju sa Aleksom na stoperskoj poziciji, medjutim... Jadranko je odigrao fantasticno.

Kramaric -2
Okej.. debi, nova sredina, novi tim etc. Poprilicno niska ocjena za igraca kojeg sam na pocetku nove polusezone mislio da ce biti jedan od boljih igraca. Nisam osoba koja za jednu utakmicu donese sud, pa cak ni za nekoliko utakmica, tako da necu blatiti Mirka ali definitno dobar potez Edisa da ga izmjeni na poluvremenu. Vrlo los dan i imao je puno, puno problema u odbrani. Dobit ce dvicu jer je bio poprilicno okej ofanzivno i za razliku od njegovog prethodnika dosta puta je sudjelovao u napadu.

Zolotic -3
Vidi se da Zola kao i mnogi od novi igraca nemaju previse takmicarski utakmica u nogama i da je forma tek pred neki pocetak uzrasta. Zolotic je sasvim korektno obavio svoj posao i siguran sam da ce s vremenom izrasti u onog starog Zolu koji je harao sredinom.

Blagojevic +4 (Igrac utakmice)
Mnoge, ali bas mnoge nas je usutio na najbolji moguci nacin. Prvi cu biti koji ce se izviniti na nekim od postovima kad je Blagoje u pitanju, ali ovo sto je odigrao je za svaku pohvalu. U mojim ocima, definitivno igrac utakmice! U odbrani na nivou a u napadu izvrstan. Koliko je samo napada povukao i na kraju i sudjelovao u nekoli vrlo dobri sansi za nas. Ima i dalje jednu manu koju nemogu nikako da progutam a to je da u vecini situacija, pogotovo na nasoj polovici, pegla loptu pre vise. A to mu najvise zamjerim jer igra defanzivnu poziciji i nije njegov zadatak da pravi cile mile ispred svog sesnaesterca. U napadu okej. Ali dobro, ovo je bilo itekako dobro Jovane i jos jednom iskrene cestitke na partiji.

M. Stevanovic 2
Bice ovo interesantan epilog oko Stevanovica... Ima tu pono toga da se kaze ali ako nista zelja za "povratkom" u zivot je itekako prisutna. Mico je dosta pretrcao i bio agilan i naprijed i nazad. Dosta puta je se vracao skroz do Sinise da mu pomogne u defanzivi sto je kasnije i utjecalo lose na Miroslava jer je izostala snaga za onaj ofanzivni zadatak. Sve u svemu, okej debi potencijalnog reprezentativca. Mora poraditi na snazi jer gostujuci igraci su ga sa lakocom "kosili" u mnogo navrata. Naravno to je i dio gubitka samopouzdanja jer imao je teski godina iza sebe pocevsi od odlaska iz Sevilla pa do raskida ugovora sa grckim klubom.

Bekric +3
Kao i Jovan mislim da je Bekrija veceras zacepio mnogim usta. Onim koji su bili ili protiv njegovog dolaska jer je "potrosen" pa sve do onih koji su kukali na duzinu njegovog ugovora i tako dalje... Bekrija moj, bravo!! Pozelila je Grbavica tvoje poteze i tvoju majstoriju! Samo jos da se dotjera tijelo, koju kilu izgubiti i ovaj Bekric ce da ponovo pravi dar mar deluxe po nasim terenima. I ovakav kakav je jedan od najboljih timova u ligi mu ne moze nista. Bacao ih je po terenu ko juniore a u napadu je sirio lopte ko hobotnica, gdje god je stigao. Majstor!

Stanic -3
Jos jedan povratnik kojeg je Grbavica pozelila. Standardno dobra utakmica Srdjana koji ce tek da bude onaj stari. Ima tu mnogo jos da se radi i trenira kao sto je slucaj i sa dosta nasi (novi) igraca. Agilan u napadu i zeljan dokazivanja ali Coric je ga definitivno stavio u dzep, sto nije iznenadjujuce jer je Coric jedan od najbolji igraca u nasoj ligi u mojim ocima. Neznam jeli nedostatak snage u drugom poluvremenu razlog pada u igri Srdjana ili ne medjutim izgledalo je to dosta, dosta klimavo na lijevom beku. Misljenja sam da nam treba "pravi" lijevi bek da moze parirati Mirku. I dalje se dvoumim oko ove pozicije i koce eventualno igrati od pocetka ali priznat cu da, barem za sada kako stvari stoje, radije vidim Tiaga.

Lendric 3
Ni blizu onog starog Lendrica ali i dalje pokazuje kakav je golgeter. AkoBogda do kraja sezone ocekujem minimum deset golova od njega, a za ligu 12 da i ne govorim! Na pravom mjestu kao pravi spic to radi. Dobra komunikacija sa Sinisom kod gola. Borio je se ko lav tokom cijelog meca sa dosta fizicki jacim stoperima Sirokog Brijega. Kakvo osvjezenje za razliku od neki prethodni napadaca naseg kluba. Napokon imamo golgetera koji je zasluzan nositi ovaj dres. Cestitke na prvom golu u plavom dresu, Captain America!

Tiago -3
Kao sto sam napisao kod Stanica mislim da je Tiago za sada bolje rijesenje na poziciji lijevog veznog. Kao i u Hercegovini ponovo je pravio ogromne probleme odbrani Sirokog i za razliku od Srdjana bio je dosta, dosta opasniji. Mozda je i morao dati jedan gol veceras kad uzmemo u obzir prilike i situacije u kojim je se nasao. Sve u svemu itekako dobra partija. Medjutim mora ukljuciti glavu malo vise i gledati gdje se nalaze protivnicki igraci jer bezveze daje sudiji za pravo da svira ofsajd.

Memija 1
Katastrofalno izdanje Kerima. Nazalost ali ovo je vrlo, vrlo lose. Razloge mozemo razmatrati ali pravu istinu samo on i donekle Edis mozda znaju. Necu da mu dam nulu kao ocjenu za vecerasnji nastup, a vjerujte da je sam bio vrlo blizu, jer je ovo bila timska igra naseg Zelje i timska pobjeda! Potom i odigrao je svoj jubilarni 50 mec u najdrazem klubu. Memija sa pocetka sezone, odnosno od evropskih utakmica, i ovaj su dva svijeta razlicita. Ko nebo i zemlja. Ja nemogu da vjerujem da je ovoliko pao u formi, samopouzdanju i zelji za fudbalom i dokazivanjem. Necu ulaziti u to da li je on zamislio se vec u nekim zvijezdama i slicno jer ne poznajem situaciju oko njega ali potez Edisa da ga stavi na klupu je (ako ne do sada) itekako opravdan. Vrlo sam grub u rijecima i mozda malkice pretjerujem ali ovo je iskljucivo zbog toga sto Memija posjeduje nevidjen kvalitet u nasim okvirima i igrac koji ako se nastavi razvijati kako treba moze da u buducnosti bez ikakvi problema da zaigra u jednom renomiranom i stabilnom klubu lige petice. Ali isto tako igrac kome Slovacka, Turska ili Ceska moze da bude vrhunac karijere. Sve je na njemu kakva ce putanja njegova karijera dobiti, ali ako nastavi ovako misljenja sam da oni milione za koje mi pricamo ce biti jedan ludi san i da bi se za 500k eura trebali udarati nogom u guzicu. Krivo mi jer smo dosli u situaciju da sumnjamo u jednog od najtalentovaniji igraca koji je izasao iz naseg omladinskog pogona. Kerime, pamet u glavu! Trening i samo trening. Sve ostalo ostavi na stranu ako zelis da se vratis u onaj stari sjaj.

Zahirovic 2
Imat cemo zafrkanu situaciju sa nasim defanzivnim veznim igracima jer je konkurencija itekako velika a u sustini svi zasluzuju da igraju u prvoj postavi. Okej, nista spektakularno od Adnan u debiju ali njegov zadatak i jeste bio da udje i da unese stabilnost na sredini naseg terena, za sto definitivno zasluzuje prolaznu ocjenu. Imao je dvije fantasticnu reakcije pogotovo, kod jednog kontranapada Sirokog gdje je prvo zaustavio svog igraca kao pravi pravcati plavi voz a potom rasirio ruke prema publici. Sasjekao nekoliko napada. Medjutim ono najvaznije, vidi se ogromna zelja za igranjem fudbala! Samo naprijed, Adnane!

Mulalic 4
Mnogo je upitnika kad je Mulalic u pitanju i njegov eventualan (ne)kvalitet kao sef strucnog staba. Veceras je definitivno pokazao da je dorastao toj ulozi i nadam se da ce nastaviti u ovom ritmu. Poslozio je tim skoro pa do perfekcije veceras, izuzev mozda promjene Srdjan-Tiago, ali to je moje privatno mislenje. Fizicki je pripremio tim na najbolji moguci nacin. Takticki stojimo vrlo dobro i disciplinovano sto itekako raduje. Peti uzastopni mec u Premijer ligi odradjujemo bez primljenog gola! Jos napad da polaho prokljuca i mozemo se nadati velikim stvarima ja mislim kad je Edis u pitanju. Cestitke, sefe!

MANIJACI +++++5
Komentar ne potreban... Srce mi ko Rusija kada gledam ispunjenu Grbavicu kao sto je veceras...

:zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 46 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija