Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
MrRiccoli
Postovi: 1713
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 12:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: RE: Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:06 am

Vrag je napisao/la:
MrRiccoli je napisao/la:
Vrag je napisao/la:Ja vise i ne razmišljam o stadionu. Ne smeta mi ni ovakav kakav jeste, a nisam ni optimističan za budućnost. Ako sta sami uradimo to je to.
Ako ne podmazes nema ni stadiona, a strani investitor to nece da radi.
Nedavni primjer žičare sve govori.
Ma ne bi ja uzimao zicaru za primjer jer je u pitanju bila klasicna donacija. Stadion je vec nesto drugo po onome sto je uprava prikazala investicija od koje bi investitor imao direktnu korist ima bi 100.000 kvadrata na extra lokaciji, naravno nikad ni ne pomislim da bi to bio jedan investitor vec par njih. Vazno je da se nesto radi da se pokusava da se sredjuje dokumentacija pa kad ti imas sve to gotovo i plan i sve onda mozes i nuditi ali mi trenutno nemamo nikom nista ponuditi dok se papirologija ne sredi. Hajmo se okrenuti onome sto mozemo uciniti, svi smo govorili daj da se uclanimo, a mnogi su pricali kao sta imam zauzvrat, eh evo majstori sad zauzvrat imamo da je 100.000 ulozeno da nama bude ljepse kad dodjemo na svoju Grbavicu i vidimo gdje su pare od clanarina otisle. Zato tjerajmo sve svaki clan je vrijednost vise.

Sent from my C5303 using Tapatalk

Ma žičara ti je baš dobar primjer. Stvar koja se mogla rijesiti u roku od mjesec dana. To je gradu išlo, ali se nisu mogli drugi ugraditi. Još kao što kažeš donacija.
Kako bi tek bilo kod trećeg lica. Investitor ubire plodove, mi imamo moderan stadion, a grad "samo" ljepšu mahalu. Samo što u ovoj državi to nije bitno
Dobro to na primjeru ugradjivanja ljudi tipa gdje sam ja tu pa zakiti ovog zakiti onog zakiti stranku komplet to vec jeste problem

Sent from my C5303 using Tapatalk
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:06 am

Brkoo je napisao/la:
tm8782 je napisao/la:Evo sad kažem nek opstina uradi svoje i neće biti problema oko stadiona. Ponavljam sad je sve do opstine.

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
Šta misliš hoce li Koldzo ispostovati ono sto je rekao o onih 200 hiljada za izradu projekta izgradnje stadiona "Grbavica", nakon čega će biti poznato koliko ustvari vrijedi ova investicija ?
Obzirom na obećane bagere...od tad kad je on u pitanju vjerujem svojim očima...

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
 
Avatar
tm8782
Postovi: 1920
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:13 pm
Lokacija: Dolina Cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:08 am

shzna je napisao/la:TEBI PJEVA JUŽNA TRIBINAAAAAAAAAAAA :titula:
Eh ovo je nešto što ni mene jako obradivalo. JUŽNA TRIBINA kao nekad...

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:11 am

Po info koje su nama dostupne opština je izdvojila 200k za idejni projekat i to je prvi korak. Izmjena regulacionog plana je vjerovatno najteži i najsporiji administrativni proces, i tu veliku ulogu igra opština, gradsko vijeće... Sa one naše pres konferencije sam zaključio da će izvedbeni projekat rješavati klub a taj projekat košta vjerovatno oko 600-800k. Prema Senadovim riječima plan je da se u traženje investitora ide sa već pripremljenom dokumentacijom i dozvolama kao i sa završenim kompletnim projektom. Još je na onom presu rečeno da se u najgorem slučaju sve ovo može završiti u roku od 2 godine.

Ovo je jedina realna opcija izgradnje stadiona koji ostaje u našem vlasništvu da ulagač kroz kvadrate poslovnih i stambenih jedinica vrati investirano i ostvari profit.

Onaj raniji prijedlog, koncesija na lupam 15-20 godina i korištenje poslovnih objekata u sklopu stadiona jednostavno nije realna ideja. Ko će to danas uložiti 25miliona i čekati 10-15 godina da dođe na nulu, ljudi sa kapitalom investiraju tamo gdje je moguće ostvariti povrat novca u što kraćem roku.

Srcu Draga Boja Plava... :titula:
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:20 am

Pa u svijetu businessa povrati investicija u roku od 10 godina su i više nego u redu. Naravno veće opasnosti su procjene rizika u tom periodu. Sigurno da postoje projekti, business planovi i investicije gdje se nešto brže može vratiti uloženo, i tu se lakše nalaze investitori. Naš projekat zvuči dosta interesantno, i pitanje je matematike, dakle broj kvadrata u te dvije kule (stambeni ili poslovni) pomnožen sa tržišnom cijenom kvadrata. Na to dodati još iznos za izgradnju stadiona i matematika se napravi ili ne napravi...

:zeljeznicar1:
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:34 am

Da slažem se apsolutno, a svjedoci smo da u zadnjih 15 godina najviše kapitala je investirano u izgradnju stambenih, poslovnih objekata, tržnih centara...Investitori u najvećem broju slučajeva avansno naplate određeni procenat od budućih zakupaca i na taj način već imaju određena sredstva za izgradnju..
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:35 am

Ja isto ne razmišljam o stadionu. Jedino mi je krivo što ne možemo igrati evropske utakmice na Grbavici. Što se tiče WCa, krova, stolica, lcd displeja. To je estetski bitno, da napredujemo kao klub je bitno, ali meni kao pojedincu totalno nebitno. Meni je važno ono što se dešava unutar onih 105 metara dužine i 60 i nešto širine. Nikada ne sjedim na tribini, pišam prije nego što dođem tako da nemamo potrebu za tim na stadionu. Interesuje me nekad koliko je vremena još ostalo do kraja. Ima li krova me ne interesuje, al eto bolje da čovjek ne kisne radi zdravlja :P Mi zaslužujemo stadion, trebamo se boriti za njega. Ali to što nam je stadion ovakav kakav jeste ne treba da bude razlog da ne dolazimo na njega i ne pratimo našeg Želju
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:43 am

Ma druže i ja isto mislim, onda skoknem negdje vani na tekmu, pa vidim na šta to liči i uvijek tužan izađem sa stadiona. Jbg volio bi da i mi to možemo srediti na taj način , nekako više zbog naše djece, budućih generacija, Plavih porodica....ali slažem se neka je dobre i kvalitetne igre i rezultata prije svega

:zeljeznicar1:
 
BC1921
Postovi: 673
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:51 am

tm8782 je napisao/la:
shzna je napisao/la:TEBI PJEVA JUŽNA TRIBINAAAAAAAAAAAA :titula:
Eh ovo je nešto što ni mene jako obradivalo. JUŽNA TRIBINA kao nekad...

Poslano sa mog GT-S7562 koristeći Tapatalk

Malo sam stariji, pa i nisam bas direktno povezan sa tribinom, ali kako cujem od ovih mladjih iz mahale Jug ce ponovo biti tu protiv Sirokog.
Ono sto mene licno brine i sto me je razocaralo jeste da ce ih opet predvoditi Zulic...
Iskreno zao mi je sto je tribina pala na mladje momke koji su se u svemu tome izgubili, losi potezi se vuku iz dana u dan...

SWRA, aBd...
 
Ajzea
Postovi: 6497
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:11 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 1:53 am

Mogao bi goriti jug protiv Širokog, bukvalno :DD:
Tako se priča bar :ganja:
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 2:00 am

Moglo bi tu biti dosta, uvijek, radoviđenih faca. :zeljeznicar1:
 
nikad_izvini
Postovi: 217
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 3:16 am

Senad1921 je napisao/la:

Malo sam stariji, pa i nisam bas direktno povezan sa tribinom, ali kako cujem od ovih mladjih iz mahale Jug ce ponovo biti tu protiv Sirokog.
Ono sto mene licno brine i sto me je razocaralo jeste da ce ih opet predvoditi Zulic...
Iskreno zao mi je sto je tribina pala na mladje momke koji su se u svemu tome izgubili, losi potezi se vuku iz dana u dan...
Bez Zule nema Juga, pa ti kontaj. Amar je pravi momak što se tiče Željezničara i Juga. Ko je išao na gostovanja tipa Mostara protiv Zrinjskog, sve mu je jasno.

Navijačke skupine ne vode izviđači i ne trebaju da ih vode. Ko traži belaj, dobiće ga. Vrlo prosto.

Kuha se, kuha :ganja:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 3:16 am

Mlado,staro,svako želi s tobom slavu da podijeli!
Svi na Jug,svi u kop ;)
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 7:45 am

kontranogama je napisao/la:
fanaticZeljin je napisao/la:
Eisenbahner1921 je napisao/la:Zna li neko od ovih starijih (čitaj: mladih u duši) je li se nekad, recimo oko 2000., 2001. ili tih godina, umjesto "Dunavom brodovi plove" pjevalo "Miljackom brodovi plove"?
Ja koliko se sjecam, a tada sam imao nekih 15 tak godina da nije
Ja sam malo matoriji i Jeste pjevalo se.
Hvala puno! Ipak me sjećanje dobro služi kad je Željo u pitanju :D
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 8:14 am

Nek neko javi forumasu CARSON. Traži nas čovjek..
 
super1
Postovi: 378
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 7:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 8:32 am

Hadzijalagic je napisao/la:Nek neko javi forumasu CARSON. Traži nas čovjek..
:rofl: :rofl: kako da mu javimo,svi banovani a niko i ne ulazi vise tamo
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 8:36 am

Nisam ja banovan :shisha: , ali Carsonu ukinut pp :rofl1: :rofl1: :rofl1: , po nalogu uprave naravno :zeljeznicar1:
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 8:37 am

evo napisao sam mu ja, nisam (još) banovan :kafa:
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1596
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 8:37 am

I to sa Zulicem ce onda biti kratkog maha. Dok takvi ljudi vode tribinu, nema dugorocnog napretka.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon feb 15, 2016 8:38 am

super1 je napisao/la:
Hadzijalagic je napisao/la:Nek neko javi forumasu CARSON. Traži nas čovjek..
:rofl: :rofl: kako da mu javimo,svi banovani a niko i ne ulazi vise tamo
Iskuljucene su mu poruke, pokusao sam ja da mu posaljem.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija