Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Hrasno1921'
Postovi: 268
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 10:31 am
Lokacija: Hrasno
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 1:33 pm

Zna li neko odakle nam ovaj agregat sto smo nabavili? u mojoj bivsoj firmi bio je jedan i izgleda da je to taj, jagmili se svi da ga uzmu za male pare jer vrijedi bruku para, izgleda da je zavrsio na pravom mjestu :pljesak:
1921' :zeljeznicar1:

KOLDZO LOPOVE !!!!! J**** TI SVE !!!
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 1:44 pm

Bravo Damire nema veze jbg..Ovacije publike sve govore.. :pljesak:
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Model1964
Postovi: 5083
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:15 pm
Lokacija: izvan gravitacije V
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 1:48 pm

pile87 je napisao/la:
Model1964 je napisao/la:Previse mi gladimo i tetosimo igrace. Nisam za psovanjd i vrijedanje ali stariji se sjecaju kako se je Škori zvizdalo kada se je zajebavo. Svabo ga ko sposlom zamjeni.
Nema nedodirljivih. Hos nes, Banglades
Ma nije tako drug, imali smo odlican niz pobjeda nekad se mora i zijaniti to je fudbal. Vec se treba okrenuti iducem protivniku i spremiti se ako sebi zelimo dobro. Ja vjerujem u ove igrace i ekipu u ovom trenutku mi velicinu moramo pokazati u podrsci nikako sa nekim primjedbama.
Najbitnija stvar je izboriti evropu po nas iduce sezone ce sve biti na vecem nivou od sadasnjeg pocevsi od igraca do kluba a vjerujem da cemo mi navijaci pratiti taj trend.
Sve stoji samo mi Bekrija cupa zivce kako je dosao. Nije ovo rekreacija. Doveden je da unapijedi igru a ne zato sto je lijep i pametan. Mali Zera moze isto ovako a mozda i bolje.
JA KADA NESTO KAZEM, ILI JE BILO ILI CE BITI😎
 
Avatar
Špekac1921
Postovi: 445
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 6:08 pm
Lokacija: Palata Šen Brun
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 1:53 pm

Bekrić je jučer bio najlošiji pa tek onda Siniša.
Kad nikog nema znaj da tu sam ja, da ti pjevam i za te da se lemam...
Samo tebe volim ja, tebe volim ja..
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 1:55 pm

FOTO: Nastavljeni radovi na stadionu Grbavica

Pročitajte više na: http://sport1.ba/foto-nastavljeni-radov ... -grbavica/" onclick="window.open(this.href);return false;
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:00 pm

Špekac1921 je napisao/la:Bekrić je jučer bio najlošiji pa tek onda Siniša.
zahirović isto ponovo nevidljiv.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3029
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:14 pm

Juce nam se dosta stvari nije poslozilo, kao sto je to bilo u prethodnim utakmicama.

Prva stvar gol primamo amaterski, gdje nam stoperi nisu jos ni postavljeni i covjek ostaje sam na 10 metara i zabija gol. Nakon toga smo pokusali izvrsiti pritisak ali Lendricev udarac golman je odbranio. Da smo se tada vratili rezultatski ko zna sta bi bilo.

Drugi gol pokazuje jos uvijek ne uigranost ekipe. Jednostavno kod prekida uvijek mora biti jedan nas igrac koji nece dozvoljavati brzo izvodjenje prekida. Juce dok su se nasi postavili za korner covjek je vec bio na 16-cu i sutao po golu, plod svega je drugi gol.

Sloboda u fudbalskom smislu juce nije nista napravila sem akcije kod stative Veselinovica.
Jucerasnju utakmicu je dobio Musemic sa postavkom igre, gdje nam je zatvorio kompletnu desnu stranu, blokirao Blagojevica i tu je sve bilo gotovo. Bekric jednostavno nije mogao sam dolaziti po lopte i kreirati napade kada su nam krila bila odsjecena.

Lijeva strana nam je vec duzi period skroz "mrtva" i anemicna. Kako se je Tiago povrijedio mi nismo akcije napravili po lijevoj strani.

Smatram da je juce Edis trebao pokusati izvrsiti rokade sa Zahirovic-Zolotic i Bekric-Bogdanovic. Zolotic je dosta dobar u igri nazad a isto tako zna podvaliti loptu prema naprijed, a Dženis je tip igraca koji ima snage da "ganja" loptu i vrsi presing na zadnju liniju.

Uvođenjem Dade mi smo sami sebe pokopali, jer to dijete nije igralo pola godine i mi ocekujemo da on unese preokret. Kada je bio najspremniji nije bilo neke prevage sa njegove strane.

Ja se samo nadam da su jucerasnjim porazom Edis i Strucni stab naucili jednu novu lekciju, takticke postavke igre i markiranja igraca kod prekida. Prenaivno smo se doveli u tesku situaciju ali sta je tu je. Ako smo velicina od kluba a jesmo onda svu nasu snagu trebamo pokazati u Tuzli i pokusati doci do finala.

Prije svega u subotu slijedi Travnik, napunimo ponovo Grbavicu jer tri boda su nam prijeko potrebna i pobjeda sa sto vise golova zbog podizanja samopouzdanja
Alea iacta est!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

čet apr 14, 2016 2:29 pm

ja ne znam jel samo kod mene slucaj ali meni je poslije prospavane noci jos gore ...uglavnom iako smo mnogo kritikovali svidaj mi se to sto se konacno tu i tamo svi slozili oko razloga naseg poraza...pojedinacnih krivica nasih igraca i tako to...jbg mi moramo dalje ovo zaboraviti(ko moze) meni ne ide bas najbolje,okrenuti se Travniku i to je to...ako u prvernstvu odradimo do kraja kako treba nik ose nece sjecati ove utakmice ...mislim da trebamo prestati nase igrace gladiti po mudima sto je momak gore ranije napisao ...onakav pristup kao kod Lendrica zelim od svakog igraca ZELJEZNICARA !!!!uvezati 3 pobjede u prvenstvu i ovo ce sve pasti u zaborav...mi to mozemo ,mi smo ZELJO !! :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
rios
Postovi: 436
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:39 pm

Jucer sam prvi put cuo da je postojala Sloga iz Buca Potoka :mrgreen: Zanimljiv detalj,bar meni jeste :DD:

Oko utakmice sa Slobodom je sve vec ispricano,kaznjene su nase kardinalne greske,ekipa nije adekvatno odgovorila,sa druge strane protivnik koji tako nesto zna iskoristiti i to je to.Ne znam cemu izdvajanja jednog ili dva igraca kao najlosije,meni izuzev Lendrica i Miroslava svi zazluzuju kritike.

Sto se Travnika tice bilo bi dobro odmoriti par igraca,Zolotic,Tiago i Djermanovic ( ako su spremni ),Mailson,Hodzurda,Beganovic,pa i Halvadzic..Sad od pocetka svi ili da udju kao zamjene ne znam,ali da trebaju dobiti vecu minutazu,po meni,trebaju.
Posjeta bi trebala biti dobra,minimalno 5+ hiljada po meni,sto bi bilo sasvim solidno.Probati utakmicu rjesiti bez nerevoze i komplikacija ako je ikako moguce,iako smo vidjeli da to u ovoj ligi tesko ide bez obzira na protivnika.
Doci do pobjede,drzati korak u ligi,podici raspolozenje pred revans u Tuzli pa sta Bog da. :zeljeznicar1:
Zeljeznicar za zivot cijeli !!!

Miralem Pjanic !!

Mirza Teletovic !

Damir Dzumhur !
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:51 pm

Vi opet o Slobodi.Prošlo momci,završeno.I ja i dalje mislim i žalim,ali i mislim o Travniku.Neće biti lahka utakmica to je sigurno.Oni su mesari,a naši su sigurno poljuljani i nadam se da će im u subotu biti sinoćni poraz motiv više da se iskupe(bar u nekoj mjeri).Poslije Travnika ćemo o njima,i o tome kakve su nam šanse i preko koga i čega.Prvo da ovo apsolviramo,a vjerujem da hoćemo.Na papiru bi nam trebala biti najlakša utakmica,ali te najlakše nekad mogu biti kobne.Sjetite se prve polusezone.Zato u pamet i na stadion u subotu.Dobar termin i kao što sam sinoć rekao doći će oni što uvijek dolaze.Ko ne dođe a sinoć je bio,ne mora više ni dolaziti.Ti su oni najglasniji, što nakon poraza popljuju sve.Nikad poraz,samo lekcija :) :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
pile87
Postovi: 3188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:54 pm

Po meni je bespotrbno traziti krivca za poraz koji nekad mora doci ali nije strasan ako iz njega izvuces pouke. Ali ne mogu da kazem da najvecu odgovornost snosi strucni stab prva stvar na klupi nismo imali krilo kao prva greska kao druga bi bila izmjena Blagojevica u momentu kad dodlazis u rezultatski egal. A kao najveca greska je to sto je Sloboda uspjela nadmetnuti svoj stil igre tj opstrukciju igre gdje nismo mogli doci do nama prepoznatljivog stila ostali smo ukopani cak je i momenat trke izostao koji smo imali od prve tekme a strucni stab nije imao rezervnu varijantu kako bi rijesio to.
Nakon utakmice su jasno stavili na znanje da su krivci i to je dobro uvijdjeli su svoje greske, nama preostaje da se sto prije okrenemo Travniku i pokazemo da smo imali los dan. :zeljeznicar1:
Mi ćemo opet doći!
Doći ćemo opet u sjaju sunca.
Što se već sada rađa.
Zbijeni k'o mrka teška prijetnja
i s razvitim jedrima nove snage.
 
Avatar
Devotion
Postovi: 45
Pridružen/a: ned feb 14, 2016 9:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:56 pm

Prošla je noć pa se stvari mogu sagledati malo trijeznije. Najgore po nas što se može desiti je stvaranje loše klime oko kluba.
Istina je da je bilo loših pojedinaca, ali to je roster s kojim trenutno raspolažemo i trebamo im dati podršku do kraja.
Do kraja sezone ne treba počinjati ni sa temom da li je Edis za Evropskog Želje ili ne. Čekajmo kraj sezone, a do tada bezrezervna podrška.

Najgora rasprava je ona koja dijeli navijače na "standardne" i "derbi" navijače. Sve oni imaju istu želju, da Željo bude respektabilan tim u regionu. Činjenica je da neki vole Želju, a nekima je drag i da su ovi prvi uvijek tu, a ovi drugi traže iskorak više ekipe kao opravdanje za prisustvo na Grbavici, ali bez obzira na to kontraproduktivno nas je dijeliti na ove i one.
Slušajući komentare na sjeveru sinoć sam i ja bio stajališta da treba kup halaliti i igrače odmoriti u uzvratu ii spremiti za boj na Koševu. Međutim kako je jutro pametnije od noći, a i naša pjesma kaže "sve do kraja Željo nema predaje" treba ipak pokušati na Tušnju. Samo ovu utakmicu Edis ih mora rasteretiti rezultata, neka je shvate kao dobar trening pred derbi i ko zna ...

Ali sve ovo na stranu pred nama je trenutno najvažnija utakmica sezone protiv Travnika i treba se maksimalno koncentrisati na nju bez ikakvih kalkulacija. Ona može biti dvosjekli mač jer ne rijetko se dešava u sportu da loši rezultati dolaze u nizu. Zadnji dokaz je Barselona. Ako je uspješno apsolviramo i nedjeljno jutro opet će biti sjajnije.
 
Avatar
GoodisonPark
Postovi: 1495
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:57 pm

Dešava se jbg, nakon nevjerovatnog niza dođe loš dan i ništa nije išlo kako smo zamislili. Ne treba ni igrače pojedinačno previše prozivati, oni su ekipa i tim a ja jučer nisam vidio ništa od toga, možda samo Lendrić zaslužuje prolaznu ocjenu, ostali svi dosta slabo, mogu im se zamjeriti i greške za naivno primljene golove, ali da ne bi ispalo da su igrači baš totalno podbacili oni su po meni bili žrtve postavke na terenu i u takvoj konstalaciji snaga teško su mogli pružiti mnogo više, govorim naravno što se bezidejne igre tiče jer je tu najviše podbacila struka koja je forsirala jedno te isto svih 90 minuta a već nakon 15 je bilo jasno da ne ide.

U neku ruku mi smo u revanšu autsajderi jer većina tuzlaka je već upisala prolaz u finale, kao i vjerovatno dobar dio igrača Slobode. Mi gore nemamo više šta izgubiti a možemo mnogo mnogo dobiti. Svima se ova utakmica može oprostiti i zaboraviti samo pod uslovom da gore odigramo apsolutno drugačije od sinošnje partije. Nama gore treba utakmica sa golovima a ne rovovska bitka i toga u stručnom štabu moraju biti svjesni. Prozivali smo Odovića da nema muda da napadne a izgleda da i Mulalić radi jedno te isto. Zato umjesto da je navalio sinoć na Grbavici i iznenadio Musemića on je postavio šablonsku taktiku prema kojoj je Musemić i pripremio postavku na terenu, zato sada umjesto na Grbavici moraš napadati na Tušnju inače će finale ove godine ostati samo san.
Željo samo Željo!!!

Bekrija majstore goodison je uz tebe!

Europa League - We are coming!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 2:59 pm

Znači protiv Travnika ne igraju Blagojević i Memija zbog žutih kartona. Kod gostiju neće biti kapitena Anela Čurića isto zbog suspenzije. Vraćaju nam se Tiago, Đermanović, Zola. Uz određene rotacije i maksimalno ozbiljan pristup utakmici možemo do 3 boda. Sudija Darko Obradović. Očekujem negdje između 4 i 5 hiljada gledalaca. VTŽ
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
dell21
Postovi: 2338
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 3:00 pm

Vidim damir pruzio dobar otpor u meču malo falilo da napravi još jeda odličan rezultat. :pljesak: :pljesak:
Sloboda zaboravljena sad smao o Travniku da pišemo, nekad pobjeda nekad poraz idemo dalje.
 
Avatar
ceze
Postovi: 233
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 3:01 pm

GoodisonPark je napisao/la: Zato umjesto da je navalio sinoć na Grbavici i iznenadio Musemića on je postavio šablonsku taktiku prema kojoj je Musemić i pripremio postavku na terenu, zato sada umjesto na Grbavici moraš napadati na Tušnju inače će finale ove godine ostati samo san.
Kad primiš gol nakon 80 sekundi svaki, ali bukvalno svaki plan koji si imao uoči utakmice pada u vodu. Ja sam očekivao baš mrtvu utakmicu, negledljivu, gdje nijedna ekipa neće htjeti napasti i vjerujem da bi tako nešto gledali da prvi gol nije poremetio sve.
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 3:01 pm

šta znači navaliti? najveći dio utakmice mi jesmo držali loptu i kao napadali...ali potpuno jalovo i bez ideje.
gradi željo boli te *****
 
CARSONIO
Postovi: 290
Pridružen/a: uto feb 16, 2016 2:42 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 3:02 pm

U koliko je tekma u subotu?
Sinoc je bila dobra posjeta nekako smo bili svi uz klub ali steta nbas me zanima kolio ce nas doci protiv travnika
Zadnja izmjena: CARSONIO, dana/u čet apr 14, 2016 3:03 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 3:02 pm

CARSONIO je napisao/la:U koliko je tekma u subotu?
18:00
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Neandertalac
Postovi: 922
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:13 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet apr 14, 2016 3:03 pm

...
Zadnja izmjena: Neandertalac, dana/u čet apr 14, 2016 3:10 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Željeznicar za život cijeli!

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija