Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 9:52 am

Ipak su i simbolicno stavili tekmu u subotu radi Mirze, bit ce to sve ok, ne brinem se ja toliko za Travnik, sa pobjedom sutra, Travnik lagano pada.
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
indexi
Postovi: 25
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Lokacija: korak od grbavice
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 9:54 am

to sto su sad u trenutku propadanja stali uz fk sarajevo a dino obalio na to jer je dobio klub sa vecim uspjesima nego sto je njegov...
politika bosne je bila jako losa ali ta bosna je tada na tribinama imala vise navijaca nego zeljo i sarajevo.
treba naglasiti da su imali odlicnu pr agenciju koja im je pomogla u tom segmentu...
nikakve veze sparsi nemaju sa raspadom bosne i glupo je o tome pricati uopste.
nek xxl basket napise on je malo bolje upoznat sa stanjem u sparsima.
glupo je pljuvanje po sd a necemo da priznamo da prosle uprave nisu ispunile nista sto su pristale kad je sd prebacio na njih stadion... nije sve crno bijelo
:zeljeznicar1: daj taj bumic
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 9:55 am

Malo istorije...


http://www.oslobodjenje.ba/sport/ostali ... -iskljucen" onclick="window.open(this.href);return false;
21 10 4

Petrović Slavko
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:10 am

indexi je napisao/la:to sto su sad u trenutku propadanja stali uz fk sarajevo a dino obalio na to jer je dobio klub sa vecim uspjesima nego sto je njegov...

:zeljeznicar1: daj taj bumic
Nije samo u trenutcima propadanja. i kad su igrali NLB ligu, pozivali su horde zla da dođu, te su dobijali jeftinije karte. Kao bio je fazon ako dođeš sa šalom, dobiješ jeftiniju kartu. Naravno to se odnosilo samo na malene...Za mene su oni pitarski klub, isto kao i RK Bosna.
 
indexi
Postovi: 25
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Lokacija: korak od grbavice
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:21 am

ublehas je napisao/la:
indexi je napisao/la:to sto su sad u trenutku propadanja stali uz fk sarajevo a dino obalio na to jer je dobio klub sa vecim uspjesima nego sto je njegov...

:zeljeznicar1: daj taj bumic
Nije samo u trenutcima propadanja. i kad su igrali NLB ligu, pozivali su horde zla da dođu, te su dobijali jeftinije karte. Kao bio je fazon ako dođeš sa šalom, dobiješ jeftiniju kartu. Naravno to se odnosilo samo na malene...Za mene su oni pitarski klub, isto kao i RK Bosna.
pogresno razmisljanje, ne mogu ja ne navijati za kk Bosnu a zovem se po Kindjetu,
ta Bosna je simbol isto kao i Zeljo htio ti priznati ili ne, simbol otpora radnicke klase.
Nikad necu prihvatiti da je to pitarski klub, jer nije , a mogu oni svojatati do sutra. I kakvi su to fazoni ove nove generacije da se svojataju klubovi ovaj je nas ovaj je vas, prijatelju Kk Bosna je sarajevska
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:24 am

ChWilla je napisao/la:
Izlija je napisao/la:Nije mi ovaj sudija ostao u lošem pamćenju, možda Enisu S. jeste ali je pretežno solidno sudio. On nam je sudio jesenas protiv Slavije 0:0 kada smo fulili sve moguće.
pa dobro, ono jeste ašćare bio crveni karton, zadnji igrač odbrane, tu se nema šta reći.
Da ga nije srušio vjerovatno bi ga primili, tako da opravdavam rušenje koje je Enis napravio. Na tog momka su se mnogi ogriješili, za mene je Enis pravi Željin vojnik koji se nikada nije štedio i uvijek davao svoj maksimum.
Ovo za kk, da su naši preci pristali na pitarsko svojatanje mi sada nebi imali za koga da navijamo.
イビチャ・オシム
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:25 am

Plava Porodica je napisao/la:
teteac8684 je napisao/la:Subota, 18:00h sa Travnikom... :zeljeznicar1:
Nisu trebali subotu staviti :(
Sa stranice saveza pise nedjelja u 16:30.
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:35 am

Izlija je napisao/la:
ChWilla je napisao/la:
Izlija je napisao/la:Nije mi ovaj sudija ostao u lošem pamćenju, možda Enisu S. jeste ali je pretežno solidno sudio. On nam je sudio jesenas protiv Slavije 0:0 kada smo fulili sve moguće.
pa dobro, ono jeste ašćare bio crveni karton, zadnji igrač odbrane, tu se nema šta reći.
Da ga nije srušio vjerovatno bi ga primili, tako da opravdavam rušenje koje je Enis napravio. Na tog momka su se mnogi ogriješili, za mene je Enis pravi Željin vojnik koji se nikada nije štedio i uvijek davao svoj maksimum.
Ovo za kk, da su naši preci pristali na pitarsko svojatanje mi sada nebi imali za koga da navijamo.
Enis je pravi igrač, ali ga raja ne voli. Slažem se da puno griješe. Enis igra srcem za Želju i uopšte ne igra tako loše kao što pojednici pokušavaju prikazati.
Što se tiče Bosne, oni su nažalost ne samo pristali na pitarsko svojatanje, nego ga i sa velikom radošću prihvatili. I opet kažem ko ih je.be. ;)
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:38 am

Ja cu prihvatit samo ako se budu zvali KK Zeljeznicar, bez ovog Spars
Željezničar ante portas !
 
xxlbasket
Postovi: 38
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:42 am

Sta napisati a ne biti subjektivan , kad godinama ko djecak gledas svoje idole kako svake subote igraju u prepunoj Skenderiji , znojis se u ledenoj dvorani skripavog parketa vjezbajuci svoje vjestine i sanjas da jednog dana ti istrcis i pogodis tu trojku pred 7 000 navijaca ne mozes da ne budes subjektivan. Ta je Bosna godinama rasla u srcima ljudi i s generacije na generaciju od Kindjeta do ostalih slicno kao i Zeljo a sama ljubav prema klubu je plod dugogodisnje tradicije to se ne desava preko noci zato imamo vjestacke klubove , klubove uzdignute parama nekih milionera i one sto bi u raji rekli koji imaju dusu. Prava Sarajevska raja koja voli kosarku nikad nije stajala ni na ciju stranu nego su voljeli Bosnu kao Bosnu niko je nije svojatao iako se znalo da su na istoku sjedili vecinom bordo a na zapadu plavi to znamo mi koji smo boravili svi smo je voljeli. Sta reci za ovu ideju da je losa nije da bi bilo interesantno i navijati u dvorani praviti atmosferu bi ali kako bi mi to osjecali u svojim srcima pitanje je jer sve sto je vjestacko ne poistovjecuje se sa filozofijom naseg plavog manijackog uma , nama nikad trofeji nisu bili mjerilo ljubavi nego borba,patnja, trud, sloga a i svima u nama cuci potajno ta Bosna iako neki to nece priznati...vrijeme ce pokazati sta ce se desiti a na srcu je da odluci lijep poz
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:43 am

indexi je napisao/la:
ublehas je napisao/la:
indexi je napisao/la:to sto su sad u trenutku propadanja stali uz fk sarajevo a dino obalio na to jer je dobio klub sa vecim uspjesima nego sto je njegov...

:zeljeznicar1: daj taj bumic
Nije samo u trenutcima propadanja. i kad su igrali NLB ligu, pozivali su horde zla da dođu, te su dobijali jeftinije karte. Kao bio je fazon ako dođeš sa šalom, dobiješ jeftiniju kartu. Naravno to se odnosilo samo na malene...Za mene su oni pitarski klub, isto kao i RK Bosna.
pogresno razmisljanje, ne mogu ja ne navijati za kk Bosnu a zovem se po Kindjetu,
ta Bosna je simbol isto kao i Zeljo htio ti priznati ili ne, simbol otpora radnicke klase.
Nikad necu prihvatiti da je to pitarski klub, jer nije , a mogu oni svojatati do sutra. I kakvi su to fazoni ove nove generacije da se svojataju klubovi ovaj je nas ovaj je vas, prijatelju Kk Bosna je sarajevska
Izvini koje radničke klase i otpora kome. To je bio pravi komunjarski klub guzonja vrlo sličan pitarluku. Da me pogrešno ne shvatiš i ja sam visio u Skenderiji, stari mi čak bio i u upravi. Pratili smo Bosnu širem bivše države tako da dobro znam kakav je to bio ekosistem. Zvanično kao i cijelo SD Bosna odnosno USD je bio kao fol univerzitetsko sportsko društvo, tu radnika nije bilo ni u ideji.
 
indexi
Postovi: 25
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:13 pm
Lokacija: korak od grbavice
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 10:50 am

otpor prema ostalim klubovima koji su u jugi imali daleko vecu podrsku , za bosnu je navijala radnicka klasa, elem otisli smo predaleko
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:00 am

Eto ne morate navijati za Bosnu, al koji je fazon navijat za klub Selimovici + SD Željo, koja su nacela takvog kluba, neka filozofija, tradicija, uspjesi, navijaci sigurno nisu zastupljeni u takvoj tvorevini, u ovom gradu ce uvijek postojati samo jedan košarkaški klub svidjelo se to nekome ili ne..
 
Rodom s mejtaša
Postovi: 1141
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:02 am

Sve i jedan sarajevski klub u bilo kojem sportu je onda pružao otpor beogradskim i zagrebačkim klubovima, to nije nikakva odrednica. Drugo, 90% onog društva su bili radnici i/ili seljaci i šta je moglo drugo biti na tribinima. Bosna nije radnički klub nego kao fol univerzitetski i zato su ih popularno i zvali "sarajevski studenti". Bosna je bila klasični odraz onog režima i nikakva specijalna pozadina i priča tu ne postoji. Bosna je koliko se sječam teke tamo negdje 72. ušla u prvu ligu i krenuo je njen vrhunski uspon. To tada je igrala republičku pa drugu ligu kao i KK Željo i to su bili čuveni derbiji.
Zadnja izmjena: Rodom s mejtaša, dana/u uto apr 12, 2016 11:03 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:03 am

Sport se generalno više pratio prije, a i navijači protivničkih tabora se nisu ovoliko mrzili tako da je sve imalo drugačiju dimenziju. Ukoliko ova uprava odluči da stane iza nekog projekta to treba podržati bezuslovo i tačka.
イビチャ・オシム
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18959
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:03 am

Samo jedan, zasto raja ne zeli KK Zeljeznicar?

Bajic :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Željezničar ante portas !
 
Avatar
flux
Postovi: 660
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 1:37 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:06 am

Željino dijete, Riad Bajić, podržao je projekat evropske Grbavice i uplatio novčana sredstva za kupovinu 15 stolica!

Baja majstore!! :klanjase2:
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:08 am

Baja uplatio 15. stolica. :zeljeznicar1:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Hrasno1921'
Postovi: 268
Pridružen/a: sub apr 09, 2016 10:31 am
Lokacija: Hrasno
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:10 am

Ta prica oko preimenovanja KK Spars u KK Zeljeznicar meni ne pije vode niti me interesuje, iz prostog razloga sto Spars na celu sa Selimovicem ganja interes, hoce ghuzovace da dobiju navijace i sportsku dvoranu, sam Koldzo je rekao da svi sportski kolektivi od znacaja za opstinu nece placati koristenje dvorane, sa druge strane SD. Zeljeznicar !? sa likovima poput Hatibovica, Beglerovicem, Mujicem i slicnim :r a da ne govorim o novom "pojacanju" u vidu Ahmeda Muftica Violine .... :guz:
1921' :zeljeznicar1:

KOLDZO LOPOVE !!!!! J**** TI SVE !!!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto apr 12, 2016 11:10 am

neće to biti željo. a naročito neće biti bosna.

ja prvi nisam fan bosne, nek' misli o meni ko šta hoće. ali ona je institucija...a ovo neće biti. ni institucija sa minulima radom kakva je bosna, a neće biti ni željo. ne može željo biti nešto osnovano 2005. godine, a 2016. preimenovano u željo.
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija