Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 05, 2016 6:25 pm

Tek vidim da je Jakupović sudio prošlo kolo... Zar on ne bi trebao biti suspendovan još par kola? :r
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

ned avg 07, 2016 10:56 am

ove sezone bi mogao da padne jedan veoma rekord, i to veoma star... zrinjski je trenutno 49 utakmica na domacem terenu u prvenstvu bez poraza. rekord drzi visocka bosna koja nije izmedju 1996/97 i 1999/00 izgubila cak 54 utakmice kao domacin.
100/94/37/34 - i to je to!
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

ned avg 07, 2016 5:09 pm

Ovo je smijesno stvarno. Prva utakmica u sezoni, u Doboju kod Kaknja, a teren ko da je prekopan. Shvatam kisa i klizavo, al zuta trava Boze dragi...
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

uto avg 09, 2016 1:23 am

jovanmaksimovic je napisao/la:ove sezone bi mogao da padne jedan veoma rekord, i to veoma star... zrinjski je trenutno 49 utakmica na domacem terenu u prvenstvu bez poraza. rekord drzi visocka bosna koja nije izmedju 1996/97 i 1999/00 izgubila cak 54 utakmice kao domacin.
Ako prežive Slobodu imaju objektivne šanse dok im mi ne dođemo da podignu rekord za koju utakmicu.
イビチャ・オシム
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

sri avg 10, 2016 9:19 am

Pred nama je već četvrto kolo Premijer lige BiH. Liga 12 se zahuktava, a iako mnogi tvrde da će se pravo stanje vidjeti za par kola, čini se da će upravo rezultati na početku sezone određivati i konačan plasman na tabeli nakon 22. kola.

Pročitajte više na: http://sport1.ba/tusanj-pecara-u-centru ... ve-bodove/" target="_blank
 
Avatar
vrbanjusa
Postovi: 1658
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

sri avg 10, 2016 10:14 am

Da se upišem na ovu temu i da bacimo i ovdje koji komentar o dešavanjima o našoj najdražoj ligi.

Prema trenutnom razvoju situacije evidentno je da Olimpic nema snage za neku ozbiljnu borbu. Loša ekipa, loš trener, bez para. Mislim da su (iako je prošlo tek 3 kola) najveći kandidat za 1 ligu FBIH.
Široki je u krizi rezultata i vjerovatno je to posljedica loših priprema koje su već tradicionalno loše kod njihovog bivšeg trenera Muse. Imaju dobru ekipu i što je jako dobro za naš fudbal, forsiraju jako puno igrača iz svog pogona. Na tome im se treba odati priznanje. Široki će se sigurno vratiti u utrku, možda ne za prvaka ali za evropu sigurno.
Jasno je da će Čelik biti tvrd orah svima, bez obzira šta mi mislili o Alispahiću očito da nije ubleha i da može napraviti nešto sa prilično oskudnom ekipom Čelika.
Sarajevo ima dobru ekipu i par dobrih pojedinaca ali kod njih i dalje nešto ne štima. Govorim u igri i odnosu perma igri. Odnose u klubu ne znam niti me interesuju :mrgreen: Mislim da će kod komšija najveći problem biti realizacija jer su prilično ograničeni na toj poziciji. Također mislim da Hurtić nije dorastao vođenju ekipe u ovim okolnostima. Vrijeme će pokazati šta je i kako.
Zrinjski jako neugodna ekipa, dobro posložena i sa dobrim trenerom. Nadam se (kao navijač Želje) da će upasti u krizu rezultata i otjerati Marinovića koji ih odlično vodi.
Sloboda ni prošle godine nije imala neku lepršavu igru ali su tvrda ekipa sa pa odličnih pojedinaca. Ne znam kakva im je klupa ove godine ali ako je slična kao i prošle (kratka) onda će jako teško biti u borbi za titulu. Dobro su startovali pa ćemo vidjeti kako će nastaviti. Sigurno je da će biti zanimljive utakmice sa njima.
Ostale ekipe nisam nešto upratio pa ne mogu neki sud o njima davati sad, ali sigurno je da će biti jako zanimljivo i sa Krupom, Mladosti, ovim metalcima itd.
Raduje jedna stvar (možda jovan da izbaci statistiku) da pada puno golova i to dobrih golova. Dosta derbija na početku sezone, solidan broj postignutih golova je pozitivan pomak naprijed i dokaz da je ova skraćena liga dobra stvar. Iako sam ja možda jedini koji ne podržava ovaj sistem ali ko me pita :ganja:
Negativna stvar je puno očitih grešaka sudija na osnovnim stvarima, ofsajd, faul itd. Nadam se da će bar pokušati i taj dio regulisati.
21 10 4

Petrović Slavko
 
Cezar
Postovi: 28
Pridružen/a: sub mar 05, 2016 3:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 12, 2016 12:07 am

Neće Zrinjski lako otjerati Marinovića, kod njih se ne mjenja trener svaka 3 mjeseca. Mešanović mi je lično rekao da mu je prelijepo u Zrinjskom jer nema pritiska kao u ostalim većim BH klubovima. Niko mu ne j*** sve po spisku ako ne odigra dobro par utakmica.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 12, 2016 12:11 am

Koljićeva izjava od prije par dana govori dosta toga. :mrgreen:

“Stasao sam od tada i kao igrač i kao čovjek. Dobro mi je došla polusezona s Kurpom u Prvoj ligi RS. U Borcu je bio ogroman pritisak, a to ubija mladog igrača. Sve ono što dobro radiš zaboravi se za sekundu ako promašiš priliku. U Krupi je sasvim druga priča, nema pritiska i za sada nam dobro ide te se nadam da će sve trajati što duže.”

Al' meni je ovo znak da je *****. **** te pritisak, meni bi to bila samo dodatna motivacija da pojedem teren i začepim usta svima na tribinama.
 
Cezar
Postovi: 28
Pridružen/a: sub mar 05, 2016 3:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 12, 2016 12:20 am

Odlika velikog igrača i jeste da pod pritiskom odigra na vrhunskom nivou al opet je drugačije kad ti pola stadiona psuje porodicu u kompletu. Ipak je kod nas na stadionima i dalje teška seljadija.
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 12, 2016 12:23 am

Slažem se da ima dosta čobanizma, ali fakat bi mi to bila još veća motivacija...

Nekako mi je Ronaldo uzor u tom segmentu, to mu dođe kao motivaciona hrana. :mrgreen:
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 12, 2016 8:12 pm

Bas tako, igraci sa pritiskom igranja u velikom klubu,koji zna sta je cilj na kraju sezone,mogu vidjeti samo kao pozitivnu motivaciju pred svaki mec.

Sent from my LG-K350 using Tapatalk
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Republika
Postovi: 545
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:09 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pet avg 12, 2016 8:42 pm

Mnoštvo je igrača koji nisu mogli podnijeti pritisak Koševa i Grbavice i jednostavno su se zagubili.

Razloga su dva prvo i osnovno je to što se često dolazak bilo kojeg igrača doživljava sa prevelikim očekivanjima u startu. Nakon jedne ili dvije loše partije odmah se krene pišti po njemu i on je prekrižen, a kao takav ako je malo labilan psihički puca i ode u pičku materinu.

druga stvar je ta da iako je recimo kvalitet nije psihički labilan i jak i to mu je breme koje mu ne da da napreduje ili pokaže svoj potencijal.

Gledam kako svi udaraju po Bevabu, a realno je da je žrtva sistema igre u kojoj često ostaje sam na dva ili tri igrača, što doprinosi tome da odbrana puca. Musemić je dovoljno iskusan da je bila dovoljna utakmica protiv Širokog da to snimi i iskoristi. Sada je momak jednostavno obilježen kao loš nikakav i ne bi bilo čudno da završi karijeru na Grbavici već nakon jesenjeg dijela. Tako je Koševo pojelo Mahira Karića i Todorovića na primjer a ako se uzme njihov učinak u prošloj sezoni onda se dođe do zaključka da su svemirski brodovi u odnosu na sve igrače
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

sub avg 13, 2016 8:32 am

Bas tako, a Bevaba jos treba i podrzati, jer i dalje ima motor u nogama, samo treba da stekne rutinu i da pobjedi strah od duela. A moze li bolji nacin, od podrske stadiona.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

sub avg 13, 2016 10:23 am

Četiri susreta u subotu i dva u nedjelju, uz pet direktnih tv prijenosa na bh. operatorima, bit će odigrano ovog vikenda u okviru petog kola Premijer lige BiH.

Pročitajte više na: http://sport1.ba/derbi-u-mostaru-kostic ... iv-viteza/" target="_blank
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

ned avg 14, 2016 9:43 pm

Blagojević je napravio vjerovatno jedan od najglupljih poteza otkad se igra PL. :r
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

pon avg 15, 2016 11:35 pm

Slazem se, a ne mozemo reci da mu je konkurencija jednostavna.

Kojih bi bilo top 5 najglupljih poteza od postojanja ove lige uopste? :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

uto avg 16, 2016 12:12 am

storm_raider je napisao/la:Slazem se, a ne mozemo reci da mu je konkurencija jednostavna.

Kojih bi bilo top 5 najglupljih poteza od postojanja ove lige uopste? :D
Od Blagojevicevog je jedino gluplji onaj iz Radnika, sto je nedavno dobio dva bizarna zuta kartona..
 
Avatar
SWRA_1921
Postovi: 1595
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 8:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

uto avg 16, 2016 1:23 pm

Najgluplji je potez Jamaka kad je odvalio sakom onog iz Borca :D
 
Avatar
Vrag
Postovi: 2005
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 am
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

uto avg 16, 2016 2:30 pm

Djelmic
 
baxuz87
Postovi: 445
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 10:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: BHT Premijer liga - Općenito

sri avg 17, 2016 1:33 pm

SWRA_1921 je napisao/la:Najgluplji je potez Jamaka kad je odvalio sakom onog iz Borca :D
Meni je to ujedno i najdraži. :)
"Sarajevski Željezničar je novi-stari prvak, slijede ostale vijesti." -Dnevnik FTV

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija