• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 2:07 pm

Kao što sam i obećao sinoć, da napravimo malo analizu na košarkaškim i rukometnim terenima.

Počet ćemo sa košarkom i grupom A.

U toj grupi kao što znate se nalaze Francuska, Srbija, Amerika, Venezuela, Australija i Kina. Za razliku od grupe B u ovoj grupi je manje više sve jasno i ukoliko ne bude nekih baš velikih iznenađenja (tipa pobjeda Kine protiv Australije, Srbije protiv Amerike ili Venecuele protiv Francuske, a i da se to desi vjerovatno bi samo bio izmjenjen plasman na tabeli prve četiri reprezentacije, prošle bi svejedno iste ekipe) prve četiri reprezentacije bi trebale izgledati redom ovako:

1. Amerika
2. Australija
3. Francuska
4. Srbija

Sa turnira dakle ispadaju očekivano Venecuela i Kina.

Što se tiče grupe B, tu je situacija malo komplikovanija jer u suštini nijedna reprezentacija nije skoro sigurno prošla dalje, osim Litvanije koja je obezbijedila prolaz ali ne i prvo mjesto, u nekim kombinacijama bi mogli završiti i četvrti.

Trenutni redoslijed na tabeli izgleda ovako:

1. Litvanija 6 bodova
2. Argentina 5 bodova
3. Hrvatska 5 bodova
4. Brazil 4 boda
5. Španija 4 boda
6. Nigerija 3 boda

Što se tiče Hrvata oni imaju igrati još sa Nigerijom i Litvanijom, pobjedom protiv Nigerije bi sebi osigurali prolazak dalje sa drugog ili trećeg mjesta u grupi. Naravno to sve u zavisnosti od rezultata Argentine, ako Argentina dobije preostale dvije utakmice Hrvati će biti treći, ako budu imali isto bodova Hrvati će opet biti treći zbog lošijeg međusobnog duela sa Argentinom, a Argentina ima igrati još sa Brazilom i Španijom tako da tu još uvijek nije kristalno jasna situacija ali znamo konturno da bi Argentina jednom pobjedom baš kao i Hrvatska obezbijedila prolazak dalje.

Ukoliko Hrvatska dobije i Nigeriju i Litvaniju onda će vjerovatno završiti na prvom mjestu sa obzirom da Argentinci kao i Litvanci igraju sa Španijom kojoj gori po nogoma. Treba im jedan poraz Argentine i pobjede protiv Nigerije i Litvanije da bi bili na prvom mjestu i tako nam donijeli balkanski obračun u četvrtfinalu turnira.

Što se tiče Litvanije oni su kao što sam rekao obezbijedili prolazak dalje i u zavisnosti od rezultata protiv Španije i Hrvatske njihovo mjesto na tablici će varirati, sa dvije pobjede su sigurno prvi u grupi, sa dva poraza mogu biti četvrti vrlo lako. Sa jednom pobjedom i jednim porazom mogu biti prvi ili drugi u zavisnosti od ostalih rezultata

Sad Španci, oni sa dvije pobjede protiv Litvanije i Argentine obezbjeđuju sebi prolazak dalje (sa drugog ili trećeg mjesta u zavisnosti od rezultata Hrvatske).

Brazil u preostalim utakmicama igra protiv Argentine i Nigerije, ako računamo u sigurnu pobjedu protiv Nigerije morali bi dobiti i Argentinu ukoliko žele osigurati plasman dalje mada recimo ako bi nekim slučajem Španija izgubila jednu od svoje dvije utakmice Brazilcima bi i pobjeda protiv Nigerija garantovala prolazak dalje.

Nigerija ima prolaz dalje u domenu naučne fantastike ako računamo da su naučna fantastika pobjede protiv Hrvatske i Brazila.

Uglavnom dosta komplikovana situacija u grupi i teško je sve prognozirati i popratiti, treba sačekati iduće pretposljednje kolo i nakon njega će se definitivno znati šta i kako mada i tada postoji mogućnost za nekim kalkulacijama jer sam siguran da nijedna reprzenetacija iz ove grupe ne bi voljela već u četvrtfinalu Srbiju a to se može postići samo sa prvog mjesta što znači da je vrlo lako moguće da će biti kalkulacija a takvo nešto je nemoguće predviti, ostaje nam da uživamo u košarci i vidimo kako će se stvari odvijati.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 2:17 pm

Faraon kraljuu hvala tiiiii ...daj sad rukomet hehe
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 2:40 pm

Sad idemo na rukomet.

Prvo ćemo krenuti sa grupom A u kojoj se nalaze Francuska, Danska, Hrvatska, Katar, Tunis i Argentina. Trenutni redoslijed na tabeli je slijedeći:

1. Francuska 6 bodova
2. Hrvatska 4 boda
3. Danska 4 boda
4. Katar 3 boda
5. Tunis 1 bod
6. Argentina 0 bodova

Ovdje je zaista teško prognozirati redoslijed prva četiri tima na kraju jer se imaju igrati utakmice između Francuza i Hrvata, Danaca i Francuza, Katarana i Danaca, u zavisnosti od te tri utakmice krojit će se tabela sa tim da Francuzi i Hrvati te Danska i Katar igraju već u idućem pretposljednjem kolu tako da bi nakon toga mogli imati iskristalisaniju situaciju što se tiče mogućeg plasmana.

Sigurno je da ćemo Francuze, Hrvate i Dance gledati u četvrtfinalu. Taj četvrti putnik će se tražiti između Katara, Tunisa i Argentine.

U idućem kolu imamo duel Tunisa i Argentine te Danske i Katara. Prva varijanta je da Tunis dobije Argentinu a Danska dobije Katara (što ćemo uzeti kao stalnu varijantu), u tom slučaju Tunis i Katar bi imali isto bodova i izjednačen međusobni duel (jer je jučer podsjećam bio remi 25-25), u tom slučaju se gleda gol razlika ekipa. Trenutno Katar ima nešto bolju gol razliku -8 dok Tunis ima -10, dakle ovdje je zaista sve otvoreno pred zadnje kolo ukoliko Tunis dobije Argentinu i Danska Katar što je nekako najrealniji scenarij iz ove dvije utakmice. U zadnjem kolu igraju Tunis-Hrvatska i Katar-Argentina i hajmo reći da u toj varijanti Katar ima veće šanse sa obzirom da su favoriti protiv Argentine a Tunis autsajder protiv susjeda.

Druga varijanta da Argentina dobije Tunis, u tom slučaju bi u zadnjem kolu u međusobnom duelu o četvrtom putniku u četvrtfinale odlučivali Argentinci i Katarani, ukoliko bi pobjedila Argentina, Argentina bi i išla dalje a slučaju pobjede Katara naravno Katar ide dalje.

Uglavnom poteško za prognozirati, nešto slično kao i u košarci u onoj drugoj grupi treba sačekati naredno kolo pa ćemo znati više iako i sada imamo neke naznake.

Što se tiče grupe B, tu je situacija poprilično slična kao u grupi A sa tendencijom da se može zakomplikovati. Tabela izgleda ovako:

1. Slovenija 6 bodova
2. Brazil 4 boda
3. Njemačka 4 boda
4. Poljska 2 boda
5. Egipat 2 boda
6. Švedska 0 bodova

U idućem kolu sastaju se Slovenija-Njemčka, Brazil-Egipat i Poljska-Švedska.

Recimo da Njemačka dobije Sloveniju, Brazil dobije Egipta i Švedska Poljsku (ovo zadnje je najmanje realno) u tom slučaju bi na vrhu Slovenija, Brazil i Njemačka imali po 6 bodova pred zadnje kolo i bilo bi zanimljivo vidjeti šta bi se na kraju izdešavalo u zadnjem kolu sa obzirom da se tada pravi krug od tri reprezentacije gdje je Slovenija dobila Brazila, Brazil Njemačku i Njemačka Sloveniju što znači da se onda gleda gol razlika (al' mislim samo u međusobno duelima ove tri ekipe), iako u zadnjem kolu se sastaju Njemačka-Egipat, Brazil-Švedska i Slovenija-Poljska pa se tu fakat ništa ne može prognozirati jer svima treba pobjeda, tri ekipe trebaju pobjedu zbog prolaza dalje a tri zbog boljeg plasmana, biće zanimljivo u svakom slučaju.

Kažem da bi tri ekipe trebale pobjedu zbog prolaza dalje jer bi Poljaci, Švedi i Egipćani imali po 2 boda i njima bi pobjeda bila zlata vrijedna u zadnjem kolu.

Opet ponavljam da je teško sada išta prognozirati jer ima more kombinacija koje se mogu dogoditi tako da treba sačekati ovo predzadnje kolo i biće dosta stvari jasnije.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 2:44 pm

Evo upravo potvrdiše na BHT-u da će prenositi Tuku :)
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 3:10 pm

Ajmo
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 3:14 pm

Bravo Ameleee :titula: :pljesak: :pljesak:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 3:14 pm

Rutinski
Željezničar ante portas !
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 3:30 pm

Čestitke Amele! :pljesak:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
baxuz87
Postovi: 445
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 10:46 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 3:45 pm

Dao ga brat da valja.
"Sarajevski Željezničar je novi-stari prvak, slijede ostale vijesti." -Dnevnik FTV
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 4:16 pm

Bit će ovo kako treba, al onaj Rudisha je fenomenalan.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 4:35 pm

Ajmo Larisa
Željezničar ante portas !
 
Avatar
delinjo
Postovi: 4202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 4:39 pm

ma Rudisha je ovo glavni favorit sve osim njegove zlatne medelja ce biti iznanadjenje ...ovo ostalo sto sam gledao sve trke Amel je sigurno tu medju 5 najboljih ...mozda i moze bronzu nekako dohvatiti ali poljak je strasan isto ...ko na motoru :D :D
GOO ROGER!!!
peRFect!!

VOLIM ZELJEZNICAR !!!!!!!!
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 4:43 pm

Za šta ovaj nju izbaci? Kakva krađa jbt...
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 4:50 pm

Za šta je izbaci? Pa izašla je izvan terena. Nikakva krađa nije bila.
Almaz Ayana, NEMOGUĆE. Skinula je WR star preko 20 godina za 15 sekundi, a tek drugi put trči 10 000 metara...
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 4:51 pm

Ja koliko sam vidio ona je nju gurnula van terena, al' eto.. ionako ništa ja ovdje skontao nisam :ganja:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 5:02 pm

Trebale su obje ispasti, najpravednije bi bilo sa obzirom na taktiku i jedne i druge :D
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 5:13 pm

Po meni kradja
Željezničar ante portas !
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 5:43 pm

A po meni jedan od glupljih sportova, isto borba bikova :mrgreen:
 
Avatar
FaraonTM
Postovi: 911
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:26 pm
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 7:54 pm

Ma nije judo toliko loš sport, sticajem okolnosti sam imao priliku pogledati par judo turnira što domaćih što međunarodnih i mogu vam reći da je to dosta dinamičnije nego ona uspavanka danas, ja sam se baš iznenadio kad sam vidio tok borbe kontam je li ovo isti sport koji sam ja gledao :D
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!
 
Avatar
Анарки
Acta, non verba
Tema Autor/ica
Postovi: 1922
Pridružen/a: sri feb 10, 2016 12:39 am
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: RIO 2016

pet avg 12, 2016 8:03 pm

U 3:10 ujutro trči Tuka?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija