Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

pon nov 07, 2016 7:29 am

BlwD je napisao/la:Nije vise potencijalni, al posto nema teme ovde cu.

Rade Krunic starter protiv Pescare. Ima prenos na areni i rtrs-u ko hoce gledati...
Mogu ti reci da je bio jako, jako dobar. Mozea otvoriti temu, nije zabranjeno.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned nov 13, 2016 1:09 pm

Ja ocekujem dosta od Samira Memisevica. Strasno mi se svidio u Radniku, neki su bili skepticni, mozda da je u pitanju jedna sezona gdje je eksplodirao. Medjutim, presao je u holandsku ligu, ekipu Groningena i vec izrastao u ponajboljeg igraca svog tima. Pravi komadant odbrane, standardan, igra skoro svaku utakmicu. Vec je par puta bio izabran u ekipu kola, u veoma ostroj konkurenciji klubova. Mesa je izjavio da racuna na njega, i stvarno mislim da je vrijeme da se Spahicu zahvalimo, a da pocnemo gurati malog Memisevica.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned nov 13, 2016 1:16 pm

Slazem se, odlican igrac i odlican je klub izabrao za pocetak europske karijere.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned nov 13, 2016 1:19 pm

slika

Ne znam je li ovo bilo, ali prirastao je navijacima Konye srcu ovaj trojac :D
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned nov 13, 2016 3:01 pm

Ostaje zal sto zbog neznalica ovi majstori nisu nista uspjeli postignuti u mlađim selekcijama. Naravno, neki josi imaju pravo nastupa, dolaze i neki drugi al kad on nije mogao s ovom generacijom nista to je stvarno za plakat...

Treba se raspitati sta je sa Prevljakom, jel se on oporavio od povrede?

edit: Pocetkom aprila povrijedio ligamente koljena(kao i Besic?), predviđeno odsustvo 6 mjeseci. Evo novembar a njega nigdje. Stvarno bi bilo fino da novinari kontaktiraju ovog momka a ne samo one koji to plate...
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

pon nov 14, 2016 2:57 pm

Prva ekipa se stvara od najmladjih selekcija, izabirom dobrog trenerskog kadra. Kod nas sve po nacionalnom kljucu, od trenera u mladjim selekcijama do poziva. Ima tu i svakakvih talova nazalost. Bude dosta dobrih momaka koji ne igraju redovno ili ne dobiju nikako poziv. Stvarno imamo ogroman potencijal, ne samo iz nase lige, nego i ogromne dijaspore (nasa dijaspora broji pet miliona ljudi, sto je vise nego sto BiH ima stanovnika)

I ja bih volio znati sta je sa Prevljakom. Prati li neko malog Kodru, igra li u Osasuni? Od spomenute trojke gore, Riada, Denija i Amira ocekujem mnogo i da u sljedecim kvalifikacijama vec budu tu u ekipi, iako bih ja njih pozivao na prijateljske utakmice.

Stvarno, zasto nismo igrali prijateljsku utakmicu? Nasi misle da ne treba ili? Stvarno ogromna steta, ali i neozbiljnost. To ti je jedina prilika da isprobas neke nove stvari, a taman se te utakmice i boduju. Ubacis Jajala u preteskoj tekmi protiv Belgije, sjebe se frajer jbg. Dzaba godine ,nije nikad igrao s repkom. Tesko ga je samo gurnuti u vatru. Prijateljske su se ubile za to.

Posto ne pratim bas pomno, imamo li neku opciju na desnom beku u mladjim selekcijama?
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned nov 20, 2016 2:24 pm

Omar500 je napisao/la:Prva ekipa se stvara od najmladjih selekcija, izabirom dobrog trenerskog kadra. Kod nas sve po nacionalnom kljucu, od trenera u mladjim selekcijama do poziva. Ima tu i svakakvih talova nazalost. Bude dosta dobrih momaka koji ne igraju redovno ili ne dobiju nikako poziv. Stvarno imamo ogroman potencijal, ne samo iz nase lige, nego i ogromne dijaspore (nasa dijaspora broji pet miliona ljudi, sto je vise nego sto BiH ima stanovnika)

I ja bih volio znati sta je sa Prevljakom. Prati li neko malog Kodru, igra li u Osasuni? Od spomenute trojke gore, Riada, Denija i Amira ocekujem mnogo i da u sljedecim kvalifikacijama vec budu tu u ekipi, iako bih ja njih pozivao na prijateljske utakmice.

Stvarno, zasto nismo igrali prijateljsku utakmicu? Nasi misle da ne treba ili? Stvarno ogromna steta, ali i neozbiljnost. To ti je jedina prilika da isprobas neke nove stvari, a taman se te utakmice i boduju. Ubacis Jajala u preteskoj tekmi protiv Belgije, sjebe se frajer jbg. Dzaba godine ,nije nikad igrao s repkom. Tesko ga je samo gurnuti u vatru. Prijateljske su se ubile za to.

Posto ne pratim bas pomno, imamo li neku opciju na desnom beku u mladjim selekcijama?
Sto se tice u21, nemamo. Jedino ako se kojim cudom Memija vrati u staru formu ali ja ne vidim da ce se to desiti osim ako se ne proda negdje...
Sto se tice starijih, spominjali su se Mario Musa i Bojan Nastic, al su obojca lijevi bekovi. Nastic mi se cini kao dobar igrac, a tek mu je 22 godine. Na njegovu zalost mi tu imamo igracinu al ga u svakom slucaju treba pratit i zaganjat...
Od desnih bekova davno se spominjao Emir Dilaver, a ako se budemo morali na njega oslanjat onda bolje nek Vranjes igra...

Na SportKlub 3 imate Ajax - NEC, Dumic u prvih 11...
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

uto nov 29, 2016 5:21 pm

Izvinjavam se na DP.

Zna li neko nesto vise o ovom fudbaleru:
http://www.transfermarkt.com/kristopher ... ler/322061" target="_blank

Isto tako sam negdje citao da Alper Ademoglu moze igrati za BiH, nebi bilo lose njih zaganjati?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

čet dec 01, 2016 12:48 pm

BlwD je napisao/la:Izvinjavam se na DP.

Zna li neko nesto vise o ovom fudbaleru:
http://www.transfermarkt.com/kristopher ... ler/322061" target="_blank

Isto tako sam negdje citao da Alper Ademoglu moze igrati za BiH, nebi bilo lose njih zaganjati?
Sa Arsenalove zvanicne stranice ima ovo

slika
Strong defender Kristopher was able to show his promise last season after enduring an injury-disrupted debut year at the club following his move from Swedish side Hisingsbacka in 2014.
The central defender made the majority of his appearances for the under-18s, but he also broke into the under-21 setup and made six appearances for Steve Gatting's side.

Naturally suited to a central role, ‘Kris’ has demonstrated his versatility by impressing at right back and the Sweden youth international will be hoping to carry on his steady progress this year.

---------------------------------------
Kazu odlicne igre pokazao na desnom beku, a znamo koji je kod nas tu propuh! Nego, nije mi jasno, je li njemu majka Bosanka ili? Pretpostavljam da jeste zbog prezimena. Ako je kvalitetan, mozda bi ga mogli privuci da igra, garantujuci mu mjesto u prvoj postavi. Ali ne znam, tesko pored Svedske da bi nas izabrao, ali mora se pokusati! S ovim savezom, nazalost, to je tesko izvodivo, Mesa istina izvlaci malo situaciju sto se ovakvih stvari tice.

Sto se Ademoglua tice, ne znam kakve on veze ima s nama, jos negdje sam procitao. Koliko sam vidio, ima tursko i belgijsko drzavljanstvo, ali mozda je moja greska. Mozda je jedan od onih sto su izbjegli iz Bosne pocetkom 20. stoljeca? Ili isti fah, majka bosanka, nesto na taj fazon.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

čet dec 01, 2016 11:41 pm

Omar500 je napisao/la:
BlwD je napisao/la:Izvinjavam se na DP.

Zna li neko nesto vise o ovom fudbaleru:
http://www.transfermarkt.com/kristopher ... ler/322061" target="_blank

Isto tako sam negdje citao da Alper Ademoglu moze igrati za BiH, nebi bilo lose njih zaganjati?
Sa Arsenalove zvanicne stranice ima ovo

slika
Strong defender Kristopher was able to show his promise last season after enduring an injury-disrupted debut year at the club following his move from Swedish side Hisingsbacka in 2014.
The central defender made the majority of his appearances for the under-18s, but he also broke into the under-21 setup and made six appearances for Steve Gatting's side.

Naturally suited to a central role, ‘Kris’ has demonstrated his versatility by impressing at right back and the Sweden youth international will be hoping to carry on his steady progress this year.

---------------------------------------
Kazu odlicne igre pokazao na desnom beku, a znamo koji je kod nas tu propuh! Nego, nije mi jasno, je li njemu majka Bosanka ili? Pretpostavljam da jeste zbog prezimena. Ako je kvalitetan, mozda bi ga mogli privuci da igra, garantujuci mu mjesto u prvoj postavi. Ali ne znam, tesko pored Svedske da bi nas izabrao, ali mora se pokusati! S ovim savezom, nazalost, to je tesko izvodivo, Mesa istina izvlaci malo situaciju sto se ovakvih stvari tice.

Sto se Ademoglua tice, ne znam kakve on veze ima s nama, jos negdje sam procitao. Koliko sam vidio, ima tursko i belgijsko drzavljanstvo, ali mozda je moja greska. Mozda je jedan od onih sto su izbjegli iz Bosne pocetkom 20. stoljeca? Ili isti fah, majka bosanka, nesto na taj fazon.
Kakvu bi tad odbranu imali, Kolasinac na jednoj strani, Memisevic i Zukanovic(?) stoperi i ova mrcina od 1,90m desno hahahaha
Ademoglu ima neke nase korjene, ne znam ni ja kakve. Al citao sam da moze birati između Belgije, Turske, Crne Gore i BiH. Mozda sad i Kosovo..
Mozda majka crnogorka bosanskih korjena a otac turcin, ili otac turcin bosanskih korjena sto nije rjedak slucaj zbog migracija muslimana nakon raspada osmanskog carstva...
Mogu biti razni slucajevi, ali znam da sam negdje citao da ima velik izbor reprezentacija među kojim smo i mi.

A Da Graca, sigurno da mu je majka bosanka i on rođen u Svedskoj, a prezime mu je najzastupljenije redom u: Argentini, SAD, Portugalu, Holandiji, Francuskoj.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned dec 04, 2016 1:06 pm

Dade Bajic jos jedan gol protiv Alanyaspora, i odmah poslije toga crveni zbog provociranja publike :D
Bajic mora imati mjesto u repki, nema se sta cekati, umjesto Djurica...
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

ned dec 04, 2016 3:40 pm

Omar500 je napisao/la:Dade Bajic jos jedan gol protiv Alanyaspora, i odmah poslije toga crveni zbog provociranja publike :D
Bajic mora imati mjesto u repki, nema se sta cekati, umjesto Djurica...
Nebi ja Djurica mjenjao. Jeste da nema neku statistiku u klubu, ali nikad ne znas kad ce ti biti potreban takav napadac i ako ga znas koristiti onda imas igracinu u napadu. Ali svakako da je Bajic zasluzio sansu i treba dobiti poziv. Mislim da ce u sljedecim utakmicama i dobiti jer Dzeko nema pravo nastupa. Pored njega treba dati priliku i Hadziahmetovicu, i Milosevicu umjesto Hajrovica(povreda?). Volio bi viditi i Memisevica, pa i Dumica na spisku jer mi se ne cini los uopste.
Meša se pod hitno treba poceti oslanjati na mlade igrace, ne mozemo vise cekati da se pojavi neko iz dijaspore pa da odma zauzme poziciju u prvih 11. Nema vise takvih igraca.
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Potencijalni reprezentativci

pon dec 05, 2016 5:28 am

BlwD je napisao/la:
Omar500 je napisao/la:Dade Bajic jos jedan gol protiv Alanyaspora, i odmah poslije toga crveni zbog provociranja publike :D
Bajic mora imati mjesto u repki, nema se sta cekati, umjesto Djurica...
Nebi ja Djurica mjenjao. Jeste da nema neku statistiku u klubu, ali nikad ne znas kad ce ti biti potreban takav napadac i ako ga znas koristiti onda imas igracinu u napadu. Ali svakako da je Bajic zasluzio sansu i treba dobiti poziv. Mislim da ce u sljedecim utakmicama i dobiti jer Dzeko nema pravo nastupa. Pored njega treba dati priliku i Hadziahmetovicu, i Milosevicu umjesto Hajrovica(povreda?). Volio bi viditi i Memisevica, pa i Dumica na spisku jer mi se ne cini los uopste.
Meša se pod hitno treba poceti oslanjati na mlade igrace, ne mozemo vise cekati da se pojavi neko iz dijaspore pa da odma zauzme poziciju u prvih 11. Nema vise takvih igraca.
Memišević zadnji par utakmica preseljen na klupu, razlog je nepoznat, ali nakon crvenog prije par kola izgleda da mu je forma opala. Uz to je pisalo da je imao neku blažu povredu, pa možda ne želu ga rizikovati.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Potencijalni reprezentativci

pon dec 05, 2016 9:02 am

augustbraun21 je napisao/la:
BlwD je napisao/la:
Omar500 je napisao/la:Dade Bajic jos jedan gol protiv Alanyaspora, i odmah poslije toga crveni zbog provociranja publike :D
Bajic mora imati mjesto u repki, nema se sta cekati, umjesto Djurica...
Nebi ja Djurica mjenjao. Jeste da nema neku statistiku u klubu, ali nikad ne znas kad ce ti biti potreban takav napadac i ako ga znas koristiti onda imas igracinu u napadu. Ali svakako da je Bajic zasluzio sansu i treba dobiti poziv. Mislim da ce u sljedecim utakmicama i dobiti jer Dzeko nema pravo nastupa. Pored njega treba dati priliku i Hadziahmetovicu, i Milosevicu umjesto Hajrovica(povreda?). Volio bi viditi i Memisevica, pa i Dumica na spisku jer mi se ne cini los uopste.
Meša se pod hitno treba poceti oslanjati na mlade igrace, ne mozemo vise cekati da se pojavi neko iz dijaspore pa da odma zauzme poziciju u prvih 11. Nema vise takvih igraca.
Memišević zadnji par utakmica preseljen na klupu, razlog je nepoznat, ali nakon crvenog prije par kola izgleda da mu je forma opala. Uz to je pisalo da je imao neku blažu povredu, pa možda ne želu ga rizikovati.
Sigurno da je nesto u pitanju. Nema mi logike da ga kao najboljeg stopera ekipe, nekon nekoliko odlicnih utakmica, preseli na klupu. Uz to im je odbrana ocajna...
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: RE: Re: Potencijalni reprezentativci

pon dec 05, 2016 10:02 am

BlwD je napisao/la:
augustbraun21 je napisao/la:
BlwD je napisao/la:
Nebi ja Djurica mjenjao. Jeste da nema neku statistiku u klubu, ali nikad ne znas kad ce ti biti potreban takav napadac i ako ga znas koristiti onda imas igracinu u napadu. Ali svakako da je Bajic zasluzio sansu i treba dobiti poziv. Mislim da ce u sljedecim utakmicama i dobiti jer Dzeko nema pravo nastupa. Pored njega treba dati priliku i Hadziahmetovicu, i Milosevicu umjesto Hajrovica(povreda?). Volio bi viditi i Memisevica, pa i Dumica na spisku jer mi se ne cini los uopste.
Meša se pod hitno treba poceti oslanjati na mlade igrace, ne mozemo vise cekati da se pojavi neko iz dijaspore pa da odma zauzme poziciju u prvih 11. Nema vise takvih igraca.
Memišević zadnji par utakmica preseljen na klupu, razlog je nepoznat, ali nakon crvenog prije par kola izgleda da mu je forma opala. Uz to je pisalo da je imao neku blažu povredu, pa možda ne želu ga rizikovati.
Sigurno da je nesto u pitanju. Nema mi logike da ga kao najboljeg stopera ekipe, nekon nekoliko odlicnih utakmica, preseli na klupu. Uz to im je odbrana ocajna...
Uzdamo se da je u pitanju neke sitnice, a ne da je upao u situaciji poput Hodzica.
 
augustbraun21
Postovi: 105
Pridružen/a: sub nov 26, 2016 3:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

sri dec 07, 2016 7:17 am

http://m.gg.ba/ino_fudbal/mladi ... ije/216732" target="_blank

Na svedskoj novini Aftonbladet su uradili intervju s oćom od momka, gdje je ovaj rekao da mu sin može igrati za Crnu goru, Svedsku, Kosovo i Albaniju. Nigdje se ne spominje Bosna, niti su mu roditelji vjerovatno ni vidili Bosne. Što se tiće Seada, mali je strašan talenat, upoređivaju ga sa Ljunbergom.
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

čet mar 30, 2017 8:08 pm

Vidim pominje se transfer Marina Galica u inostransrvo (HNL, Turska, Ceska).
Jel ga neko pratio vise, kakav je? Hoce li nesto biti od njega?
Na desnom beku smo sad skroz tanki, bilo bi lijepo kad bi se neko "pojavio"...
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

pet jul 14, 2017 7:17 pm

Evo jos jedno hrvatsko smece se trpa u nasu reprezentaciju

http://sport1.ba/reprezentacija/jozo-si ... vinu/88475

Navodno je Šimunoviću dosadilo čekati da ga selektor Ante Čačić pozove u reprezentaciju

odmah u startu odjebati od svetinje
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

pet jul 14, 2017 8:06 pm

Bosnia je napisao/la:
pet jul 14, 2017 7:17 pm
Evo jos jedno hrvatsko smece se trpa u nasu reprezentaciju

http://sport1.ba/reprezentacija/jozo-si ... vinu/88475

Navodno je Šimunoviću dosadilo čekati da ga selektor Ante Čačić pozove u reprezentaciju

odmah u startu odjebati od svetinje
Prihvatiti ga objeručke :)
Mlad, a dobar stoper ;)
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Bosnia
Postovi: 508
Pridružen/a: sub maj 06, 2017 9:47 pm
Status: Offline

Re: Potencijalni reprezentativci

pet jul 14, 2017 8:24 pm

AsharaK je napisao/la:
pet jul 14, 2017 8:06 pm

Prihvatiti ga objeručke :)
Mlad, a dobar stoper ;)
Sto mora kod nas, njegovi ga nece...sta fali srbima?

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija