Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

uto jan 03, 2023 11:39 pm

Evo kreirao sam temu, pa ako bude zainteresovanih da razmijenimo mišljenja i da komentarišemo.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

uto jan 03, 2023 11:49 pm

Sutra (04.01) u 14h je press konferencija na kojoj će biti predstavljen novi selektor.

Najvjerovatnije će to biti Faruk Hadžibegić.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 12:46 am

Još jedan u nizu pogrešnih poteza saveza, ko zna koji po redu. Kad su ga trebali mjenjati, nakon neuspješnih kvalifikacija za SP, pružili su mu punu podršku. Sad kad je nešto napravio, kad su neke stvari došle na svoje mjesto, okrenulo se malo na pozitivu i ljudi ga prihvatili, oni ga mjenjaju.
Što je najgore, njemu je za cilj postavljen plasman na Evropsko prvenstvo i pravljenje ekipe za isto. I onda ga oni otjeraju pred početak kvalifikacija za to isto EP.. :zid:
Hadžibegić nije nikakvo riješenje po meni, još jedno staro ime, prežvakano. Ne bi me iznenadilo da i njega do kraja godine nabiju nogom. Vrlo vjerovatno da je njegovo imenovanje rezultat nekog potkusurivanja u savezu, ono naše standardno, "ti meni, ja tebi".
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 8:57 am

Petev nije otjeran vec mu je istekao ugovor. Da li su se vodili pregovori oko produzenja i gdje je zapelo ne mozemo znati. Vjerovatno ga je i utakmica sa Rusijom kostala novog ugovora.

Sto se tice Peteva, jako los trener. Takticki 0 bodova, izbor igraca isto upitan. Kroz cijelu karijeru uzasan. Isti takav je i u reprezentaciji. Jedina dobra stvar je sto se nekako povezao sa igracima koji stoje iza njega. Medjutim, to ne mora nuzno biti dobra stvar.

Da se razumijemo, nije sve ni do trenera. Uz ovakav savez mi nikad necemo moci ostvariti neki uspjeh, osim mozda slucajno. O nekom dugorocnom napretku nema smisla ni pricati.

Sto se mene licno tice, ne mora nam reprezentacija ni igrati utakmice. Posjete na stadionu zadnjih godina govore sve. Nek se ugase, j*bo ih Vico, Dodik i ostali.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 10:31 am

Realno ja nisam bio zadovoljan Petevom, tanko je to bilo uvijek. Ali zamijeniti ga sada i to sa Hadžibegićem, diskutabilna odluka koja je donesena prema nacionalnom ključu. Ako si već htio smjenu onda je to trebalo uraditi nakon najgorih kvalifikacija u historiji, a eto sada je kao napravio neki rezultat, vratio nas u A ligu nacija, uklopio se sa igračima, osigurao baraž i ti ga sad mijenjaš. Nema mi smisla apsolutno. A kod nas u državi mnoge stvari nemaju smisla.

Faruk Hadžibegić upitan izbor itekako, stara garda, nema nekih uspjeha iza sebe kao trener, jednom se već obrukao sa reprezentacijom. Skeptičan sam izborom, daj Bože ali mislim da ćemo mi već na kraju kvalifikacija imati drugog selektora koji će nas povesti u baraž. Možda griješim ali ako je Ivaylo bio nedovoljno dobar za nas, šta je onda Faruk? Nadam se da griješim i da će moje mišljenje biti krivo. Sretno mu, trebaće mu puno sreće i pameti.

Što se tiče stručnog štaba, prema pisanjima ostaje Rahimić kao pomoćni i Seferović kao kondicioni trener, dolaze Janjoš i Gagro kao pomoćnici i Mrkobrada kao trener golmana a navodno postoji mogućnost da bude priključen još jedan pomoćnik spominje se Krunić ili Ćorić ali to će biti poznato danas na press konferenciji u 14h.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 11:48 am

Bolje i Petev nego ovaj punoglavac
Željezničar ante portas !
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 1:46 pm

Ovo je Vicina igranka 100%. Ekipa je bila u dobroj atmosferi, smirile se strasti, solidno odigrane kvalifikacije lige nacija, i plasman u A diviziju. Ključni igrači stali iza njega, što je i najbitnije. Kada se očekivao daljnji napredak ekipe, plasman na EP, Vico vraća stvari ne na početak, nego u debeli minus. Trener kojeg je pregazilo vrijeme, trener koji u karijeri ama baš ništa nije napravio. Siguran sam da ni igrači neće biti zadovoljni, i očekujem pušiona kvalifikacije.
Vico će sačekati da se Džeko, Šeha, Sejo i Pjana oproste, i tu je i kraj cijele priče, i lagano razvaljivanje selekcije. Oni hoće selekciju rs, i sve se radi u tom smjeru. Da ne spominjem BIA aktivnosti u savezu, vjerujte ljudi....
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 2:06 pm

Ima tu i bhfanaticosa sigurno, jer su prijetili bojkotom zbog Peteva.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 2:22 pm

Sretno Faruku ali nisam optimističan ni sekunde. Ovo je ciljano odrađeno, tako da nema tu priče. Daj Bože da griješim ali očekujem da će ubrzo krenuti u potragu za selektorom koji će voditi reprezentaciju u baražu. Valjda nas Faruk demantuje ali ... teško.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 7:24 pm

Faruk trener nivo Husrefa ili Mirze Varesanovica.
Bas se zajebavaju sa reprezentacijom.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 7:53 pm

Grbavica je napisao/la:
sri jan 04, 2023 7:24 pm
Faruk trener nivo Husrefa ili Mirze Varesanovica.
Bas se zajebavaju sa reprezentacijom.
Husref barem ima neke rezultate iza sebe, a ovaj ...
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sri jan 04, 2023 8:58 pm

Fićo je napisao/la:
Grbavica je napisao/la:
sri jan 04, 2023 7:24 pm
Faruk trener nivo Husrefa ili Mirze Varesanovica.
Bas se zajebavaju sa reprezentacijom.
Husref barem ima neke rezultate iza sebe, a ovaj ...
To ti kazem.
Husref je ko trener makar nesto osvojio.
Ovog najurili gdje je god bio...
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

čet jan 05, 2023 4:17 pm

Najbitnije je da Džeko i klapa budu raspoloženi da nešto urade, ako tako bude Hadžibegić neće imati puno posla.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

pet jan 06, 2023 7:58 pm

Evo Petev gostuje kod Senada na FACE-u. Valjda otkrije nešto o dešavanjima u nakaradnom savezu.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Tema Autor/ica
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

sub jan 07, 2023 4:23 pm

Da li ovaj Faruk radi šta po pitanju reprezentacije ili samo ide od novinara do novinara i radi intervjue?
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

pon jan 09, 2023 12:35 am

Fićo je napisao/la:
sub jan 07, 2023 4:23 pm
Da li ovaj Faruk radi šta po pitanju reprezentacije ili samo ide od novinara do novinara i radi intervjue?
Ovo drugo :kafa:
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
milanribar
Postovi: 671
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

pon jan 09, 2023 9:37 am

Pa lik se godinama gura da bude selektor vuče ljude za rukav, proziva sve redom a jedan je od najgorih selektora što smo imali, uspio biti predzadnji u kvalifikacijama sa Farskim ostrvima i Estonijom. Da ne kažem kako nije imo ni najmanjeg uspjeha ko trener gdje god je bio i opet ko takav bude izabran jer normalno pristaje radit sve što mu iz saveza narede.

Petev doveden ko Vicin čovjek i nisam bio nimalo optimističan sa njim al čovjek je sve bolji i bolji bio i kad je neki uspjeh ostvario ovi ga mijenjaju, vjerovatno jer nije igrao po njihovim pravilima.
Vico lagano prizna da igrači od njegovog brata i savjetnika igraju za reprezntaciju iako od njih imaju bolji što vidi i laik (Danilović, Saničanin) a ne poziva se npr. Zolotić koji igra prvu ligu Portugala i to dobro i standardno. To sve naravno vide naši sportski novinari koji ne smiju ništa konkretno da napišu jer su kukavice.
 
Avatar
alenmesanovic
Postovi: 329
Pridružen/a: sub jul 10, 2021 1:29 am
Lokacija: Banovići
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

pon jan 09, 2023 8:32 pm

Izgleda da su Musa i Adilović napustili stručni štab reprezentacije.
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

pon jan 09, 2023 11:50 pm

Ma nije ni bitno više ko je selektor, dok nam je sve ovako naopako. Dok je ovakav savez, nema nama boljitka ni što se tiče reprezentativnih selekcija ni lige. Kad se sve iz temelja promjeni, kad se ova gamad rastjera, tek se onda možemo nečemu nadati. A sami neće otići nikad...
 
Avatar
Maestro_1921
Postovi: 1923
Pridružen/a: ned maj 01, 2022 10:21 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: A selekcija reprezentacije Bosne i Hercegovine

uto mar 07, 2023 2:09 pm

Obzirom da bi Hadžibegić sutra trebao saopštiti spisak igrača za utakmice protiv Islanda i Slovačke, mogli bismo malo aktivirati ovu temu.
Kakva su vaša očekivanja, koja bi nova imena mogli vidjeti?
Očekujem mladog Tahirovića na spisku, nadam se i Zolotiću, možda i Bajiću.

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija