• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sub jun 10, 2017 6:28 pm

Vrabac_Za_Tri je napisao/la:
sub jun 10, 2017 5:22 pm
Gojak, Hadžiahmetović, Hodžić itd., više bih volio njih gledati nego Ibiševića i ostale "vječite". Svakako nemamo šta izgubiti, nije da igramo dobro i sa njima.
Gojak bi nam sinoc pomogao samo tako, pa i Hadziahmetovic umjesto Jajala. Milosevic na krilu također.
Zadnjih 15-ak minuta smo najbolje igrali (ne dobro, jer je utakmica generalno bila losa, ali bolje od ostatka) jer je usao Besic. I onda skontas na sta je licila igra kad smo najbolje igrali kada je usao Besic, jedini koji je pokusavao povuci loptu prema naprijed a ne je odma nabijati na Dzeku koji je uspije primiti, ali je nema kome ostaviti na stranu.
Gojak, ono sto sam ga gledao do sada, ima nekih ludih zamisli i da jedna od njih prođe imas stopostotnu sansu za gol. Uz to zna i nanizati par igraca za razliku od svih 11 koji su sinoc igrali.
Nadam se da ce se nesto mjenjati. Ja sam imao strpljenja do prve utakmice sa Grckom, a od tad se bas vidi da ovako ne ide. Od pocetka kvalifikacija mi imamo tri nacina da damo gol:
Da Dzeko nesto sam izvede,
Pjanicev slobodnjak,
korner...
 
Avatar
bugs_b
Postovi: 2
Pridružen/a: ned jun 11, 2017 5:18 pm
Lokacija: 70230
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned jun 11, 2017 8:11 pm

Totalno promašena priprema i struktura meča kontra Grčke. U potpunosti samozaslužni kiks, daleko od tog da su suparnici kvalitetniji naspram naših igrača. Isuviše suha igra a posebno neki strah i ukočenost od prve minute, nažalost, rezultirali su nepoželjnim rezultatom. Pod hitno bih naveo izmjene glede formacije, nešto novo, ovo trenutačno izgleda kao pročitana knjiga, do Cipra se to treba riješiti. :roll:

Ibišević je odigrao savršeno u defanzivi, međutim ka napadačkim pozicijama 0 bodova. A npr. pohvalio bih mlađahnog Kodru, zanemarićemo nepotrebnu "taktičku" izmjenu. Kvalitetan materijal za budućnost. 8-)
Također, željno iščekujem povratak Bešića u prvih XI, jer budimo realni da kolega Jajalo može poslužiti kao kvalitetan back-up.

Kako god, neizvjesna je završnica kvalifikacija, nadamo se najboljem, naravno. Ono što je najvažnije da Belgija savlada Grčku u gostima. :kafa:
"Pičkolizci vi idete kad-tad, a ja na jugu ostajem cijeli život!"

"Gdje su im uspjesi, stadioni?"
- Ivica Osim
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

pon jun 12, 2017 2:07 am

Ibišević je prvi koji se treba oprostiti. Još od Litvanije i Argentine ništa značajno nije radio u dresu reprezentacije a tome ima već nekoliko godina a nekoliko potentnih i mlađih napadača ne može doći do prave prilike od njega. Hadžiahmetović bi trebao biti ispred Medunjanina. Ako se već nisu sami oprostili, selektor je taj koji je trebao presjeći i dati šansu novim momcima.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Manijak do kraja.
Postovi: 149
Pridružen/a: uto jul 11, 2017 5:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet avg 31, 2017 10:27 pm

Dzeko se ne mora ni kupat za Bajrama..
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Tema Autor/ica
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet avg 31, 2017 10:47 pm

Hajd ti si banan na dvije sedmice
Željezničar ante portas !
 
Avatar
BHDragons
Postovi: 2214
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:05 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet avg 31, 2017 11:40 pm

E moj Meša, tebi Ibišević i Šunjić igraju pored Bajića i Cocalića i ne samo to nego igraš sa dvojicom igrača u napadu koji su pokretni kao regal...
NAŠA LJUBAV OD ZAKONA JAČA!
1921!
Ni milimetra!
 
Avatar
LARSSON
Propali kladioničar
Postovi: 24750
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sri sep 27, 2017 11:14 am

Mehmed - cirkusant od selektora, da ne upotrijebim težu riječ
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sub okt 07, 2017 5:10 pm

Hoće li danas reprezentacija započeti dugi niz bez poraza na Grbavici?
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Hurmasica
Postovi: 9086
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:25 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sub okt 07, 2017 9:10 pm

:doktor:
Navijati za Sarajevo stvar je geografije, a za Želju stvar filozofije!

"Mi u Želji smo ratnici, a ne svileni akademci, i to nek vam je jasno dok igrate ovdje!" - Milan Ribar
 
Avatar
Roberto Baggio
Postovi: 382
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

ned okt 08, 2017 1:09 pm

Stara je to priča, o odnosima između reprezentacije i naših klubova, saveza i naše lige. Valjda je savez taj koji bi trebao nešto posredovati, na račun uspjeha reprezentacije raditi nešto i za našu ligu, pa tako onda nekako pomagati i reprezentaciji. Nažalost, i tu se čini kao pravilo, da svaki ozbiljniji uspjeh dolazi ne zahvaljujući tome, nego uprkos tome što si iz Bosne. Tako nam je i reprezantacija sjajna kakvi su nam savez i liga, skoro pa nezasluženo čudo, a liga nam je izgleda baš po mjeri naših sposobnosti. S obzirom da to tako vječno traje i da se ništa ne mijenja, postalo je dosadno više pričati o svemu tome, ali evo par činjenica, da se malo razonodim ovog tmurnog nedjeljnog dana, nakon još jednog neuspjeha:

Fifina lista reprezentacija: http://www.fifa.com/fifa-world-ranking/ ... index.html
Uefina lista klupskih koeficijenata po zemljama: http://www.uefa.com/memberassociations/ ... index.html

To znači da smo trenutno 36. reprezentacija na svijetu. Ispred nas je tu 14 reprezentacija koje nisu iz Evrope, pa ispada da smo 22. reprezentacija Evrope.
S druge strane, po Uefinim klupskim koeficijentima nalazimo se na 40. mjestu, od 55 evropskih zemalja. Znači, ako eto samo računamo Evropu, liga nam je 18 mjesta slabija od reprezentacije.

Od ovih 21 evropskih reprezentacija ispred nas, samo dvije imaju lošije rangiranu ligu od naše: Vels (13. reprezentacija, a 50. liga) i Sjeverna Irska (20. reprezentacija, 49. liga). To, dakle, znači da 20 evropskih država koje imaju slabije rangiranu reprezentaciju od naše, imaju bolje rangiranu ligu od naše. Čak evo po ovoj Uefinoj listi trenutno i Lihtenštajn ima bolje rangiranu ligu.

Evo kao primjer samo Kipar, protiv kojeg smo zijanili sad u kvalifikacijama, pa nam je to bio sramotan poraz reprezentacije. Njihova liga je za nas na nedostižnom 19. mjestu. U zadnjih 10-ak godina njihovi klubovi su 4 puta igrali grupne faze Lige šampiona i 3 puta ispadali u play-offu. Za Evropsku ligu mi mrsko računati, eto tu sve.: https://en.wikipedia.org/wiki/Cypriot_f ... mpetitions
FK Željezničar 1921
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

uto okt 10, 2017 11:13 pm

Jadna nama majka ako su nam ovi buducnost u reprezentaciji..

Po meni neka okosnica koja bi trebala u buducnosti mogla da bude uz par ovih standradnih Dzeku,Pjanica,Kolasinca su Đumić,mozda taj Šimunović ako uopste ikad i zaigra kako je krenulo,Memišević se treba pozivati i polahko uigravati za reprezentaciju,Bičakčić kao neka druga mada vise treca opcija i mozda Šunjić i totalna misterija lijevi bek..Vranjesa treba nabiti s noge na nogu..Ovaj Sušić krampa žešća mada mi je nekako stabilniji od Vranješa..Ja bih usljed nedostatka kvalitetnih igrac za tu poziciju koristio Miroslava,definitivno moze odgovoriti zadatku..Desno normlano Kolašinac neprikosnoven ali opet kao rezervu nemas neku opciju..Veza Pjanić i podhitno sto vise da se ukljucuju mali Amir i narocito Gojak koji djeluje kao neko ko ima bezobrazluka da krene naprijed..Ko neke rezerve Cimirot mada realno niti smrdi niti mirise,nisam impresioniran njegovim igrama ali treba biti pozivan..Ovaj Krunić ubleha teska,sto prije nabiti s noge na nogu...Desno osim Duljevića ja ne znam ko bi mogao da drzi stranu..Nesto poput Gojaka ima bezobrazluk neki u sebi i ne boji se krenuti naprijed ali u odnosu na Gojaka znatno slabiji tehnicki ali ono sto je bitno ima brzinu sto nama u reprezentaciji itekako fali..E sad opet kao rezerve neke ne znam ko bi tu mogao uletiti..Lulić je oduzet od fudbala,totalni antitalenat,prodavac lopti...Kodro mozda..Opet mi nekako najbolja varijanta dodje Gojak koji ipak treba igrati u sredini ali uz neke takticke varijante Gojak bi bio najbolja opcija...Lijevo Višća kao prvi pik a kao rezerve Bajić i ubleha Hajrović...Napad naravno Džeko,Hodzić,Bajić i haj da kazemo krak Đurić ako se ikad rijesi povreda..

PS:E da zaboravio sam onog Milošević iz Konyaspora i on ima muda da krene naprijed..Moze odgovoriti zadatku..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Vrabac_Za_Tri
Postovi: 504
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sub okt 14, 2017 12:10 am

Odlazeći selektor veli da je uspjeh što je podmladio ekipu. Zatim kaže da su nam falili Spahić i Mujdža.
KSBiH je omogućio U16 selekciji jedno okupljanje i 4 pripremne utakmice za U16 EP 2016. Ispali smo u diviziju B, a odgovarati niko od njih neće.

#DurmoReprezentacija
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet sep 05, 2019 9:27 pm

Dobrih doktorica u Lihteštajnu, čim priđu igračima bude im bolje :placeodsmijeha:
イビチャ・オシム
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet sep 05, 2019 10:05 pm

Joj utakmice, isto kao da rukomet gledam.
イビチャ・オシム
 
Avatar
blueDBR
Postovi: 888
Pridružen/a: pon jun 18, 2018 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

čet sep 05, 2019 10:24 pm

Golčina nema šta od 9 igrača se odbila hahah
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sub okt 12, 2019 6:45 pm

Hajmo Zmajeviiiii
イビチャ・オシム
 
Avatar
Bosnia365
Postovi: 5
Pridružen/a: pet nov 22, 2019 2:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kvalifikacijske utakmice

sri nov 27, 2019 4:34 pm

Zmajevi s najboljim prosječnim ocjenama u proteklom kvalifikacionom ciklusu

https://www.youtube.com/watch?v=Th_TTjuKhF4
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija