Moderator/ica: storm_raider

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet dec 20, 2018 6:01 pm

11plavih'92 je napisao/la:
čet dec 20, 2018 7:50 am
@Occasionally
Molio bih za tvoje misljenje o necemu sto uopce nije prioritet kad je stadion u pitanju ali kad vec mastamo ....

Reflektori

Znam da ce za mnoge ovo zvucati mozda i bogohulno ali sta ti mislis o opciji da se isti postave u sklopu krovne konstrukcije. Krov vec imamo na sjeveru, sasvim izvjestan je na istoku, nadamo se jugu za koju godinu. Ne znam koliko opterecenje i dodatni moment oni stvaraju na sistem prepustene grede ali svakako tezina ne bi bila koncentrisana na jednom mjestu vec bi bila manje-vise resporedjena duz cijelog krova

Moguce prednosti: samim primicanjem terenu br rasvjetnih tijela bi mogao bio i manji, manji utrosak el energije, lakse odrzavanje. Vizuelno, meni bi moglo izgledati ljepse. Kad smo kod vizuelnog, znam da ce neko reci da su reflektori dio ukupnog estetskog izricaja :D cijelog stadiona i kompletnog dijela grada. Kao kompromis, nudim opciju da se stubovi ne diraju, ali bez sijalica ;)

Pobornicima moje ideje nudim opciju da stare stubove prodamo u staro zeljezo i dobro se oparimo (ako zanemarimo angazovanje dizalice koja moze biti skuplja od samog zeljeza)

Šaju na stranu, sta velis o ovome sa tehnicke strane, ukuse zanamarimo na momenat
Ma Dolina je neiscrpna u pogledu novih zahvata, rekonstrukcije ili adaptacije njenih djelova.
Reflektori trenutno imaju a vjerovatno će i ostati jedino što će nas (starije) povezivati sa Grbavicom. Ja kao ja, se samo kroz maglu sjećam nekadašnjeg zida na sjeveru prije tribine. Sjećam se da je bio od cigle i da su postojali oni otvori za kupovinu karata. U manjoj višoj mjeri je ostalo od svega toga samo ta kapija za ulaz prema Istoku ali su uklonjene one rampe ispred.
Nazad na pitanje.
Svakako da bi se ti novi reflektori dobro iskoristili i to u više pogleda. Daj mi vremena koliko do sutra poslijepodne pa ćemo objaviti.

P.S. Hvala na pitanju-zadatku. Taman sam pomislio da samo ja objavljujem ovdje :ne:
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet dec 21, 2018 10:43 am

Volio bi da reflektori ostanu, nekako imaju posebnu moc kada si malo dalje od stadiona a vidis da nesto u daljini svijetli, ja sam na Vracama pa kad ugledam onaj jedan reflektor koji se vidi sa tranzita srce mi je ko Trebevic, a najljepsi je osjecaj kad od nekadasnjih pilica ides pjeske prema stadionu i gledas te snopove svjetlosti, osjecam se kao da idem na bolji svijet.. :)

Pitanje za majstora ove teme, mozes li napraviti neku skicu zapada ako ti vrijeme dozvoljava naravno.
Zapad zamisljam kao novu tribinu u Novom Pazaru, max. kapacitet 3.000, sa malo visom konstrukcijom za krov kako bi isti dosao u nivo sjevernog i istocnog krova. Zasto novi Pazar, zato sto je izgradnja kostala oko milion eura ako me sjcanje dobro sluzi, vrlo jeftina a lijepa tribina.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet dec 21, 2018 10:49 am

Ne znam koliko je kostala izgradnja ove tribine u Valjevu, takodje jako lijep objekat, kapacitetom odgovara nasim potrebama.
slika

slika

slika
 
Avatar
bogi
Moderator
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub dec 22, 2018 3:09 pm

Ko nam dolazi komotno možemo ugasiti ovu temu, da izvineš @Occa
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub dec 22, 2018 8:28 pm

Zašto ?

Nastaviće i oni sa Infrastrukturom. Sumnjaš.
Izdvojili su znatna sredstva kako se najavljuje i već kupili osnovno..

























slika

:placeodsmijeha: :11: :placeodsmijeha: :11:
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub dec 22, 2018 8:30 pm

@11plavih'92
@cikazubo

Nisam smetnuo nego neka prođe Nedelja
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub dec 22, 2018 10:19 pm

Od sutra se ova tema zove “masta moze svasta” :D
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub dec 22, 2018 11:06 pm

Occasionally je napisao/la:
sub dec 22, 2018 8:30 pm
@11plavih'92
@cikazubo

Nisam smetnuo nego neka prođe Nedelja
Aha, da prodje nedjelja. Pa da odes po misljenje u Plavi Salon i da nam crtas neki drugi stadion :D
Kombinaciju neku fudbalsko / kosarkasku :D
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sub dec 29, 2018 7:08 pm

TUĐE NEĆEMO, SVOJE NE DAMO !
Navodno je vrijednost kluba u zadnjih par godina podignuta sa 20 miliona KM na 25-26 miliona.
Tome su doprinijela ogromna ulaganja u infrastrukturu. Skoro postavljanje krova Istoka će to finalizirati za ovaj zadnji period. Nastavak slijedi..
A šta ako je vrijednost kluba viša? Možda je prava cifra 40 miliona KM.
Neka prepreka budućoj privatizaciji? Nekom iza kulisa? Sve je moguće.

Pođimo redom. Grbavica, Dolina Ćupova raspolaže sa;
slika
slika
slika
slika
slikahow do you become a forensic anthropologist
slika

Kada želite da gradite na svojoj parceli prvo se obraćate općini za izdavanjem Urbanističke dozvole-saglasnosti. Urbanistička vam u suštini govori da je dozvoljena gradnja, da društvo nema nekih planova gdje bi se objekat na vašoj parceli našao kao smetnja u budućnosti itd..
Kada ste u situaciji da kupujete neku parcelu i naravno želite graditi objekat na njoj, prvenstveno vas interesuje da li po urbanističkoj ima neka zabrana gradnje. Jedna od tih zabrana može biti i..
slika

Znači to smo riješili. Možemo da gradimo. Možemo mi graditi (u okviru ove plave linije) ali možemo i prodati pa neka kupac gradi šta hoće jer ima dozvolu o izuzimanju od gradnje.
Ovdje bih zamolio za pomoć da se razjasni da li ovo izuzimanje vrijedi samo za Želju tj proces dalje izgradnje kompleksa stadiona ili je bez uslova?

Nemojte mi odmah vaditi oči i napadati „svetinja se ne prodaje“. Da završim post pa se vi zapitajte za moguće scenarije.

Ako se prodaje, onda je to ovo..
slika

E sada vam treba Općina. DžoKol lično.
Parcelizacija i promjena statusa parcela i to dio od 2174/1 iz Fiskulturno igralište u Građevinsko zemljište.
Parcela 2175 se dijeli (parcelizacija) i mjenja status iz Šuma 3.klase u Građevinsko.
Cirka 20 000 m2
Prodajemo svetinju!! Za koliko?

Ima nedaleko od Grbavice jedna atraktivna lokacija na prodaju. Aktuelno je.
Da vidimo koja je cijena.
slika
20 000 m2 za 17 miliona KM. Nije sve zemljište ima i objekata. Ali ako poredite Stup i Grbavicu zna se ko ima prednost.

Hipotetički.
Da li se može izvršiti parcelizacija i eventualna prodaja. Šta ko dobija tu?
Federacija bi naplatila taj dug koji je sada (glavnica) 1,1 milion ali se u martu očekuje novi izvještaj i cifra od preko (novih) 2,2 miliona. Ispravite me ako nisam tačno naveo.

Šta općina dobija? Ako se radi transparentno vjerovatno bi se trebalo izvesti nešto kao dobrovoljni prilog izgradnji/adaptacije neke škole ili slično.

Šta Željo može uslovljavati? Vjerovatno pogodnost pri kupovini 20 000 m2 neophodnog zemljišta za Kamp, a u Kantonu.

Ko bi sve ovo realizovao? Uprava Željezničara, ko drugi.


P.S.
Koja Uprava?
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 9:54 am

:pljesak: bravo majstore
Odlicna analiza
Znaci vrijedimo nekoliko desetina miliona.
Krupan smo zalogaj.Nije nas lahko privatizovati :11:
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 11:02 am

Vrijedimo oko 40 miliona km.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 11:36 am

Bravo Occa majstore, svaka cast.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 1:29 pm

Svaka cast legendo :pljesak:

Veliki je kapital ova nasa imovina
Ja bih recimo umjesto prodaje zemlje pomocnog igralista, na tom prostoru pravio stambene zgrade, dobijeni novac iskoristio za kamp i apartmane za igrace koje bi se pravili na poziciji 3 i na susjednom dijelu pozicije 1 iznad juzne tribine. U ovom bi nam svakako trebala podrska banke, al uz dobar projekat svaka banka bi ovo podrzala.

Hvala jos jednom @ occasionally na prikazu i idejama, tema je neiscrpan izvor inspiracije

PS: mislim da je Senad govorio o osnivanju firme koja ce gazdovati nekretninama, to je svakako neminovnost. U slucaju osnivanja takvog drustva od kljucnog znacaja su procedure i kontrola, izvjestavanje i pracenje, kompetentni posteni ljudi, dugorocni planovi koji ce se donositi i pratiti a ne da jedni ruse sto drugi grade.

Hrpa kamenja... tugo moja
Zadnja izmjena: Kospa, dana/u ned dec 30, 2018 2:14 pm, ukupno mijenjano 1 put.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 2:12 pm

Svaka čast majstore!
Jedna "mala" ispravka. Na slici broj 5. piše da je 382 m2 prodano opštini, međutim to je poklonjeno. Pošto ovo nije tema "želje i pozdravi", ne bih da glavne aktere poklanjanja NAŠEG zemljišta spominjem, da ne bih dobivao upozorenja nadležnih na ovom forumu.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 2:15 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
ned dec 30, 2018 2:12 pm
Svaka čast majstore!
Jedna "mala" ispravka. Na slici broj 5. piše da je 382 m2 prodano opštini, međutim to je poklonjeno. Pošto ovo nije tema "želje i pozdravi", ne bih da glavne aktere poklanjanja NAŠEG zemljišta spominjem, da ne bih dobivao upozorenja nadležnih na ovom forumu.
Nikada se nisu za takve stvari dobijala upozorenja, slobodno napisi. Ne znam ni odakle ti ideja da bi dobio upozorenje. Ideja ovog foruma je uvijek bila da pisemo istinu, kakva god da je ona, istina takva kakva je - moze samo da Zelji donese dobro.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3878
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 2:27 pm

Neka Dželo i Buki finansiraju krov na istoku i neće biti nikakvih problema :D
A vjerovatno kad bih krenuo da psujem, ne bih ni stao, pa eto možda mi odatle ideja. Znam da svi mislimo isto po tom pitanju.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 2:28 pm

Time je nanesena direktna steta klubu. Sa razlogom bi i psovao, a pridruzio bih ti se samo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 30, 2018 9:37 pm

https://youtu.be/Aq1WDP9kWjQ

Gdje smo bili prije 10 godina, a gdje sad.. radovali se kao djeca za ovako bizarne stvari
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
Zvaka72
Postovi: 655
Pridružen/a: pon mar 21, 2016 6:51 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon dec 31, 2018 12:49 am

plavi brat je napisao/la:
ned dec 30, 2018 9:54 am
:pljesak: bravo majstore
Odlicna analiza
Znaci vrijedimo nekoliko desetina miliona.
Krupan smo zalogaj.Nije nas lahko privatizovati :11:
Upravu si nije nas lahko privatizovati ali. Zamisli slijedeću situaciju Pitari su za sezonu već dužni 2,2 Mil.KM (porezna im nasla prije mjesec) Mi ćemo na proljeće biti toliko dužni sa redovnim plaćanjem doprinosa.
Ako doprinose ne izmirujemo za tri sezone smo dužni cca 7 mil. KM samo poreznoj pa par mil. dobavljačima itd. Šta bi spasioci mogli predložiti. Prodaju Želje za par mil. KM ili prodaju zemlje za desetak mil
KM. ili ključ u bravu.
Šta bi ste vi podržali ?
🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
Jesmo li tada skupi za privatizaciju?
Hmmmmm ja bih se zamislio.
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon dec 31, 2018 9:38 am

Zvaka72 je napisao/la:
pon dec 31, 2018 12:49 am
plavi brat je napisao/la:
ned dec 30, 2018 9:54 am
:pljesak: bravo majstore
Odlicna analiza
Znaci vrijedimo nekoliko desetina miliona.
Krupan smo zalogaj.Nije nas lahko privatizovati :11:
Upravu si nije nas lahko privatizovati ali. Zamisli slijedeću situaciju Pitari su za sezonu već dužni 2,2 Mil.KM (porezna im nasla prije mjesec) Mi ćemo na proljeće biti toliko dužni sa redovnim plaćanjem doprinosa.
Ako doprinose ne izmirujemo za tri sezone smo dužni cca 7 mil. KM samo poreznoj pa par mil. dobavljačima itd. Šta bi spasioci mogli predložiti. Prodaju Želje za par mil. KM ili prodaju zemlje za desetak mil
KM. ili ključ u bravu.
Šta bi ste vi podržali ?
🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔
Jesmo li tada skupi za privatizaciju?
Hmmmmm ja bih se zamislio.
E jbg buraz,sad si me zabrino. Nista onda nek privatizuju ostale,pa onda nek dodju nama na naplatu dugova,al prvo pitare nek ispitaju :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 159 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija