Moderator/ica: storm_raider

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
 
Avatar
salle86
Postovi: 5084
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jan 26, 2020 1:04 pm

Ne bih da budem pesimističan (ni bezobrazan) ali i vi baš isto djeca :P
Eto ima i krava Milka haha
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jan 26, 2020 1:18 pm

Ujko je napisao/la:
sub jan 25, 2020 9:32 pm
Koliko se sjecam, iz Kluba su najavili i nekakav parking ispod nove juzne tribine, sto meni ni tada, a ni sada
nikako nije jasno....Kada ugrabis malo vremena, zamolio bih te za tvoje misljenje oko ovoga....Unaprijed hvala.
slika

Bolje da šutim. Nisu ni moje skice bile predmet kritike pa ne treba niti ja da nalazim mahane drugima.
Kao što je rećeno u tekstu iznad, ovo je samo jedan od mogućih pristupa.
Pitanje je kompleksno i izazovno u svim segmentima od idejnog dizajna, projekta, finansijske konstrukcije, okoliša, krajnjeg kapaciteta stadiona itd..
Svaki dodatni kvadratni metar na stadionu znači i novi kvadratni metar za održavanje. Može li to Uprava obezbjediti.
Svaki novi objekat mora biti samoodrživ (čitaj- rentanje prostora) a krajnji cilj je dovođenje Reprezentacije. Na nekih 17.000 mjesta, smatram da je renta od 60.000 KM realna.

Parking je najmanji problem.

P.S. Od sada sve naplaćujem. Autorska prava, savjete, dizajniranje. Dug ovaj Januar :rofl1:
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1944
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jan 26, 2020 1:43 pm

Jug sa slike koju si postavio ce bit procentualno na 95 posto.
Jedina odstupanja su ta vezana za ulaze, hoce li biti dole, na sredini, il na vrhu tribine.

Krov ovakav kakav je na slici ce biti sigurno, sa 2 noseca stuba i iznad njih greda koja daje na cvrstini stubova, iznad njih krov.
Jedini problem je taj sto se ne zna hocemo li imat pare za krov u 2021. Il tek u 2022. Da ocekujemo.
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
salle86
Postovi: 5084
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jan 26, 2020 7:30 pm

Occasionally je napisao/la:
ned jan 26, 2020 1:18 pm
Spoiler:
Ujko je napisao/la:
sub jan 25, 2020 9:32 pm
Koliko se sjecam, iz Kluba su najavili i nekakav parking ispod nove juzne tribine, sto meni ni tada, a ni sada
nikako nije jasno....Kada ugrabis malo vremena, zamolio bih te za tvoje misljenje oko ovoga....Unaprijed hvala.
slika

Bolje da šutim. Nisu ni moje skice bile predmet kritike pa ne treba niti ja da nalazim mahane drugima.
Kao što je rećeno u tekstu iznad, ovo je samo jedan od mogućih pristupa.
Pitanje je kompleksno i izazovno u svim segmentima od idejnog dizajna, projekta, finansijske konstrukcije, okoliša, krajnjeg kapaciteta stadiona itd..
Svaki dodatni kvadratni metar na stadionu znači i novi kvadratni metar za održavanje. Može li to Uprava obezbjediti.
Svaki novi objekat mora biti samoodrživ (čitaj- rentanje prostora) a krajnji cilj je dovođenje Reprezentacije. Na nekih 17.000 mjesta, smatram da je renta od 60.000 KM realna.

Parking je najmanji problem.
P.S. Od sada sve naplaćujem. Autorska prava, savjete, dizajniranje. Dug ovaj Januar :rofl1:


slika

🤣🤣🤣
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned feb 09, 2020 8:45 pm

@Dominic
ned feb 09, 2020 3:27 pm
@ocasionally, tamo te na rekonstrukciji stadiona nesto pitao ti nista. :r Hajmo ovdje. Ako se dobiju 2 miliona iz budzeta KS kako su najavili/predlozili, pa da vidimo hoce li SDA banda smjeti to skinuti, sta se moze uraditi na Jugu ako se pocne u septembru, kako se najavilo? Nasi vjerovatno misle na neku pozitivnu energiju s pocetkom radova, prodaju stolica navijacima, ponekom sponzoru i sve to po onoj ´´sto se zapocne graditi uvijek se zavrsi´´. Tu sam potajni optimist. Mogu li se za 2 miliona uraditi pripremni radovi ojacanja zemlje iza tribine i bar temelji postaviti? Racunam da ce navijaci s Juga morati preci na Sjever ili Istok dok se ne zavrsi tribina.


Sve si odgovorio drug.
UKUPNA CIJENA
1. Tribina iz 2017. 5.500.000,oo KM
2. Tribina iz 2019. 5.000.000,oo KM

UČEŠĆE KROVA U CIJENI
Nađite video od prezentacije projekta Tribine 2017. i čuti ćete podatak da krov učestvuje sa 1/3 cijene
Ovu tribinu iz 2019. ne bih komentarisao ali eto ispade da bi cijena krova bila niža a zbog konstrukcije primjenjene na njoj.
OSTAJE 3.500.000,oo KM
PRIPREMA TERENA - KLIZIŠTE
Ima u Građevini jedno pravilo prilikom izvođenja radova-procjene količine planirane armature ili koju marku betona koristiti a najčešće u situacijama kada se nemaju svi ulazni parametri. Primjenjuje se formula KMS.
Formula KMS nije na Wikipediji, da ne guglate džaba.
Doslovno; KOL'KO MOŽE STATI :D "Naguraj armature, ne pitaj"

Malo sam se našalio a sve zbog moguće situacije da ti je ograničen budžet, da ispitivanja terena nisu egzaktna i da se ne daj Bože nađe neko sa stavom " - Ne pretjerujmo! Možda se to klizište nikad i ne aktivira" . Ako bi se pitali vlasnici nekretnina iznad Tranzita, cijena (čitaj ugrađena armatura) bi bila duplo veća od projektovane. Investitor ( a svi se tu možemo prepoznati u situacijama ako smo ikada planirali pojedinačne stavke neke gradnje ili adaptacije objekta) bi išao do najbliže kvote zadanog mimimuma.
Pri izgradnji Istoka naišlo se na probleme saniranja klizišta nastalog nepostojanjem kanalizacije susjedne parcele i trošak je bio nekih 100.000,00 KM. Znači samo taj dio neposredno uz prolaz čoška Istoka prema Jugu.
Ni jedna verzija Juga 2017. ili 2019. nije dala konkretan podatak šta i kako planiraju sa sanacijom Klizišta.
Prosječna cijena 1 m3 betona sa učešćem armature, iskopa, šalunga... bi mogla biti i do 400 KM.
Govorimo o cca 1500 m3. Cijena...
OSTAJE 2.700.000,oo KM

Znamo svi da je Istok koštao 2.010.665,oo KM Dužina tribine bi odgovarala Jugu sa uključenim "zdenkama" Visina je također istovjetna tj 26 redova.
azlika od 700.000,oo KM ! Dvije solucije..
Prva SANACIJA KLIZIŠTA bi vjerovatno bila veća.
Druga Opremanje poslovnih prostora ( 2017.) ili izgradnja Parkinga (2019.) bi učestvovale sa tih 700.000,oo KM

Najbitnije :zid:
FINANSIJSKA KONSTRUKCIJA

Bez nekih 70% planirane cijene ( onih 5 miliona) nam se ne bi ni dozvolilo da krenemo. Građevinska tj početak završetak ima svoj rok. Nije džaba napisan.
Ne bi nam dozvolili da započnemo i onda čekamo sljedečeg investitora za sljedeću fazu.
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri feb 12, 2020 7:42 pm

@Occ

... Bez nekih 70% planirane cijene ( onih 5 miliona) nam se ne bi ni dozvolilo da krenemo. Građevinska tj početak završetak ima svoj rok. Nije džaba napisan. 
Ne bi nam dozvolili da započnemo i onda čekamo sljedečeg investitora za sljedeću fazu
....


Posto sigurno necemo imati zatvorenu finansijsku konstrukciju ni blizu tih 70%, sta velis o ovome
Samo betonski radovi sa postavljanjem stolica, bez krova u 1. fazi, koliko bi to odokativno kostalo. Cca 2 miliona KM ako nisam sta preletio (najbliza kvota zadanog mimimuma :-))
Traziti gradjevinski za tu fazu. Krov ako Bog da nekad, kao i sa Istokom

PS Al Shidi je cini mi se 100 godina gradio SCC tako da ..... sve se moze
PPS Sanacija klizista generalno, je obaveza drustvene zajednice (opcine, kantona), grijesim li
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri feb 12, 2020 8:18 pm

A koga je Al Shidi imao za leđima ?
Drugo. Gdje je tih 2.000.000,oo KM ? Februar. Haman, Mart.
Ovako me navučete pitanjima pa bih svašta napisao-pitao. Pišem-brišem. Bolje da šutim.
Sanacija je sada naša odgovornost. Dobili smo izuzeće od gradnje.
Znam da se samo jednom testiralo zemljište.
Ako smo mogli platiti 100.000,oo KM za Projekat Jug 2017. a nadam se da je tu bila i studija sanacije klizišta, valjda možemo sada platiti još jedno testiranje od neke renomirane kuće izvan BiH. Čeferin nas ne bi odbio ako spomenemo sigurnosni faktor. Nadam se.
Bojim se da bi se sadašnji Jug mogao zatvoriti na neodređeno. Manijaci se pitaju zasigurno.

Imam utisak da se nekako olako obećava Jug.

Ima kompletna studija oko izgradnje stadiona od strane UEFA. Mala knjižica. Pamflet.
Jeste da mi gradimo sukcesivno i sa ograničenim sredstvima.

Prvo i osnovno pitanje. Kome mi gradimo stadion? Za Želju ili za A reprezentaciju ?
Drugo. Idemo li na Cat 4 ? Hoćemo li Zapad u punom kapacitetu ? Hoćemo li težište na sadržaju ili na što većem kapacitetu Zapada ?
Sve ovo određuje odmah i Jug. Govorimo o ukupnom kapacitetu stadiona.
Ono što uvjek potenciram je održavanje stadiona (novac) a ima i taj segment popunjenosti tribina na utakmici.
Treće. Kada se izgradi Jug i započne jednog dana Zapad, nema više manevarskog prostora tj pristupa Jugu radi eventualne rekonstrukcije, adaptacije,
popravke i slično. Jednostavno nema prilaza za mašine i materijal.
Četvrto. Narod odlazi. Sve manje zainteresovanih. Ovaj val tzv. Since 2016. su možda i zadnja grupa koja se zainteresovala za Želju.

Bez cinizma ali kao da smo odjednom od onog Fotball Club prešeltali na Građevince.
Kao da je to trenutno lakše.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri feb 19, 2020 7:36 am

Bas tako. Od rijeci do rijeci.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet feb 21, 2020 10:18 pm

slika
slika
slika
slika
slika
slika
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon sep 28, 2020 8:08 pm

Šta nam je sa jugom, kraj je septembra?
 
Avatar
zeka_tm87
Postovi: 1407
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:13 am
Lokacija: Juzna Pruga
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon sep 28, 2020 8:37 pm

Bosanac1993 je napisao/la:
pon sep 28, 2020 8:08 pm
Šta nam je sa jugom, kraj je septembra?
je li jos mislite da ce ova tzv uprava tj skup intersdjija i mehljebovica nesto uraditi za dobrobit ZELJE??mi smo football club nismo gp,kako rece jehova.sto prije skontate da od juga nema nista s ovim na vrhu to bolje.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet okt 01, 2020 10:59 pm

zeka_tm87 je napisao/la:
pon sep 28, 2020 8:37 pm
Bosanac1993 je napisao/la:
pon sep 28, 2020 8:08 pm
Šta nam je sa jugom, kraj je septembra?
je li jos mislite da ce ova tzv uprava tj skup intersdjija i mehljebovica nesto uraditi za dobrobit ZELJE??mi smo football club nismo gp,kako rece jehova.sto prije skontate da od juga nema nista s ovim na vrhu to bolje.
Ne mislim, nego zamrla tema druže 😂
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri dec 08, 2021 9:46 pm

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
 
505 VITEŠKA
Postovi: 564
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet dec 09, 2021 7:07 pm

@Occoasionallay po@to vidim da se dobro razumiješ u terene jel možeš objasniti ksko fleke nsstaju i kako se uklanjaju?
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet dec 09, 2021 9:28 pm

slika
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned dec 12, 2021 9:27 pm

teatrale36 je napisao/la:
sub dec 11, 2021 10:02 pm
505 VITEŠKA je napisao/la:
čet dec 09, 2021 7:12 pm
slika

Da se prisjetimo terena iz ljeta 2020..

Šta uradi šetač lutve od svjetske stvari....
Kad se pravio novi teren Jel jaka kiša padala jedan dan i haos od terena bio. Tad su drenažu zeznuli i više je ne ispraviše. Teren na suncu i suhom vremenu je dobar a pri velikoj količini kiše koja padne u kratkom vremenu je užas što smo i vidjeli. E sad ko je kriv što smo izabrali toga izvođača radova?
slikaonline photo hosting
slika
slika
slika
slikaprivate image upload
slika
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2022
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Lokacija: Brighton.
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet jul 01, 2022 11:17 am

Ovu temu treba ponovo aktivirati.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3146
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet jul 01, 2022 4:36 pm

Je l' moguće da se ponovo piše na ovoj temi?

Hvalim te Bože!!!

Gradit ćemo svoj dom aBd ponovo
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet jul 01, 2022 7:03 pm

slika
 
505 VITEŠKA
Postovi: 564
Pridružen/a: pon dec 06, 2021 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon jul 04, 2022 5:12 pm

@Occasionally javljaj se brate,nedostaju mi tvoji postovi o terenu,tribinama i u globalu o stadionu 🤩
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 149 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija