Moderator/ica: storm_raider

  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 458
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 10:58 am

@Occasionally

Super je sve to, ali taj ciko kojeg si gore postavio ima drugi plan. Na tom prostoru gdje bi se pravio drugi teren je planirao 3 zgrade po novom regulacionom planu "Brdo Hrasno".

Ali za sav trud, svaka cast majstore.
Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 6:42 pm

maxum1921 je napisao/la:
ned jun 09, 2019 10:58 am
@Occasionally

Super je sve to, ali taj ciko kojeg si gore postavio ima drugi plan. Na tom prostoru gdje bi se pravio drugi teren je planirao 3 zgrade po novom regulacionom planu "Brdo Hrasno".

Ali za sav trud, svaka cast majstore.
"Ko prije njegova djevojka"
Plan kao plan. Uvjek je podložan izmjeni.
Nama je problem što nemamo nikog u društvu i institucijama da lobira za Željezničar.
Situacija je toliko siva u cjeloj državi i gradu da niko i ne pomišđlja na promociju grada putem sporta.
Imati takav kompleks stadiona, terena, kampa, poslovnih prostora, parka i dvorana u samom "centru" Sarajeva..
Jah.. Samo Željinim navijačima je stalo do pomaka. Ostali ? Mrka kapa.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 6:43 pm

Ovo za 127 metara kvadratnih..
Postavićemo.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23605
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 6:44 pm

Postavi na glavnoj temi molim te.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 7:06 pm

Kada je spomenuto tih 127 m2 isprva sam pomislio na ove dvije parcele,
slikahannia name meaning
To je 114 + 18 kvadrata = 132 m2 od k.č.2174/5 i 2174/8 ali su one neposredno ispred Zamka.

Ovo što je postavio @urbanzeljeznicar
slikaexxonmobil near me now

spominje dio od k.č. 2174/1 a ta slika s 1921. mi nije dostupna ali nagovještava prostor iza Istoka tj duž tribine.
Kada se još iz ovog teksta Uprave vidi stav da se radi o ustupanju parcele "uz već postojeće zemljište" onda bi to po meni bilo samo ovo
slika

Mission Accomplished
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 7:08 pm

Ne vidjeh OK Ide
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23605
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

ned jun 09, 2019 7:35 pm

Hajde molim te dopuni na glavnoj samo. Postavio sam sliku.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Qooler
Postovi: 1421
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

čet jun 20, 2019 12:00 pm

Occasionally je napisao/la:
pet jun 07, 2019 9:09 pm
Kamp Vol.2

Čime mi to trenutno možemo odgovoriti Akademiji FKS ?
Ovim kompleksom ? Općinski teren, s vještačkom podlogom ne razmatramo.
slika

Ovo nije pravi prikaz.
Ovo je pravo stanje na terenu.
slikacan you give me directions to the nearest gas station


Glavni teren je Hibrid. Zaboravlja se na njegove glavne karakteristike i prednosti.
slika

Glavni teren, a pod uslovom da ga održavamo po zadanim standardima, nam daje 100 utakmica u sezoni.
Ovih 100 je u skladu sa onim što prosječni stadion u Evropi „pretrpi“ u 90 minuta intenzivnog fudbala. Kakav je intezitet kod nas to bi moglo biti i do 150 utakmica. Ako se održava, naravno.
Održavanje je 200-250 hiljada po sezoni. Kontinuirano grijanje u periodu Februar-Mart (ubrzava ciklus sazrijevanja trave) je pod moranje.
Naša sezona je 33 kola od čega ½ u Dolini. Dodajmo tome Kup i eventualne nastupe Reprezentacije. Maksimum 22 utakmice !!!
Kupili tj posjedujemo nešto što koristimo sa svega 15-20 %, zavisno od gledanja na onaj gore spomenuti intezitet.
Šta je pisac htio reći ?
Prvi tim, seniori. Svoje prvenstvene utakmice utakmice i treninge na Glavnom terenu.
Juniori. Premijer lige. Svoje prvenstvene utakmice i treninge na Glavnom terenu.

Termine odigravanja mečeva uskladiti da se travnjak koliko toliko revitalizira.
P.S. Organizovati poseban cjenovnik karata za mečeve juniora. Mislim da bi bilo interesanata.
Veliki izazov za održavanje ali bi se isplatilo u konačnici.
A šta sa ostalim omladinskim pogonima ?
E sad nastupa moj omiljeni dio.
Crtanje.

Kompleks Stadiona Grbavica. 47 500 m2.
slika

Predmet našeg crtanja će biti zahvat Pomoćnog terena. I malo šire :prst:
Šitanje. Koliki teren je u stvari dovoljan za naše igrače u omladinskom pogonu ? Koje su to minimalne dimenzije jednog fudbalskog terena. Ne, međunarodnog tipa, svakako. Wikipedia kaže 90 sa 50 metara. Naš Pomoćni ovdje na skici je 105 x 65 metara. Cjelokupni travnati dio.
Vrijeme za prve skice. Komšijske parcele u neposrednoj blizini Pomoćnog.
slika

Da. Vjerovatno ste već shvatili u kojem pravcu idem. Otkup ovdje prikazane 4 parcele.
slika

Oni koji znaju čija je jedna od ovih kuća su vjerovatno sada prekinuli sa daljnjim čitanjem. Meni i ovim drugim ostaje nada.
Ako bi se ostvario sporazum i iskazala spremnost a po ponuđenoj cijeni koji bi sigurno morala biti viša od tržišne za ovdje prikazane 4 stambene jedinice ( jedna je devastirana ) ostvarilo bi se neophodno povečanje parcele za dva pomoćna terena. Ovo žuto su prateći objekti, čija veličina može varirati zavisno od ukupne namjene. Ja predlažem i zgradu Internata za stipendirane igrače. A opet, ta zgrada može biti i karantin prvog tima.
slikaforensic anthropology related jobs

Vodimo računa da ovaj teren bliži samom stadionu mora imati jedan uslov. Mora biti izgrađen iznad podzemne garaže. Garaža je uslov za Grbavicu i UEFA kategorije infrastrukture. Obaveza izgradnja te garaže ima i jednu prednost.
Ova dva pomoćna terena bi trebala biti u ravni a znamo da se ovaj teren gledavši od stadiona prema parcelama koje bi se otkupile blago penje. Sav iskopani materijal za smještaj garaže se ne bi odvozio već bi bio podloga terenima koji bi bili na nešto većoj koti od trenutne. To opet znači da ni iskop garaže ne bi bio toliko dubok a vodimo se time da je garaža standardne visine tj samo jednog nivoa i za putnička vozila. Ono stajanje sa kojeg sada pratimo treninge bi se uklonilo i zamjenjeno ulazno izlaznom rampom garaže.
Debljina zemljenog prekrivača terena iznad garaže je do 1 metra. Dovoljno za nesmetan rast trave. Drenaža, svakako uključena. Tereni, postavljeni bez nekog inostranog angažmana i certifikata, gdje bi se busen obezbjedio po minimalnoj cijeni. Ne bi imali u planu grijače već najprostiji oblik navodnjavanja terena. Održavanje sprovoditi u sklopu ugovora glavnog terena što bi doprinjelo smanjenju cijena.
Ovi plavi pojasevi okolo terena su vještačka trava/podloga slični na glavnom terenu i imaju ulogu šetnica i staza. Rasvjeta i visoke žičane ograde okolo terena su uključene.
Dvije zgrade predviđene kao prateći objekti a jedan od njih planirati kao Internat, sa sobama za smještaj stipendiranih igrača.
Garaža je na jedan nivo i do 100 parking mjesta. Obavezno uključiti lokalnu zajednicu i NS BiH a rad reprezentativnih utakmica na Grbavici. Ne bih poredio cijene garaže na Viječnici sa ovom. Izgradnja Istoka je dokazala šta znači „neugrađivanje“.
slikavp gas station near me

Što se tiče cijene za cjelokupni novi kompleks trening kampa omladinskog pogona a pod uslovom da vlasnici parcela prihvate ponudu i sklopi se kupoprodajni ugovori, okvirno bi to bilo;
- Parcela 1250 ......................... 600 000 KM
- Parcela 1251.......................... 150 000 KM ( devastiran objekat)
- Parcela 1249/2 ...................... 500 000 KM
- Parcela 1249/3 ...................... 300 000 KM
- Garaža ................................ 2 000 000 KM ( učešće lokalne zajednice )
- Tereni.................................... 500 000 KM
- Pomoćna zgrada.................... 700 000 KM
- Zgrada Internata..................1 500 000 KM
(nemojte se smijati odmah :ne: )
U konačnici,
slika

Imati Kamp u središtu grada, neposredno do stadiona i glavnog terena ili se odlučiti za neku dalju i mirniju lokaciju ? I to može biti rasprava.
Meni se čini da bi kompleks Stadiona Grbavica koji uključuje stadion, kamp sa terenima i zgradama, uređeno pročelje tj fasadu Sjevera sa najavljenim reklamnim panoima, poslovni prostori Sjevera i Istoka a što ne i Juga u doglednoj budučnosti, atraktivan Fan Shop pod tribinom, onakvu saobračajnicu koja će samo dobijati na frekvenciji i značaju, opčinska sportska dvorana i pomoćni teren u neposrednoj blizini, povećani broj nastupa reprezentacije a sve to uočljivo i prepoznato iz daljine po plavim reflektorima, bi davalo utisak jednog monumenta. Okupljalište mladih zbog sporta i zabave. Dovoljno sadržaja za roditelje dok čekaju kraj treninga. Manijaci svih uzrasta bi visili na svakom čošku. Kafića i nargila u izobilju :pivo: . Moguć i kao predmet turističkih ruta a vjerovatno i eskurzija naših najmlađih simpatizera gradova iz BiH. Monument, jednom riječju.



Ostao sam još dužan da otkrijem identitet te osobe koja bi mogla biti i jedina prepreka ostvarenja trening kampa.
Spremni ?

slikaclosest regions bank
Ovo je odlično rješenje. Nevjerovatno dobro i nije skupo ni po koje pare. Ovome treba težiti.
Ja sam iznio otprilike kako bi mogli namknuti 25 miliona i urediti vlasničku strukturu kluba i izbor skupštine. Toliko je posla pred nama da malo uredimo naš klub i ostavimo novim generacijama nešto vrijedno.

Ovo tvoje ima samo jednu manu...zabranit šiša barove inače prvi tim će nam kasniti i na ligaške utakmice...tj neće izlaziti iz njih :shisha:
 
11plavih'92
Prijatelj foruma
Postovi: 964
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 7:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon jun 24, 2019 9:58 pm

Eto krova
@Occ... forum je Vaš, izvolite :zeljeznicar1:
5. - 7. Okt 1992.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23605
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pon jun 24, 2019 10:01 pm

Bas tako, stejdz je Vas gospodine @Occ...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

uto jun 25, 2019 11:11 pm

Koliko imam vremena za forum ovih dana vidi se iz činjenice da sam prije par minuta pročitao vaše poruke.
Trenutno pravim sebi nešto (Log Cabin Frame) pa će te me malo sačekati, narode.
 
nide
Postovi: 31
Pridružen/a: ned jul 15, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

sri jun 26, 2019 11:04 am

Occasionally je napisao/la:
uto jun 25, 2019 11:11 pm
Koliko imam vremena za forum ovih dana vidi se iz činjenice da sam prije par minuta pročitao vaše poruke.
Trenutno pravim sebi nešto (Log Cabin Frame) pa će te me malo sačekati, narode.
kada uhvatis vremena napravi nam istocnu tribinu u staklu nesto kao sto je partizan uradio. To mislim onaj dio gdje su poslovni prostori.
HVALA UNAPRIJED :baklja: :zeljeznicar1:
 
Qooler
Postovi: 1421
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

uto jul 30, 2019 8:39 am

Occasionally je napisao/la:
pet jun 07, 2019 9:09 pm

Kompleks Stadiona Grbavica. 47 500 m2.
slika
Ovde na ovoj slici si već iskružio ovaj Plavi zamak iz vlasništva FK Željezničar. Mislim da je ogromna glupost dati plavi zamak za dva tunela ispod sjeverne tribine.

Plavi zamak je još uvjek vlasništvo FK Željezničar i tako treba da ostane. Nije istina da je tržišna vrijednost ona dva tunela jednaka vrijednosti 1063m2 uz južnu longitudinalu.

https://prnt.sc/olty8e

Ovo treba zaustaviti na skupštini i fino otkupiti te prostore koji nikome ne služe, a ne vjerujem da bi ni nama samim nešto služilo jer su to dva bunkera ispod sjeverne tribine na spratu. Jedva ih nadješ i kada ih tražiš. Sa druge strane dulum zemljišta od Plavog zamka vrijedi usudit ću se reći u 6-cifrenom broju KM.
 
Qooler
Postovi: 1421
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

uto jul 30, 2019 1:46 pm

Dupli
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u uto jul 30, 2019 10:26 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

uto jul 30, 2019 8:06 pm

Ovo je originalna slika. Zamak je tu a i komšijina parcela unutar plave linije tj kompleksa stadiona u budučnosti.
Komšijina parcela koja čini onaj prolaz prema Jugu baš uskim je rješenje problema za izgradnju tribine Jug po Idejnom projektu iz 2017.

slika

Ovo su slike trenutnog stanja po Federalnom katastru.
slika
slikaibc atm deposit near me

Doći će opet nekad vrijeme agilnije Uprave i boljih lidera u njoj koji će znati kapitalizirati ono čime raspolažu.
 
Qooler
Postovi: 1421
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

uto jul 30, 2019 10:29 pm

Pa mi umjesto da se širimo, mi se još više zipujemo. Skupština mora odustati od zamjenje plavog zamka za dva bunkera na spratui ćošku sjeverne tribine.
Neko je spominjao da je Biščević nas koštao nekih 370 kvadrata. Zna li se nesto o tome? Gdje su ti kvadrati?
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

uto jul 30, 2019 11:06 pm

slikakeybank atm near me
Poklonjeno ne prodano
 
Avatar
maxum1921
Prijatelj foruma
Postovi: 458
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 9:20 am
Lokacija: Zapad A
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet avg 02, 2019 7:36 am

Qooler je napisao/la:Pa mi umjesto da se širimo, mi se još više zipujemo. Skupština mora odustati od zamjenje plavog zamka za dva bunkera na spratui ćošku sjeverne tribine.
Neko je spominjao da je Biščević nas koštao nekih 370 kvadrata. Zna li se nesto o tome? Gdje su ti kvadrati?
O kakvim zamjenama pricas majke ti?
Iz ljubavi prema tradiciji, živimo Željezničar...
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet avg 09, 2019 12:05 am

slika
Zadnja izmjena: Occasionally, dana/u pon sep 16, 2019 10:38 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet avg 09, 2019 12:07 am

Da nam HRPA BETONA više ne kisne.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 31 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija