Analize protivnika za sezonu 2019/2020: viewtopic.php?f=51&t=802
NAVIJACI: Usluge, Poslovi, Akcije: viewtopic.php?f=51&t=798
Sudijske greske: viewtopic.php?f=51&t=912&p=434009
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

storm_raider
Kontakt:
Status: Offline

Re: Gradjevine, gradjevinci i ostale rabote

pet avg 09, 2019 12:28 pm

@Occ, nesto nema slike...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Mirek11
Kontakt:

sub sep 14, 2019 1:43 pm

Occasionally je napisao/la:
pet avg 09, 2019 12:07 am
Da nam HRPA BETONA više ne kisne.
Pisao sam i na glavnoj temi, sta mislis moze li se jug na ovakav nacin "dograditi", donji dio, JI i JZ? Pretpostavljam da bi bilo dosta jeftinije i brze. Krov nekad naknadno.
https://gg.ba/fudbal/jednostavn ... san/333178
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:

Occasionally
Kontakt:

ned sep 15, 2019 10:55 pm

Ovo je bilo nešto prvo što se skiciralo a tiče se dobrim dijelom Juga.
Najviši red tj onaj koji bi bio odmah ispred i u visini sadašnje ograde Juga bi bio polazna tačka a krajnja sjedišta ( do terena) bi bila u visini onih na sadašnjem Istoku i Sjeveru.
Dosta blag nagib ali je za očekivati da bi tu raja (Manijaci) uglavnom proveli utakmicu u stoječem stavu.
Ne znam kako bi se to generalno odrazilo na upotrebu pirotehnike :baklja:

slika

slika

"Zdenke" na JZ i JI zaboravi ali krov ( imam skice ali sačekajmo ) bi bio nešto što idejno ne bi išlo uz Sjever i očekivanu ekstenziju prema Jugu.

:zeljeznicar1:

Elegant
Kontakt:

ned sep 15, 2019 11:07 pm

Nikad ne bi dobili dozvolu da se radi ovaj parking sa ovom izdignutom platformom iza zapada - tacnije iznad vec postojeceg parkinga. Rijesenje parkinga je sanacija ovog platoa iza istoka da se to ljepo sredi sto je i realno, izvodivo u svakom smislu.

Jug treba posebno rjesenje, nova tribina u potpunosti ali tek nakon zavrsetka krova istoka zajedno sa prostroima istog ispod uz fasade istok/sjever. Znaci nacekat cemo se ali mora doci na red. Novi zapad ... nekada.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Occasionally
Kontakt:

ned sep 15, 2019 11:56 pm

Rekoh skica. Kao i sve ostalo što objavim. Mada, to oko ne izdavanja dozvole za ovakav parking .. Zašto.
Imamo odobreno da smo izuzeti od nekadašnje zabrane gradnje u ovom pojasu.
Imamo dokazanu potrebu za parking prostorom a Urbanistički plan u pojasu oko stadiona ( iza pomoćnog i prema kružnom toku) svakako ima zgrade koje nadvisuju teren. Ne kontam.

kvalitet
Kontakt:

pon sep 16, 2019 12:21 pm

Najviši red tj onaj koji bi bio odmah ispred i u visini sadašnje ograde Juga bi bio polazna tačka a krajnja sjedišta ( do terena) bi bila u visini onih na sadašnjem Istoku i Sjeveru.
Dosta blag nagib ali je za očekivati da bi tu raja (Manijaci) uglavnom proveli utakmicu u stoječem stavu.

slika

slika

"Zdenke" na JZ i JI zaboravi ali krov ( imam skice ali sačekajmo ) bi bio nešto što idejno ne bi išlo uz Sjever i očekivanu ekstenziju prema Jugu.

Iskreno, ono ranije što si radio je puno bolje. Ovo jeste jeftinije, shvatam zašto si ovo uradio, ali je bezveze rješenje. Ako imaš vremena, podijelio bih s tobom neke ideje, pa da to "nacrtaš" i da vidimo kako bi izgledalo.
Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.

Occasionally
Kontakt:

uto sep 17, 2019 8:26 pm

Imam masu obaveza i fakat nemam vremena da neke stvari koje sam zamislio i postavim ovdje.
Čovjek pitao i odgovorim mu kao što ti reče "nekvalitetno"
Ono što je kolega pitao se ovdje može vidjeti s tim da bi taj parter išao dalje preko ograde i nekih 10 metara iza gola.

Sve je do novca. Projekat Juga iz 2017. je monument. Ali košta. Ono je najbolji primjer da se izgradi velelijepan objekat a uz to funkcionalan i dobar za regenerisanje prihoda.
Sve ostalo je improvizacija uključujući i sve ono što sam skicirao na ovom podforumu.

Samo je do novca. Bez 6 miliona nema ni tribine.

nide
Kontakt:

sri sep 18, 2019 12:40 pm

kvalitet je napisao/la:
pon sep 16, 2019 12:21 pm

slika

slika

Iskreno, ono ranije što si radio je puno bolje. Ovo jeste jeftinije, shvatam zašto si ovo uradio, ali je bezveze rješenje. Ako imaš vremena, podijelio bih s tobom neke ideje, pa da to "nacrtaš" i da vidimo kako bi izgledalo.
Neznam ali ovo nije rjesenje za JUG definitivno. Ako ce se sta raditi treba uraditi da valja kako radi ugodjaja tako i radi kategorizacije poslije i dobijanja licenci. Necemo igrati uvijek samo prdkola nekih uefa takmicenja. Treba svaka tribina da ima svoje prostorije za WC, kao i mjesta gdje se moze kupiti osvjezenje u pauzi i slicno. Najbolje rjesenje bi bilo akoo postoji mogucnost neko da odradi nacrt JUGA kojeg prate zgrade iste visine kao i tribine i povzuju JUG sa Istokom i Zapadom. Tu bi se mogao smjestiti neki restorancic i neke prostorije za potrebe kluba nista specijalno. Sve to dakle pod istim krovom. Nikakve zdenke i cuda. Mnogo bi ljepse izgledalo nego onaj nacrt JUGA koji postoji a nije ni on jeftin za uraditi stiin da u ovom slucaju povezujes komunikaciju odnosno pristup svim tribinama. Ako se tacno sjecam i to je neko spomenuo da je jedan od uvjeta za neku kategoriju da su sve tribine povezane na neki nazcin.

Kospicar
Kontakt:

sri sep 18, 2019 9:37 pm

@occ svaka cast na ideji i trudu, al ce se jug radit na onaj nacin ko sto je prikazan na zvanicnoj press konferenciji, sto je po meni odlicna stvar, ne treba odstupat od tog, kad se skupe pare nek se radi.

Kad se jednom uradi nece se vise nikad morati renovirati.

Posto vidimo da su predali za dozvolu znaci da polahko nam pustaju slobodu da pricamo o tom, tako da nekad za godinu-godinu i pol mozemo mozda i ocekivat pocetak gradnje.

"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Trenutno korisnika/ca: blueheart, Bozidar Radosevic, CURVA, Giovinco, Google [Bot], Leon_Professional, Mamba1921, mamba21, PlaviVlak i 51 gost.

Prijava  •  Registracija