Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 1:16 am

storm_raider je napisao/la:
sri jul 03, 2019 12:12 am
@bogi, analiziraj nam molim te sve protivnike... ili je rano?
Na osnovu čega? Dosta je promijenilo roster, borac koji je prvi nije igrao ovu ligu i dovodi velik broj igrača... To su neki od problema sa kojima se možemo suočiti, ali vjerujem stručnom štabu najiskrenije
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
tm87alem
Postovi: 520
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 10:23 am

bogi :palacgore: I molim te, nastavi sa ovim analizama, jer smatram da su veoma korisne i objektivne! :pljesak:

:zeljeznicar1: :titula:
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 7:29 pm

@bogi
Vala, da čovjek nešto konkretno pročita a da nije Uprava naslov.
Kada budeš raspoložen probaj da obradiš formaciju 4-4-2. Stalne pritužbe, čitaj realnost, da nemamo krila. Šta smeta da probamo? Čisto sumnjam da će je Amar koristiti ali eto da vidim tvoje viđenje upotrebe ovog rostera. Pitao bih i za 3-5-2 ali kada se sjetim utakmice u Dolini protiv Zvijezde a oni na -2 igrača (crveni karton) i naše ne mjenjanje taktike i pritiska na njih, fakat se pitam ima li nade za nas mimo 4-5-1. Da nadogradim pitanje a tiče se Zrinjskog. Ko ih vodi sada ? Sablić ? Zar on nije svo vrijeme favorizovao 3-5-2 u Širokom?
P.S. Jasno da sa ovim trenutnim rosterom (manjak stopera po kvaliteti i kvantitetu) nema ni nade za 3-5-2
Hvala ti doktore.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 8:01 pm

bogi je napisao/la:
sri jul 03, 2019 1:16 am
storm_raider je napisao/la:
sri jul 03, 2019 12:12 am
@bogi, analiziraj nam molim te sve protivnike... ili je rano?
Na osnovu čega? Dosta je promijenilo roster, borac koji je prvi nije igrao ovu ligu i dovodi velik broj igrača... To su neki od problema sa kojima se možemo suočiti, ali vjerujem stručnom štabu najiskrenije
Vjerujem i ja. Na osnovu pojacanja. Eto Borac. Je li mozes napraviti analizu pojacanja i generalno njihove ekipe. Sta ocekivati, kako ih napasti?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 10:54 pm

Occasionally je napisao/la:
sri jul 03, 2019 7:29 pm
@bogi
Vala, da čovjek nešto konkretno pročita a da nije Uprava naslov.
Kada budeš raspoložen probaj da obradiš formaciju 4-4-2. Stalne pritužbe, čitaj realnost, da nemamo krila. Šta smeta da probamo? Čisto sumnjam da će je Amar koristiti ali eto da vidim tvoje viđenje upotrebe ovog rostera. Pitao bih i za 3-5-2 ali kada se sjetim utakmice u Dolini protiv Zvijezde a oni na -2 igrača (crveni karton) i naše ne mjenjanje taktike i pritiska na njih, fakat se pitam ima li nade za nas mimo 4-5-1. Da nadogradim pitanje a tiče se Zrinjskog. Ko ih vodi sada ? Sablić ? Zar on nije svo vrijeme favorizovao 3-5-2 u Širokom?
P.S. Jasno da sa ovim trenutnim rosterom (manjak stopera po kvaliteti i kvantitetu) nema ni nade za 3-5-2
Hvala ti doktore.
Hari Vukas je trener Zrinjskog sada, a s obzirom da sutra imam jedan bitan ispit, dok to riješim napisat ću nešto i o formacijama.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sri jul 03, 2019 10:54 pm

storm_raider je napisao/la:
sri jul 03, 2019 8:01 pm
bogi je napisao/la:
sri jul 03, 2019 1:16 am
storm_raider je napisao/la:
sri jul 03, 2019 12:12 am
@bogi, analiziraj nam molim te sve protivnike... ili je rano?
Na osnovu čega? Dosta je promijenilo roster, borac koji je prvi nije igrao ovu ligu i dovodi velik broj igrača... To su neki od problema sa kojima se možemo suočiti, ali vjerujem stručnom štabu najiskrenije
Vjerujem i ja. Na osnovu pojacanja. Eto Borac. Je li mozes napraviti analizu pojacanja i generalno njihove ekipe. Sta ocekivati, kako ih napasti?
Bit će do kraja naredne sedmice najdalje, dok vidimo da li će finalizirati Subića, Saničanina ili još nekog igrača.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

čet jul 04, 2019 8:03 pm

bogi je napisao/la:
sri jul 03, 2019 10:54 pm
Occasionally je napisao/la:
sri jul 03, 2019 7:29 pm
@bogi
Vala, da čovjek nešto konkretno pročita a da nije Uprava naslov.
Kada budeš raspoložen probaj da obradiš formaciju 4-4-2. Stalne pritužbe, čitaj realnost, da nemamo krila. Šta smeta da probamo? Čisto sumnjam da će je Amar koristiti ali eto da vidim tvoje viđenje upotrebe ovog rostera. Pitao bih i za 3-5-2 ali kada se sjetim utakmice u Dolini protiv Zvijezde a oni na -2 igrača (crveni karton) i naše ne mjenjanje taktike i pritiska na njih, fakat se pitam ima li nade za nas mimo 4-5-1. Da nadogradim pitanje a tiče se Zrinjskog. Ko ih vodi sada ? Sablić ? Zar on nije svo vrijeme favorizovao 3-5-2 u Širokom?
P.S. Jasno da sa ovim trenutnim rosterom (manjak stopera po kvaliteti i kvantitetu) nema ni nade za 3-5-2
Hvala ti doktore.
Hari Vukas je trener Zrinjskog sada, a s obzirom da sutra imam jedan bitan ispit, dok to riješim napisat ću nešto i o formacijama.
Nadam se da si rijesio "to" uspjesno. :D :D
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

čet jul 04, 2019 9:26 pm

storm_raider je napisao/la:
čet jul 04, 2019 8:03 pm
bogi je napisao/la:
sri jul 03, 2019 10:54 pm
Occasionally je napisao/la:
sri jul 03, 2019 7:29 pm
@bogi
Vala, da čovjek nešto konkretno pročita a da nije Uprava naslov.
Kada budeš raspoložen probaj da obradiš formaciju 4-4-2. Stalne pritužbe, čitaj realnost, da nemamo krila. Šta smeta da probamo? Čisto sumnjam da će je Amar koristiti ali eto da vidim tvoje viđenje upotrebe ovog rostera. Pitao bih i za 3-5-2 ali kada se sjetim utakmice u Dolini protiv Zvijezde a oni na -2 igrača (crveni karton) i naše ne mjenjanje taktike i pritiska na njih, fakat se pitam ima li nade za nas mimo 4-5-1. Da nadogradim pitanje a tiče se Zrinjskog. Ko ih vodi sada ? Sablić ? Zar on nije svo vrijeme favorizovao 3-5-2 u Širokom?
P.S. Jasno da sa ovim trenutnim rosterom (manjak stopera po kvaliteti i kvantitetu) nema ni nade za 3-5-2
Hvala ti doktore.
Hari Vukas je trener Zrinjskog sada, a s obzirom da sutra imam jedan bitan ispit, dok to riješim napisat ću nešto i o formacijama.
Nadam se da si rijesio "to" uspjesno. :D :D
Još jedan i očišćena godina čitava. Što prije diplomiram, prije napadamo uefine licence :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

čet jul 04, 2019 9:28 pm

Cestitam momcino!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

čet jul 04, 2019 9:34 pm

storm_raider je napisao/la:
čet jul 04, 2019 9:28 pm
Cestitam momcino!
Hvala druže mnogo, bujrum na jedno :pivo:
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

čet jul 04, 2019 10:23 pm

bogi je napisao/la:
čet jul 04, 2019 9:34 pm
storm_raider je napisao/la:
čet jul 04, 2019 9:28 pm
Cestitam momcino!
Hvala druže mnogo, bujrum na jedno :pivo:
Vrlo rado, bice uskoro neko druzenje. :)
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

čet jul 04, 2019 10:50 pm

storm_raider je napisao/la:
čet jul 04, 2019 10:23 pm
bogi je napisao/la:
čet jul 04, 2019 9:34 pm
storm_raider je napisao/la:
čet jul 04, 2019 9:28 pm
Cestitam momcino!
Hvala druže mnogo, bujrum na jedno :pivo:
Vrlo rado, bice uskoro neko druzenje. :)
Piši me za takve stvari slobodno :D
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub jul 20, 2019 12:54 am

Od Borca očekujem idući sastav: Trkulja, Jovanović, Runić, Čomor, Subić (ako je spreman, ako nije onda Ćosić), Danilović, Vranješ (ako je spreman, ako nije onda Milutinović), Mirić, Ziljkić/Crnov, Vujaklija

Sa klupe moguće da uvedu Markovića, Kajkuta, Bosnačića prema naprijed. Imaju samo dva štopera u ekipi, te ako bi jedan bio onemogućen da igra bili bi u velikom hendikepu.

Sad generalno što se tiče njihovih igrača. Jovanović je vjerovatno najbolji pojedinac u odbrani, dok su na pozicijama centralnog veznog izrazito jaki. Doveli su nekoliko iskusnih igača poput Vujaklije, Mirića, pa i ovog Jovanovića uz Vranješa to su sigurno igrači sa puno jakih utakmica u nogama, koji bi mogli presuditi susret u njihovu korist.

Gdje vidim najveću prednost Željezničara u odnosu na njihovu ekipu?

Onako laički gledano, ako bude Subić igrao, on im i jeste ta slabost, jer dečko nije odigrao ozbiljne utakmice skoro 2 godine, tj. on je njihov Ermin Zec ili će prekucati ligu ili će biti totalni promašaj, a nadamo se da će na Grbavici biti ovo drugo. Ono što je problem, što smo mi još uvijek bez izuzetno sposobnog krila, tako da po toj strani nećemo moći ni napraviti višak, jer tu igra A. Zec, koji će sigurno biti u tri izgledne šanse na utakmici, a gdje će lopte iz tih šansi završiti ne zna nisam Asim, tako da šta Bog da.

Našu prednost također vidim u Boji, Bojo je za sve spomenute veznjake i kod njih i kod nas ubjedljivo najbolji veznjak, te očekujem da na sredini terena napravi pravu razliku. Nadam se minutama za Subašića i Mehića, naravno ako rezultat to bude dozvoljavao. Stari rival opet dolazi na Grbavicu sigurno da će biti maksimalno naloženi, pogotovo ovi naši bivši Vranješ, Crnov i Kajkut. Ukoliko Bosančić bude zaigrao kod njih na krilnim pozicijama ili poziciji desetke, dečka samo gurati uz aut liniju u ono nešto utakmica što sam gledao prošle sezone Borca, uvijek se pogubi kada je blizu granice igrališta, ne dozvoliti mu prostora jer dečko se ne libi poslati lucidan pas kad god je u mogućnosti. Tako da bi beka koji njega bude čuvao 'košarkaški' rečeno zahtjevao da igra 'flastera' na njemu.

Marković koji je također došao iz Željezničara BL je velika nepoznanica, ali je u posljednjih pet sezona postigao 100 pogodaka, od njega očekuju velike stvari. Slično kao mi od Mujage, ajd valjda se on sutra pretvori u Mujagu :

Fudbaler koji je pojačao Borac a prošao 'neopaženo' ili ispod radara jeste Marko Mirić. Mirić je u svojoj bogatoj karijeri igrao za Crvenu zvezdu, Radnički, Minsk, Slaven Belupo i Lokeren, što su doista respektabilni klubovi, sada je samo pitanje koliko ga Pavić ili Stanić mogu zatvoriti.

Što se tiče nas, defanzivno se užasno loše postavljamo. Uvijek je jedan 'tunel' između štopera i beka prazan, gdje iskusni fudbaler može pročitati i protrčati i naći se u situaciji jedan na jedan sa golmanom iskosa. Nadam se da ćemo početi Krpića maksimalno koristiti, te da će Zajmović sa klupe ući i sa jednim lucidnim potezom riješiti utakmicu, bilo bi lijepo

Ma džaba sva ova analiza, prolit ćemo ih!
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019

sub jul 20, 2019 9:28 am

Svaka cast majstore...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Plavanacija
Postovi: 226
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 8:48 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon jul 22, 2019 8:37 am

Cekamo analizu Mladosti 🤓
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon jul 22, 2019 5:32 pm

Poštovani,

FK MLADOST DK
Bukvić, Nikolić, Horić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Mujarić, Crnički, Bajić, Isaković je bila startna postava Mladosti protiv Veleža.

Prvi pogodak su postigli iz presinga, nakon što je cijeli vezni red izvršio pritisak na zadnju liniju Veleža, Hiroš oduzeo loptu i uposlio Fanima.
Primili su pogodak nakon lijepog prodora po strani Brandao, koji je povratnom loptom uposlio Berishu, a ovaj s(p)retno pogodio.
Drugi pogodak ponovo iz presing kontre, zadnja linija Veleža izašla dosta visoko, a Hiroš, Fanimo i Crnički iskoristili dati prostor i pogodili za 1:2.
Treći pogodak solo akcija rezerviste Dragutinovića, koju nije uspio zaustaviti Perreyra koji igra na desnom beku.

Mojih 11 protiv Mladosti: Erić, Stanić, Sipović, Bogičević, Stevanović (Na lijevom beku), Hajdarević, Mehić, Subašić, Sadiković, Veselinović, Krpić.

Erić jer je pokazao najveći stepen sigurnosti od svih naših golmana u posljednjih nekoliko godina, i prije Vedrana.
Stanić jer na lijevom krilu ukoliko bude igrao Mujarić Stanić ne bi trebao imati većih problema, a ako na toj poziciji započne Dragutinović, onda bih samo mu rekao da ga markira konstatno kad ima loptu kad nema slobodan je od tog zadatka. Stevanović na lijevom beku jer mislim da je on naš najbrži bek, a s obzirom da je desno krilo Mladosti Fanimo, koji izgleda nestvarno brzo, mislim da bi ga on jedini od naših fudbalera i mogao ispratiti u koraku. Štoperi su tu jer mislim da je ovo trenutno najbolje što imamo, a Bogičević je tu jer ima najjači nadimak, šalu na stranu Bogičević je jedan od najiskusnijih štopera cijele lige i sigurno zna šta radi u 90% slučajeva na terenu.
Vezni red Hajdarević i Mehić, dao bih priliku Mehiću jer mislim da je Mladost prava prilika da iskoristi svoje fantastične lob lopte kada upošljava krila, zbog čega su na krilnim pozicijama Veselinović i Subašić. Hajdarević je tu da presiječe većinu Hirošovog kreiranja kao i pokušaja da dobace loptu do Atajića, naprijed bi imao ulogu predaje ili promjene strane. Sadiković na poziciji desetke, on je tu ako je Ramović povrijeđen, a ako će Rama biti spreman, onda Sinan defintivno treba igrati od prve minute. Alispahića ne bih stavio u prvih 11, jer na njega gledam kao odličnog jokera sa klupe. Od Dade na desetci bi se tražio konstantan pressing na Isakovića i Hasića, koji su više skloni izbijanju lopti nego njihovom odigravanju po zemlji. Zašto Subašić na desno krilo? Prvenstveno jedini je ljevak u ekipi sa kakvim takvim šutem. Ukoliko želimo da Mehić iskoristi svoje lob lopte, koje su upravo protiv Mladosti prolazile i izgledale nerealno dobro, onda bi Subašić na desnoj strani morao biti radi lakše mogućnosti da uputi udarac. Ukoliko Asim počne onda će jedna od tih lob lopti biti zaboravljena, dvije će biti u gol autu, a četvrta bi mogla otići u gol, ali veliko je to mogla, ako ćemo biti iskreni. Veselinović je tu da radi tačno ono što je radio protiv Borca, te Krpić radi konstantog pressinga na Isakovića i Hasića.
Slike analize ili možda čak videoanalize za sada nisu dostupne, ukoliko dođem do videomaterijala gdje mogu iskoristiti kako bih potkrijepio slikama ovo što govorim, biće urađeno.

Gdje napasti Mladost? Većinski po lijevoj strani, mislim da bi Stanić i Subašić mogli napraviti dar-mar, ukoliko se u prvih jedanaest nađu Mujarić i Bajić. Kakvi su oni igrači zna i publika, a sigurno i čitaoci ovog foruma, jer su oba igrala na Grbavici. Ujedno ovo bi bio pravi test koliko Subašić i Mehić mogu u Premijer ligi. Zbog čega baš protiv Mladosti? Mladost gaji stil igre, koji su mnogi na forumu nazvali 'seljačka' igra. Upravo takav nivo je u Prvoj ligi FBiH, a ova dvojica dječaka, ako ih mogu tako osloviti, su se već dokazala kao fantastični fudbaleri.

Srdačan pozdrav.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon jul 22, 2019 7:27 pm

@bogi
Moj'ne mi 4-5-1. I moj'ne Sinišu na lijevog beka. Zadnji puta kada je to igrao se odmah povrijedio. Nikad više ga nisam tamo vidio. Isto k'o i Zaima na desnom krilu. Izgubljen.
4-4-2 sa Krpićem i Zaimom bi volio dočekati vidjeti.
O.K. Utakmica dolazi gdje nam je biti ili ne biti radi mira u kući i dočeka Zrinjskog ali dajte više tog rizika za koji svi danas napisaše da nam je falio.
Daj nam presing u prvom i vođstvo a onda izmjena formacije i brani to do kraja.
Krila nemamo. Daj nam sredinu i dvojicu pred njihovim šesnestercem.
Probaj ovo malo da objasniš.
Hvala
 
Avatar
bogi
Moderator
Tema Autor/ica
Postovi: 2918
Pridružen/a: ned maj 14, 2017 7:04 pm
Lokacija: Žepa, Rogatica
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon jul 22, 2019 7:51 pm

Occasionally je napisao/la:
pon jul 22, 2019 7:27 pm
@bogi
Moj'ne mi 4-5-1. I moj'ne Sinišu na lijevog beka. Zadnji puta kada je to igrao se odmah povrijedio. Nikad više ga nisam tamo vidio. Isto k'o i Zaima na desnom krilu. Izgubljen.
4-4-2 sa Krpićem i Zaimom bi volio dočekati vidjeti.
O.K. Utakmica dolazi gdje nam je biti ili ne biti radi mira u kući i dočeka Zrinjskog ali dajte više tog rizika za koji svi danas napisaše da nam je falio.
Daj nam presing u prvom i vođstvo a onda izmjena formacije i brani to do kraja.
Krila nemamo. Daj nam sredinu i dvojicu pred njihovim šesnestercem.
Probaj ovo malo da objasniš.
Hvala
Naveo sam i razlog zašto bih Sinišu na lijevog beka, to je više taktički nego što ja volim da Siniša igra desno. Nama fali lijevi bek rezervni kad Pavića ne ide, da možemo imati rezervu. Nama je očigledno Stana rezerva za oba beka. Zbog čega je to tako, stvarno ne znam.

Moje mišljenje je da nemamo odgovorna defanzivna krila za formaciju 4-4-2. Mi u stvari nemamo te lijeve vezne, već krila oni igraju dosta naprijed. Ekipa je posložena tako da moramo imati dva centralna vezna. Drugi problem u formaciji 4-4-2 gubimo Ramovića, bar Ramovića na poziciji desetke. Kako bi izgledalo to 4-4-2. Siniša, Sipa, Bogi, Pavić, Ramović (RM), Hajdarević, Bojo, Veselinović, E.Zec, kad je zdrav, kad nije A. Zec ili Zajmović i Krpić.

Da bi igrali pressing mi moramo imati odgovorne napadače u fazi defanzive prema naprijed. To su za sad Veselinović, Ramović i Krpić. Oni će istrčati svaki pressing. Ostali u zavisnosti da li procjene situaciju. Od fudbalera sa klupe tu je Mujezinović, koji je fizički spreman da radi pressing. Po meni kad se igra totalni fudbal, onda se nema problema sa pressingom. Jer pomjeramo čitavu ekipu i sve linije na polovicu tuđe ekipe. Za totalni fudbal trebamo imati brze štopere, mi imamo vjerovatno najsporije u ligi... Tako da od totalnog napada nema ništa.

Vjerujem da je većini dosadilo da gleda 4-5-1 ili 4-2-3-1 odnosno iste fudbalere uvijek u istim ulogama i zadacima, ali ono gore što sam napisao je po meni TRENUTNO najbolje što možemo pružiti. Prostora za napredak uvijek ima. Ja bi lično najviše volio da Željo igra 3-5-2 u budućnosti nekad, jer mislim da je to taktički najbolja formacija, ali je najzahtjevnija za uigrati je.

Eto nadam se da sam obrazložio svoja razmišljanja.
Za život cijeli, plavo-bijeli.
Ne znam ko će te voditi, ko će trener biti, ko će vodu nositi ili ko će travu kositi. Znam da ću ja tu biti.
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

pon jul 22, 2019 11:48 pm

:palacgore:
Ramu i ovako nemaš. Slažem se da je Zajmović defanzivno fula ali eto nek on čeka na njihovoj polovici. Krpa je lud i trčaće dok god ima snage.
Zaim opet ima te lucidne poteze gdje mu i pokušaj lobovanje golmana nije strano.
Tačno da nemamo taj luksuz da nešto eksperimentišemo ali ako kao protiv Borca vidiš da ne ide a ti uporno guraš do '80. misleći da će se nekom od njih na terenu posrećiti, e onda vala..
Kako god hvala ti na konkretnom odgovoru.
Ovo ću uokviriti i čekati da vidim barem neku sekvencu naše igre koja bi ličila na 4-4-2.
:zeljeznicar1:
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1944
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: Analize protivnika za sezonu 2018/2019, 2019/2020

uto jul 23, 2019 1:49 am

Ovako bih ja

Eric
Sinisa kemo sipa pavic
Mehic hajdar
Subasic ermin veseli
Krpic
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 93 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija