Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 1:52 pm

Teren sve bolji
Forza 1921!

Oda majstore!
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 4:33 pm

ako se odluci da se nastavi sezona u maju, umjesto 11 kola, predlazem sljedece:

1. podijeli ligu za prvaka na prvih 8 timova i ligu za ispadanje sa posljednih 4 tima (razlika izmedju 8. i 9. tima na tabeli je ipak veca nego izmedju 6. i 7.)
2. liga za prvaka bi se igrala u 7 kola (bergerova tablica)
3. liga za ispadanje se moze igrati u 6 kola (svako sa svakim dva puta)
4. kup neka se igra jedna utakmica u polufinalu i u finalu

tako ce zeljo, zrinjski i siroki brijeg imati max.9 utakmica i sve se moze staviti u maju i junu da se zavrsi!

sta mislite?
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 5:43 pm

Imate ispod i komentar Bilobrka.
Željezničar ante portas !
 
BC1921
Postovi: 671
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 6:13 pm

Sta pise? Da znamo i mi koji nemamo FB
Krivina Jug
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 6:50 pm

Senad1921 je napisao/la:
čet mar 19, 2020 6:13 pm
Sta pise? Da znamo i mi koji nemamo FB
Odlican tekst,igrao sam sa dosta dobri igraca i protiv dosta dobrih igraca.Ali ovaj mađionicar mi je sve rekao i pokazao kada je usao protiv Fk Radnika zadnjih 10min,pomislio sam u sebi ljudi moji jeli moguce da je ovaj mađionicar dosao u nasu ligu.Za 10 min mi je pokazao magiju sto neki ne mogu citav zivot.Rekao sam saigracima zapamtite ovog genije ovo veceras na Grbavici je samo pocetak....
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23650
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 7:58 pm

Senad1921 je napisao/la:
čet mar 19, 2020 6:13 pm
Sta pise? Da znamo i mi koji nemamo FB
Znam da mnogi ne vjeruju u magiju. Ni šarlatane koji prodaju maglu lakomislenim masama. Čarobne štapiče i zečeve iz šešira, tarot karte i proricanje preko telefona. Pravo da ti kažem, i sam sam isti.

Iako, pomalo se divim čovjeku na sceni sa asistentom koji zagonetnim osmijehom ostavi publiku bez daha. Trikovima koji danima poslije budu tema razgovora i raskrinkavanja. Ipak, oni se ponavljaju prilikom svakog izvođenja predstave i ponovo izazivaju žudnju za još. A raja ko raja, kao da želi biti prevarena, jer ipak, sve su to samo trikovi.

Vjerujem u emociju. U delirij mase koja hukom ledi krv u žilama i naježi čitavo tijelo. Vjerujem u fudbal. Semira sam prvi put gledao kao dijete. Baš nakon što sam pregledao prvu školsku mađioničarsku predstavu i danima se pitao kako je to moguće, u istom emotivnom stanju posmatrao sam slalom između igrača praćen uzvicima malobrojne publike na omladinskoj utakmici. Ponovo pitanje, kako je to moguće, i ponovo, kada ti na tren sve postane logično i realno, lob udarac koji u glavi samo ima onaj na sceni. Onaj sa čarobnim štapićem, u ovom slučaju sa loptom. Jer, kao što mađioničar jedini u glavi ima svaki svoj trik, pa ponekad u čudu ostavi i vlastitog asistenta, tako je i ovaj postigao gol koji je u čudu ostavio saigrače, trenera, publiku, a mene najviše. Zagonetni osmijeh, i idemo dalje.

Siguran sa loptom kao što je da će prva riječ koju dijete izgovori biti mama, utabao je korake na Dolini Ćupova i postao miljenik mase. Nisu to bili zečevi iz šešira, ni kilometarske maramice u boji, bili su to driblinzi, zamahivanja, asistencije i golovi. I dok su drugi radosno proslavljali skačući u masi, ja sam vidio cilindar, zagonetni osmijeh i namigivanje prema masi. On je mađioničar.

Ali, kao što trik iščezne, tako su i njegovi koraci iščeznuli sa Grbavice. Otišao je u bijeli svijet, nastupao po Poljskoj, Turskoj, Kipru. Sve češće sam viđao šarlatane, prevarante, a sve rjeđe pravi pravcati trik i gotovo prestao da vjerujem u bilo kakvu magiju. Tek kad sam na televiziji ugledao Roberta Lewandowskog kako trpa četiri gola velikom Realu, sjetio sam se da su djelili svlačionicu.

A onda sam jednog dana vidio običnog čovjeka na ulici. Kažem običnog, jer savršeno se uklapao u masu koja je u rijeci tekla za svakodnevnim obavezama. Ipak, nešto mi se učinilo poznatim kod tog čovjeka. Zastao je ispred jedne trafike gdje je stajalo dijete sa majkom. Vještim pokretima prstiju izvukao joj novčić iza uha. Dječiji iskreni osmijeh zasijao je poput sunca, a ja sam shvatio da je to onaj iz školske predstave. Sasvim slučajno oči su mi se fiksirale na naslovu iz novina na trafici. Semir Štilić potpisao za Željezničar. Kako mi je to promaklo?

Ponovo su krenuli koraci po Dolini Ćupova i ostalim terenima, ponovo su krenuli golovi i asistencije. I kada su drugi to posmatrali očima mase koja kao da želi biti prevarena, ja sam ponovo vidio one pokrete iz djetinjstva, i onaj momenat kada samo onaj na sceni zna šta će sa štapićem, u ovom slučaju sa loptom. Savršen udarac i masa u čudu, saigrači, protivnici, ljudi po tribinama.

Ali ja sam znao. To je magija u koju vjerujem.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 8:05 pm

AsharaK je napisao/la:
čet mar 19, 2020 6:50 pm
Senad1921 je napisao/la:
čet mar 19, 2020 6:13 pm
Sta pise? Da znamo i mi koji nemamo FB
Odlican tekst,igrao sam sa dosta dobri igraca i protiv dosta dobrih igraca.Ali ovaj mađionicar mi je sve rekao i pokazao kada je usao protiv Fk Radnika zadnjih 10min,pomislio sam u sebi ljudi moji jeli moguce da je ovaj mađionicar dosao u nasu ligu.Za 10 min mi je pokazao magiju sto neki ne mogu citav zivot.Rekao sam saigracima zapamtite ovog genije ovo veceras na Grbavici je samo pocetak....
Ovo je napiso Bilobrk komentar na taj članak.
Željezničar ante portas !
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 9:25 pm

fali Zeljo drama... jedino sta preostaje je pregledavanje derbija na Grbavici vol 45332
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
BC1921
Postovi: 671
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 11:03 pm

Hvala momci :palacgore:

Trudi se Stila opasno. Kada je tek pocinjao, na Grbavici je bio strasan, na gostovanjima se krio po cijelu utakmicu. Odigro je i strasan derbi kad smo ih uzeli u kupu 3:1 na Grbavici. Sada je pravi vodja, steta sto nema Zeca i jos jednog da ga rasterete...
Krivina Jug
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23650
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 11:06 pm

Senad1921 je napisao/la:
čet mar 19, 2020 11:03 pm
Hvala momci :palacgore:

Trudi se Stila opasno. Kada je tek pocinjao, na Grbavici je bio strasan, na gostovanjima se krio po cijelu utakmicu. Odigro je i strasan derbi kad smo ih uzeli u kupu 3:1 na Grbavici. Sada je pravi vodja, steta sto nema Zeca i jos jednog da ga rasterete...
Uh otkad me neko momkom nije nazvao, hvala ti. :D

Salu na stranu, nema na cemu, mene je iznenadio jako pozitivno otkako je kapiten. Prije je bio nesto stidljiviji, sada je i pricalica.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
BC1921
Postovi: 671
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet mar 19, 2020 11:15 pm

storm_raider je napisao/la:
čet mar 19, 2020 11:06 pm
Senad1921 je napisao/la:
čet mar 19, 2020 11:03 pm
Hvala momci :palacgore:

Trudi se Stila opasno. Kada je tek pocinjao, na Grbavici je bio strasan, na gostovanjima se krio po cijelu utakmicu. Odigro je i strasan derbi kad smo ih uzeli u kupu 3:1 na Grbavici. Sada je pravi vodja, steta sto nema Zeca i jos jednog da ga rasterete...
Uh otkad me neko momkom nije nazvao, hvala ti. :D

Salu na stranu, nema na cemu, mene je iznenadio jako pozitivno otkako je kapiten. Prije je bio nesto stidljiviji, sada je i pricalica.

Sta cu brate, pomislim na Gavrana i morao sam vam napisati momci 😁
Neka odigra ovako jos dvije sezone i dosta od njega. Nadam se da ce ga i sudije zastititi.
Krivina Jug
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5983
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 7:37 am

avlami97 je napisao/la:
uto mar 17, 2020 9:59 pm
Valter je napisao/la:
uto mar 17, 2020 7:16 pm
avlami97 je napisao/la:
uto mar 17, 2020 2:17 pm

Šta hoš?
Leglo 10 hiljada KM
Kupi stolicu za evropsku Grbavicu leglo 300 hiljada KM
Za desetogodišnje leglo 850 hiljada KM

Možda je i do povjerenja, samokažem?
Ovakva pisanja su i te kako loše namjere.
Ovo nema veze sa iznošenjem nečijeg mišljenja nego samo sa lošom namjerom.
Potenciram transparentnost, a ne losu najmeru.Losa namjera je kada neko dva dana pred odlazak u Katar navodno posudi 400 000 KM. Kazem navodno jer nema protokola, pecata, nema transakcije na banci, niti u knjigovodstvenim knjigama. Cak da je i losa namjera, bolja je od 800000 KM podignutih i nevracenih niti opravdanih akontacija na blagajn, ili kada ti naknadnom provjerom porezna nadje 2,2 miliona KM duga. Pazi ba naknadnom provjerom. Zasto su krili? Kontali zahebati nekoga. Ko je uzeo tu lovu? Sta je sa zemljistem iza istocne tribine? Zasto Udruzenje gradjana FK Zeljeznicar i njegovi clanovi nemaju pune informacije sa zadnjeg zasjedanja Skupstine, a to su po normativnim aktima Kluba i Zakonima o UG duzni prezentirati. Koga se boje? Sta kriju od ljudi koji im daju pare i hrane ih skupa sa sponzorima? De ba!

Pa moze te neko izlevatiti jednom-dva puta, ali kada te izlevati treci put onda si budala.

Je li im tesko objaviti iznos i tacan broj donacija vezano za Celik? Transparentnost i posten rad su vazniji od trofeja. Ne podrzavam lopovluk. Primjer akontacija iz blagajne je najbolji primjer.
Na primjer ovako...

https://fkzeljeznicar.ba/informacija-o- ... icu/19141/
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5108
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 7:20 pm

100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
black64
Postovi: 820
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:37 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 8:41 pm

Da malo prekinemo monotoniju
Koje je po vama najbolje izvođenje Grbavice ikad ?

Za mene ovo:
phpBB [video]
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23650
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 9:13 pm

black64 je napisao/la:
pet mar 20, 2020 8:41 pm
Da malo prekinemo monotoniju
Koje je po vama najbolje izvođenje Grbavice ikad ?

Za mene ovo:
phpBB [video]
Ovo tvoje mi je najdraze, ali mi je nekako ovo najbolje:

phpBB [video]
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23650
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 10:10 pm

I jedna iz privatne arhive

slika
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 10:17 pm

S obzirom na tešku finansijsku situaciju, kao i pandemiju korona virusa koja je "obustavila" rad, mislim da bi svi u stručnom štabu i igrači koji su finansijski obezbjeđeni, trebali odreći plata dok traje ova pandemija. Obezbjedili su egzistenciju i nisu socijalni slučajevi (ne računam Stanića).

Svim ostalim igračima i zaposlenicima u Klubu plate skresati na minimalac, jer ionako ne rade.

Nadam se da bi svi pristali na ove uslove imajući navedeno u vidu.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 11:08 pm

Jučer nas je napustio veliki Željovac, Fudo iz Hadžića. Čitav svoj život posvetio je ljubavi prema Želji.
Rahmet ti duši, Manijače!
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23650
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pet mar 20, 2020 11:24 pm

Rahmet ti duši Manijače!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub mar 21, 2020 10:43 am

Rahmet ti duši Manijače.
イビチャ・オシム

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Bing [Bot], Google [Bot] i 118 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija