Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3883
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 11:57 am

LARSSON je napisao/la:
čet dec 26, 2019 11:50 am
Plava Porodica je napisao/la:
čet dec 26, 2019 9:51 am
Zašto mi ne zaganjamo Irfana Hadžića?
Ima li pravo uopšte nastupati za nas pored Zrinjskog i ovih đe je otišo?
Nema. :(

Ali Mudrinski ima. :D
Taj se uopšte u Jagielloniji nije snašao, koliko znam statistika mu je očajna, a malo je i minuta upisao. Međutim, ovaj će ti biti kao Murić. Prizivaj ga koliko hoćeš, ali igrač koji je iz Čuke otišao za 800k eura (ako se dobro sjećam) na ljeto, nema šanse da će doći kod nas, prije da će se vratiti na Banovo brdo :D
Ali hajde i od Murića si napravio atrakciju, možeš i od ovog :D
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:00 pm

Eisenbahner1921 je napisao/la:
čet dec 26, 2019 11:57 am
LARSSON je napisao/la:
čet dec 26, 2019 11:50 am
Plava Porodica je napisao/la:
čet dec 26, 2019 9:51 am
Zašto mi ne zaganjamo Irfana Hadžića?
Ima li pravo uopšte nastupati za nas pored Zrinjskog i ovih đe je otišo?
Nema. :(

Ali Mudrinski ima. :D
Taj se uopšte u Jagielloniji nije snašao, koliko znam statistika mu je očajna, a malo je i minuta upisao. Međutim, ovaj će ti biti kao Murić. Prizivaj ga koliko hoćeš, ali igrač koji je iz Čuke otišao za 800k eura (ako se dobro sjećam) na ljeto, nema šanse da će doći kod nas, prije da će se vratiti na Banovo brdo :D
Ali hajde i od Murića si napravio atrakciju, možeš i od ovog :D
:(

Može valjda bar posudba. :(
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:00 pm

Pa Bogami Muric ubi trenutno :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:15 pm

Dolaskom nove uprave i Amara za šefa stručnog štaba očekivao sam da se barem u sportskom segmentu uvede sistem. Taj sistem bi pidrazumijevao isti način igre od pionira do prvog tima, a to bi zahtjevalo određene trenere i igrače u svim selekcijama koji bi mogli odgovoriti tim zadacima. Nažalost taj sistem u sportskom segmentu se nije pokušao ni instalirati, a kamoli sprovesti u djelo. Sve mi nekako liči na ho ruk, pa ako se potrefi dobro je, a ako ne idemo dalje sa "inovacijama".

@Pile je često pisao o tome, odnosno o načinu rada Johana Krojfa u Barsi. Prvi zadatak mu je bio sistem i da mu sve selekcije igraju na isti način, kako bi se sutra lakše mogle prilagoditi prvom timu. Znam da je to proces i žao mi je što ga nismo započeli, a nadao sam se.

Eventualne priče kako ne treba porediti Barsu i nas ne piju vode, jer ne poredim klubove nego sistem u sportskom segmentu.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:32 pm

phpBB [video]
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:33 pm

avlami97 je napisao/la:
čet dec 26, 2019 12:15 pm
Dolaskom nove uprave i Amara za šefa stručnog štaba očekivao sam da se barem u sportskom segmentu uvede sistem. Taj sistem bi pidrazumijevao isti način igre od pionira do prvog tima, a to bi zahtjevalo određene trenere i igrače u svim selekcijama koji bi mogli odgovoriti tim zadacima. Nažalost taj sistem u sportskom segmentu se nije pokušao ni instalirati, a kamoli sprovesti u djelo. Sve mi nekako liči na ho ruk, pa ako se potrefi dobro je, a ako ne idemo dalje sa "inovacijama".

@Pile je često pisao o tome, odnosno o načinu rada Johana Krojfa u Barsi. Prvi zadatak mu je bio sistem i da mu sve selekcije igraju na isti način, kako bi se sutra lakše mogle prilagoditi prvom timu. Znam da je to proces i žao mi je što ga nismo započeli, a nadao sam se.

Eventualne priče kako ne treba porediti Barsu i nas ne piju vode, jer ne poredim klubove nego sistem u sportskom segmentu.
Koliko je samo puta Misimovic rekao da za blago recno funkcionisanje sportskog segmenta, od pjetlica - pionira, preko starijih do prvog tima trebaju strucni ljudi sto znaci dosta novca da se isti plate ? A kod na se po obicaju radi iz ljubavi prema klubu, klikerima, i meni najdraze postovanja prema Amaru.

Neki hoce da brane ne odbranivo a to je da je Amar imao jasan plan kako doci u klub, a nije mu u malom mozgu bilo sta i kako dalje jer je oko sebe okupio ljude koji veze sa vezom nemaju kad je vođenje fudbalskog kluba u pitanju ali su mu bili garant dolaska u klub. Da li mu je mozda na pamet palo da ce takvu gresku ucine sa uplatinicom i klub kostaju preko milion KM, koje se danas nadnoknađuju ? A mi ovdje mastamo o ekipi za titulu, igracima koje opet da se napomene treba platiti, hocemo stadion, tribinu novu ....itd. ?

Barselona ima strucnjake u klub u svakom segment, pogtovo ovom takmicarskom i oni su profesionalci, rade za novac a ne kao kod nas neka ljubav, qurci, palci. A ono sto je jos vaznije kod Barselone i ostalih fudbalskih giganata je da postoji hijerarhija, od šefa, direktora, predsjedinka, do ne znam ti koga, pa trenera, igraca, ovih sto kuhaju kafe. Kod nas se jedan pita za sve a opet se neki prave ludi da nije tako.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:35 pm

blueboy je napisao/la:
uto dec 24, 2019 7:45 pm
Za Lendrića su male šanse, Filipović je blizu nas. Čak se u nekim kombinacijama spominje i Mahir Karić iz Radnika
Da se citiram

Nogometaši Željezničara još uvijek su na zimskoj pauzi, a Plave je za sada napustio samo Enes Sipović koji će karijeru nastaviti u Kataru.

U rubrici 'odlasci' bi se mogao naći i kapiten Sulejman Krpić. Sve će biti jasnije već sutra, a neslužbene informacije kažu da osim ponude iz Južne Koreje, za prvog strijelca Željezničara postoji i ponuda iz Turske.

U ovom trenutku za Plave je unosnija ponuda iz Koreje, no sve će biti jasnije veoma skoro.

Na Grbavici su zbog toga već krenuli u potragu za Krpićevom zamjenom, a kako neslužbeno saznaje gg.ba, struci Plavih je interesantan iskusni napadač Radnika iz Bijeljine Mahir Karić.

Karić je trenutno član Radnika s kojim ima ugovor do kraja sezone.

Ovaj 33-godišnji napadač iza sebe ima sjajnu polusezonu u Premijer ligi. Upisao je tri pogotka i dodao čak šest asistencija.

U našoj zemlji nastupao je za Čelik, kakanjski Rudar, GOŠK, Olimpik, FK Sarajevo, Slobodu, Čelik, Borac, Travnik, te u inostranstvu za Akzhayik i Ceres Negros.
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:38 pm

Ovaj 33-godišnji napadač iza sebe ima sjajnu polusezonu u Premijer ligi. Upisao je tri pogotka i dodao čak šest asistencija.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:45 pm

Opusteno ljudi.Krecemo se u pravom smjeru.Otjerali smo one nesposobnjakovice sa ublehaskom vizijom na celu sa Misketom i dosao je babuka da uvede sistem.Kad i ako osvoji titulu,to ce biti dovoljno da se zaborave svi problemi,a apsolutno nece biti bitno sto ce nas neko trpati na ljeto u euro takmicenjima.Tada cemo pricati o budzetima tih klubova,njihovim uslovima za rad i nadati se da cemo slijedece godine (26. po redu od rata) biti bolji. ;)
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
shzna
Postovi: 4532
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:55 pm
Lokacija: GRBAVICA
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 12:55 pm

Zato smo u proslom periodu sve bili na pragu grupnih faza. Tacno bi neko pomislio da smo u prosle 3-4 godine bili Juventus, a sad smo Stupcanica.
1987
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:01 pm

FOTO: Manijaci iz Amerike i Kanade obradovali 260 mališana u centru „Vladimir Nazor“

https://1921.ba/foto-manijaci-iz-amerik ... nazor-7156
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:03 pm

1921.ba je napisao/la:
čet dec 26, 2019 1:01 pm
FOTO: Manijaci iz Amerike i Kanade obradovali 260 mališana u centru „Vladimir Nazor“

https://1921.ba/foto-manijaci-iz-amerik ... nazor-7156
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Željezničar ante portas !
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:04 pm

1921.ba je napisao/la:
čet dec 26, 2019 1:01 pm
FOTO: Manijaci iz Amerike i Kanade obradovali 260 mališana u centru „Vladimir Nazor“

https://1921.ba/foto-manijaci-iz-amerik ... nazor-7156
:klanjase2: :klanjase2: :zeljeznicar1: :zeljeznicar1:
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:10 pm

Dok je babuka tu ja se ne sikiram.
 
Ludvig Leple
Postovi: 281
Pridružen/a: uto maj 30, 2017 9:10 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:13 pm

Plavi orkestar je napisao/la:
čet dec 26, 2019 11:34 am
Ludvig Leple je napisao/la:
čet dec 26, 2019 9:53 am
Sve dok imamo veznu liniju u sastavu Mujezinović, Dado, Hajdarević, Bojo i Alispahić, mi smo mrtvi. Nema smisla dovesti dva štopera koja ginu, kada im iz vezne linije uvijek dođe iz drugog plana igrač, a to sve dozvoljavaju navedeni nesposobnjakovići (osim Meše). Ne mogu oni povezati ni koliko im je godina, a ne da stignu razmišljati na terenu s loptom ili bez nje u nogama.

Koliko me sjećanje služi rečeno nam je 23.12.2018 da smo prvaci ove godine, a ja koliko vidim mi smo još slabiji (nevjerovatno, ali istinito) u odnosu na ovaj prvi dio sezone. Obećan Football, ali malo tog Football mi vidjesmo na terenu. Osim stvorenih više prilika nego prije, ništa se nije promijenilo značajnije.

Dakle, izgleda da je riječ Football više povezana s načinom igre, ali držanje lopte do besvijesti nije formula za uspjeh, pa eto nadati se da ćemo ipak na kraju osvojiti titulu.

Mart je sve bliži...
Nije tacno ovo što si napisao.Pogledaj go Ahmetovica na Derbiju.Duga lopta sa centra igrališta na njihovog beka Hodzica koji je potpuno sam,njega cuva zna se ko,ne vezni igraci,centrira na Ahmetovica,isto se zna ko njega cuva,sigurno ne vezni igraci,koji izbaci Kemu kao da su na terminu,i šuta skoro iz mrtvog ugla i zabija zato što naš golman Veca pokriva ugao tako što je prilikom njegovog udarca on sjeo na guzicu.Vezni igraci koje si spomenuo ne stoje na golu.I te kako nam trebaju 2 centarhalfa uz Kemu i i te kako nam treba golman.
Vidi, ti mene repliciraš na osnovu jedne utakmice, ok, poštujem. Treba uraditi analizu polusezone i vidjet ćeš da su nam ekipe najviše napravile problema kroz sredinu, gdje su nas ekipe ukidale sa jednostavna dva dupla pasa i dođu do gola. Malo toga može odbrana ispraviti ako vezni red ispadne i na odbranu udare evo samo dva vezna, da ne spominjem krila i to brza krila koja se okomito ubacuju prema golu (ovaj dio fantastično radi Filipović koji je igrao u Svinjskom). Treba biti realan i reći da kada je Štilić Semir raspoložen, tada i mi igramo. Uostalom vidio si protiv Veleža, čuvanje lopte do besvijesti neće zabiti gol, a ljudi pametnom igrom, tj., Dudić pročitao Amara, lagano do bodova.
Kao što veliš, ne bježim od činjenice da nam trebaju dva dobra štopera, ali ipak uz te štopere potrebno je dovesti dva vezna koja će znati držati loptu i Štiliću pomoći da ga rasterete, a kad je Štilić rastećen onda dolazi do pobjede. Hoću da kažem, zavisimo od jednog igrača i samim time ne možemo pričati o bilo kakvom napretku u igri. Konkretno protiv Veleža samo je Amar kriv i niko drugi, onakve izmjene ne da su neučinkovite, već presmiješne, a da ne spominjem što mu od prve minute igra Mujezinović, koji je i više nego očigledno igrač malog fudbala.

@Pratimosamoplave ili kako se već zoveš, ono što ja vidim, ti ne bi mogao vidjeti ni da stojiš tamo gdje ti ljubimac stoji, tako da od tebe ne očekujem nikakav pametan komentar, jer svakako samo gledaš ko ti ljubimca spomene, pa da si malo daš oduška.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:19 pm

Ali sta rece uskoro ce mart i pricas o nekoj pameti hahhahahhahhahahahahahhahaha
Tako su mi govorili i prosle godine, alo samo za Senada
Zadnja izmjena: PratimsamoPlave, dana/u čet dec 26, 2019 1:20 pm, ukupno mijenjano 1 put.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Meha87
Postovi: 605
Pridružen/a: čet jun 29, 2017 10:54 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:19 pm

Vjerovatno ce bit lendra/vojo + iskusan napadac s klupe
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:23 pm

1921.ba je napisao/la:
čet dec 26, 2019 1:01 pm
FOTO: Manijaci iz Amerike i Kanade obradovali 260 mališana u centru „Vladimir Nazor“

https://1921.ba/foto-manijaci-iz-amerik ... nazor-7156
:klanjase2: :klanjase2:
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:34 pm

1921.ba je napisao/la:
čet dec 26, 2019 1:01 pm
FOTO: Manijaci iz Amerike i Kanade obradovali 260 mališana u centru „Vladimir Nazor“

https://1921.ba/foto-manijaci-iz-amerik ... nazor-7156
:klanjase2: :zeljeznicar1:
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet dec 26, 2019 1:45 pm

Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 38 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija