Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 12:13 pm

Qooler je napisao/la:
sri dec 25, 2019 11:27 am
Hvala Krpi i Sipoviću. Mislim da je odlazak Sipe veliki gubitak za klub. Hvala Krpi na zalaganju koju je imao svaku utakmicu. Moje skromno mišljenje je da je mu falilo lucidnosti.

Ako dodje Lendrić, to će biti veliko pojačanje, bar u onim danima kada je igrao u Želji. Lendra zna pretrčat igrača, mnogo je bolji da kupi one odbijene lopte, brži i spretniji....samo da formu povrati, a to na Grbavici neće biti teško.

Ono što je žalosno da se klub finansira prodajom igrača. Toliko o upravi i ljudima kojima se Amar okružio i finansijskoj situaciji u Želji. Tužno...
Cuj ''zalosno sto se klub finansira prodajom igraca''! :zid:
Sam Amar je nedavno rekao, a to znaju svi koji prate ozbiljnije fudbal da u modernom svijetu ''klub zivi od tv prava i tzv. marketising, prodaje karata i prodaje igraca''. To su stubovi na kojima se gradi budzet. Istina, tv prava su misaona imenica za nas, ali su zato ostali kljucni.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 12:23 pm

Pa i svjetski klubovi prodaju neke igrače, da bi lakše funkcionisali, da bi se riješili velike plate i slično, a da Željo ne živi od onoga što proda...
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 12:52 pm

Dominic je napisao/la:
sri dec 25, 2019 12:13 pm
Qooler je napisao/la:
sri dec 25, 2019 11:27 am
Hvala Krpi i Sipoviću. Mislim da je odlazak Sipe veliki gubitak za klub. Hvala Krpi na zalaganju koju je imao svaku utakmicu. Moje skromno mišljenje je da je mu falilo lucidnosti.

Ako dodje Lendrić, to će biti veliko pojačanje, bar u onim danima kada je igrao u Želji. Lendra zna pretrčat igrača, mnogo je bolji da kupi one odbijene lopte, brži i spretniji....samo da formu povrati, a to na Grbavici neće biti teško.

Ono što je žalosno da se klub finansira prodajom igrača. Toliko o upravi i ljudima kojima se Amar okružio i finansijskoj situaciji u Želji. Tužno...
Cuj ''zalosno sto se klub finansira prodajom igraca''! :zid:
Sam Amar je nedavno rekao, a to znaju svi koji prate ozbiljnije fudbal da u modernom svijetu ''klub zivi od tv prava i tzv. marketising, prodaje karata i prodaje igraca''. To su stubovi na kojima se gradi budzet. Istina, tv prava su misaona imenica za nas, ali su zato ostali kljucni.
Onda predlažem da ni sledeće godine ne igramo Europu. U pravu si najbolje je prodati sve igrače za koje neko ponudi bilo koju paru. Kako smo krenuili doći ćemo do transfera od 10 000 EUR...daj šta daš.
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 12:55 pm

PlaviVlak je napisao/la:
sri dec 25, 2019 12:23 pm
Pa i svjetski klubovi prodaju neke igrače, da bi lakše funkcionisali, da bi se riješili velike plate i slično, a da Željo ne živi od onoga što proda...
Slažem se, ali sigurno ne prodaju po bilo kojim ciframa i baš tamo gdje su ionako tanki. Ja sam ubjedjen da je ovo iznudjena prodaja u smislu kredita više nema, daj da vidimo ko za šta daje pare, a imamo ga na stanju.
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:05 pm

mamba21 je napisao/la:
sri dec 25, 2019 9:53 am
blueboy je napisao/la:
sri dec 25, 2019 9:41 am
sajo10 je napisao/la:
uto dec 24, 2019 10:32 pm
Nama treba zdrav i ziv Semir Stilic i deset polovnjaka za titulu. Toliko. Sve ostalo je premija :D
Nama treba zdrav i živ Semir Štilić koji će igrati s dobrim igračima kako bi i on mogao dati najbolje od sebe. Sa polovnjacima to ne može niko.
90% lige su nam polovnjaci 😁
Haha it's funny cause it's true! :D
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:09 pm

@Qooler mi smo duzni i Bog i narodu sto bi reklo, moramo da prodajemo igrace, nemamo mi puno novca od sponzora i prodaje ulaznica a kamoli fan shopa. Otplacujemo stare repove i dugove, ulazimo u nove, nas klub nije samo Amar i jedanaest igraca na terenu, ima jos uposlenika. Sto je najogre imaju porezi i pravila koja ne vaze za sve u ovoj drzavi, ali mi smo ti na kojima se demonstrira sila ako to ne ispunjavamo. Naravno imamo i one koji svaku ali doslvno svaku utakmicu a pogotvo derbije kostaju klub hiljade KM jer furka da se pali i nastavti ce da se pali. Hocemo hiljadu nekih stvari, infrastrukturu, stadion, pripreme, igrace sve kosta ...
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:22 pm

sajo10 je napisao/la:
sri dec 25, 2019 1:05 pm
mamba21 je napisao/la:
sri dec 25, 2019 9:53 am
blueboy je napisao/la:
sri dec 25, 2019 9:41 am


Nama treba zdrav i živ Semir Štilić koji će igrati s dobrim igračima kako bi i on mogao dati najbolje od sebe. Sa polovnjacima to ne može niko.
90% lige su nam polovnjaci 😁
Haha it's funny cause it's true! :D
:rofl:
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:23 pm

Za igrača koji ima 28. godina i uzeti 250.000€, sjeti se da smo Zakarica prodali za 150.000€ a bio je kljucni igrac.
Svaki napadac koji ima Stilica, Zeca, Ramovica i Veselog iza ledja, moze dobro igrati
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:31 pm

Samo nemojte osporavati kvalitet Krpica.
Za razliku od Lendrica, nit je idiot,kosar, papak. Ovaj drugi je sve to, pa bi ga dosta raje vise voljelo vidjeti u nasem dresu nego Krpica.
Nisam bio ljubitelj njegovih igara. Ali sam ubjedjen i kad je dosao, da ce biti najbolji strijelac. Sretno Sulejmane Krpicu!
Jedan od rijetkih kapitena koji se nije popisao po dresu i navijacima svojim odnosom prema klubu. Igrao je dvije sezone za ovaj klub, prakticno bez zamjene.
Sretno Suljo (ako odes) nazad si dobrodosao. Nasi buduci igraci mogu uciti od tebe! Docekan si od mnogih kao pitar, Tuzlak kao neka manja vrijednost, a svi koji su te prozivali ne mogu ti ni kao rezerva biti.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:33 pm

PlaviVlak je napisao/la:
sri dec 25, 2019 11:43 am
Sadiku i iskusan dobar štoper i može se reći da smo pojačali štopersku liniju, a izgleda da će Bogi do ljeta ostati u Želji, što i nije loše ako je četvrta opcija. O ostalim pozicijama, ako Krpa ide, a trebalo bi, onda Vojo opcija broj 1, Lendra broj 2...Krilo nam treba jedno ako ostanu Veseli i Rama, a ako ode jedan, onda nam trebaju 2 dobra krila, s obzirom da i tandem Zajim-Zec odlazi ili bar jedan od njih.

Sviđaju mi se ugovorene prijateljske utakmice, dosta jake, očekujem bar još 3 ili 4 s obzirom da Amar voli da svi dobiju priliku kroz utakmice na pripremama.
Do kojeg ljeta će ostat Bogi? Ljeta 2020 al' po hidžri.
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1238
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:38 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
sri dec 25, 2019 1:31 pm
Samo nemojte osporavati kvalitet Krpica.
Za razliku od Lendrica, nit je idiot,kosar, papak. Ovaj drugi je sve to, pa bi ga dosta raje vise voljelo vidjeti u nasem dresu nego Krpica.
Nisam bio ljubitelj njegovih igara. Ali sam ubjedjen i kad je dosao, da ce biti najbolji strijelac. Sretno Sulejmane Krpicu!
Jedan od rijetkih kapitena koji se nije popisao po dresu i navijacima svojim odnosom prema klubu. Igrao je dvije sezone za ovaj klub, prakticno bez zamjene.
Sretno Suljo (ako odes) nazad si dobrodosao. Nasi buduci igraci mogu uciti od tebe! Docekan si od mnogih kao pitar, Tuzlak kao neka manja vrijednost, a svi koji su te prozivali ne mogu ti ni kao rezerva biti.
Lendric nije ni idiot ni klosar ni papak. Lendric je u doba dok je igrao za nas bio veoma srcan, pouzdan i borio se koliko je mogao. Donio je mnogo srece nam svima. To sto debeli smradovi koji nisu u zivotu sutnuli lopte i ciji je zivot ispunjen neznanjem i mrznjom misle da ce ih svi trpiti kao svojevremeno Lazar(kojem se psovalo sta se stiglo) Adilovic i ostali, tu su se prevarili. Isto bih reagovao kao Lendric.

A Killer jeste primjer kapitena, vrstan strijelac i jedan od najdrazih igraca u zadnjih 10.godina. Nijednu utakmicu nije zabusavao, nikad nije izasao suh kao pojedinci. Sulejman Krpic i Ivan Lendric su dva igraca koji u poslijeratnom periodu zasluzuju maksimalno postovanje. U rangu s Guvom(ne forumasem).
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:50 pm

Jedan je kapiten. Oni iskreni te nikad nece zaboravit !
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:52 pm

Elegant je napisao/la:
sri dec 25, 2019 1:09 pm
@Qooler mi smo duzni i Bog i narodu sto bi reklo, moramo da prodajemo igrace, nemamo mi puno novca od sponzora i prodaje ulaznica a kamoli fan shopa. Otplacujemo stare repove i dugove, ulazimo u nove, nas klub nije samo Amar i jedanaest igraca na terenu, ima jos uposlenika. Sto je najogre imaju porezi i pravila koja ne vaze za sve u ovoj drzavi, ali mi smo ti na kojima se demonstrira sila ako to ne ispunjavamo. Naravno imamo i one koji svaku ali doslvno svaku utakmicu a pogotvo derbije kostaju klub hiljade KM jer furka da se pali i nastavti ce da se pali. Hocemo hiljadu nekih stvari, infrastrukturu, stadion, pripreme, igrace sve kosta ...
Evo skoro 100 godina se nekako finansiramo i opstajemo.U tih 100 godina bilo je svega,dobrog i lošeg,perioda kada se imalo para za normalno funkcionisanje ali i perioda kada se klub dovodio u dubioze.Kada malo duze pratiš Zelju onda uporediš te periode i traziš razloge zašto to nekad ide dobro a nekad jako loše i dodješ do zakljucka da je to samo zbog kvaliteta i sposobnosti ljudi koji sjede u upravi.Mogu ti to sve oobrazloziti i dati konkretne primjere ali mi mrsko pisati.Samo cu ti reci da navijaci koje ti spomenu višestruko više daju klubu od onoga što ti spomenu,tih nekoliko kazni od onih lešinara iz saveza.Navijace koji prate klub na svakom gostovanju kao i na našoj Grbavici,i po kiši i po suncu si naveo kao problem a nisi naveo problem uprave,problem neizdavanja licence koji nas je koštao milion itd itd.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Avatar
sajo10
Postovi: 4990
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 12:09 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 1:52 pm

Previse smo mi kao navijaci vezani za nase igrace, odnosno ne kontamo da svi klubovi u svijetu zive od prodaje igraca i da gdje god igrali, cim imate jednu bum sezonu bit ce i ponuda, odnosno bit ce i tesko zadrzati igraca. Evo u Svedskoj igrac neki dodje na ljeto i proda se sest mjeseci kasnije jer ljudi shvataju da kad dodje ponuda koja se tesko odbija, nema tu puno price. Eh sad mozemo mi pricat jel 200-300k eura malo i jeste, ali ruku na srce i rejting lige nam je u qurcu da bi se mi sad qurcili sa milionima. Onog trenutka kad budemo mi bili ozbiljan klub na Balkanu i isli daleko u kvalifikacijama za euro takmicenja, onda mozemo postavljati ultimatume kupcima a do tada tu smo gdje jesmo.
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 2:06 pm

mi smo se jos 90e odlucili za sistem u kojem je sve na prodaju... u tom kontekstu treba gledati i na ovo danas...
bez prodaje se ne moze.... razliku prave samo oni koji 'jeftinije' kupuju a 'skuplje' prodaju....

svim katolicima plave krvi zelim sretan Bozic i svako dobro 💙
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
South
Postovi: 70
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 2:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 2:14 pm

Ma sto se mene tice nek rasprodaju sve zivo ako misle da mogu uzeti titulu , na kraju sezone kad podvucemo crtu ili titula ili noga
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24756
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 2:22 pm

Ako je tačna cifra onda je ovo dobar deal. Sad samo Mudrinskog dovesti. :D
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 2:29 pm

Evo opet se sve svodi na upravu.Koliko je uprava sposobna da za nekoga uzme dobre pare.200-300 hiljada eura u današnjem svjetu fudbala su nikakve pare.Sposobna uprava ce iznaci tih 200-300 hiljada eura i nece prodati igraca za te pare a koji je jako bitan za ekipu i za kojeg cemo teško naci zamjenu.Zauzvrat sa tim dobrim igracem imaš mogucnost dobrih rezultata koji donose pare.Sajo smatra da je rejting lige tome kriv.Mislim da nije.Ni rejting Svedske lige nije nešto aman zaman pa su transferi njihovih igraca u milionskom iznosu.Milionski iznosi se ne odbijaju ali nekih 100,200,300 hiljada za kljucne igrace se odbija glat i u Švedskoj a trebalo bi i kod nas.
Zadnja izmjena: Plavi orkestar, dana/u sri dec 25, 2019 2:32 pm, ukupno mijenjano 2 puta.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 2:29 pm

https://www.youtube.com/watch?v=rnWErxPEGms

off topic: pogledajte na tribinama Amara, Željo 100%
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri dec 25, 2019 2:31 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
sri dec 25, 2019 1:38 pm
PratimsamoPlave je napisao/la:
sri dec 25, 2019 1:31 pm
Samo nemojte osporavati kvalitet Krpica.
Za razliku od Lendrica, nit je idiot,kosar, papak. Ovaj drugi je sve to, pa bi ga dosta raje vise voljelo vidjeti u nasem dresu nego Krpica.
Nisam bio ljubitelj njegovih igara. Ali sam ubjedjen i kad je dosao, da ce biti najbolji strijelac. Sretno Sulejmane Krpicu!
Jedan od rijetkih kapitena koji se nije popisao po dresu i navijacima svojim odnosom prema klubu. Igrao je dvije sezone za ovaj klub, prakticno bez zamjene.
Sretno Suljo (ako odes) nazad si dobrodosao. Nasi buduci igraci mogu uciti od tebe! Docekan si od mnogih kao pitar, Tuzlak kao neka manja vrijednost, a svi koji su te prozivali ne mogu ti ni kao rezerva biti.
Lendric nije ni idiot ni klosar ni papak. Lendric je u doba dok je igrao za nas bio veoma srcan, pouzdan i borio se koliko je mogao. Donio je mnogo srece nam svima. To sto debeli smradovi koji nisu u zivotu sutnuli lopte i ciji je zivot ispunjen neznanjem i mrznjom misle da ce ih svi trpiti kao svojevremeno Lazar(kojem se psovalo sta se stiglo) Adilovic i ostali, tu su se prevarili. Isto bih reagovao kao Lendric.

A Killer jeste primjer kapitena, vrstan strijelac i jedan od najdrazih igraca u zadnjih 10.godina. Nijednu utakmicu nije zabusavao, nikad nije izasao suh kao pojedinci. Sulejman Krpic i Ivan Lendric su dva igraca koji u poslijeratnom periodu zasluzuju maksimalno postovanje. U rangu s Guvom(ne forumasem).
Lendric je meni najdrazi igrac. Uvijek sam ga branio jer je imao obraza, produzio ugovor kad bi mnogi sidro digli.
Papak 1/1, pa i Krpicu se jebala tuzlanska, pitarska majka pa nikome nije dizao prst i nije se previse raspravljao.
Na treningu Lendric napravi sou, sam za sebe. Petrovicu je Lendric dovoljan bio da ga trenira, tako se ponasao.
Krpic me kupio svojim ponasanje. Kvalitetom bare bare, sto i statistika pokazuje.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 16 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija