Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:40 am

[SVI NA SKUPŠTINU 15.6.]

Pred nama je veoma težak ispit...

U klubu je turbulentno stanje, a mi moramo hladne glave dići svoj glas za dobrobit kluba.
Situacija je samim tim teža što je armija navijača fudbalskog kluba Željezničar podjeljena na više struja, što automatski slabi naš navijački korpus, a samim time i uticaj na pozitivne promjene unutar kluba.

Grupa je za veoma kratak period uspjela ujediniti i pridobiti povjerenje skoro svih Manijaka koji su ikada kročili na Jug...
Mi ne želimo stati na tome, mi želimo također i sve navijače Želje staviti pod jedan krov! Svim navijačima Želje je nadam se u interesu prosperitet našeg kluba na svim poljima, od sportskog do infrastrukturnog.

Grupa se u minulom periodu informisala, raspitivala, savjetovala na više strana radi dobijanja što šire slike o trenutnoj situaciji u i oko kluba, radi što boljeg planiranja budućih poteza i radi svođenja grešaka na minimum.

Manijaci, kao grupa, koja čini stub kluba, želi biti to vezivno tkivo između svih Željinih navijača, kao neko kome se može vjerovati, jer sve što rade oko tribine i kluba rade iz ljubavi, bez ikakvog interesa!
Ovo su trenuci kada navijači trebaju biti taj potreban korektivni faktor.

U subotu 15.6. navijači će pozvati na odgovornost sve uposlene oko neizvršavanja svojih obaveza na funkcijama koje obnašaju (što će vjerovatno rezultirati i nečijim ostavkama) i da stanu iza svojih riječi koje obećaju u doglednom periodu, zatim će se prezentovati par zahtjeva koje mora ispunjavati svaka uprava koja sjedne na kormilo kluba (uključujući i sportski i administrativni i infrastrukturni segment), nebitno jel to ova sadašnja ili neka druga. O privatizaciji ne treba trošiti riječi, to će jasno biti podcrtano da od toga nema ništa, kao ni od ulaska ''nekakvih'' Selimovića u klub i sličnih sumnjvih biznismena.

Mi želimo biti taj pozitivni impuls, koji će nakon dugo vremena ujediniti sve navijače.
Za dobrobit i tribine i kluba se neke lične nesuglasice i stvari moraju progutati, odnosno preći preko njih. Sada moramo biti trezveni, hladne glave, prestati sa prepucavanjem i podjelama, vec sve rasprave usmjeriti ka rješavanju nastalih problema.
Mi to hoćemo, a mi to i možemo, zato ne trebamo u prazno da se trošimo, već da što više iskoristimo potencijal koji posjedujemo.

Mjesto i termin okupljanja navijača u subotu, kao i termin skupštine, će biti naknadno objavljeni.
Da bi se naš glas što bolje čuo, imao što jaču poruku, moramo doći u što većem broju i pokazati koliko nam je stalo do kluba! Mi trebamo biti primjer jedne kompaktne zajednice, baš u ovim trenucima!

Treba dodati još jednu bitnu stvar, odnosno uputiti poziv...

Sve podružnice navijača Željezničara trebaju se maskimalno potruditi da tu subotu također dođu u što je moguće većem broju u Sarajevo (organizovati se ranije kada su obaveze u pitanju).
Ovo je i vaš klub.

Bitno je da smo tog dana svi zajedno na istom mjestu, navijači sa svih tribina stadiona Grbavica, navijači iz svih krajeva glavnoga grada, navijači iz svih gradova naše lijepe Bosne u kojima se navija za Željezničar, te navijači iz dijaspore koji se zateknu u tom periodu u Bosni. Dakle, svi trebamo uskladiti svoje obaveze (kolko je to izvodljivo) na taj dan ili ih prolongirati, kako bi mogli doći.

JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!
NIKOM' TE NE DAMO!


by MANIJACI 1987
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
kontranogama
Postovi: 1000
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:40 am

Ovo je sve odraz naseg mentaliteta. Daj da klepim cvaju sad odmah, nema veze sto ako malo dam truda i rada mogu napraviti da uzimam dvije milje narednih deset godina, yebo to sad je cvaja bez truda bitna. Pa cemo sa cvajom kupit koju brlju i uz nju pricat o kamionima i milionima.
Mislio sam da smo sa proslom upravom uspijeli prevazici ovaj mentalitet.
Grdno sam se zajebo.
.... A ONDA SU BAGERI ODNIJELI STARI ISTOK A VRAG ODNIO SALU...
 
Ndare
Postovi: 196
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 7:05 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:41 am

Evo jedan prijedlog a zvao bi se 10 za 10. Mislim da grad Sarajevo a i BiH ima 10000 navijaca koji bi dali 10 KM u jednom mjesecu. To je 100000 KM. Akciju organizovati recimo 5 mjeseci i ostvariti 500000 KM koje bi se ulozile u Zelju na nacin koji bi ovdje mogli izglasati sa argumentima da li to bilo u izgradnju kampa ili neki drugi vid revitalizacije naseg kluba. Ovo je moja trenutna na mah i na odmah bila misao koja je mozda ovako sirova i treba se doraditi ali mislim da je izvodiva i da bi se mogla sprovesti u djelo. Kako i sa kim to treba vidjeti i na koji nacin uraditi. Mislim preko otvorenog racuna koji bi bio u funkciji samo za tu namjenu uplate.
To je neka moja lična odluka, a ja neću da govorim radi čega i da objašnjavam, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu da učinim za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava.
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:44 am

Bravo za saopstenje, to su Manijaci!! Nikakvi Selimovici i pic.ke materine, nikakva privatizacija! Necete lopovi
 
Zeljo1921
Postovi: 291
Pridružen/a: sri mar 09, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:47 am

Ovi su nam hebali majku za par mjeseci. Nemam pojma ko bi to mogao i trebao Ali se moraju pozvati na odgovornost i na to da su svojom nesposobnoscu nanijeli štetu klubu preko milion maraka. Mislim na Siljka i ovog idiota Selimovica. Nazivate se uspješnim biznismenima pa sad platite štetu koju ste napravili.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6737
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:49 am

"Ja sam rekao da ću otići iz moralnih razloga da odem ako ne izađemo u Evropu. Klub u ovom mandatu poslovao pozitivno, smanjen je minus kluba", rekao je Selimović, te je dodao da je klub u proteklim mjesecima poslovao pozitivno.

"U mandatu od 14. januara do 31. maja osigurali smo 2,3 miliona KM u klub. To je bilo više nego što je planirano. Smanjena je zaduženost kluba, nijedan štetan ugovor nije napravljen, posložena je administracija i sve što je trebalo biti", istakao je sada već bivši predsjednik Željezničara.

Prethodnih dana su se pojavile informacije da određeni investitori ulaze u klub. Selimović ističe da u tome nema istine.

"Nemam informacija o bilo kakvim investitorima. Svi detalji će biti prezentovani na Skupštini. Moja ostavka je dakle iz moralnih razloga, ali ostajem tu na pomoći klubu ako budem potreban. Neću biti da se ne pojavim", rekao je Selimović
Zadnja izmjena: SIMA_SIMAU, dana/u ned jun 09, 2019 11:49 am, ukupno mijenjano 1 put.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
TheTacTica
Postovi: 119
Pridružen/a: ned apr 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:49 am

E to ti je kad dovedeš selj,,, rumenog ljiigavog,,, spletkarosa,,, lazove i najveće miševe koji bježe pred skupštinu jer su usrali sve što se usrati može..
Mislili su da će Sparse promovirati i uz Želju nabaciti sparsima sponzore i navijače, sve su sjebali i sad bježe jedan po jedan ko miševi.
Lično znam da su planirali kako gdje se god pojavi Selimović da je dogovoreno da se spomenu i sparsi...



cestitam tjeračima i navijačima koji su saučesnici u ovom tipa ....... plava porodica,,, kod njega nema ništa plavo na kilometar.
čestita dijelu juga koji je ovo napravio nadam se da su skontali kako su izigrani i da će naučiti iz ovoga..

nadam se svjetlu na kraju ovog,, i da ce se ovi prevaratni zajedno sa onim ko ih je okupio sastati u tuborgu ali da proslave povratak u sparske svi skupa mrssssssss...
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:49 am

@ndare lijepo to zvuci, cak i izvodivo, a i pomoglo bi klubu, ali...
Nama treba sistem i sposobni ljudi na celu kluba. Nama treba sirok upravni odbor sastavljen od sposobnih ljudi, ljudi koji imaju ime i prezime i koji su prije svega finansijski ostvareni. Ljudi koji sa sobom donose novac, pozitivne ideje za napredak kluba, ali i konekcije koje bi opet donijele klubu novac i ideje. Vrlo je jednostavno, na celu kluba oni koji mogu na legalan i dobronamjeran nacin donijeti sto vise para u klub. Ako ti ljudi imaju iskustva u sportu, jos i bolje. Klub mora biti samoodrziv i bez dobrovoljnih akcija navijaca, ne smije funkcionisanje kluba biti upitno cim se neki rezultatski cilj ne ispuni. A kad na celo kluba opet dodju posteni i principijelni ljudi koji mogu napraviti nesto, onda ce i navijaci to prepoznati i dati od sebe koliko mogu, do tad nista.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6737
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:51 am

Pa evo kaze bivsi predsjednik da smo poslovali u plusu u ovom periodu, pa kako onda da igraci nisu dobili platu? Nista ja ne kontam kod nas vise.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:51 am

I dok su se Zeljovci koji su ovdje upozoravali na ovakav scenarij proglasavali neprijateljima od pojedinaca, sada se vidi nazalost po ko zna koji put ko je bio u pravu. A tako bih volio da sam pogrijesio i da sam se posuo pepelom. Jako sam razocaran. Ljudi dragi, Zeljeznicar je bitan. Svi ti pojedinci, Misimovic, Vukotic i ekipa, kao i Amar Osim, Selimovic i ekipa, su bitni samo ako mogu pomoci Zeljeznicaru. Mi se sada moramo vaditi, a vadimo se vec pola godine. Rusiti je lako, graditi je tesko, a mukotrpan sistem koji se gradio zadnjih godina je srusen. Treba raditi, treba se okrenuti buducnosti, a dobro identifikovati i znati ko je kriv, kao i kojim je medijskim ispiranjima mozga to postignuto. Da se onako svi pogledamo u oci, znamo svi i to, zar ne? Nemamo nista od gledanja nazad, moramo naprijed, ali kako?

Mislim da znate svi kako. Skupstina u decembru gubi mandat, dolaze novi ljudi. To ce biti najbitnija Skupstina u poslijeratnoj historiji Kluba.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
TheTacTica
Postovi: 119
Pridružen/a: ned apr 30, 2017 7:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:54 am

storm_raider je napisao/la:
ned jun 09, 2019 11:51 am
I dok su se Zeljovci koji su ovdje upozoravali na ovakav scenarij proglasavali neprijateljima od pojedinaca, sada se vidi nazalost po ko zna koji put ko je bio u pravu. A tako bih volio da sam pogrijesio i da sam se posuo pepelom. Jako sam razocaran. Ljudi dragi, Zeljeznicar je bitan. Svi ti pojedinci, Misimovic, Vukotic i ekipa, kao i Amar Osim, Selimovic i ekipa, su bitni samo ako mogu pomoci Zeljeznicaru. Mi se sada moramo vaditi, a vadimo se vec pola godine. Rusiti je lako, graditi je tesko, a mukotrpan sistem koji se gradio zadnjih godina je srusen. Treba raditi, treba se okrenuti buducnosti, a dobro identifikovati i znati ko je kriv, kao i kojim je medijskim ispiranjima mozga to postignuto. Da se onako svi pogledamo u oci, znamo svi i to, zar ne? Nemamo nista od gledanja nazad, moramo naprijed, ali kako?

Mislim da znate svi kako. Skupstina u decembru gubi mandat, dolaze novi ljudi. To ce biti najbitnija Skupstina u poslijeratnoj historiji Kluba.
Kakav Selimovic bitan, on je svoju sposobnost dokazao zajebom jedne od ključni stvari za nastavak pravog puta kluba ovog oko licence,,, takvim daleko kuca od grbavice bila,,, kao i onim sto si ih prizeljkivali....
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 11:58 am

Selimović nije navijač Željezničara, samo rumeni seljačić koji je htio svoj privatni projekat Spars uvezati sa velikanom Željom. Otišao je hvala Bogu, nije trebao ni dolaziti, za pola godine su uspjeli svesti Želju na to da ne dobije licencu i tu svala priča o njihovom radu završava.
Bravo Manijaci za ovu objavu, a sada svi trebamo pokazati da volimo Želju, da smo pravi Manijaci i 15.6. se pojaviti na skupštini.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5850
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:01 pm

Tako pade mit o velikom Amaru koji zna, Amaru koji seta s psom a polarizira, kojem je zima na -15, Amaru koji ce samo pojavom smiriti savez a privuci najbolje igrace lige za male pare, Amaru koji ce ovog ljeta dovesti svoje igrace i donijeti titulu sljedece godine, Amaru koji ce povest sa sobom svoje ljude koji ce nastaviti gradnju stadiona i rekonstrukciju kluba.

Kukavice stavices se samo u poziciju trenera sada i spasiti se odgovornosti a ti si vodja ove katastrofe i kolapsa.
Kukavicki ces pricati samo o terenu kao da te se stvari van terena ne ticu, kukavicki kao i kad si na odmor otisao.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:07 pm

samo_plavo je napisao/la:
ned jun 09, 2019 11:40 am
[SVI NA SKUPŠTINU 15.6.]

Pred nama je veoma težak ispit...

U klubu je turbulentno stanje, a mi moramo hladne glave dići svoj glas za dobrobit kluba.
Situacija je samim tim teža što je armija navijača fudbalskog kluba Željezničar podjeljena na više struja, što automatski slabi naš navijački korpus, a samim time i uticaj na pozitivne promjene unutar kluba.

Grupa je za veoma kratak period uspjela ujediniti i pridobiti povjerenje skoro svih Manijaka koji su ikada kročili na Jug...
Mi ne želimo stati na tome, mi želimo također i sve navijače Želje staviti pod jedan krov! Svim navijačima Želje je nadam se u interesu prosperitet našeg kluba na svim poljima, od sportskog do infrastrukturnog.

Grupa se u minulom periodu informisala, raspitivala, savjetovala na više strana radi dobijanja što šire slike o trenutnoj situaciji u i oko kluba, radi što boljeg planiranja budućih poteza i radi svođenja grešaka na minimum.

Manijaci, kao grupa, koja čini stub kluba, želi biti to vezivno tkivo između svih Željinih navijača, kao neko kome se može vjerovati, jer sve što rade oko tribine i kluba rade iz ljubavi, bez ikakvog interesa!
Ovo su trenuci kada navijači trebaju biti taj potreban korektivni ****.

U subotu 15.6. navijači će pozvati na odgovornost sve uposlene oko neizvršavanja svojih obaveza na funkcijama koje obnašaju (što će vjerovatno rezultirati i nečijim ostavkama) i da stanu iza svojih riječi koje obećaju u doglednom periodu, zatim će se prezentovati par zahtjeva koje mora ispunjavati svaka uprava koja sjedne na kormilo kluba (uključujući i sportski i administrativni i infrastrukturni segment), nebitno jel to ova sadašnja ili neka druga. O privatizaciji ne treba trošiti riječi, to će jasno biti podcrtano da od toga nema ništa, kao ni od ulaska ''nekakvih'' Selimovića u klub i sličnih sumnjvih biznismena.

Mi želimo biti taj pozitivni impuls, koji će nakon dugo vremena ujediniti sve navijače.
Za dobrobit i tribine i kluba se neke lične nesuglasice i stvari moraju progutati, odnosno preći preko njih. Sada moramo biti trezveni, hladne glave, prestati sa prepucavanjem i podjelama, vec sve rasprave usmjeriti ka rješavanju nastalih problema.
Mi to hoćemo, a mi to i možemo, zato ne trebamo u prazno da se trošimo, već da što više iskoristimo potencijal koji posjedujemo.

Mjesto i termin okupljanja navijača u subotu, kao i termin skupštine, će biti naknadno objavljeni.
Da bi se naš glas što bolje čuo, imao što jaču poruku, moramo doći u što većem broju i pokazati koliko nam je stalo do kluba! Mi trebamo biti primjer jedne kompaktne zajednice, baš u ovim trenucima!

Treba dodati još jednu bitnu stvar, odnosno uputiti poziv...

Sve podružnice navijača Željezničara trebaju se maskimalno potruditi da tu subotu također dođu u što je moguće većem broju u Sarajevo (organizovati se ranije kada su obaveze u pitanju).
Ovo je i vaš klub.

Bitno je da smo tog dana svi zajedno na istom mjestu, navijači sa svih tribina stadiona Grbavica, navijači iz svih krajeva glavnoga grada, navijači iz svih gradova naše lijepe Bosne u kojima se navija za Željezničar, te navijači iz dijaspore koji se zateknu u tom periodu u Bosni. Dakle, svi trebamo uskladiti svoje obaveze (kolko je to izvodljivo) na taj dan ili ih prolongirati, kako bi mogli doći.

JAČI OD RATOVA, REŽIMA I PARTIJA!
NIKOM' TE NE DAMO!


by MANIJACI 1987
Bravo Manijaci!!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
BlwD
Prijatelj foruma
Postovi: 2237
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:25 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:07 pm

Ode covjek, a ni No1 ne docekasmo :(

A tek KK Zeljeznicar...
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:11 pm

Najteže je reć jbg zajebao sam, izvinite
Željezničar ante portas !
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:11 pm

Kolika je ozbiljnost u radu ove Uprave, prozivka za 6 dana, a mi nismo predstavili nove dresove.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:14 pm

Klub = novac.

Valjda sada shvatimo. Niko ovoliko popravnih nema, osim nas.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
djoxxx1921
Postovi: 1295
Pridružen/a: ned apr 16, 2017 9:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:18 pm

Zanima me da li je Dejo i dalje tu, da li cita forum. Interesuje me njegovo misljenje sad, sta i kako dalje
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned jun 09, 2019 12:24 pm

Dalje nam je da dodju ljudi koji znaju namaknuti pare, bez toga nam nema dalje...
... Godine života svoga tebi dao sam...

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 305 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija