Moderator/ica: storm_raider

 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 10:57 am

Treba im pravit pritisak preko portala preko navijaca itd. a klub da to podrzi objavom na zvanicnoj i da ih tuzi uefi. Radnik i ns smije obavit financijsko izvješće. Sa ovim ne branim ove klosare samo zdlim da moj Zeljo ne ispasta ostalo me boli k ko sjedi u upravi
Cuva Bog Zelju svog!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5230
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 10:59 am

AsharaK je napisao/la:
čet maj 30, 2019 10:55 am
A sta je sa onim novim dugom
Vraceno je na prvostepenu, ona donjela istu odluku. Mi podnjeli prigovor i cekamo. Konacna odluka prvostepene je izvrsna. Postoji pravni lijek u vidu sudskog spora ali ne odlaze izvrsenje.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:03 am

blueboy je napisao/la:
čet maj 30, 2019 10:56 am
https://sport.****.ba/domaci-nogomet/490043/kako-je-radnik-prekrsio-pravilnik-o-licenciranju-klubova

Treba ovo pritisnuti sad maksimalno i ne popuštati, pa nećemo dvostrukih aršina.
Koja je ovo stranica?
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:05 am

starigrad je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:01 am
AsharaK je napisao/la:
čet maj 30, 2019 10:55 am
A sta je sa onim novim dugom
kako se pise i sto sam ja citao po forumima, drugostepena potvrdila nalaz prvostepene, ali se nasi opet zalili, pa vraceno na prvostepenu. to se jos uvijek ne moze voditi u obavezama, jer nema konacne odluke, samim tim, tog duga nema zvanicno
Hvala ti brate sto mi pojasni sve :D
Željezničar ante portas !
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:10 am

Treba izvrsiti maksimalan pritisak za licenciranje i propust Radnika ...ps.Eric potvrdio da dolazi kod nas
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:11 am

starigrad je napisao/la:
čet maj 30, 2019 10:53 am
Kospa je napisao/la:
čet maj 30, 2019 10:38 am
Ja se ne sjecam da je bilo neke velike polemike zbog duga, iz prostog razloga sto smo svi manje vise znali da je porez preko 5 mil. A da je ostatak tih 2-3 mil dobavljaci i radovi oko stadiona
sa stranice porezne uprave FBiH, na dan 30.06.2018.

UG FK "ŽELJEZNIČAR" 4200709860007 SARAJEVO SARAJEVO glavnica, 765.698,47, kamata, 1.439.368,53, ukupno 2.205.067,00
"Ukupan dug Plavih iznosi 7,8 miliona KM na dan 31. decembar prošle godine, a od ranije je poznato da se najveći dio (oko 73 posto) ovih obaveza odnosi na ukalkulisani i stvarno utvrđeni dug prema poreskoj upravi koji klub redovno servisira."

Nisam upratio strukturu obaveza, ali ovo sto na klixu pise je u skladu sa onim sto se od prije zna i sto se pisalo.
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:16 am

Zaka je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:03 am
blueboy je napisao/la:
čet maj 30, 2019 10:56 am
https://sport.****.ba/domaci-nogomet/490043/kako-je-radnik-prekrsio-pravilnik-o-licenciranju-klubova

Treba ovo pritisnuti sad maksimalno i ne popuštati, pa nećemo dvostrukih aršina.
Koja je ovo stranica?
sportavaz
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:17 am

Amar927 je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:10 am
Treba izvrsiti maksimalan pritisak za licenciranje i propust Radnika ...ps.Eric potvrdio da dolazi kod nas
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
AdmirA
Postovi: 2233
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:26 am

PRITISAK SE MORA NAPRAVITI PREMA SAVEZU, UEFA-i.

https://sp.ort.av.az.ba/domaci-nogomet/ ... ju-klubova
 
ž'21
Postovi: 1592
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 8:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:27 am

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:31 am

"Poznato je da su Plavi u proteklih nekoliko godina uložili blizu 6 miliona KM u stadion. Ova ulaganja pratila su ujedno i kontinuirani rast prihoda od posjeta, sponzora i najma tako da se može reći da su se ova ulaganja pokazala kao opravdana, pogotovo u kontekstu činjenice da su samo manji dio ovih ulaganja finansirale finansijske institucije i treće osobe, a većim dijelom su finansirane od vlastitih izvora, navijača, saveza, različitih nivoa vlasti i sponzora.

Ukupan dug Plavih iznosi 7,8 miliona KM na dan 31. decembar prošle godine, a od ranije je poznato da se najveći dio (oko 73 posto) ovih obaveza odnosi na ukalkulisani i stvarno utvrđeni dug prema poreskoj upravi koji klub redovno servisira.

Iako u proteklih nekoliko godina Plavi nisu osvajali titule, strategija kluba da pokuša generirati značajne prihode od aktivnosti baziranih na unapređenjima oko stadiona s finansijske strane strane pokazala se kao uspješna. Plavi imaju respektabilnu finansijsku poziciju, vjerovatno i jednu od najboljih u regionu.

Međutim, konstantna boljka kluba je likvidnost, jer osim što kontinuirano mora osiguravati nove prihode od sponzora i animirati navijače na posjete, klub u velikoj mjeri zavisi od evropskih takmičenja i kontinuirane prodaje igrača."
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24757
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:35 am

storm_raider je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:31 am
"Poznato je da su Plavi u proteklih nekoliko godina uložili blizu 6 miliona KM u stadion. Ova ulaganja pratila su ujedno i kontinuirani rast prihoda od posjeta, sponzora i najma tako da se može reći da su se ova ulaganja pokazala kao opravdana, pogotovo u kontekstu činjenice da su samo manji dio ovih ulaganja finansirale finansijske institucije i treće osobe, a većim dijelom su finansirane od vlastitih izvora, navijača, saveza, različitih nivoa vlasti i sponzora.

Ukupan dug Plavih iznosi 7,8 miliona KM na dan 31. decembar prošle godine, a od ranije je poznato da se najveći dio (oko 73 posto) ovih obaveza odnosi na ukalkulisani i stvarno utvrđeni dug prema poreskoj upravi koji klub redovno servisira.

Iako u proteklih nekoliko godina Plavi nisu osvajali titule, strategija kluba da pokuša generirati značajne prihode od aktivnosti baziranih na unapređenjima oko stadiona s finansijske strane strane pokazala se kao uspješna. Plavi imaju respektabilnu finansijsku poziciju, vjerovatno i jednu od najboljih u regionu.

Međutim, konstantna boljka kluba je likvidnost, jer osim što kontinuirano mora osiguravati nove prihode od sponzora i animirati navijače na posjete, klub u velikoj mjeri zavisi od evropskih takmičenja i kontinuirane prodaje igrača."
Ili u prevodu, Miske sjebo klub.
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:35 am

Hahahah cuj ne objaviti financijski izvjestaj, i ono bi u Evropu. Pa ti si odma na pocetku u out sto se tice Evrope. Mama vam kupusarsku, i kriminalnom Savezu! Tuziti odma!
 
AdmirA
Postovi: 2233
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:36 am

Pravilo Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH ispoštovali su svi klubovi koji imaju funkcionalne zvanične web stranice. Izvještaje su tako objavili FK Sarajevo, HŠK Zrinjski, NK Široki Brijeg, FK Željezničar, FK Sloboda, FK Zvijezda 09 i FK Tuzla City.

Izvještaje nisu objavili FK Radnik, FK Mladost Doboj Kakanj, NK Čelik, FK Krupa, te NK GOŠK Gabela.

Zanimljivo je i da je objava ovih dokumenata jedan od kriterija za izdavanje licence za nastup u evropskim takmičenjima, što stoji u članu 47a - Objavljivanje finansijskih informacija. Bijeljinski tim je ovim prekršio norme, jer zvaničnu stranicu nema, a informacije nije objavio ni na stranici davaoca licence, što je u ovom slučaju Nogometni/Fudbalski savez BiH.

HOČE LI IKO IZ KLUBA OVO SRANJE OD SAVEZA KONAČNO TUŽITI ! PA HADJE DA SE POKRENEMO , PA NE MOGU NAM OVO RADITI !
Zadnja izmjena: AdmirA, dana/u čet maj 30, 2019 11:38 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:37 am

ž'21 je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:27 am
https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... aje/156434
gg.ba još nije objavilo vijest o radniku. šuti gg.ba, a kad je protiv želje prvi su
 
Fanzi
Postovi: 417
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:40 am

Brkoo, ja sam pristalica da smo svi griješili kada je sportski segment u pitanju. Svi. Ja prvi lično. Ja bih prvi napravio iste greške koje su prethodnici napravili, možda i veće s budžetom kojeg su imali.
Poneke Željine partije u prethodne tri godine su bile u jednoj od sljedećih kategorija:

1. fasovat dijabetes/rak
2. povraćat
3. neraspoloženje i "divan" kraj vikenda
4. Bože, što meni ovo treba?
5. ćmvammajku mi smo šampioni...

To je fakat!
Zašto je tako bilo... Ja sam pristalica da nismo imali strpljenja istrpiti nikoga i ništo, a vrzino kolo je počelo smjenom Milomira Odovića još 2015. godine.

Međutim, nemoj mi zamjeriti što ću ti isecirati post tvojim prethodnim postovima, jer sam sebi skačeš u riječ. Ne radim ti to ovo što te ne poštujem, nego ti pokušavam objasniti da kritika sportskog segmenta ne bi trebala biti tako jaka. Da je potrebno na nju utaknuti jednu kap razumijevanja, da niko nije činio greške namjerno, ali da su činjene.
Brkoo je napisao/la:
sri maj 29, 2019 4:59 pm
Ma brate, Zeljovac sam, nisam ni opozicija a ni pozicija. To sto me neki etiketiraju da sam opozicija ili pozicija je druga stvar. Jedino sto mi je bitno je Zeljo. Najveci problem je sto je istina nekad i gorka pa je ljudima draze kad im neko slatko laze nego kad im direktno kaze istinu u lice. Primjer ovoga ti je i Slavko Petrovic, lik je toliko lagao, toliko se uvlacio navijacima, uvijek pricao ono sto su navijaci zeljeli da cuju itd i na forumu situacija bila da ti prijete banovanjem ako spomenes u negativnom kontekstu Slavku, poredili ga ljudi sa Amarom jbt. Ja nisam takav i nikad ne pricam slatkorjecivo i ono sto neko zeli da cuje. Ja sam za 95% igraca bio u pravu kad sam govorio da su ublehe velike, (npr. dovedemo Denisa Pozdera iz picke materine ne zna ni on na koju foru je zavrsio u Zelji a predstave ga kao mega giga pojacanje, skautiran mjesecima itd), za vecinu trenera isto sam bio u pravu i onda sam opozicionar, ovakav onakav itd, jer sam govorio onako kako fakat jeste, ali ne zelim da sebe nesto dizem, nije bitno sto sam bio za skoro sve u pravu, nisam ja uopste bitan, bitan je Zeljo.
(Tvoj post prije 3 godine o Slavki, drugi po redu na forumu na temu SP)

Vazno je da su postavljeni dobri temelji. Klub je prakticno bez duga, imamo samo dug prema drzavi koji redovno placamo. Stadion se gradi lagano i do polovine sljedece godine ocekujem da bude uvrsten u kategoriju 3. Igracima dajemo plate preko banke i na to dajemo doprinose i na to placamo poreze u punom iznosu. Omladinska skola je dozivjela rekonstrukciju, totalnu, prekinuti su tokovi novca, razne veze i vezice, za sefa omladinske je imenovan Tica. Gotovo svi paraziti iz kluba su otjerani, nema vise parazitiranja na racun Zelje, ostali su jos neki u skupstini ali su oni nebitni, par ljudi. Fali sportski rezultat, to je svima jasno. Uvjeren sam da cemo sa Slavkom doci i do sportskog rezultata. Slavko ovdje mora ostati da radi na duze staze. Jos jedna stvar na kojoj moramo ali bas moramo raditi su nasi ljudi u savezu, sad nemamo nijednog, sudije nas jebu u svakom kolu, moramo lagano ubacivati svoje ljude, ne da nam stele ili tako nesto nego samo da brane nase interese..

I Pozder je bio dobar ponekad:

da uradi, solidan bio dok je igrao Pozder- odlican, dosta dobro kretanje u
Brkoo je napisao/la:
sri maj 29, 2019 4:59 pm
Meni nije problem sto se grijesilo sa igracima i trenerima, toga je uvijek bilo i toga ce uvijek biti, najveci problem je sto se u kontinuitetu grijesilo, nismo nista naucili na greskama nego smo ih samo nazalost ponavljali. Ponavljali do bola. I da su ostali Misimovic i ekipa oni bi opet nastavili da grijese u sportskom dijelu. Ova sezona je kulminacija loseg rada u sportskom dijelu i dovodjenja svega i svacega u klub..
2 x drugo mjesto, gdje je razliku pravio kofer novca kojeg nismo htjeli dati Krupi i jedan osvojeni Kup su bolji od četvrtog mjesta ove godine i ne izlaska u Evropu zbog licence. Kockali smo se s unaprijeđenjem sportskog segmenta, a kocka ne garantuje dobitak. Kada su ljudi govorili mora bolje, ja sam ih uvijek pitao da li ste sigurni da će biti bolje?
Brkoo je napisao/la:
sri maj 29, 2019 4:59 pm
Evo danas je banovan @Plava Porodica jer lik podrzava Amara Osima. I ako podrzavas Amara to je sad kontinuirano provociranje na ovom forumu. Fakat nevjerovatno. Da mi je neko pricao da ce neko na Zeljinom forumu biti banovan zbog podrske najtrofejnijem treneru naseg kluba ne bih mu vjerovao..
Meni lično smeta Dan pobjede u potpisu jer je bezobrazan. Ja bih ga samo zbog te provokacije banovao. Dan pobjede, a ispod Ribarova rečenica koju sam ja iskopao tragajući po plavoj arhivi. Pljunem na samog sebe zbog takvih ljudi i izgubljenih dana i noći. Satisfakcija je što je ta izjava danas u tunelu prije izlaska na teren. Lična moja, jer od kraja rata se nije pojavljivala, a moćna je, zar ne?
Brkoo je napisao/la:
sri maj 29, 2019 4:59 pm
Vjeruj mi da vecinu toga sto si napisao vezano za izbor trenera, ja znam. Iskreno da ti kazem i dan danas mi je neshvatljivo da nismo mogli dovesti nekoga boljeg. Jednostavno ogranicili se na par imena i izmedju njih birali. To me podsjeca na nase dovodjenje igraca, kad iste igrace vrtimo u krug samo i sad nam npr. treba napadac i uvjeren sam da cemo spominjati npr. Lendrica ili bilo koga drugog na nekoj drugoj poziciji ko je vec jednom igrao za nas. Mozda i kao klub nemamo taj kapacitet i ne mozemo bolje od toga pa izaberemo sto nam se ponudi.
Problem svake uprave nakon rata je hroničan nedostatak novca. Počeo je od bundi za Sanelu i fitness opreme, ali i činjenice da se nismo izdigli na nivo posjete/publike koja bi omogućila stabilan minimum prihoda. Jako smo volatilna publika. Dobar primjer je Meho Kodro, s kojim smo razgovarali i pregovarali, a njegov argument da nije budala da se vraća u ovaj kokošinjac od lige i zombi od države nas je isfurao. Takvih odgovora u raznim varijacijama je bilo mnogo. Željo se bori s mnogim nepravdama i u državi koja nije atraktivna za strance. Raja to ne može da prihvati, jer sami sebe napuhujemo u svemu.
Brkoo je napisao/la:
sri maj 29, 2019 4:59 pm
U ozbiljnom klubu ulica ne moze da vodi klub i da se pita za dovodjenje i odlazak igraca. To je jedna od greski bivse uprave. Previse se osluskivalo sta navijaci zele i koje igrace zele, pa onda u sezonu udjemo sa par ofanzivnih veznjaka, (gdje svaki od njih ima bas dobru platu)a samo sa jednim napadacem, jednim desnim bekom, jednim lijevim bekom, golmanom kao sto je Kjosevski ili poslije prodaje Lendrica ostanemo na Stevi Nikolicu i pokazemo da klub nema nikakav plan i viziju..
Marketing... Slušaj kupca. Prethodnici su uspješni privrednici, zato što, osim drugih aspekata biznisa, jako dobro poznaju marketing. Ovim bih sumirao svoju konstataciju: izvor grešaka sportskog segmenta, nakon što je struka odbila saradnju je slušanje plave navijačke mase. Međutim, plava navijačka masa je donijela nekoliko nebuloznih želja, ideja, zaključaka, a onda izmakla stolicu prethodnicima optuživši ih što ih je slušala? Paradoks...
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:41 am

http://www.fkradnik.ba/wp-content/uploa ... e-2019.pdf

Evo izvještaja Radnika, e sad kad je objavljen pitanje je, jer im je najnovija vijest na web stranici iz 2018. godine.
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:44 am

LARSSON je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:35 am
storm_raider je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:31 am
"Poznato je da su Plavi u proteklih nekoliko godina uložili blizu 6 miliona KM u stadion. Ova ulaganja pratila su ujedno i kontinuirani rast prihoda od posjeta, sponzora i najma tako da se može reći da su se ova ulaganja pokazala kao opravdana, pogotovo u kontekstu činjenice da su samo manji dio ovih ulaganja finansirale finansijske institucije i treće osobe, a većim dijelom su finansirane od vlastitih izvora, navijača, saveza, različitih nivoa vlasti i sponzora.

Ukupan dug Plavih iznosi 7,8 miliona KM na dan 31. decembar prošle godine, a od ranije je poznato da se najveći dio (oko 73 posto) ovih obaveza odnosi na ukalkulisani i stvarno utvrđeni dug prema poreskoj upravi koji klub redovno servisira.

Iako u proteklih nekoliko godina Plavi nisu osvajali titule, strategija kluba da pokuša generirati značajne prihode od aktivnosti baziranih na unapređenjima oko stadiona s finansijske strane strane pokazala se kao uspješna. Plavi imaju respektabilnu finansijsku poziciju, vjerovatno i jednu od najboljih u regionu.

Međutim, konstantna boljka kluba je likvidnost, jer osim što kontinuirano mora osiguravati nove prihode od sponzora i animirati navijače na posjete, klub u velikoj mjeri zavisi od evropskih takmičenja i kontinuirane prodaje igrača."
Ili u prevodu, Miske sjebo klub.
Šalu na stranu, mi većeg prijatelja od njega nećemo imati još dugo. Trebamo već sutra otići po njega kući i vući za ruke da se vrati!
 
LARSSON
Propali kladioničar
Tema Autor/ica
Postovi: 24757
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 7:15 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:45 am

Hajd Radnik, al gledaj ti kona, to minusi neki da te Bog sačuva. Kažu to su pare od investitora, pa zarađujete li vi išta ili samo Tan upumpava pare, ima li neka granica, neki FFP ili samo jaši svi smo naši ?
 
Avatar
south side
Postovi: 479
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet maj 30, 2019 11:46 am

Qooler je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:37 am
ž'21 je napisao/la:
čet maj 30, 2019 11:27 am
https://sport1.oslobodjenje.ba/premijer ... aje/156434
gg.ba još nije objavilo vijest o radniku. šuti gg.ba, a kad je protiv želje prvi su
E sad se savezu i onim pitarima u savezu treba nahebati majke majcine.Mora se ici do kraja inace ce nam ovakav savez sa pitarima i laznim mostarcima u savezu doci glave .pod hitno uefi dostaviti dopis o ne pravilnosti u radu nogometnog saveza bih pogotovo prema Zelji kad se sjetim sta su nam sve uradili ovih zadnji zri cetri god sa sudijama
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 42 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija