Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 11:35 am

plavi kanarinac je napisao/la:
čet avg 30, 2018 11:16 am
Nadam se da je Odovic shvatio gdje je Saban, a gdje Hajdar...
Ista vrijednost, Saban malo moderniji, Hajdar dobar razbijac, flaster, trkac, Saban meksi od Harisa u tim duelina ali dosta bolji u pasu i brzi u razmisljanju, uglavnom Zeljo im je za sada plafon, pratim ih na zagrijavanju kad sutaju il jedva dobace il im predje preko noge i uvijek se izmotavaju da ne sutaju da se odu sto prije razgibati i istezati, dok nor Blagi, Vranjes, Krpic, Cuki uvijek trqze loptu da opale dok god Fejza stoji na golu, sta onda u igri da ocekujem od njih dvojice kada je unputanju opasnost po protivnicki go, oni na kraju bolje izgledaju protiv PL ekipa nego tipa protiv Ozrena jer ovdje sam dolazi u go sansu bio dobar egzekutor ili ne, protivnik ti ih sam pruza, a onda pokazes koliko znas tj ne znas "lopte".
Talentovani su, dobrog mentaliteta ali moraju puno popravljati ofanzivne karakteristike, nisu to igraci koji ce dati vise od 3-4 gola u sezoni ali moderan DMF ipak treba imati pristojan sut sa distance, jer se cesto nalaze na toj udaljenosti nakon prekida, kontri, losih defanzivnih reakcija protivnika itd..
 
Avatar
za_zivot_cijeli
Postovi: 2159
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 11:36 am

Vranjes je klasa i tu nema price. druga je stvar sto se njemu ocito fudbal generalno vise ne igra, ili mu se ne igra u BiH u ovakvim uvjetima.
za nas svakako nema razlike. ne moze nam pomoci.
Jedan život, jedna ljubav, jedan klub.
Željezničar za život cijeli!
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1979
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 11:40 am

stadion cemo aBd sredit, nakon toga nam trebaju ulaganja u omladinski pogon. veca ulaganja, kamp. dovoditi pionire, kadete i juniore sa strane.praviti turnire i dovoditi omladince.
nije fazon samo skrsiti pare u prvi tim i nakon par godina vratiti se na ovo sto smo sada.
ne treba nama sutra plej of ili grupe, treba nam titula bar 2 godine zaredom i pametno ulaganje.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3949
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:00 pm

ChWilla je napisao/la:
čet avg 30, 2018 11:04 am
u kojoj oni ligi uopšte igraju?
Kantonalna, grupa A
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
19tm87
Postovi: 650
Pridružen/a: pon jun 27, 2016 2:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:18 pm

Minjore je napisao/la:
čet avg 30, 2018 2:58 am
19tm87 je napisao/la:
sri avg 29, 2018 10:00 pm
Zna li neko zasto Ivan nije veceras trenirao ?
Isao doma zavrsiti neke papire
Znao sam da ces ti znat odgovor :palacgore:
Jel i veceras u 6
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:35 pm

za_zivot_cijeli je napisao/la:Vranjes je klasa i tu nema price. druga je stvar sto se njemu ocito fudbal generalno vise ne igra, ili mu se ne igra u BiH u ovakvim uvjetima.
za nas svakako nema razlike. ne moze nam pomoci.
Isto misljenje ili bar slicno je bilo za Bekrica, uz dodatne njegove vanterenske aktivnosti. Medjutim, na terenu sta je pokazivao kod nas je bilo lose jer “ne moze vise trcati, nema volje, zelje, itd”. Evo sad Bekric redovan u Zrinjskom, i cak dobro igra, zabija i asistira. Isto to bi bilo i da Vranjes sad ode u bilo koju drugu bh ekipu. Bio bi vjerovatno najbolji veznjak lige.

Sad zasto kod nas nije, barem solidan igrac iz prve postave je veliko pitanje. Da li je to do onog pritiska o kojem je Bilbija pricao, ili o necemu drugom stvarno ne znam. Psiha je u pitanju, sad sta tacno trebalo bi istraziti i po mogucnosti “sanirati”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
azbaha
Postovi: 1730
Pridružen/a: sri avg 10, 2016 3:27 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:52 pm

Ako ja dobro vidim Anel je ono sto bi Vranjes trebao da bude u nasoj ekipit, samo mu fali malo da nadodje.
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:53 pm

amar92 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:35 pm
za_zivot_cijeli je napisao/la:Vranjes je klasa i tu nema price. druga je stvar sto se njemu ocito fudbal generalno vise ne igra, ili mu se ne igra u BiH u ovakvim uvjetima.
za nas svakako nema razlike. ne moze nam pomoci.
Isto misljenje ili bar slicno je bilo za Bekrica, uz dodatne njegove vanterenske aktivnosti. Medjutim, na terenu sta je pokazivao kod nas je bilo lose jer “ne moze vise trcati, nema volje, zelje, itd”. Evo sad Bekric redovan u Zrinjskom, i cak dobro igra, zabija i asistira. Isto to bi bilo i da Vranjes sad ode u bilo koju drugu bh ekipu. Bio bi vjerovatno najbolji veznjak lige.

Sad zasto kod nas nije, barem solidan igrac iz prve postave je veliko pitanje. Da li je to do onog pritiska o kojem je Bilbija pricao, ili o necemu drugom stvarno ne znam. Psiha je u pitanju, sad sta tacno trebalo bi istraziti i po mogucnosti “sanirati”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma nema sanse da iskusan igrac kao on, koji je igrao europa ligu i napoliju dao gol ima neki pritisak u zelji, a covjek igrao u legiji koja ima strasne navijace
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:55 pm

19tm87 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:18 pm
Minjore je napisao/la:
čet avg 30, 2018 2:58 am
19tm87 je napisao/la:
sri avg 29, 2018 10:00 pm
Zna li neko zasto Ivan nije veceras trenirao ?
Isao doma zavrsiti neke papire
Znao sam da ces ti znat odgovor :palacgore:
Jel i veceras u 6
Pola 6.
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2719
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:03 pm

Minjore je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:55 pm
19tm87 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:18 pm
Minjore je napisao/la:
čet avg 30, 2018 2:58 am


Isao doma zavrsiti neke papire
Znao sam da ces ti znat odgovor :palacgore:
Jel i veceras u 6
Pola 6.
Najveci insajder ovdje je Minjore, covjek zna kad su treninzi i nikad ne izda, ove ostale fol insajderske informacije nikad nisu tacne, barem do sada, koliko se sjecam Lendric bio nas, doveli smo kamion igraca raznoraznih, sve provjerenih sto posto dosli i potpisali....
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:05 pm

amar92 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:35 pm
za_zivot_cijeli je napisao/la:Vranjes je klasa i tu nema price. druga je stvar sto se njemu ocito fudbal generalno vise ne igra, ili mu se ne igra u BiH u ovakvim uvjetima.
za nas svakako nema razlike. ne moze nam pomoci.
Isto misljenje ili bar slicno je bilo za Bekrica, uz dodatne njegove vanterenske aktivnosti. Medjutim, na terenu sta je pokazivao kod nas je bilo lose jer “ne moze vise trcati, nema volje, zelje, itd”. Evo sad Bekric redovan u Zrinjskom, i cak dobro igra, zabija i asistira. Isto to bi bilo i da Vranjes sad ode u bilo koju drugu bh ekipu. Bio bi vjerovatno najbolji veznjak lige.

Sad zasto kod nas nije, barem solidan igrac iz prve postave je veliko pitanje. Da li je to do onog pritiska o kojem je Bilbija pricao, ili o necemu drugom stvarno ne znam. Psiha je u pitanju, sad sta tacno trebalo bi istraziti i po mogucnosti “sanirati”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne znam za Vranjesa, nemam nekako stav jer nisam ni siguran, ali 3-godisnji ugovor sa Bekricem je mozda najveci promasaj odluka, pa to sto i sad postize golove i asistira za Zrinjski to opet mislim. To pokazuje kako godine unazad smo pogresne stvari radili, vratili nekoliko igraca iz vremena Amara a nisu to ti igraci kad si igrali kod njega.
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5846
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:10 pm

Premier je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:53 pm
amar92 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:35 pm
za_zivot_cijeli je napisao/la:Vranjes je klasa i tu nema price. druga je stvar sto se njemu ocito fudbal generalno vise ne igra, ili mu se ne igra u BiH u ovakvim uvjetima.
za nas svakako nema razlike. ne moze nam pomoci.
Isto misljenje ili bar slicno je bilo za Bekrica, uz dodatne njegove vanterenske aktivnosti. Medjutim, na terenu sta je pokazivao kod nas je bilo lose jer “ne moze vise trcati, nema volje, zelje, itd”. Evo sad Bekric redovan u Zrinjskom, i cak dobro igra, zabija i asistira. Isto to bi bilo i da Vranjes sad ode u bilo koju drugu bh ekipu. Bio bi vjerovatno najbolji veznjak lige.

Sad zasto kod nas nije, barem solidan igrac iz prve postave je veliko pitanje. Da li je to do onog pritiska o kojem je Bilbija pricao, ili o necemu drugom stvarno ne znam. Psiha je u pitanju, sad sta tacno trebalo bi istraziti i po mogucnosti “sanirati”.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma nema sanse da iskusan igrac kao on, koji je igrao europa ligu i napoliju dao gol ima neki pritisak u zelji, a covjek igrao u legiji koja ima strasne navijace
Moze biti da nema petlju, zasto, pa tamo je bio vise igrac za roatacije, nije isto biti udarna igla ekipe i igrac koji je ok kada udje s klupe i koji ce biti solidan ako je u prvih 11.
U Zelji mu je uloga takva da se ocekuje da bude najbolji igrac koji ce vuci cijelu ekipu, psiholoski zeznuta stvar, pogotovu jer su navijaci pogurali pricu da je najplaceniji, najskuplji itd..
A mozda razlozi lose igre leze u skroz drugim stvarima, mozda nije fizicki spreman, mozda nema inspiraciju i motiva, mozda je sukob sa svlacionicom.
U svakom slucaju steta, vjerovatno necemo ni docekati neku top formu s njegove strane, a sve je ukazivalo na to da ce biti nosioc igre, od nacina dolaska, cv-a, pa i prvih utakmica koje su obecavale..
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:14 pm

Ma Vranjes nema u nogama ni 10% koliko ima u glavi. Nije on umoran, nije problem ni kondicije, on kad udje u 70.minuti izgleda nepokretno. S losim partijama mu je opalo i samopouzdanje, poceo je igrati alibi pasove, samo je vraca stoperima i bekovima... Premalo.

I mislim da je o pritisku suvisno pricati. Pred 3 milje ljudi protiv Krupe na savrsenom terenu on izgleda ko rekreativac.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:17 pm

Mi tri sezone za redom pusimo na tom mentalnom planu, pa dokle vise jesu li normalni.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:24 pm

plavi kanarinac je napisao/la:
čet avg 30, 2018 1:03 pm
Minjore je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:55 pm
19tm87 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 12:18 pm


Znao sam da ces ti znat odgovor :palacgore:
Jel i veceras u 6
Pola 6.
Najveci insajder ovdje je Minjore, covjek zna kad su treninzi i nikad ne izda, ove ostale fol insajderske informacije nikad nisu tacne, barem do sada, koliko se sjecam Lendric bio nas, doveli smo kamion igraca raznoraznih, sve provjerenih sto posto dosli i potpisali....
Ja sam mislio da je Minjore Oda,ali je ipak Karić
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:32 pm

Nije taj pritisak o kojem se prica samo pritisak tribina na utakmici. Kao sto je neko rekao covjek je igra na puno vecim stadionima i pred vise navijaca. Ovo “najplaceniji igrac ekipe” je ogroman psiholoski pritisak, jer raja ocekuje da ako si najplaceniji moras rijesavati utakmice a on nije taj tip igraca. Slican problem npr ima Pogba, od kojeg se puno ocekuje jer je placen 100 mil a on nije taj tip igraca da zabija 20+ golova u sezoni. Inace, cini mi se da Stojan bolje partije pruza u gostima nego na Grbavici.

Kod Vranjesa je mozda to problem, a mozda i takticki moguce, jer ima utakmica u kojima on bude najbolji. Kao npr gostujuca utakmica protiv Apollona gdje je mozda bio i nas najbolji igrac na terenu (iako je napravio glup penal). Protiv Citya usao, smirio utakmicu, odigrao odlicnu akciju sa Zajmovicem i zabio gol. Mozda je jednostavno dobar i koristan u odredjenim utakmica, gdje npr ne ganjamo rezultat, dok kad ganjamo gol od njega nema neke koristi jer nije brz igrac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hadzijalagic
Postovi: 3859
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:45 pm
Lokacija: Jugoistok
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:44 pm

Vranjes da ima malo onoga sto su imali Lendric i Graovac bio bi nas ponajbolji igrac, nalazio bi motiv da uvijek daje maximum. Ovako vecinom igra preko qrca cime pokazuje nepostovanje prema klubu i navijacima. Nama trebaju igraci poput Graovca i Lendrica, da su malo odvaljeni u glavi, da imaju muda i da su svjesni koliko je Zeljo veliki klub.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk


Ko se jednom o mlijeko opeče taj i u jogurt duva..
 
Avatar
amar92
Postovi: 1602
Pridružen/a: čet jan 26, 2017 5:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:53 pm

Po ovome sastavu iz ove prijateljske da se zakljuciti da cemo u Sirokom igrati u sastavu:
Veca
Sinisa Bakrac Bogi Pavic
Jovan Hajdarevic
Zec Curjuric Zajmovic
Krpic

Volio bih znati sta Bogi jos mora napraviti da zasluzi klupu kod svih trenera. Neki igraci se kaznjavaju za greske u prijateljskim mecevima, dok Bogi ostaje iako nam direktno izbija bodove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Avatar
Rashid
Postovi: 188
Pridružen/a: uto apr 18, 2017 9:08 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 1:55 pm

amar92 je napisao/la:
čet avg 30, 2018 1:53 pm
Po ovome sastavu iz ove prijateljske da se zakljuciti da cemo u Sirokom igrati u sastavu:
Veca
Sinisa Bakrac Bogi Pavic
Jovan Hajdarevic
Zec Curjuric Zajmovic
Krpic

Volio bih znati sta Bogi jos mora napraviti da zasluzi klupu kod svih trenera. Neki igraci se kaznjavaju za greske u prijateljskim mecevima, dok Bogi ostaje iako nam direktno izbija bodove.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odmarao je startere od Krupe. Protiv Sirokog pocinju Rodin i Saban i vjerovatno Veseli na desnom krilu.
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 2:00 pm

Nekad pogodis s pojacanjem, nekada ne. Problem kod nas je kada se dovede 'kapitalac' koji zakaze, pa poslije drvlje i kamenje, uplici nos gdje ti nije mjesto i spominji mu preveliku platu iako mu je ti ne dajes iz svog dzepa. Isti ti beogradski klubovi su dovodili na desetine kapitalaca koji su katastrofalno odigrali, da ne spominjem Hajduk. Preplacivani, malo je reci. Ali daj da smo kao oni. Necemo i ne mozemo biti. Zna se kako su oni nastali, isto kao i kone. Mi moramo biti prije svega ponosni na svoju historiju.

Nasi realni dometi su redovno igranje europe. To donosi blagi porast koeficijenta i stabilne prihode. Renome kluba podrazumijeva i titule, jer preko njih je najlakse graditi koeficijent. To nam se trenutno cini kao uteg oko vrata, neko prokletstvo kojeg se tesko rijesiti. Opet stadion skandira 'Hocemo titulu'. To je pogresan pristup. Ispravno je ostaviti Odovica barem dvije-tri godine na klupi. Puna podrska od strane uprave, navijaca tom covjeku. Bezrezervna. Od promjena nema hljeba, kao sto smo vidjeli. Graditi jednu finu ekipu, pokusati sto vise profesionalizirati kadar u omladinskom pogonu, da li obukom ili dovodjenjem novog kadra, ne znam. Na infrastrukturi se vrijedno radi i to je ogromna i vazna podloga za sadasnjost i buducnost. Veliki je i problem sto pojedini klubovi imaju ogroman uticaj u savezu, a mi nikakav. I to ce se morati da mijenja.

A sada hrabro u Siroki, bit ce to jedna dobra utakmica. Osam ekipa je u cetiri boda razlike, liga je strasno zanimljiva. Cetvorka se vec izdvojila u vrhu i vidjet cemo jos svega do kraja sezone.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 64 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija