YUGOKRAFT spaja trżišta rada. Za Vas. Za sve kvalifikacije. Pomażemo Vam da nadjete posao u Njemackoj. Besplatno i bez rizika.
www.yugokraft.de

NIKOM TE NE DAMO!

Bozidar Radosevic
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

pet sep 18, 2020 2:28 pm

avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:16 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:25 am
avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:13 am

Složio bih se, al' samo donekle.
Džeko je iz Želje otišao prije punih 15 godina, a na ime obeštećenja i procenta solidarnosti (uračunao i Juve) smo na GODIŠNJEM NIVOU inkasirali skoro 300k KM. Znači da nas Džeko svake godine "sponzoriše" sa 300 milja KM.

7.1.2011. je otišao u City za 37 mil eura, a nama leglo preko 1,2 mil eura. Pola godine ranije je i Bekrić otišao za 300k eura. U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako? :D
Šehića si naplatio 4.godine poslije. Mersin je imao i sankcije od Uefe zbog toga. Od Dzeke si dobijao na rate(4 ako me sjecanje sluzi, zadnja je bila 2013.) , a dio od Višće si dobio nekih 8.mjeseci poslije, cini mi se 30%.
Adilović je otišao za dž.
Također tih famoznih "4miliona" su velikim dijelom je napravio grande president Telibecirevic, jer je dosta tuzbi doslo na naplatu. Tako da nit su tad bili sveci, ali nisu najodgovorniji za dug.
https://fkzeljeznicar.ba/konacan-status ... ine/34918/
https://fkzeljeznicar.ba/informacija-o- ... uba/22150/
https://fkzeljeznicar.ba/prijava-za-nep ... uba/24296/

a evo i stanje zaključno sa 31.12.2019.
https://media.fkzeljeznicar.ba/2020/06/ ... i-2019.pdf

1. Po osnovu više poreskih kontrola za period od 2003. do 2012. godine ukupan iznos poreskog duga FK Željezničar sa zateznim kamatama iznosi 2.520.636,03 KM.🤔

2. U februaru 2015. godine izvršena je poreska kontrola u FK Željezničar koja je obuhvatila period od 01.01.2009. godine do 11.02.2015. godine. Tom prilikom utvrđene su neizmirene obaveze po osnovu poreza na dohodak i doprinose, po osnovu manjka u blagajni i po osnovu neopravdano isplaćenih akontacija. Ukupan iznos dodatno utvrđenih obaveza sa pripadajućim zateznim kamatama je 2.223.372,00 KM. Klub je nakon zaprimanja rješenja Porezne uprave.

Dakle dug je nastao u periodu od 2003.godine do 2015.godine. Ti tvrdis da je sav dug nastao dok je Amar bio tu. Tvrdis da smo dobili pare od Sehica:
"Ipak, čelni ljudi Željezničara se nisu predavali i uspjeli su prema nezvaničnim informacijama tokom ove godine naplatiti 350.000 eura od turskog kluba. Međutim, kako saznjemo od izvora bliskih Željezničaru turski klub je Plavima dužan još oko 70.000 eura i ovi novci bi se uskoro trebali nači na računu višestrukog prvaka naše zemlje.

Podsjećamo, u rješavanje cijelog slučaja je svojevremeno bila umiješana i UEFA-ina Komisija za status igrača, koja je Mersinu zaprijetila oštrom kaznom u slučaju neispunjenja dogovora."
Članak objavljen 20.12.2015.godine.
Adilovic je bio slobodan igrač, te klub nije dobio novac za njega.
Novci su dakle stigli od Edina i Bekrica.
Sve da nismo imali dugih troskova i da smo sav taj novac iskoristili za dugove opet bi bili kratki 800k maraka.
Dakle tvoja izjava ne stoji. Druga stvar ono sto znam sigurno jeste da je klub dobio x4 tuzbe u 2008.godini, koje su dosle na naplatu 2011.godine + je Pelak se dogovorio 2010.godine izvan suda za potrazivanja od cca 35k maraka zbog plaća i bonusa koje je polagao na osnovu ugovora.

avlami97
Kontakt:
Status: Offline

pet sep 18, 2020 2:50 pm

De, ti to malo bolje iščitaj. I ono što sam ja napisao, kao i linkove koje sam postavio. Svako zna otvoriti link i pročitati.
Gdje ja to nešto tvrdim?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Bozidar Radosevic
Kontakt:

pet sep 18, 2020 2:59 pm

avlami97 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 2:50 pm
De, ti to malo bolje iščitaj. I ono što sam ja napisao, kao i linkove koje sam postavio. Svako zna otvoriti link i pročitati.
Gdje ja to nešto tvrdim?
" U pola godine tada zaradili 3 miliona KM na samo ova dva igrača, a još je bilo transfera (Šehić, Višća, Adilović...). U tom periodu napravili preko 4 mil KM duga. Kako?"
Ovo je tvrdnja, ovo su tvoje rijeci. Ja ti fino napišem da novce nisi dobio u pola godine, da si dobio tuzbe, i da u tom periodu nisi napravio sav taj dug(prema tvojim linkovima).
Fino ti kazem, da si imao i drugih naplata koje su bile po sudskim presudama i igraca, pa bi se ponovio slucaj Slavko.
Cak i da jesi dobio novce od Dzeke odmah, a ne u 4.rate kako sanirati 4 od 3, bez drugih troskova. Ne pravi se lud.

SirAlexFerguson
Kontakt:

pet sep 18, 2020 3:03 pm

PratimsamoPlave je napisao/la:
pet sep 18, 2020 12:23 pm
SirAlexFerguson je napisao/la:
pet sep 18, 2020 10:54 am
Može se ljutiti ko hoce, ali uprava na celu sa gospodinom Misimovicem i saradnicima koji su isto tako zasluzni za mnogo sta bili su bili na pravom putu da postave klub na stabilne noge.
Samo bezobrazni ljudi ili "navijaci" se nece sloziti sa ovim, a svi koji misle drugacije neka me demantuju.
Poredale su se neke stvari, pregurali tezak period (uvezivanja staža radnicima, placanje dugova, nasli sponzore itd) , nakon toga smo zajedno gradili, sminkali, farbali (na zapadu sredjen parking iskoristena zemlja na dobar nacin, sredjen zapad (sjetite se slika smeca ispod drvene tribine), plavi zid itd., brojaci na ulazu, teren, led reklame, na sjeveru smo konacno kompletirali "ŽELJO" , slovo O nije licilo na "O") cistile su se stolice itd (znaci brinuli smo da navijacima bude ugodnije), istok smo izgradili zajedno i pored milion problema, investirali smo u tribinu koja bi trebala da nam donosi velike prihode u buducnosti, ovi to izgleda ne znaju da iskoriste.
Ocistili smo sumu iznad juga, dobili novi semafor, ofarbali reflektore itd.. svasta nesto sam mozda i preskocio, ali evo i ovo je dovoljno..

..i trebali smo krenuti sa ubiranjem plodova. Oni su otjerani, i mi smo se onog trenutka kad se sampanjac otvorio vratili u 2010. godinu..
Sad smo tu gdje jesmo, kako dalje? Nova uprava, ako se mogu naci sposobni novi ljudi, u sposobnost ljudi ne sumnjam, sumnjam u hrabrost. Ko ce se uhvatiti u kostac sa svim problemima koje mi realno imamo? Jasminu Badžaku skidam kapu, da njega nije pitanje je sta bi se desilo na 99.rodjendan ...

Eh, mi navijaci smo navijaci i tako treba da se ponasamo. Mi treba da gledamo dobrobit naseg kluba, ne smije nas niko kupiti nicim , jer ova ljubav se ne moze platiti. Moramo svi gledati u istom pravcu i tjerati i Amara i Senada i petog i desetog da radi u interesu kluba i da svi zajedno rastemo. To mi ne radimo.
Dopustili smo u vise navrata da nam se smiju u lice i da nas prave budalama i jos ce to raditi jer im dopustamo.

Ovaj klub ima najveci potencijal u BiH, imamo sve SVOJE imamo bazu navijaca imamo apsolutno sve na nasoj strani, treba nam covjek koji ce prvo poredati stvari kako treba i napraviti viziju za narednih 3, 5 , 10 godina i strogo se drzati toga.
NE MORAMO nista osvojiti tri godine, ako cemo cetvrtu godinu biti stabilni, jaki i uigrani na svim nivoima.
Trebamo iskoristiti klub i infrastrukturu na maksimalan nacin i povesti FK ZELJEZNICAR pravim putem.

Hocu da svoje dijete mogu voditi na utakmice, hocu da mu mogu pricati o historiji, hocu da se ponosim i dalje kao sto se ponosim, hocu da mi se dijete ponosi i hocu da Zeljeznicar živi vječno!
Slazem se u vezi svega, bravo majstore !
Osim u jednoj recenici, gdje kazes da nismo ubrali plodove.
Mi smo itekako ubrali plodove strasnog rada u OP zar ne vidite prvi tim ?
Rad sa igracima,trenerima itekkao nam prihode donosi, vidite koliko procenata imamo i koliko cemo zaraditi. Nema tuzbi kao u vakat, ali j... Petrovica.
I Evropi koeficijent nikad jaci.
Da nam nema sponzorskih para Zirat i slicnih ne bi prezivijeli. Mislim da jos imamo tih para na kamari negdje u klubu.
Oni su poceli navikavat igrace da igraju bez plate.. pripremili ih za koronu, kakvi financijski vizionari.
Hvala im(mu) !
U onom Amarovom mandatu je potpisano dosta juniora (Amir, Rijad itd) dali su "ruke" i prodali smo ih i nadam se da cemo i od njih imati zarade u buducnosti. Hvala Amaru na prepoznavanju pravih talenata i dugorocnim ugovorima. Svi cemo se sloziti da je maher ako nista za ovu ligu i da kao stabilan klub dugorocno moze napraviti mocan tim i napraviti iskorak u evropi, ponavljam opet, kao stabilan klub..
Zirat pare i slicno su takve kakve su bile, neko je maher na zelenom terenu, a neko u poslovno finansijskom terenu i znalo se sta se radi. Novi semafor koji smo dobili, uzmite ovo sa rezervom smo dobili zbog nekih šema sa Ziraat bankom i na mangupluk odredjenih ljudi u klubu, i hvala im na tome. Mnogi su iz raznih razloga htjeli biti sponzor FK Zeljeznicar u to vrijeme, a samo je šteta što na onu garnituru nije recimo dodan Jasmin Badzak i slicni ljudi koji imaju i vole, tek bi se lakse disalo. Ovako crpimo Jasmina u loše vrijeme a možemo ga u zdravoj sredini "Iskoristiti" puno bolje.
Kako god vrijeme ide, ne ceka na nas mi moramo naci nacin da ga stignemo i da dodjemo u komfornu zonu, kada budemo takav klub onda ce uz puno manje napora moci da se radi mnogo veci posao...A do tada svak sebe nek pogleda u ogledalo i uradi ono sto može najbolje od sebe za dobrobit kluba.
:zeljeznicar1:

Ivica Osim : " Fudbal je dio nas, dio naše radosti, ponekad i tuge."

avlami97
Kontakt:

pet sep 18, 2020 3:17 pm

Spoiler:
 Prema nalazu poreske uprave iz februara 2015. godine za period 2009 - 2014, imamo sljedeći status novih
obaveza:
- 2,223,372 KM
 U ovom iznosu ukupnog zaduženja, utvrđen je manjak u blagajni u iznosu od 819,028 KM + porezi i
doprinosi u iznosu od 646,440 KM
 U ovom iznosu se također nalaze potraživanja za 115 akontacija u iznosu od 609,224 KM + porezi i
doprinosi u iznosu od 129,582 KM
 Pozajmice koje nisu potkrijepljene relevantnom dokumentacijom i nisu zavedene u bilansima Kluba
- cca. 600,000 KM
Ko je "zavlačio" ruku u blagajnu?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.

Leon_Professional
Kontakt:

pet sep 18, 2020 3:24 pm

Bosanac1993 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 2:04 pm
Bosanac1993 je napisao/la:
čet sep 17, 2020 2:42 pm
slika
Još jučer se znalo da je na mojoj tv, a vi o nekim programskim shemama arene pricali.
Kada je ova vijest izašla onda su malo poslije ubacili na programsku šemu nas i na portalima se pojavila vijest da smo ipak na Areni. :D

Samo nek nas prenose, bilo gdje.
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

Jednom Zeljeznicar, uvijek Zeljeznicar.

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

NAVIJAČ
Kontakt:

pet sep 18, 2020 3:51 pm

avlami97 je napisao/la:
Spoiler:
 Prema nalazu poreske uprave iz februara 2015. godine za period 2009 - 2014, imamo sljedeći status novih
obaveza:
- 2,223,372 KM
 U ovom iznosu ukupnog zaduženja, utvrđen je manjak u blagajni u iznosu od 819,028 KM + porezi i
 U ovom iznosu se također nalaze potraživanja za 115 akontacija u iznosu od 609,224 KM + porezi i
 Pozajmice koje nisu potkrijepljene relevantnom dokumentacijom i nisu zavedene u bilansima Kluba
- cca. 600,000 KM
Mozda oni sto su vratili klub na stare staze slave i osvojili pet trofeja u tom periodu, a dosli su sa svojim novcem u klub koji nije imao igrace, opremu, 800 dana pobjedu u gostima, vise od 2000 ljudi po utakmici, isao na planine na zimske pripreme...zbog tog perioda i danas si jos uvijek najveci klub, a ako sta svi skupa ne promjenimo necemo zadugo biti.
Kako je jebeno podici trofej najbolje mi znamo, evo osma godina...
Ja volim Želju. Za njega sve.

Leo Messi
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:06 pm

Ljudi imali ko da pogura sa kakvim linkom da ne moram po kaficima skakat zbog zdravlja, pogotovo sto je subota u 20h kad je spica!!!

Bozidar Radosevic
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:07 pm

avlami97 je napisao/la:
Spoiler:
obaveza:
- 2,223,372 KM
- cca. 600,000 KM
Ne znam zasto ti mislis da ja osporavam dug. I opet nije 4, vec 2.2.
Ja samo tvrdim da nije posteno reci da su sve isti ljudi napravili, nit je taj silni novac za koji ti tvrdis bio u njihovim rukama.

reks1
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:10 pm

Racional87 je napisao/la:
pet sep 18, 2020 11:27 am
Ko misli da će se titula uzeti pored Zrinjskog i Sarajeva koji su puni ko brod i Borca iza kojeg stoji cijela administrativna jedininca u državi - TAJ NIJE NORMALAN. :)
Dok mi preživljavamo.
Mi ne prezivljavamo,mi smo i na skrge prestali disati!

fcz
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:12 pm

Ako se ne varam utakmica se jos ne moze "kupiti" na mojawebtv?

Ranije sam koristio pay-per-view i sad sam ulogovan u aplikaciju; kad kliknem na kanal mojatv sport izbaci mi da se prijavim ali mi odbije kao jer su podaci neispravni. Ne znam je li mi se account zeznuo ili je to do toga sto se jos uvijek ne moze uplatiti za utakmicu. Je li mozda jos neko pokusao?
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

mamba21
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:21 pm

slika

HOCEMO POBJEDU! :zeljeznicar1:
Forza 1921!

Leon_Professional
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:36 pm

Leo Messi je napisao/la:
Ljudi imali ko da pogura sa kakvim linkom da ne moram po kaficima skakat zbog zdravlja, pogotovo sto je subota u 20h kad je spica!!!
Ako ne bude onda ima ona opcija za 2 KM da se gleda, bar je bila do sada :D
Pa vidi to ako možeš izopcijati.
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

"I da zive ko Zeljeznicar sto zivi, da kazem da to nije neki ekstra zivot, nije to deluks. To je ono sta se izboris sam izboris, sto ustedis sam ustedis, i tu ima neka veza..."

storm_raider
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:37 pm

fcz je napisao/la:

Ranije sam koristio pay-per-view i sad sam ulogovan u aplikaciju; kad kliknem na kanal mojatv sport izbaci mi da se prijavim ali mi odbije kao jer su podaci neispravni. Ne znam je li mi se account zeznuo ili je to do toga sto se jos uvijek ne moze uplatiti za utakmicu. Je li mozda jos neko pokusao?
Probaj u incognito modu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Leon_Professional
Kontakt:

mamba21 je napisao/la:
slika

Jel vakat da Štila odigra nešto?
Pitam zbog Fantazija :D
OTJERAJTE BIVSE IGRACE!

fcz
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:45 pm

storm_raider je napisao/la:
fcz je napisao/la:

Probaj u incognito modu.
Hvala, u medjuvremenu uspio resetovanjem sifre, asli sam zaboravio originalnu. :D

Ali avanture dok na bhtelecomu nesto odradis, sajt im je baziran na modelu salter sale sa sedam priglupih uhljeba koji jedu burek.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.

AsharaK
Administrator
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:51 pm

Mozda budem dijelio testove.
Željezničar ante portas !

Leo Messi
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:51 pm

Leon_Professional je napisao/la:
pet sep 18, 2020 4:36 pm
Leo Messi je napisao/la:
Ako ne bude onda ima ona opcija za 2 KM da se gleda, bar je bila do sada :D
Pa vidi to ako možeš izopcijati.
Ma to je za mene Spansko selo, vjeruj mi! 😀

mamba21
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:56 pm

Leon_Professional je napisao/la:
mamba21 je napisao/la:
slika

Jel vakat da Štila odigra nešto?
Pitam zbog Fantazija :D
Igra Štila za ekipu, **** fantazi 😁
Ali neka zabije iz slobodnog jedan, bilo bi lijepo najaviti derbi jednim lijepim golom kapitena.
Forza 1921!

Faca Sa Ulica
Kontakt:

pet sep 18, 2020 4:57 pm

NAVIJAČ je napisao/la:
pet sep 18, 2020 3:51 pm
avlami97 je napisao/la:
Spoiler:
obaveza:
- 2,223,372 KM
- cca. 600,000 KM
Mozda oni sto su vratili klub na stare staze slave i osvojili pet trofeja u tom periodu, a dosli su sa svojim novcem u klub koji nije imao igrace, opremu, 800 dana pobjedu u gostima, vise od 2000 ljudi po utakmici, isao na planine na zimske pripreme...zbog tog perioda i danas si jos uvijek najveci klub, a ako sta svi skupa ne promjenimo necemo zadugo biti.
Kako je jebeno podici trofej najbolje mi znamo, evo osma godina...
Ako se odnosi na period 2009 luoetas gluposti.
Niti je ko tada dosao sa svojim parama niti je dao svoje pare te godine.
Zna se kako su se namicala srefstva tada.
Izmedju ostalog tada nam je valjao minsttar glumac koji je komoletan iznos od 300 i kusur hiljada km prebacio odmah na racun kluba.
Valjao je i zujo tada jer dao 2500 km amarovom advokatu da pocne proces odblokiranja svih racuna zbog duga od 72000 km....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....

Trenutno korisnika/ca: BHDragons, Bing [Bot], Bozidar Radosevic, elvid, Google [Bot] i 63 gosta.

Prijava  •  Registracija