Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
NAVIJAČ
Postovi: 644
Pridružen/a: uto jan 23, 2018 1:25 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 30, 2020 8:28 pm

Pobjeda Zelje u Banovicima. Cini mi se rutinski. Protiv Tuzle ponosno i hrabro. Sarajevo ako se ne varam gostuje Zrinjskom.
Ja volim Želju. Za njega sve.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 30, 2020 9:12 pm

IlProfessore je napisao/la:
sri sep 30, 2020 7:36 pm
Odlazak na noge jednoj stranci i njenim kadrovima radni sitnog šićara je itekako pokazatelj da nismo jači ni od režima ni od partija i da bezveze furamo mitologiju umjesto da sve redom izmuzemo koliko možemo i koliko nam se prilike nudi, zato pitam da li je bilo išta konkretno nakon današnjeg sastanka? Nakon ajnadžićevih obećanja gurbeti su dobili stadion za marku, jesmo li mi danas na pragu da šta ušićarimo od SDA kao što smo to uradili u prethodnih nekoliko godina sa prethodnom upravom, to je bila sva poenta mog pitanja.
Vidi Sestice, nismo mi postali s Bosnom, mi postojimo 100.godina haman. Na osnovu te povijesti pobrali smo simpatije gdje god bi se pojavili. Nasa prica jeste unikatna, upravo radi toga. Tri rezima smo mi izdurali vala mozemo i 4. A i ne moramo ali ce vazda dok je svijeta i vijeka ostati upisano ime radničkog kluba koji je prkosio svemu.

Kao što Jergović jednom napisa klub starosjedilaca, prave raje i radničke klase, klub kontra eliti, politici i aparatima.
Nikad ovaj klub neće biti biti dio toga i ne treba nama ni SDA ni SDP niti bilo ko. Naravno može se desiti da uđu takvi, da počnu davati svoje prljave novce za svoje prljave ciljeve ali to više neće biti Željo, niti će taj klub više ikad biti omiljen kao nekad. On će tog dana za mnoge biti ugašen, a i bit će to konačni poraz nekadašnje metropole jer ćeš tad dobiti konačnu potvrdu da gradom vlada neznanje i nemoral.

Ti možeš reći dala je opština NS neke novce, ovaj onaj. Ali to nisu njihovi novci već svih nas koji plaćaju poreze. To je dijelom posljedica što nemamo zakon o sportu, ali to je druga već tema.

Najviše bih volio neki upgrade Hajdukova sistema, da na osnovu članskih se mi pitamo. Makar nikad trofeja ne vidjeli više, jer jebe se meni za trofeje. Ja da sam htio za trofejima ići navijao bih za Juventus ili šta ti ja znam. Ja sam tu radi ideje, radi raje, radi onog osjećaja kad sjediš s društvom na pivi pred tekmu pa pravac Grbavica. Ima raje vole planinariti, pecati šta ti ja već znam a ja volim subotom sjesti zaboraviti na probleme i poslije razglabati kako je svijet nepravedan pa Hajdar igra na Grbavici ili otići na neku egzotičnu destinaciju ala Sokolac, Doboj kod Kaknja, Simin han itd.


I ne znam što se uopšte polemiše oko Koševa. Kao da od 1946 nismo navikli da je to državna mezimica. Kad se sjetim kolike su pare uložene te 1998.godine pa ih 11.plavih otrese u 90.minuti. Mene to nit ljuti nit smeta. Sve to ostane negdje zapisano. I to za Harisa što sjedi s šefovima ti nije ništa novo. Njemu je najbolje bilo kad je Almir Gredić tu bio. Pa preko Želje do stanova, rančeva i auta u godinu dana. Ali odoh već daleko.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri sep 30, 2020 10:52 pm

Malo da se nadovezem za sastav..iako je po vokaciji stoper Vrhovac bi mogao biti prekomandovan na zadnjeg veznog sa Dadom..u njemu Amar vidi osiguraca tioa Zolotic sto je bio..pa vidjet cemo hoce li
Amar svoje zamisli sporevsti na terenu
 
milanribar
Postovi: 672
Pridružen/a: pet sep 25, 2020 5:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 9:24 am

Amar927 je napisao/la:
sri sep 30, 2020 10:52 pm
Malo da se nadovezem za sastav..iako je po vokaciji stoper Vrhovac bi mogao biti prekomandovan na zadnjeg veznog sa Dadom..u njemu Amar vidi osiguraca tioa Zolotic sto je bio..pa vidjet cemo hoce li
Amar svoje zamisli sporevsti na terenu
Opet smo na sredini popunjeni maksimalno a na krilima nista. Zrinjski i Sarajevo bas na tim pozicijama imaju najvecu konkurenciju, ne znam sta planira Amar nadam se da zna sta radi...
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5953
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 9:42 am

Bitna pobjeda prije svega za klub,pa onda za rukovodstvo kluba.
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 10:15 am

Rukovodstvo kluba vodi samo jednu borbu a to je rasprodaja Zeljine imovine svojim haverima i rastaljivanje sa njima.Njih samo pobjeda u toj borbi interesuje.Ni jedna druga pobjeda njima nije bitna.Da ih interesuje išta,sem toga,nebi ta šakica jadova dovela Zelju u ovakvu tešku situaciju.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
jovanmaksimovic
Moderator
Postovi: 5097
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:56 am
Lokacija: tamo gdje niko ne zeli da bude
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 1:27 pm

volio bih napokon da vidim neku utakmicu u ovom stilu

phpBB [video]
100/94/37/34 - i to je to!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5204
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:08 pm

DUBIOZA KOLEKTIV
291SPORT 01.10.2020.Facebook
Razlozi dolaska UEFA-inih revizora i nisu baš najjasniji, neki upućeniji spominju reviziju neophodnu kako bi klubu bio uplaćen novac za igranje u evropskim pretkolima.



Ne nazire se kraj finansijskim problemima u sarajevskom FK “Željezničar”. Pandemija je u potpunosti razorila finansijsko poslovanje ovog kluba u kojem novca nema već mjesecima. Nekolicina fudbalera oboljela je od virusa koji je u svijetu već odnio milion života, a novi problemi stižu iz dana u dan. U klub se najavila inspekcija UEFA-e, koja će pregledati finansijsko poslovanje kluba. Mada se tu, osim paučine u blagajni, nema bogznašta vidjeti.

Razlozi dolaska UEFA-inih revizora i nisu baš najjasniji, neki upućeniji spominju reviziju neophodnu kako bi klubu bio uplaćen novac za igranje u evropskim pretkolima.

Još je nejasnije kako će uprava kluba, koja je otvarala šampanjac u kafiću trenera Osima kada je imenovana, sada pojasniti lošu krvnu sliku kluba kojeg vodi, u kojem curi sa svih strana, u kojem novca nema već mjesecima, u kojem se igračima i trenerima duguje nekoliko plaća, u kojem je igračima isplaćeno tek nekoliko mršavih premija, a svako malo neko pokuca na vrata tražiti svoj novac koji mu klub duguje.

Prema nezvaničnim informacijama, posljednji u redu onih koji su na ta vrata pokucali jesu iz firme koja održava travnjak na stadionu Grbavica i navodno su zaprijetili tužbom jer ne mogu naplatiti održavanje terena. Najavu dolaska revizora mnogi od onih kojima se duguje odlučili su iskoristiti kako bi čelnicima kluba najavili da više neće potpisivati reprograme dugovanja neophodne za licencu.

Čini se da će, zbog svega toga, vrlo izglednim postati opcija prodaje pomoćnog terena na Grbavici. Odnosno, aktiviranje imovine, kako su to nježno, u celofan s ukrasnom mašnom, nakon nedavnog sastanka Upravnog odbora, navijačima upakirali svoje nakane prvi ljudi tog fudbalskog kluba. /R. S./
https://stav.ba/dubioza-kolektiv/
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
fcz
Postovi: 4091
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:10 pm

UPRAVA NAPOLJE!!!
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:24 pm

Treba biti sposoban i da se pomocni teren proda...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
tm87alem
Postovi: 521
Pridružen/a: sub sep 22, 2018 12:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:27 pm

slika

Stigle nove maskice u fan shop!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4472
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:49 pm

Ko je pisao ovaj tekst gore zna li neko?

U doba kada nema navijaca, osnovnih prihoda, ne guraju nas stranke i strani kapitali, sponzori smanjuju ugovore jer i oni imaju problema sa finansijama, firme se gase, kakve veze moze imati uefa s ovim? Valjda bi nam jos trebali i vise pomoci. Kod drugih klubova sirom evrope nema problema sa finansijama?

Dobio si licencu za igranje u evropi, znaci placao si sve sto si trebao do tada. Nema mi logike ovo sto se pise, revizija. Mogu li upuceniji objasniti?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:51 pm

Navodno je nekakav monitoring UEFE aktivan... znace se sve brzo.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
zeljoiznadsvega
Postovi: 177
Pridružen/a: čet maj 17, 2018 9:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:52 pm

zeljoiznadsvega je napisao/la:
sub sep 26, 2020 9:52 pm
Uefa ce sljedeci mjesec raditi kontrolu poslovanja kluba, prije isplate nagrada za euro takmicenja, kako trenutno stvari stoje upitna je isplata novca od europe. Vjerovatno ce biti upitna i licenca za sljedecu godinu.
Pisao sam prije par dana o ovome.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4472
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 2:57 pm

zeljoiznadsvega je napisao/la:
čet okt 01, 2020 2:52 pm
zeljoiznadsvega je napisao/la:
sub sep 26, 2020 9:52 pm
Uefa ce sljedeci mjesec raditi kontrolu poslovanja kluba, prije isplate nagrada za euro takmicenja, kako trenutno stvari stoje upitna je isplata novca od europe. Vjerovatno ce biti upitna i licenca za sljedecu godinu.
Pisao sam prije par dana o ovome.
Mozes li objasniti zasto je upitna isplata novca?
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 522
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 3:00 pm

Gredic jako brzo preuzima klub i pokusace da uvede model koji na prvu samo zvuci privlacno. Licno cu prisustvovati sastanku za 10 dana i pomoci klubu.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
zeljoiznadsvega
Postovi: 177
Pridružen/a: čet maj 17, 2018 9:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 3:06 pm

mamba21 je napisao/la:
čet okt 01, 2020 2:57 pm
zeljoiznadsvega je napisao/la:
čet okt 01, 2020 2:52 pm
zeljoiznadsvega je napisao/la:
sub sep 26, 2020 9:52 pm
Uefa ce sljedeci mjesec raditi kontrolu poslovanja kluba, prije isplate nagrada za euro takmicenja, kako trenutno stvari stoje upitna je isplata novca od europe. Vjerovatno ce biti upitna i licenca za sljedecu godinu.
Pisao sam prije par dana o ovome.
Mozes li objasniti zasto je upitna isplata novca?
Zato sto je upitno hoce li svi igraci i dobavljaci potpisati reprogram.
 
Avatar
svraka
Postovi: 4472
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 3:18 pm

zeljoiznadsvega je napisao/la:
čet okt 01, 2020 3:06 pm
mamba21 je napisao/la:
čet okt 01, 2020 2:57 pm
zeljoiznadsvega je napisao/la:
čet okt 01, 2020 2:52 pm


Pisao sam prije par dana o ovome.
Mozes li objasniti zasto je upitna isplata novca?
Zato sto je upitno hoce li svi igraci i dobavljaci potpisati reprogram.
Zbog kojih je dobavljaca upitno? Za igrace ne sumnjam.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
Racional87
Postovi: 411
Pridružen/a: pet jan 04, 2019 8:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 3:28 pm

Nisu svi igrači potpisali da pristaju na odgodu primanja plata. To nas može koštati itekako, ukoliko se ne promjeni stav istih igrača.
Napominjem, da su naši igrači primorani potpisati odgodu primanja plata do 31.12.2020. godine, u cilju izbjegavanja kontrola FSBiH. Ako neko zna još neki klub koji ovo radi, molim Vas napišite.
Brod tone sve brže, a pacovi i dalje tumaraju.
Ukoliko nam je izlaz iz sranja koje nam je Ublehaš priredio Gredić i co sa Ublehom u klubu i dalje - sudbina Čelika je nikad bliže, nažalost.

UPRAVA NAPOLJE !
UBLEHO ODLAZI I NE VRAĆAJ SE !
Amar Osim danas je od Željezničara zatražio isplatu 128.000 KM na ime zateznih kamata, a klub tvrdi kako nekadašnjem strategu Plavih ne duguje ništa.

Amare Džukelo napolje !
 
Avatar
svraka
Postovi: 4472
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet okt 01, 2020 3:40 pm

Racional87 je napisao/la:
čet okt 01, 2020 3:28 pm
Nisu svi igrači potpisali da pristaju na odgodu primanja plata. To nas može koštati itekako, ukoliko se ne promjeni stav istih igrača.
Napominjem, da su naši igrači primorani potpisati odgodu primanja plata do 31.12.2020. godine, u cilju izbjegavanja kontrola FSBiH. Ako neko zna još neki klub koji ovo radi, molim Vas napišite.
Brod tone sve brže, a pacovi i dalje tumaraju.
Ukoliko nam je izlaz iz sranja koje nam je Ublehaš priredio Gredić i co sa Ublehom u klubu i dalje - sudbina Čelika je nikad bliže, nažalost.

UPRAVA NAPOLJE !
UBLEHO ODLAZI I NE VRAĆAJ SE !
Koji igraci odbijaju? Moze i u poruci.
Forza 1921!

Oda majstore!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 52 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija