Moderator/ica: storm_raider

 
Manipulator
Postovi: 175
Pridružen/a: čet nov 18, 2021 7:18 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 12:37 pm

Imas clan u Zakonu o radu gdje te uslovljava da ne smijes preci u konkurentsku firmu, tako da je moguce usloviti igraca time.
Ali hajd manje vise vazno gdje ce otici.
 
Maltar
Postovi: 48
Pridružen/a: uto jan 04, 2022 12:02 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 1:22 pm

bespotrebno se dize frka oko svega citam i gledam sta se piše
nidje veze zna se kakva je situacija i ovo je pocetak izlaska iz problema
Željini bojovnici od trenera, pomocnika do igraca poput štile, coce i drugih
malo se strpiti druge nema
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 2:11 pm

storm_raider je napisao/la:
sub jan 15, 2022 12:18 pm
blueboy je napisao/la:
sub jan 15, 2022 12:08 pm
storm_raider je napisao/la:
sub jan 15, 2022 10:21 am


To za Ozila nisam nigdje nasao, a evo trazio sam. Daj mi jedan primjer takvog ugovora da je ispostovan molim te. :)

Uostalom, da bi stavljao klauzule moraju biti izmirene tekuce ugovorene obaveze prema igracu.
"Jednu interesantnu, ali ne ni tako lošu klauzulu imao je Ronaldinjo kada je dolazio u Milan. Naime, on je morao da pristane na to da ne može da zaigra ni za jedan klub u Italiji odmah posle rastanka sa Rosonerima. Dobro su tu priču razradili Galijani i Berluskoni, mada je Ronaldinjo više bio za povratak kući, što mu se kasnije i desilo."
Izvor, rtvbn (https://www.rtvbn.com/313053/Kako-ludac ... -ugovorima).

Ima li sta na engleskom?
Pa valjda je logično da nije ovo BN istražio druže, kad si već našao ovaj link pročitaj ga, fino piše u njemu da je izvor magazin FourFourTwo. Sad je ovo već neko dokazivanje čija su m**a veća, ja ti kažem da je pravno ovo moguće uraditi na neki period jer sam i sam bio jednom u sličnoj situaciji.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 3:07 pm

blueboy je napisao/la:
sub jan 15, 2022 2:11 pm
storm_raider je napisao/la:
sub jan 15, 2022 12:18 pm
blueboy je napisao/la:
sub jan 15, 2022 12:08 pm


"Jednu interesantnu, ali ne ni tako lošu klauzulu imao je Ronaldinjo kada je dolazio u Milan. Naime, on je morao da pristane na to da ne može da zaigra ni za jedan klub u Italiji odmah posle rastanka sa Rosonerima. Dobro su tu priču razradili Galijani i Berluskoni, mada je Ronaldinjo više bio za povratak kući, što mu se kasnije i desilo."
Izvor, rtvbn (https://www.rtvbn.com/313053/Kako-ludac ... -ugovorima).

Ima li sta na engleskom?
Pa valjda je logično da nije ovo BN istražio druže, kad si već našao ovaj link pročitaj ga, fino piše u njemu da je izvor magazin FourFourTwo. Sad je ovo već neko dokazivanje čija su m**a veća, ja ti kažem da je pravno ovo moguće uraditi na neki period jer sam i sam bio jednom u sličnoj situaciji.
Ako cemo nakaradno gledati, onda jeste dokazivanje cije su muda veca, ali nema potrebe, samo mi je validan izvor trebao. Nisam znao za ovu informaciju, hvala ti. Opet, ne znam kako je pravno moguce igraca kojem nisi izmirio sve obaveze usloviti da ne moze preci negdje.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:06 pm

storm_raider je napisao/la:
blueboy je napisao/la:
sub jan 15, 2022 2:11 pm
storm_raider je napisao/la:
sub jan 15, 2022 12:18 pm
Izvor, rtvbn (https://www.rtvbn.com/313053/Kako-ludac ... -ugovorima).

Ima li sta na engleskom?
Pa valjda je logično da nije ovo BN istražio druže, kad si već našao ovaj link pročitaj ga, fino piše u njemu da je izvor magazin FourFourTwo. Sad je ovo već neko dokazivanje čija su m**a veća, ja ti kažem da je pravno ovo moguće uraditi na neki period jer sam i sam bio jednom u sličnoj situaciji.
Ako cemo nakaradno gledati, onda jeste dokazivanje cije su muda veca, ali nema potrebe, samo mi je validan izvor trebao. Nisam znao za ovu informaciju, hvala ti. Opet, ne znam kako je pravno moguce igraca kojem nisi izmirio sve obaveze usloviti da ne moze preci negdje.
Pa pravno gledano i nije moguce. Klub ti duguje odredjeni iznos i ti imas pravo na raskid ugovora. Sad je druga stvar sto bi to malo potrajalo dok igrac ne bi dobio ciste papire, vjerovatno bi preskocio pripreme, mozda ga buduci klub ne bi htio cekati i onda igraci idu na dogovor gdje oprastaju dio dugovanja a zauzvrat odmah dobiju ciste papire. E tu klub ipak nije u mogucnosti postavljati nikakve uslove, sve je na igracu koji moze jednostavno tuziti klub, sacekati par mjeseci, mozda godinu i dobiti i ciste papire i klub mu mora isplatiti novac koji mi duguje.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
santakuruz
Postovi: 396
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:09 pm

Manipulator je napisao/la:Imas clan u Zakonu o radu gdje te uslovljava da ne smijes preci u konkurentsku firmu, tako da je moguce usloviti igraca time.
Ali hajd manje vise vazno gdje ce otici.
Ta se klauzula moze staviti u ugovor prilikom zapocinjanja radnog odnosa a ne prilikom raskida. Uslovi raskida su definisani samim ugovorom a sve mimo toga je dobra volja suprostavljenih strana.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:11 pm

I Žerić se pojavio na treningu
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18958
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:23 pm

Posto ima raje koja je pitala, treninzi pocinju u 1 u balonu, pola 2 vani. Ovi se vani mogu pratit.
Željezničar ante portas !
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:33 pm

Fićo je napisao/la:
sub jan 15, 2022 4:11 pm
I Žerić se pojavio na treningu
Izgleda na probi😂
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:35 pm

Hasanovic se oprostio od Slobode,eto njega nazad jer ima Zeljin gen 😀😮
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:36 pm

Amar927 je napisao/la:
sub jan 15, 2022 4:33 pm
Fićo je napisao/la:
sub jan 15, 2022 4:11 pm
I Žerić se pojavio na treningu
Izgleda na probi😂
Da
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:38 pm

Stranica prve lige federacije objavila je da Benjamin Šehić prelazi iz Toška kod nas
Fear of the Maniacs!
 
Manipulator
Postovi: 175
Pridružen/a: čet nov 18, 2021 7:18 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:44 pm

Fićo je napisao/la:
sub jan 15, 2022 4:11 pm
I Žerić se pojavio na treningu
Boze sacuvaj
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1241
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 4:48 pm

Šutio sam, svakako je usrana situacija po mnogo cemu, ali povratak Mulalica ce biti najveca greska ikad.
Vratiti onog malog kockara i propuha je stvarno vrhunac debilizma. Da je on bar negdje igrao, vec slobodan haman godinu dana. 24.godine na plecima nema ni 40 utakmica. Daj i meni dva mjeseca da se skinem s crvenog makija i pive komotno bih mogao sa njim. Imam i vise utakmica od njega, a i s 30 bih bio jedan od mladjih
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23655
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 5:00 pm

santakuruz je napisao/la:
sub jan 15, 2022 4:06 pm
storm_raider je napisao/la:
blueboy je napisao/la:
sub jan 15, 2022 2:11 pm

Pa valjda je logično da nije ovo BN istražio druže, kad si već našao ovaj link pročitaj ga, fino piše u njemu da je izvor magazin FourFourTwo. Sad je ovo već neko dokazivanje čija su m**a veća, ja ti kažem da je pravno ovo moguće uraditi na neki period jer sam i sam bio jednom u sličnoj situaciji.
Ako cemo nakaradno gledati, onda jeste dokazivanje cije su muda veca, ali nema potrebe, samo mi je validan izvor trebao. Nisam znao za ovu informaciju, hvala ti. Opet, ne znam kako je pravno moguce igraca kojem nisi izmirio sve obaveze usloviti da ne moze preci negdje.
Pa pravno gledano i nije moguce. Klub ti duguje odredjeni iznos i ti imas pravo na raskid ugovora. Sad je druga stvar sto bi to malo potrajalo dok igrac ne bi dobio ciste papire, vjerovatno bi preskocio pripreme, mozda ga buduci klub ne bi htio cekati i onda igraci idu na dogovor gdje oprastaju dio dugovanja a zauzvrat odmah dobiju ciste papire. E tu klub ipak nije u mogucnosti postavljati nikakve uslove, sve je na igracu koji moze jednostavno tuziti klub, sacekati par mjeseci, mozda godinu i dobiti i ciste papire i klub mu mora isplatiti novac koji mi duguje.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Sve znam, zato i pisem toliko na tu temu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 5:28 pm

storm_raider je napisao/la:
sub jan 15, 2022 3:07 pm
blueboy je napisao/la:
sub jan 15, 2022 2:11 pm
storm_raider je napisao/la:
sub jan 15, 2022 12:18 pm

Izvor, rtvbn (https://www.rtvbn.com/313053/Kako-ludac ... -ugovorima).

Ima li sta na engleskom?
Pa valjda je logično da nije ovo BN istražio druže, kad si već našao ovaj link pročitaj ga, fino piše u njemu da je izvor magazin FourFourTwo. Sad je ovo već neko dokazivanje čija su m**a veća, ja ti kažem da je pravno ovo moguće uraditi na neki period jer sam i sam bio jednom u sličnoj situaciji.
Ako cemo nakaradno gledati, onda jeste dokazivanje cije su muda veca, ali nema potrebe, samo mi je validan izvor trebao. Nisam znao za ovu informaciju, hvala ti. Opet, ne znam kako je pravno moguce igraca kojem nisi izmirio sve obaveze usloviti da ne moze preci negdje.
Ja sam i govorio za situaciju u kojoj je sve regularno i na vrijeme izmireno, da je u tom slučaju ovo pravno moguće. U našem slučaju s Vrhovcem ne znam detalje i je li ovo uopće istina, ali i ako jeste tu mora biti drugačiji dogovor, jer igrač hoće da ide zbog dugovanja prema njemu, a ima važeći ugovor. S druge strane, klub će mu izaći u susret i dati papire ako oprosti dio dugovanja i ne ode u Borac. Ima ovdje previše "ako" da bi se to moglo odraditi kako treba, zato i sumnjam da je to baš tako.
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 5:29 pm

santakuruz je napisao/la:
sub jan 15, 2022 4:09 pm
Manipulator je napisao/la:Imas clan u Zakonu o radu gdje te uslovljava da ne smijes preci u konkurentsku firmu, tako da je moguce usloviti igraca time.
Ali hajd manje vise vazno gdje ce otici.
Ta se klauzula moze staviti u ugovor prilikom zapocinjanja radnog odnosa a ne prilikom raskida. Uslovi raskida su definisani samim ugovorom a sve mimo toga je dobra volja suprostavljenih strana.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Kod mene je bio takav slučaj, dakle prilikom započinjanja radnog odnosa sam imao tu stavku u ugovoru i prihvatio sam je svjesno.
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 6:07 pm

Da li je neko od vas bio na treningu danas?
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
Straus
SporCki direktor
Postovi: 2040
Pridružen/a: sri nov 17, 2021 11:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 6:07 pm

Benjamin Šehić iz TOŠK-a i Denis Žerić koji je pola godine bez kluba treniraju sa Željom i najvjerovatnije će u nastavku sezone nositi dres Plavih sa Grbavice.

U narednim danima očekuje se da se treninzima sarajevskog Željezničara priključe Semir Štilić i Edin Cocalić. Već neko vrijeme se priča o ovom dvojcu i njihovom povratku na Grbavicu. U narednim danima to bi se trebalo i realizirati.

Pored toga, Edis Mulalić će do srijede odlučiti šta će biti sa Tonijem Livančićem i Arminom Ćerimagićem koji su na probnom radu na Grbavici.
Fear of the Maniacs!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jan 15, 2022 6:15 pm

Sinoć gledam Enisa Bešlagića kako priča o TOŠKu, smijesno mi bilo. Vise mi nije smijesno. Daj jos i Ajdina Mujagića i gasi sve

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], SamoNapad i 192 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija