Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Okolele
Postovi: 5947
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 10:29 pm

Pa zar se nisu horde prepale onih crnih dukserica..Dobro je pa niko nije ozbiljno nastradao..
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
Glas Razuma
Postovi: 525
Pridružen/a: čet maj 09, 2019 9:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 10:40 pm

Stigao sam iz Bijeljine. Brzo se proculo sta je bilo u Olovu. Zahvaljujem svima koji ste izvjestavali na forumu o tome i pisali informacije. Tako sam i saznao najprije sta je bilo. Internet im je spor. Na "neutralci" nas je bilo 30tak Manijaka. Primljeni smo lijepo, lijepo smo i odpremljeni. Organizovana grupa je nedostajala samo da bi dogadjaj bio potpun. Zaista ste nedostajali.

O utakmici: vjerujem da ste vi vise vidjeli na televiziji, ali domacini su bili dobrano razocarani zbog sudjenja. I zaista, barem uzivo, izgledalo je da su osteceni dva - tri puta. Mi smo prvo poluvrijeme odigrali dobro, u krajnjim granicama nasih mogucnosti i vjestina. Iznenadjen sam, djeluje da im je inat probudjen. Jako je bitno sto smo Europu osvojili na terenu. Domacini rezultatom nikako nisu bili razocarani, oni su uvjereni da mi licencu necemo dobiti. Vjerujem i da to njihovo uvjerenje i ima neko uporiste. Nije Bijeljina bezveze varos.
Mi smo Zeljini, Zeljo je nas!
 
Avatar
gavran
Postovi: 7555
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 10:37 pm
Lokacija: Nebo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 11:10 pm

Ima li neki prevodilac na forumu da pomogne.Zvao sam Lutvu da ga pitam za licencu.Kaze: vau vau vauuuuuuuu.Pa ako neko zna da prevede
Prvaci SRBIH :1946
Prvaci SFRJ : 1971/1972
Prvaci BIH: 97/98, 00/01, 01/02, 09/10, 11/12 ,12/13
Kup BIH : 99/00, 00/01, 02/03, 10/11, 11/12,17/18
Superkup BIH : 1998,2000,2001
Kup UEFA: 1/4-71/72, 1/2-84/85
Srednjoevropski kup :1/2-63, 68/69
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 11:14 pm

gavran je napisao/la:
sub maj 11, 2019 11:10 pm
Ima li neki prevodilac na forumu da pomogne.Zvao sam Lutvu da ga pitam za licencu.Kaze: vau vau vauuuuuuuu.Pa ako neko zna da prevede
vau vau vauuuuuuuu = ako bude biće a ako ne bude neće
イビチャ・オシム
 
w0st
Postovi: 140
Pridružen/a: ned maj 15, 2016 5:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 11:22 pm

 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 11:33 pm

Anketa za igraca utakmice, glasate za dvije opcije

viewtopic.php?f=91&t=893
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2643
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 11:54 pm

Pročitao sam nekoliko komentara gdje piše igru briši, bodove piši. Ne mogu da se s tim složim. Evo i zašto.

Prvo, treba vidjeti važnost utakmice i sve okolnosti. Igramo s direktnim rivalom za Evropu. U gostima. Ekipa koja ima i glavu i rep, veoma ozbiljna ekipa. Igraju, kako Amar reče, pametno. A to znači da znaju tačno šta koji igrač može i igru su prilagodili tome, apsolutno. Čak i trče pametno. To je kvalitet trenera, jer ovo o čemu govorim se zove taktička zrelost, a tu notu daje trener. Nažalost po njih, oni nemaju još neka 2 ili 3 vrhunska igrača za ovu ligu, s jačom individualnom kvalitetom, jer bi takvi bili sigurno TOP 3 ekipa.

Hajmo sad malo o nama. Mi smo tu ekipu baš neutralisali. Nisu nam puno problema napravili. Ako je Amar nešto napravio, to je da nas je napravio ekipom koja se dobro, organizovano brani. Igramo prema sistemu daj da se odbranimo, a gore ćemo već nešto napraviti. Od priprema tako igramo. Istina, takvi smo nekad baš mrtvi u napadu, ali svjesni smo svi da mi nekog kvaliteta prema gore baš i nemamo. Krpić je totalno van forme, krila su takva kakva jesu, a još ti se danas i Sinan povrijedi. Zabili jesmo na čudan način jer ono Zec sigurno nije htio (mislim prvenstveno na primanje lopte), ali bilo je to iz neke akcije. Imali smo još nekoliko finih kombinacija, svakako više nego domaćin i zato smo zaslužili pobjedu. Ok, bilo je grešaka, ali kako vrijeme ide, sve ih je manje, barem ja to tako vidim. Očito da Amar zna šta radi.

Inače, veoma važna pobjeda. Kažu šampioni se dokazuju tako što izađu na teren kad je najteže i - pobijede. Nismo šampioni, ali smo dokazali da ipak imamo neki kvalitet i neki mentalitet, nije baš sve toliko crno. Ali, opet stoji činjenica da ova ekipa treba remont, no neki igrači zaslužuju nositi naš dres i dalje.

Helem, važna pobjeda i solidna igra. Ali, ovo je samo neki osnov na kojem treba graditi nešto više i bolje. Samo da je licencu dobiti...
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3954
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 11, 2019 11:56 pm

Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 12:13 am

Ne bjeze pitari od nasih momaka vec trce prema Sirokom na uzvrat
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 12:36 am

Meni je jedino zao sto ovakve stvari su uvijek minus za nasu navijacku scenu koja je svakako u krcu. Nadam se da su nasi svi dobro i da se policija nije izivljavala na nekom.
 
Avatar
savatihotece
Postovi: 77
Pridružen/a: čet okt 20, 2016 10:07 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 6:30 am

Bio na utakmici. Nisam htio sinoć pisati dok se malo strasti ne smire.
Prvo o domaćinu. Da je nama svugdje kao u Bijeljini. Osim par pojedinaca, što je i kod nas slučaj, sve prošlo kao na ljetovanju. Kad se sjetim Tuzle od prije neku sedmicu, Bijeljina mi dođe kao da na Grbavici igramo.
Šta reći o utakmici. Osim velike želje, malo kvaliteta. I kod nas i kod njih. Pisalo se o Hadžiću iz Radnika. Ja bar nisam vidio da je igrač za Želje.
Bez obzira što je Amar rekao da Radnik igra pametno, mi smo juče pametnije odigrali od njih. Bez imalo preuveličavanja, trebali smo ih dobiti sa većom razlikom. Da se nismo u zadnjih 15 minuta gubili pred njihovim golom 3 na 3 bio bi to rezultatski bolje. Tu se vidi nedostatak kvaliteta i kod Zaimovića i kod Mujezinovića a kasnije i kod Sadikovića. Polovni su to igrači.
Asim jeste dao go ali on je apsolutno promašena priča što se tiče Želje.
Samo bih pohvalio Šabana i Hajdara. Dobar posao su na sredini odradili.
Dobili smo potpuno zasluženo, sad da vidimo šta će reći Savez. Nadam se najboljem.
VOLIM TE ŽELJO.
Brčko brčacima, Željo manijacima
 
Qooler
Postovi: 1429
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 8:57 am

Moj utisak o utakmici. Uz Fejzića i Hajdara nema se posebno ko pomenuti.
Zec je dao gol, lik je fakat kloc žešći. Da se razumjemo, onaj gol je extra klase, ali ja bi ga ubrojao u slučajnost. Onaj Zajmović još gori. Njih dvojica su na utakmici skoro sve uradili naopako. Ljudi moji, ne znam jel po pravilnicima, al pod hitno uvesti neki test inteligencije kod potpisivanja ugovora.
Siniša me malo razočarao. Stanića i ne računam. Bogi nas opet mogao koštat autogola.
Treba Blagojevića pod hitno vratiti. Mi smo bez sredine prema naprijed, pogotovo bez Ramovića. Ona lopta prema Zecu je za svu djecu uzrasta od 12 godina, sasvim normalna, ali eto kakvi smo kad bez Ramovića ni tako loptu ne bi imali. To govori o našem zadnjem pasu i ograničenosti u kreativnosti.
Na borbenosti isto ne mogu nikome zamjeriti osim Zajmoviću. Danas su radili dobar presing i svaka im čast. Izuzetak je Zajmović, a smijem se kladit da je duplo manje od Zeca pretrčao dok su zajedo bili na terenu.
Zajmović jedino igra za to da predribla nekoga, on samo u tu svrhu trči i eventualno ako ima prazan prostor ispred. Vraćanje nazad po izgubljenoj lopti mu ne pada na pamet, kao ni to da pomogne ekipi u bilo čemu. On igra samo za sebe.
Ostalo sve prosjek. Hajdar je baš se trudio. Kamo sreće da ima malo više kvaliteta u pasu. Možda je bio i previše požrtvovan. Bojao sam se da se ne povrijedi.
Ja golamana čak ne bi ni dirao za sledeću sezonu. Dovesti nekoga preventivno za zamjenu. Priortet su sredina, krila i napadač. Obrana, golman i bekovi su više manje...pogotovo ako se iskoristi Pavić i Rodin. Mislim da je Pavić najkvalitetniji lijevi bek u ligi.

Hvala im na pobjedi. Uljepšali mi vikend. Sve nekako drugačije i ljepše izgleda.

A o onim jufkama vijetnamskim, izrodu ove države, nemam riječi. Treba ako je ikakao moguće izbjegavati budale. Mislim da se juče nisu mogli izbjeći. Volio bih da Manijaci se izdignu iznad toga i da sa budalama ne kače. Nisu jufke vrijedne naše pažnje.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u ned maj 12, 2019 9:10 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 9:02 am

Mene samo zanima planira li Amar otjerati sada Bogicevica? Jel moguce da je Rodin njemu rezerva i Sipovicu.

Ja veceg covjeka a vece picke nisam vidio od Sipovica.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 9:38 am

Nemojte o tribini ovdje molim vas, otvoreni je forum.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3565
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 9:59 am

storm_raider je napisao/la:
ned maj 12, 2019 9:38 am
Nemojte o tribini ovdje molim vas, otvoreni je forum.
Treba brisati komentare, al bez zajebancije...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23657
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 10:10 am

Durgo je napisao/la:
ned maj 12, 2019 9:59 am
storm_raider je napisao/la:
ned maj 12, 2019 9:38 am
Nemojte o tribini ovdje molim vas, otvoreni je forum.
Treba brisati komentare, al bez zajebancije...
Slazem se, pobrisani su. Nemojte vise molim vas pisati o tribini.

A moderacija je dobila instrukcije da brise.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Valter
Postovi: 1318
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 10:13 am

Je.beš bubnjeve i naslađivanje ko je zadobio više rana. Svima nama je najbitnije sačuvati zastavu BiH, a ne tamo neki bubanj. A to mogu samo Manijaci i Horde zla zajedno kao i 92.g.. Što prije smiriti strasti, razgovarati, bez ikakvih osveta.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 10:14 am

Adis Hadzanovic potpisuje za nas??
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6738
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 10:16 am

Amar927 je napisao/la:
ned maj 12, 2019 10:14 am
Adis Hadzanovic potpisuje za nas??
Ko je on?

Do mene, ovo je onaj iz Slobode. Ma nista posebno ne igra barem meni.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 6012
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned maj 12, 2019 10:33 am

CURVA je napisao/la:
sub maj 11, 2019 10:15 pm
boccaccio je napisao/la:
sub maj 11, 2019 9:20 pm
Na momente jako dobro danas, opet na momente prilicno smuseno. Ali uglavnom odgovorno i to je odlika danasnje utakmice. Za nas, na terenu najvaznija pobjeda i nesto sto nam je bilo jako potrebno. Od samog pocetka vidio sam ono sto sam od ove utakmice zelio vidjeti. Naravno, nije se mogla ocekivati ljepota u igri, u ovom trenutku ona je nevazna, biti svjestan vaznosti i trenutka i utakmice, kroz odgovornost, igraci su ovaj put pokazali potrebnu zrelost da bi dosli do tri boda.Tri kola do kraja, to i jeste bilo jedino bitno. Pobjeda.
Bilo mi je bitno da su se igraci potrudili za ovo. Kada pocnes sa takvim pristupom prema sebi kao igracu, u odnosu i prema samoj igri, fudbal kao igra te nagradi i pogodis taj sut koji ispadne pobjednicki. S obzirom na odredjeni ulog u ovoj utakmici i samu vaznost osvajanja tri boda, godilo mi je da vidim zrelost kod naseg veznog reda koji je mlad i prilicno nespojiv. Ali danas se spojio u jedan veliki rad na terenu ,te kroz finu taktiku pritiska na protivnicku odbranu, obeshrabrili smo ekipu Radnika u njihovim pokusajima.
Svakako da je to drugo poluvrijeme losije bilo, ali i ono je nosilo sa sobom dobro trcanje i trud, bez obzira na pokusaje. Imali smo malo i srece, opet uz nagradu za pristup.
Bitno je na terenu osvojiti evropu. Kada je vec takva sezona, zadovoljiti se sa onim sto se od kluba bar minimalno zahtjeva. Pa kako tako, neka je na terenu pozicija koja vodi u evropu.

VOLIM TE ŽELJO !
Molim te pisi cesce, radi tebe i jos par sam i zavolio forum .Bas bi volio da izneses svoje neko misljenje oko svega sto se desava u zadnje vrijeme i kako na to gledas.
Bolje da ti on ne iznosi.Syebo bi se sta ima ispricati....... :11:
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 312 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija