Moderator/ica: storm_raider

 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 29, 2018 11:43 pm

on za jednu sezonu troši k'o mi od 2006. do danas. i 20 godina tako da mu jednom prođe. gledajte maribor, gledajte plzen, gledajte APOEL koji je s manje igrao 1/4 lige šampiona. sa parama koje hajduk potroši svakeg godine da bi ispao kolo ili dva poslije nas. nikad mi te pare nećemo imati u ovoj državi. mi kao uzore moramo gledati one koji s malo para prave puno, a ne obratno.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
fcz
Postovi: 4112
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:19 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sri avg 29, 2018 11:50 pm

ChWilla je napisao/la:
sri avg 29, 2018 11:43 pm
on za jednu sezonu troši k'o mi od 2006. do danas. i 20 godina tako da mu jednom prođe. gledajte maribor, gledajte plzen, gledajte APOEL koji je s manje igrao 1/4 lige šampiona. sa parama koje hajduk potroši svakeg godine da bi ispao kolo ili dva poslije nas. nikad mi te pare nećemo imati u ovoj državi. mi kao uzore moramo gledati one koji s malo para prave puno, a ne obratno.
Nije toliko rijec o samom uspjehu kao uspjehu, jer njega svakako ne bi nikad ostvarili bez ogromne love i bez stranaca, koliko o razlici u stanju uma njihovih i nasih domacih igraca.

Borbenost, moral, inat... Sve ono cime se volimo hvaliti nam je zapravo negdje pri evropskom dnu.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga. U mom srcu jedna ljubav, ne postoji druga. Volim te Željo. Tvoj Manijak s juga.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:02 am

Na stranu prica o parama, to je neminovna razlika, ali ta sportska drskost, borba na terenu, psiha... Ko nacija smo propali ko kauc i u tom pogledu. Mlohavi smo i na reprezentativnom nivou. Jednom se otislo u Brazil i od tad je sve splasnulo, ne moramo vise nikad. Slavimo neuspjehe vec godinama, eto samo nek nije bruka pukla. Hrvati godinama idu na prvenstvo i hoce medalju, ko da su Njemacka il Brazil, neuspjeh ispast u osmini finala. I eto, posloze se neke stvari, ali velika vjera u sebe i borba, eto srebra na SP, nevjerovatno. Pa i to SP je pokazalo kako se ogromna razlika u vrijednosti igraca ne mora vidjeti na terenu, ako se izadje sa taktikom, stavom i mudima. Inat silan bosanski, nema toga vise, bar svugdje u regionu ima vise tog inata, nego kod nas. Malo je off, ali imao sam potrebu ovo napisati, sry.
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:02 am

Ma nije fazon trosenje, drzavni projekt, kvalitet igraca, nego da su ljudi u 2 minute dali 2 gola i prosli u lp.Mislim da nasi igraci takvo nesto nisu u stanju napraviti pa makar to bio preokret u kupu a ne nesto bitno.Sto je to tako ne znam, ali ne moze se rec za njihove igrace e jbg to je Barca.Nije, tu su pored nas, imamo svi ist balkanski mentalitet, samo ne znam sta treba da se desi da proradi kod nas ..
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3919
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:03 am

Durgo je napisao/la:Oda na treningu posvecenost: tim 30% zec 70%

:D


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
A zajmAga slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:04 am

to su priče za malu djecu. opšti kvalitet je u pitanju, a on se u klubovima plaća parama. da ti imaš pola para koje ima zvezda ili dinamo, tebi bi danas mogli igrati hodžić, amir, bajić, mogao bi već vratiti nekoga kao cocalića, dodati tri-četiri prava stranca i svega toga bi bilo. tebi od igrača u najboljim godinama igra ko ne može nigdje drugo, poneko mlađi ko će nekad negdje i prispjeti ali danas nije "taj" i čim postane otići će u roku pola godine do godinu, i poneko stariji ko je nekad nešto i mogao ali danas ne može. i sve je to direktno uslovljeno prvo platama, pa onda svim ostalim. da on daje platu dvije hiljade eura kao mi, salcburg bi ga poderao 5-0 i vi bi pričali o "skidanju gaća". a nije to nego kvalitet.
Zadnja izmjena: ChWilla, dana/u čet avg 30, 2018 12:06 am, ukupno mijenjano 1 put.
gradi željo boli te *****
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3919
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:05 am

Samo pare igraju ulogu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:10 am

da je njemu prosječna plata hiljadu i po eura, a najveća četiri-pet, niko od tih igrača koji imaju te pozitivne mentalne karakteristike mu ne bio tu. oni bi bili kod nekoga ko plaća, a on osuđen na većinu škarta kao i mi. to je tako jednostavno.
gradi željo boli te *****
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:51 am

Dudelange je u play offu danas, imaju dobar rezultat.Bas me zanima sta to oni imaju a mi nemamo?
 
Avatar
Omar500
Moderator
Postovi: 6615
Pridružen/a: čet maj 12, 2016 6:39 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 12:59 am

LARSSON je napisao/la:
sri avg 29, 2018 11:09 pm
slika
:rofl:
RB Salzburg su najveci chokeri u historiji play-offa lige prvake, oni Sarajevo ne bi izbacili u dvomecu za grupnu fazu lige prvaka :D
Ovo ostalo ne vrijedi spominjati, usporedbe sa lopovskim ili privatnim klubovima iz komsiluka, a da ne govorim o budzetu...

Jedva cekam izvjestaj. Neovisno o ovim golovima sto je Dacic postigao u nebitnoj revijalnoj utakmici, u onom ekstremno malom uzorku minuta sto je proveo na terenu se moze vidjeti par stvari. Mali je rastrcan, odlicno vrsi presing, cesto je u duelu, voli utrcat u 16, razmislja i ponasa se napadacki. Nadam se da cemo ga uskoro vise vidjati sa klupe. A sto se kupa tice, tu obavezno Dacica imati od prve minute. Arezina neka igra na drugoj poziciji u kupu ako ce vec tada biti u 11. Ako bude laksi protivnik, barem i jednog mladjeg beka od prve minute ubaciti. Neka osjete seniorskog fudbala, jer Pavic i Stevanovic nece moci proci sezonu bez kartona, da ne spominjem eventualne povrede. Jeste da Rodin moze zakrpit bekovsku poziciju, ali bolje da su ovi spremni.
E moj Mehmed-beže Mehmedpašiću – Grbavica, da je samo vidiš kako sada blista!

Ne u banci! Ne u stranci! Ne u zamci! Na distanci! - dAk

Praise the sun \[T]/

What can change the nature of a man?
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 2:30 am

Nije baš sve u parama. U Ligu prvaka su ulazili i klubovi s manjim budžetom od Zvezdinog naprimjer. Stvar je u stavu, u mentalitetu. Mi smo, u tom kontekstu, mali klub.

Samo ću kratko objasniti. Zvezda tek počinje kvalifikacije i ODMAH se govori o mogućem ulasku u Ligu prvaka. Ko god da im dođe kao protivnik, svi se postavljaju (i navijači i igrači i svi u i oko kluba) tako da šalju poruku "Mi smo bre Zvezda, veći, jači, bolji... od njih". Stvori se atmosfera ne da je moguće ostvariti neki uspjeh, već da je on realan. To se prenese i na igrače koji dobiju i samopouzdanja i svega i napraviš korak više nego što bi inače trebao (ne svake godine, dese se i kiksevi, ali u nekoliko godina da). A, kad napraviš korak više, stvaraš preduvjete da taj korak više sutra bude realnost. Ista stvar je s Dinamom. Već postavljaju cilj - proći grupnu fazu. E, toga nama fali. Ne euforije u klasičnom smislu, nego da više gledamo i poštujemo sebe. Nema ba oduševljavanja zbog nekih stadiona, nego kažeš npr. savršeno mjesto sa pobijediti tog i tog. Mi smo Željo i hebat ćemo vam mater. Nekako ohrabriti igrače i sve, da dobiju muda. Puno se može o ovom pričati....
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 2:57 am

Kako nije sve u parama? Mislis li da bi 90% ovih igraca igralo u Zvezdi da nisu dobro placeni? Mislis da bi Borjan igrao za par hiljada KM? Ili bilo koji drugi igrac?

Lako je pricati o tom nekom lafo mentalitetu kad imas novac, pa kad imas novac tu su i kvalitetni igraci, mentalitet, sreca itd, sve to povlaci jedno drugo a ono sto je kljucno u svemu je novac.

Ponavljamo stalno iste stvari. Mi se ne mozemo porediti sa Dinamom i Zvezdom jer su iza tih klubova stajale njihove drzave. Da je iza naseg kluba stao grad, kanton, ili drzava kao sto je slucaj sa ova dva kluba gore, i mi bi vjerovatno imali neke zapazenije rezultate u evropi..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Minjore
Prijatelj i Forumas Godine, 2018.
Postovi: 7240
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 2:58 am

19tm87 je napisao/la:
sri avg 29, 2018 10:00 pm
Zna li neko zasto Ivan nije veceras trenirao ?
Isao doma zavrsiti neke papire
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 3:48 am

I naravno da pare diktiraju sve, pa nema niko 5 godina da mu se crta. Al ima tih faktora koji cine fudbal malo zanimljivijim od uporedjivanja budzeta dva kluba. Neki faktori koji dozvole da Roma igra polufinale LP, a City i PSG godinama ne mogu, da United primi 3 gola od Brightona, da Suduva izbaci Apoela, Leicester osvoji najjace prvenstvo na planeti... Na kraju krajeva i mi smo skuplji od Krupe, a Vranjes placen ko citav njihov vezni red, pa smo vidjeli kako stvari stoje... A i ne mogu da se ne sjetim golobradih momaka koji izbacise Ferencvaros, a Gera platu ko nasih prvih 11. Ima nekad i do toga kako se postavis, kako se spremis za tekmu, koliko si spreman trkom nadomjestit objektivni nedostatak kvaliteta.
 
Avatar
Plava Porodica
Postovi: 14819
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 4:46 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 3:50 am

treba crnaca nafatat
Babukini moleri !

AMAR AMAR OSIM OSIM !!!
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1194
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 6:38 am

Dzaba i Crnci, nista bez degeneka ! :rofl1:
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 7:54 am

pa i taj degenek je primjer gdje su oni a gdje mi, on opušteno dovodi stopera sa svjetskog prvenstva. a mi iz sutjeske i goška i na svom smo nivou oduševljeni takvima.

čuda će biti uvijek. da ih nema ne bi se ni igralo nego bi žiri proglasio pobjednike. ali konkretno zvezda ima sasvim dovoljno resursa da ovo uopšte nije čudo. jeste neko iznenađenje, salcburg ih ima još puno više, ali ne aman zaman čudo. maribor je tri puta ušao dok su oni jednom, i sistematskim i pametnim radom je sa mnogo manje postigao mnogo više. te primjere treba gledati. plzen je ista stvar, od tih recimo klubova s kojima smo se susretali iz prve ruke. oni su došli na nivo da samo sa domaćim igračima, bez bombastičnih ulaznih i izlaznih transfera, stalno, konstantno rade puno sa malo. zvezda je obratan i loš primjer, pravljenja malo sa jako puno resursa, uz jako puno lopovluka i nedomaćinskog poslovanja.

mi ne možemo zadržati ni jednog graovca i zakarića, a kamoli igrače koji su stvarno odskočili. da mi imamo pare da nama danas igraju hodžić, hadžiahmetović, bajić, hajradinović i gojak, mi ne bi bistrili metafiziku, muda i čuda, nego bi se regularno nadali i slavili evropske uspjehe. a u stvarnosti, nama od tog '94 našeg godišta igra dženan zajmović. što se organizacije tiče, u našoj stvarnosti mi ne znamo imamo li sportskog direktora ili nemamo. i onda sjediš i maštaš o čudima. jer ti upravo čudo treba da bi negdje daleko prispio.
gradi željo boli te *****
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 8:08 am

u stvarnosti, mi za vikend idemo u široki brijeg i strahujemo od tog duela. dok god se mi patimo i na ovom nivou, to su tlapnje i maštarije. i to se patimo ne da uzmemo titulu u ovakvoj ligi, nego da je ne uzmemo. poći se mora od onoga kako jeste, nema od čega drugog.
gradi željo boli te *****
 
alombardo
Postovi: 992
Pridružen/a: pet sep 02, 2016 9:16 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 8:13 am

ChWilla je napisao/la:
čet avg 30, 2018 7:54 am
pa i taj degenek je primjer gdje su oni a gdje mi, on opušteno dovodi stopera sa svjetskog prvenstva. a mi iz sutjeske i goška i na svom smo nivou oduševljeni takvima.

čuda će biti uvijek. da ih nema ne bi se ni igralo nego bi žiri proglasio pobjednike. ali konkretno zvezda ima sasvim dovoljno resursa da ovo uopšte nije čudo. jeste neko iznenađenje, salcburg ih ima još puno više, ali ne aman zaman čudo. maribor je tri puta ušao dok su oni jednom, i sistematskim i pametnim radom je sa mnogo manje postigao mnogo više. te primjere treba gledati. plzen je ista stvar, od tih recimo klubova s kojima smo se susretali iz prve ruke. oni su došli na nivo da samo sa domaćim igračima, bez bombastičnih ulaznih i izlaznih transfera, stalno, konstantno rade puno sa malo. zvezda je obratan i loš primjer, pravljenja malo sa jako puno resursa, uz jako puno lopovluka i nedomaćinskog poslovanja.

mi ne možemo zadržati ni jednog graovca i zakarića, a kamoli igrače koji su stvarno odskočili. da mi imamo pare da nama danas igraju hodžić, hadžiahmetović, bajić, hajradinović i gojak, mi ne bi bistrili metafiziku, muda i čuda, nego bi se regularno nadali i slavili evropske uspjehe. a u stvarnosti, nama od tog '94 našeg godišta igra dženan zajmović. što se organizacije tiče, u našoj stvarnosti mi ne znamo imamo li sportskog direktora ili nemamo. i onda sjediš i maštaš o čudima. jer ti upravo čudo treba da bi negdje daleko prispio.
Crvena zvijezda (klub navijača fašista) je državni projekat, gdje državne firme po nalogu ulože 10 miliona eura, gasprom je došao također po nalogu vučića, a ovdje kokošarski načelnikm koči da dobiješ građevinsku dozvolu za tvoj objekat. Oni imali 50 miliona eura duga i igraju, a ovdje moraš vratiti svaki fening. N E U P O R E D I V O
 
ChWilla
Postovi: 14191
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:27 am
Lokacija: Jug D
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet avg 30, 2018 8:18 am

to je ovaj dio s resursima. nije on dudelange ni dundalk od prije par godina, ni APOEL u 1/4 CL prije šest godina. on ima jednog generalnog sponzora od 4,5 miliona eura godišnje po ranijem ugovoru, a novi je zaključen kad su čekali 1/16 EL i može biti samo veći. mi sve skupa na godinu trošimo jedan i po do dva. to nije balkanski budžet koji on ima, to je vrlo solidan evropski budžet. to su priče s kojima mi nemamo nikakvih dodirnih tačaka, ali baš nikakvih.

a imamo milion stvari koje se mogu popraviti danas i ovdje bez fantaziranja.
gradi željo boli te *****

Online

Trenutno korisnika/ca: billybih, Google [Bot] i 84 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija