Moderator/ica: storm_raider

 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:26 am

Kasnimo već 3 sedmice sa reakcijama.Nema ništa od suspenzija, tjeranja i grupisanja.Mora se nrparaviti VELIKI REZ, šta i kako nemam pojma.

Tužan sam šta sam sinoć doživio, šta doživljavam ove sezone. Podijeljeni smo na hiljadu grupacija, podijeljeni smo na 100 ljudi i interesa.Nema tu Želje, nema tu jedinstva.
Ovo neće izaći na dobro, ovo je ili ili , biti ili ne biti.Sudbina našeg kluba će se znati u ovu sedmicu.
Zadnja izmjena: AdmirA, dana/u pon nov 12, 2018 11:29 am, ukupno mijenjano 1 put.
 
AdmirA
Postovi: 2234
Pridružen/a: sri jun 06, 2018 11:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:28 am

zeljeznicka21 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:23 am
e haj ti budi pametan, i ja sam za tjeranje Ode, ali ako ce doci Nalic ili neki tako bezveze trener koji nema nekih narocitih uspjeha, onda bolje da Oda ostane pa eventualno na polusezoni traziti nesto bolje, a samo je jedno pravo rjesenje, AMAR OSIM
Ja sam dosadan i bit ću uvijek.

Amar i Miske moraju raditi ZAJEDNO.
Jug,sjever,istok i zapad biti JEDNO
svi zajedno imamo jeda CILJ
a to je ŽELJO !

Ko tako neće, ne misli i ko sabotira neka IDE OD ŽELJE.
 
Avatar
1921.ba
Postovi: 3953
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:08 pm
Lokacija: Σαράγεβο
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:31 am

VIDEO/ FOTO: FK Željezničar – FK Tuzla City 2:3

http://1921.ba/video-foto-fk-zeljeznica ... ty-23-5255
Web: www.1921.ba
FB: 1921.ba
Instagram: 1921.ba
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:32 am

Dobar je Nala, nama i treba neki mladji perspektivan trener sa novijim vizijama. Ali nam isto tako i treba oko 10. novih igraca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
IlProfessore
Postovi: 308
Pridružen/a: čet maj 05, 2016 12:16 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:33 am

cipiripi je napisao/la:
pon nov 12, 2018 8:04 am
Opet pitam koji kop, jel to onih 50 balavaca. Nedavno sam bio na gostovanju u Kaknju i to mi je otvorilo oci ko vodi trenutni kop na jugu, pa otac im mogu biti vecini.
Kada starija raja sa sjevera i istoka, osobe koje su se ostvarile u zivotu dignu glas protiv Uprave onda ih treba mjenjati. Nece ba par balavaca biti glasnine od hiljadu ljudi, oni nisu tu radi Zelje i igre oni su tu radi drugih interesa.

Igrace odmah sutra odvesti u Medjugorje ili Kupres maksimalno ih izolovati jos ovih 20 dana a onda do proljeca hladne glave uraditi potpuni remon.

Podrska Upravi
U pravu je on. Baš taj kop od 50 balavaca hladno može pokenjati sve što se do sad napravilo. Hoćeš li ti ili neko od forumaša dežurati na treninzima da ne pošibaju igrače? Hoće li svi forumaši, ili starija raja sa sjevera i istoka rizikovati svoj život protiv likova koji su bili u svim mogućim i nemogućim crnim hronikama, koji imaju ubistva i ranjavanja u svojim biografijama? Ko će stati njima na crtu de mi reci? Kad im tužilaštvo ne može/ne želi ništa, onda definitivno ne može niti bilo ko od nas. Ne podcjenjujte moć rulje. 2008 i poslije se furalo na BG furku, pošto je to previše i za njih, prešlo se na ZG i BBB furku. Neko provalio da je Miske = Mamić i već duže vremena se fura ta priča. I da se konsoliduje stanje na terenu, zanima me koji bi to igrač nakon jednog batinjanja na treningu bio u stanju hladne glave igrati ostatak sezone. Prosto je, stvar smrdi ko nikada i nek nam se Bog smiluje.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:34 am

Uh kako smo osteceni jucer... Tek sada vidjehl.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
south side
Postovi: 479
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 1:06 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:34 am

mamba21 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:10 am
vinston.cercil je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:08 am
shzna je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:01 am
Nalic demantovao info na duplom, dakle, pozelite dobrodoslicu novom sefu struke.
Kontaktiran je 100%, i nije demantovao da nece preuzeti, dimplomatski eskivirao sve. Mislim da je on naredni trener
E ako uprava misli da je Oda najveci problem svaka im cast stvarno...
Niko ne kaze da je jedini problem ali jeste jedan od problema covjek nema autoriteta a ni pretjeranog trenerskog znanja modernog fudbala nekako mi ova njegova taktika iz 80 nepije vode jednostavno kao trener nije nista pokazao cak ovo je najgora polusezona u zadnjih 10 god.
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.Ivica Osim
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:36 am

Zvaka72 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:24 am
NAVIJAČ je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:21 am
Zvaka72 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:15 am

Jarane čitaj šta piše. Niko nije rekao da ima Hipoteka već se tako uništava i krade.
Uzmeš kredit, založiš nekretninu pare pokradeš i šta ti je drugo preostalo. To je uzorak ponašanja za sve propale i prodate firme za marku. Hoćeš da ti ih nabrojim. Jel sarajevo prodato jel čelik za marku itd. itd. itd.
Ako ti nijee jasno Proguglaj FDS.
Ta prica odavno kruzi da su ljudi stavili pomocni pod hipoteku, rekao sam opcenito nevezano za tebe. Besmislica cista. Ljudi dali tolike napore da rijese imovinsko pravne probleme i sada da stavljaju zemljiste pod hipoteku.
Opet ti. niko to nije rekao za ovu upravu.
Meni je i to suplja prica, jest eto sve ce propast ako sada ova uprava ode. Sto posto
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:38 am

@storm Pisah ti ja nakon sklanjanja Blagojevica i Bogicevica da uprava nije dovoljno uradila,da nisu otjerali sve vinovnike i da se presucivanjem toga kakve rezultate ocekujemo u nastavku,Oda baca pod autobus.
Upravo se to desava.Raja ocekuje rezultate,a neki jako bitni igraci nam nisu dostupni,sto zbog povreda,sto zbog sklanjanja.

Ne zelim promjenu uprave,jer nemamo pravu alternativu,ali nevjerovatno je kakve greske prave.I evo opet prica oko trenera,iako NIKAKVU strategiju nismo pripremili.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Avatar
bistrikboy
Postovi: 692
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 4:58 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:40 am

Svi sute, znaci dobro je.
Niko ne preuzima odgovornost, znaci dobro je.
Jug najveci problem sinoc, znaci dobro je.

Uprava napolje, Oda odlazi!
1921-1987-2007
 
Avatar
svraka
Postovi: 4473
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:43 am

A je li mislite da je Oda sklonio Arezinu i Vranjesa iz tima i da ih smatra bespotrebnim ili je to neko drugi uradio?
Pisalo se ovdje Vranjes pristao na smanjenje i odmah poceo igrati. A arezinu boli briga, prima koliko je dogovorio, sad bio na tribini ili na terenu njemu je isto.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18957
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:43 am

Ako dodje Durakovic, hocel onaj Durakovic dobiti ugovor u klubu opet?
Željezničar ante portas !
 
Morzhy
Postovi: 1692
Pridružen/a: pet avg 19, 2016 8:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:44 am

Eksperat je napisao/la:
pon nov 12, 2018 10:26 am
Evo maila iz maja 2016. pisan je u kontekstu tadašnjih igara i rezultata. Poslan dan nakon poraza od Čelika u Zenici od 1-0, 3 dana nakon toga smo remijem sa Rudar Prijedorom 1-1 (ritam srijeda subota je i tada uzeo danak) ostali bez Evrope.
Napomena, nisam nikakav fudbalski trener niti profesor fizičkog, fudbal igrao sa rajom iz mahale i škole do 19. godine života, a poslije toga vrlo rijetko po terminima.
Možda se i neko neće složiti, ali to je ono što sam u tom momentu ja vidio. Od tada su se samo 2 stvari popravile: ponašanja prema protivnickim igracima i sudijama te se pravi manje glupih faulova. Ostalo se po meni nije popravilo . Ide mail:

Vezano za igre FK Zeljeznicar u zadnje dvije takmičarske sezone mogu se postaviti sljedeća pitanja te dati određeni komentari, sugestije i prijedlozi

1. Štopanja i dodavanja lopte
Vrlo je vjerovatno da igrači na treningu uopšte ne vježbaju ova dva osnovna elementa fudbalske igre (koja u mladosti očito nisu dobro naučili). Odgovorno tvrdim sljedeće za naše igrače:
- procenat uspješnosti-tačnosti iole težih štopanja lopte (brži/jači pas s odskakanjem lopte) i dodavanja lopte (dodavanje igraču u trku na udaljenosti većoj od 8 m uz blizinu protivnika koji ometa pas) je ispod 20%.
- uspješno zaustavljanje lopte uz pravi for (for nakon kojeg se može šutirati ili kvalitetno dodati) igrača koji je u bržem trku je misaona imenica za naše igrače
- dodavanje iz prve (koje se pokušava i često kad ne to nije neophodno) prođe maks. 1 od 4 pokušja
Postavlja se pitanje da li je iko uočio ove nedostatke i da li se radi na otklanjanju na način da se sedmično odrade 2-3 individualna treninga na ovu temu dok se ovo ne poboljša
Također, predlažem da se uvede kažnjavanje 10-50 KM za svako pogrešno štopanje ili dodavanje na utakmici u odnosu na nivo koji se očekuje od profesionalnog fudbalera. Onda će poslje par kazni igrači sami htjeti ostajati duže na treningu i to vježbati, te će se mlao više koncetrisati na utakmici
Na ovo bih dodao da preko 80% naših igrača sa slabijom (drugom) nogom ne zna izvesti nikakvo složenije dodavanje ili štopanje, a o šutu ili centaršutu da i ne govorimo. I ovo se može popraviti dodatnim indvidualnim treninzima, koji ne bi bilo fizički zahtjevni za igrače i ne bi generisali umor.

2. Napad na postavljenu odbranu protivnika
Ni u jednoj od 12 utakmica u drugoj polusezoni nismo stvorili više od 2 (polu)šanse na postavljenu odbranu protivnika (dovoljno je pogledati preglede na Željo TV). Nekih 80% naših šansi i golova je dato iz prekida ili iz protivničkih grešaka uz brzu tranziciju.
Postavlja se pitanje da li se na treninzima uopće vježbaju napadi-akcije na postavljenu odbranu protivnika. Ono što se vidi na utakmica je da je glavna opcija duga lopta na Lendrića koja se odigrava čak i kad je prosjek protivničke odbrane 190 cm. Nekad se odigra i duga lopta na krilo, ali u 95% slučajeva taj napad propadne u začetku (lopta završi u autu).
Ono što je glavna odlika naše igre na postavljenu odbranu je tzv. „alibi“ igra po sljedećem principu
„Da ja (igrač) ne bi šta zajeb'o (pa da me poslije ne ruže), ja ću da loptu dodam unazad ili prvom do sebe, a baš me briga što tako nikad ništa nećemo postići u napadu“
Rizik u igri se veoma rijetko preuzima, kao da su protivnici neka ekstra jake kontraške ekipe, a takvih kod nas u realnosti nema. Smatram da bi se i bekovi nekad trebali zabadati u protuvnički blok i kroz sredinu djelovati iz drugog plana. Ni stoperima ne bi bilo loše da krenu hrabrije naprijed te podjele neki smislen pas. Uočljivo je da većina igrača u toku akcije stojeći „gleda utakmicu“ umjesto da se otkriva, preuzima odgovornosti i pomaže saigračima u ofanzivnoj fazi igre.

3. Korištenje bočnih-krilnih igrača
Imamo 2 prilično brza i prodorna bočna igrača (M. Stevanović, Memija) koja se (iz meni nepoznatih razloga) pri našem napadu ne udaljavaju od bočne crte više od 5-7 metara. Time oni smanjuju i manevarski prostor bekovima, a što u praksi uništi veliki broj napada na postavljenu odbranu protivnika. Također, nisam primjetio da ova dva igrača zamjene stranu u toku utakmice, a što bi preporučio da se pokuša.
Postavlja se pitanje: zašto se u akcijama na postavljenu odbranu protivnika bočni igrači ne kreću prema središnoj osi terena (okvirno prema polukrugu na rubu protivničkog 16-erca) gdje bi se uz tačan pas i kvalitetan prijem lopte i for (vidjeti gornju tačku 1) moglo izroditi nešto opasno (šut, dribling pa šut, podvaljivanje, faul u zoni šuta i sl.)
Da li je iko u stručnom štabu skužio na koji način Barcelona i Bayern (dvije najbolje ofanzivne ekipe u Evropi) dolaze do najviše (polu)šansi na svojim utakmicama (gdje u pravilu igraju protiv bunkeraških ekipa).
Naravno mi nemamo igrače ko Barca i Bayern, ali ni protivničke odbrane u našoj ligi nisu baš nivo Primere ili Bundeslige. Ja bi bio zadovoljan da mi opucamo u okvir gola ili stvorimo (polu)šansi 30-40% koliko prosječno u svojim ligama imaju Barca i Bayern.

4. Izvođenje auta na protivničkoj polovini terena
Pažljivim gledanjem utakmica našeg Kluba može se uočiti da nakon bar 80% naših auta izvedenih na protivničkoj polovini lopta u roku 4-7 sekundi završi u posjedu protivnika bez da se išta konkretno uradi.
Postavlja se pitanje: da li se na treninzima ovo uopšte vježba te da li postoji ijedna razrađena i dogovorena akcija-shema-trik-varijanta kod izvođenja auta ili je sve prepušteno improvizaciji i imaginaciji naših igrača
U zadnjih 5 godina u našem Klubu nije izveden Rory Delap aut u zoni 20 m od kornera iako bi to itekako imalo smisla na našim terenima (koji su često i uži u odnosu na uobičajene dimenzije), a i stanje travnjaka je često tako da je bolje pokušavati visokim loptama.

5. Nepotrebni faulovi na našoj polovini
Oba prva gola u kup utakmicama sa Slobodom pala su nakon totalno nepotrebno skrivljenih prekršaja na našoj polovini. Pojedinim našim igračima (Kosorić, Stanić) je „duša“ faulirati igrača koji prima loptu leđima ili bokom okrenut našem golu (često i udaljavajući se od istog) i udaljen 20-45 m od gola. Ponekad budu i prestrogo svirani, ali treba se prilagoditi kriteriju sudija. Da sam ja trener meni bi svaki takav nepotreban faul bio automatski kažnjen sa nekih 50 KM (a može i više). Ako se iz tog faula izrodi šansa ili gol protivnika onda bi se to množilo sa 2 odnosno 3. Jedan takav faul nas je prošle euro sezone koštao par desetina hiljada eura (vidjeti faul prije gola Metalurga za 2-2 na Koševu). Odgovorno tvrdim da u PL BIH ne postoji igrač kojeg je taktički opravdano i logično faulirati sa leđa kad je okrenut leđima golu. Tako opasan igrač ne bi igrao u našoj ligi. tj. kad bi se i našao takav brzo bi se prodao u neki ino klub. Uočljivo je da većina igrača odbranu igra „na petama“ što je pogubno u svakom sportu. Bezbrojni su slučajevi „ispadanja“ u odbrani zbog takvog načina postavljanja odnosno neškolskog odbrambenog garda. I ovo se da ispraviti treninzima (stepovanje, kratki eksplozivni sprintevi i iskakanja prema naprijed i sl), ali nisam siguran da je ovo uopšte uočeno, a kamoli da se radi na korekciji ove mane.

6. Brzo izvođenje faulova na protivničkoj polovini
U ovoj polusezoni smo ozbiljnim ekipama (Široki liga, Sloboda kup) dali 2 gola nakon brzo izvedenih faulova negdje blizu centra. Nažalost, to su bili i gotovo svi brzo izvedeni faulovi na tih 12 utakmica. Uobičajeno je da se kod nas faul izvodi uz višesekundno namještanje razmišljanje, predomišljanje i sl, nakon čega slijedi vrlo bezopasan i beskoristan pas unazad ili ustranu. A možda i igrači osjećaju da nisu dovoljno fizički spremni pa im dobro dođe par sekundi predaha od „jakog“ premjerligaškog tempa
Postavlja se pitanje: da li je iko u stručnom štabu razmislio da se i na ovaj način ugrozi gol protivnika te dao odgovarajuće instrukcije igračima. Ima kod nas i fizičkih nepripremljenijih ekipa koje bi jači tempo igre slomio

7. Fizička sprema
Smatram da ekipa nije adekvatno fizički spremna za ozbiljan fudbal. Više je razloga
1. Visinske pripreme se rade u Međugorju na 200 m n/v (kad je CZ osvajala KEŠ pripremala se na Igmanu)
2. U reprezentativnim pauzama ne odlazi se 3-4 dana na mini visinske pripreme (Bjelašnica, Jahorina,...) što se nekad praktikovalo (vidjeti pod najbolja posljeratna sezona 2011/2012)
3. Očito se ne radi na brzini, brzinskoj izdržljivosti, okretnosti, a što rezultira slabom duel igrom, posebno na gostovanjima, te globalnim dojmom da je većina naših igrača spora za profesionalni fudbal
4. Pojedine greške i dekoncetracija u igri se mogu objasniti samo lošom fizičkom spremom (nedostatak kisika u plućima i mozgu)
Upitno je da li igrači sportski žive i hrane se te da li se dovoljno posvećeni onom šta rade i od čega žive.

8. Blokiranje šuta i centrašuta
Gol Čelika od jučer je eklatantan primjer da igrači ne znaju osnove logičnog blokiranja šuta i centrašuta, a to su
- noge i tijelo što bliže lopti (skraćuje se ugao u odnosu na gol ili ciljanog igrača)
- ne širiti noge više od obima lopte
- ne dizati noge previše od tla (pogledati koliko je naš stoper digao nogu u zrak kad je Fenan šutirao)
Ako kod snažnog udarca sa 15-25 m udaljenosti od gol linije lopta predje preko stopala podignutog 20 cm od tla (da lopta ne prođe ispod) i udaljenog do 150 cm od lopte, ona će sigurno otici preko gola (geometrijski dokazivo). Postavlja se pitanje da li je ovo ikada iko objasnio našim igračima (uključujući i mlađe kategorije).

9. Ponašanje prema sudijama i protivničkim igračima
Nevezano za ovo jučer u Zenici, apsolutno je neprihvatljivo ponašanje pojedinih igrača prema službenim licima i protivnickim igracima za vrijeme utakmica. Tu prednjače Kosorić (svako malo trčanje prema glavnom sudiji), Lendrić, S. Stevanović (čudi me da nekom već nije nogu slomio), Bogićević i Zahirović. Često i jedan drugom onako sočno opsuju. Doduše, i treneri se slično ponašaju pa su vjerovatno vidjeli-naučili od njih.
Ono što me fascinira kod naših aktuelnih trenera je da se 10-orostruko više nasekiraju zbog neke bezvezne sudijske procjene (a u 2/3 slučajeva sudije objektivno i budu u pravu) nego zbog početničkih grešaka naših igrača u igri. Može Bekrić izgubiti i 10 lopti za jednu utakmicu, može se igrač Želje obrukat, jer ne zna dodat ili uštopat najobičniju loptu, ali to našeg trenera daleko manje nasekira od nekog beznačajnog auta (je li lopta prošla cijelim obimom ili nije) ili faula (slobodno sudijsko uvjerenje).

10. Analiza vlastitih utakmica i protivničkih ekipa

Baš me zanima da li naš stručni štab naknadno odgleda snimke zadnje utakmice i identifikuje šta je valjalo,a šta nije valjalo pa to onda i pokaže igračima. Da li se zajednički pogleda meč sa igračima u trajanju od jedno 3 sata pa se uz zaustavljanje snimke pokaže šta nije dobro i kako bi zapravo trebalo. Ma šta im se ima pokazivat, oni ionako sve znaju o fudbalu.
Zanima me ima li Klub i nekog pouzdanog i ozbiljnog skauta koji prati utakmice skorašnjih rivala, uprati ključne stvari te dostavi iscrpan izvještaj stručnom štabu. Čisto sumnjam da je neko jučer išao gledati Slaviju u Lukavici. Što bi i išao: ne može nas Slavija ničim iznenaditi iako je novi trener i dosta novih igrača u odnosu na jesenas. Vidjet cemo u zadnjem kolu.


Rezime

Sigurno je da nije sve do trenera, kako ovog sadašnjeg tako i nekoliko ranijih. Kada se pogleda aktuelni igrački kadar vidi se da tu i nema igrača koji je u svojoj karijeri i u jednoj jačoj ligi od PL BIH ostavio ozbiljniji trag. Imamo i par mladih reprezentativaca, ali rezultati U-21 repke BiH govore prilično puno o njihovom kvalitetu. Veoma sam ubjeđen da 80% naših sadašnjih igrača ne posjeduje tzv. fudbalsku inteligenciju koju zahtjeva ozbiljni profesionalni fudbal. Ipak, siguran sam da se ozbiljnijim i stručnijim pristupom te sa većom posvećenosti trenera i igrača može iz ove ekipe izvući 20-30% više u odnosu na ono što se trenutno prikazuje. Da u fudbalu igraju samo želja i borbenost, vjerovatno bi Sjeverna Koreja i Japan bile veće fudbalske sile nego što to u realnosti jesu.

U suštini, u odnosu na ekipu iz prvog dijela sezone trenutna ekipa je
- imala malo više sreće (uzela više bodova nego je po igri i šansama zaslužila, tvrdim da nismo igrom zasluzili pobjede na Tusnju i Kosevu, a vjerovatno ni protiv Sirokog na Grbavici)
- imala malo veći postotak realizacije šansi
Tako se i skupilo nešto više bodova nego jesenas, ali ko se iole razumije u fudbal vidi da nema kvalitetne igre i da se to kad-tad moralo odraziti na rezultat. Uostalom (ako ćemo realno), mi nismo nadigrali ni Velež ni Drinu ni Travnik, tako da i nisam iznenađen neuspjesima protiv Slobode u kupu i jucerasnjim porazom u Zenici.
Ovo jučer me podsjetilo na tragikomične nastupe u Banja Luci, Prijedoru, Travniku i na Kosevu (protiv Olimpica) prošle jeseni.

Što se tiče Evrope, čak i ako konkurenti kiksaju ne vjerujem da možemo dobiti motivisanu Slaviju u Lukavici. A ako ne budemo imali šanse već vidim jedan kukavički nastup u toj utakmici i glatki poraz.
Detektovano je sve ovo naknadno,ali je odgovor igrača bio "šta će skijaš,čunjeve nam postavlja","šta će debela ćelava ubleha nama govoriti","vidi ovog,Kratko Ostanić nama pametuje",uz svesrdnu podršku navijača u ismijavanju i tjeranju, kao i uprave u promptnim reakcijama u vidu raskida ugovora sa tim trenerima. O glavama trenera znalaca rade igrači neznalice,navijači neznalice i uprava,koja se jedina pita,kao najveća neznalica. Zato smo tu gdje jesmo. Tebi vjerovatno nije stigao odgovor na mail onako kako su oni htjeli poslati, a on je otprilike "sviraj qurcu Eksperte,'ta ti 'na' "
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:45 am

mamba21 je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:43 am
A je li mislite da je Oda sklonio Arezinu i Vranjesa iz tima i da ih smatra bespotrebnim ili je to neko drugi uradio?
Pisalo se ovdje Vranjes pristao na smanjenje i odmah poceo igrati. A arezinu boli briga, prima koliko je dogovorio, sad bio na tribini ili na terenu njemu je isto.
Jedno cu ti reci...Pisaj tog trenera koji prihvata da radi neki posao,a drugi mu se mijesaju u isti.To je nula trener i nula covjek,ako je istina.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:47 am

Kaze neko oda nije kriv...kako nije kriv? Oda je kriv sto su mu igrali igraci koji ga ne slusaju, kriv je jer nema.autoriteta.grama, zamislite trener ZELJEZNICARA a nema autoriteta, kriv je jer je suspendovao Vranjesa pa onda kad je trebala izmjena nismo je imali, kriv je jer Filip Arezina ne igra nikako a jedan je od igraca koji potezom moze rijesiti utakmicu ioako ne trci pa ne trce ni drugi...i jos 100 stvari, Oda nije trener za Zelje i kraj price.Mi sinoc.gubimo on tek u 80oj pravi 3. Zamjenu..pa jbt zivot odma mijenjaj sve vidis da ne ide..
 
Avatar
Tryg
Postovi: 3921
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 11:38 pm
Lokacija: Kod sarafa :)
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:48 am

Cist faul kod treceg gola, sad se fino vidi iz drugog ugla. Ne moze ovaj klosar vidjeti kad je 30. metara od lopte.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tvoje NE ucinilo te legendom! R.I.P Josko Domorocki!
 
Avatar
nookey
Postovi: 2332
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 3:19 pm
Lokacija: Stolica F14
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:48 am

Premier je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:47 am
Kaze neko oda nije kriv...kako nije kriv? Oda je kriv sto su mu igrali igraci koji ga ne slusaju, kriv je jer nema.autoriteta.grama, zamislite trener ZELJEZNICARA a nema autoriteta, kriv je jer je suspendovao Vranjesa pa onda kad je trebala izmjena nismo je imali, kriv je jer Filip Arezina ne igra nikako a jedan je od igraca koji potezom moze rijesiti utakmicu ioako ne trci pa ne trce ni drugi...i jos 100 stvari, Oda nije trener za Zelje i kraj price.Mi sinoc.gubimo on tek u 80oj pravi 3. Zamjenu..pa jbt zivot odma mijenjaj sve vidis da ne ide..
i to kakvu izmjenu, vadi Jazvića koji je polušpic a uvodi Dacu koji ne zna gdje da igra i ostajemo bez desne strane zadnjih deste minuta. Bgm Oda nisi ti za ovog...
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23653
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:50 am

Pa cist penal nam nije sviran.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Zeljo
Postovi: 1316
Pridružen/a: uto jan 31, 2017 9:32 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:51 am

storm_raider je napisao/la:
pon nov 12, 2018 11:50 am
Pa cist penal nam nije sviran.
Sudija je katastrofa..
Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće. Željo je oduvijek važio za nešto što povezuje divne ljude koji pomažu jedni druge.
 
Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 1846
Pridružen/a: sri mar 08, 2017 11:56 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon nov 12, 2018 11:54 am

@Morzhy Ma svi nasi problemi se rijese za 2-3 mjeseca.Samo da se pocne primjenjivati sve navedeno u onom postu.Nikakva filozofija.Ko se sjeca,Plisek je pola od ovog nabrojanog radio,a raja mu se smijala.Kazu vidi vodi ih kao da su pioniri,a nasi igraci usrvari i jesu na tom nivou.
STOP "POLOVNJACIMA" U ZELJI!!!

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, Google [Bot], salle86 i 68 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija