Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 9:21 pm

KONJIC



Za neupućene papke ovo je naš grad, za sve papke koji misle da su iznad raje jedan veliki :guz:
イビチャ・オシム
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 10:21 pm

Evo Ceferin rekao tri su plana nastavka sezone,sredina maja,pocetak juna i kraj juna.Ako nista od toga ne bude,sezona ce biti PONISTENA.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 10:26 pm

Pa ne znam kako ce nastaviti.. Treba igracima da udju u formu.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 10:29 pm

A, opet, ako se ponisti, ko ce ici u Evropu i u koje takmicenje....
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 10:41 pm

Ujko je napisao/la:
ned mar 29, 2020 10:29 pm
A, opet, ako se ponisti, ko ce ici u Evropu i u koje takmicenje....
Pa vjerovatno po pozicijama na tabeli ce se ici u Evropu,ali bez dodjeljivanja ikakvih titula i pehara.Ili drugi scenarij da u Evropu idu ekipe na osnovu rezultata iz prosle sezone,ako se ova vec ponistava.To nama nikako ne bi odgovaralo,ali tako ja nekako razmisljam,ne vidim trece opcije.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 10:56 pm

Evo neka nastave u junu recimo... igraci nisu sutnuli loptu 2 - 3 mjeseca. Cirkus... Plus dobijaju li plate uopste za ovo vrijeme igraci?
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 10:59 pm

Ma da ovo prođe, igrači održavaju formu kući a neće liga početi odmah, prvo će se smanjivati programi mjera za suzbijanje širenja korone i imaće dovoljno vremena da prije prve utakmice uđu u formu dovoljnu za naše uslove.
イビチャ・オシム
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 11:05 pm

Kao i svaka druga gripa i ova ce proci vrlo brzo i ja se nadam za 2-3 sedmice pocetku prvenstva u mnogim zemljama.Prevelika je panika unesena u narod,zdravstveno osoblje i u toj panici se rade greške koje pogoduju nekima koji su ovo sve osmislili.Stat ce ovo sve vrlo brzo i moci cemo uzivati u fudbalu.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned mar 29, 2020 11:17 pm

Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 29, 2020 11:05 pm
Kao i svaka druga gripa i ova ce proci vrlo brzo i ja se nadam za 2-3 sedmice pocetku prvenstva u mnogim zemljama.Prevelika je panika unesena u narod,zdravstveno osoblje i u toj panici se rade greške koje pogoduju nekima koji su ovo sve osmislili.Stat ce ovo sve vrlo brzo i moci cemo uzivati u fudbalu.
Pa za 2-3 sedmice se nece nista pokrenuti,realno je nemoguce,potrebno je proci 7-10 dana bez ijednog novog zarazenog da bi se zivot pomalo poceo vracati u normalu,kazem vracati postepeno,a realno Evropa daleko od bilo kakvog vracanja na staro.
 
Avatar
Plavi orkestar
Postovi: 1784
Pridružen/a: sri mar 16, 2016 3:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 12:23 am

Srcezelje je napisao/la:
ned mar 29, 2020 11:17 pm
Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 29, 2020 11:05 pm
Kao i svaka druga gripa i ova ce proci vrlo brzo i ja se nadam za 2-3 sedmice pocetku prvenstva u mnogim zemljama.Prevelika je panika unesena u narod,zdravstveno osoblje i u toj panici se rade greške koje pogoduju nekima koji su ovo sve osmislili.Stat ce ovo sve vrlo brzo i moci cemo uzivati u fudbalu.
Pa za 2-3 sedmice se nece nista pokrenuti,realno je nemoguce,potrebno je proci 7-10 dana bez ijednog novog zarazenog da bi se zivot pomalo poceo vracati u normalu,kazem vracati postepeno,a realno Evropa daleko od bilo kakvog vracanja na staro.
Bjelorusija je u Evropi i igraju prvenstvo bez prekida..Evo pogledaj Badzakovu izjavu pa ti mozda bude jasnije.Covjek je bez ikakvih problema prebolio gripu koju je izazvao Korona virus.Svake godine gripa obori snogu milione ljudi i to bude i prodje i ljudi nastave zivot sasvim normalno.Zašto nebi tako bilo i ovog puta kad je klinicka slika svih prethodnih gripa skoro potpuno ista kao i kod ove novokomponovane.
"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja".
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 6:07 am

Plavi orkestar je napisao/la:
pon mar 30, 2020 12:23 am
Srcezelje je napisao/la:
ned mar 29, 2020 11:17 pm
Plavi orkestar je napisao/la:
ned mar 29, 2020 11:05 pm
Kao i svaka druga gripa i ova ce proci vrlo brzo i ja se nadam za 2-3 sedmice pocetku prvenstva u mnogim zemljama.Prevelika je panika unesena u narod,zdravstveno osoblje i u toj panici se rade greške koje pogoduju nekima koji su ovo sve osmislili.Stat ce ovo sve vrlo brzo i moci cemo uzivati u fudbalu.
Pa za 2-3 sedmice se nece nista pokrenuti,realno je nemoguce,potrebno je proci 7-10 dana bez ijednog novog zarazenog da bi se zivot pomalo poceo vracati u normalu,kazem vracati postepeno,a realno Evropa daleko od bilo kakvog vracanja na staro.
Bjelorusija je u Evropi i igraju prvenstvo bez prekida..Evo pogledaj Badzakovu izjavu pa ti mozda bude jasnije.Covjek je bez ikakvih problema prebolio gripu koju je izazvao Korona virus.Svake godine gripa obori snogu milione ljudi i to bude i prodje i ljudi nastave zivot sasvim normalno.Zašto nebi tako bilo i ovog puta kad je klinicka slika svih prethodnih gripa skoro potpuno ista kao i kod ove novokomponovane.
Pa da ali to je gripa,obicna sezonska gripa koja se ponavlja svake godine.Medjutim koron virus je "hit" odnosni nesto sto dosad nije bilo aktuelno,rijec je o zaraznom oboljenju,i mora proci dobar period da bi sve doslo u normalu.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23606
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 7:56 am

Pa svaka gripa je zarazno oboljenje. I ovaj soj korona virusa ce preci u sezonsku gripu. Skoro svi cemo prebolovati ovaj virus, kad - tad.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
salle86
Postovi: 5085
Pridružen/a: sub feb 20, 2016 12:34 am
Lokacija: Ilidža
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 9:22 am

A počelo je ovako nekako...
Ni para nismo imali, kao klinci smo molili starije da nas ubace.
Stari je pričao da voli što navijam za Želju, ali ne i da ću postati Manijak.
Ne znaš stari da sam te prvi put uhvatio kako plačeš od sreće kad ga je Zuban zabio, iako si mi rekao da ti se isto desilo kad smo ispali od Videotona - od tuge.
Padali su golovi, derale se prve trenerke i patike, rekonstruisale akcije, prva potbadanja i klape zezancije, jednom Sheareru se provukla lopta kroz noge na gradskoj betonari, ali jedan Hasagić od 1,60 i Muratović 1,55 visine išli su bez odobrenja roditelja, iako je rat tek nedavno završio, a pričalo se i da otimaju malu djecu. Nismo mi mali i nas niko neće oteti. Prvu utakmicu smo 45 minuta pješačili, ali su noge zaklecale kad smo se približili masi koja hrli na stadion.
Gotovo... Navučeni...
Malo para, nekih 10 KM ukupno. Jedna ulaznica, jedan sendvič, jedna karta za autobus, a razlika za štek za šal, a ko je bio dobro strpljiv i dres. Već si tad kontao kako drugi ne kontaju tebe, tvoj izbor, tvoju furku, tvoje prkos, inat, trpljenje u porazu, tvoje dostojanstvo u pobjedi, taj plavi šal i plavo-bijeli komadi odjeće, ormare prazne od drugih boja i životne pauze kada Klub ne igra.
Onda su nam se pridružili jedan Gredić, a pomalo smo se bojali, odrasli i veliki za Muharemovića koji je bio mlađi od nas dvije godine. Strašne dvije godine razlike u to doba.
Jedan Joldić od 16 godina je rasturio na BH Radiju i kvizu o Želji. Postavljala su se redom pitanja o klubu od postanka do danas, na svako je odgovorio. Pobijedio biflajući sastav plavih iz 1946. godine kada smo rasturili Torpedo i to što je Joško umro u saobraćajnoj. Za kraj su u kvizu voditelji zamolili finaliste da se predstave. Rival mu je ima 38 godina... A voditelj je čestitao našem pobjedniku od 61. godinu i bio oduševljen kad je riječima obrnuo cifre.
Onda je mali šampion izašao na megdan o kvizu o BiH i veze nije imao. Zar je nešto drugo važnije od Želje?
Tada smo dobili i Aldina Ćenana od 14. godina. Pasala mu je trenerka osvojena na kvizu.
5 KM smo već davali, bila nas je grupica već 5-6, a oko nas plavo-bijelih 3.000 hiljade.
U školi dereš dovoljno da svoju zemlju ne osramotiš, jer biti navijač Želje znači postavljati standarde ljubavi prema svojoj zemlji i furaju te neke mlade furke, ali voliš Želju i time voliš Bosnu, nervira te jedno Volimte Željo, Maniaks šalovi i što nam nikako ne uspijeva napraviti jedan korak naprijed u Evropi.
Preko ljeta se radilo, preko ljeta se štedilo. Između CD-ova igrica, hrane i dobrog provoda na ljeto, čuvalo se za par utakmica koliko se moglo. Roditelji ne kontaju, svijet te ne konta, mi ne odustajemo. Na kraju **** igrice i televiziju ako na njoj nije Željo. Na Grbavici sam već više puta nego moj otac, ali nisam još uvijek sve vidio i uvijek te nešto da iznenadit. Uvijek sam nešto vidio novo na tribinama, uvijek upoznao nekog novog, uvijek je išlo ruka u ruci, zagrljaj, gdje si brate i upoznaš sasvim tebi novog brata jednako ludog kao ti.
Novo prijateljstvo...
Porasli smo, sad smo studenti, opet se vraćaš na štek program, jer te zanimaju i druge furke, ali subote pripadaju dnevnom programu zelenog terena Grbavice. Ne igramo strašno na terenu, drugi odustaju, mi se ne predajemo. Grlo je već naviklo na deranje, trikove s vezanjem šala oko grla da budeš glasniji već znaš.
Pališ s bratom prvu baklju kojeg si vidio svega dva puta u životu, već nas ima da popunimo čitavu zgradu i znamo se između sebe.
Odrasli ste, a ti i taj brat se susrećete na poslovnom sastanku ozbiljnih poslovnih ljudi, sve kravate, sve odijela, jedna tajna olovka s Željinim grbom ili mali bedž za reverom. Plava kravata, osmijesi su ostali, a baklje mijenjaju cifre.
Onda oba trčite kući se presvući, i hrlite na stadion.
U međuvremenu se rodio poneki Amar, sigurno ne slučajno tog imena, sada dolaze očevi sa sinovima i već se troši po 30 KM na stolice, 10 KM na karte.
Desetine velikih šaka, poneka mala ručica i plavo-bijela dama, i već nas ima da napunimo jedan omanji bosanski grad veličine Vareša ili Kaknja na stadionu.
A sve je počelo od 1 KM.
Da li se nešto propustilo, da li bi poželjeli živjeti drugačije?
Zapravo, može li još jedan đir? I zašto niko nije snimio sve ove dobre trenutke?
A valjda su zato uspomene i prijateljstva ono najvrijednije što za života nosimo...
I dok...
Ovdje moram stati s pisanjem. Sjedim i pišem sve ovo, a konobar koji me nudi pićem je drug s kojim sam išao na prvo gostovanje.
Pita me... Koliko će nas biti protiv Olimpica?
Dunavom brodovi plove, da li se bar jedan zove ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO.
Maslačak sam, vjetar me nosi, ima me u tvojoj kosi ŽELJO, ŽELJOO, ŽELJOOOOO..
.💙🤍💙🤍💙🤍💙
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 4:50 pm

FK Željezničar i Central osiguranje potpisali su sponzorski ugovor na period od godinu dana, a Klub se zahvaljuje novom partneru na brzim i uspješnim pregovorima.


Povratak u 1985. godinu! 🔵⚪

📺 "Live" prenos večeras u 19:55 sati
🆚 ФК Динамо Минск / FK Dinamo Minsk
🏟️ Stadion Grbavica
🏆 1/4 finale Kupa UEFA
🕟 6. mart 1985. godine
📺 Facebook stranica FK Željezničar
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Ndare
Postovi: 196
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 7:05 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 6:17 pm

Ujko je napisao/la:
ned mar 29, 2020 8:37 pm
Ndare je napisao/la:
ned mar 29, 2020 8:02 pm
Ujko je napisao/la:
ned mar 29, 2020 7:23 pm
Koji je jedini nas igrac koji je u gradskim derbijima protiv kona na jednoj utakmici dao tri gola ?
Radmilo Mihajlović
Tako je...A, prvo je promasio penal, valjda ga je to naljutilo :rofl1:
Izvoli, na tebe je red....
Pitari poveli pa Radmilo Lugušića u glavu pogodi i ubehuti i onda je 4 komada zavareno im.
To je neka moja lična odluka, a ja neću da govorim radi čega i da objašnjavam, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu da učinim za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava.
 
Ndare
Postovi: 196
Pridružen/a: pet jun 17, 2016 7:05 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 6:25 pm

Evo pitanje. Ko je Refika Šabanadžovića na debiju u dresu C.Zvezde protiv Želje povrijedio od naših?
To je neka moja lična odluka, a ja neću da govorim radi čega i da objašnjavam, jer vi to vrlo dobro znate. Ali ako ništa drugo, i ono jedino što mogu da učinim za taj grad pa da se i vi sjetite da sam se rodio u Sarajevu, a znate šta se dešava.
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 6:33 pm

Zoran Slišković
イビチャ・オシム
 
Avatar
Ujko
Prijatelj foruma
Postovi: 1180
Pridružen/a: ned jul 02, 2017 9:54 pm
Lokacija: tijelo u Canadi dusa u Dolini cupova
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 6:57 pm

Svima preporucujem da pogledaju ovu utakmicu protiv Dinama iz Minska....Siguran sam
da se ovi stariji jos uvijek sjecaju majstorije Mese Bazdarevica i onog gola u stilu Maradone...
Iz ljubavi prema tradiciji, plavo - bijeli za zivot cijeli !
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 7:39 pm

Ujko je napisao/la:
pon mar 30, 2020 6:57 pm
Svima preporucujem da pogledaju ovu utakmicu protiv Dinama iz Minska....Siguran sam
da se ovi stariji jos uvijek sjecaju majstorije Mese Bazdarevica i onog gola u stilu Maradone...
Otac mi danas priča o tome kad sam mu rekao da će biti snimak utakmice. Zanima me da li će biti samo na FB ili će biti i na youtube-u?
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon mar 30, 2020 8:02 pm

Da je ovo bilo doživjeti!
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], cvrle_jedanesterac, g 1, KogaBrigaZaNick i 45 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija