Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
avlami97
Postovi: 5202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 11:20 am

Kada gledamo širu sliku finansijskog poslovanja onda se pojavljuje i potraživanje kluba prema gospodinu Osimu.

Da li se Amar bori/o rukama i nogama da vrati Želji novac, koji Klub potražuje od njega?
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5948
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 11:31 am

Srcezelje je napisao/la:
sub jun 06, 2020 11:04 am
Nemaveze je napisao/la:
sub jun 06, 2020 10:43 am
Srcezelje je napisao/la:
sub jun 06, 2020 9:54 am


Nema takvih ljudi u Bosni,kakvi dugorocni planovi.Pa niko ni prije ni poslije Amara nije imao plana.Nije ga ni Senad imao,ni u jednom klubu u Bosni ne postoje ljudi sa dugorocnim planovima.I hajde ti navijacima reci da npr sledece dvije godine neces nikakve rezultate imati,radi nekih dugorocnih vizija.Mislis da bi to navijaci prihvatili? Bi al malo sutra.Pa u Bosni nakon tri slabe utakmice navijaci pozivaju na odlazak svih.Hocu da kazem em ne postoje ljudi,em navijaci nemaju razumijevanja.Ja prvi Adzema ne bi otjerao nakon one sezone,al sta ces ko mene pita.U Zrinjskom imaju dugorocne planove,u Sarajevu?? Sve puca od planova.Kaml srece da ih svi klubovi imaju.
Daj mani se suplje price, niko nema sistema, bla bla...
Sistem se stvara, to dugo traje. Mi smo ga poceli stvarati, vracali dugove, borili se protiv tuzbi, stitili imovinu, gradili.... Bilo je more gresaka ali... Da bi se unaprjedio neki dio mora biti kontra prijedlog, zdrava diskusija...
Mi to nismo imali. Bilo je neka se svi maknu, eto babuke na bijelom konju, ima carobni stapic, svi nasi hemeroidi ce nestati preko noci. Nestali su😂 kako da ne😂. Sada nam je bulja jos vise razvaljen, handri nas ko stigne. A bice jos gore. Redaljka u najavi.
Kada shvatimo, kolektivno da je osnovni, temeljni, problem Amar a sve i svi drugi samo posljedice, onda se mozemo necemu nadati.
Neki u zabludi i neznanju gaje nadu da ce se nesto promjeniti da ce se naci sposobni sa kojim ce moci raditi. Niko sposoban nece da mu se polupismen svijet petlja u posao. Hajde sada ne pisanje, nemoj to tako, yebo tu tvoju skolu, ja bolje znam....
Dok mi ovako laprdamo, jeste nije, mozda ovako a mozda i ovako.... klub juri ka stecaju. Na izmaku snaga je. Malo fali da lipsa. Ako se to dogodi bicemo krivi svi mi.SVI.

Klub se mora ustrojiti po vertikali sa profesionalcima koji ce odgovatati krivicno i materijalno za pocinjene greske a dobiti nagradu za uspjesan rad.
U takvoj podjeli nema mjesta
za trenera koji se bavi marketingom, pravom, hortikulturom, ekonomijom plus treniranjem, nema mjesta treneru cija je zadnja rijec u klubu bilo o cemu da se prica.
Dok jr njega nece biti sitem jer on to ne dozvoljava.
Ovo sto @nezalaganje pise o okretanju raje od kluba je sve masovnija pojava. "Nema me dok je on u klubu. Da mu ja dajem lovu za njegove egzibicije, nema sansi." To cujem svakodnevno od ozbiljnije raje.
To je porazavajuce a ne porazi na terenu .
Ko ima sistem,Sarajevo mozda?? Zrinjski mozda??? Ajde bolan ,nikad u ovakvoj drzavi nece biti sistema.Nema sistema ni u cemu a kamoli da ga bude u jednoj sporednoj stvari,kakva je sport.
To sto ga drugi nemaju ne smije biti ooravdanje da ga mi ne napravimo....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 11:43 am

Srcezelje je napisao/la:
sub jun 06, 2020 11:04 am
Nemaveze je napisao/la:
sub jun 06, 2020 10:43 am
Srcezelje je napisao/la:
sub jun 06, 2020 9:54 am


Nema takvih ljudi u Bosni,kakvi dugorocni planovi.Pa niko ni prije ni poslije Amara nije imao plana.Nije ga ni Senad imao,ni u jednom klubu u Bosni ne postoje ljudi sa dugorocnim planovima.I hajde ti navijacima reci da npr sledece dvije godine neces nikakve rezultate imati,radi nekih dugorocnih vizija.Mislis da bi to navijaci prihvatili? Bi al malo sutra.Pa u Bosni nakon tri slabe utakmice navijaci pozivaju na odlazak svih.Hocu da kazem em ne postoje ljudi,em navijaci nemaju razumijevanja.Ja prvi Adzema ne bi otjerao nakon one sezone,al sta ces ko mene pita.U Zrinjskom imaju dugorocne planove,u Sarajevu?? Sve puca od planova.Kaml srece da ih svi klubovi imaju.
Daj mani se suplje price, niko nema sistema, bla bla...
Sistem se stvara, to dugo traje. Mi smo ga poceli stvarati, vracali dugove, borili se protiv tuzbi, stitili imovinu, gradili.... Bilo je more gresaka ali... Da bi se unaprjedio neki dio mora biti kontra prijedlog, zdrava diskusija...
Mi to nismo imali. Bilo je neka se svi maknu, eto babuke na bijelom konju, ima carobni stapic, svi nasi hemeroidi ce nestati preko noci. Nestali su😂 kako da ne😂. Sada nam je bulja jos vise razvaljen, handri nas ko stigne. A bice jos gore. Redaljka u najavi.
Kada shvatimo, kolektivno da je osnovni, temeljni, problem Amar a sve i svi drugi samo posljedice, onda se mozemo necemu nadati.
Neki u zabludi i neznanju gaje nadu da ce se nesto promjeniti da ce se naci sposobni sa kojim ce moci raditi. Niko sposoban nece da mu se polupismen svijet petlja u posao. Hajde sada ne pisanje, nemoj to tako, yebo tu tvoju skolu, ja bolje znam....
Dok mi ovako laprdamo, jeste nije, mozda ovako a mozda i ovako.... klub juri ka stecaju. Na izmaku snaga je. Malo fali da lipsa. Ako se to dogodi bicemo krivi svi mi.SVI.

Klub se mora ustrojiti po vertikali sa profesionalcima koji ce odgovatati krivicno i materijalno za pocinjene greske a dobiti nagradu za uspjesan rad.
U takvoj podjeli nema mjesta
za trenera koji se bavi marketingom, pravom, hortikulturom, ekonomijom plus treniranjem, nema mjesta treneru cija je zadnja rijec u klubu bilo o cemu da se prica.
Dok jr njega nece biti sitem jer on to ne dozvoljava.
Ovo sto @nezalaganje pise o okretanju raje od kluba je sve masovnija pojava. "Nema me dok je on u klubu. Da mu ja dajem lovu za njegove egzibicije, nema sansi." To cujem svakodnevno od ozbiljnije raje.
To je porazavajuce a ne porazi na terenu .
Ko ima sistem,Sarajevo mozda?? Zrinjski mozda??? Ajde bolan ,nikad u ovakvoj drzavi nece biti sistema.Nema sistema ni u cemu a kamoli da ga bude u jednoj sporednoj stvari,kakva je sport.
Drugi me ne zanimaju.
Ovu pricu, nema u BH sistema, nece ga ni biti prosipaju oni koji na anarhiji, poluinformacijama, poluzbanjem hajruju svakodnevno. Ta prica je dio oruzja kojim se cuva steceno stanje. Najtuznije je da tu pricu puse oni kojim anarhija i polupismeni polusvijet kroje iz dana u dan crnu sudbinu.
Ako nema sistema u drzavi onda ga mora biti u mikro kosmosu Zeljo. Zato pusti tu suplju "nema sistema" da ga saka manipulatora ne minira svakodnevno bio bi sistem i Zeljo bi bio puno jaci.

Y ebo sistem, gdje sam tu ja😂
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 11:53 am

avlami97 je napisao/la:
sub jun 06, 2020 11:20 am
Kada gledamo širu sliku finansijskog poslovanja onda se pojavljuje i potraživanje kluba prema gospodinu Osimu.

Da li se Amar bori/o rukama i nogama da vrati Želji novac, koji Klub potražuje od njega?
Kada smo vec kod toga.
Podnesene su lani prijave, ne protiv NN vec imenom i prezimenom protiv vise osoba koje su u klubu ili su bili. Tuzilastvo je bilo u klubu, izuzelo dokumentaciju, saslusalo neke svjedoje... Ova pandemija je te radnje zaustavila, nadam se ne dugo.
U najboljoj vjeri ocekujem da se sve rijesi jednom za uvijek. Da krivce, ako ih ima, stigne zasluzena kazna koja ce biti ptimjer drugim koji dolaze u klub. Posto ove prijave o kojim govorim nije podnio klub ne postoji opasnost da se neko iz kluba sjeti da ih povuce.
Mislim, moze probati😂
 
Avatar
svraka
Postovi: 4471
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:10 pm

cipiripi je napisao/la:
pet jun 05, 2020 11:21 pm
zamolio bih marketing kluba da krenu sa akcijom prodaje godisnjih, clanskih, dajte nove dresove.
Napravite rasprodaju starih artikala UMBRO iz shopa, dajte ba ljudi svjesni smo situacije i uvjeren sam da cemo sada kao nikad do sada finansijski mi navijaci pomoci NAS klub
:zeljeznicar1:
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23605
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:11 pm

Pa ovo sto Zrinjski radi, koliko god to bilo finansirano od desnicarskih ideja vid je svojevrsnog sistema.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:39 pm

storm_raider je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:11 pm
Pa ovo sto Zrinjski radi, koliko god to bilo finansirano od desnicarskih ideja vid je svojevrsnog sistema.
Kakav bolan sistem,sa tacno godinu dana su napravili tacno 41 transfer.I to bi trebao biti sistem.
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:40 pm

storm_raider je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:11 pm
Pa ovo sto Zrinjski radi, koliko god to bilo finansirano od desnicarskih ideja vid je svojevrsnog sistema.
Kakav bolan sistem, za tacno godinu dana su napravili tacno 41 transfer.I to bi trebao biti sistem.
 
Amar927
Postovi: 1671
Pridružen/a: ned dec 25, 2016 10:05 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:40 pm

Prijelazni rok bi mogli iskorisiti bas fino.Ima dobrih igraca koji su slobodni:
Golmani:Soldo,Bilobrk,Velic
Stoperi:Matic,Manev,Vojnovic,Rodin,Vrhovac
Bekovi:Kvesic,Rugasevic,Stojkic,Efendic,Al.Bekic,Volkov
Krila:Crnkic,Sarcevic,Ajayi,Djelmic
Veza:Cirjak,Blagojevic(Zvijezda09),
Napad:Fajic,Karic,Bekic,Vidovic,Bagaric
Ono sto podrzavam Amara jeste da pravi iskusnu ekipu od igraca koji imaju dosta iskustva u nasoj ligi.Zrinjski je pravi primjer kako sa takvim igracima uzima ligu.
 
Avatar
Charlie Sheen
Postovi: 2213
Pridružen/a: uto mar 01, 2016 1:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:51 pm

Kako sam cuo amar zainteresovan za enina crnkica, karica i kvesica i nekog malca iz krupe spic cini mi se.
 
staaarinavijac
Postovi: 606
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:17 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 12:56 pm

Stvarno , je l' moguće da ima raje koja misli da će , ako se navijači ujedine ( šta god to značilo ) , krpelji ( oni koji hoće da se okoriste na ovaj ili onaj način od Želje ) iz sadašnje uprave otići ? Bez upotrebe sile neće , a baš me zanima ko je od navijača spreman da upotrijebi silu ...
I eto , neka na svaku utakmicu dođe 10,11 hiljada , ne da bi gledali utakmicu , već da bi finansijski "pogurali " klub , šta mislite gdje bi pare od ulaznica otišle ?
Dakle , šuti , pa ako iskoči kakav spasitelj i jes dobro , ako ne , opet šuti ...
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5202
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:00 pm

Ako su tačni podaci na Transfermarktu za sezonu 2019/2020 u Želju došlo 22, a otišlo 18 igrača. Ukupno 40. https://www.transfermarkt.com/fk-zeljez ... on_id/2019
Zadnja izmjena: avlami97, dana/u sub jun 06, 2020 1:02 pm, ukupno mijenjano 1 put.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:01 pm

Srcezelje je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:40 pm
storm_raider je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:11 pm
Pa ovo sto Zrinjski radi, koliko god to bilo finansirano od desnicarskih ideja vid je svojevrsnog sistema.
Kakav bolan sistem, za tacno godinu dana su napravili tacno 41 transfer.I to bi trebao biti sistem.
Nebitan je Zrinjski ili bilo koji drugi klub, bitan je Zeljo.
Imam utisak da probas kanalisati pricu u sljepu ulicu. Fatas se selektivno nekih detalja i na njima razvodnjavas pricu. Sada je to prica kako niko nema sistema a presusucujes to da smo mikron pred stecajem, da je u klubu anarhija.
Nije samo teren i transferi mjerilo sistema. Sistem je nesto drugo. Znam da znas ali da ponovimo. Sistem je kratkorocni, srednjerocni i dugorocni plan. Zaokruzeni buďeti i pravci djelovanja. Kada to imas onda se radi strateski i takticki dio, razliciti djelovi ali moraj biti kompaktibilni. Za to moras imati strucne i neovisne ljude na svim podrucima. Prica oko terena je deplasirana. Teren ne pravi sistem, teren je ovisan od sistema.
Za sve je potreban redovan i dovoljan izvor prihoda. Moljakanje da neko da pare moljakanje institucija da daju koju marku i zbog toga moras sutiti nije sistem.
Nema potrebe da raznorazni sitni prevaranti pozivaju raju da pomogne voljeni klub. Raja bi to sama napravila da vidi zelju po radu i sistemu.
Bahato i bezobrazno su se pucale parole, Nikada vise, Odlazite ublehe, Amar zna...
Sada kada je voda u grlu, hajmo biti slozni, pomozite.
Pomozite da ja/mi radimo kao i prije, sta nam je volja.
Tesko ce to proci.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:05 pm

staaarinavijac je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:56 pm
Stvarno , je l' moguće da ima raje koja misli da će , ako se navijači ujedine ( šta god to značilo ) , krpelji ( oni koji hoće da se okoriste na ovaj ili onaj način od Želje ) iz sadašnje uprave otići ? Bez upotrebe sile neće , a baš me zanima ko je od navijača spreman da upotrijebi silu ...
I eto , neka na svaku utakmicu dođe 10,11 hiljada , ne da bi gledali utakmicu , već da bi finansijski "pogurali " klub , šta mislite gdje bi pare od ulaznica otišle ?
Dakle , šuti , pa ako iskoči kakav spasitelj i jes dobro , ako ne , opet šuti ...
Palamuďenje je nas stil zivota. Posljedice vidimo svakodnevno. Ako se sam ne izboris niko ti nece pokloniti.
Nadam se da nisi mislio na fizicku silu. Postoje druge sile koje su efikasne samo treba imati u glavi a ne na glavi.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:06 pm

Pitice onako proslavise titulu, a danas se sjetise da nemaju gdje igrat :D :D
Željezničar ante portas !
 
Avatar
Dominic
Postovi: 1130
Pridružen/a: čet feb 18, 2016 8:52 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:07 pm

Ako jos ima onih koji bi iz kaprica zabranili nastup pitara na Grbavici u evropskim takmicenjima a mi propustili sansu da nesto zaradimo, neka se odmah roknu a clanovi uprave takvih razmisljanja odu i naknadno roknu.
Citam da ima takvih po forumima a izgleda i ovdje. :shock: Na stranu hoce li oni traziti, to je manje bitno.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:28 pm

Dominic je napisao/la:
sub jun 06, 2020 1:07 pm
Ako jos ima onih koji bi iz kaprica zabranili nastup pitara na Grbavici u evropskim takmicenjima a mi propustili sansu da nesto zaradimo, neka se odmah roknu a clanovi uprave takvih razmisljanja odu i naknadno roknu.
Citam da ima takvih po forumima a izgleda i ovdje. :shock: Na stranu hoce li oni traziti, to je manje bitno.
Prvo treba napraviti racunicu.
Najam stadiona xy maraka. Posto znamo sta su nam vise puta uradili od doma onda traziti novcanu garanciju za mogucu stetu.(1 milion KM na racun nekog osiguravajuceg drustva koje bi i procjenilo stetu).
To je jasna logika poslovanja bez emocija, u suprotnom bi bila skuplja pita od tepsije. Da ne govorim o gnjevu nasih navijaca prema ovoj upravi ako bi do ostecenja doslo.
Drugi i veci ptoblem su emocije. Doveli smo se u situaciju da kupimo brasno i ulje iznajmljuci nas dom. To je jadno i ubija svu poslovnu logiku.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:31 pm

Onaj ko im da stadion zaslužuje biti vječno izbrisan iz Željine historije.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23605
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:34 pm

Srcezelje je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:39 pm
storm_raider je napisao/la:
sub jun 06, 2020 12:11 pm
Pa ovo sto Zrinjski radi, koliko god to bilo finansirano od desnicarskih ideja vid je svojevrsnog sistema.
Kakav bolan sistem,sa tacno godinu dana su napravili tacno 41 transfer.I to bi trebao biti sistem.
Mislim da ne shvatamo isto neke pojmove. Nisam pohvalno o Zrinjskom pisao.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
zeka_tm87
Postovi: 1407
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:13 am
Lokacija: Juzna Pruga
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub jun 06, 2020 1:34 pm

AsharaK je napisao/la:
sub jun 06, 2020 1:31 pm
Onaj ko im da stadion zaslužuje biti vječno izbrisan iz Željine historije.
Znaci ova uprava i a.o. 90 %

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija