Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:12 am

Ukoliko se prvenstvo i kup nastave ili prekinu, mislim da ćemo biti jedina država na svijetu koja je to uradila na preporuku nižih nivoa vlasti. Na državnom nivou pri Ministarstvu civilnih poslova BiH je Sektor za sport http://mcp.gov.ba/Content/Read/sport-po ... #displayed. Također, na državnom nivou je i Zakon o sportu BiH https://advokat-prnjavorac.com/zakoni/Z ... govini.pdf. Ovo će biti eklatantan primjer miješanja politike u sport i zaobilaženja države, zarad zadovoljenja lokalnih interesa.

@NAVIJAČ, svoj ti pos'o, a ja ću pisati ono što ja mislim, a ne ono kako mi ti ili bilo ko kaže. Hvala!
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:37 am

Ovo je politička odluka, a UEFA strogo sankcioniše političke odluke. Nemam ja ništa da Sarajevo ili Zrinjski osvoje titulu, Borac da uđe u LP ili EL i da igra sa Barcelonom, ali dokažite to na terenu kako je i propisano. Ima dobar članak na nekom od portala zašto se prvenstvo neće nastaviti, a upravo se to i događa trenutno.
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23654
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:41 am

Bas sam bez komentara posljednjih dana...
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5997
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:48 am

Hajd ako nista barem smo licencu dobili u prvostepenom postupku....
I to je znacajan uspjeh
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:51 am

FK Sarajevo prvak, ispali Čelik i Zvijezda 09, nema osvajača Kupa BiH?

Fudbalski klub Sarajevo bit će proglašen prvakom Bosne i Hercegovine za sezonu 2019/2020, a iz Premijer lige će ispasti Čelik i Zvijezda 09.

Naša zemlja neće imati osvajača Kupa u ovoj sezoni, a novi premijerligaši će biti sarajevski Olimpik i Krupa, prvaci prvih liga Federacije BiH i RS. Bordo tim će kao osvajač prvog mjesta izboriti plasman u kvalifkacije za UEFA Ligu prvaka, a u kvalifikacijama za Evropsku ligu igrat će Željezničar, Zrinjski i Borac.

Ovo će biti epilog fudbalske sezone u našoj zemlji, koja je u martu prekinuta zbog koronavirusa, a koja, od sinoć je jasno, neće biti nastavljena.

Iako je Fudbalski savez BiH učinio maksimalne napore da osigura nastavak takmičenja, lopta se naredna dva mjeseca neće kotrljati u našoj zemlji. Dopis iz entiteta Republika Srpska, konkretno Ministarstva porodice, omladine i sporta, u kojem se kaže da se prije 1. jula na teritoriji ovog entiteta ne mogu održavati takmičenja i utakmice, stavio je tačku na priče o nastavku PLBiH.

I dok su krizni štabovi ukinuli sve mjere, a u oba entiteta rade kafići, restorani, bazeni, tržni centri, fitnes centri, teretane..., fudbalska lopta ostala je, prema mišljanju "struke i stručnjaka", neprijatelj broj 1. I ptice na grani znaju da je ova "opasnost" na snazi zbog Borca, koji je ovakvim raspletom izborio plasman u Evropsku ligu, čime se već hvali predsjednik Vico Zeljković.

Članovi Izvršnog odbora FSBiH na narednoj sjednici samo će formalno potvrditi ono što dobiju servirano od Takmičarske komisije FSBiH. A pomenuta komisija dostavit će dopis da se, na osnovu preporuka nadležnih (dopis iz RS-a), takmičenje ne može nastaviti.

Već ranije Izvršni odbor je usvojio odluku da se neće igrati ni završnica Kupa BiH, pa tako nećemo imati osvajača najmasovnijeg takmičenja.

Kako je za Faktor potvrđeno iz izvora bliskog FSBiH, organi koji vode takmičenje već ranije su predložili da se proglasi prvak u slučaju da se ne steknu uvjeti za nastavak takmičenja (u nekim zemljama samo su prijavljeni učesnici za evropska takmičenja, a nije proglašen prvak, te niko neće ispasti).

Ovakvim raspletom, fudbal i igrači će biti najveći gubitnici, jer se prekidom sezone pauza produžava do augusta, a fudbaleri će bez utakmica biti skoro šest mjeseci.
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:53 am

Ja očekujem saopštenje od kluba još danas, ne trebamo čekati da se donese odluka pa da bi reagovali. I slijep vidi šta će se desiti.
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:55 am

Čuj nema osvajača kupa :rofl1:
Ovi u savezu fakat nisu normalni
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 9:59 am

Ovo je atak na sve nas, sve one koji su pratili Želju (Ima nas najviše u ovoj sezoni hvala Bogu). Član sam kluba, bio sam na svakoj utakmici ove sezone i ovo će biti uvreda za sve nas koji smo bili tu ovu sezonu kada se prekine prvenstvo i ako ljudi iz kluba ne urade nešto po ovom pitanju.
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 10:06 am

Savez ulozio maksimalne napore da se nastavi liga😂😂😂😂😂

Neka nasi opet ponovo, ako nema uslova neka se ide na ponistenje lige, po trenutnoj tabeli evropa.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 10:23 am

Slabo se mi ista pitamo, zato i prolazi sve ovo. Da savez hoce da nadmudri politiku, rekao bi nek se igra Kup, 4. ne ide u Evropu, ali savez=politika, jbg. Mile, Dragan i Djemidjic koalicija.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3029
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 10:37 am

Ovo ako se obistini, momentalno svi da odjebu iz kluba. Ovim su pokazali i dokazali da nisu u stanju stiti interese kluba. Kakva god da je politika trebaju vec danas izaci u javnost i reci sta i kako je. Ako nismo za nastavak i ako im je dovoljno 300-500 000 eura zbog izlaska u Evropu neka se gone iz kluba. Meni kao navijacu je veca satisfakcija osvojeni trofej na zelenom terenu nego samo izlazak u evropu.
Samim osvajanjem trofeja imas zagarantovan izlazak u evropu, ali ovim nasim cini mi se najbitnije je uzeti pare a trofeje ko j.ebe oni su svakako nebitni.
Alea iacta est!
 
Avatar
svraka
Postovi: 4474
Pridružen/a: ned jan 22, 2017 12:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 10:44 am

cipiripi je napisao/la:
sub maj 30, 2020 10:37 am
Ovo ako se obistini, momentalno svi da odjebu iz kluba. Ovim su pokazali i dokazali da nisu u stanju stiti interese kluba. Kakva god da je politika trebaju vec danas izaci u javnost i reci sta i kako je. Ako nismo za nastavak i ako im je dovoljno 300-500 000 eura zbog izlaska u Evropu neka se gone iz kluba. Meni kao navijacu je veca satisfakcija osvojeni trofej na zelenom terenu nego samo izlazak u evropu.
Samim osvajanjem trofeja imas zagarantovan izlazak u evropu, ali ovim nasim cini mi se najbitnije je uzeti pare a trofeje ko j.ebe oni su svakako nebitni.
Mislim da u ovom trenutku mogu samo izaci sa stavom oko ponistenja lige ako se ne nastavi, jer nista nije zvanicno do sada.
Forza 1921!

Oda majstore!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 10:59 am

Da taj Velež bi savladan ... krv mu ***** uvijek za dlaku..
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5233
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 11:16 am

Dvostruki aršini.
- Prvenstvo se legalizira po trenutnoj tabeli i proglašava prvak i ekipe koje ispadaju.
- Kup se poništava., a ostalo da se odigra polufinale i finale i to sve klubovi iz BH entiteta u kojem je dozvoljeno takmičenje.
:rofl:
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 11:18 am

Hocemo saopstenje i pritisak da se nastavi jer razlog za nenastavljanje sigurno nisu virusi iz kine već bakterije iz RSa
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 11:19 am

Ima li neko iz naseg kluba da se oglasi povodm prekida lige a i kupa ?

Da se kontaktiraju Zrinjski, Gosk, Siroki, da zajedno ovi klubovi izađu sa saopstenjem pa da se nesto poduzme da se kup odigra ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
hardwell
Postovi: 1198
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:40 am
Lokacija: Llanfairpwllgwyngyll
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 11:20 am

Elegant je napisao/la:
sub maj 30, 2020 11:19 am
Ima li neko iz naseg kluba da se oglasi povodm prekida lige a i kupa ?

Da se kontaktiraju Zrinjski, Gosk, Siroki pa da se nesto poduzme da se kup odigra ?
I liga i kup!
Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2724
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 11:37 am

Ma moramo shvatiti da smo nebitni na svim frontovima i da ne mozemo odluciti mi ništa. Kako se dogovore bice nam... mi možemo samo protestovati fol pred savez kmecati, mislite da ce to nekoga od ljudi u onoj zgradi potresti, dotaci .. Hoće u limburgu...
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
reks1
Postovi: 823
Pridružen/a: ned mar 20, 2016 12:56 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 11:41 am

Ono sto je evidentno da se jedna od "nadleznosti" sa fudbalskog saveza cijele BiH prenosi na entitetski nivo je presedan sam po sebi .Samim tim niko ne moze garantovati da se u bilo kojem trenutku kad zeleni teren ne bude davao planirane rezultate bilo kome taj isti entitet nece ponovo potegnuti ovakav veto.Nazalost "glupani"likuju jer se krakorocno ostvarila korist ali dugorocno nijedno takmicenje u bilo kojem sportu na nivou zemlje vise nije izvjesno.O reakciji ove "Amarove" uprave je bespotrebno trositi rijeci.
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub maj 30, 2020 12:01 pm

Pa i mi smo slika i prilika nase drzave...umjesto da nas se skupi 5-10 00 ispred saveza, da ga dignemo i zapalimo, da se useru u gace mi dizemo neke ultras parole koje od toliko jakih navijackih grupa na balkanu dignu uz nas uvijek brojni red army...smijesno! Namjerno kazem MI jer TM predstavljaju navijace Zelje..eto to je cirkus umjesto da dignemo glas kad je najpotrebnije mi cemo neka eto nek se ne igra ovo ono, protiv modernog fudbala neka odavno isfurana prica..tako nam je i u drzavi, kad je najpotrebnije da se izadje na proteste i digne glas nema nikog...zato ce nam i biti uvijek kqricna od drzave.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot] i 191 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija