Moderator/ica: storm_raider

 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 9:37 pm

"On je jedini napravio pravi posao na Balkanu"
Da covjek ne povjeruje.
Takav je posao napravio da je pobjegao u BH iz koje ne smije nigdje. Mozda bi otisao u Argentinu da helikoter moze dobaciti do tamo.
Nije ni cudno sto nam je sve ovako kada nam je Mamic personifikacija uspjesnosti.
 
dell21
Postovi: 2333
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 6:39 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 10:24 pm

On nit voli Dinamo nit futbool. Nego voli pare i ne bira način da dođe do njih pa makar kriminalom.
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 10:25 pm

Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:37 pm
"On je jedini napravio pravi posao na Balkanu"
Da covjek ne povjeruje.
Takav je posao napravio da je pobjegao u BH iz koje ne smije nigdje. Mozda bi otisao u Argentinu da helikoter moze dobaciti do tamo.
Nije ni cudno sto nam je sve ovako kada nam je Mamic personifikacija uspjesnosti.
Pa ko je napravio posao na balkanu kao on.
Dinamo je izdigao iznad nasih Balkanski okvira.
Od 98 pa sve do danas,koliko puta su igrali grupne faze,koliko je igraca doveo,afirmisao,stvorio,i prodao.
Ovi uspijesi Hrvatske reprezentacije su iskljucivo njegovom zaslugom.
To sto se ugradjivao u trensfere,i sto muzao igrace,je sad drugi par rukava,to bi radilo 90 posto ljudi.
Koliko god ti to sa jedne strane izgkedalo nepostenoni osudjujuce,sa druge strane,karine bi oni bili svi,da ovaj nije tu svoje prste umijesao.
Osim kvaliteta i ulaganja,covjek je stvorio imidz Hrvatskim igracima. Na 2 kvalitetna,on proda jos 5 osrednjih i uzme pare. Na jednog Modrica,on uvali Realu i Interu, jos po kojeg igraca,koji realno nemaju kvalitet za njih.
Ali jebi ga bitno je meni pokusati suknuti.
Istaci kako je smijesno,Mamica staviti ko personifikaciju uspijeha,jer zaboga on je kriminalac,ali malo iznad,navodis kako nije Zrinjski budala,sto saradjuje sa Husaricem,i kako njih ne zanima sto je mesetar,papak i sto je na nivou zene iz Svrakinog,i treba svakog iskoristit za dobar posao.. Posao je posao ipak.Ali Mamic nije znao posao jel.
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 10:42 pm

barbarez je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:25 pm
Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:37 pm
"On je jedini napravio pravi posao na Balkanu"
Da covjek ne povjeruje.
Takav je posao napravio da je pobjegao u BH iz koje ne smije nigdje. Mozda bi otisao u Argentinu da helikoter moze dobaciti do tamo.
Nije ni cudno sto nam je sve ovako kada nam je Mamic personifikacija uspjesnosti.
Pa ko je napravio posao na balkanu kao on.
Dinamo je izdigao iznad nasih Balkanski okvira.
Od 98 pa sve do danas,koliko puta su igrali grupne faze,koliko je igraca doveo,afirmisao,stvorio,i prodao.
Ovi uspijesi Hrvatske reprezentacije su iskljucivo njegovom zaslugom.
To sto se ugradjivao u trensfere,i sto muzao igrace,je sad drugi par rukava,to bi radilo 90 posto ljudi.
Koliko god ti to sa jedne strane izgkedalo nepostenoni osudjujuce,sa druge strane,karine bi oni bili svi,da ovaj nije tu svoje prste umijesao.
Osim kvaliteta i ulaganja,covjek je stvorio imidz Hrvatskim igracima. Na 2 kvalitetna,on proda jos 5 osrednjih i uzme pare. Na jednog Modrica,on uvali Realu i Interu, jos po kojeg igraca,koji realno nemaju kvalitet za njih.
Ali jebi ga bitno je meni pokusati suknuti.
Istaci kako je smijesno,Mamica staviti ko personifikaciju uspijeha,jer zaboga on je kriminalac,ali malo iznad,navodis kako nije Zrinjski budala,sto saradjuje sa Husaricem,i kako njih ne zanima sto je mesetar i sto je na nivou zene iz Svrakinog,i treba svakog iskoristit za dobar posao.. Posao je posao ipak.Ali Mamic nije znao posao jel.
Bjezi ba neozbiljan si
Nije svaki posao kriminal. Napisao sam vec da mudri ljudi iz poslova izvuku najvise a za sebe zadrze misljenje o drugoj strani. Ako je neko radio neki posao sa Mamicem ne znaci da je i on kriminalac.
Nije on stvorio nista, on se je samo okoristio. Hrvatski fudbal ali i komplet sport su stvorili drugaciji pogledi na sport, radne navike, odnos prema novcu.... Hrvatska nije uspjesna samo u fudbalu, pogledaj ostale sportove u kojim nema Mamica. Ali najgore je to sto je kriminal postao prihvatljiv nacin rada. Eto, ima uspjehe pa zanemarimo sto je kriminalac.
Mamic je tipicni proizvod krpelj sistema. Ako je to uspjeh i nesto cemu treba teziti onda je sve super, nemamo problema.
A nikom nista ne sukam, samo pisem onako kako mislim.
 
Avatar
kokoška
Postovi: 725
Pridružen/a: pon okt 01, 2018 8:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 10:57 pm

Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:42 pm
barbarez je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:25 pm
Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:37 pm
"On je jedini napravio pravi posao na Balkanu"
Da covjek ne povjeruje.
Takav je posao napravio da je pobjegao u BH iz koje ne smije nigdje. Mozda bi otisao u Argentinu da helikoter moze dobaciti do tamo.
Nije ni cudno sto nam je sve ovako kada nam je Mamic personifikacija uspjesnosti.
Pa ko je napravio posao na balkanu kao on.
Dinamo je izdigao iznad nasih Balkanski okvira.
Od 98 pa sve do danas,koliko puta su igrali grupne faze,koliko je igraca doveo,afirmisao,stvorio,i prodao.
Ovi uspijesi Hrvatske reprezentacije su iskljucivo njegovom zaslugom.
To sto se ugradjivao u trensfere,i sto muzao igrace,je sad drugi par rukava,to bi radilo 90 posto ljudi.
Koliko god ti to sa jedne strane izgkedalo nepostenoni osudjujuce,sa druge strane,karine bi oni bili svi,da ovaj nije tu svoje prste umijesao.
Osim kvaliteta i ulaganja,covjek je stvorio imidz Hrvatskim igracima. Na 2 kvalitetna,on proda jos 5 osrednjih i uzme pare. Na jednog Modrica,on uvali Realu i Interu, jos po kojeg igraca,koji realno nemaju kvalitet za njih.
Ali jebi ga bitno je meni pokusati suknuti.
Istaci kako je smijesno,Mamica staviti ko personifikaciju uspijeha,jer zaboga on je kriminalac,ali malo iznad,navodis kako nije Zrinjski budala,sto saradjuje sa Husaricem,i kako njih ne zanima sto je mesetar i sto je na nivou zene iz Svrakinog,i treba svakog iskoristit za dobar posao.. Posao je posao ipak.Ali Mamic nije znao posao jel.
Bjezi ba neozbiljan si
Nije svaki posao kriminal. Napisao sam vec da mudri ljudi iz poslova izvuku najvise a za sebe zadrze misljenje o drugoj strani. Ako je neko radio neki posao sa Mamicem ne znaci da je i on kriminalac.
Nije on stvorio nista, on se je samo okoristio. Hrvatski fudbal ali i komplet sport su stvorili drugaciji pogledi na sport, radne navike, odnos prema novcu.... Hrvatska nije uspjesna samo u fudbalu, pogledaj ostale sportove u kojim nema Mamica. Ali najgore je to sto je kriminal postao prihvatljiv nacin rada. Eto, ima uspjehe pa zanemarimo sto je kriminalac.
Mamic je tipicni proizvod krpelj sistema. Ako je to uspjeh i nesto cemu treba teziti onda je sve super, nemamo problema.
A nikom nista ne sukam, samo pisem onako kako mislim.
E cuj Mamic krpelj, kakva sve razmisljanja procitas na ovom forumu treba biti zahvalan na ovoj upravi, nedo Bog ovih znalaca sa foruma da ti vode Zelju.
 
Zaki87
Postovi: 307
Pridružen/a: sub jan 28, 2017 3:22 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:03 pm

phpBB [video]
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:38 pm

Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:42 pm
barbarez je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:25 pm
Nemaveze je napisao/la:
pon jun 08, 2020 9:37 pm
"On je jedini napravio pravi posao na Balkanu"
Da covjek ne povjeruje.
Takav je posao napravio da je pobjegao u BH iz koje ne smije nigdje. Mozda bi otisao u Argentinu da helikoter moze dobaciti do tamo.
Nije ni cudno sto nam je sve ovako kada nam je Mamic personifikacija uspjesnosti.
Pa ko je napravio posao na balkanu kao on.
Dinamo je izdigao iznad nasih Balkanski okvira.
Od 98 pa sve do danas,koliko puta su igrali grupne faze,koliko je igraca doveo,afirmisao,stvorio,i prodao.
Ovi uspijesi Hrvatske reprezentacije su iskljucivo njegovom zaslugom.
To sto se ugradjivao u trensfere,i sto muzao igrace,je sad drugi par rukava,to bi radilo 90 posto ljudi.
Koliko god ti to sa jedne strane izgkedalo nepostenoni osudjujuce,sa druge strane,karine bi oni bili svi,da ovaj nije tu svoje prste umijesao.
Osim kvaliteta i ulaganja,covjek je stvorio imidz Hrvatskim igracima. Na 2 kvalitetna,on proda jos 5 osrednjih i uzme pare. Na jednog Modrica,on uvali Realu i Interu, jos po kojeg igraca,koji realno nemaju kvalitet za njih.
Ali jebi ga bitno je meni pokusati suknuti.
Istaci kako je smijesno,Mamica staviti ko personifikaciju uspijeha,jer zaboga on je kriminalac,ali malo iznad,navodis kako nije Zrinjski budala,sto saradjuje sa Husaricem,i kako njih ne zanima sto je mesetar i sto je na nivou zene iz Svrakinog,i treba svakog iskoristit za dobar posao.. Posao je posao ipak.Ali Mamic nije znao posao jel.
Bjezi ba neozbiljan si
Nije svaki posao kriminal. Napisao sam vec da mudri ljudi iz poslova izvuku najvise a za sebe zadrze misljenje o drugoj strani. Ako je neko radio neki posao sa Mamicem ne znaci da je i on kriminalac.
Nije on stvorio nista, on se je samo okoristio. Hrvatski fudbal ali i komplet sport su stvorili drugaciji pogledi na sport, radne navike, odnos prema novcu.... Hrvatska nije uspjesna samo u fudbalu, pogledaj ostale sportove u kojim nema Mamica. Ali najgore je to sto je kriminal postao prihvatljiv nacin rada. Eto, ima uspjehe pa zanemarimo sto je kriminalac.
Mamic je tipicni proizvod krpelj sistema. Ako je to uspjeh i nesto cemu treba teziti onda je sve super, nemamo problema.
A nikom nista ne sukam, samo pisem onako kako mislim.
Ja ne podrzavam kriminal i za svaki sam oblik halal i postenog rada.
Koji u nasim Balkanskim okvirima,spada u sizifovsku kategoriju. Jer kod nas i oni sto im Halal iz usta ne izlazi,nemaju puno veze sa njim.
Jednostavno te iz dana i dan, iznova sve vise uvjeravaju da postenje ovdje nema neku vrijednost.
Tako da smo sa tim nacisto.
Ja ne kazem da se on nije okoristio i da nije dobro zagazio u sferu kriminala,ali ima tu i druga strana medalje. Ima tu i montiranih i svakakvih stvari.
Ali nije bi to bitno.
Covjek je napravio posao,imidz,uradio je vise nego,svi posteni i neposteni ulagaci.
Sto to ti svi veliki hrvatski igraci,ne dodju pa sad javno ne blate Mamica. Zato sto su svijesno prihvatili tu igru,jer su znali da ih velika vecina ne bi dogurali da se iz neke prosjecne europske lige prodaju za ogromne pare u lige petice.
Pa sto tonon i sada iz Hercegovine,povlaci sve konce i za sve se pita. Sto se to klub ne ogradi od njega,ipak je on kriminalac,a Hrvatska je zemlja EU.
Tacno je da su Hrvati talentovana sportska nacija,ali ako izuzmemo fudbal,ni jedan sport ,pogotovo timski nije na tom nivou.
A Bogami ,osim rukometa i vaterpola,nigdje vise ne odskacu pretjerano. Ali i kazem ti ni tu nisu neke pare,da bi se neki menadjer ukljucio,kao u fudbalu. U individualnom sportu,nista to nije spektakularno,tenis,ateltika,skijanje...inkad su imali najbolje na svijetu,tu nisu neke pare.
Mamic nije trenirao igrace,ali ih je placao,dovodio,prodavao...
Jer put Luke Modrica,Ivice Olica,Eduarda da Silve,Mandzukica i mnogih drugih,bi isao jako sporo,za mnogo nize pare,u mnogo slabije klubove,i slabije lige,i taj bi put do nekog boljeg kluba izgledao dosta komplikovanije.
Jel ti zaista mislis,da je Eduardo da Silva bio kadar za Arsenal. Da je Brozovic,za Inter,da je onaj iz Intera i Reala,sto je sad u Chelziju,Kovacic,da je on kadar za njih.
Mandzukic,napravio bolju karijeru,od 90 posto napadaca u svijetu. Za koje je sve klubove igrao. A realno,u svjetskim okvirima solidan napadac,nikakav top 20.
Ne moras ga voljeti,osudjeni je kriminalac,ali on je Hrvatima podigao cijene,podigao rejting u Europskim okvirima,80 posto onoga sto im nakon 98 valja i cini ovu sadasnju reprezentaciju,je proslo kroz Dinamo.
Dinamo nje ulazio u 4 ili 8 najboljih u Ligi prvaka,grupna faza je maksimum,i ovo zadnje sezone mali iskorak sto je bio. Pa da kazes eto prodavali se radi nekog ulaska u cetvrfinale ili polufinale.
Igrali su sa jakim timovima,gubili i po 6-7 razlike,ali skoro svake godine neko je zavrsio u nekom europskom gigantu.
Ali hajde nije tema Dinamo,pa cu zavrsit sa ovom pricom.
Samo cu tebe pitati,ko je napravio po tebi posteno i legalno jedini posao u rangu Dinama.
Zvezda i Partizan,sto su bili duzni,desetke miliona,pa im drzava pomogla. Maribor,Hajduk,Rijeka...nista se to ne moze porediti sa ovim prvonavedenim,sve su to neki blagi trzaji nedovoljni za kontinuiran uspijeh.
I jos nesto. Mozda je ovaj kriminalac,ali ja ne znam da Dinamu nesta fali,da je u krizi,da je nesto njihovo prodao da zakrpi dugove. Bar ja nemam taj info.
Mi ne mozemo Vahu dovesti da gleda utakmicu,a ovaj ga je placao skoro milion po sezoni.
Okoristio se jeste,ali i napravio je od kluba i igraca to sto je napravio. Da ga nije bilo,Dinamo ne bi dalje od Hajduka bio.
Pozz
 
Dr. Adzem
Postovi: 2157
Pridružen/a: pet jul 08, 2016 6:27 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:48 pm

Moze li mi neko objasniti razliku u financijskom izvijestaju izmedju nas i pitara?
Cuva Bog Zelju svog!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2720
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon jun 08, 2020 11:49 pm

Al nas zguzise braca nesposobna .. tacno da se zabrinem sta ce biti za 2-3-5 godina.

A ovaj srcezelje ili kako već, ofirno pises kume daj malo se zamaskiraj nemoj toliko ofiran biti, bas ono prelose izgleda.

I jasta jebajiga opet kod nas razmisljanje ma zaduzi se daj titulu, poserem se i na titulu i na ligu ovu jadnu. Daj zaduzite nas osamsto miliona nek ode sve u picku materinu prekinite ovu agoniju **** vas grob nesposobni u usta.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Srcezelje
Postovi: 291
Pridružen/a: sri jul 24, 2019 11:29 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 6:06 am

plavi kanarinac je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:49 pm
Al nas zguzise braca nesposobna .. tacno da se zabrinem sta ce biti za 2-3-5 godina.

A ovaj srcezelje ili kako već, ofirno pises kume daj malo se zamaskiraj nemoj toliko ofiran biti, bas ono prelose izgleda.

I jasta jebajiga opet kod nas razmisljanje ma zaduzi se daj titulu, poserem se i na titulu i na ligu ovu jadnu. Daj zaduzite nas osamsto miliona nek ode sve u picku materinu prekinite ovu agoniju **** vas grob nesposobni u usta.
Ovakvi komentari su mi najjaci.Evo priznajem ja sam Amar Osin i krijem se iza ovog profila.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 7:31 am

Durgo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 1:37 pm
Leon_Professional je napisao/la:
pon jun 08, 2020 12:34 pm
Durgo je napisao/la:
pon jun 08, 2020 10:16 am


Pa gdje sti Leone,nema te :D
Ma evo brate naletio da govorim "jesam vam rek'o" :ganja:
Ma dzaba ti je, dan pobjede se desio :D
Šteta što ga ne proslavi uvakat :D
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 7:32 am

Srcezelje je napisao/la:
uto jun 09, 2020 6:06 am
plavi kanarinac je napisao/la:
pon jun 08, 2020 11:49 pm
Al nas zguzise braca nesposobna .. tacno da se zabrinem sta ce biti za 2-3-5 godina.

A ovaj srcezelje ili kako već, ofirno pises kume daj malo se zamaskiraj nemoj toliko ofiran biti, bas ono prelose izgleda.

I jasta jebajiga opet kod nas razmisljanje ma zaduzi se daj titulu, poserem se i na titulu i na ligu ovu jadnu. Daj zaduzite nas osamsto miliona nek ode sve u picku materinu prekinite ovu agoniju **** vas grob nesposobni u usta.
Ovakvi komentari su mi najjaci.Evo priznajem ja sam Amar Osin i krijem se iza ovog profila.
Kidarica.
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 8:47 am

phpBB [video]


Omer objasnio neke stvari. Baš se čovjek pripremio.
 
Analitičar1921
Postovi: 295
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 9:22 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 9:17 am

Analiza Finansijskog izvještaja FK Željezničar za 2019 sa osvrtom na Fin. izvještaj FK Sarajevo
Bilans stanja:
Evidnentno je da Željo ima veliku vrijednost nekretnina, postrojenja i opreme u iznosu od 23.882.405 KM. U ovo je uračinata vrijednost stadiona, mašina itd. Ja ne znam da li je rađeno vještačenje stadiona ali poredeći vrijednost okolnih nekretnina, moje mišljenje je da stadion sa svim pratećim sadržajima koji se nalaze u vlasništvu Želje vrijede više. Gledajući Sarajevo, oni imaju dosta manju vrijednost nekretnina postrojenja i opreme u ukupnom iznosu od 5.853.207 KM. Ovo se odnosi na kamp u butmiru u ulaganje u taj kamp. Eh sada poredite kamp u Butmiru u Stadion na Grbavici???
Kod tekućih sredstava kod Želje najveća stavka su potraživanja u iznosu od 1.570.657 KM. obzirom da nemam revizorski izvještaj koji je detaljan, ne znam na koje kupce se ova potraživanja odnose. I kod Sarajeva je ova stavka najveća ali su manja potraživanja u odnosu na Želju i iznose 630.902 KM.
Neraspoređeni višak prihoda izvještajne godine. Ova pozicija Bilansa stanja važi za ustanove i druge slične neprofitne subjekte koji primjenjuju kontni
plan za privredna društva, a koji, po pravilu, nisu obveznici poreza na dobit. Oni ne ostvaruju dobit ili gubitak, već (za tekuću godinu) neraspoređeni višak prihoda izvještajne godine, odnosno akumulirani neraspoređeni višak prihoda ranijih godina. Sarajevo ima neraspoređen višak rashoda u iznosu od 23.980.131 KM, a Željo neraspoređen višak prihoda u iznosu od 3.043.760 KM. Posmatrajući prihode od vlastitih aktivnost, Sarajevo ih ima više za 3,5 mil KM. Ovo su vjerovatno igranja u Evropi gdje smo mi deficitarni. Plate su kod Sarajeva veće za 1 mil KM, logično je zbog igranja u Evropi.
I najveća stavka je po meni Kapital. Naš kapital iznosi 16.324.706 KM, a kapital Sarajeva iznosi, odnosno gubitak iznad visine kapitala je 5.311.976 KM.
Toliko...
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 9:28 am

Nisu problem trenutne cifre da nije perspektive. Sa svim unutrasnjim i vanjskim problemima sljedeci izvjestaj ce biti puno gori. Na grubo projekcija kaze da ce ukupni dug biti oko 50% vrjednosti kluba. To je uzasno i bas dobro veze ruke za naredni period.
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 10:08 am

Ja fakat nisam neki stručnjak za ove stvari, volio bih kada bi neko ovo natenane rastabirio, ali jebiga činjenica je da nije isto kada Nam sam sebi duguje 5 miliona i Željo bankama lupam 2 miliona. Svima nama je jasno da je likvidnost ono što nas guši, lijepo je živjeti u vili sa bazenom, ali ako svako jutro doručkuješ salamu i paštetu dok čekaš kad će da ti zavrnu struju nije to baš neki život
 
Norsborg
Postovi: 298
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 10:45 am

ALENE SERANICU, STA SAD? U 21 SE OKUPLJA U ZENICI OD 22.JUNA.STA AKO SE IGRACI ZARAZE, POGOTOVO OVI IZ ENTITETA?
SAVEZU, KAKO DOZVOLJAVAS OKUPLJANJE A NISI DOZVOLIO IGRANJE KUPA?
SAMI SEBI ZABIJAJU EKSER U KOVCEG.
SLUGE POLITIKE!!!!!
 
Norsborg
Postovi: 298
Pridružen/a: pet jul 14, 2017 10:36 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 10:46 am

ALENE SERANICU, STA SAD? U 21 SE OKUPLJA U ZENICI OD 22.JUNA.STA AKO SE IGRACI ZARAZE, POGOTOVO OVI IZ ENTITETA?
SAVEZU, KAKO DOZVOLJAVAS OKUPLJANJE A NISI DOZVOLIO IGRANJE KUPA?
SAMI SEBI ZABIJAJU EKSER U KOVCEG.
SLUGE POLITIKE!!!!!
 
11plavih
Postovi: 6
Pridružen/a: pon jun 01, 2020 10:59 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 10:55 am

Norsborg je napisao/la:
uto jun 09, 2020 10:46 am
ALENE SERANICU, STA SAD? U 21 SE OKUPLJA U ZENICI OD 22.JUNA.STA AKO SE IGRACI ZARAZE, POGOTOVO OVI IZ ENTITETA?
SAVEZU, KAKO DOZVOLJAVAS OKUPLJANJE A NISI DOZVOLIO IGRANJE KUPA?
SAMI SEBI ZABIJAJU EKSER U KOVCEG.
SLUGE POLITIKE!!!!!
I jos pored svega pozvase sest pitara. Da je normalni savez i sve oko njega maximalno bi im dva dobila poziv i to ova dvojica sto su ih posudili od drugih ekipa
 
Nemaveze
Postovi: 138
Pridružen/a: uto nov 12, 2019 8:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto jun 09, 2020 11:16 am

samo_da_repliciram je napisao/la:
uto jun 09, 2020 10:08 am
Ja fakat nisam neki stručnjak za ove stvari, volio bih kada bi neko ovo natenane rastabirio, ali jebiga činjenica je da nije isto kada Nam sam sebi duguje 5 miliona i Željo bankama lupam 2 miliona. Svima nama je jasno da je likvidnost ono što nas guši, lijepo je živjeti u vili sa bazenom, ali ako svako jutro doručkuješ salamu i paštetu dok čekaš kad će da ti zavrnu struju nije to baš neki život
Nema nikakve potrebe da se bavimo pitarima. Sta nas briga kako je kod njih ako mi znamo svoj put i imamo svoju viziju. Pokusava se kroz brojeve plasirati prica eto i kod njih je sranje. Prica pada na pogodno tlo jer volimo zavlaciti nos u tuđe a ne vidimo svoje probleme.
Trenutni dug je 9,5 miliona. Pred epidemiju je za funkcionisanje kluba trebalo minimalno oko 5 miliona maraka. Ova godina je preteska za prezivljavanje. Nema prihoda od utakmica, samim tim manji prihodi od sponzora. I u ovoj godini su uzeti novi krediti i pozajmice. Troskovi su isti, smanjenje moze biti u segmentu plata. Naravno na ustrb igracke kvalitete. Da bi se prezivilo do decembra kada stize lova od ucesca u evropi trebace dodatni izvor para. Kako do para? Ako bude odluka da se igra bez navijaca ona nema prihoda ni iz tog naslova a ni iz naslova sponzora. Da se pokriju svi zaostaci za plate u ovoj godini, plate tekuci troskovi u ovom trenutku treba obezbjediti jos 4 miliona maraka da se dobaci do nove godine.
Uzimajuci u obzir kako su uspjesni u namicanju para za ocekivati je da taj novac obezbjede u najvecem procentu preko novog kredita i pozajmica. Procjena je da ce naredni revizorski izvjestaj pokazati dodatni minus oko dva miliona maraka. Sa tim dolazimo na dug od 50% vrjednosti kluba. Na toj tacki je prelomnica. Duznicko opterecenje zaustavlja sve planove. Vise nisi gospodar svoje sudbine vec igras onako kako ti kazu.
U toj tacki se poravnamo sa pitarima. Nisu vlasnici kluba kao sto i mi necemo biti. Nije bitan formalno pravni status kada si realno u duznickom ropstvu.
Dok ima jos vremena neophodno je napraviti radikalne i bolne promjene u koliko zelimo ocuvati klub.
Zadnja godina ipo nam je pokazala da diletanti misu ispunili ni jedno obecanje a napravili su enormnu stetu.

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 105 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija