Moderator/ica: storm_raider

 
vopla
Postovi: 412
Pridružen/a: ned avg 12, 2018 6:47 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 10:58 pm

bgm moramo se svi dooobro zabrinuti za subotu, po meni historijski dan u kojem ce pravcu klub krenuti..

zajebite vise ovo misketovci amarovci furke, klub je na ivici ponora ..

po meni manijaci trebaju izvrsiti najveci pritisak na obje strane, da pokusaju to spojiti da se predje preko svega u dobrobot kluba..

Pa i ako treba vratiti mu pare za koje kaze da je dao, al onda poceti ispocetka

Evo ti pare,ostajes trener,miske se vraca i pita za sve stvari izvan terena,Amar dobija odrijesene ruke za sportski segmentmTO JE JEDINI NACIN DA NAM SUNCE PROGRIJE, A BGM U SUPROTNOM BOJIM SE, VJERUJTE DA SE PUNO BOJIM ..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk

 
urbanzeljeznicar
Postovi: 83
Pridružen/a: uto dec 18, 2018 12:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 10:59 pm

Poštovani članovi Skupštine,
Kao što vam je poznato, od 23.12.2018. godine struktura iz prethodnog saziva ne učestvuje u radu
FK Željezničar.
Stari saziv je članovima Skupštine, nakon završetka jesenjeg dijela sezone, proslijedio Izvještaj o
radu Upravnog odbora i Dopunu izvještaja o radu za 2018. godinu, te Izvještaj o radu Nadzornog
odbora, prezentaciju statusa infrastrukturnih projekata, plan poslovanja za 2019. godinu, kao i
obavještenje o povlačenju sa svih funkcija u Klubu.
Time je prethodni saziv jasno komunicirao da njegova uključenost u rad Kluba definitivno
prestaje. Kao što je komunicirano u zvaničnom saopštenju starog saziva FK Željezničar, ukupni
ambijent u i oko Kluba nije dozvoljavao sistemski pristup izgradnji Kluba i zaštitu sportskog
segmenta od štetnih unutrašnjih i vanjskih utjecaja. Pet uzastopnih poraza tima koji je do
23.09.2018. godine bio na prvom mjestu, a koji je potom sezonu završio sa 15 bodova zaostatka
za prvim na tabeli ne događa se slucajno. Opšti utisak je bio da, da polusezona nije završila,
seniorski tim bi imao onoliko poraza koliko je potrebno da stari saziv izgubi voljni momenat
i energiju da se nastavi baviti Klubom.
Također, stari saziv je odlučio da ne prisustvuje skupštinskom zasjedanju, kako bi članove
Skupštine i navijače poštedjeli daljih podjela i mogućih incidentnih situacija. U Prilogu br. 1.
nalazi se dokument pod nazivom „Razlozi odsustva na skupštinskom zasjedanju“.
U međuvremenu, od momenta imenovanja novog saziva na posljednjem skupštinskom zasjedanju
u decembru 2018. godine, do kraja takmičarske sezone 2018/19 odlučili smo da se ne oglašavamo
ni po jednom pitanju o statusu poslovanja Kluba, iz prostog razloga što bi takav pristup bio
kontraproduktivan za Klub.
FK Željezničar je mnogo više od uprava, predsjednika, trenera i igrača, pa smo
poštivali univerzalno pravilo “Željezničar iznad svega“, imajući u vidu da **** u
proljetnom dijelu sezone trebaju biti sportski rezultat i završetak započetih projekata Kluba.
Stari saziv FK Željezničar gradio je Klub po standardima koji važe za organizirana društva kroz
niz poslovnih poteza, projekata i procedura koje su aktivirale i motivisale svaku odgovornu osobu
Kluba na maksimalan doprinos.
Rezultat takvog pristupa bio je održiv Klub koji je u stanju da upravlja rizicima, obezbijedi tekuću
likvidnost i solventnost, uveća imovinu, budžetira poslovanje, te istovremeno kao četiri bitna stuba
Kluba razvija administraciju, infrastrukturu, seniorski tim i omladinski pogon.
Zbog svega pobrojanog, imamo ultimativan razlog i obavezu da Skupštini Kluba dostavimo
materijal koji predstavlja građu zasnovanu na rekapitulaciji rezultata poslovanja u periodu
između 2015. i 2018. godine. Na bazi tako hronološki uređenih podataka i spektru novih
činjenica koje do sada nisu bile dostupne, moguće je sagledati hronologiju poslovnih
događaja i dinamiku ostvarenja planiranih ciljeva na liniji vizije Kluba.
Vizija FK Željezničar podrazumijeva Klub kao ozbiljan poslovni subjekt koji projicira poslovanje,
kreira novu vrijednost na tržištu i koji kao najbogatiji Klub u BiH sistemski upravlja svojom
imovinom.
Takav pristup starog saziva koji podrazumijeva elaboriranje poslovnih činjenica krucijalno važnih
za planiranje budućnosti Kluba je opšteprihvaćen model, koji je putokaz svakoj budućoj strukturi
Kluba.
Samo po “modelu otvorenih knjiga“ možemo diskutovati način poslovanja i suočiti se sa
potencijalima i rizicima na temelju kojih Skupština Kluba ima obavezu angažovanjem neovisnih
eksperata utvrditi propozicije i preuzeti odgovornost kako za formalni okvir budućeg
organizovanja Kluba, tako i za izbor svih budućih struktura Kluba, strateških partnera i ulagača.
Apsurdno je da FK Željezničar kao Klub respektabilne tradicije i kao najtrofejniji Klub u
BiH, čija je procijenjena imovina samo u dijelu infrastrukture minimalno 26.000.000,00
KM, ima potrebu tragati za spasiteljima. Ovaj Klub ima mogućnost da se sam razvija i da
bira buduće partnere na pojedinačnim projektima.
Svaki navijač, simpatizer i prijatelj Kluba treba biti ponosan i svjestan da Klub ima
privilegiju sam postavljati pravila svog budućeg razvoja, bez bilo kakvih ustupaka po
pitanju imovine.
Na bazi svih mjerljivih perfomansi koje sadrži cjelina dokumenta koji dostavljamo Skupštini
Kluba, interdisciplinarnim pristupom i sa strukturom koju čine eksperti za svaki stub poslovanja
Kluba, FK Željezničar je u stanju samostalno funkcionisati.
Obuhvat nekretnina na stadionu Grbavica zauzima površinu od 47.488 kvadratnih metara,
u sklopu kojeg je i 3473 kvadratna metra poslovnih prostora, što potvrđuje Elaborat o
nekretninama FK Željezničar, koji je na Skupštini Kluba u decembru 2017. godine
prezentirao tadašnji član NO Kluba, gospodin Amar Spahić i koji je dobio podršku
Skupštine.
Povod da stari saziv FK Željezničar sačini dokument o stvarnom statusu poslovanja Kluba,
za period od 2015. do 2018. godine, bila je između ostalog i izjava predsjednika Kluba u
ostavci za portal sportske.ba od 11.04.2019. godine, u kojoj je iznesen niz neistinitih tvrdnji
i teških i neutemeljenih optužbi, koje su predmet sudskog postupka. Obzirom da pomenuti
navodi do danas nisu demantovani, odlučili smo integralne podatke o poslovanju Kluba
dostaviti na uvid članovima Skupštine Kluba.
Na ovaj način, kao stari saziv želimo zaokružiti četverogodišnji angažman u FK Željezničar i
staviti tačku na bilo kakve buduće polemike na temu poslovanja Kluba, uz zadržavanje prava da
na svaku buduću izjavu koja nema utemeljenje u činjenicama reagujemo preko institucija sistema.
Zadnja izmjena: urbanzeljeznicar, dana/u čet jun 13, 2019 11:01 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:00 pm

Nece ovo ovako zavrsiti budite sigurni.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:01 pm

Samo da ne bude, tresla se gora rodio se mis, pa da poslije skupstine bude isto.
 
Fanzi
Postovi: 416
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:03 pm

Ja prolazim carsijom, a klinci na garazu sutaju... Biscevic dribla Shearera. Gredic, Gredic... Gool
E ja to nikad necu zaboravit. Tad sam utopiju mogao dirati, sad je mogu sanjati.
Odnos Amara i Senada je odvec slozen. Rijec je o ogromnim greskama i % krivice.

Medjutim, da sam miilioner danas, premirao bih Amara za tu radost, puno Kosevo te veceri. Samo za to.

Gadi mi se uriniranje po Brki, bez obzira na njegove grijehe.
Jedini recept uspjeha je bio Senad + Amar.

Zato sto ne postujete svoju proslost, jedno glasno AMAR, AMAR, OSIM, OSIM
A ovom prilikom, posto sam zaboravio sifru na ss forumu da se nakebem majke hk i svima koji su potpaljivali ovaj antagonizam, a psuju majku meni i ljudima ovdje. Miske je za vas nedostizan. Kao i Vedran, Amar, Marko, Almir zvezdasi...
 
Kospa
Postovi: 1947
Pridružen/a: sri dec 20, 2017 12:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:03 pm

Curva brate, poderao te je ovaj urbanzeljeznicar sa insajderskim ko siroce napolitanku.

@urbanzeljeznicar mad respect :palacgore:
... Godine života svoga tebi dao sam...
 
Avatar
zeljeznicka21
Postovi: 1990
Pridružen/a: ned jun 05, 2016 11:46 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:04 pm

vopla je napisao/la:
čet jun 13, 2019 10:58 pm
bgm moramo se svi dooobro zabrinuti za subotu, po meni historijski dan u kojem ce pravcu klub krenuti..

zajebite vise ovo misketovci amarovci furke, klub je na ivici ponora ..

po meni manijaci trebaju izvrsiti najveci pritisak na obje strane, da pokusaju to spojiti da se predje preko svega u dobrobot kluba..

Pa i ako treba vratiti mu pare za koje kaze da je dao, al onda poceti ispocetka

Evo ti pare,ostajes trener,miske se vraca i pita za sve stvari izvan terena,Amar dobija odrijesene ruke za sportski segmentmTO JE JEDINI NACIN DA NAM SUNCE PROGRIJE, A BGM U SUPROTNOM BOJIM SE, VJERUJTE DA SE PUNO BOJIM ..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Apsolutno se slazem, al ko da gledam da ce bit ovako kako je leon gore napisao
Prvaci SRBIH: 1946.
Prvaci SFRJ: 1971/1972
Prvaci BIH: 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012 ,2012/2013
Kup BIH: 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012,2017/2018
Superkup BIH: 1998; 2000; 2001.
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:06 pm

Amar može dati intervju u kojem pominje pare prije svega i iznad svega bez dokaza, a stara uprava ne smije pokazati dokaze i činjenice.
Amar posudio pare, bez papira, bez dokaza, a s druge strane dokazano da je uzeo pare od Bekrićevog transfera i kao to nije sigurno, treba provjeriti gdje su završile pare, plus mu još treba vratiti dug. To je lobotomija, to je pravljenje budalom svih nas koji volimo Želju, ovo nije Miske-Amar, ovo je Željo-Amar.
Kada je već posuđivao pare i znao sve vezano za finansije Kluba, kako je dozvolio da se naprave poreski dugovi u milionima?
Amar i njegovi pajdaši nisu zakinuli Misketa, mene ili nekog trećeg nego direktno Klub, a od toga se još nismo oporavili tj. i dalje vraćamo milione državi..
Rekao sam jednom prije, ako mi je ko "blizak" onda je to Amar, kada sam bio dječak odrastao sam uz Želju koji osvaja titule pod Amarovom palicom, ali danas razmišljam svojom glavom i svjestan sam šta je Želji potrebno da se izdigne iz sivila i bude pravi Šampion. To su ljudi koji će postaviti jake temelje u finansijskom i infrastrukturnom smjslu i iz toga crpiti finansije za sportski dio i nije važno da li je to Misimović, Vukotić ili neko drugi, važno je da ima čistu namjeru i ljubav prema Želji.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:07 pm

Fanzi je napisao/la:
čet jun 13, 2019 11:03 pm
Jedini recept uspjeha je bio Senad + Amar.
Pa sta je problem, sto se ne dogovorise ? Zaista, sta je to bio problem ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:10 pm

Jao sto se Amar grbav pravi.
Doslo mi je da ugasim, ali hajde saslusat cu do kraja.
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:11 pm

Nekoliko puta mi bilo došlo da ga isključim ali eto odslušah do kraja...
Jedno je sigurno, a to je da Amar nije baš sav svoj. Čovjek je definitivno lud, šta bi od njega... Moju podršku nema, nek odstupi i nek se bori "i rukama i nogama" za svoje pare.
UPRAVA NAPOLJE! SVI NA SKUPŠTINU!

ŽELJEZNIČAR IZNAD SVEGA I SVIH!
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
Occasionally
Postovi: 443
Pridružen/a: pet jul 13, 2018 4:30 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:13 pm

Kada sam pisao zadnji post nisam znao da se najavljuje intervju.
Prvo otvaram zadnju pročitanu stranicu od jučer te tako i napisah tu poruku Amaru tj Skupštini.
Sada nakon odgledanog i odslušanog intervjua vidim da će ipak biti,

- Šta reći? Koju posluku poruku poslati ? Kome?
- Hmm.. Šaljem poruku onima koji vide a ne čuju. Šaljem poruku onima koji slušaju a ne .., eh, koji vide a ne čuju, ee, a slušaju, slušaju a, vide a, eh..
- Izvinite. Ovo morate u montažu..


Stvarno ne želim podjele i ne vidim svrhu onoga " - Jesam li Vam rekao? " Ali po ovome ispade da je on, Amar, kolateralna šteta nesposobnih Uprava i administracija.
Trenutno, u i oko Želje nema jačeg člana Skupštine i večeg autoriteta od njega. Odgovornost mu je tolika da on jednostavno mora pripremiti izlaganje na Skupštini sa ŠTA i KAKO dalje. To mora biti i uslov od strane navijača koji dolaze na (ispred zgrade) Skupštinu. Bezuslovno.
Amare reci ŠTA i KAKO dalje. Iznesi konkretan plan sa rokovima i etapama.

Na hajr i na dobro.
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 2987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:14 pm

Amare dvolicni ljudski gadu.
Ti si posudio pare, postujem treba ti vratitu uz papire o pozajmici.
Ti kao neko ko je pozvan da bude trener si sada javno izjavio da si otjerao prethodnu uoravu.
Ti kao spasilac izjavljujes da si u kafanoi skupio ljude da nas vode.
Ti imas pravo omalozavati navijace i reci sta su oni ucinili za klub.
Ovi ili kako ti kazes "neki" navijaci su od usta odvajali i gradili nasu Grbavicu.
Djeca su ustedjevinu donosila u klub, ljudi su od svoje djece odvajali za klub i ti kazes "neki" navijaci. Ti navijaci su vjerovali prethodnoj upravi i zato su sve to cinili
E pa ti " neki" navijaci vole klub bez interesa i uvijek su mu na dispoziciji a nisu kao ti radi interesa
Alea iacta est!
 
damirfile
Postovi: 3358
Pridružen/a: pon feb 22, 2016 11:03 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:14 pm

Kakav pad idola navijača. Mogao je biti besmrtan ovako će otići kao najomraženiji.
Niko nije iznad kluba i niko se neće bogatiti na ime kluba. Nadam se da će se iznijeti koliki mu je sada ugovor.
 
Fanzi
Postovi: 416
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:58 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:15 pm

Elegant je napisao/la:
čet jun 13, 2019 11:07 pm
Fanzi je napisao/la:
čet jun 13, 2019 11:03 pm
Jedini recept uspjeha je bio Senad + Amar.
Pa sta je problem, sto se ne dogovorise ? Zaista, sta je to bio problem ?
Ogranicenost. Suzeno polje. Amarova sirina razumijevanja fudbala, ali ne poznavanje biznisa, vodjenja firmi. Senadovo podcijenjivanje fudbala kao biznisa.
Amarova povrijedjenost. Usamljenost. Koja je prerasla u Senadovu usamljenost kad se jug nadigao....

Evo prestadoh pisat.
Bilo je potrebno da ih neko dobronamjeran odvede na veceru i objasni im kakve ce efekte poluciti njihova saradnja, i da ih podsjeti koliko je Zeljo iznad svih nas
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2717
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:15 pm

Ali cuj ti, CUJ BEZOBRAZLUKA I BAHATOSTI, uz duzno poštovanje, On je mislio da je vec duzi vremenski period rađen loš posao u i oko kluba i zato je inicirao, lično on, odlazak starih ljudi i dolazak novih.

Ne mogu da se ne otmem utisku da ovih 6 poraza napominje u kontekstu "pa evo, jesu izgubili, jesu, ko bi normalan izgubio" ... A mi ko levati?
Pominje i tih 100-200 ljudi koji uzvinknuse UPRAVA NAPOLJE?
Pominje i drasticno mali broj publike, protiv uzasno loseg i neatraktivnog protivnika prije kog je Željo imao katastrofalne rezultate?

Pa jesmo telad, ali tolika nismo.
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
SanMan
Postovi: 1211
Pridružen/a: sri feb 24, 2016 6:47 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:16 pm

Izleda da nas je sad tužio "samo" za ovih 400000 iz 2014 što je dao Šiljku, a sve ostalo smo mu platili, ili je naplatio ili je zastarilo., + kamate
Moguće da Šiljak nije dobio nogu samo zbog license.
Ovaj papir i lova se nisu nikad spominjali dok je bila stara uprava, a ovi novi se uhvatiše bježanije prije dolaska novih papira.
 
Elegant
Postovi: 7468
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:48 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:18 pm

Ego ga pojede, strasno sta se desilo ovom covjeku.

Ogromna mu je greska sto nije dosao da radi sa Senadom.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:18 pm

Fanzi je napisao/la:
čet jun 13, 2019 11:15 pm
Elegant je napisao/la:
čet jun 13, 2019 11:07 pm
Fanzi je napisao/la:
čet jun 13, 2019 11:03 pm
Jedini recept uspjeha je bio Senad + Amar.
Pa sta je problem, sto se ne dogovorise ? Zaista, sta je to bio problem ?
Ogranicenost. Suzeno polje. Amarova sirina razumijevanja fudbala, ali ne poznavanje biznisa, vodjenja firmi. Senadovo podcijenjivanje fudbala kao biznisa.
Amarova povrijedjenost. Usamljenost. Koja je prerasla u Senadovu usamljenost kad se jug nadigao....

Evo prestadoh pisat.
Bilo je potrebno da ih neko dobronamjeran odvede na veceru i objasni im kakve ce efekte poluciti njihova saradnja, i da ih podsjeti koliko je Zeljo iznad svih nas
Šta je Senad podcijenio ako mu je ponudio da bude menadžer i ako bi mu obezbjedio novac za ekipu kao i prethodnim trenerima?
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

čet jun 13, 2019 11:18 pm

I da, naiđoh na ovo u jednom članku vezano za pokojnog Bukala koji je doživio veliku nepravdu od strane Željezničara...

- Saznali smo kako je klub dugovao Bukalu 20.000 KM, ali da je porodica, iako im je svaka marka potrebna, a sve kako bi Željo dobio licencu, pristala i potpisala da ne potražuju dugovanja.


AMARE STIDI SE! STIDI SE BRUKO!
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!

Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 46 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija