Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
RajaIzSarajva
Postovi: 194
Pridružen/a: čet avg 01, 2019 1:33 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:10 pm

sajo10 je napisao/la:
ned avg 11, 2019 8:49 pm
12000 sinoc :shock: :shock: 7000 prosle sedmice na Grbavici. Ko koga ovdje yebe?
Bilo je sinoc 12 a na Grbavici proslu oko 8500.
 
Avatar
Tare1921
Postovi: 469
Pridružen/a: pon maj 21, 2018 1:40 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:19 pm

Pisalo se da ce nam doci neki igrac pa zna li neko ko je, kad dolazi ili na kojoj poziciji igra.
Moze i u pp
 
Avatar
samo_plavo
Osvajač prvog S1 kupa
Postovi: 1988
Pridružen/a: pet okt 14, 2016 9:04 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:22 pm

El_Nino je napisao/la:
ned avg 11, 2019 10:04 pm
Alispahić ne igra ništa bolji nogomet od Stojana a totalno različite priče.

Ups.
Upravu ste, Alispahić je kapitalac, igračina.
Malo sam se zbunio, nema veze, privikavam se na ovaj mod "pravog navijača", nemojte zamjerit :kafa:
Ma nula lik, ali eto.
MOJA PRVA LJUBAV BIO JE ŽELJO!
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2720
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:39 pm

Ima li sutra treninga ili ce biti oslobođeni, dok baklava provari 😂
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2626
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:44 pm

4 utakmice, 10 bodova.
Nijedan primljeni gol.
Pobjede u Kaknju gdje nikad nismo dobili i Zenici pred punim stadionom.
Dobili Zrinjski kući.
Svaku tekmu koju smo igrali, bili smo bolji protivnik.
Ali opet se nađe neko da nešto dovodi u pitanje.

Prošlu sezonu nas mnogi jeli u sredini. Tad je igrao Sinan, naprimjer.
Dođe Mehmed i situacija se promijeni. Ali, kažu, Mehmed ne valja, a Sinan igračina.
Braćo, nešto vam ne štima u ovoj logici.
Ne kažem da je Sinan loš igrač. Štaviše, dobar je i iskoristiv. Ali, to da je on igračina za Mehmeda - nije. Za mene je Mehmed čak i bolji, bar za naš stil igre.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
Okolele
Postovi: 5946
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 10:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:53 pm

Dobar je Mehmed zasad..

Za Slobodu neće igrati Beganović zbog kartona..
Zadnja izmjena: Okolele, dana/u ned avg 11, 2019 10:58 pm, ukupno mijenjano 1 put.
„Sa Željom se rodiš, odrastaš, živiš i naposlijetku s njim ideš pod ovu bosansku prahulju, crnicu, glinu...a onda ti na nišan, krst ili neki drugi spomen umjesto epitafa okače plavobijelo platno s magičnim brojem '1921'“.
 
Avatar
RajaIzSarajva
Postovi: 194
Pridružen/a: čet avg 01, 2019 1:33 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 10:57 pm

Kad pocinje kup?
 
Šta, šta je ?
Postovi: 2
Pridružen/a: uto avg 06, 2019 3:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:09 pm

Pozdrav svima.
Svi na Grbavicu protiv Slobode. BEZ nervoze i zvižduka, svi u KOP, ko ne može nek ide na ostale tribine. Ispod cenera ne smije biti.

Novi sam i samo da vas napomenem da štekate pare i planirate dan za Široki. Neće nas 800 biti u Zenici, a 100 dole, a kad treba palamuditi ko je kamatar, koje šare dresova treba nositi, kakva je je stolica Sipoviću, cijepati godisnje jer je Lutvo pušten na pressici i gdje puse šiškicu igraci tu smo prvi da pametujemo..budimo navijaci, a ne razmaženi fenseri. Aktivirajmo se jer mi to mozemo. Moramo davati podršku Želju ma gdje on igrao.

Željovci, uvijek treba da znate da navijači prate klub, a ne rezultate. Svi protiv Slobode, pa u Široki.
Zadnja izmjena: Šta, šta je ?, dana/u ned avg 11, 2019 11:10 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Eisenbahner1921
Postovi: 3879
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:57 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:10 pm

RajaIzSarajva je napisao/la:
ned avg 11, 2019 10:57 pm
Kad pocinje kup?
Mislim u srijedu, 18.09. To je između gostujuće protiv Veleža i domaće protiv Radnika.
Nije Željo mahalski klub, jer već odavno je prerastao i svoje naselje i svoj grad i svoju zemlju, okuplja navijače odasvuda, ali jest klub iz mahale. Željo je klub svoje Grbavice
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6656
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:20 pm

Ide sve svojim tokom ne znam zasto trazimo dlaku u jajetu sa igracima. Dobit ce Sinan priliku uskoro i tu cemo vidjeti moze li sta.

Alispahic je nama vezni red ucvrstio mozemo mi pricati sta hocemo jest da nije za oko nesto ali odradi dosta prljavog posla na sredini.

SVI NA GRBAVICU!!!

SLO SLO SLOBODO NA ***** TE NABODO :)
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
neroazzuro
Postovi: 1896
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:29 pm

Naš vezni red je u defanzivi poput švicarskog sira, iako ne bih da kvarim idilu. Ono, da nam ne bude bolno prizemljenje.
Jer i ostale ekipe iz vrha imaju svog Jamaka.
 
El_Nino
Postovi: 794
Pridružen/a: sub jun 15, 2019 10:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:33 pm

kvalitet je napisao/la:
ned avg 11, 2019 10:44 pm
4 utakmice, 10 bodova.
Nijedan primljeni gol.
Pobjede u Kaknju gdje nikad nismo dobili i Zenici pred punim stadionom.
Dobili Zrinjski kući.
Svaku tekmu koju smo igrali, bili smo bolji protivnik.
Ali opet se nađe neko da nešto dovodi u pitanje.

Prošlu sezonu nas mnogi jeli u sredini. Tad je igrao Sinan, naprimjer.
Dođe Mehmed i situacija se promijeni. Ali, kažu, Mehmed ne valja, a Sinan igračina.
Braćo, nešto vam ne štima u ovoj logici.
Ne kažem da je Sinan loš igrač. Štaviše, dobar je i iskoristiv. Ali, to da je on igračina za Mehmeda - nije. Za mene je Mehmed čak i bolji, bar za naš stil igre.
Kakva je to logika molim te?
Ovo sve zbog Mehmeda. Wow.

Jest braca nea šta tako je.
 
barbarez
Postovi: 1050
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:34 pm

Koliko god nam se cinilo da nam fali par igraca na nekim pozicijama,mi sce vise i vise licimo na jednu dobru ekipu sa smislom u igri. Sinoc su svi momci odigrali jako dobro,izuzev mozda Asima koji nista vrijedno pomena nije uradio.
Bilo je nekih igraca koji su bas pokazali svoj kvalitet.
Ono sto je mene posebno dojmilo,yo je Ermin Zec. Iako on jos uvijek nije na svom nivou,tacno vidis kakav je to kvalitet.
Imao je covjek par solo akcija,sto je nama godinama nedostajalo,igrac koji ce uzeti loptu i krenuti direktno na gol. Ali ono sto me posebno kod njega fascinira,iako ce mnogi reci da je debeo,nespreman i sta sve nije bio,kako taj covjek otvara prostor,kako ulazi u prostor,kako razvaljuje stopere,a pri tome kako u svoj toj brzini savrseno kontrolise i prima loptu u punom trku. To se bas vidjelo kod one sanse prije Krpicevog gola,i kod kontre za drugi gol. Razlika u tom prijemu i kontroli,u odnosu na druge,se tacno vidjela,kqda je Veseli imao za 3 -0 onu sansu,kada mu je Zec gurnuo loptu po lijevoj strani,izbijio je sam ,ima prednost 5 metara u odnosu na stopere,i los for sa losom kontrolom i u 2 koraka ga stizu ljudi.
Tako da Ermin i ovakav kakav je,je neko ko totalno odskace od ove lige,i njegov kvalitet se vidi. Zbog svih ovih njegovih kvaliteta,i nas vezni red,ima puno laksi posao,a i sam Krpic dobija vise prostora.
Prije smo bili dosta staticni,jer imamo krila nedo Bog nikom,ne mogu pastetu otvorit,a kamoli prostor,i ubaciti se iza zadnje linije na vrijeme. Pa nam je veza uvijek izgledala troma i bezidejna.
Ovako i Dado i Mesa mogu doci do izrazaja,sa svojim loptama u prostor.
Imas Sulju borca kojem treba neko da mu otvori prostor da terorizira odbrane.
Mogu mislit na sta ce to liciti kad Stila zaigra.
Dalje imali smo par akcija koje mi dugo dugo nismo vidjeli od naseg tima. Onako lijepo na prvu,sa jednim dodirom. Kako to sve lijepo i tecno izgleda. Kad se kockice pocnu slagati.
Mogao bi se ja baviti analizom bas detaljno,ali nemam vremena od malaca.
Ono sto jos bas vrijedi istaci su Eric i na moje veliko iznenadjenje Osmankovic,koji je odlican u zadnjih par utakmica. I zelim mu da samo tako nastavi.
A mi samo laganice,zagrijavamo se za 7 kolo,tad bi trebali biti na radnoj temperaturi.
Jos za kraj da se i ja nadovezem na ovu pricu oko Ramovica.
Meni je Sinan drag igrac,mada sam iskreno uvijek vise gotivio kreativne veznjake,majstore..
Sinan je drugi tip igraca,on mene podsjeca na Kaku. Neka je moderna verzija veznjaka,i nekad ti vise moze donjeti ekipi od tih umjetnika. Sve zavisi kakav tim i sistem imas.
Bojim se da sa Stilom sad,on nema mjesta,i da je to to od njega. On u paru sa Zecom ne bi bio losa opcija,ili cak da se on i Dado mijenjaju. Jer su slican profil igraca. Ali da Bog da. Pogotovo ako ga Amar ne vidi kao opciju u vezi. Bez obzira sto nije pokazao ono sto je zaista mogao u Zelji,jedan od drazi igraca.
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6656
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned avg 11, 2019 11:41 pm

Bitno je da medju igracima vlada jedno veliko zajednistvo.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Avatar
RajaIzSarajva
Postovi: 194
Pridružen/a: čet avg 01, 2019 1:33 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 12, 2019 12:03 am

SIMA_SIMAU je napisao/la:
ned avg 11, 2019 11:41 pm
Bitno je da medju igracima vlada jedno veliko zajednistvo.
To je najbitnije.Na kraju izvjestaja se moglo vidjet da svi disu kao jedan a Eric kao da je na sedmom nebu.Svaka cast svima.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 12, 2019 12:14 am

Samo je bitno da ne polete. Prosle godine smo nakon petog kola bili prvoplasirani, a pitari tjerali Husrefa. Ali ne moze se porediti ta i ova sezona.

Svi igraju na zavidnom nivou, dobro su spremni. U prosloj utakmici najgori je Asim Zec, ali je zato Zec naceo Mladost, pravio dosta problema Zrinskom. Mora neko najlosiji biti.

Dobili smo iznenada sirinu u veznoj liniji gdje Alispahic(izvinjavam mu se) igra super, uvaljuje se, ne trci mnogo ali nam je donio novu dimenziju. Bojo je najlosije izgledao protiv Celika, a dobar je bio. Sadikovic je vecinu popisao sa svojim startom sezone, medju kojima sam i ja.
Igrac koji nije imao mjesta u MDK, kljucni igrac kod trenutno prvo plasirane ekipe.
Stoperi Kemo i Sipa super izgledaju, bekovi su nesto losiji cak ponekad Stanic najozbiljnije izgleda. Krpic i Eric sad za sad prekucavaju, Veselinovic, Mujezinovic moraju jos bolje, pogotovo sto se zavrsnice tice.
Ermin dobar u Zenici, nadam se da ce nastaviti i da ce se Stilic i Ramovic ubrzo prikljuciti prvom timu.

Nadam se jos stoperu, beku, krilu (neki kapitalac) zbog sirine. I da lista strijelaca se mora povecati, od pet golova cetri dao Krpic i jedan Asim. Slicno kao prosle sezone ako ne zelimo reprizu neko se jos mora ukljuciti.

Za sav napredak, zna se ko je zasluzan.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
Masinovodja
Postovi: 1021
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:20 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 12, 2019 12:38 am

RajaIzSarajva je napisao/la:
ned avg 11, 2019 10:10 pm
sajo10 je napisao/la:
ned avg 11, 2019 8:49 pm
12000 sinoc :shock: :shock: 7000 prosle sedmice na Grbavici. Ko koga ovdje yebe?
Bilo je sinoc 12 a na Grbavici proslu oko 8500.
Koliko onda prima stadion ako je sinoc bilo 12?
Manijaka oko 500,znaci na sjever jos 1500 moze.Na jugu oko 1500,moglo jos 800 sigurno.Na zapad je moglo jos 1,500 da ga jebes....
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1945
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 12, 2019 12:55 am

10 milja je bilo protiv nas, a pitara je bilo oko 7 milja, neg malo da napumpaju..
Vidjeli ste price, 30 milja protiv celtica, na kraju 24 400 otp
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 12, 2019 1:18 am

Ne vidim Mehmeda ko kapitalca, prevagu... Dado je daleko od toga isto, u vecini situacija me jos uvijek nervira. Bojo je jos u grcu, nije se oslobodio...

Ali, samo se sjetite tandema Saban-Hajdar i uporedite s ovim. Ovo je sad puno.stabilnije, ozbiljnije, kreativnije, iskusnije... Ima tu jos opcija, Hajdar je jos tu, Mehic tu negdje, Mustafa se isto moze spustiti i igrati centralnog mozda..
 
plavi brat
Postovi: 766
Pridružen/a: čet okt 04, 2018 9:36 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

pon avg 12, 2019 7:12 am

Ono sto mene raduje je to sto fakat iz tekme u tekmu izgledamo sve bolje i bolje.Nadam se da cemo do derbija izgledati toliko dobro da cemo biti u stanju da se revansiramo konama za onih 0-3 iako bih bio prezadovoljan bilo kakvom pobjedom.

Plava braco Bajram Šerif Mubarek Olsun svima koji slave.
@Curva,cestitam.Nek je Hairli.Puno zdravlja i sreće tebi i tvojoj porodici
:zeljeznicar1: :zeljeznicar1:

Online

Trenutno korisnika/ca: ANamelessGhoul, cala, Dzezvar, Google [Bot], Haklapuc, Luster, MiroslavKruzik, Refa1921 i 174 gosta.
 

 

Prijava  •  Registracija