Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 04, 2023 11:31 pm


rodrigo87 je napisao/la:
AsharaK je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:18 pm
salle86 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:16 pm
Da dodam još i to, naša je velika blagodat koliko god to neko želio priznati ili ne, ti igrači koji su eto nešto i zaradili vani pa im nije sad ovde baš bitno jel' plata 4 milje ili 7, i da će čak i igrati za te 4 za koje bi realno mogli dovesti nekog "stranca" a da je lošiji.
Sreća jeste, sad da će vječno trajati i neće.
Pogotovo u ovoj sad situaciji da imaš Cocu, Štilu, Sulju, možda Aru...
To je sve zbog navijaca i atmosfere koja se stvorila.
:palacgore: Pa ti se onda ponude nekad i igraci koje u nekim nezdravijim okolnostima ni u snovima ne bi mogao dovesti.
100%
Zato treba ozivjeti akciju oko clanskih, nikakvog hajpa nema, evo prodjose praznici a nista se ne desava :D
Treba malo animirati raju, clanska i karta za tekmu gratis ili taki neki fazon :D
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Bozidar Radosevic
Postovi: 1225
Pridružen/a: pet maj 10, 2019 11:53 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 04, 2023 11:35 pm

rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:12 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:05 pm
rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 10:54 pm

Shvatam da nisi za njega i postujem to, ali... Da li ti stvarno mislis da bi Bekric masno platio Krpica i Armina, iako je pokazao kroz sve primjere do sada da ne preplaćuje igrače i da ne dovodi samo da bi se dovodilo? Pa ne znam ko vam daje te spinove da bi Armin igrao za masne pare ovdje, jer Zeljo nikome ne moze dati masne pare, pa makar nam se Ronaldo nudio za bagatelu.
Nama je masno i 800 maraka, imas i dalje probleme s poreskom. Nisu nestali, samo su privremeno odgodjeni.
Ja samo govorim da on nama vise problema donosi nego koristi. Necemo se boriti za titulu, borimo se za Evropu i eventualno kup. Bolje nam je za pare naci beka i dovesti Ovcinu. Niko sretniji od mene da smo mi u prilici da se kockamo, da na svakoj poziciji imamo 2/3 opcije pa da mozes baratit s formacijama. Da u izlogu imamo 7/8 igraca. Mi imamo 3. Od toga jedan je samo siguran. Sad trebas dati Arminu vamo cca 5k, a Santosu govoris da ne mozes mu dati vise od 3k naprimjer. Santos ako ponovi polusezonu ide za 700/800k a za Hodzica ne mozes ni pola dobiti. Sta ti je bolje dugorocno?
Razumijem sta hoces da kazes, ali ja tebe opet pitam, da li mislis da bi Bekric to uradio, da daje vise nego sto imamo para?
Sigurno da ne. Ali ne pita se on samo. Nasa predivna uprava to gleda ovako. Dovest cemo Aru, odmah idu clanske, idu dresovi ide veca posjeta. Dobijes instant nekih 40k ali jos nesto s tim. Ogroman pritisak. Bosnjo je takav. Ovdje vec prica kako Evropa ne smije doci u pitanje. Mulalicu dobio si ekipu, daj sad rezultate. Nek se ne izbori, Ara ode a ti opet moras ispocetka. A uz to imas jos jedno razocaranje. Realna situacija je da tebi su ekipi i dalje Hajdarevic, Mekic, Kosoric. Lijevog beka nemamo izuzev Irfana, koji je dosta upitan. Rezervni stoper je Kosoric od 36.godina. Rezerva za stilu je Dzenis. Za Becu je Mekic ili jos gore Hajdarevic. Ali zato u spicu imas Aru i Krpica. Kazem ti, racionalno nije i nije meni Bekric sporan. Ja znam da on zeli najbolje ali je pitanje da li ima toliku slobodu.
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 04, 2023 11:53 pm


Bozidar Radosevic je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:12 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:05 pm
Nama je masno i 800 maraka, imas i dalje probleme s poreskom. Nisu nestali, samo su privremeno odgodjeni.
Ja samo govorim da on nama vise problema donosi nego koristi. Necemo se boriti za titulu, borimo se za Evropu i eventualno kup. Bolje nam je za pare naci beka i dovesti Ovcinu. Niko sretniji od mene da smo mi u prilici da se kockamo, da na svakoj poziciji imamo 2/3 opcije pa da mozes baratit s formacijama. Da u izlogu imamo 7/8 igraca. Mi imamo 3. Od toga jedan je samo siguran. Sad trebas dati Arminu vamo cca 5k, a Santosu govoris da ne mozes mu dati vise od 3k naprimjer. Santos ako ponovi polusezonu ide za 700/800k a za Hodzica ne mozes ni pola dobiti. Sta ti je bolje dugorocno?
Razumijem sta hoces da kazes, ali ja tebe opet pitam, da li mislis da bi Bekric to uradio, da daje vise nego sto imamo para?
Sigurno da ne. Ali ne pita se on samo. Nasa predivna uprava to gleda ovako. Dovest cemo Aru, odmah idu clanske, idu dresovi ide veca posjeta. Dobijes instant nekih 40k ali jos nesto s tim. Ogroman pritisak. Bosnjo je takav. Ovdje vec prica kako Evropa ne smije doci u pitanje. Mulalicu dobio si ekipu, daj sad rezultate. Nek se ne izbori, Ara ode a ti opet moras ispocetka. A uz to imas jos jedno razocaranje. Realna situacija je da tebi su ekipi i dalje Hajdarevic, Mekic, Kosoric. Lijevog beka nemamo izuzev Irfana, koji je dosta upitan. Rezervni stoper je Kosoric od 36.godina. Rezerva za stilu je Dzenis. Za Becu je Mekic ili jos gore Hajdarevic. Ali zato u spicu imas Aru i Krpica. Kazem ti, racionalno nije i nije meni Bekric sporan. Ja znam da on zeli najbolje ali je pitanje da li ima toliku slobodu.
Pa isto ti je i da ga ne dovedes. Opet je neizlazak u evropu neuspjeh. Nema ekipe koja je nesto kvalitetnija od nase uz izuzetak zrinjskog.
Sa Arminom Hodzicem u ekipi se samo povecavaju sanse za plasman u evropu. Naravno pod uslovom da je zdrav i dovoljno spreman za minimalno poluvrijeme.
Ako nije zdrav sta ce nam onda, nek ide doktoru.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

sub feb 04, 2023 11:56 pm

Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:35 pm
rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:12 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:05 pm


Nama je masno i 800 maraka, imas i dalje probleme s poreskom. Nisu nestali, samo su privremeno odgodjeni.
Ja samo govorim da on nama vise problema donosi nego koristi. Necemo se boriti za titulu, borimo se za Evropu i eventualno kup. Bolje nam je za pare naci beka i dovesti Ovcinu. Niko sretniji od mene da smo mi u prilici da se kockamo, da na svakoj poziciji imamo 2/3 opcije pa da mozes baratit s formacijama. Da u izlogu imamo 7/8 igraca. Mi imamo 3. Od toga jedan je samo siguran. Sad trebas dati Arminu vamo cca 5k, a Santosu govoris da ne mozes mu dati vise od 3k naprimjer. Santos ako ponovi polusezonu ide za 700/800k a za Hodzica ne mozes ni pola dobiti. Sta ti je bolje dugorocno?
Razumijem sta hoces da kazes, ali ja tebe opet pitam, da li mislis da bi Bekric to uradio, da daje vise nego sto imamo para?
Sigurno da ne. Ali ne pita se on samo. Nasa predivna uprava to gleda ovako. Dovest cemo Aru, odmah idu clanske, idu dresovi ide veca posjeta. Dobijes instant nekih 40k ali jos nesto s tim. Ogroman pritisak. Bosnjo je takav. Ovdje vec prica kako Evropa ne smije doci u pitanje. Mulalicu dobio si ekipu, daj sad rezultate. Nek se ne izbori, Ara ode a ti opet moras ispocetka. A uz to imas jos jedno razocaranje. Realna situacija je da tebi su ekipi i dalje Hajdarevic, Mekic, Kosoric. Lijevog beka nemamo izuzev Irfana, koji je dosta upitan. Rezervni stoper je Kosoric od 36.godina. Rezerva za stilu je Dzenis. Za Becu je Mekic ili jos gore Hajdarevic. Ali zato u spicu imas Aru i Krpica. Kazem ti, racionalno nije i nije meni Bekric sporan. Ja znam da on zeli najbolje ali je pitanje da li ima toliku slobodu.
Koliko sam upucen, a solidno sam upucen, Bekric je taj koji u saradnji sa Edisom i jos par skupstinara iz radne grupe za prvi tim prave ekipu. Ja imam razloga da im vjerujem.
A sto se tice uprave i to razumijem da im ne vjerujes, kao i jos neki. Ali shvatite da su dosli u situaciju gdje su samo dugovi i losa ekipa bez mladih igraca u katalogu da mozes prodati. Krenuli smo boljim putem, vec na ljeto mozemo prodati par igraca i uzeti solidnu sumu novca za njih i te pare iskoristiti za saniranje dugova, a njih zamijeniti takodjer mladjim igracima. Cak za neke o kojima na ljeto razmisljamo imam informacije, ali o tome cemo kada dodje vrijeme, kad ako Bog da osiguramo evropska takmicenja. Zivio.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 12:00 am

rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:56 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:35 pm
rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 11:12 pm


Razumijem sta hoces da kazes, ali ja tebe opet pitam, da li mislis da bi Bekric to uradio, da daje vise nego sto imamo para?
Sigurno da ne. Ali ne pita se on samo. Nasa predivna uprava to gleda ovako. Dovest cemo Aru, odmah idu clanske, idu dresovi ide veca posjeta. Dobijes instant nekih 40k ali jos nesto s tim. Ogroman pritisak. Bosnjo je takav. Ovdje vec prica kako Evropa ne smije doci u pitanje. Mulalicu dobio si ekipu, daj sad rezultate. Nek se ne izbori, Ara ode a ti opet moras ispocetka. A uz to imas jos jedno razocaranje. Realna situacija je da tebi su ekipi i dalje Hajdarevic, Mekic, Kosoric. Lijevog beka nemamo izuzev Irfana, koji je dosta upitan. Rezervni stoper je Kosoric od 36.godina. Rezerva za stilu je Dzenis. Za Becu je Mekic ili jos gore Hajdarevic. Ali zato u spicu imas Aru i Krpica. Kazem ti, racionalno nije i nije meni Bekric sporan. Ja znam da on zeli najbolje ali je pitanje da li ima toliku slobodu.
Koliko sam upucen, a solidno sam upucen, Bekric je taj koji u saradnji sa Edisom i jos par skupstinara iz radne grupe za prvi tim prave ekipu. Ja imam razloga da im vjerujem.
A sto se tice uprave i to razumijem da im ne vjerujes, kao i jos neki. Ali shvatite da su dosli u situaciju gdje su samo dugovi i losa ekipa bez mladih igraca u katalogu da mozes prodati. Krenuli smo boljim putem, vec na ljeto mozemo prodati par igraca i uzeti solidnu sumu novca za njih i te pare iskoristiti za saniranje dugova, a njih zamijeniti takodjer mladjim igracima. Cak za neke o kojima na ljeto razmisljamo imam informacije, ali o tome cemo kada dodje vrijeme, kad ako Bog da osiguramo evropska takmicenja. Zivio.
Sta je sa novim ugovorima za Santosa, Hodzica i Amoaha? Ako znas nesto naravno.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
rodrigo87
Postovi: 2838
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:07 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 12:05 am

Za Amoaha ne znam, Hodzic ce produziti sigurno, Santos takodjer planira produziti ugovor(iz njegovih usta).
 
Zdule
Postovi: 263
Pridružen/a: uto maj 24, 2022 11:35 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 12:20 am

rodrigo87 je napisao/la:
ned feb 05, 2023 12:05 am
Za Amoaha ne znam, Hodzic ce produziti sigurno, Santos takodjer planira produziti ugovor(iz njegovih usta).
Amoah ima ugovor do 2024. godine, ispravi me ako griješim.
 
ubaceni element
Postovi: 647
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 12:24 am

Samo nemojte kakvog rezultatskog pritiska pa makar i s juniorima igrali. :?
 
fanaticZeljin
Postovi: 3076
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 1:10 am

ubaceni element je napisao/la:
ned feb 05, 2023 12:24 am
Samo nemojte kakvog rezultatskog pritiska pa makar i s juniorima igrali. :?
Sta ima nemojte, ako dodzu jos Hodzic i Ovcina evropa je pod moranje ...
Srcu draga, boja PLAVA !
 
ubaceni element
Postovi: 647
Pridružen/a: pon okt 28, 2019 3:17 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 2:13 am

fanaticZeljin je napisao/la:
ned feb 05, 2023 1:10 am
ubaceni element je napisao/la:
ned feb 05, 2023 12:24 am
Samo nemojte kakvog rezultatskog pritiska pa makar i s juniorima igrali. :?
Sta ima nemojte, ako dodzu jos Hodzic i Ovcina evropa je pod moranje ...
Ma samo pita od tri marke i sedmo mjesto elham. :karanje:
 
Avatar
plavi kanarinac
Postovi: 2717
Pridružen/a: čet mar 10, 2016 4:49 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 2:54 am

Al kraljica dosla ko na sahranu ... Samo se sastajte, sve cemo vas guziti!
Najljepša drogo ovoga svijeta, tvoj sam ovisnik!
 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3525
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 8:10 am

Ovcina je 1%.
Hajmo biti realni.

Decko se nije "osigurao" kao mnogi nabrojani. Imao je finu platu dole al ni blizu da osigura existenciju za porodicu.

Ako ne ode vani, logicno da ce gledati da ode ili kod kona ili u tuzlu. 10-15k na 2 ili 3 godine.

Kod nas je to 5 puta manje. A REALNO, ako i ovjde ili gore bude los, je.bat ce mu se mater... pa je logicno da ti je lakse da se to desava za 15k mjesecno nego za 2-3....
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23604
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 8:20 am

Karakteri kao Krpic su najzahvalniji kada ih pustis da se sami uklope, a ne kada ih forsiras. Sto bi se reklo - ne stavlja se sedlo na mustanga. Jako posvecen tijelu, uvijek u dobroj formi i generalno "tvrd" karakter. Nadam se da ce Edis znati psiholoski da mu pristupi. Obojica su tvrdoglavi, ali kada imas osobu kao Krpica pored sebe imas nekoga sa lavljim srcem. Treba to iskoristiti maksimalno.

Vezano za Santosa, nemam pozitivne informacije. Nadam se da ce se dogovoriti na kraju.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
blueboy
Postovi: 2553
Pridružen/a: čet dec 20, 2018 8:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 9:21 am

Durgo je napisao/la:
ned feb 05, 2023 8:10 am
Ovcina je 1%.
Hajmo biti realni.

Decko se nije "osigurao" kao mnogi nabrojani. Imao je finu platu dole al ni blizu da osigura existenciju za porodicu.

Ako ne ode vani, logicno da ce gledati da ode ili kod kona ili u tuzlu. 10-15k na 2 ili 3 godine.

Kod nas je to 5 puta manje. A REALNO, ako i ovjde ili gore bude los, je.bat ce mu se mater... pa je logicno da ti je lakse da se to desava za 15k mjesecno nego za 2-3....
Nevezano kakve su šanse da dođe kod nas, ali Tuzla mu u ovim godinama ne može biti opcija nikako, jer se iz Tuzle ne može prodati nigdje. Ako će ostajati u BiH realne opcije smo mu mi i Sarajevo, u Zrinjski vjerovatno ne bi otišao zbog Veleža, Borac isto ne vjerujem. Sarajevo daje veću lovu i dosta nestabilno okruženje jer ni oni ne znaju šta hoće, i na koliko god potpisao ugovor postoje velike šanse da nakon šest mjeseci ode dalje ako ne krene kako treba. Ali se, s druge strane, može i lakše prodati od njih ako krene dobro i ako bude igrao. Kod nas je manje love, ali evo naš je navijač iako to više ništa ne znači, imao bi sigurno više šanse za igru, bio konstantno u izlogu, jer kakva god da je finansijska situacija u klubu, Željo je uvijek u fokusu.

Fol je samo šta on sam od sebe hoće.
 
Veteran1965
Postovi: 2221
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 5:18 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 9:24 am

Sa unapređenjem ekipe, i investicijom u igrački kadar, najmanje što možemo očekivati na proljeće je da igramo efikasnije i učinkovitije. Konkurencija u ekipi je ipak nešto kvalitetnija, jer si doveo za sada dva igrača za prvih 11. I ovo su preduslovi i da rezultati budu bolji. Naravno svjesni smo da smo najtanji u borbi sa lopovima iz saveza, i dušmanima iz nekih drugih klubova, zna se ko su, i da nam je najviše zbog toga Europa upitna.
Bez obzira na sva pojačanja u igračkom kadru i ekipi, bez pozicije u savezu nemamo šanse za bilo kakve iskorake, posebno u ovakvoj financijskoj situaciji u klubu.
Samo 5% i ni stolice više!!!!
 
Avatar
Valter
Postovi: 1288
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 3:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 9:58 am

Nemam pojma kakve su nam mogučnosti da dovedemo neke kvalitetnije igrače ali ako postoje neke šanse momčadi je potrebniji Ovčina nego Ara, al na kraju balade opet nam je tu Edis M.
1921. godine Dimitrije Dimitrijević, Ludvig Leple, Stjepan Katalinić i ostali radnici iz Željezničke radionice skupljaju novac za kupovinu lopte i dresova na kojima je bila kao grb izvezena lokomotiva.

Od ovog kluba uzeti KAMATU, najveći je haram.
 
Avatar
exbabilon
Postovi: 4619
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 4:50 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 10:03 am

Valter je napisao/la:
ned feb 05, 2023 9:58 am
Nemam pojma kakve su nam mogučnosti da dovedemo neke kvalitetnije igrače ali ako postoje neke šanse momčadi je potrebniji Ovčina nego Ara, al na kraju balade opet nam je tu Edis M.
Potpis. Ako smo ušli u pregovore s Ovčinom, to treba izgurati do kraja.
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 10:10 am

Onaj ko voli atmosferu i napredak doci ce kod nas, vodimo se onom haj nama, mi te prodamo u Tursku. :D
Željezničar ante portas !
 
santakuruz
Postovi: 386
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 10:29 am

Bozidar Radosevic je napisao/la:
rodrigo87 je napisao/la:
sub feb 04, 2023 10:54 pm
Bozidar Radosevic je napisao/la:
sub feb 04, 2023 10:19 pm
Jel ti se zaista mora nacrtati. Armin ako se vrati u formu, nece ostati. Nece ovdje ostati pet godina vec ode odmah na ljeto. Ti ostajes s igracem koji nije jeftin i potencijalno ce biti van forme. S obzirom na nasu situaciju, da li ti se isplati za maksimum neki od 600k maraka sebi priustiti da prvo moras masno platiti Armina, uz to isto tako masno placati Krpica i eventualno na ljeto opet traziti napadaca i imati potencijalni jos raskid na to. Uz to moras mu se prilagoditi da cijela ekipa radi za njega ili zrtovati igrace koje sad imas u izlogu da bi eventualno nesto zaradio. I to je jos idealan scenario. Kao zaradio bi nesto. Sta ako bude i ovdje los? Sta onda. Jel nerealno. Nije, nije igrao dvije godine i ide u Dubai kad se svi spremaju. Nije u Dubaiu sigurno trenirao, vec se zajebavao. A s obzirom kakav je mentalni sklop, vise bi bio po MonCheriu nego igrao. Lijepo je to na papiru, ali je stvarnost drugacija. On nama ne treba. Bolje bi bilo da nadjemo jos kojeg beka i uz Krpica probamo tog Krizevca. Ako nista bar znas da ce momak stasavati uz covjeka koji ima radnu etiku. Krpic mozda nije aman talenat, ali je posvecen tome sto radi. Idealno se uklapa u nas sistem i isto tako ga mozes prodati opet.
Shvatam da nisi za njega i postujem to, ali... Da li ti stvarno mislis da bi Bekric masno platio Krpica i Armina, iako je pokazao kroz sve primjere do sada da ne preplaćuje igrače i da ne dovodi samo da bi se dovodilo? Pa ne znam ko vam daje te spinove da bi Armin igrao za masne pare ovdje, jer Zeljo nikome ne moze dati masne pare, pa makar nam se Ronaldo nudio za bagatelu.
Nama je masno i 800 maraka, imas i dalje probleme s poreskom. Nisu nestali, samo su privremeno odgodjeni.
Ja samo govorim da on nama vise problema donosi nego koristi. Necemo se boriti za titulu, borimo se za Evropu i eventualno kup. Bolje nam je za pare naci beka i dovesti Ovcinu. Niko sretniji od mene da smo mi u prilici da se kockamo, da na svakoj poziciji imamo 2/3 opcije pa da mozes baratit s formacijama. Da u izlogu imamo 7/8 igraca. Mi imamo 3. Od toga jedan je samo siguran. Sad trebas dati Arminu vamo cca 5k, a Santosu govoris da ne mozes mu dati vise od 3k naprimjer. Santos ako ponovi polusezonu ide za 700/800k a za Hodzica ne mozes ni pola dobiti. Sta ti je bolje dugorocno?
Dobiti za Santosa 700-800k? Kako? Santos ako produzi ugovor, u najboljem slucaju na 2 godine, za njega trenutno mozemo dobiti plafon 200k eura i to bas ako budemo imali srece. Produzi mu ugovor na 5 godina, digni platu na 15-20k KM, napravi sistem da se sve vrti oko njega, radi s njim da ispravi ocigledne nedostatke i za godinu i po ga prodaj za 1,5 mil (kad bude imao jos 3,5 godine ugovora). Sa ugovorima na godinu-dvije, sa trenutnim platama, sigurno necemo izvuci transfere sa takvim ciframa. Igrac i menadzer kad pristaju na nizu platu hoce vecu fleksibilnost kod transfera.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 
Avatar
TheBlue
Prijatelj foruma
Postovi: 3525
Pridružen/a: pon mar 27, 2017 12:53 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

ned feb 05, 2023 11:11 am

blueboy je napisao/la:
ned feb 05, 2023 9:21 am
Durgo je napisao/la:
ned feb 05, 2023 8:10 am
Ovcina je 1%.
Hajmo biti realni.

Decko se nije "osigurao" kao mnogi nabrojani. Imao je finu platu dole al ni blizu da osigura existenciju za porodicu.

Ako ne ode vani, logicno da ce gledati da ode ili kod kona ili u tuzlu. 10-15k na 2 ili 3 godine.

Kod nas je to 5 puta manje. A REALNO, ako i ovjde ili gore bude los, je.bat ce mu se mater... pa je logicno da ti je lakse da se to desava za 15k mjesecno nego za 2-3....
Nevezano kakve su šanse da dođe kod nas, ali Tuzla mu u ovim godinama ne može biti opcija nikako, jer se iz Tuzle ne može prodati nigdje. Ako će ostajati u BiH realne opcije smo mu mi i Sarajevo, u Zrinjski vjerovatno ne bi otišao zbog Veleža, Borac isto ne vjerujem. Sarajevo daje veću lovu i dosta nestabilno okruženje jer ni oni ne znaju šta hoće, i na koliko god potpisao ugovor postoje velike šanse da nakon šest mjeseci ode dalje ako ne krene kako treba. Ali se, s druge strane, može i lakše prodati od njih ako krene dobro i ako bude igrao. Kod nas je manje love, ali evo naš je navijač iako to više ništa ne znači, imao bi sigurno više šanse za igru, bio konstantno u izlogu, jer kakva god da je finansijska situacija u klubu, Željo je uvijek u fokusu.

Fol je samo šta on sam od sebe hoće.
Egistencija broj 1. za sebe i porodicu.

To je na prvom mjestu, kako nama, tako i njemu...

Nema te ljubavi koju stavljas ispred porodice i njene buducbosti.

Po mom misljenju nema sanse da dodje kod nas...
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972.
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013.
Kup BiH (6): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012, 2017/2018.
Super kup BiH (3): 1998, 2000. i 2001.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 41 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija