Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 12:28 pm

Takodjer, volio bi da je @ChWilla tu. Jedne prilike je rekao da ce napisati nesto kad oni odu iz uprave, a evo otisli su i bas me zanima sta i kako.
Ali shvatam i njegov odlazak s foruma.
 
zuka
Postovi: 197
Pridružen/a: sri mar 01, 2017 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 12:40 pm

Problem za istok je dozvola,i nista drugo tako da se ne smije nista raditi niti krov,niti poslovni prostori.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23660
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 12:49 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 12:28 pm
Takodjer, volio bi da je @ChWilla tu. Jedne prilike je rekao da ce napisati nesto kad oni odu iz uprave, a evo otisli su i bas me zanima sta i kako.
Ali shvatam i njegov odlazak s foruma.
Vratice se kada pocne sezona.

E moj Zeljo...
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 12:56 pm

Kruzio je i onaj mejl predsjednika skupstine u kojem pise da je predano sve i da su dobili dozvolu.
Naravno ako je mejl validan.
 
Avatar
Kospicar
Postovi: 1948
Pridružen/a: sub jun 11, 2016 10:18 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:01 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 12:56 pm
Kruzio je i onaj mejl predsjednika skupstine u kojem pise da je predano sve i da su dobili dozvolu.
Naravno ako je mejl validan.
Da su dobili, ili ipak da su predali zahtjev?
"Željo je religija i život. Nije samo fudbal, već stil življenja i ponašanja."
Ivica Osim
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:12 pm

Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 12:25 pm
Projekti sami dolaze. Kao i sponzori.
**** teren i sve ostalo, lako je kad se od Uefe pravi :kafa:
Nažalost, počinje se dešavati ono čega sam se bojao. Ljudi koji su u Upravi trenutno nisu dobro sagledali šta je sve potrebno da Željo uredno funkcioniše. Malo su se olako prihvatili pozicija misleći, "sve će samo".
Sad su odjednom problem sponzori, problem su pare, problem su procedure, problem su dozvole...
Koliko znam, to je isto bilo i za vrijeme prošle Uprave, samo se tada nije kukalo toliko, nego se radilo. I to se dobro radilo. Koldžo je kočio svaku dozvolu koju smo dobili. Opstruirao je svaki projekat, pa su ti ljudi ipak uspjeli završiti dosta stvari. Situacija sa sponzorima je bila katastrofalna, pa se vremenom steklo povjerenje i ponudila se jedna zdrava priča i privukao se veliki broj sponzora. Pare su se osiguravale na mnoge načine. Od prodaje igrača, preko sponzora do pozajmica, ali je Željo nesmetano radio. Nije se kasnilo sa uplatama (a i kada jeste, to je bilo uz neki dogovor i sve bi se na kraju izmirilo)...
Međutim mi smo sve to uzimali zdravo za gotovo. Krenule su priče kako se rasipa Željin novac na igrače (ne pitajući ko ga je obezbjedio, valjda rezonujući da on sam od sebe dolazi), pričalo se kako se tribina haman sam napravila, kako nam je neko drugi napravio teren, kako u klubu niko ništa ne radi...
Što je najgore, izgleda da je i trenutna Uprava popušila tu priču, pa su malo olako ušli u klub bez pravog plana i strategije...
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:14 pm

Kospicar je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:01 pm
Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 12:56 pm
Kruzio je i onaj mejl predsjednika skupstine u kojem pise da je predano sve i da su dobili dozvolu.
Naravno ako je mejl validan.
Da su dobili, ili ipak da su predali zahtjev?
Ipak samo predali, sad sam provjerio.
Ne pise da su i dobili.
Doduse to ne znaci da nisu dobili i da je tacno sto @Curva govori.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:18 pm

ma ko kuka? neki forumas? prijasnji su predstavljali klub kao finansijski stabilan, a ni blizu. i to svaki navijac mora da zna, para nema i nije ih bilo nikad viska.
bezveze napadate upravu umjesto da se je.be od do savezu.
MIRZA RASCIC
 
zuka
Postovi: 197
Pridružen/a: sri mar 01, 2017 12:28 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:20 pm

CURVA je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:05 pm
Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 12:56 pm
Kruzio je i onaj mejl predsjednika skupstine u kojem pise da je predano sve i da su dobili dozvolu.
Naravno ako je mejl validan.
ma djaba pricas stri strane sam dobio istu informaciju i onda kaze ma nije nego do opstine ali ja govorim evo i da je do opstine nakon sto izda dozvolu savez ce odugovlaciti i blokirati projekte zato sto nema Misimovica ili sto je tu Amar MORA DA INTERES ZAJEDNICE DRZAVE BUDE NA PRVOM MJESTU
Pa cekaj jesmo dobili dozvolu ili ne,ili ti samo tvrdis sta ce biti kad dobijemo dozvolu ?
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:24 pm

ublehas je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:12 pm
Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 12:25 pm
Projekti sami dolaze. Kao i sponzori.
**** teren i sve ostalo, lako je kad se od Uefe pravi :kafa:
Nažalost, počinje se dešavati ono čega sam se bojao. Ljudi koji su u Upravi trenutno nisu dobro sagledali šta je sve potrebno da Željo uredno funkcioniše. Malo su se olako prihvatili pozicija misleći, "sve će samo".
Sad su odjednom problem sponzori, problem su pare, problem su procedure, problem su dozvole...
Koliko znam, to je isto bilo i za vrijeme prošle Uprave, samo se tada nije kukalo toliko, nego se radilo. I to se dobro radilo. Koldžo je kočio svaku dozvolu koju smo dobili. Opstruirao je svaki projekat, pa su ti ljudi ipak uspjeli završiti dosta stvari. Situacija sa sponzorima je bila katastrofalna, pa se vremenom steklo povjerenje i ponudila se jedna zdrava priča i privukao se veliki broj sponzora. Pare su se osiguravale na mnoge načine. Od prodaje igrača, preko sponzora do pozajmica, ali je Željo nesmetano radio. Nije se kasnilo sa uplatama (a i kada jeste, to je bilo uz neki dogovor i sve bi se na kraju izmirilo)...
Međutim mi smo sve to uzimali zdravo za gotovo. Krenule su priče kako se rasipa Željin novac na igrače (ne pitajući ko ga je obezbjedio, valjda rezonujući da on sam od sebe dolazi), pričalo se kako se tribina haman sam napravila, kako nam je neko drugi napravio teren, kako u klubu niko ništa ne radi...
Što je najgore, izgleda da je i trenutna Uprava popušila tu priču, pa su malo olako ušli u klub bez pravog plana i strategije...
Ja mislim da mi niko ne znamo koliko je tezak zadatak voditi klub i sve raditi posteno u ovoj drzavi.
Zbog toga sam se i sjetio kako je ChWilla rekao da ce jednom napisati nesto u vezi toga.
Nije zajebancija voditi klub, ali eto vidjet cemo i ove, nisu dugo tu a ono sto jesu samo su kukali :D
Koliko je tacna prica da ce se pojacavati uprava, dovoljno govori kolko su ovi sposobni i da su sklepani noc pred skupstinu i to nije dobro
Sreca administracija je ostala tu i tamo, iako i tu imamo gubitke.
 
Avatar
Budi Željo
Postovi: 830
Pridružen/a: čet jul 14, 2016 11:54 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:26 pm

Ma krov na istoku je gotova stvar. Oni mogu odugovlaciti ali on ce leci na istok kad tad. Znamo i sami kako ova drzava funkcionise, nije problem otezati nesto kad im se moze. Ali krov ce morati na kraju biti postavljen. E sad ostali projekti koji su dogovarani sa savezom a nisu stavljeni na papir, to vec treba da bude posao za upravu, da ispegla odnose sa savezom, fino, mudro, bez frke i prozivanja. Dosta mi jos mozemo hajrovati za nas Stadion kroz projekte UEFE.
Za mene si uvijek najbolji 1921!!!!
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:29 pm

CURVA je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:23 pm
Leon_Professional je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:14 pm
Kospicar je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:01 pm


Da su dobili, ili ipak da su predali zahtjev?
Ipak samo predali, sad sam provjerio.
Ne pise da su i dobili.
Doduse to ne znaci da nisu dobili i da je tacno sto @Curva govori.
Majke mi necu vise nikakve informacije pisati 1001 put morao sam se pravdati i dokazivati ili neko uleti tipa ma nije to .
Prije nego sto nesto napisem svaki put tri puta provjerim pa podjelim svama informaciju valjda tome forum i sluzi ali eto necu vise nista samo zajebancija i vozdra .
Ma drug kako hoces. Meni se ucinilo da u mejlu pise da smo je dobili i onda sam ga pomenuo.
Pa kad sam provjerio rekoh da u njemu pise da su predali.
Nisam ja rekao da ti lazes i da tvoje nije istina.
 
Avatar
avlami97
Postovi: 5236
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:34 pm

ISB87 je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:18 pm
ma ko kuka? neki forumas? prijasnji su predstavljali klub kao finansijski stabilan, a ni blizu. i to svaki navijac mora da zna, para nema i nije ih bilo nikad viska.
bezveze napadate upravu umjesto da se je.be od do savezu.
Ma, svako zna da para nije nikada bilo dovoljno. Međutim, kada je trebalo ljudi iz Uprave su na zakonit način posudili lovu Klubu, a potom kamatu vratili u Klub. Posude pola milke, vrati im se pola milke.

No, nešto se šuška da su ovi novi predali zahtjev za dobijanje kredita kod neke ruske banke u iznosu od 400 milja maraka. Zar ne bi bilo bolje da je tu lovu neko od Uprave posudio, bar ne bi morali banci vraćati kamate, jer ih banka neće halaliti garant? :D
Dok istina obuje cipele laž je već obišla cijeli svijet.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 1:47 pm

vjerovatno postoji neka caka, mozda su to pare za neki projekat a pare su posudjene za plate, raskide ugovora, finansirane su pripreme itd.
kao sto je bio slucaj i sa kreditom za reklame na stadionu.
MIRZA RASCIC
 
Avatar
zubanovic89
Postovi: 829
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:42 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 2:10 pm

Kredit za plate je nesto najgore sto cemo pocet radit, to je bukvalno recept za propast.
 
Avatar
ISB87
Postovi: 1987
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 11:34 am
Lokacija: Grbavica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 2:27 pm

cisto sumnjam da je kredit planiran za to, ali nisam upucen pa ne bih da lupam
MIRZA RASCIC
 
ublehas
Postovi: 1023
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 8:45 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 2:39 pm

ISB87 je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:18 pm
ma ko kuka? neki forumas? prijasnji su predstavljali klub kao finansijski stabilan, a ni blizu. i to svaki navijac mora da zna, para nema i nije ih bilo nikad viska.
bezveze napadate upravu umjesto da se je.be od do savezu.
Kukaju ljudi iz Uprave. Kad god pitam člana ove Uprave šta ima, kaže nema se para...
Ovi prije su pričali, nema nikad para na gomili, ali uspjevamo sve zatvoriti i isplanirati tokove novca...
 
MATORI
Postovi: 1144
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 2:42 pm

avlami97 je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:34 pm
ISB87 je napisao/la:
uto feb 05, 2019 1:18 pm
ma ko kuka? neki forumas? prijasnji su predstavljali klub kao finansijski stabilan, a ni blizu. i to svaki navijac mora da zna, para nema i nije ih bilo nikad viska.
bezveze napadate upravu umjesto da se je.be od do savezu.
Ma, svako zna da para nije nikada bilo dovoljno. Međutim, kada je trebalo ljudi iz Uprave su na zakonit način posudili lovu Klubu, a potom kamatu vratili u Klub. Posude pola milke, vrati im se pola milke.

No, nešto se šuška da su ovi novi predali zahtjev za dobijanje kredita kod neke ruske banke u iznosu od 400 milja maraka. Zar ne bi bilo bolje da je tu lovu neko od Uprave posudio, bar ne bi morali banci vraćati kamate, jer ih banka neće halaliti garant? :D
Ma ja čuo da bi oni dali svoju lovu, ali se boje da će i njih prozvati kamatari, čak i ako kamatu vrate kao sponzorstvo.
:lol:
Imaju jedni koji su pozajmljivali klubu transparentno - sve kroz papire, kamatu vratili klubu, sve se i danas može provjeriti.
Imaju i oni dugi koji su pozajmljivali u kesi - evidencije nigdje, niti ko zna tačno koliko glavnice - koliko kamate, pardon - prve kamate, pa kamate na kamate...pa ...biće još.
Imaju sad ovi treći, imovinu kluba koji su neki drugi uknjižili založi pa udri po kreditima u banku.
Ako uprava ne obezbijedi dovoljno sponzora - banka će naravno doći po svoje.

NARAVOUČENIE:
Koliko je god "stara" uprava bila levat za sporski dio - ovi su još veći levati za upravljanje klubom,
ma u stvari oni se u uravljanje razumiju "ko Mara u kriv ku.rac".
Ako pak znaju upravljati - ali neće, e onda smo u grdnom problemu, idemo pravo u ruke taldžijama ovih koji ne upravljaju dobro.
Ako to nisu u stvari isti likovi.
 
DobojskiManijak
Postovi: 249
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 11:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 2:56 pm

puno pričate odnosno puno nagađate, stvari nisu crno-bijele čak ni sive.Kao što nisam sumnjao u prošlu Upravu nemam razloga da sumnjam ni u ovu.Svjesni su ozbiljnosti posla i izazova koji su prihvatli.

Volim te Željo
Jednom Željezničar , uvijek Željezničar...
 
MATORI
Postovi: 1144
Pridružen/a: pon feb 15, 2016 9:38 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto feb 05, 2019 3:00 pm

Na osnovu dosadašnjih poteza nove uprave - ja IMAM razloga za sumnju.
Tačka.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], ubaceni element i 256 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija