Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:01 pm

Glasao za ostanak.

Ako neko treba da ide - Oda je zadnji na tom spisku.

Trenera i trenera otjerano. Neka dodje novi (nema sanse da zna vise o fudbalu od Ode, takvog nismo u stanju dovesti, niti ima sanse da ti ne bi razjebavao klub i talio se preko menadzera i sl.) i igracemo dobro 3-4 kola, pa lagano pad.

Ako ova uprava zeli sebi dobro, ako zeli klubu dobro, ako uopste zeli da ostane ostavice Odu jos nekoliko sezona. Jednom se to mora uraditi. Ako neces sad i ako neces s njim, onda nemoj nikad.

Ako ga otjeraju nek se kupe zajedno sa njim.

Razmisljajte malo dugorocnije prije nego glasate.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:05 pm

Meni je licno Nalic liminitiran trener, neko ko bi mogao da bude dobar koordinator u omladinskom pogonu. Imam osjecaj da bi ga i Joldic nadmudrio. Naravno, mozda grijesim ali to je moj neki osjecaj. Generalno uspjesan trener je taj kad se poklapaju ambicije i mogucnosti kluba sa njegovim individualnim sposobnostima. Mozes imati i top trenera ali ako ti dodje u klub koji nema slicne ambicije i mogucnosti onda se on lose snalazi. Isto tako, mozes staviti i dobrog trenera iz domace lige kao Musemica u bolji klub, recimo ko neki srednji tim u Turskoj, on bi se pogubio vise nego Pape.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:07 pm

igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:58 pm
A tuga je i to što npr bi taj Nalić bi možda bolji bio od lupam Marinovića, Baždarevića ili nekog ko je "zvučniji", ali bi ga raja popljuvala u ovoj situaciji prije puštanja Grbavice pri izlasku na teren. A ovi zvučniji bi doveli 3-4 hiljade dodatnih navijača, među kojima su i oni komentatori po FBu, što pročitaju rezultat i seru.
Zbog cega mislis da bi Nalic bio bolji od Marinovica? Kakav CV ima Nalic kao trener? Kakve uspjehe ima kao trener u seniorskom fudbalu? Biti trener Slobode neki uspjeh?
Ako neko dobro prica to ne znaci da je dobar u svom poslu, pa imali smo primjer Petrovica koji je bio tako slatkorjeciv..
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:08 pm

Nalic se skocka, ubaci koju tudjenicu u vokabular, sica se nekim frazama, bradica, cvike, ovo-ono, a fudbal mu je: momci, ostavimo kosti na terenu.

Da Sablja zna supljirat i da se ne oblaci ko papak - Nalic 1/1.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
vinston.cercil
Postovi: 950
Pridružen/a: sub mar 17, 2018 4:33 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:08 pm

Meni nije jasno kako ljudi zakljuce da treba ostaviti frajera koji nema pojasnjenje zasto ekipa igra lose, vec skace sebi u usta i mijenja izjave svaku utakmicu. Krivi igrace da ne igraju onako kako uvjezbavaju na treningu, i onda izvede isti sastav narednu tekmu, da bi ih na kraju popljuvao. Ljudi, frajer nije za ovog posla. Mislili smo da jeste, medjutim nije. Da zagovara i forsira lijep fudbal, da. Ali bojim se da to ne pije vode u ovoj ligi.
 
Avatar
igla
Postovi: 3648
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:09 pm

Ma lupio sam ga kao primjer. To da je neko ime ne mora značiti da bi nam bio dobar. Ali bi ime vratilo atmosferu. Isto da pitarima dodje Safet. Karina od trenera, a prva utakmica bi se trazila karta vise.
 
MrkiMedo
Postovi: 1927
Pridružen/a: sub apr 29, 2017 11:44 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:09 pm

Ja sam za smjenu Odovica ako ce doci neko ko je bolji i moderniji trener od njega. Ako ce njega smjeniti sad cisto da ga smjene, onda nema smisla.
U toku zimske pauze svakako ockeujem da on ide jer je izgubio autoritet i nije u stanju nositi se sa trenutnim igrackim kadrom, a da dodje neko mudat sa znanjem
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:11 pm

vinston.cercil je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:08 pm
Meni nije jasno kako ljudi zakljuce da treba ostaviti frajera koji nema pojasnjenje zasto ekipa igra lose, vec skace sebi u usta i mijenja izjave svaku utakmicu. Krivi igrace da ne igraju onako kako uvjezbavaju na treningu, i onda izvede isti sastav narednu tekmu, da bi ih na kraju popljuvao. Ljudi, frajer nije za ovog posla. Mislili smo da jeste, medjutim nije. Da zagovara i forsira lijep fudbal, da. Ali bojim se da to ne pije vode u ovoj ligi.
Pilo je za njegov prosli mandat, kad su ga (i nas zajedno s njim) sudije izmasakrirale, i kad su se odvijale najvece pljacke u istoriji PLBiH.

Tad je imao igracki slabiju ekipu, ali EKIPU, tim, momke koji su trolom isli na treninge i utakmice a prema ovima danas bili igracine.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
cikazubo
Postovi: 5851
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:12 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:13 pm

Brkoo je napisao/la:
uto nov 13, 2018 1:07 pm
igla je napisao/la:
uto nov 13, 2018 12:58 pm
A tuga je i to što npr bi taj Nalić bi možda bolji bio od lupam Marinovića, Baždarevića ili nekog ko je "zvučniji", ali bi ga raja popljuvala u ovoj situaciji prije puštanja Grbavice pri izlasku na teren. A ovi zvučniji bi doveli 3-4 hiljade dodatnih navijača, među kojima su i oni komentatori po FBu, što pročitaju rezultat i seru.
Zbog cega mislis da bi Nalic bio bolji od Marinovica? Kakav CV ima Nalic kao trener? Kakve uspjehe ima kao trener u seniorskom fudbalu? Biti trener Slobode neki uspjeh?
Ako neko dobro prica to ne znaci da je dobar u svom poslu, pa imali smo primjer Petrovica koji je bio tako slatkorjeciv..
Brkoo s obzirom da si najglasniji protivnik Odovica, a evo slazemo se u primjeru Nalica, zanima me koga bi zelio vidjeti na klupi, necemo mastati o nekim dokazanim strucnjacim iz Hrvatske i Srbije, postoji li dostupan strucnjak u BiH za kojeg mozemo garantovati da zna vise o lopti od Ode ?
Zadnja izmjena: cikazubo, dana/u uto nov 13, 2018 1:16 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:14 pm

“Nek sjedu Miske i Amar...”

Ne moze, bolan Brko.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj
 
Avatar
igla
Postovi: 3648
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:14 pm

I bgt nemoj reći Amar, da se ne vrtimo u krug. Koga bi volio mimo Amara?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23663
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:18 pm

Podrzavam ostanak Odovica!
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
Avatar
Velahalve
Postovi: 591
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 9:37 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:19 pm

Nemamo mi strpljenja sa trenerima i to je tako i na konstantno mijenjanje smo navikli, ali da vam kažem meni je još uvijek zao Petrovica, svakako ovako nismo ništa dobili, makar je bili borbe, bili smo u vrhu, nosili se sa AIK-om, al hajd samo tjeraj nema veze
 
Avatar
cipiripi
Prijatelj foruma
Postovi: 3044
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 8:32 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:24 pm

Kad vec ne moze Amar, ni Marinovic, trener kojeg bih ja volio vidjeti kod nas, a da je sa nasih prostora je Ibro Rahimić, covjek sa vizijom, znanjem i m.udima.
Alea iacta est!
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:29 pm

Mozda neko ko Zeljko Kopic. Mlad a vec ima iskustvo. Sad je u nekom bezveze timu na Kipru, pojma nemam kolika je plata tamo.
 
Eksperat
Postovi: 8
Pridružen/a: pon nov 12, 2018 8:28 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:30 pm

https://www.index.hr/sport/clanak/tko-j ... 42118.aspx

Kod nas bi rekli: Šta će ovaj Litvanac, vidi mu glave, kad su litvanci znali igrat lopte
 
Avatar
SIMA_SIMAU
Postovi: 6746
Pridružen/a: pet jun 10, 2016 11:49 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:31 pm

Ma vala nista gore ne bi ni bilo da nemamo trenera...Odovic se izgubio u zadnje vrijeme. Njegove izmjene su kriminalne.
Za slavnu prošlost, kroz tešku sadašnjost, za bolje sutra, nek’ ne fali volje za ljubav što se Željezničar zove.
 
Brkoo
Postovi: 4515
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:02 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:32 pm

@Cikazubo, Sta znaci to zna vise o lopti od Ode? Sta to Odovic ima kao trener u svojoj trenerskoj karijeri, kakav uspjeh da bi neko napisao da zna o lopti. Dodje jedan Nalic i objasni Odovicu sta je taktika.

Lijep fudbal za mene nije samo u dodavanjima, ono dodaju se vise puta na centru i onda kazes jao vidi kako igraju lijepo, Oda majstore. Lijep fudbal je kad znas u svakoj sekundi sta zelis, kad iz par poteza napravis nesto konkretno pred golom protivnika, a ne Odoviceve floskule o lijepom fudbalu na koje neki svrsavaju.

Kakve to strucnjake imamo u BiH da mozemo birati? Amar Osim i Vinko Marinovic su vrh treneri ove lige. Najbolji od svih. Da li ih mozemo dovesti je druga stvar, ali ti treneri ti milijardu milijardi puta garantuju uspjeh sto se tice ove lige. Spominjao sam hrvatskog trenera Deana Klafurica, trenutno je bez posla, osvojio duplu krunu u Poljskoj. Volio bih vidjeti njega na nasoj klupi.

Evo vidi Partizan u kosarci, ljudi doveli stranca za trenera, jako kvalitetnog trenera. Covjek kaze na press konferenciji da nije dosao u Partizan zbog novca nego mu se svidjela vizija kluba. Da li nas klub ima viziju? Sta mi zelimo? Zelimo titulu i neki iskorak sa trenerima kao sto su Odovic, Adzem, Kostic, Krcmarevic, Petrovic? How yes no.
Neka je svetinja koja na srcu stoji važnija od prezimena koje na leđima nosiš!
Mi smo Željini, Željo je naš! :zeljeznicar1:
 
Avatar
igla
Postovi: 3648
Pridružen/a: pon okt 17, 2016 2:41 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:34 pm

Imamo li mi neko udruženje navijača, koje nije usko vezano za ove najvatrenije, koji se bave organizacijom navijanja, gostovanja i sl? Ako ne, trebali bi ga imati. Ne da budu kopija Bordo prijatelja, tj. društvo iz kafane, pa prave klipove i brukaju se, liječe komplekse iz kafane, nego da imamo neke zrelije, mudrije, pametnije glave, podržane i mlađim snagama, onim obrazovanim, pametnim. Da rade u korist Želje, ne u korist struja ikakvih, da mogu izraziti stav u ovim situacijama.
 
Avatar
Amidza
Postovi: 2571
Pridružen/a: sri apr 26, 2017 11:43 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto nov 13, 2018 1:34 pm

Pa evo jesu pitari tjerali Husrefa, psovali mu, prozivali ga (Usref - sta je tu je, sjeca li se ko toga?), bojkotovali, jebavali matere svima i svakom, samarali igrace na ulici, tukli se, i? Sta se desi?

Uprava stane javnosti na crtu, podrzi njega, pusti ga da radi. Sve to nakon najtezeg poraza i najvece blamaze u historiji bh. fudbala. Sad su prvi i idu ka tituli.

Jeste i meni mrsko sto njih moram spominjati, jeste da kradu i kupuju, jeste da guraju spinove preko medija, sve to stoji. Ali na kraju kad sve to ogolis do kraja ostaje ti cinjenica da oni zaista igraju lopte, bar na momente, da lice na ekipu, na tim, da se imaju pravo nadati necemu.

Sve to je produkt cinjenice da su ovi njihovi imali dovoljno muda i pameti da ostave i podrze frajera koji: a) u nasim okolnostima jeste neki strucnjak, b) njihov je 1/1 i nece da se tali i krade.

Zalosno je, ali te dvije stavke (nesto zna i ne krade) se ne sjecam kad smo zadnji put imali u jednom treneru. Takvog treba podrzati jer ne rastu na drvecu. Neko ce reci da je to niska ljestvica, ali nista nama ne daje za pravo da trazimo vise, jer jednostavno nismo u stanju da to obezbijedimo. Nikad nismo ni bili, niti cemo u skorije vrijeme biti.
"Situacija je bila bremenita, njegova ljubav neupitna, a on na platnom spisku. Imao je podršku svakog normalnog hroničara društvenih zbivanja." - Lav Nikolajevič Tolstoj

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot], MiroslavKruzik i 171 gost.
 

 

Prijava  •  Registracija