Moderator/ica: storm_raider

 
Avatar
Locomotiva
Postovi: 294
Pridružen/a: sub jul 08, 2017 12:33 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 9:39 pm

starigrad je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:21 pm
Locomotiva je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:14 pm
kvalitet je napisao/la:
uto maj 28, 2019 8:38 pm


1. Nema dovoljno Željovaca koji su spremni izdvojiti novac koji ti spominješ. Trebamo se pomiriti s tim. Možda bi ih Zvezda imala (i to možda), ali oni imaju navijačku bazu nekoliko puta veću nego mi.
2. Da, fudbal je biznis i mi se trebamo prilagoditi tome. Neću da postanemo Nottingham Forest.
3. Ne bismo dominirali u BiH. Za dominaciju (ali pravu, ne ovu što je kao Zrinjski imao, govorim o dominaciji kao što je npr. Dinamova) ti treba minimalno godišnji budžet od 10.000.000 KM. Vremenom će to biti još više. To možemo dobiti vremenom samo uz investitora koji je spreman na početku izvaliti određeni novac koji će nas pogurati do grupne faze evropskog takmičenja, a kasnije bismo uz ozbiljan rad mogli napraviti neku konstantu. Tu mislim i na omladinski pogon i na infrastrukturu i na sve ostalo što ide uz "futbol".
4. Ponavljam, ulazak investitora nije gubljenje identiteta. Ne mogu da vjerujem da neko razmišlja na taj način. I ovako se kod nas ne pitaju navijači (niti su ikad), nego male grupe ljudi. Evo, u prošlom sazivu se sve vrtilo oko Misimovića. Sad oko Selimovića, Badžaka i Amara (valjda). Ovako bi samo imao istu situaciju, ali i više para (to se može sve ugovorima regulirati). Ne budite naivni. U svemu ovome je bitno samo zaštititi Želju, Željinu imovinu i Željina obilježja.
1. Nisam uopste spomenuo ikakav novac - ako ljudi imaju za desetogodisnjicu imaju i za dionicu.
2. Slazem se ali prvo biti pravi, radnicki, navijacki klub, onda biznis. Biznis je naci sponzore, imati dobro omladinsku skolu prodavati igrace i biti u dobitku. Tako i zadrzavati igrace mada je to malo teze ali sve to spada po "biznis".
3. Mi da smo imali da zadrzimo Lendrica, M. Stevanovica, Zakarica pa cak i Graovca bili bi korak blize dominacije. Ne treba puno za dominaciju u BH PL, nije nam liga neki kvalitet. Koliko treba, ne znam ali da platimo plate E. Zeca i jos jednog ili dvojicu vec si na dobrom putu.
4. Kako se to zastituje imovina preko prodaje?

Ako su 1000 ljudi kupili desetogodisnjicu kartu po 1000KM mislim da bi najmanje i toliko ljudi platili da dobiju glas u klubu. Lupam sad ali 1000KM x 1000 ljudi = 1 000 000KM. Dijeli na 12 mjeseci = 80.000KM extra mjesecno. Neka dobar fudbaler ima 10.000KM - eto neka 4. ima platu od 20.000 pa bi trener imao ulogu kao sto je pep imao s barcelonom. Neka bosnjo prestati pusiti po kutiju svaki dan i ide 1000KM za Zelju - nije da se nema.

Ne kazem sad sve da ide na igrace ali hocu da pokazem potencijal. 80.000KM mjesecno uopste nije lose.
izvinjavam se na upitu, nema lose i zle namjere, ali, jel ti pises preko google translate?
Da, ja sam taj francuz. Allez allez
STOP IZGOVORIMA RAZNIM! STOP STOLICAMA PRAZNIM!
NAVIJAČI NA GRBAVICU - SVAKU ŽELJINU UTAKMICU !
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 9:49 pm

kvalitet je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:15 pm
A i ja raspravljam s čovjekom koji smatra da je Hajduk dobro uređen (to koliko ih ismijavaju u Zagrebu i Rijeci je za sjesti i plakati). Hajduk koji je posljednju titulu osvojio u sezoni 2004/2005. Hajduk koji ima UBJEDLJIVO najviše navijača u Hrvatskoj (poslije Zvezde i u regiji), BOGATU historiju, koji ima EKSTRA stadion, SUPER uvjete za treniranje, sve što je klubu neophodno da bi se SVAKE godine borio za pehare. Bore li se? Ne bore. Ko je odgovoran? Rukovodstvo. Ko bira kod njih rukovodstvo, odnosno ko se pita? Navijači. I onda im krivi Dinamo, Mamić, HNS... pa kad poče i Rijeka nešto osvajati, svi im krivi, samo oni nisu. Toliko o njima i toliko o tome da se navijači nešto trebaju pitati.

Vedran Vukotić kojeg svi prizivate, uključujući i mene, je ZA ulazak investitora, a da to sve bude regulirano ugovorima kako bi se Željo zaštitio. Čovjek je za to jer zna kako stvari funkcioniraju u poslovnom svijetu i zna koliko dobrog to može donijeti Želji. Ponavljam, nisam za "divlje" prodaje sumnjivim licima, već sam za ozbiljnog investitora i da sve bude popraćeno ozbiljnim ugovorima. I dalje ne shvatam kako je ovo prodaja Željinog identiteta, ali hajde...

@Qooler, neznalico, Chelsea je jedan kultni engleski klub. Na utakmicama Chelseaja su, većinom, Londonci koji su tu već nekoliko generacija. Klub je bio uvijek dobro praćen, klub je uvijek imao veliku bazu navijača u Londonu. Dolaskom Romana su napravili upgrade i to je sve. Evo ti još jedan primjer. Roma je klub s baš velikom i bogatom historijom, ali vidiš da slabo trofeje osvajaju i nisu baš rezultatski najuspješniji. Ako se obistine priče, pa ih kupe Arapi i počnu osvajati trofeje, hoće li postati plastični klub bez navijača? Ne, nego će samo napraviti upgrade. To i nama treba.

@Le Blue, možemo pokušati, ali ćemo završiti kao Hajduk. Zašto gubiti vrijeme, kad možemo učiti na tuđim greškama?
Svi klubovi koji zavise od polupismenog arapa i rusa koji prodaje naftu će prije ili kasnije doživiti potop. Hajduku se smiju po Rijeci? Hajde molim te, ne govori neistine. Hajduk je samo u rezultatskoj krizi a nikako funkcionalnoj, dok će Dinamo tek upasti u krizu isto ko i sve plastične ekipe koje si nabrojao kada jedna po jedna arapska naftna faca nestane. Zivimo tek kratak period tog investiranja nafte u fudbal, a nismo ni jednu generaciju toga prezivili. Da se nesto dugorocno pokaze stabilno treba bar tri generacije da prezivi. Volio bih te vidjeti kada rikne Roman ili taj koji tajkun gdje će biti PSG i sve slične nakaze od klubova, a gdje Barca.
Na kraju krajeva, pričaš o sasvim drugim investitorima koji ne znaju ni koliko miliona imaju. Ajde pričaj o ovim koji su interesanti za Želju. To su odreda svjetske i lokalne varalice koje bi samo profita da imaju. Ako hoces privatizaciju, otidji do Krivaje, Hidrogradnje i sličnih, nemoj se poredit sa Apple, Microsft i sličnim.
Željo je bio i ostat će klub svih nas.
Zadnja izmjena: Qooler, dana/u uto maj 28, 2019 9:52 pm, ukupno mijenjano 1 put.
 
tibetanac
Postovi: 78
Pridružen/a: pon maj 06, 2019 2:32 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 9:57 pm

Ne radi nesto
Bice sve to dobro mi smo Zeljo sljedeca sezona je nasa 100%
Najmanje titula
:titula: :zeljeznicar1:
 
Guvo
Postovi: 290
Pridružen/a: ned feb 24, 2019 4:13 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 9:58 pm

Gledaj sto su na govnagovna.ba navalili sa registracijom novih nickova hahahah
pa dzaba sta god da napisete svi navijaci Zeljeznicara znaju da novinari pisu iza laznih nikova
i onaj njihov debil hrasno

e moj Amare kakve si debile drzao pored sebe svo vrijeme nisi ni svjestan
ti si iz ugledne porodice sramota je to
BOJKOT GG.BA PORTALA!
 
Avatar
Izlija
Moderator
Postovi: 3757
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 1:10 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 9:59 pm

tibetanac je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:57 pm
Ne radi nesto
Bice sve to dobro mi smo Zeljo sljedeca sezona je nasa 100%
Najmanje titula
:titula: :zeljeznicar1:
Sve radi :kafa:

:zeljeznicar1:
イビチャ・オシム
 
tibetanac
Postovi: 78
Pridružen/a: pon maj 06, 2019 2:32 pm
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:05 pm

:palacgore:
jbg nemamo drugi klub da navijamo kao pitari malo za svinje malo za radnik. Sjecam se vica prije 7-8 godina idu dva pitara jedan navija za borac drugi za laktase :placeodsmijeha: i tad su klosari navijali protiv Zelje. Kakvi su to dusmani nista im sveto nije. Mi smo opet o sebi pri sebi boli nas kita s kim se oni bore za nesto bas smo im nabili komplekse. Ne treba nam jos da se i sami koljemo pored takvih komsija. Kad se svi navijaci ujedine bice nam bolje do tad smo donji. Pa da vidimo ko ce na kraju pokazati da mu je klub iznad svega
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18956
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:14 pm

Prestanite prozivati i vrijedjati jedne druge, jeste li normalni ljudi? Navijate za isti klub, nemojte to raditi jedni drugima.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:18 pm

Da li je ova predstojeća skupstina u junu vanredna ili redovna? Zna li iko?
 
santakuruz
Postovi: 393
Pridružen/a: sub feb 04, 2017 11:14 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:19 pm

Qooler je napisao/la:
kvalitet je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:15 pm
A i ja raspravljam s čovjekom koji smatra da je Hajduk dobro uređen (to koliko ih ismijavaju u Zagrebu i Rijeci je za sjesti i plakati). Hajduk koji je posljednju titulu osvojio u sezoni 2004/2005. Hajduk koji ima UBJEDLJIVO najviše navijača u Hrvatskoj (poslije Zvezde i u regiji), BOGATU historiju, koji ima EKSTRA stadion, SUPER uvjete za treniranje, sve što je klubu neophodno da bi se SVAKE godine borio za pehare. Bore li se? Ne bore. Ko je odgovoran? Rukovodstvo. Ko bira kod njih rukovodstvo, odnosno ko se pita? Navijači. I onda im krivi Dinamo, Mamić, HNS... pa kad poče i Rijeka nešto osvajati, svi im krivi, samo oni nisu. Toliko o njima i toliko o tome da se navijači nešto trebaju pitati.

Vedran Vukotić kojeg svi prizivate, uključujući i mene, je ZA ulazak investitora, a da to sve bude regulirano ugovorima kako bi se Željo zaštitio. Čovjek je za to jer zna kako stvari funkcioniraju u poslovnom svijetu i zna koliko dobrog to može donijeti Želji. Ponavljam, nisam za "divlje" prodaje sumnjivim licima, već sam za ozbiljnog investitora i da sve bude popraćeno ozbiljnim ugovorima. I dalje ne shvatam kako je ovo prodaja Željinog identiteta, ali hajde...

@Qooler, neznalico, Chelsea je jedan kultni engleski klub. Na utakmicama Chelseaja su, većinom, Londonci koji su tu već nekoliko generacija. Klub je bio uvijek dobro praćen, klub je uvijek imao veliku bazu navijača u Londonu. Dolaskom Romana su napravili upgrade i to je sve. Evo ti još jedan primjer. Roma je klub s baš velikom i bogatom historijom, ali vidiš da slabo trofeje osvajaju i nisu baš rezultatski najuspješniji. Ako se obistine priče, pa ih kupe Arapi i počnu osvajati trofeje, hoće li postati plastični klub bez navijača? Ne, nego će samo napraviti upgrade. To i nama treba.

@Le Blue, možemo pokušati, ali ćemo završiti kao Hajduk. Zašto gubiti vrijeme, kad možemo učiti na tuđim greškama?
Svi klubovi koji zavise od polupismenog arapa i rusa koji prodaje naftu će prije ili kasnije doživiti potop. Hajduku se smiju po Rijeci? Hajde molim te, ne govori neistine. Hajduk je samo u rezultatskoj krizi a nikako funkcionalnoj, dok će Dinamo tek upasti u krizu isto ko i sve plastične ekipe koje si nabrojao kada jedna po jedna arapska naftna faca nestane. Zivimo tek kratak period tog investiranja nafte u fudbal, a nismo ni jednu generaciju toga prezivili. Da se nesto dugorocno pokaze stabilno treba bar tri generacije da prezivi. Volio bih te vidjeti kada rikne Roman ili taj koji tajkun gdje će biti PSG i sve slične nakaze od klubova, a gdje Barca.
Na kraju krajeva, pričaš o sasvim drugim investitorima koji ne znaju ni koliko miliona imaju. Ajde pričaj o ovim koji su interesanti za Želju. To su odreda svjetske i lokalne varalice koje bi samo profita da imaju. Ako hoces privatizaciju, otidji do Krivaje, Hidrogradnje i sličnih, nemoj se poredit sa Apple, Microsft i sličnim.
Željo je bio i ostat će klub svih nas.
Hajduk u rezultatskoj krizi? Koja traje 10 godina. Zeljo je u slicnoj situaciji kao i Hajduk zbog toga sto i u Hajduku imas najmanje dvije struje koje sabotiraju jedne druge, sto ulica donosi odluke, sto nema sistema. U takvim okolnostima nece doci do rezultata bez obzira na ogroman broj navijaca i podrsku. S druge strane Dinamo je prevazisao regionalne okvire zbog jednog covjeka koji je Alfa i Omega u klubu, koji ima viziju i koji je izuzetno sposoban (ne ulazim u to da li je kriminalac ili ne). Napravljen je sistem u kojem sve funkcionise, od administracije, od najmladjih kategorija, do seniora. Taj sistem je uz Mamicevu sposobnost iznjedrio minimalno po jedan transfer preko 10miliona eura svake godine, zadnjih desetak godina. Dinamo ne zivi od nekih stranih investicija kako ti kazes, vec od prodaje igraca i od euro nastupa. Dinamo kad izbaci igraca od 17 godina u prvi tim, njega ne pljuju nekakvi je.ivjetri i ne psuju mu na utakmicama, taj igrac za godinu dana zaduzi kapitensku traku i Dinamo masno zaradi na njemu. A pogledajte samo koliko smo mi pljuvali Anela i Hajdara. Nama fali Mamic koji ce treneru reci npr., Anel i Semir Dacic koji su nasi najperspektivniji igraci MORAJU igrati svaku utakmicu, ne zanima me kako ces to postici. Moraju se dovoditi djeca, moraju se ta djeca onda forsirati pod svaku cijenu.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk

 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:20 pm

Bosanac1993 je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:18 pm
Da li je ova predstojeća skupstina u junu vanredna ili redovna? Zna li iko?
Redovna, ali ce po svemu sudeci biti vanredna.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
LeBlue
Postovi: 1771
Pridružen/a: sri okt 19, 2016 2:44 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:22 pm

Kako ovo Buducnost u CG moze a mi nemozemo. Pravo zeznuta ova Uefa
 
neroazzuro
Postovi: 1905
Pridružen/a: sub feb 13, 2016 11:02 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:24 pm

Vidim ovde nekima još nije jasno da mi ostajemo bez kluba.
Fino je što je Amar trener, samo je pitanje čega će biti trener dogodine.
 
Avatar
zeka_tm87
Postovi: 1407
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 12:13 am
Lokacija: Juzna Pruga
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:25 pm

storm_raider je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:20 pm
Bosanac1993 je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:18 pm
Da li je ova predstojeća skupstina u junu vanredna ili redovna? Zna li iko?
Redovna, ali ce po svemu sudeci biti vanredna.
ma nesto nevjerujem da ce bagra odletiti da ce biti samo kazmeticke promjene ali sparsovac travnicanin i footballac ostati nazalost.
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:27 pm

starigrad je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:04 pm
Qooler je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:49 pm
kvalitet je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:15 pm
A i ja raspravljam s čovjekom koji smatra da je Hajduk dobro uređen (to koliko ih ismijavaju u Zagrebu i Rijeci je za sjesti i plakati). Hajduk koji je posljednju titulu osvojio u sezoni 2004/2005. Hajduk koji ima UBJEDLJIVO najviše navijača u Hrvatskoj (poslije Zvezde i u regiji), BOGATU historiju, koji ima EKSTRA stadion, SUPER uvjete za treniranje, sve što je klubu neophodno da bi se SVAKE godine borio za pehare. Bore li se? Ne bore. Ko je odgovoran? Rukovodstvo. Ko bira kod njih rukovodstvo, odnosno ko se pita? Navijači. I onda im krivi Dinamo, Mamić, HNS... pa kad poče i Rijeka nešto osvajati, svi im krivi, samo oni nisu. Toliko o njima i toliko o tome da se navijači nešto trebaju pitati.

Vedran Vukotić kojeg svi prizivate, uključujući i mene, je ZA ulazak investitora, a da to sve bude regulirano ugovorima kako bi se Željo zaštitio. Čovjek je za to jer zna kako stvari funkcioniraju u poslovnom svijetu i zna koliko dobrog to može donijeti Želji. Ponavljam, nisam za "divlje" prodaje sumnjivim licima, već sam za ozbiljnog investitora i da sve bude popraćeno ozbiljnim ugovorima. I dalje ne shvatam kako je ovo prodaja Željinog identiteta, ali hajde...

@Qooler, neznalico, Chelsea je jedan kultni engleski klub. Na utakmicama Chelseaja su, većinom, Londonci koji su tu već nekoliko generacija. Klub je bio uvijek dobro praćen, klub je uvijek imao veliku bazu navijača u Londonu. Dolaskom Romana su napravili upgrade i to je sve. Evo ti još jedan primjer. Roma je klub s baš velikom i bogatom historijom, ali vidiš da slabo trofeje osvajaju i nisu baš rezultatski najuspješniji. Ako se obistine priče, pa ih kupe Arapi i počnu osvajati trofeje, hoće li postati plastični klub bez navijača? Ne, nego će samo napraviti upgrade. To i nama treba.

@Le Blue, možemo pokušati, ali ćemo završiti kao Hajduk. Zašto gubiti vrijeme, kad možemo učiti na tuđim greškama?
Svi klubovi koji zavise od polupismenog arapa i rusa koji prodaje naftu će prije ili kasnije doživiti potop. Hajduku se smiju po Rijeci? Hajde molim te, ne govori neistine. Hajduk je samo u rezultatskoj krizi a nikako funkcionalnoj, dok će Dinamo tek upasti u krizu isto ko i sve plastične ekipe koje si nabrojao kada jedna po jedna arapska naftna faca nestane. Zivimo tek kratak period tog investiranja nafte u fudbal, a nismo ni jednu generaciju toga prezivili. Da se nesto dugorocno pokaze stabilno treba bar tri generacije da prezivi. Volio bih te vidjeti kada rikne Roman ili taj koji tajkun gdje će biti PSG i sve slične nakaze od klubova, a gdje Barca.
Na kraju krajeva, pričaš o sasvim drugim investitorima koji ne znaju ni koliko miliona imaju. Ajde pričaj o ovim koji su interesanti za Želju. To su odreda svjetske i lokalne varalice koje bi samo profita da imaju. Ako hoces privatizaciju, otidji do Krivaje, Hidrogradnje i sličnih, nemoj se poredit sa Apple, Microsft i sličnim.
Željo je bio i ostat će klub svih nas.
a, jesi li ti razmisljao da sistem, kakav ti zagovaras i da bi isti, uopste, bio uspjesan, trazi od tog clanstva da svake godine placa 2.000 KM za pravo glasa + predlozenih 400 KM za clanstvo? mislis da neko za te pare ne bi trazio nesto nazad? i, siguran sam da se ne bi naslo ni 300 ljudi, spremnih na tako nesto.

i pitari su probali sa takvim sistemom, pa znamo kako zavrsi.
Ajmo krenut sa 300, pa da vidimo gdje cemo zavrsiti.
Meni je nelogicnije ocekivati od jednog "investitora", da da neke milione. Nas ima jako mnogo koji bi dali pare za uzvrat trasparetnosti.
Ja sam spreman dat svake godine za Zelju 400KM da imam pravo glasa, pod uslovom da se izmjeni statut i da imam izvjestaje o poslovanju. Sa tim bi najvise Zeljo dobio. Kada se gradio istok, bilo je ograniceno na ljude koji zive ovde jer trebaju doci na utakmicu. Dok kupovina dionice Želje ne zavisi od toga. Kupit će je ko god voli Želju iz cijelog svijeta.
Na kraju, kada bi se uredio klib kao Željo, ubjedjen sam da bi iz omladinskog pogona bilo mnogo talenata, koji se prodaju i iskren da budem, mislim da bi to bio dugoročno vrlo isplativ posao. Zamisli imaš 20 Višći i Bajića koji mjenjaju klubove. Bilo bi vrlo zahvalno biti "dioničar" Želje. U tome se ne varam. Želji treba sistem, a baza za nalazak talenata je tu.
 
Avatar
MiroslavKruzik
Postovi: 3181
Pridružen/a: čet sep 13, 2018 11:34 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:39 pm

storm_raider je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:20 pm
Bosanac1993 je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:18 pm
Da li je ova predstojeća skupstina u junu vanredna ili redovna? Zna li iko?
Redovna, ali ce po svemu sudeci biti vanredna.
Pa pretpostavio sam da je po planu redovna, ali nisam bio siguran. Hvala Storme
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:43 pm

santakuruz je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:19 pm
Qooler je napisao/la:
kvalitet je napisao/la:
uto maj 28, 2019 9:15 pm
A i ja raspravljam s čovjekom koji smatra da je Hajduk dobro uređen (to koliko ih ismijavaju u Zagrebu i Rijeci je za sjesti i plakati). Hajduk koji je posljednju titulu osvojio u sezoni 2004/2005. Hajduk koji ima UBJEDLJIVO najviše navijača u Hrvatskoj (poslije Zvezde i u regiji), BOGATU historiju, koji ima EKSTRA stadion, SUPER uvjete za treniranje, sve što je klubu neophodno da bi se SVAKE godine borio za pehare. Bore li se? Ne bore. Ko je odgovoran? Rukovodstvo. Ko bira kod njih rukovodstvo, odnosno ko se pita? Navijači. I onda im krivi Dinamo, Mamić, HNS... pa kad poče i Rijeka nešto osvajati, svi im krivi, samo oni nisu. Toliko o njima i toliko o tome da se navijači nešto trebaju pitati.

Vedran Vukotić kojeg svi prizivate, uključujući i mene, je ZA ulazak investitora, a da to sve bude regulirano ugovorima kako bi se Željo zaštitio. Čovjek je za to jer zna kako stvari funkcioniraju u poslovnom svijetu i zna koliko dobrog to može donijeti Želji. Ponavljam, nisam za "divlje" prodaje sumnjivim licima, već sam za ozbiljnog investitora i da sve bude popraćeno ozbiljnim ugovorima. I dalje ne shvatam kako je ovo prodaja Željinog identiteta, ali hajde...

@Qooler, neznalico, Chelsea je jedan kultni engleski klub. Na utakmicama Chelseaja su, većinom, Londonci koji su tu već nekoliko generacija. Klub je bio uvijek dobro praćen, klub je uvijek imao veliku bazu navijača u Londonu. Dolaskom Romana su napravili upgrade i to je sve. Evo ti još jedan primjer. Roma je klub s baš velikom i bogatom historijom, ali vidiš da slabo trofeje osvajaju i nisu baš rezultatski najuspješniji. Ako se obistine priče, pa ih kupe Arapi i počnu osvajati trofeje, hoće li postati plastični klub bez navijača? Ne, nego će samo napraviti upgrade. To i nama treba.

@Le Blue, možemo pokušati, ali ćemo završiti kao Hajduk. Zašto gubiti vrijeme, kad možemo učiti na tuđim greškama?
Svi klubovi koji zavise od polupismenog arapa i rusa koji prodaje naftu će prije ili kasnije doživiti potop. Hajduku se smiju po Rijeci? Hajde molim te, ne govori neistine. Hajduk je samo u rezultatskoj krizi a nikako funkcionalnoj, dok će Dinamo tek upasti u krizu isto ko i sve plastične ekipe koje si nabrojao kada jedna po jedna arapska naftna faca nestane. Zivimo tek kratak period tog investiranja nafte u fudbal, a nismo ni jednu generaciju toga prezivili. Da se nesto dugorocno pokaze stabilno treba bar tri generacije da prezivi. Volio bih te vidjeti kada rikne Roman ili taj koji tajkun gdje će biti PSG i sve slične nakaze od klubova, a gdje Barca.
Na kraju krajeva, pričaš o sasvim drugim investitorima koji ne znaju ni koliko miliona imaju. Ajde pričaj o ovim koji su interesanti za Želju. To su odreda svjetske i lokalne varalice koje bi samo profita da imaju. Ako hoces privatizaciju, otidji do Krivaje, Hidrogradnje i sličnih, nemoj se poredit sa Apple, Microsft i sličnim.
Željo je bio i ostat će klub svih nas.
Hajduk u rezultatskoj krizi? Koja traje 10 godina. Zeljo je u slicnoj situaciji kao i Hajduk zbog toga sto i u Hajduku imas najmanje dvije struje koje sabotiraju jedne druge, sto ulica donosi odluke, sto nema sistema. U takvim okolnostima nece doci do rezultata bez obzira na ogroman broj navijaca i podrsku. S druge strane Dinamo je prevazisao regionalne okvire zbog jednog covjeka koji je Alfa i Omega u klubu, koji ima viziju i koji je izuzetno sposoban (ne ulazim u to da li je kriminalac ili ne). Napravljen je sistem u kojem sve funkcionise, od administracije, od najmladjih kategorija, do seniora. Taj sistem je uz Mamicevu sposobnost iznjedrio minimalno po jedan transfer preko 10miliona eura svake godine, zadnjih desetak godina. Dinamo ne zivi od nekih stranih investicija kako ti kazes, vec od prodaje igraca i od euro nastupa. Dinamo kad izbaci igraca od 17 godina u prvi tim, njega ne pljuju nekakvi je.ivjetri i ne psuju mu na utakmicama, taj igrac za godinu dana zaduzi kapitensku traku i Dinamo masno zaradi na njemu. A pogledajte samo koliko smo mi pljuvali Anela i Hajdara. Nama fali Mamic koji ce treneru reci npr., Anel i Semir Dacic koji su nasi najperspektivniji igraci MORAJU igrati svaku utakmicu, ne zanima me kako ces to postici. Moraju se dovoditi djeca, moraju se ta djeca onda forsirati pod svaku cijenu.

Sent from my SM-J730GM using Tapatalk
Sve se slažem, ali to će se sa Dinamom srušiti čim duh Mamića nestane iznad njega. Doći će razni jebivjetri koji će namirisati profit.
Hajduk je prošao najgore, početni period kada sve ide hu ha. Sada već ide period stabilizacije i dugoročno će samo napredovati, dok Dinamo ako ne nadje nekog laufera ala Mamić će doći u situaciju da ga svako može zapasti, ljudi svakakvih namjera (mada su iskreno purgeri mnogo kulturniji ali i korumpiraniji od nas) .
Razlika je ogromna kako neki poslovni subjekt preživljava smrt (odlazak) alfa i omege i onog subjekta koji ne zavisi od jednog lica.

Ja mislim da mi možemo biti jedan stabilan mali klub sa okružen Željinim bolesnicima. Nemojte porediti sada stanje na tribinama sa onim što može biti. Mnogi se vole voziti brodom, ali on kad počne tonit svi bježe sa njega. Ja prvi vjerovatno više neću na tribine i davat pare dok neko ima interes da ne izvrsi uplatu koja nas košta nas milion. Ispadam samo budala.
Ako se stvori transparentost, odgovornost i povjerenje, mnogi će se okupiti oko Želje, a siguran sam ako se uredi sisitem da će tu biti i zarade.
 
Avatar
kvalitet
Postovi: 2640
Pridružen/a: sub mar 19, 2016 12:46 pm
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:46 pm

Za onog što me citira na gg.ba, znam da čitaš ovaj forum, pa da ti kažem nešto.

Koliko god sam bio za odlazak Senada Misimovića, toliko znam da nas on nikad nije htio prodati. Nije nas želio prodati ni Vukotić, nikada, ali jeste bio za ulazak jakog investitora. Zbog toga je, između ostalog i prema mojim informacijama, Vedran i otišao iz kluba, jer je on imao tu viziju, a Senad drugu (ovo što se radilo, sve suprotno od prodaje).

Nemoj izvrtati riječi. Hvala.
Bez privatizacije kluba nema sportskog uspjeha!

Željo je religija i život, nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja.
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23652
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:48 pm

@starigrad, :palacgore:
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/
 
samo_da_repliciram
Postovi: 218
Pridružen/a: pon maj 20, 2019 9:24 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 10:52 pm

Nas ima jako mnogo koji bi dali pare za uzvrat trasparetnosti
Nema čini ti se, ljudi su ovdje previše siromašni da bi mogli finansirati ambicije jednog kluba kao što je Željo, ne treba se zanositi uopste da je tako nešto moguće
 
Qooler
Postovi: 1424
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto maj 28, 2019 11:03 pm

starigrad je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:47 pm
Qooler je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:27 pm
starigrad je napisao/la:
uto maj 28, 2019 10:04 pm


a, jesi li ti razmisljao da sistem, kakav ti zagovaras i da bi isti, uopste, bio uspjesan, trazi od tog clanstva da svake godine placa 2.000 KM za pravo glasa + predlozenih 400 KM za clanstvo? mislis da neko za te pare ne bi trazio nesto nazad? i, siguran sam da se ne bi naslo ni 300 ljudi, spremnih na tako nesto.

i pitari su probali sa takvim sistemom, pa znamo kako zavrsi.
Ajmo krenut sa 300, pa da vidimo gdje cemo zavrsiti.
Meni je nelogicnije ocekivati od jednog "investitora", da da neke milione. Nas ima jako mnogo koji bi dali pare za uzvrat trasparetnosti.
Ja sam spreman dat svake godine za Zelju 400KM da imam pravo glasa, pod uslovom da se izmjeni statut i da imam izvjestaje o poslovanju. Sa tim bi najvise Zeljo dobio. Kada se gradio istok, bilo je ograniceno na ljude koji zive ovde jer trebaju doci na utakmicu. Dok kupovina dionice Želje ne zavisi od toga. Kupit će je ko god voli Želju iz cijelog svijeta.
Na kraju, kada bi se uredio klib kao Željo, ubjedjen sam da bi iz omladinskog pogona bilo mnogo talenata, koji se prodaju i iskren da budem, mislim da bi to bio dugoročno vrlo isplativ posao. Zamisli imaš 20 Višći i Bajića koji mjenjaju klubove. Bilo bi vrlo zahvalno biti "dioničar" Želje. U tome se ne varam. Želji treba sistem, a baza za nalazak talenata je tu.
kako mislis bila ogranicena kupovina na ljude koji zive ovdje? znas li ko je sve i odakle kupovao? i, po pitanju tih stolica, bas bih volio da se objavi koliko je pojedinaca, sto fizickih lica, sto firmi, ucestvovalo u kupovini stolica. dosta je bilo zbirnih kupovina.

nije ta kriticna masa bas tolika koliko se misli, a dokaz je broj gledalaca na tekmama. osvojis titulu, ali je u nizu, pa ti dodje 4-5 hiljada. osvojis kup, nakon godina suse sa trofejima, pa ti dodje 1.500. takav smo narod, zasitimo se brzo, zivimo za trenutak euforije, ne mislimo na sutra, daj danas, sve i odmah.

300 X 400 = 120.000 KM, cca pola obaveza za sadasnje mjesecne plate sa doprinosima. ne kazem da je lose, ali sta imas od toga sto ces dobiti izvjestaj, ako je situacija kao sada. gledat u brojeve i plakat? proklinjati nekoga? psovati mu? evo, sta sada uraditi pametno i da znamo da ce biti bolje? eto, mogao bi birati, sta ako ne prodje tvoj, jer je 250 drugacije glasalo, kontra tebe i ostalih 49? ko ce onda biti kriv? gore izracunah da bi, daj boze i to, dosli do nekakvih 120.000 KM. mislis da bi se neko, ko bi imao namjeru zavrnuti milione preko kluba, razmisljao kupiti vecinu takvih paketa preko svojih ljudi?

ne kazem ja da je losa zamisao, ali sumnjam da je kod nas provodiva. zbog mentaliteta, socijalne i finansijske situacije u drustvu i mogucnosti marifetluka, koji su nam, itekako, dragi.

pogledaj ti primjer maribora, moje misljenje je da je to nesto sto je nama najblize, najostvarivije i najdjelotvornije. imovina kluba mirna, nema je u talovima, a svima u interesu da je 1. tim vrhunski.
Pa mislim da zbog tih 300 koji bi imali pravo glasa i detaljan izvjestaj, bili dovoljna kočnica raznom javašluku. Čim nema javašluka onda sistem ide naprijed. Ja kako gledam poslovanje za vrijeme Misimovića da je Željo postao jako profitabilan klub. Da je nastavio onako 6 godina, bio bi u suficitu. Placali su se porezni dugovi, razna zaostala potrazivanja, investiralo u stadion, LED... Tek su trebali poslovni da se stave u funkciju... Dakle siguran sam da smo 6 godina išli onim ritmom da bi imali dobar budzet za igrače. Bitno je uvesti odgovornost i domaćinsko upravljanje, a onda sve dolazi samo.

Evo izgubismo milion ko od šale. Šta mislite koliko je do sada miliona po sličnim osnovama izgubljeno. Kada ne bi bilo toga sve bi se samo po sebi rijesilo,samo treba malo domaćinskog ubaciti, a to bi valjda ti zaljubljenici Želje uspjeli. Ne znam treba detaljno pročitati statut Barce. Ja sam djelimično bacio oko. Sutra ću još. Ljudi su to sigurno sve uredili. Ne treba izmišljat toplu vodu, samo prilagodit situaciji.

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Google [Bot] i 80 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija