Moderator/ica: storm_raider

 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 10:04 am

Occasionally je napisao/la:
pon mar 09, 2020 8:37 pm
I za Upravu važi - Sjedi "2" :ne:

Građevine i građevinci strana 2. post 15.
Šta je nama Jug
slika
Iskreno ovo bi bilo ruglo. Taman smo počeli slagati da je nešto sa nečim u skladu. Sada praviti drugačiji jug u odnosu na sjever i istok je bezveze estetski. Ovo jeste funkcionalnije, veći kapacitet i sl, al kvari sveukupnu sliku. Ako nam kapacitet bude najveći problem onda trebamo biti sretni.

Napraviti jug isto kao i sjever, a jedina razlika da budu preklopive stolice.
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 10:13 am

Pa kakvi ste vi ljudi, odgovara vam da njih poguraju, a da nas zakinu za koga vi navijate da mi je znati
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
sahmat
Postovi: 1151
Pridružen/a: pon avg 28, 2017 9:57 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 10:13 am

Pa kakvi ste vi ljudi, odgovara vam da njih poguraju, a da nas zakinu za koga vi navijate da mi je znati
"Znaš li šta je najbitnije u životu? Željo, prijatelju."

AMAR OSIM !
 
Avatar
Leon_Professional
Postovi: 19810
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:31 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 10:41 am

Sve pitar do pitara.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5953
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 10:44 am

sahmat je napisao/la:
uto mar 10, 2020 10:13 am
Pa kakvi ste vi ljudi, odgovara vam da njih poguraju, a da nas zakinu za koga vi navijate da mi je znati
To se nece desiti kao sto se nije ni desilo do sada.
Ako bude guranja,gurat cemo se i mi i oni zajedno....
Pustite tu supljui nekakvo etiketiranje....
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
Avatar
PlaviVlak
Postovi: 1993
Pridružen/a: uto feb 06, 2018 11:11 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 10:47 am

Do petka je zadnji rok za prijavu igrača, još 3 dana imamo za Blaževića i Ajayia. Nadam se da ćemo to nekako riješiti i još jači ući u završnicu.

Atmosfera na Grbavici u meni već sada budi euforiju za utakmicu protiv Čelika. Nevjerovatno mi je da je istok svih 90 minuta prestajao, da niko nije ni pomišljao da sjedne i da se pratio svaki pokret igrača.

A vezano za igru, nadam se tandemu Jovanović-Ikić na štoperima.
Stari nick: Zaka.

Biće Željo opet šampion!
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:02 am

Dominic je napisao/la:
pon mar 09, 2020 6:35 pm
Qooler je napisao/la:
pon mar 09, 2020 10:16 am
Izlija je napisao/la:
ned mar 08, 2020 10:52 pm


Nije sarkazam i ne pokušavam da ti nešto kao šuknem jer bi vjerovatno i ti volio da si bio večeras na stadionu ali zbog nečeg si bio spriječen.
Teren je u živo kada ga gledaš zelen osim dijelova ispred golmana gdje je izrovan i nema trave.
Da te razočaram, bio sam na sjeveru večeras. Kada je rađen teren rečeno je da je vrlo kvalitetan i u rangu svjetskih terena. Na početku je tako i izgeldao. Sada se naš teren sve više žuti , a europski se i dalje zelene. Evo 1921 ekipa je izbacila slike u HD, ja sam bio na terenu i on je više žut nego zelen. Kada sam gledao snimak na MojojTV još je užasnije bilo, a salžem se da oni nisu mjerilo.
Najzelniji je tamo gdje su uhljupi bacili baklje pa ona dva kruga se zelene ispred zdenke. E sada da li onaj hibrid daje žućkastu boju, ne znam pa kada ga baklje spale tu te dvije tačke strše zeleno. Pogeldaj bilo koju europsku utakmicu i uporedi sa našim terenom. Valjda bi trebali travnjaci biti u tom ranku, tako je rečeno kad je napravljen.

22. kolo 2020
slika


23 kolo 2019
slika
@Qooler, reci da se zezas! Koje evropske utakmice, koji travnjaci u tom rangu a ne ranku valjda? Poredis Grbavicu s velikim europskim stadionima koji izdvajaju minimalno milion eura na odrzavanje terena godisnje i hoces da se i nasa trava zeleni isto kao i kod njih. :roll: :zid:
Bio sam svjedokom kad se upali razvjeta izmedju utakmica tokom zimskih mjeseci na jednom stadionu u Evropi, ona visi kao ogromni inkubatori za pilice s krova ili nekih nosaca i tik je iznad terena. Pa to trosi toliko struje da je nezamislivo da iko moze imati ispod Beca i u nasim uslovima i tako je to skupa oprema da je moze imati samo redovni ucesnik CL i slicno, a ti ocekujes da nasa Grbavica ima istu boju trave pocetkom marta, na kraju zime, kao u Dortmundu, Berlinu, Parizu, Londonu...?
Ne razumijem, fakat. Te im zucaksta trava na Grbavici te nije najzelenija, te katastrofalno odrzavanje terena u februaru i pocetku marta...Odoh hrkljusa udarat po glavi. Sta je ovo?
Ne zezam se. Evo sada si i sam objasnio zašto se naš travnjak "žuti", a tvrdilo se da je sve super.
Nama je sreća da mi sada imamo dobru podlogu, da su grijači i odvod vode uradjeni dobro. Ako ovaj busen i strada to će biti lakše rješivo jer ne zahtjeva opet totalnu rekonstrukciju terena. Sreća je da je neko i mislio na grijanje terena, pa je ugradio grijače. Neke buduće generacije će znati to iskoristiti.
Naš travnjak je u ova doba godine u odličnom stanju u odnosu na sve u BiH. Medjutim ne trebamo se ugledati na takve, jer da smo to radili sigurno ne bi 1.5 mil otišlo u teren. Slažem se da je sada utopija grijanje terena, ali treba bar razmišljati i pričati o tome. Mislim da je grijanje terena tako da plaćamo struju nemoguće, čak ni u daljoj budućnosti. Jedina realana opcija u daljoj budućnosti su solarni paneli. Ne znam da li bi se mogla bar statika tribine juga prilagoditi tome da krov treba u daljoj budućnosti nosi solarne panele. Grijanje terena je zadnji korak, a prvi je uočiti da naš travnjak nema boju koju bi trebao imati. Evo ipak smo ga napravili. Jest mal ona teži način. Zanimljivo je da moramo ovoliko energije potrošiti da uočimo da nešto nije OK.
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:04 am

A sto im Amar otkaze podijeli...
Amar Amar Osim Osim!!
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Premier
Postovi: 812
Pridružen/a: sri maj 23, 2018 4:59 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:07 am

PlaviVlak je napisao/la:
uto mar 10, 2020 10:47 am
Do petka je zadnji rok za prijavu igrača, još 3 dana imamo za Blaževića i Ajayia. Nadam se da ćemo to nekako riješiti i još jači ući u završnicu.

Atmosfera na Grbavici u meni već sada budi euforiju za utakmicu protiv Čelika. Nevjerovatno mi je da je istok svih 90 minuta prestajao, da niko nije ni pomišljao da sjedne i da se pratio svaki pokret igrača.

A vezano za igru, nadam se tandemu Jovanović-Ikić na štoperima.
Prijavljeni su, nije to problem nego neki drugi papiri...valjda ce brzo..
 
Avatar
Grbavica
Postovi: 7188
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 10:00 pm
Lokacija: A sektor
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:08 am

nikad_izvini je napisao/la:
tm87alem je napisao/la:
pon mar 09, 2020 4:31 pm
I još nešto, danas gledam stavku u budžetu za sport pri ministarstvu sporta i kulture i vidim da je planirano nešto više od dva miliona KM za vrhunski sport! Pretpostavljam da smo mi tu planirani, za gradnju juga, ali taj iznos ne vjerujem da će ići čitav nama! To je tek prijedlog i mogući su amandmani na njega. Ako bude manje, što je realno, moraćemo sami nekako namaći ostatak novca do dva miliona, kako bi radovi počeli najesen, akobogda. Vidjećemo, nije konačno, ali ovdje nisam optimista, da ćemo dobiti neki aman-zaman iznos, bar koji bi nas zadovoljio. Treba preko nekih željovaca u politici nešto pokušati, da ne ostanemo praznih rukava, ne dao Bog! Politici nikad ne vjerujem! Tu se u sekundi promjeni namjena novcu! Neće valjda, ali budimo budni i pratimo i pokušajmo uticati bar malo na budžet koji nas se sve tiče! Molim druge, koji se bolje razumiju, jer nisam te struke, da i oni daju svoj komentar o ovoj tematici. Ponukalo me ono sjajno navijanje pod krovom istoka, da što prije imamo i jug kakav zaslužuju svi navijači Želje!
600.000 BAM je bilo predvidjeno za Grbavicu od strane bivse Vlade KS ( NiP, NS, SDP NLB ), zeleni stakori su je smijenili uz pomoc SBB-a i DF-a. Vidjecemo sta ce biti, ide/trebao bi budzet uskoro, mislim do kraja mjeseca da se usvoji, onda ce se znati sve.

Ako bude odluka o privremenom finansiranju sve se odlaze za minimalno tri mjeseca.

Znajuci modus operandi zelenih stakorcina........
Iz kluba rekose da su ih hadzija i forto izradili. Obecali 2 miliona, slikali se i to je to. Nista nakon toga, sve ostalo na supljacima.

Al eto, bitan je dobar marketing, nek izgleda da se nesto radi.
Ko nas je kleo, nije dangubio.
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:12 am

Odavno bolji tekst o sportu u BiH nisam pročitao. Svaka čast novinaru!

https://sport1.oslobodjenje.ba/reprezen ... tim/184170
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:31 am

Qooler je napisao/la:
uto mar 10, 2020 11:12 am
Odavno bolji tekst o sportu u BiH nisam pročitao. Svaka čast novinaru!

https://sport1.oslobodjenje.ba/reprezen ... tim/184170
Kakve veze ima fašizam, bakljada sa ovim spiskom. Možda Begić sastavlja spisak, ali Bajevic je tu..
Nije tema repke. Ali spisak je poprilično korektan.
Stilica nisu zvali kad su trebali, istom logikom se trebao zvati Ibisevic, Medunjanin jer igra u ligi koja je svemirski brod za našu. Ovo je zadnja liga na svijetu, pozvani Veca, Cipetic, Rahmanovic. Ti igra i neće imati nikakve uloge, ali će lakše prihvatiti da sjede na klupi nego Jajalo, Vrancic.
Od Demirovica je Ara duplo bolji igrac.
Da ne nabrajam dalje.
Ne vidim poentu ovog teksta. Prvih 11, 75% tima se znao. Neke male nedoumice.
Novinaru nedostaje kulture prije svega. Dosao je Robi svi osim nama najgoreg portala su navijali za njega. Nemoj da Amar bude, jer gledat ćemo Cocalica, Amira, Colica, Stilu.
Bajevic nije Robi, on je fudbalska legenda ove drzave, nikad se iste nije odrekao. Mislim da je najtrofejniji čovjek u državi, ali eto danas je svako novinar. Pa i ovaj papak, a to se iz kuće ponese. Uvijek se pitam sta je gospodinu Bajevicu ovo trebalo?
Odakle mu hrabrost da sudi Bajevicu, da sumnja u njegovu autonomiju odlučivanja, njegov autoritet.
Ali danas je sve moguce, nama prije svega fali kulture i odgoja. Pa cemo dalje nekd nesto uraditi.
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:36 am

@PratimsamoPlave ti mora da se zezas? Ti ako mislis da je Bajevic sastavljo, zivis u nekom imaginarnom svijetu. Jos jednom procitaj spisak, i sve ce ti biti jasno.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
AsharaK
Administrator
Postovi: 18948
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:50 pm
Lokacija: Gračanica
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:37 am

I da, bit cijelog fudbala u Bosni i jest fasizam i baklje, i to je dobro napisano. Kod nas to i jest najveci problem.
Željezničar ante portas !
 
Avatar
PratimsamoPlave
Postovi: 2238
Pridružen/a: pon maj 22, 2017 1:31 am
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:42 am

AsharaK je napisao/la:
uto mar 10, 2020 11:36 am
@PratimsamoPlave ti mora da se zezas? Ti ako mislis da je Bajevic sastavljo, zivis u nekom imaginarnom svijetu. Jos jednom procitaj spisak, i sve ce ti biti jasno.
Tačno koga bi ti pozvao?
I kada dodju losi rezultati, budala ova nece prestat da te prati!
 
Qooler
Postovi: 1422
Pridružen/a: pet jul 27, 2018 11:40 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:46 am

PratimsamoPlave je napisao/la:
uto mar 10, 2020 11:31 am
Qooler je napisao/la:
uto mar 10, 2020 11:12 am
Odavno bolji tekst o sportu u BiH nisam pročitao. Svaka čast novinaru!

https://sport1.oslobodjenje.ba/reprezen ... tim/184170
Kakve veze ima fašizam, bakljada sa ovim spiskom. Možda Begić sastavlja spisak, ali Bajevic je tu..
Nije tema repke. Ali spisak je poprilično korektan.
Stilica nisu zvali kad su trebali, istom logikom se trebao zvati Ibisevic, Medunjanin jer igra u ligi koja je svemirski brod za našu. Ovo je zadnja liga na svijetu, pozvani Veca, Cipetic, Rahmanovic. Ti igra i neće imati nikakve uloge, ali će lakše prihvatiti da sjede na klupi nego Jajalo, Vrancic.
Od Demirovica je Ara duplo bolji igrac.
Da ne nabrajam dalje.
Ne vidim poentu ovog teksta. Prvih 11, 75% tima se znao. Neke male nedoumice.
Novinaru nedostaje kulture prije svega. Dosao je Robi svi osim nama najgoreg portala su navijali za njega. Nemoj da Amar bude, jer gledat ćemo Cocalica, Amira, Colica, Stilu.
Bajevic nije Robi, on je fudbalska legenda ove drzave, nikad se iste nije odrekao. Mislim da je najtrofejniji čovjek u državi, ali eto danas je svako novinar. Pa i ovaj papak, a to se iz kuće ponese. Uvijek se pitam sta je gospodinu Bajevicu ovo trebalo?
Odakle mu hrabrost da sudi Bajevicu, da sumnja u njegovu autonomiju odlučivanja, njegov autoritet.
Ali danas je sve moguce, nama prije svega fali kulture i odgoja. Pa cemo dalje nekd nesto uraditi.
Mislim da je time opisivao kako savez funkcioniše. Veće kazne dobijaju neki klubovi zbog baklje (Željo, Torpedo..) nego neki zbog fašizma (Lištica, Borac) . Dakle u savezu je sve kompromis pa i ko igra u repki. To je bila poenta po meni.
 
Haklapuc
Postovi: 1170
Pridružen/a: sri jun 29, 2016 12:55 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:47 am

Ne znam kakav problem imate sa spiskom, čovjek je pozvao sve najbolje što trenutno imamo, s tim što je Štila morao biti nagrađen za svoje predstave.
 
Avatar
Dzezvar
Postovi: 5953
Pridružen/a: pet feb 12, 2016 7:01 am
Kontakt:
Status: Online

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:49 am

"Gole podne daske, dvije sehare i nekoliko kartonskih kutija, starih, pohabanih, požutjelih. Našla sam neke stare krpe i obrisala debele naslage prašine i paučine pa sjela na koljena ispred jedne sehare. Otvorila sam je. Unutra je također bilo paučine, mnogo, sve u pocrnjelim slojevima, veliki pauk debelog trbuha žurno je grabio kroz mrežu. Pomislila sam kako bi bilo dobro da imam rukavice pa se istog časa zastidjela vlastite misli. Ovo su slagale tatine ruke, zar se rukavicama trebam štiti od predmeta koje čuvaju njegove dodire?
Unutra su bili uglavnom nogometni rekviziti, jedan dres Želje sa brojem 5, izblijedjele novinske sličice fudbalera, sportski komentari iz Oslobođenja, čak tri gumene lopte. I tene, obične tamnoplave tene sa bijelim šnjurama. I dva para plavih čarapa smotanih u klupko. Ispod svega je bila teka tvrdih korica. Na požutjelim i pohabanim stranicama tata je svojim lijepim rukopisom zapisivao sve što je imalo veze sa njegovim omiljenim timom, timom čiji je vatreni navijač bio do kraja života. Pročitala sam jedino zabilješku datiranu na 8. (mjesec nisam mogla pročitati) 1946. Pisalo je: Ispali smo iz Prve lige. Nije ni čudo kad su vlasti formirale novi klub “Torpedo“ i praktično ucjenili naše najbolje igrače da tamo pređu. Prešli Lovrić (kapiten), Alajbegović, Konjevoda, Lazarević, Rajić, Golac i Šilić. Nije pristao preći jedini Joško Domorocki. Uh, pomahnito sam...

Nura Bazdulj Hubijar
Čaršijom hodaj vješto jer bi te moglo spotaći nešto....


Ex : Faca sa ulica
 
lutvo
Postovi: 48
Pridružen/a: sub jan 04, 2020 11:20 am
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:51 am

Anel Sabanadzovic???
Meni fkt nije jasno kako je on zavrsio na spisku, cime je zasluzio poziv?
 
Avatar
storm_raider
Postovi: 23613
Pridružen/a: čet feb 11, 2016 9:08 pm
Kontakt:
Status: Offline

Re: FK Željezničar

uto mar 10, 2020 11:56 am

Novinar, bio on "papak" ili ne (nepotreban pokusaj diskriminacije na dosta niskom nivou), radi ono sto radi vecina medija sirom svijeta. I BBC novinari komentarisu na isti nacin spiskove reprezentacija.
Ljubavi sto te rodi klasa radnicka...

Obnovi clansku: https://www.fkzeljeznicar.ba/clanarina/

Online

Trenutno korisnika/ca: Bing [Bot], Dzezvar, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], svabo i 58 gostiju.
 

 

Prijava  •  Registracija